Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zaběhnutí akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Zaběhnutí akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 22:35 R Muž romant [27987] Re: davidek75
Podle mě jsou ta tím rostoucím Ph rostliny, tím jak fungují a nízký obsah CO2 ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 22:23 Muž davidek75 [163] - Živorodky – vysoké pH
Ahoj všem , zakládám nové akva a dějě se mi tam něco co mi hlava nebere . Akvarium je 84l velké , čedičové dno , spousta kytek , čerpací hlava a biokvacit . 1/2 vody je ze starého akvária + vyždímaný všechny starý filtry . NO2 neměřitelné, NO3 20mg/l , Vodu míchám , jedna voda pH 7,2 druhá voda pH 7,4 a voda v akvariu má pH 8,4 . Máte někdo představu proč mi pH tolik stoupne popř. čím to srazit ? Ryby mám ve starém malém, akvariu ve kterém mám přidávání CO2 takže jsou zvyklé na pH kolem 7 a mám strach je dát do tak vysokého pH . CO2 přendám spolu s rybama , ale nejdřív musím vyřešit ono vysoké pH .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.12.2011 22:53 R Muž Silent [5949] Re: Bob66
Souhlasím. S malým dodatkem. Tyto přípravky bych úplně nezatracoval. I při kvalitní údržbě může dojít k nějakému havarijnímu stavu (porucha filtrace, dlouhodobý výpadek energie, nutnost antibakteriální léčby, otrava) kdy nám tyto přípravky mohou pomoci. Při běžném provozu a při běžném zakládání akvária jsou ale zbytečné. To je i můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   26.12.2011 22:47 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: aoelcz
Pokud ti akva funguje jak má tak nějaký aktivátor nepotřebuješ, a pokud ti nefunguje tak je lepší hledat příčinu a napravit to než lít do akva různé vodičky a čekat že problém vyřeší za tebe ;-) Nemohl jsem si pomoci, ale můj názor na ty zázračné vodičky je jasný, jde to i bez nich a ještě lépe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 22:39 HaDaS Re: aoelcz
Nečetl jsi správně. Nejedná se jen o podporu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 22:37 aoelcz Re: Haimdol
výborně.. no říkal sem si jak by přežili v lahvičce při pokojové teplotě někde na poličce bůhvíjak dlouhou dobu a bez kyslíku.. myslel sem si že to bude jen podpora :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.12.2011 22:22 R Muž Silent [5949] Re: aoelcz
Pokud si koupíš aktivátory s bakteriemi, tak jsou bakterie zde obsažené v něco jako hibernačním stavu. Nejsou aktivní a nejsou ve vodě, ale většinou roztoku s enzymy a možná nějakými konzervanty (přesné složení se nikdy nedozvíš protože si je výrobci tají). Jiné výrobky bakterie ani neobsahují, ale obsahují látky urychlující množení bakterií obsažených v nádrži a například mletý zeolit, který tím, že naváže amoniak ulehčí zátěž nové nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 22:14 aoelcz Re: HUMIK
zeptám se asi na hloupý dotaz.. pokud si člověk koupí ten aktivátor.. ptám se jen čistě teoreticky.. tak v něm jsou obsaženy ty bakterie.. to je asi fakt a teď co mi není jasné ptalo se zde že bakterie při nedostatku kyslíku hynou jak tedy vydrří tak dlouhou dobu v přípravku a nebo jde opravdu jen o podporu těchto bakterií..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 21:53 R Muž Silent [5949] Re: eRo
Výměnou filtru vlastně začínáš znova. Problém by nebyl u nádrže založené měsíce nebo roky, ale pokud takovou výměnu uděláš ještě v zabíhací době musíš počítat od nuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 21:51 Muž eRo [3] - Cichlidy – Re: romant
romant napsal: <a href="http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7&PHPSESSID=05a7d98aee4865362742e55c898c84d6" target="_blank" rel="nofollow">http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7&PHPSESSID=05a7d98aee4865362742e55c898c84d6</a>

Ja chápem založenie akvária ale pýtam sa o niečo iné, že keď som počas zábehu akvária vymenil filter za iný, či sa to počíta do tých 30 dní, alebo treba odznova počítať 30 dní odkedy som tam dal nový filter
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 21:46 R Muž romant [27987] Re: eRo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 21:27 Muž eRo [3] - Cichlidy – Zabehnutie akva
Zdravím,
8.10.2011 som si zariadil moje najväčšie (chovné) akvárium, dal som tam penový (vzduchový) filter, no po konverzácii s jedným členom tohto fóra sme dospeli k tomu, že si pre tlamovce musím kúpiť čerpadlo (zvolili sme atman at-201) + biomolitán. Tak som odpojil penový filter a nasadil tam biomolitán + čerpadlo 22.10.2011. Čo si myslíte môžem tam budúci týždeň približne 1-2.11 pustiť tlamovce? Nezahynú mi tam? Poprípade kedy ich tam môžem pustiť?
Ďakujem za odpoveď a za to, že mi nebudete doporučovať testy NO2,3.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 17:46 R Muž romant [27987] Re: xxx
Předpokládám, že tam jsou i nějaký rostliny, ideál jsou plovoucí, to mají Bety rády a filtrace. Chce to ještě tak více jak týden vydržet a měnit vodu. Klidně obden i více jak 30% objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 17:44 xxx Re: xxx
teda pardon 25l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 17:42 xxx – zabehnutie
Ehm...len taká otázka. Do 20l akva pôjde jedna betta...Akva je v stave "už len čakám na rybku" asi týždeň. Koľko ešte treba čakať aby sa rybka dostala do normálneho prostredia a pritom sm nestratil nervy z čučania na prázdne akva? :)Prípadne proces urýchliť? Dík moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 07:55 Muž vlasolis [2] – zaběhnutí
Já jsem to vyřešil tak že jsem vyndal z externího filtru vatu, kterou jsem hodil do akvária)jen trochy vyždímal, přidal uhlí v pytlíku taky z exteráku,mám tam od rataje ještě staré dno.Hodil jsem tam druhý den hned pár krevetek a mnou z vajíček odchované žebrovníky,úplná pohoda.
Pochybuju, že někdo vydrží čumět tři měsíce na akvárko bez ničeho.Při čtení některých komentářů a nasledném shlédnutím prezentací můžu říct, že jsou tady chytrolíni s velkou slovní zásobou, "odbornými pojmy" ale výsledky někdy moc ani nevidím. Smajlík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 07:34 Muž vlasolis [2] Re: HaDaS
Myslím, že to bylo tím uhlím které sbírá škodliviny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2011 12:17 HaDaS – Re: romant
Ano, máš absultní pravdu. Nic nemůže nahradit praktické zkušenosti. Teoretická příprava je však více než důležitá. Toť ponaučení pro další benjamínky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2011 11:56 R Muž romant [27987] – Re: HaDaS
Mít něco načteno než se do zakládání akvária člověk jenž je akvaristikou nepolíben pustí je velmi dobrá a užitečná věc, ale ta osobní zkušenost, která se posléze dostaví, když se začnou načtené znalosti aplikovat do praxe, je ničím nenahraditelná. palec Podle toho jak to popisuješ, je vidět, že krizový momenty se dostavily, ale bylo velmi důležitý, jak byly řešeny. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 11:34 HaDaS
romant napsal: ... Pokud jsi to co jsi popsal jako proces založení Tvého akvária činil vědomě s tím, že jsi věděl co a jak udělat aby se nestalo to co v těchto případech velmi často nastává, tak potom nezbývá než gratulovat. palec

Je pravdou, že v té době jsem toho měl již dost načteno. Přiznávám však, že jsem nepostupoval dle zaběhnutých doporučení. Postupoval jsem spíše velmi častým pozorováním, a když se mi něco nezdálo, tak jsem zasáhnul. Většinou jsem pozoroval změnu chování rybek právě v intervalu těch tří dní (živorodky a ancistrusy se začaly příliš často nadechovat nad hladinou), kdy jsem doplnil Bio nitrivec a posílil jsem vzduchování. Po 10ti - 14ti dnech se to začalo zase opakovat (nedechování). Proto došlo k výměně vody a odkalení. Z toho vyplývá, že jsem se řídil spíše instinktem, než načerpanými informacemi (i když i ty mi velmi pomohly).
Nyní připravuji překopání akva. V tomto případě se budu snažit dodržet rady zkušenějších a rozdělím rybky do dvou menších akva, které jsou nyní nevyužívané, a to s pomocí zaběhnutých médií a techniky. Přeci jenom jsem si již k osazenstvu akva vytvořil jakýsi citový vztah, a byl bych nerad, kdybych měl nějakou (ne-li velkou) úmrtnost.
Děkuji Ti za poznatky.
Přivítám i reakce, a to i klidně drsné, od jiných chovatelů (akvaristů).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 11:10 R Muž romant [27987] – Re: HaDaS
O.K. Dalším pomocníkem dle mého bylo to aktivní uhlí, která bylo ve filtru právě v dobu kdy v nově založený nádrži vrcholí proces tvorby a přeměny amoniaku na dusitany a následně na dusičnany a nedošlo tak k jejich hromadění, protože 10-14 denní interval výměny vody by to nezachránil. Tady se při nahromadění dusíkatých látek mění klidně 50% denně, aby se suploval ten neexistující proces nitrifikace, k čemuž ovšem u Tebe nedošlo. ;-) Pokud jsi to co jsi popsal jako proces založení Tvého akvária činil vědomě s tím, že jsi věděl co a jak udělat aby se nestalo to co v těchto případech velmi často nastává, tak potom nezbývá než gratulovat. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:55 HaDaS – Re: romant
Měnil jsem cca 30 - 40 % vody (+ odkalení dna) jednou za 10 - 14 dní, včetně pročištění předfiltrace (mini) interním filtru. Současně jsem jednou za tři dny pustil přivzdušňování přes filtr a vzduchovací kamínky (2kusy) cca na 3 hodiny. Po výměně vody jsem po 2 až 3 dnech použil Bio nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:42 R Muž romant [27987] – Re: HaDaS
Podle mě jsi tam naočkoval dostatek nitrifikačních bakterií a akvárko se tzv. od začátku chytlo a nedošlo k nahromadění dusíkatých látek, což se v těchto případech velmi často stává a nebo ty dusíkatý látky byly na takový hodnotě, kterou rybky dokázaly akceptovat a nedošlo tak k žádným úhynům. Jak často a v jakým množství jsi v začátku měnil vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:35 HaDaS
TOTO NENÍ ŽÁDNÝ NÁVOD PRO ZAČÍNAJÍCÍ AKVARISTY !!! TÍMTO POSTUPEM SE NEŘIĎTE !!! no
Asi mně tady všichni ukřižují, ale rád bych si vyslechnul (přečetl) reakce. Když jsem zakládal akva, tak jsem byl tak netrpělivý, že jsem ihned po zařízení a napuštění akva (135 litrů), filtr jsem nenechal ani zaběhnout, vypustil rybičky, které jsem měl v akva menším. Vodu ze strého (54 litrů) jsem nepoužil, ani filtr. Filtr mám nevyhovující, vím (viz má prezentace). Během 14ti dnů jsem dokoupil další rybky a akva silně přerybnil. Během výše popsaného nedošlo k žádným úmrtím. Měřil jsem pouze pH (neustále okolo 7), udržoval teplotu na 26°C. Řasy se nikdy neobjevily, zákal nulový. Po necelých dvou měsících jsem osazenstvo zredukoval. Nyní již měřím většinu směrodatných hodnot a vše je v normálu. Vodu mám pražskou vodovodní, přidávám pouze regulátory na odbourání chlóru (Tetra : AquaSafe (New)) při výměně vody. Při založení jsem použil právě tento regulátor a přípravek pro podporu osídlení bakteriemi (Sera : Bio nitrivec). Součástí filtru bylo aktivní uhlí, které bylo po třech týdnech vyndáno. Akva nebylo příliš zarostlé (viz foto v prezentaci/složka Kamenolom I). Při výměně dna (jelikož šumělo jak divé), jsem postupoval stejně, jak uvádím výše (nedoplňoval jsem rybky ... viz Kamenolom II). Žádné úmrtí ani viditelné nemoci rybek či rostlin.
Můj dotaz zní : "Mám takové štěstí, nebo v tom může býti něco jiného?" Tím nemyslím nadpřirozeno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 08:56 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: growel
ja som terce nasadil pred dvoma tyzdnami, (akva som zabehol a je zalozene rok)akva som pripravoval postupne (zvysovanie teploty)zatial vsetko v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:49 growel
Je to jen varianta, vim ze je lepsi cekat na vse dele :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2011 21:31 R Muž romant [27987] – Re: growel
Tak ty terče do takovýhoto čerstváčka rozhodně nedávej. I když jsou všechny hodnoty v pohodě, tak teprve po měsíci budeš tzv. z nejhoršího venku, do tý doby se to může klidně zvrtnout ani nevýš jak. Já Tě neodrazuji, ani nestraším, jenom upozorňuji na možný patálie, který mohou nastat. Chce to trpělivost a i těch terčů se dočkáš. Alespoň z nich pak budeš mít větší radost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:26 growel
Taky napíši poznatek :) 5 měsíců mi jel filtr ve 100l akva (externi). 1.3. sem napustil 300l akva (prezentace), druhý den nasadil filtr a rybky co byly ve starém 15 (je to mix). Jak je vidět hodnoty vody bych hodnotil kladně (počáteční sem ale neměřil). Přidávám PMDD a rostlinky pěkně rychle rostou. Pravda je, že pokud není filtr zaběhlý, toto bych si netroufl. Po neděli mám cestu do Prahy jednak něco zařídit a příležitost koupit Terče :) vodu sleduji, měřím ob den. Ale testy se často shodují tak je nezapisuji ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2011 14:53 R Muž Silent [5949] Re: mori79
Pokud to chceš na zaběhnutí tak alespoň tři týdny. Méně nemá valný smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 14:51 Muž mori79 [6] Re: romant
No dobre ale predsa mi nebudu bezat dva filtre naraz cely rok!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 14:42 R Muž romant [27987] Re: mori79
Myslím, že věta "čím déle, tím lépe", je jasnou odpovědí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 14:40 Muž mori79 [6] Re: Bob66
No dobre ale bude stacit 3 dni ci aspon tyzden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 12:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: mori79
Čím déle tím lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 12:40 Muž mori79 [6] Re: romant
Na ako dlho ho mam dat zebhnut?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 11:57 R Muž romant [27987] Re: mori79
Vekmi dobré a účinné řešení, jak nový filtr naočkovat nitrifikačníma bakteriema, tzv. přírodní cestou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 11:54 Muž mori79 [6]
Mozem dat novy filter pre 30L kavarko na zabehnutie do velkeho a par dni ho pustit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 23:55 doupal – Re: NHKG
Meril jsem JBL EasyTest 5 in 1 a vsechny hodnoty co to meri byly prilis vysoke. Zjistim tedy udaje od vodarny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 23:37 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: doupal
Můžu se zeptat, čím jste měřil? Testy koupené v akvaristice jsou velmi nepřesné, obzvláště pokud s nimi nemáte zkušenost. Údajům od vodárny jde věřit, obzvlášť pokud se u vás ve městě používá pouze jeden zdroj pitné vody. Vodovodní voda musí mít do 50mg NO3/l a NO2 klesne časem díky filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 23:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy
doupal napsal: Tak pockam jeste nejakou dobu...
Ta doba,je minimálně tři týdny...Možná by to chtělo udělat si prezentaci,aby se lépe radilo... ;-) Abychom věděli filtraci,osvětlení,substrát,rostliny,hodnoty vody,teplotu,atd.,atd.,atd.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 23:28 doupal
Tak pockam jeste nejakou dobu, nez tam opet dam ryby. Ted uz tam neplave temer nic, vetsina nasazenych rybek uhynula ted uz jen 3 tetry, ktere teda snad vydrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 23:09 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: doupal
Opravdu si prostuduj ten odkaz níže, zejména odstavec Zaběhnutí filtru a jeho údržba. Tam se dozvíš všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 22:50 Muž Yirka [9126] – Re: doupal
Balená voda je nesmysl. Co už ti tam plave?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 22:46 doupal
Voda je z vodovodu a i kdyz bych se podival na vysledky vodaren, tak sperodatny beru vysledky co jsem ted delal.
Filtrace porad bezi, rostli tam jsou, je to male 40L akvarium. Tak asi budu cekat dal no, ale jen pro zacatek bych tam klidne koupil tu balenou, spis bych chtel vedet, jestli je ta balena nejaka spatne v necem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 22:44 Muž Yirka [9126] – Re: doupal
Přečti si o zakládání akvárií a bude ti jasné co je třeba. Nám to jasné není, protože o tvé nádrži nic nevíme.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 22:44 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: doupal
I kdyby jste teď použil balenou vodu, jak budete později provádět výměnu vody? To chcete pořád kupovat balenou? Přečtěte si trošku více o zakládání akvária, ale já osobně bych se na balenou vodu vykašlal, do akvária nasadil kytky a čekal. Předpokládám že filtr mát zapnutý.

Jakou používáte vodu? Vodovodní? Pokud ano, zkuste se podívat na stránky dodavatele vody, jestli tam nemá výsledky měření. Je taky dost možné že voda je lepší než vám vyšlo z domácích testů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 22:38 doupal – Nové akvárium, špatná voda
Ahoj,
jsem začátečník a zakládám nové akvárium, po 5 dnech je v něm stále špatná voda, ma hrozne vysoke pH, NO2, NO3. Pomuze kdyz bych tam dal norlameni balenou vodu z obchodu (neperlivou)?, ta ma NO2 a NO3 v dobrych hodnotach. Nebo je takova balena voda nějak špatná.
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 16:34 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
Byť byl můj příspěvek reakcí na Váš (a pod "ideál" začít postupně přidávat při neměřitelných nitritech se podepíšu, jsme zajedno ;-) ), chtěl jsem k původnímu dotazu Nataši "...za jak dlouho budu moct přidat první rybky..." přidat alespoň orientačně hodnoty. (tedy pokud tím přidáním bakterií ze starého filtru myslela jeho řádné vyždímání a né odkápnutí :-)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.08.2010 16:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: navik
Existenci prostředků či metod, jak dosáhnout rychlejšího uzavření koloběhu dusíku nezpochybňuji. Jen hlásám: postupné přidávání rybek po dosažení neměřitelné koncentrace NO2 je "ideál" - pro rybky. A těm je lhostejno, jestli takový stav nastane po měsíci nebo týdnu, a to v závislosti na zvolených brekulích. :-)
(Pravda - komu to jedno nebude, jestli po měsíci nebo týdnu, je akvarista.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 16:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: navik
a co prendat starej filtr do toho novyho Aqua a pustit tam i ten novej filtr, teda pokud ten puvodni je pouzitelnej (neni znicena biologicka slozka) a to stary aqua uplne rusi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.08.2010 14:39 Muž navik [908] - Sumci
Sid napsal: Acinonyx vám radí správně. :-) Je jedno, jaké brekule kolem zabíhání filtru podnikáte - rybky je možné bez rizika (postupně!) přidávat, pokud je v akva neměřitelné množství NO2.

Pravda, ale s těmi brekulemi okolo zabíhání filtru může dosáhnout při správném zabíhání neměřitelné NO2 již po 10-12 dnech, bez brekulí po 3-4 týdnech ;-) , takže to tak zcela jedno není...
Edit: Souvisí to trošku s onou jinde zmiňovanou trpělivostí, ale čekají li rybky z předešlého akva v méně vhodných podmínkách, každý uspořený den je v jejich prospěch... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 30674x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12751-zabehnuti-akvaria?od=901