Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zaběhnutí akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Zaběhnutí akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 17:48 R Muž romant [27987] Re: lojzalojzovic
Neviděl bych v tom problém, ale je třeba sdělit, jak ten záběh probíhá, jestli je to pasivní(nechanej osudu) a nebo aktivní(často měněná voda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 17:47 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: lojzalojzovic
V normě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 17:45 Muž lojzalojzovic [327] – NO2 a NO3
zabíhám 63l akvárko a rád bych věděl jestli jsou normální po cca 2týdnech hodnoty NO2 méně než 0,3 a NO3 kolem 10-12. zdá se mi to v polovině zabíhání málo, měřeno testy tetra.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 05:57 Muž Strojek [141] Re: zdenekps
ano okruzak je idealni delnik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 23:06 Muž zdenekps [0] Re: romant
Ideální dělník. Čili, myšleno tím ten Okruzák?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 22:11 R Muž romant [27987] Re: zdenekps
Ideální dělník, nesežere, jenom ty co odumírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 22:09 Muž zdenekps [0] – vhodný šnek pro zabehnutí
Ahoj. Jaký šnek je vhodný pro zabehnutí? Může to být okruzák? A nesežere rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 15:53 R Muž romant [27987] Re: stafhaf
Nic od tchána tam nedávej a jeď si svoji lajnu, tedy nemám naprosto nic proti tvýmu tchánovi, ale vydejchanou vodou moc parády neuděláš. To přikrmení tím sušeným, to je jinej level, do toho jdi. Tu výměnu můžeš podle toho jak to budeš stíhat klidně denně(tedy tak se to snažím dělat já, co člověk to nějaká zkušenost) tu 1/3 objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 15:41 stafhaf – Výměna vody v novém akvárku
Cau. Včera jsem dokončil nové 20 litrové akvárko. Jak často měnit vodu? Každý den třeba 2 litry, nebo co dva dny třetinu, atd.? Pak už teda jen třeba jednou týdně.
V akvárku jsou nějaké rostlinky, plánuju si od tchána vycucnout do dvoulitrovky vodu z jeho akvárka a dát to potom do svýho, stačí to na pomoc rozjezdu?
Nebo koupit trochu krmiva a lehce přikrmit prázdné akvárko, at to lehce prohnije a rozjede bakterizaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2015 23:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zdenekps
Po odklopení víka ucítíš pěkně zemitou vůni a ne podivnej zápach , trvá to cca 3-4 týdny než se doporučuje vpustit první osadníky , samo se to dá krapet urychlit pokud máš nějaké zkušenosti , ale není kam spěchat ...vše se dočteš v tématech pro začínající akvaristy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 22:38 Muž zdenekps [0] – Poznání vhodné chvíle pro první rybičky
Ahoj. Zajímalo by mne jak se pozná, že akvárko už je zaběhnuté a můžou se do něj dát první rybí osadníci? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 19:55 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Legioix
Neboj, nevypínám ;-) Kalu tedy přidám, čistím teď obden malou nádrž, kde mám mladé, tak to budu cpát do toho kýble. Přeci jen je tam kal i dostatek spadlého žrádla. Díky za odpověď a pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 19:52 Muž Legioix [574] Re: MartinHorák
Stačí to takto, jen bych tam přidal toho kalu ze dna co nejvíc. Hlavně nevypínat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 19:38 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy. – Zaběhnutí nového filtru
Nevím jestli to patří do tohoto vlákna, když tak prosím správce o přesunutí.

Dnes jsem koupil novou filtrační hlavu (AT-201) s velkou kostkou biomolitanu. Potřebuji ho zaběhnout, ale bohužel nemám místo v současném akva a další nová nádrž bude nejdříve o víkendu. Filtr jsem tedy strčil do 20 litrového kýble s vodou ze současného akva (odkalil jsem ho). Dotaz zní: je potřeba i v tomto kýblu měnit vodu? Pokud ano proč a jak často? Přidávat něco do vody po dobu co bude filtr v kýblu? Je potřeba topit, nebo stačí, když se bude teplota pohybovat kolem 18°C? Díky za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 06:04 Muž Yirka [9126] Re: charli27
Už jsme skoro mimo téma, podrobněji tedy zde:
rybicky.net/forum/11050
rybicky.net/forum/1623
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 19:53 Muž charli27 [9] Re: Yirka
Už jsem myslel,že je to něco horšího,čím to je jen tak pro zajímavost,jen u vzniku nových akvarii a ty žmolky a nebo co to je na těch rostlinách nevíš náhodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 18:44 Muž Yirka [9126] Re: charli27
Je to naprosto normální jev u čerstvé nádrže. Ten sliz. Nech tomu čas a volný průběh a pomine to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:47 Muž charli27 [9] – potřeboval bych radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdarec lidi, potřeboval bych od vás poradit co to může být. AQ je 2týden v záběhu. Jsou tam vidět malý šneci, ty jsem si asi přitáhl s novýma rostlinama, ale jde mi o to hlavně, co jsou ty žmolky.
A štve mě tento sliz na plastových věcech co tam pořád vzniká. Tvoří se mi to převážně u přísavek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 17:39 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já už dneska zakládám akva jen nasucho, tam se svítí klasicky 10 hod. denně a po napuštění vody taky tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 23:37 Žena Beilis [34] - Asie
Jak tak čtu, tak se maličko hrozím co najdu zítra v nově založeném akvárku v Brně. Mám třicetilitrovku, plánovala jsem drobnoústky trpasličí a pancéřníčky malé. Přemýšlela jsem o zajíždějících rybkách-paví očka, ale pak jsem si říkala co s nima. Takže jsem 8dnů po založení dala rovnou 2 drobnoústky, což moc odolná ryba asi není....snad to dobře dopadne.... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 19:51 R Muž romant [27987] Re: Neio
Dají, nebo třeba paví oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 19:46 Muž Neio [7]
Dají se použít jako záběhové rybky třeba 20ks Neonek do 640l?? S tim ze pozdeji budou asi potravou pro cichlidy??:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 19:59 Žena Beastie [318] Re: romant
ja myslela, že svítím těm bakteriím, aby na tu práci lépe viděli....asi to uberu :))
kytku si pořídím v neděli...jednu :) vy určitě dosvěcujete sluníčkem, žejo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 19:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Myslíš si že po zasazení rostlin se má svítit jen 6 hodin. Jakým světlem a proč tak krátce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2012 19:53 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Otázka je čemu se svítí. Když je v akváriu pomálu rostlin, tak jako v tazatelově nádrži, tak není důvod si podporovat zelenou řasu, ale i jiné nezdoby, tedy pokud tím člověk nesleduje něco konkrétního. :-) Nesvítím nikdy více jak těch 6 hodin ani v hustě rostlinami osázených akváriích. Postupem času tu dobu prodlužuji a třeba i vkládám pauzu, ale k 10 hodinám se dostávám málodky. Je nutno poznamenat, že většinu akvárií takto provozuji, nebo dohlížím na provoz, bez hnojení, jak do vody, tak CO2. :-)
Edit: Snad jsem to vaaclave dovysvětlil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 19:46 Žena Beastie [318] Re: romant
aha, vidiš, já svítím normálně 10 hodin denně už druhý týden, ještě jsem neprošla ani jednou fází zákalu, jen takový ten bílý šlem, když jsem měla pár dní vypnutý filtr jak se mi rozbil. Je pro to omezené svícení nějaký důvod? nevzpomínám si, že by to u nějakého článku na zakládání akva bylo, ale často se mýlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 18:04 R Muž romant [27987] Re: Neio
Velmi opatrně, viděl bych to na 4 hodiny denně, až přibydou rostliny, tak možno navyšovat, ale moc bych nebláznil, tak na 6 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 17:58 Muž Neio [7]
Otázka...Svítit nesvítit? popripade jak hodne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 01:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beastie
Ty startovací rybky nebrat z akvashopu. Cichlidy si přeci taky koupíš buď z kvalitní akvaristiky, nebo spíše od chovatele. Udělej to stejně i s dánii, případně gupkama... vezmi je od chovatele, který je bude mít zdravé... a věř mi, že 8 dánií budeš moct krásně sledovat i ve 360, bude jich plné akvárko... a za 3 měsíce je budeš moci darovat i s mladýma, protože se ti v čerstvé vodě vytřou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2012 15:18 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Beastie
3 měsíce jsou akorát aby si akva sedlo než tam přidáš citlivější ryby. Vymačkat starý filtr do nového je běžný postup při zaběhnutí nového. Startovací ryby- dania, gupky jsou taky celkem běžné, pokud je dáš hned, musíš měnit každý den vodu, pokud počkáš týden, tak můžeš měnit i co dva dny. Dostal jsi jednu odpověď rozkouskovanou na 6 částí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2012 12:49 Muž kofejn [963] Re: Beastie
Fotka k příspěvku Nádrž jsem založil 19.8. a přidal jsem Dajana Biofiltr po čase ještě Nitrivec. Zajetý filtr jsem neměl, takže jsem nic neždímal. Měření včetně poznámek jsou na obrázku.
50 neonek jsem přidal 9.9., 5 pancéřníčků skvrnitých 25.9. Výměny vody byly po začátku častější (dva, tři dny), teď cca 5 dní až týden. Všechno ostatní je v deníku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 11:14 Žena Beastie [318] Re: romant
dobrá myšlenka, špatný výsledek...6 odpovědí, vyždímat jiný filtr a počkat týden, vyždímat jiný filtr, počkat týden nasadit gupky, vyždímaat jiný filtr a počkat dva týdny a nenasazovat gupky přitáhly by nemoci, nasadit rovnou ty ryby co chci, krmit prázdné akva ale něčím co neplesniví...tady je to podobné, každý akvarista jiný názor
liborův názor je taky pěkný, ale do 360 bych těch dánií musela dát alespoň 20 abych je vůbec viděla, a 3 měsíce jsou moc, ale zase by to eliminovalo to zatažení nemocí ( do 3 měsíců se snad projeví všechno, pak už bych měla být schopná to poznat a přitáhnout cichliy beze strachu)
Začínám si taky myslet, že nasadit rovnou celou jednu skupinu ( u teritoriálek to jde jinak špatně) do prázdného akva je trochu riskantní, ale i názor že když si přitáhnu gupky/dania z akva shopu, přitáhnu si nemoci a pak ty cichlidy zbytečně nakazím zezačátku nezní úplně přitažený za vlasy...každopádně nejsem moudřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 09:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beastie
Nevím, odkud jsi, ale napíšu, jak bych to udělal já. Nebudu psát o zajíždění, to je tu popsáno tisíckrát... jen drobnost - na podporu rozjetí filtru jsem vymačkal starý filtr z funkčního akvárka a přidával Biofiltr od Dajanapet.cz Po dvou týdnech jsem nasadil startovací ryby (šneky jsem nenasazoval, přišli s rostlinama). Můžeš nasadit gupky, já nasadil mladá dánia pruhovaná. Tyto rybky bych choval, kdybych chtěl cichlidky, cca.3 měsíce, než bude akva tzv.hotové. Pak bych si dal inzerát a věnoval bych je nějakému začínajícímu chovateli či dítku, jež nemá moc peněz... Dánia jsou krásné, aktivní ryby, které je radost pozorovat a tobě i pozdějšímu obdarovanému udělají spoustu radosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 22:09 Žena Giblartar [0] - Mořské ryby – V2 skim400
Fotka k příspěvku Zdravim vas.Mam problem zapojila jsem skimer tak jak ma byt.Je v akvariu a nasava si vodu,ale bublinky zene do hlavice a pretyka...a co je horsi nejde to ubrat...a i kdyz o moturku trosku uberu tim plastem at ma mensi tah tak vyleti ven a leta po akvariu.No bojim se jit do prace a nechat to zaple aby me to nevytopilo pokoj.Mate nekdo zkusenost?Pridavam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 20:34 Muž jeepar [27] Re: Sid
no zatím ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 20:18 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: 1kolda1
Není to škoda místa? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 20:14 Muž jeepar [27] – akva
jo, ryby tam zatím nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 20:06 R Muž romant [27987] Re: 1kolda1
No, tak to bude taky možnost, to bývá častý jev. Tu vodu měň denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 20:04 Muž jeepar [27] 1kolda1
Ještě mě napadlo, dělali jsme 3D pozadí, nemohl by tento problém být kvůli němu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 20:02 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Měnit vodu každý den a ideálně občas dolít vodu z malého akvárka. Případně tam nechat jet i filtr z malého akvárka. S největší pravděpodobností to je biologickou nerovnováhou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 20:02 R Muž romant [27987] Re: 1kolda1
Vyměnil bych polovinu vody a nechal všechno tak jak je, filtr běžet a čekat. Když ten zákal nebude ustupovat, tak to nálevník je, to ukáže několik následujících dní.
Edit: Na podporu nitrifikace a stažení dusitanů bych event. použil třeba přípravek Nitrivec, s rybama čekat, z živočichů dát třeba šneky, piskořky, okružáky, levatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 19:58 Muž jeepar [27] – Založené akvárium
Ahoj, mám problém s akváriem. Má 180L a předevčírem jsem do něj napustil vodu, dal pár rostlin a dekorace. Voda se mléčně zakalila (což sem chápal jako nálevníky). Měl sem tam jen topení, dnes jsem koupil filtr a zjistil jsem, že v akváriu je všude bílý povlak (rostliny, písek.. a na hladině je "škraloup" po kterym jsem měl jakoby slizkou ruku..) Po zapojení filtru (a tudíž roběhnutí vody čeřením apod.) začala voda silně smrdět. tone :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 19:22 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Co se zeptat v okolí jestli někdo nemůže postrádat pár gupek s tím, že mu je za měsíc vrátíš. Já bych v tom zas takovej problém neviděl. Případně je i koupit, dyť je to pár korun a tom balíku co akvárka žere už se to ztratí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 15:31 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Vzhledem k tomu, že se jedná o lehce specifickou domivinu ryb, tak bych doporučil učinit obdobný dotaz, jak tvůj dnešní první na specializovanějším fóru, kde se výskyt odborníků na tuto sortu ryb dá očekávat daleko přesněji. wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 15:09 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Beastie
já bych se zkusila zeptat lidí,kteří tuhle cichlidku chovají,jak zabíhali akvárko.zase tak náročná mi ta cichlida nepřijde.já "startovací" rybky nikdy nepoužívala,spíš jsem postupně doplňovala počet ryb.Jenže mám rostlinná akvárka,což je jiný případ než tvůj. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 14:57 Žena Beastie [318] Re: romant
bohužel rašelina snižuje PH, a tohle je tanganika, takže naopak vápenec a soda a dotvrzovat občas...spíš se chci poohlédnout po nějakém "odchlorovači" na kohoutek, nějaký "filtr" nebo něco takového, žlutoocasá je prý háklivá na chlor a rozhodně v 2+kk nemám místo na odstávání 100l vody ani kdybych chtěla...

Zajímá mě, jak by vypadala tanganika s pavími očky..udávají se tyhle mrňata dobře lidem? Nebo třeba koupit jen samce? Alespoň bych se měla na co koukat tři týdny, na akva čekám už od března, přemýšlím o něm už od ledna a pořád to není hotové....dochází mi trpělivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2012 14:50 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Hotový akvárium je pro mě to, kde je plně ustanovena nitrifikace a nedochází tam již ke kolísání N látek(což zajížděcí ryba(y) značně podpoří), jako v čerstvým akváriu. Pokud budou jedinou osádkou ty cichlidky, tak potom opravdu nikam nespěchat, nasadit třeba ty šneky, měnit vodu, klidně denně tak tři týdny, možno lehce sem tam přikrmit suchým krmením a teprve potom nasazovat ryby a to postupně s neustálou podporou výměn vody. K těm cichlidkám se poohlédni po nějakým rašelinovým výluhu, třeba Torben, nebo olšových šističkách, listech mandlovníku, prostě po něčem co bude dodávat huminy, třísloviny a další potřbný látky a přispívat tak k pohodě těchto rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 14:45 Žena Beastie [318] Re: Sid
Změřím a pak podle výsledků teprve budu odhadovat, jestli už je to vhodné, chápu...a šneky myšleno okružáky nebo piskořky? Taková nerintina by tam asi pošla hlady ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 14:44 Žena Beastie [318] Re: romant
Jak to myslíte? (jsem tak vesele začala tykat, omlouvám se) nedal cichlidy do prázdného akvária...když tam nic jiného než cichlidy nepřijde? Slovo hotové akvárium mi evokuje "akvárium s plánovanou osádkou jak rybí tak květinovou", takže tomu výroku nerozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 14:37 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Ano, ta rybí osádka, co jsem jmenoval je tam už nastálo. Klidně použij jako zajížděče jenom šneky a měň vodu. Já osobně bych cichlidky do čerstvýho akvária nedal a je jedno, jak dlouho bych ho zajížděl bez osádky, jsou to rybky, který by měli jít do "hotovýho" akvária.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 30674x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12751-zabehnuti-akvaria?od=801