Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zaběhnutí akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Zaběhnutí akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   12.02.2018 13:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: mk79
mk79 napsal:Na chlór používam vstupný prietokový filter
-již jsem zde uváděl info ohledně chloru ve vodovodním řádu v akvaristice
-rozdělím to na tři stupně, aby to bylo srozumitelné
-zbytkové množství chloru nacházející ve vodě ve vodovodním řádu, není při současné normě pro ryby škodlivé,působí jako antiseptikum,

-odstávkou nebo dodatečnou úpravou může sice vzniknou ve vodovodním řádu i silnější zbytkové zachlorování vody ,které lze vnímat jak chutově tak i čichově,ale ani zde se většinou nemusíme obávat,ale je třeba se mít na pozoru, protože se uvolnuje pomaleji,je to tedy odvislé od poměru množství vyměněné vody, opět antisepticky pozitivní účinek,

-pak je tu silné, až pačlivé zapáchající zachlorování,známé z uzavřených plaveckých bazénů. tento typ použití chloru je již pro většinu akva. ryb smrtelný

-záměrně zde nepoužívám jednotky ,aby nedošlo k experimentům s chlorem,jako antiseptického přípravku k bakteriální léčbě, desinfekci nebo použití, k odstranění řas

- v dřívější době byla úprava vody nejednotná na základě použité technologie, proto přetrvává názor o nutnosti odstáté vody pro použití , případné filtraci . Jedná se setrvalost,která je internetově převzatá , skutečnost v dnešní době zcela jiná.
-u krevetek je bezpečný první stupen ,
-druhý pouze od poměru množství vyměněné vody
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2018 13:24 Muž Kubaa [718] Re: mk79
Nastavovat CO2 podle reakci živočichů je barbarství. U ryb je citlivost silně závislá na druhu a chronické účinky nevidíš, budou přitom rybám ublizovat, i když zadne akutní problemy nevidíš.

Ale je to holt business, CO2 aspol. se dobře prodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 13:05 Muž mk79 [15] Re: LeRi
Pochopte, že orientovať sa v takom množstve rozporuplných informácií nieje vždy ľahké. Ja som práve o tých krevetách čítal, že podľa ich reakcií nastavujú co2. :)
Na chlór používam vstupný prietokový filter a je to aspoň vizuálne poznať. Napr. že existujú aj zlé testy by ma ani nenapadlo. Študoval som veľa, ale evidentne z nesprávnych zdrojov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2018 12:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Ne. Bude to muj pohled a na uvod uvedu, ze pouze jedna z moznych cest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 12:17 Maq Re: JirkaŠčobák
A nezkusíš, v zájmu "úspěchu", v tom návodu dovolit filtr? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 12:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mk79
Já asi napíšu “Akvárium snadno a rychle ll.” :)
(napsal jsem v roce 2006 a tehdejší text obsahuje věci, které bych už dnes dělal jinak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2018 12:07 Maq Re: mk79
Ten článek je reklamní sdělení.
A Ty jsi člen cílové skupiny, tzv. "kořen" - peníze máš, vědomosti nemáš, a chceš si je koupit.
Pro obchodníka ideální, pro akvaristiku bída.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 12:06 Muž LeRi [315] Re: mk79
Krevetkám co2 nevadí o nic více či méně než rybám ale jsou choulostivější na chlór. A jinak, krevetky jsem do svého akvária dával až nekolik měsíců po založení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 12:06 Muž Kubaa [718] Re: mk79
I v případě CO2 to záleží na tom jaké ryby (a asi i jaké krevetky). Každopádně ty běžně doporučované rostlinářské koncentrace CO2 rybám škodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:48 Muž mk79 [15] Re: Kubaa
Myslel som citlivejšie na obsah co2.
Rybky boli v sacku vloženom v akváriu s po zjednotení teploty postupne dolievaná do salčku voda z akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 09:18 Muž Kubaa [718] Re: mk79
Tenhle mem, že krevetky jsou citlivější než ryby, nechápu. Než některé ryby jistě, ale obecně to neplatí. Ryby jsi tam vylil jen tak, z pytlíku, bez aklimatizace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2018 09:15 R Muž afc1886 [14655] Re: mk79
Jsem v práci tak nemám čas ten článek pořádně přečíst, ale jenom tak v rychlosti bych rekl, že jsou to najen akvaristé ale hlavně prodejci. Proto doporučují milióny přípravků, bez kterých to nepůjde. Teď otázka na tebe. Myslíš, že ty přípravky opravdu budeš potřebovat? Nemusíš odpovídat, jen se zamysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 09:09 Muž mk79 [15] Re: Kubaa
Prúser v zmysle, že tie krevetky a rybky tam už sú. Vyzerajú spokojne. Hlavne krevety sú vraj citlivejšie na CO2. To, že sa otáčali hore bruchom som pripisoval veľkej zmene vody. No neviem. Každopádne pozriem to co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 08:42 Muž Kubaa [718] Re: mk79
Ten návod začíná větou "První měsíc po založení užitečné bakterie teprve osídlují filtr a substrát. Rovnováha v akváriu tak ještě není nastolena a tvoří se v něm mnoho jedovatých sloučenin." To pravda. Dále tam pak na začátku třetího týdne (tedy po 14 dnech) vpouští ryby a krevety. Tak bych autora vrátil, ať si přečte začátek vlastního článku, co k tomu více říci.

Vynechal bych ada vodičky a počkal s rybami minimálně měsíc.

Pokud chceš měřit, kup si pořádné testy. Ratajovy testy a papírové proužky (libovolné značky) jsou akorát vyhozené peníze, na výsledky se stejně nemůžeš spolehnout.

Jinak jsem z tvého dotazu nepochopill, o jaký průser se jedná, umírají ryby? Nebo co se děje?

Ve tvé prezentaci čtu, že ti ryby po přidání lapaly po dechu. Asi to přeháníš s CO2... Trávíš ryby... To že si zvyknou neznamená, že to pro ně není škodlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 08:32 Muž mk79 [15] – Prvý mesiac?
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Čo si myslite o tomto postupe na založenie akvária?
Ja som sa držal týchto rád a po 3 týždňoch som dal prvé krevety a pár rybiek. Po prečítaní témy na fóre vidím, že som asi spravil blbosť. Možno trochu iný krok v mojom prípade bol v tom, že nádrž bola založená emerzne ďalšie 2 týždne predtým. Nitrifikácia vraj v takom prípade beží rýchlejšie a následné riasy sú tak minimálne. Od prvého dňa nasadený Bactoesex a takisto pri každej výmene vody. Navyše do filtra Sera Siporax. Neviem to porovnať, lebo je to prvé akvárium, a napr. jemnú riasu zo skiel som stiahol len raz. Časť HC odišla skoro, ale to skôr vidím na zmrznuté rastlinky. Aj UG prišla časť podchladená. Zákal, okrem chvíľkového po Bactoesex nebol žiadny. No2 som od začiatku, v podstate až doteraz nenamer vôbec. Výmenami som skôr riešil tvrdosť vody. Použil som kvapkový test od Rataja aj pásky Sera.
Krevetky a Garra Rufa nasadené kvôli riase na UG.
Tak doplním otázku z úvodu. Je to veľký prúser? Ako pokračovať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 12:06 R Muž ctibum [6876] Re: luster1717
Levatce se točí ulita doleva při pohledu od hlavy ke špičce. Jestli doprava, tak to bude Bahnatka nebo Plovatka řekl bych. Každopádně buď rád, že tam je a sežeň si ještě pár okružáků :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 11:59 luster1717 Re: Anthrax
dostali sa tam ako vajíčka na rastlinách a jedného som si pozrel pod "mikroskopom" a ulitu má do špicu a celkom sa mi podobal na levatku ale ťažko u tak malého povedať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2017 11:52 R Muž Anthrax [4739] Re: luster1717
Oni se namnoží. Takže dokupovat nemusíš. Pokud se tedy bavíme o drobných šnecích (okružáci, levatky, kružníci nebo piskořky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 11:47 luster1717
zdravím po 6 doňoch od založenia akvária sa mi tam vyliahli nejaký slimáci, moja otázka znie že či pomožu pri zabehnutí akvária aleboby som mal ešte nejakých dokúpiť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 16:27 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
Ha, vidíš, to mě vůbec nenapadlo stydim budu co dva dny měnit vodu a musí to být cajk.Já tady na ten molitan čumím, čichám k tomu a přitom to řešení je tak jednoduché a naprosto jasné. Dííky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2017 16:22 R Muž romant [27983] Re: DavFM
Ano i ne. ;-) Těch bakterií tam nebude tolik, jako když by se na tom spolupodílel kyslík, ale rozhodně to nebude mrtvé médium. Když bude akvo osázeno dostatečným množstvím poroperujících riostlin a podpoříš to častější výměnou vody, mělo by to klapnout, ale varuji před přehnaným optimismem, tedy v momentě, když se po vpuštění ryb nebude tzv. nic dít, potenc. problémy můžou přijít v řádu hodin, ale na druhiou stranu nechci zbytečně děsit, holt každý akvo je originál, ty už jsi více ostařen, tak to dokážeš vcelku rychle vyhodnotit a adekvátně zareagovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2017 16:20 Muž Magic [879] - RostlinyRe: DavFM
Pokiaľ v nej nebol vynútený prúd vody, odhadol by som to na skoré vyčerpávanie O2 s príslušnými následkami... takže nejaké baktérie tam budú, ale toľko ako v pracujúcom molitane sotva.

Vidí to niekto inak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 16:16 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma – osídlení filračního média
Lze kostku biomolitanu považovat za zaběhnuté médium, když je ve funkčním,poměrně přerybněném akváriu pouze vhozena,zhruba měsíc a půl, ale neprotíká přes ní nuceně voda?

Proč se tak blbě ptám: zakládám další akvárko, vždycky použiju písek i vodu z ostatních akvaríí, filtry dělám hamburské, molitany mám v jedné rozplavce nonstop navíc a vždycky vytáhnu a použiju prakticky zajetý molitan. Takové akvárko potom považuju za zaběhnuté a ryby tam dávam hned. Vždy bez problémů.Teď však potřebuju udělat akvárko pro cichlidky, které jsem neočekávaně dostal, ale hamburský filtr mi pro ně přijde zbytečný. Mám v té rozplavce i hozený kus molitanu a z toho bych uřízl kousek tak na jeden bublifuk.

Budou tam ale už bakterie v dostatečném počtu, aby těch 5 rybek nechcíplo? Většinou dělám průzkum bojem, ale teď nějak nemám odvahu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2017 22:33 Mimulka Re: Acinonyx,
Zatial všetkym veľmi pekne dakujem ... ste zlatí a veľmi ste mi pomohli, určite sa ešte ozvem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:30 Acinonyx Re: Mimulka
A hlavne sa ti tu nikto nebude smiat. Mozno budeme chvilu zhrozeni, ked sa dozvieme, co v zverimexe ludom nakecaju, ale nas to prejde. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 22:23 Maq Re: Mimulka
Tak se v klidu na všechno důkladně zeptej, tady je hodně šikovných akvaristů, kteří rádi poradí, a pokud někdo napíše hloupost, ostatní se hned do věci vloží - takže máš kontrolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:18 Mimulka Re: Maq
ano to už viem, povedalo mi to viacej ludí vo viacerých diskusiách a forach ... všetko čo mi v shope radili je akosi inak ... dokonca mi povedali že pri čistení akvária mam vymenit všetku vodu a premyť piesok vrelou vodou (preto mi umreli tie prvé rybky) .. dnes už viem že je to kardinálna hlúposť a schválne som to nenapísala aby ste sa mi nesmiali všetci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:11 Mimulka Re: JirkaŠčobák
dakujem za pomoc, deti budú mat radosť ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:05 Maq Re: Mimulka
Mimulka napsala: viem že tam niesu živé rastlinky ale v shope mi povedali že nemusia byť a do takéhoto malého ani nedoporučujú lebo by som ich musela hnojit
Mimulko, tohle je taková kravina, že by dalo sakra práci vymyslet větší. Ten obchod by si zasloužil srovnat se zemí a zem posolit, aby tam už nikdy nic nerostlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 21:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum, mimulka
Když bude dělat, co řeknu, tak to s rostlinama ode mě dá.
mimulka: Štěrk můžeš nechat, jaký je (doufám, že není škodlivý - pak je to jen věc vkusu).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mimulka
Píšu ti soukromou zprávu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:50 Mimulka Re: JirkaŠčobák
Ja niesom, ale segra tam pracuje a chodí každý víkend domov ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:46 R Muž ctibum [6876] Re: Mimulka
Jenže udržet malou "nádobu" funkční dá víc práce, než velkou, takže by se měla založit sakra pořádně ;-) A tys ji prakticky nezaložila. Do tohodle by se hodila leda roboryba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2017 21:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mimulka
Docvaklo mi, že píšeš slovensky ... nejsi z Blavy? Já ano. Jestli jsi taky, mohu pomoci. Věnuju použitelné rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:44 Mimulka Re: JirkaŠčobák
dakujem pekne za odpoved, a dajú sa kvetinky zasadit aj do tohoto štrku? či musí byť ten substrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:41 Mimulka Re: ctibum
ved to som už prečítala ... ale to nechcem zakladat do takto malej nádoby, časom chceme väčšie akvarko, ale hned to nejde, zatial sme chceli mat ako tak fungujúce aspon toto ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 21:41 R Muž ctibum [6876] Re: Mimulka
Tak do toho šopu už nechoď... ;-) Možná ještě jednou, poslat je do řiti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mimulka
Ok. Seriózně. Nemáš v akváriu vůbec nic, co by bylo dobře.
Jestli hodně chceš žlutý písek, nech si ho, ale každý akvarista použije nebarevný substrát, 1-2 mm. Množství asi tak o polovinu víc, než jsi dala.

Postup: Vyhoď z toho úplně všechno. Postav akvárium na okno. Zajdi do akvaristiky a hledej rostlinu egeria. Kup jí 30 stonků. Hoď tam, nesázej do substrátu, nech vzplývat. Vyžádej si mrňavé šneky. Hoď je tam. Nech ustát 4 týdny. Pak se ozvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:38 R Muž ctibum [6876] Re: Mimulka
Tak tím se to celé vysvětluje. Filtr není filtr, akvárko není akvárko...
Ale dej tomu šanci, nejsi první, ani poslední... Všechno, co je uvnitř, dej pryč... Tím bych začal. Pak si tady přečti o zakládání akvárka a zkus to znova, ono to půjde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:37 Mimulka Re: JirkaŠčobák
ako som písala vyššie, som uplný začiatočník a robim to kvoli detom ... tak aj to akvárium vyzerá. viem že tam niesu živé rastlinky ale v shope mi povedali že nemusia byť a do takéhoto malého ani nedoporučujú lebo by som ich musela hnojit a to je pre začiatočníka zložité ... asi tolko k vzhladu akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:35 JoKa Re: Mimulka
To je akvo, nebo provokace, založená dnes??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 21:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mimulka
Já se nedivit, že ty paví očka chcípat. Filtrace nebo nefiltrace, krmení nebo nekrmení - to všechno jedno.
(náčelník Sedící Buvol domluvil)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:32 Mimulka Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku tu je foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Mimulka
Sú ešte krevetky. No akvárium treba zabehnúť (4 týždne bez živočíchov). Vysadiť akvárium živými rastlinami. Filter musí ísť nonstop a musíš meniť častejšie 30% vody v akváriu.
Viac v téme "zábehnutie akvária"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mimulka
Dej fotku celého akvária.
Vyhoď filtr, stejně je ti tam nahouby.
Pomůžu ti udělat akvárium bez filtrace, ale potřebuju vidět fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:19 Mimulka Re: afc1886
dakujem pekne za úprimnosť, dochádzam na to že sme urobili blbost ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:38 R Muž afc1886 [14655] Re: Mimulka
Do toho objemu žádné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:36 Mimulka – Posledný pokus
Dobrý den, som uplný začiatočník čo sa akvaristiky tyka, mam malé 12l akvárium (a už viem že to je na údržbu najťažšie), no robím to kvoli deťom. Najskôr som ho mala bez filtrácie no rybky (gupky) mi po 3 týždnoch všetky zomreli. Tak som akvárium vyčistila, kupila filtráciu a tu mi rybky - zase gupky zomreli už po 3 dnoch. Neviem čo robím zle, krmim ako mi doporučili v akvashope, filter funguje. Po poslednom neúspechu som zase akvárium aj s prieskom komplet celé vyčistila, veci ktoré sa dali vyvarit som vyvarila. Teraz mi pár dní beží bez rybiek len s filtráciou. chcem sa spýtať či tam môžem dať nejakého slimáka (kolko) a čo by ste mi doporučili dať tam neskôr. Či zase tie gupky alebo radšej neonky. Ďakujem za všetky rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 19:32 Muž Iceman [96] – Dalsi rybky?
Takze jsem konecne s dusitany na nule. Po 6 tydnech od zalozeni. Muzu o vikendu pridat prvni varku neonek modrych (kdyz je sezenu)? Kolik kusu v prvni skupince by jste me doporucili?
Otiky mam zatim v krevetarku, muzu presunout, nebo pockat?
Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2017 16:01 R Muž romant [27983] Re: Zip
Já to tak dělám vždy, bez ohledu na stáří nádrže, ono i větší množství jednorázově přidaných producentů dokáže s rovnováhou v relativně stabilním akváriu zahejbat, mám to tzv. odžitý, proto radím jak radím. Samozřejmě je to vždy individuální a je třeba brát na zřetel velikost nádrže a množství oněch producentů.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 30668x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12751-zabehnuti-akvaria?od=401