Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zaběhnutí akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Zaběhnutí akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:53 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Boldy
Nedávno jsem jako začátečník založil svoje první akva... Mám tam pár fotek tak se můžeš podívat jak jsem pokračoval v rostlinách. Rybky jsem tam dal, až se mi na kytkách udělala řasa. Další den jsem měl akva krásně čisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:37 Muž Boldy [0] Re: patamatix
Přesně tyto rostliny už tam mám (to neznamená, že už bych je nechtěl), ale zadní část nádrže je doslova nabušená, nemáte radu spíše pro rostliny do popředí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:31 Muž patamatix [408] Re: Boldy
No podle té fotky jich není dost ;-) něco rychle rostoucího : rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum . Rychle rostoucí rostliny ti pomáhají odbourávat škodlivé látky,kterých tam je na začátku až,až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:28 Muž Boldy [0]
Dobrá, hned jak bude čas, dojedu koupit další rostlinky...Ještě otázečka, podhnojil jsem dno trohou osmocote, v braníku mi říkali, že poměrně nahrává řasám, setkal jste se s tím někdo? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:22 Muž koyack [87] Re: Boldy
Já bych doporučil více rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:16 Muž Boldy [0] Re: patamatix
Ano to vim, proto tam jsou jen ti sneci ;) dost jsem se snazil nacist, abych zbytecne rybicky netrapil a vse problehlo jak ma...takhle to nevypada, ale rostlin je tam pomerne dost...zbyva v podstate misto na ty koreny...mozna jeste neco maleho primo doprostred ke sklu. Co by jste doporucoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2016 13:12 Muž patamatix [408] Re: Boldy
Jen přitlač na začátek je potřeba hodně rostlin a hlavně něco rychle rostoucího,počítej s tím,že ne všechny se ti hned chytí,až časem zjistíš,kterým rostlinám se u tebe bude dařit a na ty se zaměříš.
Edit: snad to víš,ale pro jistotu :-) ,akva nechat zaběhnout alespoň 3 týdny bez ryb,než naběhne nitrifikace.Na rozjezd tam dej pár kousků piskořek,levatek,okružáku,podle toho co seženeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:09 Muž Boldy [0]
Fotka k příspěvku Dobrej!
Vcera jsem zalozil akvarium...vypada takhle, yslite, ze je tam dostatek rostlinek? Jeste tam prijdou dva koreny, ktere se stale nenasakly vodou...mam tam asi 7 okruzaku a nejaky piskorky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:16 R Muž afc1886 [14655] Re: Boldy
Nevím,odkud jsi,ale na to je ještě dost času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:14 Muž Boldy [0]
Dobrá, děkuji. Zřejmě radíte pořizovat jak rostliny, tak i živočichy na burzách, že? (např. "Ryby a rybičky")
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 12:55 R Muž romant [27981] Re: Boldy
Rostlinama nešetři, osázet 80% plochy dna, to je nejlepší prevence do budoucna. Jinak výběr v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 12:38 Muž Boldy [0]
Děkuji všem za super rychlé reakce :)
Rostlinky bych volil pro začátečníky, které doporučují na tomto webu (Ceratophyllum demersum, Egeria densa, Hygrophila polysperma,Cryptocoryne affinis, Sagittaria subulata). Jsem z toho trochu vyplašený, na webu je tisíc různých názorů, nechci nic pokazit, tak mě, prosím, omluvte! Mimochodem děkuji i za odkazované kalkulačky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 12:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Boldy
Zázračné vodičky se nevyplatí a kolik potřebuješ písku si vypočítej tady. www.akvamalawi.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2016 12:25 R Muž afc1886 [14655] Re: Boldy
Já bych do toho nešel.Čas je nejlepší přítel akvaristy. www.akvamalawi.com/… Tady si můžeš spočítat jestli ti 3 litry stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2016 12:24 Žena Turbínka [2558] Re: Boldy
Když na to tak koukám, tak bych řekla, že spíš ne. Přípravek na úpravu vody zbytečný, hnojivo je taková nijaká směska, ten biofiltr dejme tomu. Jediné o čem bych uvažovala jen ten substrát a ten seženeš levněji než za čtyři kila :) Navíc není podmínkou, zeleň roste i bez toho. Záleží na tobě co plánuješ za rostliny a jakým stylem to akvárium chceš vést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 12:20 Muž Boldy [0]
Dobrý den,
mám jeden dotaz. Vyplatí se investovat do tzv. "Startovacích balíčků"? Např www.akvamex.cz/…
Je to dostačující substrát pro založení zhruba 100l akvária?
Předem moc děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 00:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Horác
Ona to asi nakonec nebude Marisa, ale obyčejný okružák, který jen pěkně roste (testuji osmáčí pelety i u jiných okružáků a žerou je stejně nadšeně). Planý poplach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 13:20 Muž Yirka [9118] Re: Ji333
Bílou hmotu nech bez povšimnutí, co nezmizí samo, zmizí v rybkách a šnecích. Je to normál před úplnou stabilizací nádrže.
Rostlinka buďto shazuje listy nebo je třeba se podívat na její zasázení. Neměla by být hluboko v substrátu, je třeba ji povytáhnout, aby začátek kořínků koukal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:56 Ji333
Fotka k příspěvku Zdravím,
měl bych pár otázek ohledně nového akvária.
Mám ho již přes měsíc v záběhu, rostlinky a ryby druhý týden. Zasadil jsem tři druhy rostlin, chci se zeptat, jestli Šípatkovec amazonský jen shazuje staré listy nebo je něco špatně(viz foto), co jsem udělal blbě, že Šípatkovci Uruguayskému uhnila většina listů a kořenů.
Pak mám otázku na gumové držáky v akváriu na filtr a teploměr. Mám na nich takový bílí povlak, nemám tušení co by to mohlo být, prvně jsem to setřel, když se to udělalo znova, pancéřníčci se do toho pustili. Přikládám foto.
Za každou odpověď budu vděčen.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 19:03 Jakub09 – Nově založené akvarium
Prosím chtěl bych aby se někdo zkušenější jako já mrknu na moji prezentaci jestli jsem již založil akvárium správně tentokrát je to již třetí pokus. Tak doufám že správný. stydim stydim
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:34 R Muž romant [27981] Re: Mejtys
Okružák, tedy větší by se udržet mohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:32 Žena Mejtys [7] Re: romant
Protože já bych nějakého okružáka na řasy na rostlinách brala. Hlavně teď v záběhu. Anubias už vypadá desně. Nějaká rada od zkušeného by nebyla romante. Mám zkusit dospělého okružáka? Nebo to bude pro beťáka jen větší jednohubka? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:22 Žena Mejtys [7]
Já jsem si zavlekla pidi okružáky a levatky. Když jsem se začala těšit z toho, jak mi pěkně rostou a likvidují řasy a přidala jsem k nim plánovaně beťáka, aby se spřátelili ... No ... Moc mu chutnali. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:29 Muž Horác [3942] Re: JirkaŠčobák
Marisa? Seš si jistej? Respective ... seš si jistej, že ji chceš? Já jenom, že Němci jí říkají der Pflanzenkiller :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2016 13:47 Muž motýlek [275] Re: JirkaŠčobák
kdysi coby desetiletý kluk jsem odněkud dotáhl hnědovku - nikdy jsem ji neměl a zpočátku jsem to považoval za zmutovanou kryptokyrynu ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 12:25 R Muž romant [27981] Re: BuldozerGT86
Nevím o nikom, ky by si při zabíhání akvária nechtěně nedonesl nějakého obyvatele. ;-) Horší je když chceš a ono se to nedaří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2016 12:19 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: BuldozerGT86
šnek není vetřelec, zvlášť v zabíhajícím se akváriu, jen si ho tam pěkně hýčkej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 11:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: BuldozerGT86
Já si s valisnerií giganteou přitáhl maličkého (zřejmě ještě v miniaturním stádiu) krásně petrolejově modrého šnečka, který je jako první u rostlinných granulí, kterými krmím krevetky, stále roste a roste a asi to bude Marisa cornuarietis :).
P.S. Další záhada je, že mi po dvou měsících v tom samém akváriu, těsně u valisnérie roste (asi) Cryptocoryne parva. Nedával jsem ji tam. Nikde jinde ji nemám. Záhada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 11:37 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Tak čekám a čekám :-D dokupuji rostliny a mechy. Dneska jsem byl zase na burze a přitáhnul jsem si vetřelce v podobě šneka.... Asi byl v tom mechu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2016 08:23 R Muž romant [27981] Re: Mejtys
Přisuzoval bych to tomu Nitrivecu, teď v záběhu bych to považoval za kontraproduktivní, tedy v případě, že tam nejsou ryby. Jen ty dusitany pěkně nech vybouřit.
Edit: Jj to vodu klidně vyměnit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 08:17 Žena Mejtys [7]
Jen krátký dotaz. Včera jsem dělala sera NO2 test a vyšel v úrovni kolem cca 0,5 mg. Přidala jsem 5ml nitrivce a připravila se na ranní výměnu vody. Teď jsem test zopakovala a hodnoty jsou rozhodně nižší. Nepoznám přesně kolik, ale barva je žlutá téměř jako na úrovni 0,0 mg. Je to tím nitrivcem nebo konečně naběhla nitrifikace? Mám vodu stejně vyměnit nebo ještě počkat? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.01.2016 21:06 R Muž afc1886 [14655] Re: Libor
Ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 21:04 Libor
Táák znovu! Máme s přítelkyní spor! :-D Rychlá otázka, rychlá odpověď! Je vhodné v záběhu (v prvním měsíci) proplachovat filtrační hmotu? (byť ve vodě odpuštěné z akvária při odkalování?) Díky!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 15:08 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: JirkaŠčobák
:-D já jsem trpělivej člověk. A rád se na vše radši zeptám než něco pokazím. Když něco půjde urychlit tak to urychlím a když ne tak počkám.... Ale už se hrozně těším až přijdou první obyvatele :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 14:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Yirka
Pokud ti jde víc o rostliny, pak je požadavek na trpělivost ještě horší, než u ryb :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.01.2016 13:22 Muž Yirka [9118] Re: BuldozerGT86
No jo no. Každý zkušenější akvarista ti řekne, že prvním písmenem v akvaristické abecedě je trpělivost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 12:31 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Yirka
OK tak ja ji v pondělí obměním.... Krevetky mám, už dopředu zajištěné od někoho odtud a ještě k tomu kousek od mého bydliště :-D což je super.... Škoda že se tak dlouho musí čekat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 12:24 Muž Yirka [9118] Re: NHKG
Jen dodám, že to nevadí ani běžným krevetkám.
Osobně pak neřeším ani teplotu, napouštím přímo studenou, rybky jen pookřeji. Ale to je moje praxe, nevnucuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 11:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BuldozerGT86
Ne, vodu můžeš lít přímo hadicí z vodovodu bez odstátí. Jen si hlídej teplotu a napouštěj pomalu. Rybám to nevadí, u krevetek nevím. Já tak měním skoro 50% vody každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 11:43 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Yirka
četl jsem tu jak všichni měníte každý týden 1/3 někdo jednou někdo dvakrát. Mám malinké akva 50l. Chci si to zkusít. Když se mi bude dařit tak mám ve sklepě 500l. Jen mě zajmá ještě jedna věc. Vodu musím mít odstatou aby v ní nebyl chlor že jo? aspoň těch 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 11:12 Muž Yirka [9118] Re: BuldozerGT86
V pohodě. Voda se stává průzračnou, když začne nádrž fungovat, je zaběhlá. Většinou to je v intervalu 3 až 6 týdnů dle typu nádrže a podmínek v ní.
Výměnou vody nikdy nic nezkazíš, naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2016 10:41 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Yirka
Máš pravdu mohl jsem to podat trochu slušněji. OK nechám tomu volnost... Ještě se zeptám kdy ta voda bude průzračná? Mám tu vodu měnit? Filtr mám puštěnej nonstop. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2016 08:54 Muž Yirka [9118] Re: BuldozerGT86
Jak už bylo řečeno, z venku tam nic nedávej, nech tomu normální průběh.
A, mimochodem, možná sis již všiml, že na tomto webu se vyjadřujeme méně expresivně a tudíž by ses měl přizpůsobit, jinak zde nebudeš vítán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 07:27 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: NHKG
OK... máme ten filtr danej na okraji cca 20 cm nad jezírkem aby okysličoval vodu... Teoreticky bych se do toho filtru mohl dostat a nějak ty bakterie z toho vytáhnout... Nebo se na to mám vysrat a počkat těch 14 dní na první osazenctvo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2016 23:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BuldozerGT86
Bakterie jsou hlavně ve filtru a ve dně. Ve vodě jich je minimum. Takže si tím moc nepomůžeš a můžeš si něco z jezírka zavléct. Já bych to nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 23:31 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Mám technickou otázku. Máme na zahradě jezírko cca 4000l s rybkama.... Mohu z něj odebrat trochu vody a nalít do svého akvárka? Bakterii tam bude asi dost :-D Jen nevím abych si tam něco nezanesl.... Voda v jezírku se moc neudržuje. Běží tam pouze filtr kterej nefiltruje tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 22:39 Muž patamatix [408] Re: Jakub09
Jen pro lepší představu co se děje v akváriu po jeho založení : www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:49 R Muž romant [27981] Re: Jakub09
Nech si Toxivec na zlý časy a měň tu vodu. Jednorázově a nakrátko dokáže stáhnout právě ty dusitany, ale to není pro dlouhodobý fungování to pravý ořechový, protože se tak nitrifikační proces vlastně přeruší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:41 Jakub09 Re: romant
Jakmile jsem tam dal toxivec od sery tak jsem nic nenameril. Ale druhý den to bylo znova tak nevím jestli to tam mám pořád lit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:38 R Muž romant [27981] Re: Jakub09
No co je špatně, stále ještě není pevně ustanovena nitrifikace, ale ta hodnota NO2 mě nesedí, to už by byla bojovnice hodně zkroušená. Tu vodu měň denně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 30668x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12751-zabehnuti-akvaria?od=651