Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zaběhnutí akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Zaběhnutí akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:09 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
a tiez si neviem predstavit ze mi sakalare plavu 2 tyzdne vo vedre... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:06 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
no "to" viem aj ja - kolko a kedy :)
Ja som len "naznacil" ze to nie je problem...teda ked clovek vie co a ako...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 12:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
...Kto "tam" mera NO2???...
Asi nikdo a ani nemusí, protože ví, kdy a kolik vody musí vyměnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 11:52 Muž kortezhugo [983]
no neviem kto mi tam dal -
Ten nech sa pozre do akvaristickej predajni ako? a aku? vodu davaju do akva...
a akva su plne ryb bez rastlin - este k tomu na malom priestore...
Kto "tam" mera NO2???

Este raz opakujem - nie je to rada X-) ale osobne som ziadny problem nepozoroval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 11:26 Muž traktorysta [26] - Labyrintky
pokud nemáte equipment na měření NO2, je osvědčený způsob dát tam po dvou týdnech 2-3 malé rybky na zájezd (od slova zajíždět)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2010 11:18 Muž kortezhugo [983]
no ja osobne som za tie roky daval ryby do akva po 24h...a v zivote som nemal problem...teda ze nieco "chciplo"...

PS:nebrat ako radu...urcite je lepsie ked to "daaky piatok postoji" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 11:11 Muž Sid [6629] - Rostliny
Acinonyx vám radí správně. :-) Je jedno, jaké brekule kolem zabíhání filtru podnikáte - rybky je možné bez rizika (postupně!) přidávat, pokud je v akva neměřitelné množství NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 09:09 JuraS – Re: Nataša
záleží taky na tom jak velký byl předchozí filtr, jak starý, a jak jsi dala bakterie ze starého filtru do nového akva..dále záleží jaký je tvůj nový filtr a jaké má filtrační média a jakou jejich kapacitu/jejich objem...
nejlepší varianta by byla pokud by jsi zprovoznila nové akva..tedy vodu, dno, kytky a zapojila filtraci...a vzala starý stále v provozu filtr (ne, že ho necháš týden stát vypnutý a hlavně bez vody) ..předpokládám třeba klasický bublifuk..opatrně ho vytáhla ze starého akva a i s tím co z něj cestou vykape ho vymačkala do nového akva v blízkosti nasávací trubky nového filtru...tu starou houbu pak pár dní nechat vznášet se ve vodě..pak ji můžeš vytáhnout (vymačkat zase do nového akva)..to je ten nejoptimálnější způsob...pokud by byl nová filtr externí homemade pak tam se dá ještě vymačkat starý filtr přímo na filtrační média ale já jsem zastánce aby se bakterie dostali do filtrace tou cestou kudy teče voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Nataša
pokud zakladas novou nadrz tak pockej az zakoreni rostlinky a jak se jim bude darit. Zezacatku (tak po tydnu po dvou) je dobry dat naky snecky nebo krevetky proti rasam a zaroven to trochu pohnoji, nebo jen par (treba dve) nenarocny rybicky. A kdyz budou v pohode tak treba po tydnu pridavat dalsi a dalsi, pokud palnujes nejaky hejno tak ho treba rodelit na dve nebo tri casti a pridavat postupne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:43 Acinonyx – Re: Nataša
Urcite tam tych 50% rybiek nedavaj naraz, ale opatrne a postupne. Ak mas cim, sleduj hodnoty NO2. Ja by som ich daval po aspon 2 tyzdnoch.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:38 Nataša – Rybky a bakterie ze starého filtru.
Když jsem si do nově založeného akva pro pomoc přidala i bakterie ze starého filtru, za jak dlouho budu moct přidat první rybky? Třeba zatím jen 50% rybek?? Děkuju za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 23:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: chuanvaldes
Ne, že bych souhlasil se vším, co tady kolegyně Nová píše, ale v jednom se shodneme - se solí bych v rostlinném akva zacházel velmi opatrně. :-)
Sodík (i chlor) patří sice mezi tzv. užitečné prvky, ovšem sodík není látkou, kterou by rostliny (až na výjimky, týkající se zejména některých suchozemských /tzv. "salinních"/ rostlin) nutně potřebovaly k životu. (Narozdíl od chloru, kterého rostliny potřebují sice minimální množství, ale zato "nezbytně". A mimochodem - chloridů rostliny běžně přijímají až stokrát více, než nezbytně potřebují, přičemž nadbytek chloru pak může způsobovat poškození chlorofylu, projevující se tzv. chlorozou... :-))
Vysoká koncentrace sodíkových iontů je pro většinu rostlin toxická a jejich akumulace v rostlinných tkáních může být jednou z hlavních příčin brždění (inhibice) jejich růstu. Může také omezovat příjem dalších iontů, např. draslíku, přičemž snížený obsah draslíku v důsledku vysoké koncentrace NaCl může opět vést k redukci růstu.
Takže abych to shrnul:
Trocha NaCl neuškodí, spíš naopak. (Viz např. vliv chloridů na ztížení vstupu dusitanů do rybího organismu, který zmiňuje Raviolka ve svém pojednání o "dusíku v akva" ve 4. čísle klubového časopisu Akvárium klub.akva.sk/… ...) Ovšem jeho nadbytek evidentně škodí! Co je potom třeba brát jako "trochu" a co jako "nadbytek", není jednoduché určit... :-O
Napomoci orientovat se mohou třeba údaje z chemických rozborů přirozených vod z "akvaristicky zajímavých" lokalit. Ty (obecně) říkají, že Na i Cl je ve většině tropických vod "málo" - řádově desetiny až jednotky mg/l. (Johanem zmíněné výjimky - brakické vody - s sebou nesou i existenci rostlin tolerantních ke zvýšené salinitě i obsahu NaCl jako takového...)
Vhodné je také vědět, že 1g NaCl zvýší obsah Na ve 100 l vody o cca 6mg/l a Cl o cca 4mg/l! A to mi nepřijde jako málo zejména v souvislosti s tím, kolik gramů NaCl se vejde do jediné vrchovaté polévková lžíce, kteroužto "míru" často zmiňují ti, kdož "solení" vody praktikují stylem "lžíce soli na 100 l vody při každé výměněn části vody"... hmm

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 23:10 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Nová
Predem se omlouvam za OT...

Nechci byt nak nezdvorili... Ale ja myslim, ze uz by jste s tim mohla prestat... Treba vypnout PC a jit spat... Hmm??? Ja myslim, ze uz je na to cas... Hlavne moc by me zajimalo, jestli to vsechno co pisete myslite vazne... Nebo si z nas jenom utahujete... Tak kapnete bozskou... ano

Ja jsem taky zacatecnik, a jako zacatecnik bych nepustil z ust takovy blud, a hlavne kdyz si nejsem 100% jistej... Bohuzel vase prispevky vubec nejsou prinosem, a muzou nektere uzivatele, co ctou kazdy druhy prispevek docela zmast... A uvest je v omyl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 22:23 Muž Lada2 [11] Re: Nová
slimaci a sul:-)) to bylo taky na nove v loskutakovi videl sem to jenze tam na ne sul sipaly ono neni mnozstvi a mnozstvi.

Jinak jak pise Johan snizil sem ted zahadne/ani nevim jak:-))/ dusicnany z 35 na 10 a zacali chradnout kytky tak i nezbejva /k me litosti:-)))/ nez vynechat jeden tyden ocistu akva aby zase stouply:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:05 R Muž Silent [5949] Re: Nová
Kolik je podle vás hodně dusičnanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2010 21:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Nová
Na to že píšeš že jsi začátečnice tak se o té soli dohaduješ statečně, jako bys to měla vyzkoušené ;-) Právě takoví "zkušení" vznikají díky loskutákovi, s několika jsem se setkal osobně a prostě si nedaly nic vymluvit, říkaly to v televizi tak je to pravda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nová
Sůl nechám solí, myslím, že už každý obrázek udělal...=)

Vodovodní voda určitě obsahuje víc dusičnanů než destilka, ale proč by to mělo vadit? Dusík v akváriu je potřeba. ;-) A takových 20-30 mg/l si myslím je takový pěkný ideál.. Já mám 0-5 mg/l a je to samej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:56 Žena Nová [0] Re: Johan
oprava vodovdná obsahuje viac železa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nová
Jednak to je loskuták, ten se neřeší. A za druhé tam je řeč o mořských nádržích, ale né o "sladkovodních".
Krom toho ste asi špatně pochopila větu: Obsah soli ve vodě způsobuje nemalé potíže s udržením biorovnováhy v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:48 Jaenne Re: Jeanne
Ahoj, já používám Akvaregulátor od firmy HU-BEN. Bílá lahvička, hnědý víčko a modrá etiketa...a pokud tam máš parmičky duhový, tak bacha, jsou náchylný na kvalitu vody. Nebo teda ty moje, Čichavci to přežili, ale ony ne..víc už k tomu asi nemám co říct, moji radu tam máš..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:48 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Nová
No tak zrovna na nově bych si bral inspiraci a věřil jim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:46 Žena Nová [0] Re: Johan
loskutak.nova.cz/… 2:15 voda tam ťi povie prečo je lepšia detsilovaná voda ked sol tak jedine do morského akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:44 Muž Horác [3942] Re: Nová
O.K. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 20:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nová
Půlka kryptošek roste i ve vodách ovlivňovaných mořem...

Prosím alespoň o jeden argument, proč by měla škodit.. ;-)

Krom toho vstupní vodou se dusitany atd. v klasických společenských nádržích řešit nedají.. (jen při otravách), kvalitu vody ovlivňují hlavně rostliny..

P.S. Omlouvám, se, že píšu možná trošku mimo téma, než píšete, ale nikdy to co napíšete moc nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:38 Muž Lada2 [11] Re: Premda84
jo presne tak egerii tam mas chvilkua ostatni taky.proste nezacali jeste ani rust takze ani nemuzou spotrebovavat dusicnany.Vysad co nejvice rychlerostoucich stonkovek pomuzou ti stahnout dusicnany.Kdykoliv je pam muzes vyhodit.A soli se neboj ver davali ji nasi dedove otcove dava se ted a davat bude i kdyz je X lidi zblaznenych prodejci chemie.A mam vyzkouseny a nejen v akvaristice funguje ze ten kdo se necemu nejvic brani potaji to stejne vyzkousi nicmene neprizna ze to funguje.
a jak napsal Johan... na tom asi neco bude potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 20:34 Žena Nová [0] Re: Johan
Taký príklad možno je to blbosť ale napadá ma toto zober si pohár vody daj do rybu 1 vodu detilovanú rastlinku niakú rýchlorastúcu +večer vzduchovaniedo 2 pohára daj vodu dusikovanú a niakú pomali rastúcu rastlinku plus posol to uvidíš sám ktorá ryba ťi skorej odíde tento príklad neskušať je to len príklad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:34 miriss Re: Yirka
jirko neradím nikomu nic drahého např hnojeni co2 lze udelat z pet láhve dát kvasnice 1dc cukru zalít vodou prostrcit hadicku přes vícko zatesnit a přes kámen vzduchovací vypoustet do akvarka po nekolika dnech se uspech projeví ne jen v barve rostlin ale i v jejich mnozství
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:33 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Nová
Sůl je jediná chemie co do vody přidávám...Rostliny rostou a ryby prospívají...Akvárium má být podle mého názoru přírodní..Chlor neřeším dávám vodu do akvária přímo z kohoutku...A hle daří se... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nová
Víte kde jsou "největší ryby"? (kde nejvíce přirůstají) např. u nás na Karvinsku v místech zaplavených důlní vodou (ta je skoro až slaná, bohužel nevím kolik mají ty hodnoty přímo v nádržích). Je to způsobeno tím, že jim pomáhá zbavit se parazitů a parazité ovlivňují přírůstky a zdraví. Sůl v akváriu je skvělá věc.. Např. při krupičce to je zbytečnost, ale jako prevence apod.? Podle mě je to to nejlepší, co se může pro akvárium udělat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:27 Žena Nová [0] Re: Horác
Ja som mala na myslí skorej ked má v akváriu velá rýb a má vodu dusičnanovú že by mal skorej porozmýšlať o destilovanej vode ktorá je lepšia myslím si že by nebolo odveci na noc vzduchovať určite sú lepšie prípravky na trhu ako sol ja som tiež za menej chémie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:25 Muž Horác [3942] Re: Nová
Nová napsala: sol do akvária určite nepatrí to už sú fakt lepšie tie regulátory myslím si sol určiťe nie
Zkuste si nastudovat knihu Veterinární toxikologie v klinické praxi (Svobodová a kol., Praha 2008) ... myslím, že změníte názor :o) ...
Btw. Mluvím samozřejmě o nově založené nádrži (bez zajetého filtru) a řešení akutní otravy ryb dusitany ... jinak k přidávání soli do sladkovodního akva taktéž nevidím důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 20:23 Muž Yirka [9118] Re: Nová
Hnojivo a prvky do nové nádrže nepatří! Jer to chyba a další marketingový tah obchodníků, kteří se snaží začátečníkům, vnutit co nejvíce chemie. Nejlepším hnojivem pro novou nádrž je čerstvá voda. Nelze přece přidávat chemii když ještě nevíš jak vlastně nádrž funguje. To lze až budeš přesně vědět co nádrž potřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   18.02.2010 20:23 Žena Nová [0] Re: Premda84
do liečebnej nádržky ani tam by som ju nedávala. sú kvalitné prípravky dneska už dostať dalek lepšie ako sol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:21 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: Nová
viz. můj profil.. která z nich by to měla být? zatím pozoruju, že za krátkou dobu se nepatrně rozrostl Anubias Barteri + Egeria Najas se během pár dnů vytáhla až k hladině.... zbytek se snad rozrůstá a nepozoruji zatím nějaké "zdechlinky" i když světla uznávám nemám moc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:19 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: janmacu
Pro ryby pokud možno je lepší bez jódu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:19 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: Lada2
Ahoj - prosím vysvětli mi větu co znamená, že se kytky nestačily vzpamatovat ze zasazení? Jako, že to byla taky "krátká" doba? Jsem si vědom určitého uspěchání a "rychlého nasazení" ryb, ale snad to nějak překonám - všem za rady díky - bohůžel vzduchovací kamínek doma nemám... pomůže když pustím průtok naplno? Tu vodu si myslím, že 24hod odstátá ( i méně ) taky bohatě postačuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:18 Žena Nová [0] Re: Bob66
ak máš niaké rastliny čo citlivo regujú na zmenu tak ťi rýchlo odídu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 20:18 Muž janmacu [18] Re: Nová
sul bych nepodceňoval,není sice duležitá,ale muže pusobit preventivně proti lehčim nemocem,a v přírodě se vyskytuje a je duležitá pro vše živé, a sul z obchodu obsahuje jod a ten je taky duležitý palec potlesk X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:17 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Nová
Sůl v malém množství je dobrá věc a rybám nevadí spíš naopak X-) Hlavně že to hnojivo+ prvky rybkám přidá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:16 Žena Nová [0] Re: janmacu
skorej by som doporučila destilovanú vodu chlór vyprchá z vody za 48 hodín myslím si že sol do sladkovodné akvária nepatrí pokial nejde o braktické akvárko sol rastlinkám moc nepridá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:06 Muž janmacu [18] Re: Nová
chlor bych vubec neřešil,většina vyprchá při napouštění a zbytek během pár minut X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:06 Muž Lada2 [11] Re: Yirka
presne tak chlor ve vode a jeho skodlivost je mytus ktery jsme tu nescetnekrat resily daval jsem sem i presne normy kolik se ho smi pouzit atd.mam tercovce a neznaji jinou vodu nez primo z vodovodu a jeste nikdy neprotestovali.
take si myslim ze ten cas na zabehnuti byl kratky a ublizilo tomu velke mnozstvi ryb.Taky jsi nenapsal zda mas nejake zrouty dusicnanu nebo jen pomalurostouci anubiasi:-)To byva take problem.
Jinak ja pridaval polevkovou lzici soli pri kazde vymene.Pouzival to jiz muj otec v davnych dobach akvaristiky a dela to spousta akvaristu.nekde jsem cetl clanek o tom co psal Horac tak na tom neco bude.
edit-ted koukam na profil a podle deniku se ty kytky co dusicnany poziraj nestacily ani vzpamatovat ze zasazeni:-(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2010 19:49 Muž Yirka [9118] Re: Premda84
Nechci tlumit nadšení z Akvaregulátoru, Aquasafe a mnoha jiných věcí, ale většina akvaristů takovouto chemii do nádrže nedává. Rovněž to, že by voda musela být odstátá, dokonce 48, hod je mýtus, chlóru je v ní minimum a pokud bych měl nějaké pochybnosti s NO2, tak věz že uděláš daleko menší chybou okamžitou výměnou za čerstvou než čekat dva dny na odstátí.
Ryby byly nasazeny brzy a mnoho najednou. Po 16ti dnech ještě nádrž rozhodně nebyla připravena je přijmout, nezbytné chemické procesy neproběhly do konce. Měls tam dát 1-2 rybky a pak čekat cca 3 týdny a pak doplňovat postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 19:15 Žena Nová [0] Re: Premda84
skorej skús použiť vodu odstátu minimálne 48 hodín vyprchá z nej chlór z Akva chémiou moc skúsenosťi nemám urči by som nepovedala že sú všetky prípravky stejné ale myslím si že ked máš vodu zo vstupu velmi dusčnanovú tak by skorej pomohla niaká destilka ako akvaregulátor.
možno by pomohlo na noc dať prevzdušnovací kamienok kyslíka viac neni na škodu hlavne v noci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:59 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: Jeanne
No já bych vyzkoušel zítra vyměnit cca 20litrů vody - už ji od odpoledne mám natočenou v kbelíku :o) a budu to teď bedlivě sledovat - pokud se to do pár dnů nezlepší asi sáhnu po tom Aquaregulátoru - máte nějaký tip na konkrétní výrobek??
Snad to rybičky "rozdýchají"...
PS: pomůže zvýšit průtok filtru na maximum?? Teď to mám přiškrcené tak akorát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.02.2010 18:49 Muž Horác [3942] Re: Wexlo
Wexelo napsal: Hlídal bych hodnoty, případně vyměnil část vody. Sůl je v tomhle případě zbytečná a akvaregulátor taky ;-) .
Tak tu sůl bych zase tak nepodceňoval ... Zrovna pracuju na článku o otravách ryb :o) a zjistil jsem, že je to skvělé antidotum při otravách dusitany - chloridy totiž kompetují na žábrech resp. na membránách tzv. chloridových buněk s dusitany a brání jim vstoupit do organismu ryby. Takže doporučení měnit vodu a mírně osolit má něco do sebe ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:27 Jaenne Re: Wexelo
Je dobrej i v tom, že se nemusí dávat odstát voda, stačí voda z kohoutku a v určitým poměru se zamíchá aquaregulátor a voda je přesně připravená k použití, ja to nechám chvíli a vleju do akvárka. Umí to i upravit pH ve vodě a je jedno jestli je čerstvě natočená z kohoutku nebo v akvárku měsíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:21 Wexelo Re: Jeanne
Já se s Vama nehádám, já se jen ptám jak to funguje (akvaregulátor), pač já to nevím, chtěl jsme se jen něco přiučit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:18 Jaenne Re: Wexelo
tohle ale nebylo napsaný na etiketě!! :) Myslim, že každej používá něco jinýho a má každej jiný zkušenosti. Neřikám, že to co děláš ty je blbě, mě to funguje a pomáhá, tak to neřikej mě. Myslim, že to tu je proto, abychom si předali zkušenosti a tipy, co nám zabraly a ne se tu zkoušet a dokazovat, že jen můj postup je správnej. Já nejsem expert nebo super chovatel, jsem spíš začátečník a jsem za každou radu od zkušenějších ráda. Místo toho, abych tam cpala 3 věci a víc chemizovala mi stačí tohle, třeba časem zjistím že ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:10 Wexelo Re: Jeanne
No nesmíte věřit všemu co je na etiketě. Proč teda chovatelé používajo RO a demikolony a nelijí tam akvaregulátory ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] 22 23

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 30668x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12751-zabehnuti-akvaria?od=951