Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 20:36 Muž Tomiino [43]
kdyz mrknete na moji prezentaci a info o rybach,rostlinach..je tam ryb hodne tak tak akorat v pomeru ryby-rostliny?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 22:55 Muž dudak [1885] Re: Tomiino
tetrovité rby obecně jsou o hodně "čistotnější", takže klidně můžeš zkusit ještě nějaké, třeba neonky, ale zase pozor, nevím jak máš velké ty skaláry aby jim nesloužily jako krmení, nebo zvětšit to hejno červenoústejch, ale jestli se ti líbí živorodky tak bych tam klidně ty moly a platy nechal, jen si hlídej jejich stav (7+18 je docela dost, jestli to jsou všechno dospělé) a pořádně to odkaluj a měn vodu. 50mg/l NO3 není žádná tragédie a i s tolika dusičnany může akvárko prospívat. Jinak z ryb bych tam doplnil ještě ty pancéřníčky ať máš hezčí hejno, aspoň po 6 kouscích od druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 22:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomiino
Tak pokud už tam máš ty červenotlamky - proč třeba nedoplnit hejno jiných tetřiček , z těch nemších , já mám třeba měděnky , skalár si nevšímaj , proháněj se mezi sebou jak divé , každou chvíli když se večer třou , mám neskutečnou podívanou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 22:42 Muž Tomiino [43]
nejake cistotnejsi rybky misto tech zivorodek se najdou?aby mi nestoupala tolik hladina N latek?mam tam jeste se skalarama tetru cervenoustou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 18:00 Pety – Jednodruhovka cichlid
Akva 150x50x60, filtr ex JBL 1501, zajimaly me spis osobni zkusenosti tech co se tim zabyvali/ ji z vaseho prostredi, i kdyz je to casto neprenosny, ale mas pravdu na ty udaje jsem zapomnel. Dik P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 15:11 RAP Re: Pety
Co takhle uvést velikost a rozměry nádrže, filtraci apod? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 11:22 Pety – Jednodruhove pro cichlidy
Ahoj,jaky cichlidy z JA a SA jsou podle vasich dlouhodobych(nekolikalety spolecny souziti)zkusenosti vhodny do jednodruhovky. Aby vyniklo socialni chovani druhu, neagresivita ze nakonec prezije jen nejsilnejsi par/ samec. Treba rok a pul stary ellioti celkem ok, ale stejne se to cim dal vic honi a reze, vcetne samic. Mam 3 samce a 6 samic, mozna to je jen nevhodnej pocet...mam s nima par perletaku a salvinu, ale cim dal vic me laka ta jednodruhovka-napadaji me treba perletovky, ale s tema nemam zkusenosti.snad neni jedina moznost skalary a terce a herosy. Ty mam nebo jsem mel.diky za osobni zkusenosti ci namety potlesk hmm spim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 04:54 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: george
Ted jo, ale az ti dorostou a nebo se zacnou trit, stacit to urcite nebude. Tak dva pary bych nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 21:03 Muž Filip980 [398] - Rostliny – L-sumec
Zdravím, jakého l-sumce by jste mi doporučili do mého 480litrového akvára? rybicky.net/nadrze/16124

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 06:46 Muž jmalyska [167]
360 litrů a 5ks a klidně bych ubral... k tomu 20 otíku, 15 panceřníčků, 50 neonek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:09 R Muž romant [27987] Re: george
Ta vejška akva je na pohodu, ale ta šířka, to je hodně hrana, ono je u skalár znát každejch 10 čísel na všechny strany. Mám jich 10 v obdobným objemu, ale je to rohovka s úplně jinou hloubkou a svým názorem tě asi nepotěším, ale za mě říkám pro skaláry to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 15:47 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Ičin
Jo jo,ja jich mam 6 v 400L a je to akurat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2014 13:00 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: george
Mě osobně těch 10ks na 270 litrů už přijde docela dost. Tam už by těch šarvátek mohlo být fakt hodně. Takových 6-7 by mohlo být ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 12:26 Muž george [3] - Sumci
ahojte , chci poradit o osádce pro mou 270. litrovou nádrž , ctěl bych tam dát poádné hejno skalárů tak 10kousků šlo byto ? dále by tam byl hyposomus plecostomus nějací pancéřníčci kolem 20ti kousků a nějaké hejnovky ... váš názor ? děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 17:11 RAP Re: rastrot
V první řadě to chce napsat rozměry akvária a jeho zařízení, ideálně vytvořit prezentaci. Potom se dá lépe debatovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 16:13 radim Re: rastrot
Nebo skupinu kančíků šikmopruhých. Ti jsu taky kliďasové a jde je kombinovat i s menšíma rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 15:56 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: rastrot
Co třeba skupinku akar hnědých? Taky je důležité jak to akvárko vypadá a co v něm už případně plave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 14:31 rastrot
rad bych do 350 litrového akvária nejake vetsi mirumilovne cichlidy poradte prosim jake a kolik dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:17 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: Alzbeta
to si radeji udelej zahradni jezirko. ;-) nez tohle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:07 Alzbeta Re: RAP
No právě :) myslela jsem že ta cichlidka madagaskarská je hodnější než ocelát (vůči lidem)
Nebo pak doma padl názor koi kapry, ale to 300-400l akva mi na ne prislo malé
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:02 RAP Re: Alzbeta
To se ti může stát i s ocelátama. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 12:57 Alzbeta Re: RAP
Myslela jsem právě že oskaři jsou agresivní, ale pokud jsou to mazlíčci jak říkáte tak asi je, ale samotné, nikoho k nim. Jenom nechci rybu co mě při čištění či krmení pokouše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 12:38 RAP Re: Alzbeta
No tak pollenky jsou dost ostré ryby, žadní mazlíci jako oskaři.
K ocelátům jsou vhodnější rybicky.net/atlasryb/kancik_cerveny , rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenooky atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 12:34 Alzbeta Re: Hansel
ano ano, nebudeme v paneláku- nýbrž rodiném domku, chci si jej pořídit až o letních prázdninách, proto se radím už ted.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 12:01 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Alzbeta
Sousedům pod vámi, ale ono i v jiných místnostech bude jedno, jestli je to v pokoji, nebo kuchyni, na hlavy jim při kalamitě bude pršet uplně stejně :-D Takže... nehledat nejlevnější a když už, tak se poradit před koupí s někým zkušeným (nejlépe sklenářem co akvária lepí), aby se na to podíval(Jak se tváří silikon, zda v něm nejsou bubliny a tak dále). Já bych zatím spíš řešil to akvárium než ryby a šetřil penízky jak mourovatej. Není to levná záležitost a vypočítané budoucí náklady se vždy dost liší s náklady opravdovými. Takže neuspěchat to a nedělat kompromisy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 11:51 Alzbeta Re: Hansel
Nene, akva bude v mém pokoji, stěhujeme se do nového mám tam míto na akva s délko cca 1,5 m a kousek, a co do toho 300l dát toto: 1+1 rybicky.net/atlasryb/cichlida_madagaskarska… a 1 rybicky.net/atlasryb/trnovec_belopruhy ??? to ba šlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 10:48 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Alzbeta
Ale taky v jaký stavu hmm abys pak rodičům nezařídila rekonstrukci domu/bytu až to akovárko povolí a 300 litrů není málo, jinak pro dva vrubouše bych to viděl spíš na ty 400.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 10:45 Alzbeta Re: patamatix
No našla jsem 300l se vším za 2000,- , ale to vybavení není podmínkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.01.2014 22:46 Muž patamatix [408] Re: Alzbeta
Myslím,že akvárium o 400l v plném vybavení,těžko seženeš za symbolickou cenu :-(
rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_pavi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 21:42 Alzbeta – Jaké ryby do 300l ?
Ahoj, moc prosím o radu, zvažuji nákup 300-400l akva a moc by se mi tam líbili vrubozubci paví. Mohu do 300l 2? Jiné ryby by tam nebyly, to je jasné, jen ti dva krásní vruboušci. A jde u nic nejak urcit pohlaví? Ráda bych pár... . No a na konec, neprodává někdo akva 300-400l za nejakou symbolickou cenu? (ne za 5000) nejlépe se vším vybavením. A pokud ne ty vrubozubce tak jaké jiné rybky? (nechci žádné spol. akva, chci jednodruhové a ty ryby velké min 20cm) moc děkuji za odpovědi Krausová :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 08:40 R Muž romant [27987] Re: george
Kombinovat neonky a skaláry lze, ale je potřeba dodržet jistá pravidla. Neonky dávat do akvária rozhodně před skalárama a nechat je tzv. hodně zdomácnět a teprve posléze přidat skaláry, pokud možno v menších velikostech. Skaláry tak neonky nepovažují hned za potravu a to soužití je tak možné. Samozřejmě vyloučit, že si skaláry v pozdějším věku až odrostou nezobnou živého příkrmu, to nelze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 06:50 Muž george [3] - Sumci
já bych tam právě i skusil ty skaláry a k nim mé neonky ale vzdy kdyz sem mel skaláry tam mi po chvilce začli jít po neonkách , uvydím časem třeba to dopadne jedním velkým hejnem teter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 21:03 Žena baletka [624] Re: Designer
To je tedy dobré. To jsem nečekala :-D Jinak já jsem jedna z těch, co coby začátečník založili velké akva pro placky a stále je ještě nemá. Teď momentálně z finančních důvodů, ale jinak jsem rok vydržela prostě proto, že jsem se ještě necítila. Takže jsem taky pro trpělivost. Víme, jak to jinak dopadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 21:00 Muž grunda [1781] - Cichlidy
placky do zavařovačky nepatří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Designer je narval do 160l, ze jsou jeste mali a ze se poridi vetsi akvarium... a misto toho nastaly zivotni zmeny. Takze se nedej mylit, ac v dobrem umyslu, kopance umim taky slusne.

Edit: Mislow, jak pravdive co pises, presne co jsem psal o sobe, koupi se ryby ze se to pak... to je presne ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2014 20:13 Muž Mislow [304] Re: baletka
Jj, chtel jsem jeste pridat o varovani vic. :-D Nekdy je lepsi pul roku ci rok vydrzet a pak si splnit sen nez byt netrpelivy. Co netrpelivost v akvaristice dokaze vsichni vime, i ja mam sve zkusenosti. :-D Ale chapu, ze odolat je velmi tezke, zvlaste pro mladsi akvaristy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:08 Žena baletka [624] Re: Mislow
On by je tam nedal určitě ani Designer. Souhlasím ale s jeho názorem, že george si asi terčovce pořídí tak jako tak. V tom případě mu raději poradit jak s takovým akvem na hranici zacházet, aby ty ryby žily aspoň jakž takž. Jinak s Tebou ale pochopitelně jsem zajedno, že skaláry lepší řešení - jak vzhledem k rozměrům akva, tak ke zkušenostem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:05 Muž Mislow [304] Re: george
Ja terce nikdy nemel, ale osobne bych je tam nedal. Proste kdyz uz neco udelat, tak poradne, nerikam, ze pri dobre peci nebudou "prosperovat", ale akvo je male. I ta vyska neni idealni, 50 cm se zmensi na takovych 40 ve finale .... To uz radej ty skalary, jsou prece jenom mene narocne .... :-) ... i pro ne nebude vyska akva ideal ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: george
Ten objem akvaria jak se zda u Tebe uz lepsi nebude, ty Tercovce taky asi desne moc chces, takze to tak stejne dopadne. V takovychto 250l uz bych si na Tercovce troufnul, rekneme jako v jakemsi minimu.

Ale jine ryby bych k nim moc nedaval, mozna tak nejake hejno Teter. Ja uz blbost udelal, takze mohu o nezdarech a nevhodnem akvariu referovat.

A ze budes casem nestastny, je to bez zkusenosti dost pravdepodobne, priprav se na to, ze to nemusi dopadnout dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:35 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: george
terčovec není gupka, chce to trochu zkušeností jinak akorát zapláčeš...ani ten prostor není bůhví jaký...co tak skaláry? možná schůdnější verze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:02 Muž george [3] - Sumci
tak má 280ltr se konat nebude , ale bude se konat 100x50x50 ado ní přijdou všechny rybky co tam jsou kromě ancistrusů mohl bych am dát terčovce ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 00:17 Muž ludvik [1082] Re: ludvik
Ještě dodatek k mé poznámce o prostředí ... klidně to může být tím, že mám velké procento hladiny porostlé Salvinií a oni to prostě pořád ožďibují. Ale testovat to její likvidací se mi nechce :-) Kvůli nim jsem si ji tam pořídil.

Baletka: promiň, myslel jsem si to, že jsi spíš na ameriku. Ale při psaní jsem to nedokázal potvrdit. Cichlidy mám také rád ... ale také mám rád společenské akvárium, takže si zase tolik vyskakovat nemohu. Akary hnědé jsou můj strop. Alespoň prozatím. Ale jsou skvělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 00:05 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: ludvik
Zkušenost pro mě. :) Díky za názor. Perleťáky tam mám víceméně jako základ, ty tam chci určitě nechat. Takže pokud bych jednu trojici vypouštěl, viděl bych to spíš na čichavce medové, ty jsem přidával už jako doplněk k těm dalším dvěma druhům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 00:03 Žena baletka [624] Re: ludvik
Pro mě ne, já jsem spíše na cichlidky, v čichavcích nejedu, ani v daniích ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 23:47 Muž ludvik [1082] Re: romant
Já znám jen zakrsláky. Měl jsem i jiné, ale to už je tak strašně dlouho ... proto o nich mluvím a proto jsem se ptal. Čichavec je širokej pojem.

Ale můžu potvrdit, že zakrslí se dají považovat za obyvatele hladiny. Fakt moc jinde nejsou, naprosto minimálně. O samcích to platí skoro stoprocentně, samice vídám i u dna, ale moc času to není. Jasně, může záležet na prostředí, ale zkušenost pro baletku (nebo dejva? Už je v tom zase zmatek :-) ) to je, ne?

Jenom bych to asi moc nemíchal. Mi přijde, že se perleťoví moc k zakrslým a medovým moc nehodí. A u zakrslých mi docela funguje 2+2, mám 150cm prostoru. Stejně to vypadá většinou, že samci mají levou půlku a samice pravou. A občas se sejdou v ložnici na sex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 23:00 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: ludvik
Mám v plánu tři trojice - perleťové, zakrslé a medové (vždy samec + dvě samice), z nichž v reálu nakonec možná vyberu jen dvě trojice. Uvidím, budu osazovat postupně. Ale přece jen medoví i zakrslí jsou menší druhy, možná je dám všechny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:57 R Muž romant [27987] Re: ludvik
Ani čichavci, ani dánia nebudou jenom v tom horním patře a zakrsláky jsem nemyslel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:53 Muž ludvik [1082] Re: romant
Kteří čichavci? Zakrslíci se dokážou prohnat ... občas i ostatní ryby. Ale z Neonek černých hejno neudělají :-) Tedy pokud se zrovna netřou a neonky nečekají na dávku krmení opodál ...

Já osobně bych "horní patro" nechal jen těm čichavcům. Ale je to jen můj pocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2013 22:53 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: baletka
Dobrý vkus je ale naprosto klíčový, všechno ostatní se vyčte nebo kolegové dobře poradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:50 R Muž romant [27987] Re: Dejva
Nebude, oni Ti je čichavci proženou a bude hejno jak vyšitý. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=801