Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 07:33 Muž laguna1505 [61]
Zdravím, pořizuju si od známého akva 120x45x60 ( Juwel Vision 260). Nemohu se rozhodnout, jestli tlamovci se světlým pískem a kamenama, nebo klasiku s černým pískem, rostlinkama + neonky, pancérničky, atd...Obě varianty se mi líbí, ale akva bude jen jedno. Poradí někdo, kdo měl obě varianty? Pro a proti? Náročnost na údržbu,atd...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2019 23:53 Muž RAP [1555] Re: let
Pokud neplánuješ vepředu kobereček, tak stačí 2cm a směrem dozadu tak 5-7cm. Terasy s ještě vyšším substrátem pro hlubokokořenící rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2019 21:34 Muž let [16] Re: nekdo
Spíš voda pod kraj skla třeba 2cm, vpředu dno třeba 5cm dozadu postupně víc a třeba nějaká terasa..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2019 15:21 Muž nekdo [355] Re: let
jakoze bude substrat vysoky 100 mm ? to mi prijde zbytecne moc a neucelne
ale je porad lepsi to vzit touhle cestou nez naopak (juu 300 mm, dam tam skalary)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2019 14:24 Muž let [16] Re: RAP
Ještě uvidíme, větší ryby budu dávat jako poslední, třeba se to ještě vyvine, skalary jsou krásný,ale výška vody bude jen tak 40cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.11.2019 19:24 Muž RAP [1555] Re: let
Druhová sestava je v pořádku. ;-)
PS: Mě by se ovšem líbily k tetrám a neonkám pěkné skaláry. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 18:31 Muž let [16] Re: RAP
Díky všem za názory,preberu si to a nakonec to udělám stejně podle sebe ;-)
Ne vážně díky,pro mě bylo hlavní,jestli je to druhove v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2019 14:58 Muž RAP [1555] Re: let
No, já bych tam postupně dal tu sqvadru v počtu, jaký si napsal. Přidat další můžeš vždycky, podle toho, jak se to bude doma líbit. U teter není přidání dalších jedinců problém, jako u teritoriálních ryb. Navíc budeš mít fóra pokud se zalíbí další druh. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2019 08:23 Muž let [16] Re: nekdo
No jo, ale když jich tam nasypu tolik, tak se budou hrozně špatně přepočítávat ;-)
Ok, v počtech teda asi přitvrdím, ale jenom trochu, bude to taková nádrž pro děti - "v akváriu je schováno 100 rybek - dokážeš nějakou najít?" (ty bříškem nahoru se nepočítají) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2019 04:33 Muž nekdo [355] Re: let
každopádně za mě teda ty počty jsou srandovní :)
neberte si to nějak osobně, ale to, co tam plánujete dát, tak budete smutný
ve smyslu nic neuvidíte :)))
v tom objemu se to všechno ztratí.
skladba ryb je super, jen bych změnil počty :)
partička na dno - pancéřníček bych dal 30 (pozor na ostré substráty na dno - pro pancéřníčky naprosto nevhodné a život zkracující zásadním způsobem).
čichavců bych dal 12 ( 1) budou mladí a nepozná se pohlaví 2) i to je pořád málo :)
pokud je fantom srdeční záležitost, udělal bych z něj dominantní hejno a dal jich tam 200. Neonky bych přidal dodatečně, protože prostě v tom množství fantomu zaniknou, ať jich tam bude, kolik jich tam bude :)) a navíc třeba na ně děti zapomenou, když je tam neuvidí (a o to bych pak posílil hejno fantomů :)))

a jinak se připravit na to, že každé akvárium je časem prostě malé... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2019 21:31 Muž let [16] Re: Wanderer
Ok,tak jich tam dám rovnou slušnější počet, ono se mi to přechodu z 50l zda všechno takový veliky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2019 21:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: let
Pro méně jak 80 neonek ani nejezdi. X-)
Krása neonek vynikne až v jejich hejnu. A s těmi tetrami to bude podobně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2019 21:17 Muž let [16] Re: Wanderer
Díky za názor,to jsem si říkal jako počty do začátku a když se budou chovat slušně,tak přidám. Prezentace bude,doufám,že to neskončí fiaskem,to by mě manželka asi po právu tone Ale kdo si hraje, nezlobí stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2019 21:02 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: let
Podle mě dobrá volba. Pancéřníčků bych přidal a neonek klidně stovku. 30 bude, jak když plivne, mám jich 100 v obdobném objemu a kolikrát nejsou vidět. Jsou to čistotné ryby a funguje to. Čichavců bych asi nechal jen pár a třeba přidal i na těch fantomech, když se ti tak líbí. Objem na to máš a čím bude větší hejno, tím to bude šmrncovnější. Návštěvy padnou na prdel. Tohle vypadá na slibnou nádrž. palec
Doufám, že bude prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2019 20:43 Muž let [16] – ryby do 400l
Ahoj, v zimě budu zakládat akva 160x50x50 a líbila by se mi tahle kombinace:
10x pancéřníček skvrnitý
30x? fantom červený
30x? neonka červená
2-4x čichavec perleťový
Akva bude nezakryté, ale teplota v místnosti bývá cca 22-26st. - čichavci/labyrint?
Příp. prosím o názor, jestli se obávat vyskakování teter - třeba teď mi nad malým akva večer létají ke světlu mušky a ryby je mají tendence lovit hmm
Ještě váhám nad těmi 2 hejny, ale děcka neonky chtějí a fantom je pro mě srdeční záležitost..
Budu rád za rady/zkušenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 14:46 Thungdil – 480L
Nějaké rady na ryby do 500 l akva?
Chci v něm mít i rostliny a s Terčovci(což byla první volba) píší že s kytkama kvůli teplotě moc nepůjdou, takže nějaké jiné nápady? Líbí se mi Gavůnci ale chtěl bych ještě něco k nim na dno i ke hladině.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.08.2019 12:00 Muž Jarry [1437] Re: Celsiq
Teplota by nebyla zdaleka jediné omezení, ono to zkombinovat jde, ale je to poměrně křehká záležitost jak pro ryby, tak pro rostliny.
Když terčovci, tak jsou priorita ryby, mohu doporučit rostliny, které nevyžadují téměř žádnou údržbu a nevadí jim teplota (Echinodory apod.).
U akvária holandského typu jsou hlavní rostliny, volil bych menší hejnové, spíše nenáročné ryby, které nebude potřeba moc krmit a kterým nebudou vadit občasné neoptimální podmínky (různé zásahy do dna, přesazování stonkovek apod.). Hejno zmiňovaných gavůnků by bylo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 11:16 Muž Shimi [683] Re: Celsiq
Mrkni na Facebook ZOO Braník, hned na úvodní fotce mají větší rostlinné akvárium s Terčovci a ta skladba rostlin je docela zajímavá. Já bych se zkusil poradit i s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 09:35 Muž Celsiq [50] Re: _ucx_
Dočasné přitopení by neměl být problém. To by rostliny v dobré kondici měli zvládnout. Ani jezdnu z tebou jmenovaných rostlin nechci. Rostliny jsou pro mne hlavní ;) Druhé stejně velké akvárium určitě pořizovat také nebudu, za to mě ani manželce terčovci nestojí :) Uvidíme tedy, buď najdu rozumnou cestu pro Terčovce, nebo se vydám větším hejnem menších rybek :) Každopádně všem díky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2019 09:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: _ucx_
Ot: Cichlidy klínoskvrnné sežerou všechny kytky, i ty i plastové. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2019 09:09 Muž UndeR [80] Re: _ucx_
Nemám s nimi osobní zkušenost, ale když na ně koukám do atlasu, tak je tam napsáno, že intenzivně okusují rostliny. Tak to asi nebude nejlepší volba do rostlinného akvária. Navíc nevím jak to bude s její dostupností. Nemyslím, že by to byla běžně dostupná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 09:05 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Celsiq
Vallisnerie pěkně rostou i při 33 °C, anubiasy taky. Echinodory jak které, některé s tím už mají problém (ozelot), jiné i tak rostou (amazonicus, bleherae). Počítej s tím, že terčovcům alespoň z počátku budeš muset přitopit, protože stres ze změny prostředí a z toho plynoucí problémy s žábrohlísty nebo s bičíkovci. Manželce tedy pořiď separátní akvárium na terčovce (a do toho holandského budete moci od nich dávat vodu po výměně, což rostlinám udělá radost).

Jinak zajímavé ryby, chováním podobné terčovcům, jsou Uaru rybicky.net/atlasryb/cichlida_klinoskvrnna

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.08.2019 08:46 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: tramtra
Denisonky do rostlinneho akvária nejsou moc vhodné, třeba Drvi by o tom mohla vyprávět. Ty bych nedoporučovala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 08:27 Žena tramtra [3202] Re: Celsiq
A co třeba nějaké Parmičky, třeba Denisonky jsou krásné. rybicky.net/atlasryb/parmicka_denisonova
I hejno duhovek by bylo pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2019 08:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Celsiq
Viděl jsem pěkná rostlinná akvária s gavůnky (duhovkami). Ale mají maximálně 12cm. Jinak mě napadají jen akary hnědé. Ono i skaláry někdy ničí rostliny. S terčovci budeš trochu omezený tou teplotou, ale zkombinovat to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 07:54 Muž Celsiq [50] – ověření
Ahoj rád bych si ověřil, zda jsem na nějakou rybu nezapomněl. Přemýšlím jaké ryby v budoucnu pořídit do své nové nádrže. Manželka velmi stojí o Terčovce (jsou to opravdu nádherné ryby). Nicméně se obávám kombinace holandského akvária a Terčovců, kdy cca maximální teplota, kterou jim mohu nabídnout je 28 stupňů (musím samozřejmě předem vyzkoušet, na čož bude času dost). Jsem ještě předběžně domluvený na osobní konzultaci s uživatelem "Romy", který je zde na foru skrze Terčovce doporučován. Rád bych ovšem zvážil všechny varianty. Přemýšlel jsem tedy a hledal náhradu, bohužel marně. Jsou ještě jiné větší barevné ryby kromě skalár, čichavců, které bych mohl dát do tohoto typu akvária? (akary, kančíky, tlamovce a cichlidy nepovažuji za vhodné). Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2019 15:34 Muž vlka [3453] Re: Dusanko5555
Co píšou kluci s Neritinama je naprostá pravda. Bílá vajíčka jsou všude a nejdou sundat. Zůstaly mně jen dvě a ty asi taky půjdou. Ampulárky to je výroba sajrajtu. Momentálně mám stovky a stovky Okružáků a hezky čistí AQ. Není problém je odchytnout a regulovat jejich stav. A rozmnožily se mi Heleny. Koupil jsem dvě v Kromclu na burze a už vídám několik malých. Šnečci to jsou pomocníci k nezaplacení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2019 19:23 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Dusanko5555
Já se vyjádřím k Neritinám. Tyto hezké šneky bych si do akvária už nedal. Měl jsem kdysi čtyři kusy. Jak mi "poseli" kameny a kořeny vajíčky, šli pryč z akva. Bílé tečky na dekoraci byly ještě hodně dlouho a nevypadalo to hezky. Toť moje zkušenost s těmito šneky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2019 16:34 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dusanko5555
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 16:08 Dusanko5555
Ampulárie teda nebudem dávať.
Radšej tam dám teda okružákov a levátky.
Aká teplota vody sa vlastne odporúča, a akú by som mal zvoliť?
Najviac sa mi asi páčia tie Danio pruhované. Sú také čulé a rýchle.
Koľko kusov ich teda môžem dať do 300 L akvária?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.07.2019 15:04 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Dusanko5555
Takhle bych to nekombinovala, bude z toho mišmaš. Dala bych maximálně dvě, líp ale jen jedno pořádné hejno. Buď teda ty tetry červenohlavé, ty by byly ke skalárám asi nejvhodnější, nebo razborky. Neonky hejno držet nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 14:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dusanko5555
Na ampulárie raději úplně zapoměň. Ekosystému akvária nedokážou dát nic, co už by tam nedaly levatky nebo třeba okružáci. Danio je rybka spíš do chladnější vody, naopak neonka červená má ráda vodu hodně teplou.

Co se týče pancéřníčků panda, ti mají taky raději vodu chladnější, do teplejší dej raději sterbai nebo haraldschulzi. Čili nejdřív si řekni, jak teplou vodu tam chceš mít (aby se skaláry měly dobře) a pak k tomu dobře vybírej nejdřív rostliny a pak možná nějaké další ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 14:34 Dusanko5555
Ampulárií dám teda max. 5
Môžem to skombinovať napr. takto?
20 kusov Danio pruhované
20 kusov Razbora klinoškvrnitá
20 kusov Neonka červená
Mám tie počty kusov ináč skombinovať?
A môžem tam dať ešte viac kusov, koľko asi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 12:24 Žena ibiska [1] Re: Dusanko5555
Já mám ve 300l 4x Neritiny, 4x měchýřovky, okružáky a levatky. Je to až až. Ty měchýřovky by stačily i 2. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.07.2019 12:20 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Dusanko5555
Řekla bych, že dobrý, až teda na ty ampulárie. Proč tolik? coze Víš, jak ti budou svinit vodu? Ani těch neritin bych nedávala tolik, ale to spíš proto, aby se tam v takovém množství vůbec uživily. Ale ty ampulárie bych nedávala vůbec, nebo tak jeden dva kusy, jestli na nich trváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2019 22:55 Žena Sára73 [68] Re: Dusanko5555
Mám skaláry, neonky modré a tetry červenohlavé v jednom akvárku....neonky ty více méně hejno drží, ale ne pořád a určitě ne kvůli skalárům....ale tetry červenohlavé teda jo, neříkám, že neustále lítaj po nádrži v hejnu, ale vždycky se najde minimálně větší skupina, co něco takového předvádí a teda jakmile zaregistrují pohyb v místnosti, tak to už lítaj kolem předního skla v hejnu všechny....naprostá paráda hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 22:55 Dusanko5555 Re: Kaira
Skaláre asi 4 až 5 kusov, Pancierníček panda asi 10 až 15, Neritiny asi 10, Ampulárií asi 10 až 20, veľa Okružákov a potom už len tie húfovité rybky.
Môžem to tak mať alebo treba niečo poupraviť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 22:15 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Dusanko5555
To záleží na další osádce, ale nejmíň 30 ks určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 20:25 Dusanko5555 Re: zervajs
Rastliniek mám veru tiež veľa, ale není problém ich zredukovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 20:24 Dusanko5555 Re: Kaira
Koľko kusov odporúčas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 20:12 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dusanko5555
v zarostlém akváriu jsem hejno nikdy neměl :-(
mám takový pocit , že je lépe méně rostlin... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.07.2019 20:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dusanko5555
Ne, buď budou skaláry ty hejnové ryby lovit a časem ti je sežerou a nebo ty hejnové ryby zjistí, že jim od skalárů nehrozí nebezpečí a na hejno se vykašlou. Vzhledem k těm skalárům budou nejlepší níže doporučované tetry červenohlavé. Neměl jsem je, ale z teter by měly držet hejno asi nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 20:02 Dusanko5555 Re: NHKG
Ako som už písal, ide mi o tú húfovitosť rybiek. Nejde mi ani tak o to čo sa mi páči a čo nie. Zabudol som ešte napísať, že tam chcem mať aj zopár kusov Skalárov napr. mramorových. Tie Skaláre by mohli držať ten húf rybiek alebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2019 20:01 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Dusanko5555
Pokud chceš hejno, které bude plavat spolu, doporučuju razborky nebo dánia. Ty drží hejno líp než většina teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2019 19:55 R Muž afc1886 [14695] Re: Dusanko5555
Hejno drží pěkně tetra červenoústá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 19:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dusanko5555
Pokud chceš co největší počet rybek, tak se dívej po malých rybách jako je Neonka modrá, rasborky a podobně. Moc nepočítej s tím, že se ti ryby budou držet v hejnu, většinou se po čase rozprchnou po akváriu. Jediné ryby co u mě drží hejno, jsou sumečci průsvitní, ale ti se zase drží pořád na jednom místě.
Každopádně vyber si v atlase, co se ti líbí. Každý má jiný vkus a my nemáme křišťálovou kouli, abychom věděli co se líbí tobě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 19:34 Dusanko5555 Re: RAP
Asi niečo také ako Danio pruhované, Razbora klinoškvrnitá, Neonka červená atď.

Ale nemám nič konkrétne vybraté.

Chcem najmä väčší počet nejakých rybiek, ktoré budú pekne spolu plávať v húfe z jednej strany na druhú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 18:17 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dusanko5555
každý má rád něco jiného ;-)
mě se líbí toto :
rybicky.net/nadrze/6396
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 17:56 Muž RAP [1555] Re: Dusanko5555
A co by se ti líbilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 17:00 Dusanko5555 – Húfovité rybky
Aké hufovité rybky a koľko kusov mi poradíte do 300 L akvária?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=151