Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 21:55 Maq Re: Kačaba
Kačaba napsal:Jediné čím si nejsem moc jistá ...
... aneb Jak pejsek a kočička pekli dort. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 19:44 Kačaba – Mřenka Pakistánská
Ahoj, máte někdo zkušenosti s touhle mřenkou? Začala jsem se starat o přítelovo lehce zanedbané 300l akva kde z původních obyvatel zbyla právě jedna pakistánka, 2 tetry pětipruhé, 2 black molly a 6 neonek. Ráda bych dokoupila ryby, aby byl konečný počet 4 mřenky, 7 teter, 5 black molly, 12 neonek, k tomu 3 ancistruse, 4 bojovnice (1 samec a tri samice) a párek čichavců zakrslých. Jediné čím si nejsem moc jistá jsou právě mřenky, jsou prý dost teritoriální a i u té jedné vidím, že je živější než ostatní ryby, hlídá si svůj kout a sem tam nějakou rybu prožene. Nevím jestli to nebude v hejníčku horší a jestli to nebude vadit hlavně bettám a čichavcům. Sice jsem tu našla nádrže, kde jsou tyhle ryby pohromadě, ale stejně bych ráda slyšela i váš názor. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2017 18:59 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Před časem jem tady řešil počet ryb do svého 460l akvária. Momentálně jsem na 160ks a řekl bych, že to je tak maximum. Všechno je teď myslím v pohodě a funguje dobře.
Měl bych dotaz, jak velké hejno skalár se mi tam vejde? Že bych časem ubral malé rybky, resp. nedoplňoval a místo toho pořídil větší hejno skalár. Tak abych měl představu kolik by jich do budoucna mohlo být. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 11:32 Žena azalka [38] Re: lacewings, Faire42, JoKa, Pepan, Wendy2
Děkuju moc za vaše tipy! Na gavůnky a duhovky jsem se nikdy v akvaristice nedívala, asi to byla chyba, kterou při nejbližší příležitosti napravím. :-) Tetry znám, ale nepřišly mi nikdy tak svítivé. Africké cichlidy jsou mimo mou oblast zájmu - moc o nich sice nevím, ale do společenského aq se mi typově nezdají úplně vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2017 09:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: azalka
-pokud bych navrhnul ryby typu Tetra modrá, nebo Tetra císařská v modré, tak asi nic moc ve vztahu k uvedené podobnosti k sapínkům
- sapínci by se dali zástupně porovnávat v barevnosti pouze s ´´Afrikou´´, doporučil bych proto hledat v afrických cichlidách ´´Od Malawi až po Tanganiku´´
-ve vztahu k fialové barvě najdete třeba nádherný druh v ´´Tanganice´´ - Cyatopharynx furcifer 'Mbity' , bohužel tvarově a velikostně odlišný typ ryby

- ale je určitě celá řada uchvacujících druhů ryb svou barevností,pokud jsou jim vytvořeny dostatečně přijatelné podmínky
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2017 09:05 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: azalka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2017 01:23 JoKa Re: azalka
Co třeba ramirézka? Jsou k dostání v celku běžně...

rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova_var_electric_blue
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2017 20:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: azalka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2017 20:16 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: azalka
Gavunek jezerní ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 20:13 Žena azalka [38] – Modrá je dobrá
Omlouvám se za stupidní dotaz, ale poraďte mi nějakou modrou rybu, prosím. :-) Znám klasické neonky, čichavce (strašní agresoři, nechci), betty a nějaké cichlidy (např. akary). Líbilo by se mi něco, jako je sapínek, ale sladkovodní. :-) Případně nějaká fialová.
Vypadá to, že jsem jeden z těch akvaristů, co vybírá ryby, aby mu ladily, ale tak to není. :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 10:37 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
To zní rozumně. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 10:25 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
No, přikoupím další kvítka, 40 neonek, stejně půjdou do karantény a budu je tam po deseti kusech postupně stěhovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 08:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Wanderer
Číslo ti nikdo neřekne. Hlídej si kvalitu vody a přidávej postupně. Já měřím NO3 a pokud je výrazně pod žádanou hranicí při běžné údržbě, nějakou rybu přidám. Pokud ti začnou ryby umírat bez příčiny nebo na infekční vodnatelnost, jsi daleko za hranou. Někdy totiž ryby nezabije NO3, ale například výkyv jiných dusíkatých látek (stávalo se mi to, když nestíhala filtrace).
Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že některé ryby docela dlouho rostou na plnou velikost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 05:43 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mám jednoduchý dotaz. Kolik neonek červených mohu dokoupit do nového 460l akvária se stávající osádkou?
rybicky.net/nadrze/26262

Počítám, že bych ještě posílil úklidovou četu pand a otíků o cca 15ks.
Děkuji za doporučení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 09:33 Muž zlatovlaska [2] Re: NHKG
kvoli kvalite som pridal druhy filter :) a flowerhorn bol len prikald ryby co sa da chovat ako jeden kus, ale pre moje akva, ale viac ma lakaju tie skalare, takže pojdem asi do nich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2017 08:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zlatovlaska
Pokud zvládneš zachovat kvalitu vody, bude to OK. Ale flowerhorn se do toho akvária absolutně nehodí, na toho radši zapomeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 08:16 Muž zlatovlaska [2] – prerybnene?
Zdravim, uvažujem nad pridaním ryb ku geophagom, buď nejaké cichlidy k nim 1-2 (flowerhorn, heros severum alebo niečo podobne?), alebo skalare 4-6 ks, a asi 10-12 tetier premiestnim (aktualne 28), co vy na to? prerybnene? diiiik za rady akva tu rybicky.net/nadrze/25660 ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 21:14 Muž Driv3r [236] – rybi
ahoj chtel bych timto pozadat komunitu o posouzeni meho vyberu do noveho akviska chtel bych

puvodne jsem doufal v tercovce

skalary 6ks zavojovy a cerny
ramirezky electric blue 2-4ks?ty jsou fakt uchvatny doslovne me elektrizovali:-)
asi mensi hejnicko neonek cervenych
a nejaky SAE nebo gala flavatra ci tak nejak.na rasy.
a z chaosu jeste 2 anciky jsou tam 4

z chaosu bych jeste prestehoval jednoho skalara sirotka a dva mladochy zlaty k tomu.kdybi jste nekdo vedel o nejakym chovateli pobliz jc na skalary tak sem s tim u nas maj prdlacku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 19:53 Muž muťa [554] - Rostliny – Gavůnek Boesemanův
...je nepochybné, že patří do velké nádrže, ale zajímalo by mne jestli produkují hodně odpadních látek?
Je mi jasné, že se nedají srovnávat, třeba s neonkama, ale patří Bosemani mezi čistotné ryby? V atlasu jsem to nenašel...přemýšlím o kombinaci Bosemanů a třeba neonek, nebo nějakých teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 19:21 Žena Irbis191 [13] Re: romant
Viděl by to (je tu se mnou u počítače :) ) asi takhle : 8 gavůnků boesemanových
6 g. jezerních
6 g Herberaxelrodův
4 č. šedý
4 č. zlatý
20 razbora černopruhá
nějaký čistič (šlo by místo p. siamské p. červenoploutvá?)
šlo by? Prý se už na osaditele moc těší


potlesk hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2016 18:57 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Mrkni se do zdejšího atlasu na jednotlivý karty a dočteš se tam i doporučovaný počty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 17:13 Žena Irbis191 [13] Re: NHKG
Ahoj moc díky , ale neznáte aspoň nějaký pro gavůnky vhodný počet? Když tak někoho kdo by mi poradil? Nevim, zda je chovat v hejnu 10ks 2druhy po 5 nebo kolik?
Moc moc dík za řady navrhla jsem kámošovi tu skladbu čichounu a schváleno hop smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 06:45 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: NHKG
Žere úplně všechno kromě rostlin,...
Ta moje s chutí požírá egerii a už mi kompletně sežrala lomariopsis a z bacopy orvala všechno listí, zůstaly jen stonky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2016 21:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Čichavci šedí (libovolná barevná varianta) a čichavci perleťoví - měl jsem spolu bez problémů. U Čichavců buď pár nebo 6 a více kusů z každého druhu. Čichavec zlatý je stejný druh co šedý/modrý/cosby, je to ta samá ryba. Takže doporučuju 4 šedé a 4 zlaté, pohlaví netřeba řešit, u mladých ryb to stejně nejde poznat. Perleťoví jsou citlivější a medoví ještě víc.
Měl jsem u nich falešnou Parmičku siamskou (Garra cambodgiensis), ale dneska už snadno sežene tu pravou. Jako čistič ideální. Žere úplně všechno kromě rostlin, při hladu i řasy. smich Hlavně nebrat přísavku - ničila mi čichavce, musela pryč.
Měl jsem kdysi u nich i rasbory, ale potřeba vybírat větší druhy.
S Gavůnky zkušenost nemám.

Počty nevím. Koupil bych 8 čichavců. Za 14 dní 20 rasbor a 3 Parmičky. A pak za dalších pár týdnů podle stavu vody další ryby (Gavůnky?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 21:32 Žena Irbis191 [13] – 400l
Ahoj všichni nadšení rybičkáři, píšu ohledně kamarádova akvárka 4ool (má ještě jedno jenže to do téhle velikostní kategorie nepatří-napíšu ho do jiného tématu).
Je už asi 40 dnů zběhlé a chce aby to bylbiotop Asie:
chce tam:
varianta a 2 druhy čichavců - č. šedého a ještě nějakého zlatého/medového/perleťáka- jaký by byl vhodnější
varianta b 3 druhy - zase stejná kombinace jako v. a šedý + něco + něco
k tomu gavůnky líbí se mu Boesemanův, lososový, Herberaxerdův (či jak se o píše), jezerní a třípruhý
plus nějaké asijské hejnovky (rasbory, kardinálky?) a nějakého čističe
podmínky jsou aby byly ryby dobře sehnatelné (občas chodí do Prahy na burzu, ale jen někdy)
a snesly se se sebou. Řekněte prosím jaké druhy se tam hodí, jaké doplnit vyměnit a kolik má pořídit kusů + poměr samec samice
Píšu za něj, protože akvo je zaběhlé, ale on má pc dočasně v opravně.
Chtěl by aby to bylo druhově bohatší, ale nebylo to přeplácané.
Ahoj a děkuji i za kamaráda (mimochodem je zkušenější než já) a ahoj :) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 01:11 Muž kvietik [86] - Amerika
Na riasi odporúčam dať niečo väčšie ako otíkov. Dospele skaláre ich považujú za potravu a môže to byť nebezpečné viď foto v denničku rybicky.net/nadrze/21310
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 16:59 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Kombinace skalár a teter červenoústých je moje oblíbená a tzv. léty prověřená. Červenoústky jsou o kapánek delší v těle, tedy ani dospělý skaláry nemají nutkání si zobnout(při vhodně načasování není problém ani s neonkama) a za další jsou to rybky který vždy a za všech okolností drží hejno, takže za mě jednoznačně pořádnou partu červenoústek a měl bych pořešený tetry v nádrži. Skaláry rozhodně partu 6 kusů, jsou to ryby hejnový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 15:08 Muž liborass [174]
těch druhů teter je moc, a pak to nevynikne, raději jeden druh a pořádné hejno, bude to vypadat mnohem líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 14:53 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Zcela vážně uvažuju, že bych pořídil větší akvárium místo mé 250l. Objem nového akvária by byl mezi 460 - 500l, tj. reálně vody cca 360 - 400l, záleží, jak mi to technicky vyjde. V podstatě bych posílil osádku toho, co již mám a viděl bych to následovně:

6ks skalára
80ks neonka červená
15ks tetra červenoústá
15ks tetra ozdobná
20ks panceřníček
10ks otík
20ks tetra ??? (svítivá/amapanská/královská/fantom červený/fantom černý)

Uvažoval jsem i o sekernatkách, ale k těm skalárám asi ne. Kolik těch neonek můžu pořídit, vešla by se stovka? Nemám dát otíků víc? Nemám nechat těch skalár jen dva stávající páry? Má cenu přidávat ještě další druh?
Předem děkuji za názory. Musím to ještě promyslet, přece jen už je to za ty ryby docela cifra.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 12:49 Muž derata [11] Re: NHKG
Na fotkách se mi více líbí Čichavec perleťový. Ale asi se to musí vidět na živo. Snad je potkám na některé výstavě v Ově. Každopádně tam páreček některého druhu asi půjde :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 12:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: NHKG
-máš pravdu, nádherné ryby a navíc v 450-tce palec
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 12:19 Muž derata [11] Re: Zoidik
Na Hengelky se nemůžu vykašlat, už k ním mám citový vztah smich povýšení třeba na 30 kousku je v pohodě. Ty tetry měděné taky nejsou nutností.

Panceřníčci se mi nelíbí, takže nebudou. To radši navýším parmičky a otíky (ze začátku kvuli háklivosti právě jen 6 kousku otíků a pak se uvidí jestli se jim bude u mě dařit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 11:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: derata
Neonek budeš mít super počet a tak si říkám, jestli není škoda ty ostatní hejnovky tam dávat takto po "pár kusech" vždyť tam zaniknout. Buď bych povýšil ostatní hejnovky a ubral neonek, nebo bych se vykašlal na razbory a tetry, těch pár co máš někomu daroval a o jejich počty přitlačil na nenonkách a udělal z toho v podstatě ve vodním sloupci jednodruhovku. Otíků když dá 15, taky v tomto objemu nic nepokazíš, ale s něma opatrně, jsou hodně hákliví na kvalitu vody a postupně aklimatizovat na novou vodu. Plánuješ nějaké pancéřníčky? Takových 20-30ks pand na dno by bylo moc pěkných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 11:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: derata
Jestli můžu doporučit čichavce, tak: rybicky.net/atlasryb/cichavec_pruhovany
Jsou trochu plašší, ale mají nádherné barvy. Na fotkách se mi je nevedlo nikdy zachytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 11:33 Muž derata [11] Re: lacewings
Myslel jsem to tak, že to bude konečná osádka. Né že tam dám všechny ty ryby najednou :)

EDIT: jak jsem psal že se koukám po párečku tak jsem to myslel že vybírám druh :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2016 11:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: derata
-čichavce do nově založeného akvária?
-postupujte dle kolegy jak vám navrhoval,začněte 50ks neonky a postupně přidávejte, předejte mnohým problémům, učetříte si nervy, čas a peníze.
-ty čichavce az nakonec, po dvou měsících od založení a bude to OK
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 09:19 Muž derata [11] Re: NHKG
Už se koukám po nějakém párečku čichavců. Tak tam přidám asi ještě ty. S tím postupným nákupem to asi bude fakt lepší. Budu brát tady odtud: www.oarfish.cz mám to 40 km tak si buď dojedu nebo převezmu na burze v Ostravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 09:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: derata
Pokud bude probíhat údržba a krmení jak má, tak ty počty i druhy budou podle mě ok. Ideálně dát neonek jen 50 a jak nebudou ztráty, tak po pár měsících zase 50 přidat.
Ale já bych místo poslední položky dal nějaké trochu větší ryby s "charakterem", ať je co pozorovat. Třeba cichlidky, čichavce, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 08:57 Muž derata [11] – akva 450l
Ahoj, potřeboval bych zhodnotit mou plánovanou osádku. Akva mám v prezentaci. V rychlosti jde o 450 litrů, 150 * 50 * 60 hloubka. Bude spíše rostlinného charakteru.

Plánuji:

Neonka obecná: 100 - 150 ks
Razbora Hengelova: 10 - 15 ks (mám teď 6 kousků tak bych jim přikoupil pár kamarádek, zároven to jsou podle popisu zde ryby horní části nádrže)

Otík: 6 ks
Parmička černopruhá: 4 ks
Tetra měděná nebo razbora galax: 20 ks

Nejsem si hlavně moc jisty počtem ryb. Podle pomůcky 1 litr vody na 1 cm ryby jsem přes, ale prý se v úvahu bere i metabolismus ryby, ale zase jsem nikde nenašel rozdíl mezi živorodkou a neonkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 07:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: laki3
Pancéřníčci nežžerou rostliny :-) a pokud chceš nějaké přícucky, tak koukni po otocinclusech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 07:13 laki3 Re: ludvik
takhle, mam tam jeste parecek pavych ok tyrkys/yellow... ale predpokladam ze se mladymy oky budou parmicky zivit, neschovaji-li se do plovoucich rostlin...

no parmicky sem mel uz driv stejne jako neonky akorat sem rozsiril stavy, tech neonek je uz 40.. jinac asi furt malo... i kdyby mela mit rybka 4litry pro sebe, furt tech ryb muze byt 100 a ne cca 70-80 ;) ale nikam nespecham, zajimaly by mne nejake rybky na dno (nezrouci rostliny!!) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2016 11:38 Muž ludvik [1082] Re: laki3
Osobně bych vynechal parmičky a neonek dal alespoň stovku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 07:17 laki3 Re: Zoidik
nene koberecek zadny ne, kobercovky nemam, thorakaty mam uz hodne dlouho a jsou velici, jen mi je je lito dat pryc, budou s nastavajici osadkou ktera je zatim v nahradnim akva velikostne nesoumerni... :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2016 05:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: laki3
Pokud budeš mít kobereček, tak thoracatum bych se raději vyhnul, jsou to strašní buldozeři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 22:25 laki3 – co k rybkam??
Zdravim, budu postupne zarybnovat me cca 480l akva, mnoho rostlinek, a z rybek zatim

30x neonka obecna
10x cichavec sedy
20x parmicka mechova
2x thorakat

co byste poradily casem doplnit?? ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 13:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Čichavci šedí nejsou zrovna z nejmírumilovnějších. Ale měl jsem je s neonkami bez problémů.
Hlavně si pak sečti co chceš, ať to nepřerybníš. Pancéřníčky už máš (torakati), pouvažuj spíše o krunýřovcích co nežerou rostliny, ale žerou řasy, třeba: rybicky.net/atlasryb/lorikarie_rineloricaria_sp_red
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 12:44 laki3 Re: kvietik
Tak jsem k temto kusum dokoupil jeste 10 mechovek, a pak 10ks cichavcu sedych... vzhledem k velkemu akva a mnozstvi ukrytu myslim ze to nebude problem, navic co sem incetl jsou z cichavcu nejmirumilovnejsi, ale mam dotaz, asi pujde k temto rybam dat neonky ze?? tim se myslim nic nezkazi... pokud ano tak cca 30-50 jich urcite dam, dle me by nemely vadit ale mival sem drive 2 sede cichavce a par neonek, ale vzhledem k vetsimu mnozstvi si myslim ze se nic menit nebude.. co rikate?? popripade jake dalsi rybky doporicite?? ancistrusy nechci, chtel bych nejakou mirumilovnou rybku na dno, koukam po pancerniccich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 21:53 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: laki3
Ak máš 10ks parmičiek, tak určite môžeš pridať, jak som kedysi choval machové aj s klasickou formou štvorpruhovou a vyzeralo to podľa mňa ok.U týchto rýb čím viac tým lepšie.čo ja viem aspoň 30ks. A k tomu tie guramy(čichavce) ako písal NHKG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.11.2016 17:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Spíše se kukni do atlasu co se ti líbí, možností jsou mraky. Ale díval bych se spíše po aktivních rybách. Za mě třeba ryby rodu Anostomus, Dania, ...
Čichavci a bety k parmičkám mechovým není moc dobrá kombinace. Čichavci mají rádi svůj klid. Maximálně by šli čichavci šedí, pár nebo větší skupina (8+), ti jsou odolní.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 16:52 laki3 – Jake k jakym
Tak, a je to, rozhodl jsem se udelat vetsinakva kdy osadku mych par rybek (protoze mam rostlinne akva) prendam z 200 do 500l akva, mam tam parmicky mechove 10ks a 2pary pavich ok, k tomu dva torakaty, poradite jake k tomu? precijen 500l na 20 rybicek je hodne, ake nemam predstavu kolik a jake, urcite bych se nebranil nejakym tetram, neonkam... mozna nejaky cichavec nebo beta...? dekuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=351