Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2020 22:01 Muž RAP [1549] Re: _ucx_
Ono pokud to volcano má ostré hrany, tak se o něj mohou poranit všechny ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2020 21:29 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: tanula
Ono to ale vadí i pancéřníčkům.

Zkus akaru hnědou. Pohodová, klidná, hodná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2020 20:47 Žena tanula [8] Re: _ucx_
Nevadí perleťovkám tmavé lávové dno frakce 2-4mm?
Tak jsem studovala, vadí :-( , perleťovky opouštím.Poradite mi počty kusů a popřípadě dáte tip i na jinou větší rybku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2020 18:14 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: tanula
Problém s perleťovkami a ostatními zeměžrouty je v tom, že dokáží ty rostliny vyhrabat (což dokáží koneckonců i další ryby), takže je nutné ty rostliny pořádně zajistit. Květináče, velké kameny, horácomatky a tak. Jinak mi ten výběr, odhlédneme-li od toho, co už máš, přijde dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2020 16:23 Žena tanula [8] – aq 150*60*60
Ahoj,pomalu si začínám plánovat osádku akva.Na stěhování do většího čeká 30tetra ozdobná,10tetra fantomová,6mečovka,1duhovka Boesemanova,6neonka červená.
K nim bych přidala a)zvětšila hejno tetra ozdobná
b)hejno tetra červenoústá
Větší rybky se mi líbí a)skalára
b)perleťovka sp.Pindare
Na dno pancéřníček leopardí nebo štěrbův
V akva bych chtěla dost rostlin,tak nevím,jestli se tím ty perlťovky nevylučují.
Můžete mi s osádkou poradit?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 09:00 Muž RAP [1549] Re: Tereza18
Parmičky černopruhé se většinou pořizují kvůli řasám a dorostou větší velikosti. Místo nich bych zkusil rybicky.net/atlasryb/gara_zlutopruha .
Na do mohou přijít sekavci.
Když bude nádrž slušně zarostlá tak bych se nebál dát těch čichavců víc. Záleží také na rozměrech nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 07:06 Tereza18
Dobrý den budu si pořizovat akvárium a velikosti 300l. Bude to bio top Asie už nejake zkušenosti s akvaristiku mám. Chtěla bych hejno razbor klinoskvrnnych a pak 3 čichavce perleťový a k tomu bych chtěla ještě pár parmicek cernopruhych, jen nevím jestli se ty parmicky tam hodí a jaké ryby na dno? Poraďte prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 08:11 Muž AdrianNo [0] Re: _ucx_
Vďaka za radu, asi si ho teda nenecham
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 16:05 Muž RAP [1549] Re: AdrianNo
Pokud chceš Apistogrammy, nedávej pestřence červeného, nehodí se k sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 16:02 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: AdrianNo
1. nežere jenom řasy, žere všechno a hodně. Rostliny, menší ryby, někdy i větší ryby
2. má nedokonalý metabolismus, což v kombinaci s bodem 1 znamená, že dělá dost bordel
3. často dost vyroste a oba problémy se tím umocní
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 14:26 Muž AdrianNo [0] Re: _ucx_
aky je problem s tym ancitrusom? vysvetli prosim, neni to podmienka aby ostal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 13:38 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: AdrianNo
Asi bych se hodně zamyslel nad tím ancistrusem. Cichlidy v pohodě.

Jinak obecně bych nemíchal tetry, živorodky a kaprovité ryby (dania). Cichlidy a tetry jsou z blízkých nebo dokonce společných biotopů, tam je to v pohodě, ti pancéřníčci víceméně taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 13:30 Muž AdrianNo [0] – 320L prerabka
Ahojte, plánujem veľkú prerábku akvária a s tým aj výmenu osádky rýb. Chcel by som chovať trpasličie cichlidy - Appistogramy. Zaujimal by ma nazor tu skúsenejších, či by bolo vhodné nasledovné osadenstvo:

V akváriu ostávajú:
1ks - ancitrus gold
10 ks - pancierniček
2ks - pancierniček trinidadský
2 ks - prísavka thajská

Premýšlam nad nasledovným doplnením:

ostriežik purpurový - 2ks
apistograma macmasteri - 2 ks
apistograma viejeta gold - 2ks / apistograma hongloi red-gold - 2ks

+ niečo hejnoveho typu napr:
Danio frankei / Danio kyathit- 10-15ks
tetra neonova - 15 ks

prípadne nejaké gupky/mečúne

Aký máte na to názor? Všetko je v štádiu úvah, preto každá rada bude cenná, Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2020 19:29 Muž vlka [3444] Re: Somecheck
Čauky, místo ,,japonek,, můžeš zkusit ,,čokoládové,, ta dorostou celkem dost, ale dovedou být ,,dravé,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2020 18:35 Muž Somecheck [3] - AmerikaRe: Wanderer
Dakujem za radu. Tetier som dal nakoniec 80ks a skalarov 10ks.
Problem je, Tetry cervenouste mi celkom idu po skalaroch, ak som si dobre vsimol, tak im idu na plutvy.

Da sa s tym nieco spravit? Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2020 09:37 Muž Tommo [828] Re: Somecheck
Ty japoniky jsou vyhazování peněz, 10 ks tam ani neuvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2020 09:25 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Somecheck
Skalár bych dal klidně víc. A věř mi, že od jednoho druhu budou vypadat mnohem lépe, jak je barevně namíchat. Ale funguje i víc druhů společně. Ty mřenky bych tam nedával, místo nich radši to druhé hejno skalár. Krevetky asi všechny nepřežijí. A na hejno teter místo určitě bude. Těch červenoústek bych dal klidně stovku, ať to vypadá, 30 je jak když plivne. Objem na to máš, tak bych se toho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2020 17:20 Muž Somecheck [3] - Amerika – 450l - 150x50x60 - rada ohladom ryb
Skalare "Rio Japura" - 8x
Tetra cervenousta - 30x
Cichlidka Ramirezova - 4x
+
Caridina japonica - 10x
+
Mrenka Siamska - 6x

1) Bude to takto fungovat v 450l?
2) Ostane tam priestor este pre nejake juhoamericke tetry?
3) Skalare - vybral som tieto - odporucanie?
- eventualne, moze byt viacero druhov skalarov pokope? Povedzme cierny, modry, zlaty, biely?

Dakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 02:50 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Glitter
Pro altumy plati to same jako pro tercovce, navic i Orinoco altum muze mit az 40 cm na vysku (ja je videl na prodej v 45 cm vysokem akva a bylo mi jich vylozene lito).
Nejlepsi je koupit je od chovatele - v akvaristice muzou byt starsi nez vypadaji a ne vzdycky vyrostou do plne velikosti, malo obchodu je plnohodnotne krmi.

Co se tyce stari a vzrustu, skalary podle studie www.scielo.br/… vyznamne rostou cca rok a pul. Vetsinou se prodavaji kousky, co jsou par mesicu stare. Predpokladam ze je rozmnozovat chtit nebudes a tak doporucuju koupit mensi a sledovat, jak rostou.

Co se tyce pancernicku, vetsina jsou hejnove rybky a do takhle velkeho akvaria si muzes vybrat klidne vic (treba dva) druhy po deseti kusech.

Male cichlidky jak je psano nize jsou super, krunyrovci vsech typu taktez a tetry, razbory taky jdou. Vsechno zadej do googlu a nastuduj informace, vyber co se ti libi nejvic. Jen bacha, at jsou vetsi nez to, co dokazou skalary sezrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2020 00:01 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Glitter
Tak na alty rovnou zapomeň s těch dvou zbývajících mám Nanaje a po rocích neustálých rvaček skalár jsou tyhle úplně v klidu a už věřím že skaláry jsou hejnové ryby. smich Přidej si k nim nějakou cichlidku třeba kakadu rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci nebo akarku zelenou rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena na dno pancíky. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 22:35 Muž Somecheck [3] - AmerikaRe: vojtak
Ahoj, dakujem za zmysluplnu reakciu, to dava zmysel :) Aj vzhladom na dostupny cas budem pozerat po skalaroch a hladam jeden z rodov:

Manacapuru
Nanay
Altum

Otazne by bolo kolko kusov zvolit a ci radsej hladat mlady odchov alebo vyrastene kusky.
Po vybere nejake panciernicky na dno, otazne by bolo kolko a aky druh.
Nasledne by bola otazka ci ku skalarom nieco pridavat alebo uz nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 08:18 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Glitter
At uz je tva volba dominanty jakakoliv, doporucuji zacit s vyzkumem a nactenim informaci o vybranem druhu.

Tercovec je nadherny, ale narocnost jeho chovu je pomerne vysoka a zacatecnicka ryba to vskutku neni. Nicmene, pokud tomu venujes cas, nactes vsechny informace o vsem co se toho tyka, neni duvod se tercovcum vyhybat. At uz se jedna o jakoukoliv rybu, po nacteni informaci budes chtit investovany cas premenit ve vlastnictvi toho nejlepsiho, tj. vyplati se vyhledat top kvalitu, ktera je ne vzdy v nejblizsi akvaristice. Drazsi, ale bude se na ne hezky koukat spoustu let.

Pokud nerad ctes, doporucuji se vydat uplne jinym smerem a zvolit "blbuvzdorne" ryby, ktere preziji i nejaky ten zacatecnicky preslap. Vzhledem k velikosti akvaria je prostor pro chyby trochu vetsi. V tomhle pripade skalary urcite pujdou po precteni nejakych zakladnich informaci. Kdyby je nemeli v akvaristice a byl jsi otevreny jinym druhum, napis co maji a my ti pomuzem vybrat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2020 22:20 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Glitter
Pokud se takhle ptáš, tak si pár let nech na terčovce zajít chuť. V zájmu svém vlastním i v zájmu těch terčovců. Stačí odrolovat pár příspěvků dolů, zmíněny jsou tu akary (podívej se na nějaký ne úplně velký druh, modré, hnědé), zmíněni jsou tu kančíci (taky nějaké, co nemají 30 cm, takže třeba příčnopruhé nebo červenohrdlé), k tomu třeba thorakáty, to jsou všechno nepříliš náročné a při tom pěkné ryby, s nimiž by při dodržení pár základních principů neměly být zásadní problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 22:05 Muž Somecheck [3] - Amerika – 450l - 150x50x60 - rada ohladom ryb
Ahojte, hladam radu ohladom zlozenia ryb v 450L nadrzi (150x50x60 vyska).

Dominantou v akvariu by mali byt bud tercovce alebo skalare.

Poradite mi pripadne nejake ine zaujimave vacsie ryby, na ktore pozriet?
Ktore budu menej narocne na chov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 21:35 Muž Centisi [33] Re: Wanderer
tak to potom jo..dík za info X-) dneska mi konečně poslali akvarko a zítra by mělo dorazit hop tak sem zvědavej jak to bude vypadat a kolik zbyde místa až tam naházím kořeny atd... asi se toho bojím fakt zbytečně a když už to akviško je trošku větší tak proč ho zase nevyužít.. ještě jednou díky tobě i všem ostatním ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 17:53 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Centisi
Jako myslíš, že já se v tom svém vrtám častějc? Prakticky neodkaluju, pokud to bude fakt plné zeleně, tak jsem se s těmi uváděnými počty držel spíš u zdi. A taky ti doporučuju tetry, protože jsou čistotnějši. Nejvíc ti zaserou vodu ty skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 14:11 Muž Centisi [33] Re: Wanderer
Dík za tip..Ty tetry vypadaj fakt dobře palec ale bojím se že v těch počtech co píšeš bude akvark dost přerybněný… nevím..možná to dost hrotím...vše najednou tam stejně nepustím tak uvidím jak tam budou vypadat ty skaláry když si je představím v max.velikosti a podle toho vymyslím nějaký doplnění... Já sem dost pracovně vytíženej a potřeboval bych docílit toho abych část vody,větší prostřih květeny,popřípadě odkalení mohl provádět max 1x za 14 dní když mám volnej víkend,takže s rybama musím raději opatrně, zvláště ze začátku než mít nějaký problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2020 10:31 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Centisi
Těch skalár dej víc, klidně 10, mě to funguje i s tuctem. Pancéřníčky bych doporučil taky ty co budou na vyšší teplotu, jak bylo zmíněno.

Pak si vyber menší hejnovou rybu, co se ti líbí, vraž tam pořádné hejno a bude to super. Prošel bych nějaké tetry. Držel bych se malého počtu druhů, klidně jen ty tři a raději těch skalár dal co nejvíc, tím spíš, když se ti líbí. Ony se chovají trochu jinak, když je jich víc a je to radost na ně koukat.

Kdybych to svoje zakládal dneska, tak kromě tuctu skalár dám

40ks rybicky.net/atlasryb/pancernicek_adolfuv

60 - 80ks rybicky.net/atlasryb/tetra_vlaknoploutva

a nechal bych to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 18:13 Muž Centisi [33] Re: Zdendasss
ještě nemám ani to akvárko....ani nevím kdy mi ho doručí..snad to tenhle měsíc bude tone než ho zařídím,chytnou se rostliny,záběh akviška a kdoví co budu a nebudu ještě ladit tak uplyne 60 dní jako voda a to mi nikdo nikde ryby držet nebude smich takže až bude vše jak má být tak je teprve budu shánět a kde je budou nebo nebudou mít se uvidí..to je to poslední co bych asi řešil tedkom... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 11:48 Muž Zdendasss [15] Re: Centisi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No a už víš kde je seženeš já teď zrovna byl v jedny super akvaristice kde je měli tak jsem si je i nahrál
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 21:29 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Zdendasss
Pancéřníček sice trochu ryje do dna, ale ne tolik, že by rozorával meze, vytrhával rostlinstvo a rozhodně se nedá říci, že by působil nějakou spoušť. Ono ale i rostliny je potřeba zasadit precizně, protože jinak se uvolní samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2020 20:56 Muž Centisi [33] Re: Zdendasss
Mě akary nic neříkaj..asi jak kdybych si přál psa a někdo mi nabídl kočku... Proto sem hlavní rybu psal skaláru... kobereček neplánuji a kdyby jo,tak ho musím nechat zakořenit...klidně i na sucho bez vody nebo s vodou a bez ryb a mít na to dno..jestli myslíš tu svoji 180 tak se moc nedivím že ti to vydrndali ven :) nemuseli se ani snažit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 20:43 Muž Zdendasss [15] Re: _ucx_
Skalary k akaram určitě ne já to myslel tak že by tam měl buď jedno nebo druhé když už bude to akvarko tak velké tak by tam ty akary pěkně vyrostli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 20:41 Muž Zdendasss [15] Re: Centisi
Já musel včera vyhodit pancernicky z akvária protože jsem si koupil kobereček a oni ho vždy vytrhli přez noc záleží co si tam budeš chtít dát za kytky protože pancéřníček pěkně ryje do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 19:56 Muž Centisi [33] Re: Zdendasss
Ahoj,tohle určitě ne...už sem tak nějak rozhodnutej že k nim dám něco na dno a víc nebudu vymýšlet..jen ještě nevím jestli nějaký ty Elka nebo nějakej druh Pancíka….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 10:24 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ZDRI
Nebo třeba akary hnědé, ramirezky... Dokonce si dovedu představit i soužití skalár a uaru, jen ty rostliny by měly krátkou životnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 09:59 Muž ZDRI [1415] Re: _ucx_
To opravdu není dobrý nápad (Akary potoční ke Skalárám).

Pokud k nim nějaké cichlidy, ideální spolubydlící pro Skaláry je Kančík šikmopruhý (Mesonauta festivus).
Navíc je to krásná, majestátní a v podstatě neagresivní ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2020 08:05 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Zdendasss
Akary potoční ke skalárům? To nebude úplně dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 00:48 Muž Zdendasss [15] Re: Centisi
Skus se podívat na akary potoční(Green Terror) jsou to pěkný rybi ja si je koupil do 400litrovky
a jedou jako z vody mám je společně s kanciky pricnopruhymi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 09:30 Muž Centisi [33] Re: vaclav
jako krmení mě to taky napadlo,ale zase vím jaký sou to čuňátka a chtěl bych nádrž co nejvíce zarostlou,takže odkalovat asi nebude jak pokud to poroste...třeba takový Endlerky se mi vždycky líbili :-) mám dva měsíce na to to vymyslet,takže je o čem přemýšlet..dík za tipy pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 09:26 Muž Centisi [33] Re: _ucx_
no právě...výměnu vody častěji jak 1x za 14 dní zvládat nebudu nebo jen s obtížema….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2020 09:04 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Centisi
Tak živorodky bych klidně dal množit se ti nebudou a mladé jsou dobrý zdroj krmení u kterého se skaláry trochu musí hnout aby nezapomněly lovit. Mám u nich pandíky, otíky a tetry červenohlavé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2020 08:58 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Centisi
Záleží, jak moc okolo toho chceš skákat. Osm skalár, spousta rostlin a k tomu šest až deset pancéřníčků (asi bych spíš než do pand šel do adolfoi nebo do duplicareus, mj. abych mohl případně skalárám zvýšit teplotu při podezření na krupičku apod.) a máš bezproblémovou nádrž s výměnou 25 - 30 % vody jednou za měsíc, možná za déle. No a čím víc ryb tam budeš mít, tím častěji bude potřeba vodu měnit, poznáš to podle testů NO3, za hraniční bych v tomhle složení viděl hodnotu 35 mg/l. Provozní teplota tak 26 °C, což by bylo optimální případně i pro ty lorikárie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 08:36 Muž Centisi [33] Re: afc1886
Dík,jn..je mi to jasný že je to jen na mě a budu doufat že to nepřeplácám když z toho co sem napsal by mělo pospolu tak nějak fungovat vše bez problému...ještě se pokusím zjistit co ty L010 a rostliny a pak z toho vyberu snad dva nebo tři druhy ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 08:25 R Muž afc1886 [14655] Re: Centisi
Rozhodnout se budeš muset sám, ale tady máš aspoň pár inspirací, jestli jsi je ještě neviděl.
rybicky.net/nadrze/21509-pseudodekorace
rybicky.net/nadrze/26262-vetev-s-hodinami
rybicky.net/nadrze/28318-pterophyllum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 07:27 Muž Centisi [33] – nemůžu se rozhodnout
Ahoj,plánuju budoucí osádku do akva 160x60x60 cca 400 litru vody...jde mi o to si to rozmyslet dopředu a podle toho akva jak bude doma připravit (schovávačky,jeskyňky apod..)
co jako fakt chci tak sou skaláry Rio Nanay 6 až 8 ks ale nejsem jistej co dál k tomu :-(
co se mi líbí a uvažuji k doplnění sou L010a ale nevím aby neshoblovali echináče..po zkušenostech s ancistrusama se celkem bojím...Ancistrus mi už nesmí přes hranu akva rozzureny !!ty mrtvicový stavy po ránu a pohled na zubožený rostliny už zažívat nechci ! tak by mě zajímalo jesli L010 to dělaj taky...
další možnost mě napadlo nějaký hejnko pancíků (Panda) na dno... nebo doplnit nějakým hejnem neonek,teter apod...hodně se mi taky zamlouvaj Cihlidky Kakadu...chci aby akva trochu žilo ale zase ho nechci nějak přerybnit a čekat problémy atd..teplotu vody bych viděl cca 24 celsia a pak taky záleží jak si sedne PH po záběhu..ale je něco z těhle ryb na co mám hnedka zapomenout,a nechat třeba jen ty skaláry?
kdysi sem měl jen živorodky (15 let zpátky),tak se omlouvám pro někoho možná za stupidní dotaz a předem děkuji za odpověď...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.02.2020 07:08 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: JackieMy
Jak to tak čtu, nevím podle čeho to počítáš, ale selským rozumem ta třístovka na velké ryby moc nebude. Jestli se ti líbí skaláry, pořiď menší hejno, na dno 20 pancéřníčků, dle vlastního výběru (přikláněl bych se k těm, co zvládnou vyšší teplotu), 40 bleherek, když se ti líbí, víc nic a bude z toho super akvárium.

Nekupuj ale hejnové ryby po pár kusech. Jednak je to pro ně nepřirozené a ani to moc dobře nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 19:41 JackieMy Re: _ucx_, afc1886
Díky za rady! Koupím tedy více ryb od jednoho druhu a počet druhů omezím, a více metynnisů místo té větší rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2020 13:51 R Muž afc1886 [14655] Re: JackieMy
Teda neznám aqadvisor, ale moc bych na něj nespoléhal být na tvém místě. To že něco vyjde podle nějakého vzorečku ještě neznamená, že to je správně. Hejnové ryby budou spokojenější ve větším hejnu, jak už ti napsal ucx a ještě na to bude mnohem pěknější pohled. Prezentace akvária by taky byla super, aby se šlo podívat, kam se rybky doporučujou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2020 10:56 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: JackieMy
Rybu velikosti okolo 25 cm si do 300l nádrže nepořizuj, bude stresovaná z malého prostoru. Do sedmistovky dejme tomu.

Skalára je spíš společenská ryba, pár je málo, začal bych na šesti kusech. Obecně je vždycky lepší mít méně druhů a více kusů od jednoho druhu, než to mixovat. Pancéřníčků alespoň šest od jednoho druhu, takže si vyber, které a ten druh si pořiď.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=51