Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 18:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JirkaSkalnik
Za mě ano, ale počkej si na další odpovědi. Vrubozubce jsem nikdy neměl, ale ti by Perleťovky měli nechat na pokoji. A krunýřovci se snad nebudou moc mlátit mezi sebou.

Kukni se třeba tady:
rybicky.net/nadrze/23293
Případně majiteli napiš. Má sice větší akvárium, ale více ryb a podobné druhy jako ty chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 17:47 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: NHKG
Takhle ok?
2x Vrubozubec paví
1x Krunýřovec síťovaný
1x Krunýřovec guyanský
1x Krunýřovec pardálí
6x Perleťovka sp.Rio negro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 17:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JirkaSkalnik
Perleťovky jsou hejnové ryby, ideálně aspoň 6 a není dobré je kombinovat s moc agresivními rybami jako je Kančík texaský.
Takže když zrušíš Kančíky texaské a z těch Perleťovek si vybereš jeden druh a toho koupíš 6ks tak by to mohlo být OK. Možná bude trochu přerybněno, ale s dobrou údržbou by to mělo být zvládnutelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 17:40 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: Legioix
Budu pořizovat 500l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 17:40 R Muž romant [27982] Re: JanaF
Těch teter se neboj, šel bych do těch z tebou vybraných ozdobných a to v počtu, součtu obou dvou navržených hejn. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 17:39 Muž Legioix [574] Re: JirkaSkalnik
Ano, ale tak do 800l akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 17:37 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: RAP
Mohla by být tato osádka?
2x Vrubozubec paví
1x Krunýřovec síťovaný
1x Krunýřovec guyanský
1x Krunýřovec pardálí
2x Perleťovka sp.Rio negro
2x Perleťovka winemilleri
2x Kančík texaský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2016 17:13 Muž Yirka [9118] Re: JanaF
Skalárky v pohodě, to početné hejno bych dal jen jedno a ancistrusy vynechal úplně. Místo nich buďto hejno otíků nebo nějaké lorikárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 17:08 Žena JanaF [3] - MiniakváriaRe: romant
No já když jsem viděla jak to vyroste, aby se tam ještě vešly ostatní ryby hmm Takže třeba 6 skalár, 10-20teter ozdobných, 20-30 neonek černých, tak 15nějakých pancéřníčků, 3-4 ancistrusi, to by šlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 16:53 R Muž romant [27982] Re: JanaF
Určitě partu, litry na to máš, jsou to ryby hejnový. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 16:51 R Muž afc1886 [14655] Re: JanaF
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 16:49 Žena JanaF [3] - Miniakvária – Skaláry v páru?
Ahoj, jak je to s těmi skaláry, musí být hejno nebo jsou spokojení i v páru? Mám 100x60x50 akvárko..K nim bych chtěla tetry ozdobné, pár ancíků, pancéřníčky, možná neonky černé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 22:37 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Hornet
pokud můžeš, tak výšku 60 cm - pro skaláry ideál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 19:32 RAP Re: JirkaSkalnik
Buď můžeš kombinovat oskary z velkýma rybama např. Heros, Hypselecara nebo menšími kančíky Cryptoheros. Thorichthys(do cca 15cm), dále Akary modré, potoční, kolumbijské...... Použít se dají i velké tetry(piraně). Možností je mnoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 19:03 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Ahoj budu si pořizovat akva 200x50x50 a chťel bych se zeptat jaké ryby tam muzu dat.Chci něco na styl Jížní Ameriky.Představoval bych si tam dva vrubozubce paví a určitě tam chci krunýřovce síťovanýho,ale nevím co k tomu.Tak jestli by jste poradili byl bych rád.Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2016 18:51 RAP Re: NHKG
Právě mnohotrná při vodění mladých bývá hodně agresivní.
Pelvicachromis jsou agresivní spíš mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 18:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RAP
V čem jsou Pelvicachromis lepší než Mnohotrnná. Je to úplně jiný světadíl a jsou mnohem agresivnější... Akary hnědé potřebují hejno. Pokud chce pár a pozorovat jak pár hlídá potěr, bude ta mnohotrnná ideální.
Otocincluse bych nikomu nedoporučoval. Jsou to všechno importy a bývají s nimi problémy i když chovatel nic nezanedbá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 18:33 RAP Re: RAP
Ještě k sumečkům, místo ancistrusů lze použít Otocinclus. Hejno pancéříčků by taky udělalo práci a okrasu, pokud bude část dna volná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 18:29 RAP
Spíš než cichlidy mnohotrné, bych použil akary hnědé, jež zmiňoval NHKG. Nebo můžeš zkusit některou z malých cichlidek Apistogramma, Nannacara, Laetacara. Pokud netrváš na JA, šlo by použít menší druhy Pelvicachromis.
Tetry červenoskvrnné jsou dobrou volbou. Pokud bys chtěl něco do modra, můžeš nakombinovat s tetrami královskými či císařskými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2016 18:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hornet
Ty zmiňované ryby jsem nikdy neměl, ale mělo by to být OK. Cichlida mnohotrnná je sice ze stření Ameriky, ale je to jedna z nejmírnějších cichlid z té oblasti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 18:15 Muž Hornet [0] Re: NHKG
A co si prosím myslíš o Tetře červenoskvrnné cca 20ks a místo Cichlidy žlutoocasé raději 1 PÁR Cichlidy Mnohotrnné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 17:52 Muž Hornet [0] Re: NHKG
40 cm je hloubka, výška je 5O cm.....mám dubový stolek o rozměrech 150 x 41, tak jsem si tím vyřešil další investici navíc a pak je masivní a měl by to celé unést. Počítám s váhou kolem 500kg.
Myslíš tedy, že kongotetry jsou spíše nevhodné nebo zcela nevhodné? Jsou nějaké rostliny co by nežraly a přitom by se hodily do biotopu amazonie? Skaláry by z jejich rychlosti měly stres?
Co pak dát ke skalárám, aby to nebylo potravou? Rád bych, aby to trochu uvnitř žilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2016 17:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hornet
U Cichlidy žlutoocasé jsi přehlédl požadované pH.
Najdi si nějaké Jihoamerické ryby co se ti líbí. Většina bude mít požadavky na vodu jak ostatní ryby co máš vybrané. Projeď si atlas, něco určitě najdeš. Třeba Cichlidky, Akary hnědé, nějaké jihoamerické tetry, ...
A když budeš u toho pátrání, najdi si vhodnější druh krunýřovce. Ancitrusi si taky rádi pochutnají na rostlinách. Doporučuju cokoliv rodu Rineloricarie, Panaque, Panaqolus co je vhodné velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 17:40 Muž Hornet [0] Re: RAP
Čím bych je mohl případně nahradit? U těch teter jsem si nebyl moc jistý právě s jejich rychlostí, ale u těch cichlid jsem si říkal, že s nimi nebude problém. Asi jsem něco přehlédl. Díky předem za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 17:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hornet
Vybral jsi si 2 druhy co se k ostatním moc nehodí. Na cichlidy žlutoocasé rovnou zapomeň. Tetra Konžská taky se moc do společenského nehodí (ožírá kvítka, moc plave). 40cm je výška? pak je to pro skaláry nízké, pokud hloubka, zvaž rozměr akvária 150*50*50. 40cm hloubky u takového akvária je málo a většinou to nevypadá dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2016 16:51 RAP Re: Hornet
Jestliže chceš skaláry jako základ, vynech C.žlutoocasé a rozmysli si ty Kongotetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 16:33 Muž Hornet [0] – Nějaké výhrady k výběru ryb?
Ahoj všem, po několika měsících od založení akva 54 litrů (zatím mi funguje), jsem se rozhodl založit akvárko 300 litrové (150x40x50). Jsem ve fázi studování a sumírovaní, ladění všech detailů. Rád bych uspěl na 1.pokus.

MŮJ DOTAZ (připomínky vítám): Je něco, co jsem nezohlednil při výběru ryb?
Do oněch 300 litrů bych chtěl ubytovat......4-6 skalár amazonských, cca 6 pancéřníčků (zvažuji mezi zelený, smaragdový, iponcinský), 3 x krunýřovec skvrnitý, 6 x cichlida žlutoocasá a 12 x tetra Konžská.
Z rostlin zvažuji Vallisnerie, šípatkovce a Microsoru....případně trochu Salvinií (kde případně dobře nakoupit?)

Snažil jsem se u ryb zohlednit povahu, snášenlivost, nároky na teplotu vody, Ph a velikost.
Celé to stavím na tom, že skaláry je základní chtěná ryba.

děkuji všem, kteří mi případně upravíte představy a znalosti

Tomáš (Kolín)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 00:20 Muž ludvik [1082] Re: romant
Kdybych chtěl udělat striktní biotop, tak se na to nebude dát koukat (nebo bych ho musel udělat minimálně z rybníka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 21:17 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Ahoj budu si pořizovat akva 200x50x50 a chťel bych se zeptat jaké ryby tam muzu dat.Chci hlavně Jížní Ameriku.Představoval bych si tam dva vrubozubce paví a určitě tam chci krunýřovce síťovanýho,ale nevím co k tomu.Tak jestli by jste poradili byl bych rád.Děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 16:53 R Muž romant [27982] Re: karmen1976
To jsou nádherně poskládaný písmenka, každej jsme ňákej, někdo to moc neřeší a druhej to řeší do mrtě. Mám tu odžitou zkušenost, že co se zde napíše, tedy v těch našich dobře míněných radách není skoro nikdy ve skutečnosti stejně dodrženo a proto razím raději tu cestu možných kombinací, tak aby se to snášelo a to bez ohledu na kontinenty. ;-) Jinak nemám naprosto nic proti striktnějšímu držení tzv. biotopů(zde použito velmi ze široka) a už vůbec nemám nic proti šíření těchto rad. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2016 16:45 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: romant
Ja si Romčo myslim, že by začatečnici kontinentalni mix mit neměli. Neco jineho je zkušenějši akvarista.
"akvaristicky mimina" by měli začinat na jednom a postupne si sami vytřidit na co maji a na co ne.
V mnoha připadech maj guláš a když jim něco chcipne, tak to zas dokoupi a vlastne ani nevi a nepatraj proč to či ono nešlo.
ahoj stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 14:02 jakuka Re: baletka
Pprávě proto se ptám, jestli mohou být spolu.Akvaristice jsem se věnovala s tátou před 20ti lety, už jsem z toho vypadla, takže s manželem začínáme odznova-on je na tom stejně. To hejno neonek bych klidně udělala větší, ale snad pak by nebylo přerybněno. Stejně to budeme dokupovat postupně, jako první půjdou neonky a pak skaláry, no a dále se uvidí. Na panceřníčky kouknu, díky za tip. Určitě se ale ještě obrátím s dotazem, protože se vše teprve učím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 11:51 Žena baletka [624] Re: jakuka
Z takových mixů "bereme, co se nám nejvíce líbí" bývají pak nemalé problémy. Tak zkus kouknout na ten atlas, na to jakou potřebují ty ryby teplotu, tvrdost vody... nejsnazší máš orientovat se podle toho, odkud ty ryby jsou, budou mít nejpravděpodobněji podobné požadavky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2016 11:47 R Muž romant [27982] Re: jakuka
Já tedy nemám problém s tím kontinentálním mixem a dokonce kombinaci skalár a perleťáků ve svým akváriu mám. ;-) Ovšem ten tvůj výběr neonek do 400 litrů 15 kousků, to jeko plivnutí v moři, to chce buď hejno pořádný(50 kousků) a nebo nic, ale jestli je tam plánuješ, jako že budou držet hejno, tak to asi moc ne, to by jich muselo bejt ještě víc, ovšem alternativa existuje a tím jsou třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_bleherova . Ty živorodky klidně, bude to dobrej příkm pro skaláry, tedy se ti nebudou viditelně množit, nepřehánět to s nima, ono už samotný skaláry, jsou to cichlidy, jsou zdatní bordeláři. Na dno nějakou spíš partu, než partičku pancéřníčků, klasikou nic nezkazíž rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity , klidně i třeba rybicky.net/atlasryb/pancernicek_sterbuv je trošku větší a do tvého objemu docela na pohodu. Podíval bych se taky na rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata , určitě připadají v úvahu i rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy , no prostě možností je hafo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 10:33 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: jakuka
Né vždy si můžeš dát komb.ryb co se Ti libi.
Byt, tebou tak juknu ještě tady do atlasu a dam dohromady ryby co k sobě vic pasujou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 00:49 jakuka Re: karmen1976
No my vybírali podle toho, co se nám líbí, na cichlidky jsem se nedívala, ani s nimi nemám zkušenosti. chtěli jsme hlavně pestré rybky. A proto si zde chci nechat poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2016 23:44 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: jakuka
Taková volba ryb je celkem guláš..
Buď bych volila Asii nebo Ameriku.
Když zvoliš Skalary dej k nim velké hejno neonek, na dno nějaké krunýřovce nebo panceřničky a zbude i na menši cichlidky..
Když čichavce tak k nim event i Bettu a na dno se taky něco najde.
Ale vše dohromady to není dobry napad pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 22:57 Žena baletka [624] Re: jakuka
Ahoj, proč chceš míchat čichavce a bettu se skalárami a neonkami? Taková velká nádrž, tam si můžeš dovolit krásné velké hejno neonek, něco by se hodilo i na dno - nějaký pancéřníček. Pokud si troufáš na skaláry, hodily by se do této skupiny i nějaké cichlidky. Anebo to vzít za opačný konec a k bettě a čichavcům přidat něco z Asie, ale v tomto směru ať Ti poradí někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 22:49 jakuka – juwel 450 a osazenstvo
Zdravím, přišel nám Juwel RIO 450 a na jaře budeme zakládat nádrž. Můžete mi poradit s výběrem ryb? V plánu byly neonky(15ks),skaláry (6ks), bojovnice samec 1x, čichavec perle'tový a zakrslý po 4ks. To je základ, šlo by pak ještě přidat molly black a gold po 5ks? A nějaké mečovky? Je třeba mít i něco na dno?
Nemám zatím představu, jaký filtr koupit- uvažujeme o Eheim prof. 3 1200xl (2080), ale říkám si, jestli není i jiná alternativa. Nechám si ráda od Vás poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:36 Tomáš Kubík Re: NHKG
S tím přizpůsobením nádrže máš pravdu. Pamatuju si, že jsem jednou jednoho samce měřil a ten měl ke 20cm, jinak svoje ryby neměřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:35 Muž Maca123 [8] Re: NHKG
Ted je otazka jak dlouho pri mem osvetleni a bez co2 ty kobercovky vydrzi :) popravde ja myslim ze moc sanci nemaji.. Kdybych se milil zlobit se nebudu a kdyby ne, aspon vim co tam dam k neonkam palec

Edit: meli by problem se sterkem 2-5mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tomáš Kubík
Jak velcí ti vyrostli?
Záleží jaké rostliny. Šutry obložený Echinodorus nevyryjí, ale ty stonkovky a kobercovky co tam Maca má by mu vyryli na 100%. Je jim prostě potřeba uzpůsobit nádrž včetně dna. Nejsou to ryby, které jde jen tak přidat do nádrže a nic neřešit jako třeba u Akar hnědých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:16 Tomáš Kubík Re: Humbal89
Fotka k příspěvku Asi máme každý trochu jiné zkušenosti.Já jsem měl G. Red Head nepřetržitě od roku 2006 do letošního léta :-) Téměř vždy s rostlinami. Fotka je z roku 2008.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 11:54 Muž Maca123 [8] Re: NHKG
Cetl jsem o tom dnu az pozdeji, bohuzel jemny pisek nemam a hrabat se v tom uz nechci takze je ze seznamu vyrazuju.. Nerikam, ze ty skalary primo nechci ale radsi bych jinou alternativu.. Jeste projedu jednou atlas jestli neco nenajdu a pokud ne tak se rozhodnu mezi tema akarama co navrhuje romant a skalarama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 11:43 laki3 Re: NHKG
Upřímně po tvé radě, bych raději než dva druhy čichavců dal třeba 8 těch perleťových, ti se mi z čichavců líbí asi nejvíce, kdysi jsem měl i čichavce zakrslý, ale ti se mi bohužel nevím proč neuchytily a odešly :( tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 11:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Dej Čichavců 6 a více jednoho druhu a pokud budou aspoň 3 samci, nebude žádný problém. Pár se sice tady doporučuje, ale z mojí zkušenosti to je nesmysl. Akorát se ti ve společenské nádrži nevytřou, ale vnitrodruhová agresivita je u šedých malá a u perleťových minimální. Míval jsem přes 10 čichacvů šedých v 325l akváriu bez problémů. Akorát doporučuju nějakou rychlerostoucí rostlinu na hladinu - růžkatec, Engerii, ...
Na dno nějakou menší mřenku. V tom objemu bych se už nebál ani Sumíčeků indických. U mě se na rozdíl od Sumíčků tchajských moc neschovávali. Přes den většinou leželi někde pod rostlinami na viditelném místě a ani moc nebagrovali. Akorát bacha na kvalitu vody, kvůli tomu jsem o ně přišel.
Hejnovku si vyber z parmiček. Určitě bych nedával Dania, Čichavci nemají rádi rychle plovoucí ryby u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 11:10 laki3 Re: romant
Myslím, že ohledně uschování nebude problém, stavím teď složitý břidlicový skalní útvar (až bude hotov bude mít asi 100kg :) ) dále sem do téma rostlin poptal radu na akvarijní sety, který mne zaujal, takže pokud to klapne rostlinek bude dost, a nějaký ten úkryt se také určitě najde, kořeny mám už připravený a porostlý rostlinama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 11:03 R Muž romant [27982] Re: laki3
Tak já u těch čichavců vždy doporučuji na jednoho kluka více holek, ale netvrdím, že i to párový rozestavení nebude fungovat, bude to o prostoru(ten je slušnej), o možnostech se schovat(houště rostlin), tedy pro samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 10:59 laki3 Re: romant
děkuju za radu, na gavůnky jsem koukal a četl sem že si je lidé docela oblibují, nevypadají špatně, jinak jo, o těch ancíkách vím, ;-) jen sem nevěděl co na dno, jinak kdybych chtěl pouze jeden druh čichavců, můžu mít najednou 4? doporučuje se pouze pár... a zase nechci aby tam bylo "pátépřesdeváté" tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 10:46 R Muž romant [27982] Re: laki3
Na dno třeba sekavce a jako hejnovky třeba dánia, gavúnky. Pokud se chceš držet té asie, tak ancák tam nepatří.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=501