Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 12:07 Roman
Diky moc no pridam trochu soli, a kupim nieco na plesen... kazdy den vymenim cast vody a pridam aqua safe... dufam ze to prejde, dakujem velmi pekne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 12:00 Žena Kač [131] Re: Roman
Tak, bude to znít velmi drsně, ale aspoň je problém vyřešen. Teď je důležité dát do kupy akva a jeho zbylé obyvatele. Klidně bych s nákupem nových kousků počkala ještě delší dobu, však ono se to nezblázní. Ještě jeden dotaz k těm rybám, odkud je máš? A s plísní naštěstí vlastní zkušenosti nemám, ale toho jsem zkopírovala ze zdejšího atlasu nemocí: Léčení
Při výskytu této plísně provedeme krátkodobé ponořovací lázně v roztoku malachitové zelezni-oxalátu:
Při menším počtu ryb:
1. MZO 0,07 gramů na 1litr vody po dobu 10-30 sekund.
2. MZO 0,007 gramů na 1litr vody po dobu 1 – 1,5 hodin.
Při větším počtu ryb:
1. MZO 0,2 – 0,5 mg na 1litr vody (po třech dnech ztrácí účinnost, tudíž použijeme novou lázeň)
Jikry ošetříme v roztoku 1 – 2mg MZO v 1litru vody po dobru 30 sekund.
A tady je forum, které plíseň řeší, tam bude určitě plno rad :) rybicky.net/forum/1678

Nevím, jestli je možné, aby ty ryby byly například v obrovském stresu během transportu a pak si to vybíjely takhle..a nebo jsi natrefil na extrémní tyrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 11:58 Roman
Neboj, zase az taky newbie niesom vodu menim pravidelne pridavam aquasafe vzdy po vymene vody a nasledne meram hodnoty... pridavam a pravidelne menim ak aktivne uhlie vo filtri okrem toho co tam uz je teraz som tam pridal aj tie sackove ktore po tyzdni menim... ale dik no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2013 11:54 R Muž romant [27987] Re: ROman
Domácí rada na plíseň je jednoduchá a tou je pravidelná údržba akvária a to jmenovitě nepodceňování výměn vody, týdně 1/3 akva to je dobrej standart.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 11:51 ROman
K tej agresii ... keby mi to niekto hovoril neuverim tomu ale akonahle som prisiel v den D domov z roboty... tak som chvilu sledoval akvarko a proste rajovce dosli k sewelii pozerali nanu drapol ju papulou za chvost a potahal po akvariu ... potom ked som ich chcel odplasit... kto vie ake tie ryby su tak sa len zasmeje lebo miesto toho aby sa zlakli dosli aj dalsie... tie po chvil isledovania si riadne dobli do chrbta sewelie a vysledok bol rano najdeny mrtvy kusok ... nikdy sa mi to nestalo ze by boli tak agresivne a este vobec nie take mlade... bolo tam 3 samce a 2 samice samice vobec nic ale samci hlavne ten co bol najvacsi z tych stale mrnavych kuskov bol fakt teror... verim tomu ze denisony posli tiez vdaka nim a tie vylupane oci na razborach maju na svedomi oni ...rovnako ako rozdobane chrbty mojich striat sad , este otazka na tu plesen ... okrem kupene pripravku v ocbhode vie pomoct aj nejaka " domaca rada" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 11:47 Roman
Ano asi to bude pliesen a skocim hned volaco nato kupit snad to prejde, pocu lsom ze to neni az take hrozne ale nevyzera zrovna moc zdravo ta botia... teraz? rajovcov po utoku na seweliu som hned odlovil do malej nadrze(asi 40litrov) kde som nahadzal nastriahne rastlini na hladinu a bohuzial nemal som ich kde inde dat dosiel som z prace v noci domov a boli vsetci kaput coze ... avsak nestalo mi to ako hovorim zato aby pokracovalo kynozenie ostatnych ryb ... asi som naozaj mal spravit to ze tie miernejsie ryby spolu kludne a pockat kym torchu porastu a potom dokupit rajovce... mozno to tak este urobim avsak prvorada je ta plesen.. teraz s poctami? dost tazko sa to rata ale nech je tych razbor zo 20, ostatne botie su tak jak su akurta z tych strait 9 co bolo vidim realne asi 2-3 ... sewelia mi odisla jedna cize 9 by ich malo byt a colisi s crossocheilami su po 6 tak ako na zaciatku, denisoni 3 co je malo uvedomujem si to ale nemozem to tam teraz dat ked mam co mam... hned ako dam dokopy plesen a tyzden dva bvde akvarium vyzerat dobre dokupim trosku razbor lebo osobne si myslim ze 40-50 kusov v hufe na take akvarium neni moc vela a ako som pisal planoval som este objednat bettu imbelis a boesmanky... tiez po 6 kusov, dakujem inak ze sa mi tu venujete :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 11:41 Žena Kač [131] Re: Roman
to zní jako plíseň. určitě by to chtělo přeléčit. Jinak, určo by bylo lepší ty ryby přidávat víc postupně, ale stejně se mi moc nezdá, že by v tak velkém akváriu došlo k takové obří agresi - i když se mi zdá, že těch rasbor bylo docela dost i na takto velké akvárium (ale já jsem na přerybnění trochu přecitlivělá). A ještě, jak to teda máš teď? jaké ryby ti zbyly, kde jsou rájovci, kde jsou ostatní ryby? Spolu v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 11:32 Roman – pocty ryb...
Jasne tu su pocty ryb ked som to kupoval...
B.Striata -9ks, lohachata 6ks, kubotai 6ks, sewelia 10ks, rajovcov malo byt 6 ale dosli len 5 ks, puntius denisoni 6ks, razbora hetero. 50ks, crossocheilus siamensis 6ks a guramy s colisami tak isto po 6 kusov... kreviet bolo asi 15 ale to je asi udaj ktory nema nejaky vyznam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 11:29 Roman
Nazdar, asi dva mesiace sa zabiehavalo s pouzitim nitrifikacnych bakterii, CO2 na redukciu PH a RO aspon trochu zjemnit tvrdost vody... prve sli botie striaty kedze ich nebolo nikde zohnat pomohli mi jemne s riasoui a hlavne slimakmi...potom caridini japonici. Osadene to je jak jedna velka dzungla - tu som sa o5 spoliehal ze aj ked rajovec je jemne agresivnejsi ze sa proste poschovavaju ... mylil som sa ... Dnes vidim ze na dodobanych striatach sa tvori taky akoby slizky biely povlak ked ju chytim alebo sa o mna optre ostane mi to na prstoch... neviem ci to je nasledok zraneni a nejaky zapal ale fakt neviem co mam robit s tym. .. vyzera ze je stale na jednom kludnom mieste a tam dycha a ledva sa hybe... :-( ... co sa tyka ostatnych vsetkych ryb ano isli spolu lebo to bola objednavka a nenapadlo ma ze by som tym mohol uskodit... :-O za kazdy advice budem vdacny, teraz som CO vypol ked toto nastalo a zvysil prekyslicenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 11:29 Žena Kač [131] Re: Roman
Hodilo by se, kdybys napsal počty ryb. A každopádně by to chtělo vědět, jestli se akva nějaký čas zabíhalo, nebo jsi ho koupil, napustil a hned vypustil ryby(což tak vypadá). Jinak co jsem měla rájovce, tak s nimi nikdy žádný velký problém nebyl, jen když se třeli, hlídali si svoje teritorium, ale rozhodně mi žádné ryby nevraždili...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 06:12 Icin
S rajovci zkusenosti moc nemam,ale vidim tam asi jiny problem. Jak dlouho bylo akvarko napustene nez tam sly ryby? Podle popisu to vypada,ze sly vsechny spolu. Je tak? To by vysvetlovalo tak vysokou agresivitu a uhyny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:51 Roman – Smutny zaciatok...
Zdravim Vas, zakupil som 450 litrovy vision s tymto osadenstvom...
Colisa, Trichopody, sewelie, botie (striata, kubotai, lahochata), rasb. heter.,puntius denisoni, crossocheilus siamensis !a! macropody opercularis... a to bola asi fatalna chyba prve dva dni vsetko skvele a treti den to cele zacalo... Vydobane oci na razborach, dost velky uhyn ( z 50 mi ostalo asi 20 ) 3 zo 6 denisoniek KO, rozdobane striaty na chrbte a ked som prisiel z prace mal som co robit s odlovom a uhynom... Sledoval som akvarium a potom som videl jak mi rajovce zacinali likvidovat aj sewelie(resp. tu mi doslo kde je cely problem) a jednu sa im podarilo tak som ich odlovil do provizornej nadrze kde mi po dni posli ... nemal som ich kam dat ale asi radsej jak nechat to v akvariu... Chcem sa Vas opytat ci mal niekto podobny pripad uz som choval rajovce v spolocnej nadrzi avsak omnoho mensej aj s mensim poctom ryb a druhov... mal som v plane tam dat este betty imbelis a boesmanky co su kludne ryby, resp. ci tu mal niekto skusenost s inym druhom rajovca v spolocenskom akvariu aj s malymi rybkami...Dost by mi to helflo dakujem pekne, ironia je ze to bola ryba na ktoru som sa najviac v nadrzi tesil... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 14:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Barakainus
já mám ve čtyřstovce asi 20 neonek a vypadá to jako bych jich měla víc :-D a to je mám i s cichlidami, které si jich ale vůbec nevšímají. Ale mám v plánu dokoupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 14:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: matlala
Já bych k té stovce neonek ty skaláry i pancíky přidal, tak jak jsi měl původně v plánu. Nebál bych se toho. 8 skalár bude krásná dominanta... a třeba ty neonky udží tak nějak trochu v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2013 21:11 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Barakainus
no uvidíme, zatím nasadím 100ks a kdyžtak přidáme a vykašleme se na skaláry
dneska mi došěl report od jednoho žáka ze školy a akva se zajíždí dobře, pan ředitel dal na mé rady a plní je do puntíku-častější výměny vody, krmení jen obden a střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.02.2013 20:15 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: romant
Fotka k příspěvku No, ja jich i na ty maly fotce napocital 12 :)
Tady je fotka udelana pred minutou (takze tak 1h od doruceni), kdyz jsou vsechny venku, ale i tak to neni nic moc velke hejno. Neonek je fakt potreba mraky aby to nejak vypadalo - obzvlast ve velkem akvarium.Proto ty vetsi ryby nejsou uplne od veci, obzvlast pokud je to akva nekde verejne, v kanclu a tak.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:52 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: matlala
Fotka k příspěvku Tak ja mam ryby doma (posta dorucila dneska rano) a tady je fotka pul hodiny po doruceni. Aby sis udelal predstavu jak vypada 100 cervenych neonek ve 180L akvariu (a ty mas 2x tolik)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 11:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Barakainus
Bohužel Denisovky jsme v našich končinách zahlédl velmi málo. Neonky budu mít od známého a nejspíš nebudou v klasické prodejní velikosti, spíš počítám tak kolem 2cm. A už jsme na nich domluvení, jsou to normálně sehnatelné ryby a jsou krásné. Dneska jsme tam poslal na inspekci známého, co tu školu navštěvuje dálkově, tak uvidíme, jak se pak ředitel stará, zatím byl dost svědomitý a dal na moje rady s krmením, výměnami vody atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 04:58 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Sice doporucuju ty neonky, ale jestli to ma byt akvarium nekde na verejnosti pro vice-mene neakvaristu, pak vetsi ryby jsou tak nejak lepsi.
Pochopitelne ty skalary, ktere navic udrzi ty neonky v hejnu, ale ja sam jsem koukal po Puntius denisoni, ale nekoupil jsem neb moje akva je na ne moc male. Tvoje ma ale rozmery slusne. A to jsou velke, krasne a hejnove ryby. A mnohem dynamictejsi nez skalary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 04:52 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: matlala
matlala napsal: já vím, však skaláry jsme chtěl jako dominantnější velké ryby, neonky se pohybují skoro všude a pancéřníčci furt šmejdí po dně.
Toš jo, asi jdu do těch 100 neonek červených, jen po neděli zkouknu stav toho akvárka a změřím vodu, myslím, že nebude problém, nasadit je tam zaráz


Problem nasadit je naraz neni, protoze jak uz jsem mnohokrat psal, ryby samy od sebe vodu nespini (vice mene - brat s rezervou), ale az krmenim co jima projde. Takze pridat do akva ano, krmit ne. Zacni s krmenim az po par dnech a velmi pomalu. A az postupne davky zvysuj. Navic, nevim kde je budes kupovat ty, ale tady jsou nove neonky mrnata, takze 100 mladych neonek je masou tak jako 20 dospelych.
Pochopitelne predpokladam, ze mas zajety filtr. Ja mam v akva "AquaSoil", takze filtr je zvykly na mnozstvi cpavku, ktere ani velke hejno ryb nevyprodukuje.

Moje ryby prave odletely a zitra dopoledne bych je mel mit doma :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 03:27 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Drahoš .
já vím, však skaláry jsme chtěl jako dominantnější velké ryby, neonky se pohybují skoro všude a pancéřníčci furt šmejdí po dně.
Toš jo, asi jdu do těch 100 neonek červených, jen po neděli zkouknu stav toho akvárka a změřím vodu, myslím, že nebude problém, nasadit je tam zaráz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 03:08 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: matlala
lepší větší hejno jak dvě ty a tři ty a pět tech atd. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 03:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Drahoš .
to věřím, asi se neudržím nahodím mu tam tu 100ku a kdyžtak se vykašlem na něco dalšího, uvidíme podle toho jak to akva půjde, ne vždy se musí dodržet obecná poučka 1cm na lit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 02:29 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: matlala
a jak na ně svítí led to je tech-no party já mám v 250 lit. 37 neonek a paráda pivo pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 21:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Barakainus
no právě mám takovou vizi že s těma neonkama to bude bomba, budou v tom šeru úplně zářit. párkrát jsme to viděl i naživo a byla to bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 21:45 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: matlala
Dneska jsem objednal 100 cervenych neonek do noveho 180L akvaria (+ pancernicky) a ze zkusenosti vim, ze to je tak akorat. Pri 50ks se uplne ztrati v kytkach (ve starem zrusenem akvariu)
Ty skalary budou ten hlavni znecistovatel. Ja mel jen dve a sezraly tak 90% toho, co jsem krmil. Tech 50-60 neonek dostalo jen tech zbylych 10% (a stacilo jim to).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 20:48 Muž matlala [798] - Rostliny – ryby do 315l
Ahojte, chci se poradit s osádkou do tohoto akvárka, které jsme předělávala pan ředitel se o to sice stará (výměny vody, krmení) ale tak normálně začátečnicky.
rybicky.net/nadrze/17140 čistý objem by měl cca souhlasit
měl jsem v plánu neonky červené, skaláry, pancéřníčky, ancitrusy; z bezobratlých pak už jsou piskořky a chci ještě neritiny a případně okružáky a levatky co doma chytím, případně pár směsových krevetek, které mi plavou ve 200l a úspěšně se množí, i když občas si nějaká ryby zobne.

Takže co říkáte na počty:
50 neonek červených
hejno 5-8 mladých skalár
10-20 pancéřníčků
ancitrusů tam jeden už je a přijde tam pár kousků potěru od kamaráda.
bezobratné nepočítám

Těch neonek chci raději více, bude to vypadat výborně v tom tmavším akváriu
Jinak by mě mrzelo zbavit se těch skalár, pancéřníčci to zase obohatí.
Kdyby tam nebyly skaláry, klidně bych řek, že to snese i 100 neonek bez pancéřníčků.

Teď by tam přišly během příštího týdne ty neonky a ancitrusy, pancéřníčky a skaláry až v dubnu, kdy plánujeme (zatím se vyřizují papíry a čeká se na vyjádření úřadů) trhy u nich na škole.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 08:52 Boudy – 300 litrů
Potřeboval bych poradit, nasměřovat. Místo afrických cichlid jsem si musel (prostorově) pořídit menší akvárko. Má rozměry 120x50x50 cm, mělo by být společenské. Mimo něj mám ještě malinké akvárko 65x50x45, plavou v něm čtverzubci trpasličí, kterých bych se nerad zbavoval a chtěl bych spáchat akvaristickou „prasečinu“ a smíchat čtverzubce a jihoamerické cichlidky – z Ázie se mi nic nelíbí. Bral bych rybky rodu Apistogramma. Jenže s těmito cichlidkami nemám žádnou zkušenost. A moje otázky jsou – máte nápad na cichlidky, které se snesou s čtverzubcem? Jaký počet? Kde je koupit? – bydlím v Benešově. Jaké dno do takové nádrže? (bude v obyváku), jaké rostlinky? Tlamovci byli jednodušší – kameny, křemičitý písek, žádné rostliny, mladé odchovali v tlamce….
Děkuji za rady, nápady a Váš čas :-))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2013 19:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: hannyy
Koukni do vlákna Jaké rybky ke krevetkám rybicky.net/forum/5233
Určitě si nejdřív něco přečti o krevetkách, než je začneš chovat. Nicméně rozhodně ti je doporučuji, jsou to velmi zajímaví živočichové. Rozhodně k nim nedoporučuji žádné živorodky - jsou to aktivní lovci a budou to požírat malé, snad s jedinou výjimkou, kterou je novoheterandrie sličná. Naprosto ideální volbou ke krevetkám je hejno kardinálek čínských, které mají stejné nároky jako krevetky, a dále ryzborka trpasličí, skvrnoocasá a nebo dánio perlové. Tyto rybky krevetky skoro neloví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:14 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: Ičin
a dania ne???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:13 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Bude žrát mladý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:12 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: Ičin
a mohli by být krevety a betty spolu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:00 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: Ičin
možná živorodka podivná ale přesně nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 13:53 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: hannyy
Skoro každé velké hejno malých rybek vypadá úžasně....taky budu vybírat :) Ale nemám pořád jasno. Možná i nějaké drobnoústky by se mi líbily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 13:51 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
pokud se bavíme o rybách, tak počítám že to budou galaxky
rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
Nebo nějaká malá živorodka?
rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 13:47 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: Ičin
já chtěla ty úplně miniaturní, nevim jak se jmenují ale viděla jsem je na burze, hejno tak 30ks by vypadalo úžasně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 13:38 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Tak z krevetek klidně něco většího, třeba macrobrachia a k nim nějaké pěkné hejno. Osobně bych se klidně živorodkám vyhnul, dost špiní a rychle se přemnožují a pak vznikají akorát problémy. To radši fakt hejno nějakých danií, rasborek nebo i teter a udělat si z toho hezké, klidné akvárko nenáročné na údržbu
Když už by to měly být nutně živorodky, tak nějaké méně časté (vyhnout se pavím očkům, mečovkám), které se hůř množí a když už, tak se dají lépe prodat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 13:18 Žena hannyy [13] - Labyrintky – ryby nebo krevety
Ahoj, mam doma 260l akva, chtěla bych aby se hemžilo spoustou drobných živočichů. Původně jsem chtěla betty, dania a razborky. Teď začínám uvažovat radši o krevetkách a živorodkách. Poraďte co radši???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 14:49 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária
No ty konga jsou takový bestie no...nejradši bych se jich zbavil, ale nevím co s nima :)
Japoniky jsem viděl v showroomu v Uhříněvsi a měli je tam překvapivě velký, prý je víc druhů, oni mají pořádný macky, bral bych asi od nich, časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2013 11:33 Muž grunda [1781] - Cichlidy
japoniky se v běžném akva nemnoží, k vývoji potřebují slanou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:26 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
Já myslím,že kropenáči budo spokojení. Naopak to bude horší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:25 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ty japoniky to zůží tak na hejno teter. většina větších si mladých zobne. V silně zarostlé nádrži by se dalo zkusit i něco dalšího. Osobně bych zvážil jestli za to ty krevetky stojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ale dobrý a výživný... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2013 11:21 R Muž romant [27987] Re: Dreamdiver
Tak to se omlouvám, četl jsem to ledabyle, to by bylo zbytečně drahý krmení. ;-) Skaláry si škrtni a když jsme u toho, tak si nejsem jistej jak se na ty krevetky budou tvářit ty kropenáči. :-)
Edit: Ono ty konga, budou taky slušně udržovat populaci krevetek na nemnožícím se minimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:14 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: romant
Mám deníček s nápady, píšu si :) Ale co skaláry a japoniky nebo filtrující krevety? To bych měl asi strach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:03 R Muž romant [27987] Re: Dreamdiver
Tak za mě z větších ryb, skaláry a to partu 8 kousků a jako hejno tetry červenohlavý 25 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:00 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Yirka
Tak já si poradím, šlo mi spíš podebatit o možných variantách, nápady....ale i tak díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 08:36 Muž Yirka [9126] Re: Dreamdiver
Já ti poradím otřepané: navol si v nádržích patřičnou litráž a můžeš vybírat a posuzovat. Takhle se ti těžko něco doporučuje. Každý má trošku jiný vkus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 19:54 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Jak si zařídit 250l
Mám doma 250l (100x50x50) kde jsem měl akary hnědé, ty už bohužel postupně odešly do rybího nebe a zůstaly mi tam 4 tetry konžské (zakoupeny před několika lety omylem, mám je na dožití, tohle je zbytek z původního hejna a další nechci), 3x pancéřníček kropenatý, 4x ancistrus.
Akvárium je nyní v poměrně neutěšeném stavu - málo rostlin, nic moc kořeny, nějaký ten kamen, pár ryb, údržba pravidelná, filtrace velkým externím filtrem. Kdybych neměl ryby náročné na prostor, nejraději bych ho zrušil a pořídil si nějakou 60l kostku kterou bych si piplal :)
Protože mám ale k rybám citový vztah - hlavně ke kropenáčům, kteří jsou mladí a budu je mít zřejmě ještě dlouho - rozhodl jsem se celé akvárium předělat a nyní dumám nad tím, kterým směrem se vydat.
Právě kvůli kropenáčům můžu vypustit holandské akva s trávníčkem, konec konců nemám ani moc dobré osvětlení, i když přidám zářivky, bude to tak na středně náročné rostliny.
V podstatě bych rád udělal něco vzhledově "jako" amazonii (spleť kořenů, kameny, do toho nějaké kapradiny a mechy na kořenech, nějaký echinodorus, kryptokorynu) a do toho k současné osádce nějaká hejna malých ryb, taky bych rád nějaké krevety (větší filtrující a nějaké japoniky), to si ovšem nejsem jistý, jestli by prošlo u teter konžských. Dno bych viděl na liapor.
Zatím spíš jen tak přemýšlím jak to pojmout, proto bych rád uvítal jakékoliv nápady, návrhy, případně odkazy jako inspiraci.
Tak kdyby měl někdo chuť o tom podebatit... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.12.2012 17:15 R Muž romant [27987] Re: Drahoš .
Jestli to nebude tím, že máš jenom dva. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=1001