Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 21:56 Muž Barney [61] – Re: Unnamed
Seš si tím jistý ? Na takový komentář k Akarce jsem ještě nikde nenarazil. Ale myslím, že Skaláry by si je daly do latě, Akarky žíji u dna, zatímco Skaláry u hladiny, Akarky tam přecejenom budou patřit k nejmenším obyvatelům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 20:51 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: barney
s kombinaci akarek se skalarama si to jeste rozmysli. Akarky se bavi tim, ze tahaji skalary za spicky protazenych ploutvi! Jedina trpaslici cichlidka, ktera tyto veci nedela, je cichlidka ramirezova. Ja a dej si pozor, abys to neprerybnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 16:13 Muž Barney [61] – Re: sharon
Tak to se mi ulevilo, že se snesou, parádička, já tam chci hodně kořenů - asi tak 3 až 5, dost kamenů - jak zaoblených, tak normálních a z některých udělat jeskyně, kokosy, docela dost rostlin - Echinodorusy, Vallisneria gigantea a Limnobium spongia... Tam by se Jihoamerické rybí společnosti mohlo líbit, že jo ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 14:25 Žena sharon [126] – Re: barney
Já bych řekla, že v téhle komunitě nebude akarkám zeleným špatně :-), nejsou to extra bázlivé ryby a v 300 litrech si svoje místo v pohodě najdou, zvláš´t když ty ostatní ryby, které jsi vybral, nejsou až tak vázány na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 14:21 Muž Barney [61] – Re: sharon
No já bych pro začátek asi zvolil takovou mírumilovnější kombinaci rybek.
Akara hnědá, Skalára amazonská, Kančík šikmopruhý, Pancéřníček žlutý (Corydoras elegans)???? a s Akarkou zelenou by se asik nesnesli, že ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 14:14 Žena sharon [126] – Re: barney
Šikmopruzí jsou hezcí, ale nejsou úplně často k vidění. Hodí se spíš ke klidným rybám, jako akary hnědé nebo skaláři, nebo z větších kančíci červení, jsou docela plaší.
Co se týče příčnopruhých, mám je docela ráda, jsou dobře přizpůsobiví, dá se s nimi pořád pracovat jak na layoutu, tak na složení komunity. Nejsou až tak agresivní a navíc jsou docela impozantní, hlavně samci. No a že se pořád třou? Aspoň mají ostatní ryby zábavu a vydatné krmení :-) Jsou to moje stálice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 14:06 Muž Barney [61] – Re: sharon
Ano ano, už jsem si tvoje akvária našel na akvarko.cz :-)
Vidím, že jsi opravdu profík. Kančíci příčnopruzí jsou plevel jeko Egeria densa co ? :-D Ti kančíci šikmopruzí jsou taky moc pěkní, co na ně říkáš ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2008 13:58 Žena sharon [126] – Re: barney
Fotka k příspěvku kančíci zelenoocí taky vykopávají kytky a elioti taky....sice ne tak masivné, ale občas se jim zadaří. Nejlepší je mít tyto kančíky s kytkama, které mají rozsáhlý kořenový systém, zatížit jim kořeny částečně kameny. Malí(rozuměj v dospělosti kolem 15 cm) kančíci ale milujou vykopávání písku ze štěrbin mezi kameny nebo mezi kameny a rostlinami...je to náročné vyhovět rybám i rostlinám i vkusu akvaristy :-D. tohle je moje 300 ltr akva s párem příčnopruhých, zelenookých a hrbohlavých a ještě s nějakými sumci...trvalo docela dlouho, než jsem dosáhla trošku rovnováhy a přišla, jak na ně..chci je přinutit nechat akvárko úplně zarůst :-D, ale pochybuju, že mně nechají
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 13:49 Muž Barney [61] – Re: sharon
A ano, předtím jsem četl samou chválu, ale teď jsem se dočetl, že ryje kytky ... tak toho už škrtám se zeznamu. Sharon díky. :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2008 13:41 Žena sharon [126] – Re: barney
kančík nikaragujský je poměrně agresivní ryba..akary hnědé bych do téhle společnosti určitě nedávala
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 13:28 Muž Barney [61] – další možnost
Ještě mě napadá další možnost výběru rybek. :-)
2x Kančík nikaragujský - pár
2x Kančík ellioti - pár
2x Akara hnědá - pár
JEN MOŽNÁ 2x Kančík zelenooký - pár
4x Krunýřovec sp. - 2 páry
6x Parmička siamská - na řasy
Už je to lepší kombinace než předešlá ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 13:06 Muž Barney [61]
Děkuji za rychlé reakce. :-)
No já jsem si myslel, že Akarka zelená neobstojí, to nevadí, Skaláry ty se mi sice líbí, no ale profíci mluví jinak. Hledám další možné kombinace rybek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 11:55 Žena sharon [126] – Re: barney
Já bych zase elioti nahradila kančíkem šikmopruhým - byla by to jižní amerika jako vyšitá a ryby by se snesly velmi dobře.

Jestli je podmínkou elioti, souhlasím s Turokem, raději k nim trošku temperamentnější ryby. Eliotům se daří dobře v páru i ve skupině, ale lépe se snesou s temperamentnějšími rybami - zeptej se Romana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 11:51 Muž Turok [18]
no nemíchal bych kančíky se skalary a akarkou zelenou (je menší a mohla by se stát oběti agresivnějších ryb)

zkusl bych:
akaru hnědou,
kančík zelenooký,
kančík červenohrdlý,
kančík eliotův,
a případně příčnopruhý/ albín

kombinace s pancíkama nevím k tomu by se musel vyjádřit někdo kdo tohle zkoušel.

spíše je lepší k nim přidal ancitrusy.

pro začátek menší skupiny a pak nechat po jednom páru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 10:05 Muž Barney [61] – Snesou se tyto Cichlidy ve zhruba 300 L ?
Dobrý den, plánuji nové akvárium s biotopem Jižní a Střední Ameriky, nejspíš 300 L, možná i více, podle toho, co nabídne Hornbach v Olomouci.

Chtěl bych tam tyhle rybky:
Akara hnědá - pár
Akarka zelená - pár (nejsem si ještě jistý)
Kančík ellioti - pár vybraný ze skupiny nebo je lepší menší skupina ? prosím poraďte
Skalára amazonská - pár
6x Pancéřníček žlutý (Corydoras elegens)
6x Pancéřníček zelený
6x Parmička siamská

Nevím, jestli se tyhle rybky snesou, tak prosím o radu. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2008 10:17 Muž romi [7]
podla mna je to vyslovena ptakovina...
navyse v tom nevidim ziadnu logiku ani estetiku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2008 09:50 Muž ghostik [81] – Re: barney
Ty myslis ze pro jednoho jesetera je 300l AQ dostacujici ? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2008 09:22 Muž Barney [61] – Re: ghostik
No já bych neřekl, že to není vhodná ryba, on potřebuje prostor a né, aby se 1x otočil. Není škoda mít 300 L akvárko jen pro jesetera ? Proč si ho neudělat společenské ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2008 19:42 Muž ghostik [81] – Re: Halali
Acipenser ruthenus - Jeseter malý
běžná velikost: 40 až 60 cm
maximum: v přírodě až kolem 125 cm

Ja bych nerekl ze je to vhodna ryba do 300L AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2008 19:34 R Muž Silent [5949]
Jeseter malý není rozhodně v dospělosti žádný drobek. Patří do jezírek, je studenovodní. Akvárium brzo přeroste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2008 19:13 Halali – Ryba
Mozem dat do 300L nadrze jedneho Jesetera maleho???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2008 09:36 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: lachon
Jojo 7 je maximum :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2008 08:37 Muž Ludek [39] – Re: lachon
Mám 360ku a terčáků 6. Ale mám tam k nim ještě další rybky, takže dle mého soudu 7 je tak akorát. Přidej prezentaci ať vidíme jaké máš nádhery a přeji ať se daří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2008 06:50 Muž lachon [8] - Cichlidy – Kolik terčounů do 360 L
Zdravíčko,co myslíte kolik si mám dát do 360 L akvaria terčounů,zatim tam mám čtyři krásný modrý a chtěl bych ještě přidat tři malbora red takže celkem sedm.Neni to moc?Díky všem za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2008 18:13 Ja
Diky moc!! Mam devet gavunku a jednoho uklizece. Chci dokoupit prave ty cichlidy a tobe dekuju za tip!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2008 18:05 boilii77
Mám lososové a bossemani páry a k nim mám dva terčovce a Akary hnědé 3 a měl jsem cichlidky agassizii snáší se skvěle gavůnci mají svůj svět a nikdo jiný je nezajímá. Doporučuji vřele akary hnědé jsou mírumilovné a neryjí rostliny. Nevím kolik máš ryb ale k těm gavůnkům menší hejno těch akar 3=4 kusy a uvidíš že neprohloupíš a budeš spokojený/á.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2008 17:56 Ja
Vazne mi nikdo neporadi? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2008 16:08 ja – Gavunci a cichlidy
Mam 350 litru akvaria a v nem gavunky, kteri jsou uz v akvariu vice nez rok, ted bych k nim chtela poridit cichlidy lze toto kombinovat?
Diky za odpoved a za vase zkusenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2008 13:08 hinterfisch
děkuji moc za odpovědi, ale chtěl bych tam vytvořit nějaký biotop.Jenže ještě nevím jaký. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2008 22:49 irča – Re: pytel
v asii nežijí rájovci??? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2008 21:25 Žena Dinamit [68]
Kykty možná, ale bez ryb ne . Nemá zaběhlý akvárko pro chudinky rybičky...

Jsem ani netušila, že existujou i sladokovodní slepý ryby. Chudinky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2008 20:50 MESTEK
poj´d v neděli do prahy na burzu,koukám, že jsi ze středočeského kraje, mohl bych tě tam i hodit, pokud jsi jižní část od prahy. Pokud ne,autem to o výkendu po praze máš jako mimoměsto.Vem si tak 500 a za to nakoupíš jak rostliny,tak ryby,i šneka,žabku,krevetku a krmení.Pokud by to bylo málo, mužeš se ještě zastavit v průhonicích, kde maji super panceřníky a mechy.I v rudný u Prahy je super akvaristika.jediný je vstát z postele a mít pětikilo.Sám si vybereš a levně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2008 15:28 oldkiwinka – Re: Dinamit
ani tetra slepá - Anoptichthys jordan - Anoptichthys jordan- nepotřebuje světlo. ale skaliska..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2008 15:20 Žena Dinamit [68]
A co teda nějakou hlubinou rybu z moře? Tý se nemusí svítit vůbec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2008 10:32 oldkiwinka – Re: pytel
úzké to je... třeba gavůnci nějací... Ale také nevím co řeknou na tu hloubku.. Jsou barevní, poměrně někteří i velcí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2008 10:30 pytel – Re: oldkiwinka
a skoro kdekomu brzy chcípají...opakuju tohle akvárko je pro ně vakt úzké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2008 09:36 oldkiwinka – Re: hinterfisch
Není to moc vysoké? Mám za to že nad 60 cm akva neosvětlíš jinak než výbojkami...
Jinak terčovci, pokud si o nich něco zjistíš, zajistíš jim dobrou vodu asi zas tak nároční nebudou když je teď chová skoro kde kdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2008 09:30 Muž Eff [417] - Rostliny
Celkem dobrej rozměr na paludárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 23:03 pytel – Re: hinterfisch
co třeba skaláry, nějaké větší tetry? nebo ho nech zatím tak. a až se ti něco vhodného zalíbí pořiď si to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 22:58 hinterfisch
Hm jasny no ja už taky par let chovám teď jsem se nadchnul pro malawi budu kupovat 540l ale to až v květnu tak ale do tohohle akva pořad nevim co dat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 22:57 pytel – Re: hinterfisch
já mám americké cichlidy třeba geophagus sp. tapajos red head a vzácnější krunýřovce. terčovce jsem zatím neměl, ty až časem do pořádného akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 22:54 hinterfisch
a co maš ty za ryby a měl jsi je někdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 22:48 pytel – Re: hinterfisch
právě že jenom otočí. v takto ploché nádrži. budou neustále nervozní a asi to pro ně neskončí dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 22:42 hinterfisch
Hm a proč je 35 malo vždyt se určitě s přehledme otočí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 22:35 Muž isamik [180] – Re: l3nka
Vysoke je to 84 cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 22:35 pytel – Re: hinterfisch
nevím jak zkušený akvarista jsi. terčovci jsou fakt nároční! navíc si myslím že akvárium je pro nevhodné. objem i výška odpovídají ale 35cm na šířku je pro ně málo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 22:35 Žena l3nka [13] - Rostliny
promin 84 jj takto je dobry napad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 22:34 Žena l3nka [13] - Rostliny
tercovce? jak je to vysoky tercovci by meli mit hoodne vysoky nevyznam se v nich ale 60 URCITE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2008 22:28 hinterfisch
NO přemyšlím že tam dat třeba 4 terčovce a hejno neonek tak 15 kousku a moc kytek co na to říkáte. Ted v tom mam cichlidy a je to na ně nevhodny už pro ně mam jiny akva tak přemýšlím co sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 22:20 pytel – Re: irča
v africe kančíky? rájovče? máš v tom trochu zmatek!

pro hinterfisch. 84 cm na výšku je strašne moc. to se bude špatně udržovat a hlavně prosvětlovat. a ne každé rybe bude takové akvárium vyhovovat. líbí se ti spíše malé hejnové rybky nebo něco většího? máš aspoň jeden druh co se ti líbí?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [39] 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44221x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=1901