Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:14 marie – Re: V
Chtěla bych razborky tak 2cm, jinak akara se mi fakt moc líbí, ale jako vrubozubku jsem ji předem zavrhla. myslela jsemm, že jsou no spol. akva nevhodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:08 V – Re: marie
Potěr ti samozřejmě zredukovat může, ale dospělým rybkám nic neudělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:07 marie – Re: filipsi
no a to je přesně můj problém, asi bych potřebovala nějakej novej druh :-D Nebo spíš pozměnit plány :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:04 Muž filipsi [1295] – Re: marie
Snad skoro kazda velka ryba si pochutna na prtavych, ne? A kdyz ne, tak zase na rostlinach. Clovek si moc nevybere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:03 V – Re: marie
Akara hnědá je dobrý nápad. Jen bych možná dal spíš 3 páry...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:02 marie – Re: capko
O té jsem taky přemýšlela, ale chci tám dát i velký hejno prťavých rybek, tak mám strach, že by je zbaštily :-) - jsme taková extémistka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 14:50 Muž capko [40] – Re: marie
Čo takto Akaru hnedú?Dorastá asi do 15cm a je to pokojná rybka,ktorá neryje do dna a nepoškodzuje rastlinky.Chcelo by to ma´T ich v kŕdliku.1 samec + 4-5 samičiek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 14:38 marie – hledám velkou rybu do 300l
Ahoj, chci si pořídit společenské akvárko asi 300l. Chtěla bych tam dát nějakou oooooobrovskou, mírumilovnou, rostliny nevyrývající rybu - nějakou co plave, ne co se válí po dně.
Samozřejmě jsem pročetla několikrát atlas a prošla nádrže, ale uvítala bych nějáky nápady. Třeba mi něco uniklo.
Gurama obrovská je až moc velká, čichavec zelený není nikde k dostání, tetra rostlinožravá zase nenechá na pokoji kytky, pro terčovce je to malé a skaláry nechci. Tak nevim, asi si nějakou vystřihnu z papíu a nalepím na sklo :-)
Máte prosím nějaké nápady a zkušenosti.
díky všem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:15 Muž liborass [174]
Zdravím, plánuju akva 160X60x60. Chtěl bych tam kančíky červenohrdlé a k nim buď kančíky zelenooké nebo cichlidy mnohotrné. Varianta je jen kančíci červenohrdlé. Ale nevím, kolik ryb, aby se neřezali?
Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2009 08:30 Passion
Já ted řeším něco podobného akva 350 a osazenstvo chci přibližně stejné ale s množství neporadím s tím také ještě váhám
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 18:54 Crystal87 – Nové akva
Ahojky v brzké době mi přibude další akva 380l ale nějak nevím jaké osazentsvo.Určitě chci skaláry,betty,čichavce perletové,modré a medové a tetry krvavé...poradíte v jakém množství a co ještě k tomu přidat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 08:32 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Yirka
Ano, není to žádný nový druh. Je to druh Pterophyllum scalare, akorát předci byli odchyceni v jiné oblasti, tak mají trošku jiné zbarvení. Nevyznám se v taxonomi, možná je to poddruh, možná jenom barevná varanta. Každopádně by to měla být přírodní forma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 08:17 Muž Yirka [9126] – Re: Henry69
Nechci znovu rozpoutávat diskusi, která proběhla ve vedlejším vláknu, ale v bludu jsi nežil. Jako vědecky potvrzené a odbornou veřejností jsou zatím opravdu tři druhy, ostatní jsou variety-formy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 07:18 Muž Henry69 [23] - Cichlidy – Re: NHKG
tak to jsem šlápl trochu vedle se svojí připomínkou, jsem žil v bludu, že jsou jen tři původní druhy Skalár, že by mohli být další přírodní variety z jiného biotopu v dané oblasti (JA) mě nějak nenapadlo, ačkoliv je to celkem logické...pořád se je co učit. Budu se opakovat...každopádně jsou vaše Skaláry "pabh" úžasný a během brzké návštěvy Vivaria jim budu určitě věnovat pozornost ano díky za dobrej tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:44 Muž Henry69 [23] - Cichlidy – Re: Povalec
Mam v akva sterk frakce 4-8mm, ale nechal jsem u jedne steny plochu cca 10x10 cm z jemneho pisku, nejsou v nem zadne rostliny, tak trochu doufam, ze by se Saik kterych uvazuju jen jeden par zameril na toto misto, ale mozna si to jen maluju a fakt mi to prevoraj az se budu divit coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:37 Muž Henry69 [23] - Cichlidy – Re: provokater
Jelikoz se maximalne snazim, aby prostredi a souziti bylo prijatelne a v ramci moznosti nekonfliktni pro vsechny ryby spolecenstva, resil jsem i naroky na vodu a rekl bych, ze aspon dle informaci v atlase ryb jsou Saiky s Kakadu "kompatibilni":

rybicky.net/atlasryb/kancik_zelenooky
a
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:32 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: NHKG
Sajiky jdou spis po sobe nez po jinejch rybach, jiny ryby jen zahani, kdyz se chystaj trit nebo jsou vytreny, coz je skoro porad :). Jinak sajiky samozrejme rejou ve dnu. Kdykoliv na ne kouknu, tak jim pada z drzky pisek. Jsou schopny premistit neskutecny mnozstvi materialu, kytky vyrejou spis mimochodem, nez cilene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 14:25 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Henry69
Právě ta forma "peru altum blue honey" by měla být, podle toho, co mi psal pan Kučera z Vivária, přírodní forma, akorát z jiné oblasti než běžní skaláři. Mi se taky líbí přírodní formy a proto jsem si tuto koupil. Kdyžtak foto této formy mám u své nádrže, akorát to jsou mladé ryby těsně po zakoupení ve Vivariu.
(U běžných přírodně zbarvených skalár se mi nelíbí červené oči.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 14:07 Muž Henry69 [23] - Cichlidy – Re: NHKG
Díky za tip na ty skaláry, co jsem koukal na vaše akva tak "peru altum blue honey" vypadají parádně jestli jsem koukal na ty správné ;-) přiznám se však, že silně inklinuji k "přírodním" a "původním" formám, nelákají mě vyšlechtěné druhy, žádne barevné variety ani závojové ploutve. Neříkám, že takové ryby nemohou být pěkné, některé mi sice připadají až zrůdně a některé naopak atraktivní jako "vaše" skaláry, přesto se pokusím zůstat věrný "originálu".

A cena ryb pro mě není rozhodující, ne že bych měl doma tiskárnu na peníze, ale s ohledem na veškeré náklady spojené s pořízením a provozem akvária, tak rozdíly v cenách, řádově v desítkách, případně až stovkách korun jsou v konečných počtech malichernost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 11:14 kreten – Re: Henry69
Trošku problematická je ta sestava saiky a apistogramy z hlediska vody. Kančíci raději vodu tvrdší, narozdíl od cichlidek. Jinak s těma tetrazonama je to tak jak říkáte.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 00:20 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Henry69
Taky mám v podobně velkém akváriu Kančíky zelenooké a Skaláry. Zatím nejsou ještě úplně dorostlí, ale snášejí se dobře navzájem i s ostatními rybami. Kančíci rostliny zatím neničí, a kromě tření vůbec nebrání teritorium.
Tetrazony už dlouho nemám, ale kdysi jsem je bezproblémů měl s čichavci a živorodkami.

Pokud budete kupovat ve Vivariu, podívejte se na formu Skaláry amazonské "peru altum blue honey", sice jsou trošku drahší, ale podle mě je to po pravých altumech nejhezčí Skalára :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 23:59 Muž Henry69 [23] - Cichlidy
Velmi děkuji všem za názor. Samozřejmě nechci za každou cenu poskládat vysněné druhy s vědomím, že některé budou trpět.

Skalára kontra tetrazona je jedno z nejkontroverznějších témat v knihách a diskuzích. Každopádně malý počet tetrazon je 100% konflikt vůči ostatním obyvatelům, těm dlouhoploutvým zejména, tudíž zbývá pro minimalizaci nechtěné transformace skalár na terčovce pořídit velké hejno barbusů a dát je spolu najednou od malička. Radil mi to i pan Kučera, majitel Vivaria Mělník, o jehož zkušenostech nepochybuju, ale samozřejmě naslouchám i dalším názorům.

Uvažuju však nyní o pořízení pouze jednoho páru skalár, z důvodu snížení "přerybněnosti" a toho "fackování" dvou párů. Je jasný, že až skaláři vyrostou, nemůžu tam doplnit nové mladé ryby typu neonka, pokud však budou od mala zvyklí na ty razbory, snad doplňování jejich hejna mladšími kusy nebude problém?

Potenciální přerybněnost je dále možno řešit snížením kusů v hejnech barbusů a razbor např. z 15 na 12.

Doufám, že saiky s kakadu nějak v teritoriích vyjdou bez konfliktu. Co se týká otocinlusů, doufal jsem, že vzhledem k 350l by nemuseli bejt středem pozornosti cichlid a tetrazon. Bylo by snad lepší nahradit otocinckluse nějakým menším hejnem sumečků coridoras ?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 19:54 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Hatomi
No a mátě někdo vůbec s těmi parmičkami zkušenost, nebo jste se to jen někde dočetli??? ;-) Osobně vlastním 8 těchto mini piraněk a jsou to parádní ryby, to tvrzení, že v počtu 8-10 ks jsou dobromilné je i docela pravda, běžně mi totiž kolem nich plavaly paví očka, čichavci atd. zprvu je občas prohnali ale nikdy jim ploutve neokousali a myslím, že skalárovi by si to už vůbec nedovolili, stačí je běžně krmit, nechat si je utvořít klofací pořádek a jsou vpoho, takž můžu jen a jen doporučit, a asi bude i rozhodující objem akva ale myslím, že těch 350 L bude v poho. No a co se týče těch ostatních ryb, naprostou rovnováhu tam asi taky mít nebudeš, hlavně kvůli těch kančíků ale je možné, že by to neměl být problém, jinak pokud ty skaláry budeš mít menší, tak Ti řádnou rybu nezežerou, akorát jim tam nesmíš nejakou rybku typu neonka hodit po několika letech, to by bylo drahé krmení, a možná bych těch ryby dal i menší množství, cm na L je sice správně, ale vem si takového krásně odrostlého skalára jak to řeže se svou výškou tím davem 50 rybek asi by Ti tam po čase začal docela vyšilovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 19:20 Žena Hatomi [27] – parmičky
nevím,asi bych to s parmičkama neriskovala... není pěkný pohled na okousané ploutve(když to zajde daleko,tak na to rybka i zemře) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:55 kreten – Re: Henry69
Podle mého kančíci a kytky moc dohromady nejdou, i když saici budiž. S těma parmičkama opatrně, ale jde to. Viděl jsem to několikrát a neplechu to nedělalo. Ale může. Ty skaláry nějak nevím, zvláště dva páry, to se budou permanentně fackovat o třecí místo.
No a ve finále ti otíci, jsou malincí, saici i skaláry je budou určitě dost obtěžovat. Tak nevím, jestli jsem vás potěšil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:47 Bexi
parmičky ti udělají ze skalár terčovce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:40 Muž Henry69 [23] - Cichlidy – Ryby do nového společenského akva Trigon 350l
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, zejména pak ty zkušené akvaristy a prosím o názor, nejlépe podložený osobní praxí.

Do nově založeného akvária Trigon 350l viz prezentace nádrže, hustě osázeného rostlinami s množstvím kořenových úkrytů bych rád poskládal následující druhy:

3x Cichlidka papouščí (1samec, 2 samice)
2x Kančík zelenooký (pár)
15x Parmička čtyřpruhá
15x Razbora Hengelova
4x Skalára amazonská (2 páry)
6x Krunýřovec Otocinclus cocama nebo affinis

Rizika a otázky, které mě v tuto chvíli napadají:

- podle pravidla 1cm=1l po počtu max.velikostí vycházím 297, neměl bych mít tedy přerybněno
- parmičky když jsou prý ve větším hejnu, neobtěžují jiné ryby, ani snad skaláry
- vzhledem k velikosti razbor neměly by se stát potravou skalár, když spolu budou od začátku od malička
- pro teritoriální kančíky bych měl snad mít dost teritórií

Předem díky všem za cenné rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 08:06 Muž Kuca [43] - Cichlidy
kup si salviny jsou to fakt nádherný ryby ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 22:08 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re: libca
dej si tam 6 terčů a třeba neonky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 12:51 libca – Re: RAP
Jo jo tak díky mocinky a jak udělám nové akva tak dám prezentaci. Díky moc a čauky všem a rybičkám zdar. Libor. ano palec palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 10:48 RAP – Re: libca
Na velikost akva pouze 1pár červenohlavých, zbytek bez připomínek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:57 libca – Re: RAP
Ahojky. A jaké máte někdo zkušenosti kdybych dal tohle to osazenstvo. Perleťáky dva páry, červenohlavý dva páry a z menších červenohrdlé, zelenooké, příčnopruhé. Popřípadě kolik kusů doporučujete. Díky za rady . Libor. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:17 RAP – Re: libca
Hmm, oni ani červenohlavý a perleťáci nejsou zrovna drobci :-D . Tudíš jako hlavní ryby počítáč synspily a octofasciaty + něco menšího k nim? Tak dej ty mekky a příčŇáky. Pokud netrváš na Amerikách, šli by k nim červené Perlovky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 22:55 libca – Re: RAP
Ahojky. Taky jsem se na to díval co mě radíte, ale nechtěl bych zase jen velké ryby, chtěl bych menší, třeba příčnopruháky nebo právě červenohrdlé. Ale v každém případě díky za rady. ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 22:45 RAP – Re: michailo
To je dobrý návrh. Napadlo mě ještě rybicky.net/atlasryb/kancik_nikaragujsky , možná ještě rybicky.net/atlasryb/kancik_smaragdovy . Na výběr je toho spousty, někdy až moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 15:41 michailo – Re: libca
A co takhle Nandopsis salvini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 15:27 libca – Re: RAP
Nebo i uvítám jiné možnosti rybek. Jaké máte kdo zkušenosti, postřehy či nápady. Netrvám zrovna na tom, že musím mít hrbohlavce a příčnopruhé dohromady. Díky za názory. Libor ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 15:22 libca – Re: RAP
Ahojky a děkuji za názor či zkušenost. Jak vidím tak názory jsou různé. Velikost nádrže je 160*60*50. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 12:15 RAP – Re: Turok
U zelenooček je to trochu jiné. Taky už jsem to slyšel, ale teprve před pár měsíci. Křížení hrbohlavý x příčnopruzí je známo x desetiletí. Kříženi přínopruhých s mekkami(i s rybicky.net/atlasryb/kancik_managujsky) publikoval J.Novák i s fotografiemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 15:19 Muž Turok [18]
každý má asi jinou zkušenost ja je měl kdysi se zelenookými a pokud žily oba pohlaví daného druhu endocházelo ke křížení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 13:42 RAP – Re: Turok
U příčnopruhých s hrbohlavými téměř 100%, zejména když je vloží najednou.On se vytvoří harmonický pár, ale ze dvou druhů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 13:07 Muž Turok [18]
jistě křížení je možné ale pokud se vytvoří harmonizující páry, mylsím že to pak nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 11:33 RAP – Re: libca
Kančík červenohlavý dorůstá cca 30cm, takže max 1pár. Perleťáky tak 2páry. Příčnopruzí se mohou(budou) křížit s hrbohlavými a jelikož jsou to "univerzálové", je tu riziko i u červenohrdlých. Bylo by dobré napsat rozměry akva. Stačí plocha dna, výška není až tak důležitá. :-) ))) Inspirace rybicky.net/nadrze/811
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:32 Muž jajaapaja [174] – Re: libca
Já bych tam dal deset ryb.nezapomeň že se budou množit.A odlovovat potěr je kumšt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:26 libca – Koloik ryb do 480 litrů.
Ahojky akvaristi. Byl bych rád kdyby mě někdo poradil. Měl bych takovejhle plán. Mám akva 480 litrů a chtěl bych ho zařídit jako kančíkárium. Měl bych v plánu tyto Kaňoury. Perleťový, červenohlavý, červenohrdlý, příčnopruhý, hrbohlavý. Zajímá mě jedno. Kolik můžu dát ryb do akva? Ať to nepřeženu. Měl bych pár perleťáků, nějaké příčnopruhé. Můžu ještě pořídit dva páry perleťáků? A potom všechno ostatní? Filtrace bude Fluval 405. Popřípadě jaká stejně dobrá filtrace? S Fluvalem mám dobré zkušenosti, tak proto. Nebráním se změně pokud by byla k lepšímu. Prosím o vaše názory a náměty a předem díky za rady a názory ať jsou jakékoli. Díky Libor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 20:47 RAP – Re: Barney
Samozřejmě, že šlo hlavně o ten objem. Romanovy ryby jsou jiná třída. U capretta bych se opravdu nebál 6-8ks A.hnědých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 11:48 Muž Barney [61] – Re: RAP
Já bych 2 drsňáky do akva capretta nedal. Podívej se, jakou má členitost Roman, ty kořeny ... Capretto má planinu. Ale pokud to bylo myšleno jako na objem jakéhokoli akvária, tak to bych tam dal klidně i 5 saamců Akar a nic by se nestalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 11:37 RAP – Re: zeck
Dokonalý rozhodně nejsem. Ono se stačí podívat do zdejších prezentací, např. rybicky.net/nadrze/582 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 11:06 zeck – Re: RAP
Tak když to říkáš pane dokonalej, určitě to tak bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 10:46 RAP – Re: zeck
No, že by se dva samci Akar hnědých zabili ve 450l akvárku, to si děláš srandu? coze V takovém objemu bych se nebál 2samců daleko větších drsňáků ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=1701