Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 21:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: growel
Různé druhy teter, pancéřníčků, krunýřovců X-) Můžeš si projít některé prezentace s terčovci a podívat se co u nich mají za ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:52 growel
Dobrý den, zakládám akva 100x70x45 (330 l), přemýšlím o 5x terčovec, 15x neonka a chtěl bych se zeptat zda bych mohl přidat ještě něco vhodného, moc nevím co... stydim děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2010 20:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: roper
jej 50 galaxek? mě příjde drahý koupit jen několik, natož takový hejno. Nebo víš kde je prodávaj levně?
A plno crystalek, když si vzpomenu jak mi jednou všechny pochcípaly hmm
Nemyslím že tohle (včetně koberečku) je pro akvaristu (možná začátečníka) co ani neví jaký rybky chce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:20 Muž roper [10] - Cichlidy
A co krásný koberec s mrtě moc crystalek (krevetky) a 50ks galaxek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Nikola
pokud nemáš moc zkušeností tak určitě něco nenáročného a pečlivě vybírej a dívej se na charakteristiky ryb dopředu. A s ničím to nepřeháněj. Nastuduj si dost informací a uvidíš že budeš mít z akvárka radost.
Pokud nechceš mít starosti tak tam toho krunýřovce síťovaného ratši nedávej, ale jak chceš. Abys pak neměla problém ho jako dospělého udat, kdyby to nešlo.
Jaké chceš mít akvárko a rybky záleží na tobě, rady jsou jen k tomu aby správně fungovalo a rybky se měly dobře. Můžeš třeba zajít do akvaristiky, nebo se podívat na internetu, vybrat si jeden druh rybek a udělat pro ně ně akvárko pro jejich nároky a ostatní rybky a zařízení volit podle nich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 16:34 Muž maxo [9] – Re: Nikola
Do takeho objemu naozaj cokolvek, napr.: guramy, skalare, hejno tetier alebo razboriek, dolu hejno panciernikov atd. Tych moznosti je vela. Alebo pozri podobne velke aqva tu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 16:22 Žena stetinka [270] – Re: Nikola
mrkni do atlasu, s takovým rozměrem si už můžeš hodně vybírat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 15:27 Nikola – jaké rybicky?
ahoj chtěla bych se zeptat jaké rybičky bych si mohla koupit do mého nového akvária 150x50x50 (375l) moc bych chtěla chovat jednoho krunýrovce sítovaného bude mu to stačit? a nějaké hejno barevných menších rybek které byste mi doporučili hmm ? dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:19 meggie – Hodí se k sobě?
Prosím vás, nevíte, jestli můžu k bodlakovi pestrému přidat klauna očkatého? Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:09 kreten – Re: kniknak
No to je dobrá volba, ten neprudí:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:04 kniknak – Re: provokater
Nevim teda a co rikas na Hrbohlavce africkeho??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 05:19 kreten – Re: kniknak
To zpestření bude dost křivolaké, pokud se perlovky vytřou, budou dost dělat pořádek:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 23:18 kniknak – Rada
Zdravim,chci poprosit nekoho o radu s mojim novym akvariem.Jedna se o Tlamovce z Malawi a mam vybrane neco na zacatek jedna se o Labidochromis yellow 8ks a Pseudotropheus Acei 8ks a ktomu bych chtel jen pro spestreni pridat Hemichromis Lifalli 1par.Tak nevim jestli je to dobra volba.Akvarium mam nachystane,je to 280L.
Muzete me nekdo neco poradit a doporucit??Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 12:15 EmBe – Re: begby
koukni se, co jsem rozebíral dole...ryba se jmenuje cesky hadohlavec, latinsky channa bleheri, je z JV asie...mrkni do atlasu, pripadne na google nebo na youtube, jestli se ti bude libit ;) Nebo pokud chces jen par, zkus naky vetsi druh hadohlavce ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 21:24 begby
ahoj budu zakládat novou nádrž 120x50x60 360l , potřebuju poradit dravou akvarijní rybičku chovanou ideálně v párech jenž by se dala krmit mečovkama případně gupkama vel 2-5cm ,
nechci aby ničila rostliny , akvárko chci vybudovat ve stylu Jv asie.
Zkušeností mám dost ale ne s dravci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 14:32 EmBe
jj, tak nak to zamyslim :) malejma rybama to budu akorat krmit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2010 12:40 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: EmBe
No 390l není na dravce zas až tak moc, ale na tyhle obludky to stačit bude, Hadohlavci podle mého soudu nejsou ryby dna, jen tam občas odpočívaj, ale nepřekážej, akční jsou jen v prostoru. A pak Bleherky nejsou až zas tak velký dravci, jako jiné chany. To samé i s těma anténovcema, taky to nejsou spešl dravci, sic ti vemou nákou malou rybku, ale nebudou napadat nic co bude podobně velké jako jsou oni. Ty crenicichly bych tam nedával podle mě budou na ně moc dominantní. Místo tech crenicichel bych dal radši další hadohlavce taky bleherky. Nebo nákou méně temperamentní cichlidu, ale to asi nebude nic dravého(páč se k nám malé druhy cichel nedovážej sad ) A ty krunýřovce určite náký dej nebudou mít problém s žádnejma z nich. A akvárko at je pěkně členité z kořenů, at si mají kde hrát smich hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 01:49 EmBe
tak ja tam 70 cm antenu ani cichly neci :) jen 20 cm hadohlavce a 15 nebo 25 cm anteny, z tech crenicichel jsem asi upustil ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 16:12 Žena Danila [4489] - Sumci
Fotka k příspěvku Obávám se, že by to chtělo větší nádrž...
Na fotce je anténovec 70 cm a cichla ocellaris 35 cm... a těch 2500 litrů je tak akorát.Jinak crenicichly jsou dost dominantní ryby, dokážou srovnat do latě celý akva :-D Držím palce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:39 EmBe
Mno tak hadohlavec není rizí ryba dna, využívá celou nádrž...Mně se taky původně nechtěli míchat světadíly, ale ňejak se mi nelíbí sumci z Asie...a anténovce zbožbuju :) Uvidím, musím to promyslet...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 11:42 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: EmBe
Osobně bych byl pro jednodruhovou nádrž,resp.bych se rozhodl jen pro jeden druh,buďto hadohlavce,nebo anténovce.Oba druhy jsou de facto ryby dna a potřebují úkryty,to bys měl na dně docela nával...Dle mého by byly ryby ve stresu a zvyšovala by se tím agresivita,i když ta není obvykle nijak veliká.Oba druhy jsou masožravé a hadohlavec je dravec,takže když budeš vybírat k němu ryby,tak jen větší,ostatní sežere.Já bych volil,vzhledem k tomu,že máš ryby z Asie,tak na doplnění,větší druhy čichavců,nebo gavůnků,možná i rájovce.
Nejsem příznivcem míchání světadílů,ale kdyby to už muselo být,tak proteusi by být mohli,nebo jiné středně velké JA cichlidy(některé akary,nebo kančíci.Vždy se ale zaměř na agresivitu,některé ryby,co jsem napsal se dají chovat jen v páru.
Rozhodni se dobře,ryby,které sis vybral,ať už se rozhodneš jakkoliv,se dožívají přes 10 let,pak se občas naskýtá otázka,,kam s ním". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 10:32 EmBe
no tak abych rek pravdu k akvaristice se vracim asi po 7 letech, kdy jsem mel maly akvarko cca 100l a bylo to pro me nezazivny...a tim pravidlem 1 cm ryby se rovna 1l vody se samozrejme neridim, souhlasim s tim, co pises, ale myslim si, ze 4 anteny do 15 cm a dva ty hadi do 200ti by se mohli snest ne? Nebo by si byl spis pro jednodruhovou nadrz? dik za reakci ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2010 01:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy
EmBe napsal: nj, ale já chci pořádný dravce
použij zlaté pravidlo,co 1 cm ryby,to 1 l vody...
No však čtu a jak počítám, tak 25 x 4 + 2 x 20 + 2 x 25 = 290 a objem je 390...

Promiň,ale to byla taková zkouška ode mne,jestli bys byl schopen dát do nádrže ryby jen podle centimetrů... ;-) Asi ano,proto jsem napsal,že skladbu ryb máš na 1000 l.Nejde jen o velikost ryb,toto pravidlo platí u ryb malých.Je přece logické,ža bys asi nedal čtyři 25 cm anténovce do 100 l vody že? ;-) Tady jde spíš o plavací nároky a agresivitu ryb,spolu s žravostí a následně kvalitou trávení,tím i množství vylučování.
Jednoduše řečeno,pokud jsi opravdu četl,tak by ses dozvěděl,že na pár,nebo dvě ryby je minimální litráž asi 150 l.To znamená že: 8 x 150 l(raději víc)je 1200 l.
Nevím jaké máš akvarijní zkušenosti,ale jen s matematikou si moc nepomůžeš,chce to také ty ryby trochu poznat... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 00:46 EmBe
Romy napsal: EmBe napsal: nj, ale já chci pořádný dravce

Nj,ale to sis na tuto skladbu ryb měl pořídit nádrž alespoň tak 1000 l... ;-)
Přečti si pozorně nároky ,agresivitu ryb a použij zlaté pravidlo,co 1 cm ryby,to 1 l vody...U velkých cichlid to platí obvzlášť... ano

No však čtu a jak počítám, tak 25 x 4 + 2 x 20 + 2 x 25 = 290 a objem je 390...ale nevim, mozna zkusim jen dva druhy...vic hadohlavcu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 00:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy
EmBe napsal: nj, ale já chci pořádný dravce

Nj,ale to sis na tuto skladbu ryb měl pořídit nádrž alespoň tak 1000 l... ;-)
Přečti si pozorně nároky ,agresivitu ryb a použij zlaté pravidlo,co 1 cm ryby,to 1 l vody...U velkých cichlid to platí obvzlášť... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 22:01 EmBe
nj, ale já chci pořádný dravce :) něco jak cichly ocellaris, akorat v menšim... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:24 Muž Mike [3]
OSOBNĚ BYCH DAL SKALÁRY A ČICHAVCE MODRÉHO NAPŘ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 18:24 EmBe
a ta crenicichla proteus ma tech 20, max 25?...slo by to s ni? :) Ja jsem si totiz vysnil ty hadohlavce a neco hezkyho na dno a ještě bych rád k tomu pár druhů přidal...viz ta crenicichla, ete jsem uvazoval o akare potocni, ale to uz by bylo asi moc ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 17:31 RAP – Re: EmBe
Crenicichla menezesi dorůstá 30cm nikoliv 20, jak je v atlasu. Tu bych tam neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 17:21 EmBe – antena vs hadohlavec vs hřebenáč
tak vysnil jsem si to asi takhle a rád bych aby mi to pokud možno zhlédlo oko odborníka :)

pořizuji akvarko 130 x 50 x 60...cca 380 l





2x hadohlavec duhový - rybicky.net/atlasryb/hadohlavec_duhovy



2x Hřebenáč proteus - rybicky.net/atlasryb/hrebenac_proteus popřípadě rybicky.net/atlasryb/hrebenac_crenicichla_menezesi



4x anténovec bělopruhý - akvapedie.cz/…



+ asi nějakého ancistrusa...



Klidně mi vynadejte do blbců, jen když se následně budou mít ryby dobře :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 11:08 Strojek – Re: Marta
Tak to máš pravdu, i po sundání krytu mám problém sázet kytky.musím na židly a pořádně se nahnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 11:07 Tata/a/Syn – ???
jaky terčovce prosim tě asi už bylas ospala ne :) terčovce tam nechcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 22:09 Muž Marta [4] - Cichlidy
Tak pro terčovce to nedoporučuju skrz tu šířku jak už bylo psáno...ale ta výška ty bláho to máš hodně dlouhy ruce na čištění smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 21:15 Strojek – Re: Tata/a/Syn
Podle mne by to mohla být mřenka nádherná, ta by snad skalárům ublížit neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 21:13 Tata/a/Syn – rajovec
co by se dalo nahradit rájovcem, co by papalo šneky, ale neohrožovalo mladé skaláry ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 16:58 Muž frantisek [0] - Živorodky
já řikám proč ne. je to dost dobrá kombinace, takže OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 16:44 Muž Yirka [9126] – Re: Tata/a/Syn
Řekl bych že ten rájovec tam nebude dělat dobrotu, ostatní bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 15:26 Tata/a/Syn – jiná verze
hodí se toto do akva 120D x 60V x 40Š

skalára amazonská
čichavec zakrslý
krunýřovec mnohoostný
rájovec dlouhoploutvý
je to možné

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:20 Tata/a/Syn
pište názory a jiné návrhy, ale zanechejte nutné druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 15:55 Tata/a/Syn – hodi se toto k sobě
6xSkalára Amazonská (pterophylum scalare) - nutné
6xŽivorodka duhová (poecilia reticulata)
2xČichavec Pyskatý (colisa labiosa)
4xKrunýřovec mnohotrný (ancistrus multispinis) - už tam je takže nutné

napište mi co by k tem nutnym šlo jinýho nebo jestli to tak jde

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 17:13 Žena bluedream [245] – Re: HATED
Tak nevím, co myslíš tím přerybněné. Dala jsem ten odkaz s ohledem na to, že je tam fórum čistě jen o piraních a na velikost akva nebo počet ryb se tam ptalo více lidí. Např. www.pirane.xf.cz/…
Stačí jen trošku hledat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 15:11 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: JuraS
da sa cez leto planujem urobyt jazierko len neviem co dalej s akva chcem to neako zariadit bridlicou alebo neviem cim bridlice mam do zblaznenia velkost aku chcem tak mozno nieco ale nevem ake ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 14:58 JuraS – Re: HATED
to ti nikdo nebere a nebraní v tom...u mě jen maličká závist za rodinný barák...bóoože to by se dalo dělat věcí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 14:54 Muž HATED [25] - Cichlidy
proste som zatazeny na dravce :-) co uz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 14:52 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: JuraS
Fotka k příspěvku no to je som dal do rybnika u priatelky pred letom 8cm dlheho sumca zapadneho a teraz cez zimu ho ma priatelka doma v akva a meria 52 cm a je to svina ryba zozere asi vsetko mal som ho s ocelatmi ked bol taky 15 cm a skoro mi zabil ocelata co mal 25 cm tie jeho drsne pery vedia pekne ublizovat
prikladam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 14:45 JuraS
tady je hezký popis i fotka jak bych si představoval nádrž pro hejno piraní..v rodinném domu altánek nebo zimní zahradu a v ní plastovou nádrž v podlaze jako rybníček...prostě bazén v domě...v něm hejno piraní a nad tím rybníčkem cestičku s posezením abych se mohl na ně koukat...takový nějaký 2-3 kubíky by stačili pro hejno...a kdybys měl problém se sousedem tak by stačilo kdybys ho pozval, lehce ho píchl do prstu a hodil ho tam....

akvapedie.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 14:41 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: JuraS
no to hej ale to ze byvam v rodinnom dome a mame tocite schody proste len tak tak som dostal dnu to 375 a lepenie rovno v izbe neviem ci sa to oplati ked sa mozno odstahujem a je to dost drahe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 14:38 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: bluedream
v pohod3 stranka ale aj tam sa mi zda ze to maju troska preribnene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 14:31 Žena bluedream [245]
www.pirane.xf.cz/…
Stránky, které se můžou hodit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 14:29 JuraS
přesně tak jako ta 500 by měla vypadat nádrž pro natterery..prostor na plavání a lov, kytka a kořen jako úkryt..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=1551