Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2008 08:34 V – Re: hikk
Paráda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2008 00:30 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: hikk
Pochvala, z Tebe by si mělo vzít hodně lidí příklad, ty ryby se v tomhle počtu budou mít jak v ráji palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2008 19:12 Žena bucliik [99]
ancíků? já nemám ani jednoho a nikdy jsem nebyla šťastnější, mají trochu tendence okusovat rostlinky. víc bych jich nedávala.
mě se ta sestava líbí, i když třeba víc než k čichavcům by mě to táhlo k nějakému hejníčku menších rybek, ale každému se líbí rybky jiné, doufám, že nám ho sem přijdeš ukázat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2008 17:48 kvang1
myslim ze by to mohlo byt ok......a klidne panciku i vic....ja jich ted mam ve 200l asi 12 ale docasne 4 pujdou jinam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2008 17:20 Muž pařa:) [2] – Ryby do 300l akvária - Může to tak být?
Chtěl bych se optat ještě než založím akvárium abych pak zbytečně nekupoval rybky a netrápil je. Plánoval jsem tuto sestavu: Krunýřovec sp. GOLD: 2 ks
Krunýřovec sp. : 2 ks
Skalára amazonská : 4 ks
Čichavec perleťový : 4 ks
Čichavec zlatý : 2 ks
Páncéřníček adolfův: 6 ks

ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2008 11:49 Bexim
koiukám žetu neníunnamed smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2008 10:40 Muž Geri [29] - Skaláry
V akvaristice neni nikdy nic zaručené, muže se stát že se ti hejna promíchají a budou plavat pospolu klidně 2 i 3 druhy teter. Proto bych volil raději míň druhů a větší hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2008 10:36 Pruda2 – 2.varianta
20x Neonka červená
30x Tetra červenoústá
30x Tetra královská
12x Tetra černá + Pancéřníčci,Ancistrusy,Akary a Skaláry v původním počtu. Chtěl bych, aby ty ryby opravdu plavaly v hejnech. Vím, že u Teter černých a neonek to funguje pouze když jsou ve stresu, ale co ty dva další druhy. Myslíte, že to bude fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2008 10:34 Muž Geri [29] - Skaláry
Jo taky bych to tak udělal, ubral bych a přidal do hejna. Co třebas takhle?

12x Corydoras Sterbai
30x Neonka červená
20x Neonka černá
20x Tetra červenoústá
4x Akara Hnědá
4x Skálára Amazonská
4x Ancistrus sp.

Tetry černý bych tam moc nedával jsou to velké ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2008 10:06 Muž Diego [72]
Já bych ubral druhů a přidal k těm zbývajícím do hejna. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2008 22:23 Pruda2 – Kombinace ryb do 375L
Zdravím všechny.
Chci poradit s výběrem ryb do svého nového akva. Akva bude mít míry 150x50x50. Chci ho hustě osázet rostlinamy a chtěl 2 hejna rybek která budou každé jinak zbarvené (Jedno tmavší a jedno světlejší). A k tomu malé hejno pancéřníčků a nějaké střdně velké ryby. Moje představa vypadá asi takhle:
12x Corydoras Sterbai
12x Tetra černá
15x Neonka červená
15x Neonka černá
20x Tetra žhavá
30x Tetra červenoústá
4x Akara Hnědá
4x Skálára Amazonská
4x Ancistrus sp.
Zatím je to jen představa. Jen nevím u těch hejnových teter které.a dá se k tomuto společenství přidat nějaký pár hodných cichlid, které mi neudělají z těch teter sirotky? Není těch ryb moc? Díky předem za Vaše názory. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 22:16 Muž Barney [61] – Re: sharon
Však říkám, že bych je nespláchl, u tak krásných rybek na to nemám. ;-)
Asi ano, buď inzerát nebo ta akvaristika, taky mě to mohlo napadnout dřív. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 22:12 Žena sharon [126] – Re: barney
Proč bys je měl splachovat? Normálně je dej do inzerátů jako darování a když nic, tak přebytečné odrostlé ryby ti vezmou ve skoro každé akvaristice. Samozřejmě většinou zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 21:04 Muž Barney [61] – Re: sharon
Taky si myslím, že to bude bez problémů ve 360 L. :)
Takže mám koupit u Akarky zelené 1 samec a 2 samice nebo raději 3 samice ?:-)
Počty rybek jsou tady napsány ve finálním počtu, čili až se páry vyberou, tak ostatní rybky půjdou pryč, ale vůbec nevím kam, na splachování je mi jich líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 20:20 Žena sharon [126] – Re: Unnamed
ve 360ti litrech se klidně a bez problémů vytřou 4 páry mnohem agresivnějších cichlid. Akorát akarky zelené se budou lépe cítit v počtu více samiček na samečka. Nějaké liché ryby i u ostatních ryb taky nebudou na škodu, dokud se páry dobře nestabilizují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 19:54 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: barney
To trvas na tom, aby od kazdyho byl par? co kdyz ti chcipne jedna ryba? A predstav si, kdyz to vycistis a dolejes teplejsi vodu. Vsechno se ti to zacne trit, akary zaberou nejmin pulku nadrze, skalary taky a pro ostatni uz nezbyde misto. Doporucuji min cichlid a vice ostatnich ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 19:32 Muž Barney [61]
Takže můj další výběr rybek: :-)

2x Akara hnědá - pár
2x Kančík šikmopruhý - pár
2x Skalára amazonská - pár
2x Akarka zelená - pár
6x Pancéřníček Agassizův (Corydoras agassizi)
10x Pancéřníček zelený
4x Krunýřovec vláknoocasý (Dasyloricaria filamentosa)

Už by to snad mohlo být zprávně ????? :-):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 19:06 Muž Barney [61] – Re: Joecz
Už jsem si jich pár našel, ale ještě nevím, jestli je kančíci neslupnou, takže parmičky už ne, ale Ancistrusi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 16:41 Joecz – Re: barney
ono když to akvárko bude dobře fungovat, tak tam moc řasy nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 11:43 Muž Barney [61] – Re: Joecz
No jasný, ale neznám lepší rybku na řasy, než Parmička siamská nebo černopruhá, většina Ancistrusů je na řasy na prd, tak zkusím najít nějaké dobré, třeba se najdou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 11:35 Joecz
já bych tam ty parmičky nedával, když biotop tak biotop :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 11:24 Muž Barney [61] – Re: RAP
Co jsou Uaru ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 11:00 RAP – Re: Unnamed
Ty Uaru bych vynechal. Co do nároků, jsou na tom podobně jako terčovci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 06:57 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: barney
S chovem akary kolumbijske ti neporadim, ale predpokladam chovani jako u akary modre. Stejne si myslim, ze takovahle robustni ryba patri do spolecnosti spise vetsich ryb (Uaru amphiacanthoides, mozna i ty kancici). To si musis vybrat, jestli chces male ryby nebo vetsi ryby. Dohromady to bohuzel moc nejde. Navrhuji osazeni rybami do 400l:
4x akara hneda (2 pary)
2x kancik sikmopruhy (par)
3x akarka zelena (samec, 2 samice)
+ Nejake vetsi hejno jakekoliv tetry
Tech panciku tam dej vic a taky bych pridal misto parmicek nejake krunyrovce rodu Ancistrus.
______________________________________________
Jestli chces vetsi ryby, doporucuji

Akara kolumbijska
Akara modra
Cichlida klinoskvrna
Nekolik Pancernicku kropenatych
A vetsi krunyrovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2008 19:16 Muž Barney [61]
Možné je, že akvárium bude mít okolo 400 litrů, takže mě napadlo, že bych přidal ještě Akaru kolumbijskou. Je také z Jižní Ameriky, velikostně jako skoro všichni ostatní obyvatele akvária, až na pár vyjímek, viz níže. Je lepší je chovat v páru nebo samec a více samiček ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2008 13:17 Muž Barney [61] – Re: RAP
A jo no, to mi necvaklo, když by jich tam bylo hodně, tak by zničily řasu a pak by žraly rybám potravu, to no. Koupím 4, zaokrouhlím to. :-D
Díky za upomínku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2008 13:09 RAP – Re: barney
Ty parmičky by stačily 3. Až dorostou budou dávat přednost jiné potravě než řase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2008 11:33 Muž Barney [61] – Konečný výběr rybek ???
Mohl by konečný výběr rybek vypadat takto ?

(počty Cichlid jsou psány, až se z nich vyberou páry, ostatních členů menších skupinek se potom budu muset nějak zbavit)
2x Akara hnědá - pár
2x Kančík šikmopruhý - pár
2x Skalára amazonská - pár
2x Akarka zelená - pár
6x Pancéřníček žlutý (Cor. elegans)
6x Pancéřníček zelený
6x Parmička siamská, sice do Jižní Ameriky nepatří, ale řasy tam nechci

Tak už jsem se trefil do správného výběru ? :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 21:56 Muž Barney [61] – Re: Unnamed
Seš si tím jistý ? Na takový komentář k Akarce jsem ještě nikde nenarazil. Ale myslím, že Skaláry by si je daly do latě, Akarky žíji u dna, zatímco Skaláry u hladiny, Akarky tam přecejenom budou patřit k nejmenším obyvatelům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 20:51 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: barney
s kombinaci akarek se skalarama si to jeste rozmysli. Akarky se bavi tim, ze tahaji skalary za spicky protazenych ploutvi! Jedina trpaslici cichlidka, ktera tyto veci nedela, je cichlidka ramirezova. Ja a dej si pozor, abys to neprerybnil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 16:13 Muž Barney [61] – Re: sharon
Tak to se mi ulevilo, že se snesou, parádička, já tam chci hodně kořenů - asi tak 3 až 5, dost kamenů - jak zaoblených, tak normálních a z některých udělat jeskyně, kokosy, docela dost rostlin - Echinodorusy, Vallisneria gigantea a Limnobium spongia... Tam by se Jihoamerické rybí společnosti mohlo líbit, že jo ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 14:25 Žena sharon [126] – Re: barney
Já bych řekla, že v téhle komunitě nebude akarkám zeleným špatně :-), nejsou to extra bázlivé ryby a v 300 litrech si svoje místo v pohodě najdou, zvláš´t když ty ostatní ryby, které jsi vybral, nejsou až tak vázány na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 14:21 Muž Barney [61] – Re: sharon
No já bych pro začátek asi zvolil takovou mírumilovnější kombinaci rybek.
Akara hnědá, Skalára amazonská, Kančík šikmopruhý, Pancéřníček žlutý (Corydoras elegans)???? a s Akarkou zelenou by se asik nesnesli, že ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 14:14 Žena sharon [126] – Re: barney
Šikmopruzí jsou hezcí, ale nejsou úplně často k vidění. Hodí se spíš ke klidným rybám, jako akary hnědé nebo skaláři, nebo z větších kančíci červení, jsou docela plaší.
Co se týče příčnopruhých, mám je docela ráda, jsou dobře přizpůsobiví, dá se s nimi pořád pracovat jak na layoutu, tak na složení komunity. Nejsou až tak agresivní a navíc jsou docela impozantní, hlavně samci. No a že se pořád třou? Aspoň mají ostatní ryby zábavu a vydatné krmení :-) Jsou to moje stálice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 14:06 Muž Barney [61] – Re: sharon
Ano ano, už jsem si tvoje akvária našel na akvarko.cz :-)
Vidím, že jsi opravdu profík. Kančíci příčnopruzí jsou plevel jeko Egeria densa co ? :-D Ti kančíci šikmopruzí jsou taky moc pěkní, co na ně říkáš ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2008 13:58 Žena sharon [126] – Re: barney
Fotka k příspěvku kančíci zelenoocí taky vykopávají kytky a elioti taky....sice ne tak masivné, ale občas se jim zadaří. Nejlepší je mít tyto kančíky s kytkama, které mají rozsáhlý kořenový systém, zatížit jim kořeny částečně kameny. Malí(rozuměj v dospělosti kolem 15 cm) kančíci ale milujou vykopávání písku ze štěrbin mezi kameny nebo mezi kameny a rostlinami...je to náročné vyhovět rybám i rostlinám i vkusu akvaristy :-D. tohle je moje 300 ltr akva s párem příčnopruhých, zelenookých a hrbohlavých a ještě s nějakými sumci...trvalo docela dlouho, než jsem dosáhla trošku rovnováhy a přišla, jak na ně..chci je přinutit nechat akvárko úplně zarůst :-D, ale pochybuju, že mně nechají
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 13:49 Muž Barney [61] – Re: sharon
A ano, předtím jsem četl samou chválu, ale teď jsem se dočetl, že ryje kytky ... tak toho už škrtám se zeznamu. Sharon díky. :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2008 13:41 Žena sharon [126] – Re: barney
kančík nikaragujský je poměrně agresivní ryba..akary hnědé bych do téhle společnosti určitě nedávala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 13:28 Muž Barney [61] – další možnost
Ještě mě napadá další možnost výběru rybek. :-)
2x Kančík nikaragujský - pár
2x Kančík ellioti - pár
2x Akara hnědá - pár
JEN MOŽNÁ 2x Kančík zelenooký - pár
4x Krunýřovec sp. - 2 páry
6x Parmička siamská - na řasy
Už je to lepší kombinace než předešlá ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 13:06 Muž Barney [61]
Děkuji za rychlé reakce. :-)
No já jsem si myslel, že Akarka zelená neobstojí, to nevadí, Skaláry ty se mi sice líbí, no ale profíci mluví jinak. Hledám další možné kombinace rybek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 11:55 Žena sharon [126] – Re: barney
Já bych zase elioti nahradila kančíkem šikmopruhým - byla by to jižní amerika jako vyšitá a ryby by se snesly velmi dobře.

Jestli je podmínkou elioti, souhlasím s Turokem, raději k nim trošku temperamentnější ryby. Eliotům se daří dobře v páru i ve skupině, ale lépe se snesou s temperamentnějšími rybami - zeptej se Romana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 11:51 Muž Turok [18]
no nemíchal bych kančíky se skalary a akarkou zelenou (je menší a mohla by se stát oběti agresivnějších ryb)

zkusl bych:
akaru hnědou,
kančík zelenooký,
kančík červenohrdlý,
kančík eliotův,
a případně příčnopruhý/ albín

kombinace s pancíkama nevím k tomu by se musel vyjádřit někdo kdo tohle zkoušel.

spíše je lepší k nim přidal ancitrusy.

pro začátek menší skupiny a pak nechat po jednom páru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 10:05 Muž Barney [61] – Snesou se tyto Cichlidy ve zhruba 300 L ?
Dobrý den, plánuji nové akvárium s biotopem Jižní a Střední Ameriky, nejspíš 300 L, možná i více, podle toho, co nabídne Hornbach v Olomouci.

Chtěl bych tam tyhle rybky:
Akara hnědá - pár
Akarka zelená - pár (nejsem si ještě jistý)
Kančík ellioti - pár vybraný ze skupiny nebo je lepší menší skupina ? prosím poraďte
Skalára amazonská - pár
6x Pancéřníček žlutý (Corydoras elegens)
6x Pancéřníček zelený
6x Parmička siamská

Nevím, jestli se tyhle rybky snesou, tak prosím o radu. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2008 10:17 Muž romi [7]
podla mna je to vyslovena ptakovina...
navyse v tom nevidim ziadnu logiku ani estetiku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2008 09:50 Muž ghostik [81] – Re: barney
Ty myslis ze pro jednoho jesetera je 300l AQ dostacujici ? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2008 09:22 Muž Barney [61] – Re: ghostik
No já bych neřekl, že to není vhodná ryba, on potřebuje prostor a né, aby se 1x otočil. Není škoda mít 300 L akvárko jen pro jesetera ? Proč si ho neudělat společenské ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2008 19:42 Muž ghostik [81] – Re: Halali
Acipenser ruthenus - Jeseter malý
běžná velikost: 40 až 60 cm
maximum: v přírodě až kolem 125 cm

Ja bych nerekl ze je to vhodna ryba do 300L AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2008 19:34 R Muž Silent [5949]
Jeseter malý není rozhodně v dospělosti žádný drobek. Patří do jezírek, je studenovodní. Akvárium brzo přeroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2008 19:13 Halali – Ryba
Mozem dat do 300L nadrze jedneho Jesetera maleho???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2008 09:36 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: lachon
Jojo 7 je maximum :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [38] 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=1851