Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.04.2018 18:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pedro7
-podle mého máte v akváriu od každého něco ,což v celku nevadí u běžně chovaných nenáročných druhů ryb ,ale u cichlidek JA bývá dost často problem v takto zařízených akváriích udržet kvalitu vody v parametrech jim potřebných
-akva na cichlidky máte super ,jen ta osádka v celkovém pojetí je dost chaotická na můj vkus chovu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 18:31 Žena Pedro7 [1] Re: lacewings
Můžu poprosit o upřesnění? Mám špatný filtr, vstupní parametry vody nebo je to tak s cichlidkami obecně nebo je ještě jiný důvod?
Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 18:24 Žena Pedro7 [1] Re: Pepan
A tak jak z toho ven?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2018 18:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pedro7
-u těch cichlidek z JA se budete potýkat s tou kvalitou vody a bude jedno o jaký druh půjde ,jak již zde předeslal kolega NHKG ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 18:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pedro7
To chápu. Pohled na pár cichlidek, který vodí hejno mladých, sebehezčí hejno teter nenahradí. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 17:59 Žena Pedro7 [1] Re: Pepan
To chápu...ale úplně se mi cichlidek vzdát nechce sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 17:53 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pedro7
Já bych spíše posílil hejno teter. :). Jestliže tam už máš čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 17:53 Žena Pedro7 [1] Re: NHKG
Ještě to vše tedy zvážím, díky moc, opět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 17:51 Žena Pedro7 [1] Re: lacewings
A nějaký tip, jak osádku doplnit, když cichlidky ne?
Nebo jsem to možná špatně pochopila...jaké druhy tedy ano? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 17:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pedro7
Hustě zarostlé akvárko je, že je vidět prvních 20cm v padesát centimetrů široké nádrži. Dál už je jenom zelená džungle. A to u Tebe není. Slabší jedinec se nemá kam schovat a nějaký kokos to nenahradí. Navíc v tak velkém počtu dochází k roztříštění agrese a velká většina pestřenců stejně ještě není pohlavně dospělá a proto nehájí stanoviště. Je to ale přechodný stav, brzy dojde k velké redukci počtu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 17:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pedro7
Já nejsem ten pravý na rady ohledně cichlidek. Chovám trochu větší Jihoamerické ryby. Ale nevěř úplně místnímu atlasu. Píše ho více lidí. Co pro chovatele středoamerických cichlid je relativně mírná ryba bude pro chovatele pancéřníčků hodně agresivní ryba.
A budeš to soužití muset vyzkoušet. Každá ryba i akvárium je jiné. Co u někoho funguje, může být problematické u někoho jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.04.2018 17:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pedro7
-namícháním kontinentů dochází vždy k problémům
-oba vybrané druhy se vám tam nehodí
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 17:25 Žena Pedro7 [1] Re: Pepan
Tak to se krásně čte...V tom případě nechápu, proč mi je rozmlouváš smich
Ale jo chápu, málo kytek...ale taky budou, vyrostou... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 16:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pedro7
Obrať se na NHKG. Zná o cichlidách mnohem více. Poradí Ti. Jinak Ti pestřenci jsou divocí jak kdy. Mám teď dvoustovce dva páry a asi stotřicet mladých ve velikosti 2-5cm. Je to těžce přerybněná nádrž, ale protože je hustě zarostlá, pořádně se čistí, tak tam problémy nejsou. A vidět, jak se tahle rota sbíhá ke krmení nítěnkami je prostě bóží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 16:48 Žena Pedro7 [1] Re: Pepan
OK, díky. A jak bys to viděl? Jen pár od jednoho druhu? O pestřencích červených jsem to četla, že jsou divočejší, měla jsem je ve výběru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 16:43 Žena Pedro7 [1] Re: NHKG
U ramirézek mám právě obavy, že nejsou moc odolné a přece jen máme čerstvé akva...Původně jsem zamýšlela akarky zelené, ale ty thomasky mi nějak učarovaly...Zkusím to pořešit přímo v cichlidkovém vláknu, přehodnotit to samozřejmě není problém, nechám si poradit :-)
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 16:31 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pedro7
Já bych to s tím počtem cichlid fakt nepřeháněl, protože ledacos se v atlase nepíše. Tam se nepíše třeba o té agresivitě červených pestřenců vůči laliusům. Navíc, i mezi mírumilovnými rybami se mohou najít agresivní jedinci. Kromě toho Tvé akvárium je všechno jiné než hustě zarostlé a přidání jednoho kokosu tu situaci moc nevylepší. Fakt bych se nad tou obsádkou zamyslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2018 16:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pedro7
No píšou to v atlase, ale Tomasky úplně mírumilovné nejsou. Máš celkem velké akvárium, tam by si vytvořit teritoria mohly, ale jisté to není. Radši bych tam být tebou místo Tomasek dal rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova nebo jiné Jihoamerické cichlidky, protože při tření většinou brání hodně malé teritorium a neublíží ostatním rybám. Každopádně u všech cichlidek počítej s vysokými nároky na kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 16:17 Žena Pedro7 [1] Re: Pepan
Zamýšlené cichlidky jsou z těch nejmírnějších, co jsem objevila, u thomasek píšou ve zdejším atlase: Mírumilovná, vhodná do společenského akvária, ovšem dostatečně velkého, s množstvím úkrytů. Ostatních ryb si vůbec nevšímají - mimo dobu tření, ale i potom jsou velmi mírné...Lze chovat v hejnu i v páru. No a c. vysokoploutvou bych právě dala v menším počtu nebo jen pár, který ale asi nepůjde u mladých rybek poznat. Ale i u těch je popis v atlasu docela mírumilovný...
Tak jsem myslela, že do akva 420 l, které je rozčleněno kořenem s jeskyní, kameny a jsou tam přidány 2 kokosy, by to nemusel být problém...:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 15:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pedro7
Nevím, jestli je rozumné dávat dvě skupiny rybek podobného chování, navíc v tak vysokém počtu. Zřejmě ezi sebou budou bojovat o teritorium. A další věc - mi kdysi pestřenci červení likvidovali v akváriu čichavce T. lalius. Je docela možné, že zamýšlené rybky mají podobné hobby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 14:44 Žena Pedro7 [1] – Cichlidky - počet
Ahoj, ráda bych doplnila osádku AQUA 420 o dvě skupinky cichlidek - vysokoploutvou a thomasovu. Mám představu tak 6-8 rybek celkem, z toho 3 ks vysokoploutvé, 5 ks thomasek. Nevím, jestli je to takto vhodné, u thomasek vím, že může být i malé hejno, že jsou klidnější, u c. vysokoploutvé jsem myslela 1 samec + 2 samice, ale obávám, se, že při prodejní velikosti 3 - 3,5 cm nelze pohlaví rozeznat, navíc jsem často četla, že to je nejhorší počet u cichlid, že radši samičky 3...Tak teď nevím...Poradíte mi, prosím?
Jak to vidíte vy zkušenější?
A doplnili byste osádku ještě o nějaké jiné rybky, nebo třeba posílili ty stávající...či už nechat s cichlidkami takto konečný stav?
Děkuji moc všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 19:43 Dostycz Re: vaaclav
Tak to jsem asi četl ze špatného zdroje, tak to budu muset dát rapidně míň, díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 19:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dostycz
To jsi četl špatně, pro tvoje akvárium tak max 3 kusy a ještě jen od jednoho druhu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 19:25 Dostycz – ...
Děkuju moc všem za dotazy, tak jsem se rozhodl po přečtení všech příspěvků, že si tam pořídím pouze Neonku červenou v doporučeném hejnu cca 60-80 kousků, ještě bych se chtěl zeptat ohledně těch živočichů žijících na dně, kolik kousků těch Gara rufa + Parmiček černopruhých bych tam mohl prdnout aby byli spokojení, někde jsem četl 6-8 kousků na 100litrů, tak se radši ještě zeptám zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.04.2018 06:24 R Muž romant [27987] Re: Dostycz
Dostycz napsal: Jasně, rozumím tomu, co takhle tam šoupnout pouze co se týká těch hejnovek ty neonky + jeden z těch 2 druhů, mít pouze jedno hejno mě příjde taková nuda, takhle by to bylo krásně barevný.
Krásně barevný, rozstřelený po celý nádrži a stááále prázdný, tak to bude. ;-) Mít jeden hejnový druh v náležitým počtu k objemu nádrže je to nejlepší řešení, jak to mít krásně barevný, tedy za předpokladu, že budeme vybírat skutečný hejnový druhy a jestli chceš mít akvo jak píšeš, tak potom rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho v počtu 80 kousků a uvidíš ten mazec, jak se ti bude akvo hejbat ze strany na stranu, což od neonek očekávat stále ještě nemůžeš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 05:45 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dostycz
Vybral bych hlavní hejno (třeba ty neonky) a to pořídil v cca 80 kusech. K tomu 20 ks nějakých dalších hejnovek, nějakou tu garu a oarmičku a bude to OK. Dál bych to nekombinoval. Krása toho hejna je, že těch ryb je hodně. Jak to rozstřelíš do víc drhů, tak to nebude ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 03:50 Dostycz – ...
Díky za tip, ten Fantom je taky dost zajímavej, a koukal jsem že se pohybuje ve středních až spodních částech nádrže, což by bylo vyhovující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 20:11 Muž LeRi [315] Re: Amatértom
Nevím jaké počty si představuje Dostycz (má větší nádrž) ale mě by stačilo 20:20 , 15 neonek červených už mám a už tak to vypadá pěkně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 19:59 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: LeRi
50 ku 20? :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 19:55 Muž LeRi [315] Re: Dostycz
Mne láká tato kombinace Paracheirodon axelrodi + Hyphessobrycon megalopterus
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 18:50 Dostycz Re: Amatértom
Jasně, rozumím tomu, co takhle tam šoupnout pouze co se týká těch hejnovek ty neonky + jeden z těch 2 druhů, mít pouze jedno hejno mě příjde taková nuda, takhle by to bylo krásně barevný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2018 18:48 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Dostycz
Všechny tebou vybrané rybky jsou mírumilovné, takže problémy určitě nebudou, ale hejnová ryba se cejtí nejlíp v hejnu a pokud to hejno rozštěpíš skrz 4 druhy, nebude to ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 18:42 Dostycz Re: Amatértom
Jde mi spíše o to, aby si navzájem nepřekáželi, když všechny ty 3 druhy mají obdobné místo v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2018 18:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Dostycz
Já bych se zaměřil jen na jednu hejnovou rybku a pořádně jí tam zmnožil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 18:29 Dostycz – Návrh první osádky do nové nádrže
Dobrý den,
chtěl bych se Vás, jako zkušených akvaristů zeptat, mám dilema, zatím se chci pouze informovat (na akvárium čekám až dorazí domů - , ryby nasadím až tak po 3 týdnech od založení), chtěl bych si pořídit nejspíše hejno: Teter žhavých, neonek obecných či červených a hejno razbor klínoskrvných, na dno bych jako spolubydlící pořídil: Gara rufa a Parmičku černopruhou. Rozměry akva jsou: 120x40x60 (280l).

Tak se chci zeptat, zda je možné chovat tyto rybky pospolu, ikdyž jsou to ryby která více-méně okupují stejnou výšku nadrže. Pokud budete tak hodní, tak bych uvítal celkový počet kusů daných ryb, děkuji předem. Dosty. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2018 10:51 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: KIV
Nevím jak u ostatních, ale u mně se nedotkli kryptokoryn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 09:00 Muž KIV [7] Re: NHKG
NHKG napsal: Dá se to řešit nakupem nějakého L sumce. Někteří jsou masožraví, ti se kytek nedotknou. A jsou i ve větších velikostech. Jediné co jim chybí, jsou výrůstky na tlamě samce. Ty maji jen ancistrusi.
Díky za tip. Výrůstky se dají oželet :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2018 08:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: KIV
Dá se to řešit nakupem nějakého L sumce. Někteří jsou masožraví, ti se kytek nedotknou. A jsou i ve větších velikostech. Jediné co jim chybí, jsou výrůstky na tlamě samce. Ty maji jen ancistrusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 07:17 Muž KIV [7] Re: romant
Ancistrus je pro mě nostalgická ryba a mně se prostě líbí :). V dětství jsem vyloženě obdivoval u souseda, jak má v akváriu velkého samce. Ten můj moc nerostl - nějak mě asi nenapadlo, že je třeba mu dávat krmení až za tmy. Každopádně díky za upozornění. Co se týče kálení, tak to chci ovlivnit (snížit) používáním kvalitních krmiv, které maximálně stráví. No a s odkalováním dna a výměnami vody stejně počítám. Zatím se k rostlinám chovají maximálně citlivě a krásně vyčistili listy. Jestli je začnou žrát, tak půjdou z domu. Nebo přinejmenším z tohoto akvária :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   15.04.2018 18:45 R Muž romant [27987] Re: KIV
Ancák není čistič, ale bordelář rovnající se živorodkám. Ano v mládí řasu konzumuje, ale jakmile odroste a začne se orientovat spíše na masitou stravu, už je to jenom darmožrout co kálí, kálí a kálí, to nebezpečí požeru rostlin se s věkem bude zvyšovat. Lorky jsou v tomto ohledu na pohodu, taky nadělají, ale nikdy neřerou kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.04.2018 18:18 Muž liborass [174]
Nejjednodušší je zbavit se ancitrusů ;-) Stejně nevím, co lidi na té rybě vidí???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 17:36 Muž KIV [7] Re: Amatértom
A jéje... coze Zatím vzorně čistí listy. To abych se bál odjet na dovolenou. tone Jaké kytky jim tam tedy raději nedávat? Ještě chci nějaké přidat až bude jisté, že se chytly i ty kryptokoryny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 17:28 Muž Magic [879] - RostlinyRe: NHKG
Zaujímavé, budem si to pamätať. Mne na corymbosu neliezli, zhobľovali echináč. A hneď aj leteli von. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 16:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Magic
OT: Hygrophily měli moji ancistrusi radši jak echinodory. Dva 5cm ancistrisi mi během měsíce zničili 40cm vysoký hustý porost Hygrophila corymbosa na ploše 40x40cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 16:47 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Amatértom
Vidím tam hygrophily a kryptošky, žiadny echináč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2018 12:44 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: KIV
Spíš bych se bál, co potom budou jíst ancíci. Jakmile jednou dostanou hlad a okusí rostliny, už je na nic jiného nenaučíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 23:48 Muž KIV [7] Re: Kaira
Tak už mi v akváriu plavou rybky hop. Zatím pěkné hejno neonek červených, tlupa pancéřníčků Sterbových a nakonec přece jen ...úklidová četa oblíbených ancistrusů... Přes noc pěkně zacvičili s řasami, až se skoro bojím, aby šneci měli co jíst :-). Každopádně krmení chutná všem pivo.
Chvíli to takhle nechám, budu sledovat a pak zvážím co dál. Hejnové chování je radost pozorovat :-), tak možná na čichavci vyhrají tetry červenohlavé... stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.03.2018 10:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: KIV
Kup těch čichavců aspoň 6. U mladých pohlaví nejde poznat. Pak si můžeš nechat všechny nebo jen pár a zbytek někomu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 10:23 Muž KIV [7] Re: Kaira
Děkuji, to zní jako velmi rozumný závěr pro ten můj záměr ano. Někoho, kdo bude řasy opravdu požírat a ne jen brousit kolem bych tam rád měl :). Ještě kolik tak těch čichavců pro ideální "harmonický" stav? Asi není snadné u mladých rozpoznat samce a samice, že? hmm Záměr: spíše méně, dominantní by měla být hejna neonek + teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.03.2018 09:48 Žena Kaira [919] - Labyrintky
Ještě k těm řasám, parmičky bych tam nedávala. Mladé SAE sice řasy žerou, ale dospělé žerou spíš kytky a blbě se chytají. Radši bych tam dala japoniky (Caridina japonica), ty žerou řasy taky a nikdo z plánovaného osazenstva nežere je. A měl bys i ty krevetky. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=251