Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 10:44 Muž Barney [61] – Re: zeck
2 samci se ti ve 450l nezabijí. Každý si najde svoji mladou kost a bude po starostech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 20:17 Muž capretto [32] – Re: zeck
já vím,napsala jsem i jiným lidem kteří darují akary tak snad z nich bude hejno a časem se z nich vyselektují páry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 20:11 zeck – Re: capretto
Možné to je, ale jak řikám, nešel bych do toho. Třeba budeš chtít jednou mít i potěr a ze 2 samců nevim hele :)
Je mi jasné že mě AngkorBeer nenávidí, ale tak to prostě je. Nezapomeň že ty se na to akvárium budeš pár let koukat a na výběru ryb ZÁLEŽÍ! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 19:56 Muž capretto [32] – Re: zeck
No myslim že dyš se takovou dobu nezabili v 70 L tak bych se nebála že se zabijou ve 450 L,co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 19:20 Muž AngkorBeer [0] - Parmičky – Re: zeck
Tak se koukni na moje fotky a řekni jim zda to jsou samci...nebo semice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 19:10 zeck – Re: capretto
Pokud to budou 2 samci tak se ti zrovna moc neuleví. Dejme tomu kdybys dokoupil dalších 5 mladých akar, tak než vyrostou, tak se ty samci nejspíš zabijou. Takhle to vidim já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 18:40 Muž capretto [32] – Re: zeck
ale tohle by šlo ne?Lidem co je darujou se uleví a já vysvobodim rybky z malejch nádrží.Oboustraná spokojenost ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 18:33 zeck – Re: capretto
Tak je jasné že si musíš počkat než vyrostou, nic nejde hned ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 18:31 Muž capretto [32] – Re: RAP
Nojo jenže v akvaristikách seženeš převážně prcky,proto se snažím sehnat od někoho kdo je má a třeba je daruje... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 18:26 RAP – Re: capretto
Dle mého to jsou dva samci a je lepší, když se pár vybere sám. V A-T rok2007(květen-červen) je článek věnovaný hlavně těmto Akarám. Bohužel není udáván objem akvária(velké akva). Jinak osádku tvořilo 14 parmiček nádherných, 9 Trichogaster trichopterus, 5 Krunýřovců vláknoocasých a 7Akar hnědých (3+4). Takže bych se 6ks dospělých A.h. nebál ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 18:18 Muž capretto [32] – Re: zeck
Tak co zeku,už jsi něco zjistil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 16:02 Muž capretto [32] – Re: zeck
no,dyt jsem se na to ptala,jestli to nebude vadit.ale asi bych ani nepřikupovala, kdyby to byl samec a samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 15:59 zeck – Re: capretto
Proč vlastně chceš vzít ty 2 od toho kluka? Nemyslim si že to bude dělat dobrotu, bude tam věkově velkej rozdíl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 15:57 Muž capretto [32] – Re: Barney
No protože už je od někoho máme domluvený,dvě,tak se ptam,Potom k nim ještě nějaký přikoupíme.Jen mě zajímalo jestli nebude dělat neplechu když tam budou dvě nebo dva hmm kapišto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 14:45 Muž Barney [61] – Re: capretto
Že někdo napsal do atlasum že je ideální 1 samec a 2 samice Akar, tak to je totální blbost. Už je to přepsané, tak si to přečti ještě jednou. ;-)
Proč pořád chceš pár těch akar ? Ve tvém akvu mají místa moc. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 13:39 V – Re: capretto
Měl jsem 6 mladých Akar hnědých ve 100 l (na spárování s tím, že to pak omezím). Poměr sil byl buďto 3 na 3 nebo 4 samci na 2 samice (nebyl jsem si jistý) a žádná agresivita se mezi nimi neobjevovala. Ani jak rostly (už se začínaly blížit k 10 cm). Dokonce se celkem dost držely v hejnu. Raději jsem je ale dal pryč, protože nechat si jenom pár se mi nechtělo a na všechny jsem neměl místo. Takže si myslím, že do tvého objemu můžeš s klidem dát několik párů (počet dle plochy dna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 13:09 zeck – Re: RAP
Místa dost? To ani omylem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 13:09 Muž capretto [32] – Re: zeck
Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2009 13:08 zeck – Re: capretto
Napíšu večer :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 13:03 Muž capretto [32] – Re: zeck
no jasný.Ale majitel neví.hele a když k nim dokoupim mladý z akvaristiky nebudou je ty velký šikanovat?aby nám je nevymlátily.A vadí když by byly jen dvě samice?No v pondělí si pro ně jedem,myslim že to pro ně bude vysvobození,dá nám k tomu ještě asi 10 kytek,takže už by se nádrž mohla trochu zaplnit.Zeptej se někoho,já nemám koho a sama to nepoznám.S akarama nemám žádné zkušenosti.Rozpoznání podle ploutví moc nezabralo hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 13:00 RAP – Re: zeck
Oni to klidně můžou být i dva samci. Místa a jídla dost, žádná samice, tak proč se rvát :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 12:54 zeck – Re: capretto
No jo, promiň :)
rybicky.net/nadrz/4664/22.jpg .... Těžko říct, vypadaji stejně, možná 2 samice? Ale fakt vůbec nevim, to by měl nejlíp vědět majitel. Ty akary tam sou chudáci, no radši o tom nemluvit.
Počkej do večera, zkusim se někoho zeptat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 12:43 Muž capretto [32] – Re: zeck
hele zeku,nesměj se mi rozzureny tak nevím jestli to neni hejnová ryba.Píšou víc samic,což znamená že to neni párová ryba.proto se ptam :-P Rybky berem od jednoho kluka,kterej je má už dlouho.Myslím že kdyby to byli dva samci tak už se perou ne?Podle fotky to nepoznam co to je .mrkni na profil angkorbeer má je v 70 L :-O Snad poznáš zda je to pár palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 12:37 zeck – Re: capretto
Dneska je Apríl? :-D .... Proč by nemohl prosimtě? Ale pokud myslíš že to z těch 2 nabízených akar trefíš pár, nevim nevim hele :)

2 vitek- "no.. já s velkýma AQ zkušenosti nemám, ale vím že ryby je nejlepší vybrat si sám.. zda se k sobě hodí nebo ne se dá dočíst skoro všude. "

Kde například? Je snad lepší když se o výběru ryb poradí víc lidí (víc hlav víc ví) ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 12:23 Muž capretto [32]
A může být v akva jen jeden pár?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 22:59 vitek38
no.. já s velkýma AQ zkušenosti nemám, ale vím že ryby je nejlepší vybrat si sám.. zda se k sobě hodí nebo ne se dá dočíst skoro všude. Můžete se plánovat cokolov ovšem nakonec to stejně skončí kompromisem :). Jen číst a číst ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 20:21 Muž Barney [61] – Re: zeck
No to jo, museli by se nechat jenom 2 samci a koupit co největší další kousky. Protože to by byly o samici bitky jak z druhé světové. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 20:11 zeck – Re: Barney
To jsem přesně chtěl napsat. Muselo by se zase koupit dalších 5ks a čekat dalších půl roku než aspoň malinko povyrostu, mezi tim by se samci vyzabíjeli.
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 20:03 Muž Barney [61] – Re: zeck
Kdybych chtěl 2 páry, tak abych si tím byl jistý, tak 10ks. Protože než dospějí, to taky nějakou dobu trvá a když bys po půl roce zjistil, že máš 1 samici, no nevim, asi bych se šel střelit do lesa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 19:58 zeck – Re: Barney
Souhlas s kolegou barnym. Je fakt blbost mít jednoho samce a víc samic. Já mám jednoho samce skaláry a 2 samice (byli 4, ale 2 zabil) a zbyla jedna navíc, v době tření s jeho "mladou" :) tu druhou odhání a brzo ji podle mě taky utloukne. Problém je, že zverimex jednu skaláru nevezme, už když jsem chtěl dát pryč ty 3, měli řeči.

Barny, kolik ty by jsi vzal akar kdyby jsi měl z toho vybrat 2 páry?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 19:21 Muž Barney [61] – Re: capretto
Já mám 4 Akary hnědé a jsou to ASI 2 páry, ale to je vyloženě náhoda, ale ještě teď si nejsem jistý na 100%, že zecku ... :)
Pohlaví skoro nepoznáš, je to jak u Skalár. Až v dospívání je samec zhruba o 1/3 větší a mohutnější, než samice. Má protaženejší hřbetní a řitní ploutve. Samice je plnější v bříšku, ale je to fakt těžké. Dá se to poznat podle chování k sobě. Pokud na sebe budou najíždět s nataženými ploutvemi a točit se okolo sebe, tak máš smůlu, páč máš 2 samce. ;-)
EDIT: Do atlasu někdo napsal, že je ideální samec a 2 samice, ale to je nesmysl. V době tření se samice o samce budou rvát a samec si vždycky vybere jen jednu a s tou se bude třít, ta zbylá samička bude zaháněna... Takže trio NE. Jdu to přepsat !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 17:04 Muž capretto [32] – Re: zeck
Jo na to jsem koukala.Tak snad to poznam.Díík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 16:54 zeck – Re: capretto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 16:48 Muž capretto [32] – Re: zeck
a jak je tedy poznam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 16:42 zeck – Re: capretto
U nás v jednom zverimexu měli dospělé A. hnědé, samec mohl mít tak 15cm, byli to opravdu macci, měli jich myslim 5, jedna 150kč :-)
krása
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 16:39 zeck – Re: capretto
Heh, 2....
A. hnědou seženeš všude, v každym zverimexu, takže bych jich ještě několik dokoupil...
Nevim jestli je lepší mít 1 samce a víc samic, ale já se radši držim párů. Pohlaví se poznat samozřejmě dá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 16:32 Muž capretto [32] – Re: zeck
hm,my máme domluvený dvě.Pohlaví nevim,ale dá se to poznat ne?A nabylo by lepší jeden samec a třeba 3-4 samice,takhle to píšou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 16:26 zeck – Re: capretto
Nechal bych tam 2 páry, takže jich kup třeba 12, neber jich 5, z toho páry netrefíš. Nevim jestli 12 není ale zase moc, jenže vezmeš jich 8 a trefíš 7 samců a jednu samici, podle mě čim víc tim líp. Vždycky je lepší jich dát pryč víc, než po půl roce dokupovat další s tim že máš 7 samců...
Počkáme až sem napíše biotopař(z toho názvu nemůžu smich ) , ten nám k tomu řekne určitě víc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 16:21 Muž capretto [32] – Re: zeck
Tak už máme domluvený akary hnědé a nějaké cryptocorine affinis.Kolik myslíte těch akar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 15:02 zeck – Re: volcomek
Jo, ty nejspíš myslíš to jak mi samec zabil v době tření 2 samice, nic lepšího nemáš?
(kromě toho že nemám biotop a nejsem biotopař smich ) ....
Jinak o úhynu ryb bych na tvim místě pomlčel, já neměl všechny ryby plesnivý a pak mrtvý.
A co ta jedna juruparka? coze :-D
necháme toho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 14:57 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: zeck
no tvoje akva a uhyn skalar zniceho nic te nepasuje do role kritika :) , navic to bylo jen docasne a cekalo na 200L :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 14:52 zeck – Re: volcomek
Tvá 100l tvým mnohaletým zkušenostem moc neodpovídala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 14:45 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: capretto
kdyz to tak vemes tak i ja sem radoby zacatecnik :) na altumy si budu troufat az s prichodem velkeho akva coz bude tak do roka a to se akvaristice venuji uz par let .... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 09:20 Muž capretto [32] – Re: zeck
No jasný,dyt právě tomu dáváme čas a snažíme se vybrat nějaké vhodné rybky pro nás.Ano akva je čerstvé.Ten zákal je tam proto, že jsme museli dodatečně přidávat substrát,Propírali jsme ho ale něco pustilo i do akva hmm ale to za noc vyčistil filtr palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2009 21:36 zeck – Re: capretto
Tim začátečníkem nechtěl nikdo nikoho nějak urazit, někdo je na tom líp a někdo hůř, tak to prostě je. Jen nějaké ryby se pro akvaristy s míň zkušenostma nehodí, viz altumy, terčovci..apd
Né všechny ryby jdou chovat bez zvýšené péče, bez problémů..apd, na to je potřeba brát ohled.
Nejdřív by se mělo akvárium zaběhnout, podle Vašich fotek to akvárium moc dlouho nemáte(zákal, rostliny se ještě nejspíš "nezajeli"..atd), nejdřív počkejte než se akvárium ustálí, než si to všechno sedne, dejte tomu čas, pak bych začal teprve zkoumat ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2009 21:24 Muž capretto [32]
No nevim.pod začátečníkem, si představim lidi který maj 5 oček v 10 L kouli.Nějaký zkušenosti už máme,ale holt nejsme tak dobří jako Vy hmm Snad někdy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2009 21:22 Muž capretto [32] – Re: zeck
Jo máš pravdu.Jsou krásný,budem je hledat po akvaristikách. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2009 20:32 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Kali
to si ze me delas srandu .... zacatecnik jim neda co potrebuji ... a i kdyz prezije .. bude stradat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2009 20:14 zeck – Re: capretto
Ber ty A. hnědý, ty jsou mírumilovný, klidný, jen trošku lekavý (jak u koho, v jakym prostředí..apd)
Vypadaji i suprově www.akvastranky.unas.cz/… ....
Pokud se ti i tahle krásná ryba zdá málo atraktivní, tak si tam pořiď umělé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2009 20:04 zeck – Re: Kali
Tu bych asi začátečníkovi do rukou nedal...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=1751