Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:56 R Muž romant [27982] Re: Losky
Mrkni třeba na rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly , sice lehce nesplňují Tvoje rozměrové požadavky, ale jsou to velcí fešáci, ostatně jako většina cichlid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:50 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
Já jsem koukal tady do seznamu ryb a je tam několik druhů do 15 cm. Nebo doporučujete jiné rybky? Určitě ale cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Losky napsal: Ahoj, chtěl bych nějaké cichlidy do nádrže cca 300-350L, kde rozměry budou okolo 150-170cm, šíře bohužel max 42cm a výška je jedno. Ideálně něco, kde bude méně kytek, abych jim nemusel denně svítit deset hodin á 150w. Původně jsem chtěl malawi, ale kančíci mi přijdou zajímavější rybky. Můžete něco doporučit? Ryb bych chtěl spíše víc a menších. V dospělosti ideálně 8-14cm. Děkuji za tip
To je dost složitá volba, když všichni kanci mají v dospělosti přes deset cm, spíš kolem dvaceti. Jde dát dohromady třeba herosy a nikaragujce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:09 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, chtěl bych nějaké cichlidy do nádrže cca 300-350L, kde rozměry budou okolo 150-170cm, šíře bohužel max 42cm a výška je jedno. Ideálně něco, kde bude méně kytek, abych jim nemusel denně svítit deset hodin á 150w. Původně jsem chtěl malawi, ale kančíci mi přijdou zajímavější rybky. Můžete něco doporučit? Ryb bych chtěl spíše víc a menších. V dospělosti ideálně 8-14cm. Děkuji za tip

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 17:23 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Určitě, fantazii se meze nekladou. :) Jinak k té teplotě, nikdy jsem je neměl v teplejší vodě jak 28 stupňů, při výměnách vody to klesalo o 2-3 stupně, srdcem jsem nekrmil, ale přes sezónu, jak je u mě dobrým zvykem živou a s rybama nikdy žádnej zásadnější problém nebyl. U nich když se člověk naučí aplikovat pravidlo týdenní pravidelnosti výměny min. 1/3 vody a to důsledně dodržuje, tak je to radost. Tu výměnu vody samozřejmě u všech ryb, ale u terčů bych to daleko více zdůrazňoval. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 17:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Teda mimochodem, viděl jsem úžasné komponované, dost zarostlé akvárium plné terčů, spolu s mečovkami pineaple, nebo pro někoho papagáj :-), a A.lineatus...vypadalo to úžasně...a všichni byli spokojení...To jen jako námět...Mečovky se přemnožit nemohly¨- dvojí predace a byly nádherné. Teplota 27 stupňů. Ale výkonná filtrace. Hodně výkonná. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 16:44 R Muž romant [27982] Re: baletka
Je to jak píšeš. Když to neskusíš, nevíš že to nejde a jinak než provozováním akvária s terčovci s nima zkušenosti nezískáš, o tom žádná. ;-) Nejenom na těchto stránkách je informací dost a dost, chce to před tím, než si je člověk pořídí hodně číst, potom ještě trošku číst, zeptat se co není jasný, nebo třeba v průbehu studia napadne a udělat si takový ucelenější obrázek na věc. Držím palce, ať se Tvůj záměr podaří a akvárium ať už bude mít jakoukoliv osádku dělá jenom radost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 16:37 Žena baletka [624] Re: romant
Jistě, terčovci potřebují péči. S tím se musí počítat. Než se do toho pustím (jestli se pro ně rozhodnu), budu pátrat po větším množství informací. I když, člověk se většinou dočte všude totéž, ty stejné základní připomínky, ale praxi stejně musí nabrat sám. Co se týče další poznámky, terčovce a tlamovce bych dohromady, pochopitelně, nedávala. Buď jedno nebo druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2012 14:48 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
terčovci potřebují klidné ryby a tlamovci moc klidní nejsou. neonky a nejlépe k ním ryby dna hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2012 14:26 R Muž romant [27982] Re: baletka
Nechci Tě podceňovat, ale pokud to nebudeš mít pevně ujasněný, tak bych se do terčovců nepouštěl. Přecijenom to je ryba pro akvaristu, který už má trošku něco za sebou a rozhodně to chce se snažit načerpat o nich co nejvíce informací. Bylo by hloupý si přivodit nějaký nechtěný zklamání, pramenící třeba z neznalosti či podcenění situace. Opravdu to nemyslím špatně a jestli se na to tzv. cítíš, tak přeji s terčovci mnoho zdaru. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 13:56 Žena baletka [624]
NO já bych moc ráda terčovce a přemýšlím co k nim. Pravda je, že jednodruhové akva mým představám moc nevyhovuje. Třeba terčovci tyrkys a k nim neonky.. teĎ je otázka, jestli se vejde ještě nějaký třetí druh... Tlamovci jsou taky nádherní, ale tam už se cítím omezena biotopem a jejich vrozenou agresivitou (ne všech, samo) Když bych si fakt vybrala ryby, které se mi moc líbí, nikdy se mi nevlezou do podobných podmínek, do biotopu už vůbec ne. Anebo tam fakt vypustím megahejno neonek, doplním to plži a čichavci a bude...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2012 16:44 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Která ryba to nedělá,nebo který živočich(včetně lidí) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2012 16:34 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Naprostej souhlas. X-) Byť to nesekám jako Baťa cvičky, tak jako Ty, tak to co jsi napsal o promiskuitě skalár je nezpochyby pravda, mám odsledováno a kdo chce může se podívat do mého deníku, kde se mezi nudným čtením o vyvětrání akvária dočte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 16:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
No když budeš prodávat ročně kolem 20 000 skalár, pak přijdeš na to, že je celkem, kdo s kým, ale důležité je, jak ryby vypadají. On spolu ten pár bez problémů vydrží, pokud mu nenabídneš jinou možnost... smich Když nabídneš, tak už si tak jistý nebuď ano To fakt není o fotkách, ale práci a praxi...u mně už fakt dost dlouhé...O skalárách nepíšu, zkus se podívat do knížky Honzi Burzanovského a zjistíš, že nejsem sám, kdo má takové zkušenosti. Pár se v přírodě oddělí od hejna ke tření a odchovu mladých, a pak se klidně připojí zase zpátky, nebo k jinému hejnu a ejhle...je tu jiný favorit, či favoritka, tak se to trochu čenžne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 15:29 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Když tak někdo čte různé rady,podívá se kdo je píše,pak se určitě podívá na jeho prezentaci a nic nevidí-hmmm.
Čtu "Skalára není párová ryba, ale ryba výrazně promiskuitní"
Mi se vybral pár a vydržel spolu trvale a žádná promiskuita - foto jsem tu prezentovel,Ty ne.Myslím,že každý má známého s foťákem a on by mu tuhle službu udělal. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 11:37 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Ramirézky najde v cichlidkách ano Vím,focení je "složitá" činnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 09:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Nevím proč by ramirétu začátečník nenašel v cichlidách...Prezenzentovat bych nemohl, neb nefotím... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 08:10 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Mohl by jsi nějakou nádrž prezentovat?Ať mají začínající inspiraci. ano Ramirézku v cichlidách(když ji bude někdo hledat)NENAJDE!Je "trochu" rozdíl mezi perlovkou a ramirézkou! (jak ve velikosti,tak i chování) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Mimochodem, když se trvá na těch kytkách, kořenech, dekoracích... ;-) 450 litrů akvárium na oko, ne na množení a já ctitel cichlid...Poskládal bych tam třeba všechny tři barvy ramiréz, pět párů od každé a hejnko diamantových teter a bude to barevné, blýskavé...Proč o tom mluvím?...kdysi jsem ještě o 200 litrů více a s více rybami těchto druhů (modré ještě nebyly) dělal doma pro svou polovičku a byla docela spokojená...Otevřená nádrž, nad ní výbojky, kytky lezou z nádrže, na stěně za ní jsou chycené tilandsie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 21:41 R Muž romant [27982] Re: baletka
Až budeš mít nějakou představu o osádce, tak se neostýchej a pochlub se s ní a jistě se Ti k tomu někdo vyjádří. Máš k dispozici nádherný prostor, kde se bude dát tvořit a kombinovat velmi solidně. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 21:37 Žena baletka [624]
Nepodceňuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 18:43 Muž muťa [554] - RostlinyRe: baletka
Ať už se ti líbí ryby jakékoliv. Hlavně si toho dost nastuduj a přečti - tady na stránkách toho je fakt dost. Nepodceňuj to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 18:36 Žena baletka [624]
Tak co se týče cichlid, psala jsem, že právě třeba blue electric se mi dost líbí. Jsem na ty neonové, svítivé ryby - tetry apod... :-) A gupky nikdy! Jsou sice fakt krásné, ale pamatuji si, že jako děcko jsem měla malé akvárko a množilo se to tam nepříčetně. Nene, neumím se toho pak zbavovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:43 Muž Ad@m [1051] Re: Drahoš .
Tie si na malých živorodkách pochutnajú potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:31 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Zůstala jedna asi budu muset koupit samce at mají mladé .At mají skalára živý bufet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:16 Muž Ad@m [1051] Re: Drahoš .
Neboj sa. Gupiek budeš mať ešte toľko, že ich budeš ako krmivo využívať úmyselne :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:14 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Já jsem měl 6 gupek na týden jsem zatemnil aq ,zbyla jenom jedna a to byly pěkně vypasené nevím kdo kančik nebo skalára ale jak, ještě nejsou tak velké aby sežraly gupku ,tak že pachatel neznámý jak je zvykem. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:00 Muž Ad@m [1051] Re: romant, LiborSprysl
romant: Preto mám radšej tetry :-D
LiborSprysl: Hlavné je, že sú tam Cichlidy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.05.2012 16:59 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Rozumím, co stojí za práci, má se dělat pro peníze. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No jsou trochu debilní smich , divoké ještě navíc bez barvy...ale mám je také rád... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:55 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
A jak říká Miloš Kroupa od Papíků "zas...ý živorodky", tak proto tam třeba chybí. Prosím pěkně všechny je to těžká ironie, tak aby mě nikdo hned neplísnil, že snad nemám rád živorodky, to zase ne. No spíš je mají rádi cichlidy co jsem měl a mám. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sera
V anketě chybí živorodky...tak je to jen napůl smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:33 Muž Ad@m [1051]
Ako dôkaz by som dal toto(výsledky ankety): rybicky.net/profil/14086
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:30 Muž Ad@m [1051] Re: NIKO
Ja sa prikláňam skôr k skladbe kŕďľových rýb Južnej Ameriky. Cichlidy sú však ešte stále v kurze a myslím, že im to vydrží. Ja nie som ich veľký fanúšik, ale komu sa páčia, nech sa páči. Je pravda, že rozrývajú dno, tetry produkujú menej odpadu a pod., ale myslím, že akva s cichlidami nie je od veci voľba :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:21 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
"Tvoje jasnozřivost mne tedy dost překvapuje." "takže také moc nerozumím té další části argumentace"
To,že tomu nerozumíš,za to nemuhu,asi nevíš,jak to v té době chodilo.Jestli víš,tak čemu nerozumíš?
"pan Peřinka v Praze na Pavláku měl těch druhů zhruba víc než 100"
Jo,před 40ti lety ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2012 16:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
NIKO napsal: Ano,všichni "začátečníci" hledají jméma chvatelů,kde jsi to slyšel a viděl? :)99% lidí kupuje ryby v obchodech!!!Je mi jasné,že když o cichlidy není zájem,tak žádný chovatel je nebude "dělat".Nebudem tu rozebírat proč,mnoha lidem je to víc než jasné.Tahle naše debata BALETCE a dalším co si chtějí pořídit akvárium vůbec nepomůže!Nemá také žádnou cenu probírat jestli měl někdo před 40ti lety v 70tých letech za komančů přes 100 druhů ryb.Nebudem počítat kolik by musel mít akvárií,spotřebu vody,elektřiny a také krmení!!! :-D Bylo by vždy dobré ať si kdo si chce pořídit akvárium sežene napřed nějakou literaturu o rostlinách,rybách atd,KOUKNE SE NA RYBY KTERÉ BY CHTĚL,PŘEČTE SI O NICH a zváží kombinaci do akvária.Debaty zde trochu blbnou lidem hlavu,stačí jak se kančík chaval Tobě a jak u mne.Proto jsem doporučil hejno neonek červených a když si něco přečte,tak tenhle "základ" může dál doplnit. ano
Tvoje jasnozřivost mne tedy dost překvapuje. 15 let dělají cichlidy +- 50% mé produkce a to se již hodně dlouho živím výhradně rybami...Mimochodem Tomáš na Mělníce má v současnosti těch druhů stabilně většinou od 300 do 500, takže také moc nerozumím té další části argumentace. Ale s tím čtením souhlasím...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.05.2012 11:32 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Ano,všichni "začátečníci" hledají jméma chvatelů,kde jsi to slyšel a viděl? :)99% lidí kupuje ryby v obchodech!!!Je mi jasné,že když o cichlidy není zájem,tak žádný chovatel je nebude "dělat".Nebudem tu rozebírat proč,mnoha lidem je to víc než jasné.Tahle naše debata BALETCE a dalším co si chtějí pořídit akvárium vůbec nepomůže!Nemá také žádnou cenu probírat jestli měl někdo před 40ti lety v 70tých letech za komančů přes 100 druhů ryb.Nebudem počítat kolik by musel mít akvárií,spotřebu vody,elektřiny a také krmení!!! :-D Bylo by vždy dobré ať si kdo si chce pořídit akvárium sežene napřed nějakou literaturu o rostlinách,rybách atd,KOUKNE SE NA RYBY KTERÉ BY CHTĚL,PŘEČTE SI O NICH a zváží kombinaci do akvária.Debaty zde trochu blbnou lidem hlavu,stačí jak se kančík chaval Tobě a jak u mne.Proto jsem doporučil hejno neonek červených a když si něco přečte,tak tenhle "základ" může dál doplnit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 10:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Tím to nebude smich pan Peřinka je ctihodný důchodce a pan Chvojka bohužel už na pravdě boží, to víš to je historie české akvaristiky...Z Opavy je blíž do Brna a Šmerdovi jsou stejní držáci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 09:02 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Uvažuj.Všichni tyhle pány znají a hlavně ti,co s akvárkem začínají ano Určitě každý,třeba z Opavy pojede do Prahy,podívat se na cichlidy a hledat p.Peřinku,aby si možná koupil 10ks.Jak píšeš měl.A proč je nemá?Cichlidy v podstatě vymřely,jen pár nadčenců je ještě doma chová.To je ale debata na "dlouhý večer".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 08:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Musím vzít za slovo, protože to je výzva...pan Peřinka v Praze na Pavláku měl těch druhů zhruba víc než 100 a k tomu cichlidy, pan Chvojka ve Spálence taky a dalo by se pokračovat... ano Severy zprskali "chovatelé" s ostatními herosy a tak nejsou, s těma mekama teda nevím, já je měl v nádrži plné kryptokoryn a dobrý:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 08:43 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Udal jsi jednoho,který tomu rozumí.Do Vivária každý nepojede a není pravidlo,že když se někdo k zákazníkovi chová slušně,že tomu rozumí a že tam cichlidy má ano Severy jsem v prodejnách nevidě tak "sto let".Mnozí ani neví,jak ve skutečnosti vypadají.MODA CICHLID JE UŽ DÁVNO PRYČ :-) No a kančík červenohrdlý písek stěhuje,měl jsem je.Na severy je podle mne 250l málo.Před 40ti léty bylo v prodejnách "20 druhů" ryb a z toho 10 druhů cichlid(neber mne za slovo).Tak se nedivím,že jsi s nimi začínal,určitě jsi nebyl sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 08:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Pokud mne paměť neklame, a myslím že v tomto případě ne. Tak jsem před nějakými 40 lety mimo jiných začínal s mekama a severama... smich To byly cichlidy ještě v běžném sortimentu akvaristických obchodů, což dnes je spíše vzánost. Takže pokud jsou dnes v sortimentu, tak v obchodech, kde se zákazníkem zachází slušně. Třeba Vivárium. Roman je cichlidář a tak ví o čem to je...
Mimochodem, když jsem měl ty červenohrdlé, tak jsem tam květináče také neměl....stačil kořen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 08:08 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Můžeme se bavit o tom,že jako "nezkušený nováček" zakládající akvárium příjdeš do prodejny a chceš například kančíky.Samozřejmě Ti prodavač v rámci "kšeftu" nikdy neřekne,že tenhle druh kančíků je "problémový",mnohdy to ani neví!!!Pořizuje-li si někdo "dekorační" akvárium,tak květináče kráse nepřidají!Tak můžeš teď klidně baletce poradit,jaké si má koupit,které neryjí a jsou krásně barevné(perlovky) ;-)Doporučovat někomu kdo začíná cichlidy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2012 05:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
NIKO napsal: Pěkně osázené akvárium a v něm 50 - 60 červených neonek má své kouzlo.Akary,pestřenci,kančíci,perlovky jsou krásné ryby,ale v době tření Ti pěkně "rozhážou" dno a vytahají rostliny.
Musím se cichlid zastat smich tohle tvrzení není zcela pravdivé. Například pestřenci rostliny netahají. Pokud jsou rostliny dobře zasazené, tak nelze tvrdit všeobecně, že akary rostliny vytahají, protože to udělá jen několik druhů z nich. Ovšem nedokáží to, pokud jsou například rostliny obložené většími kamínky, aby je nemohly vzít do huby. Stejné je to se spoustou druhů kančíků, kteří už mnohdy "kančíky" správně nejsou, protože prostě mimo jiné neryjí. A dalo by se pokračovat...Takže pokud mají cichlidy například dostatek květináčů a podobných prostor, vůbec se nebudou namáhat s hloubením nějakých jam před třením a to co si udělají pro mláďata zase kytky většinou neohrožuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:54 Žena baletka [624]
Každopádně všem zatím díky za reakce. Možná jsem spíše měla dotaz postavit tak, že navrhnu složení a zkonzultuji to tady. Pokusím se to vyplodit, a pak se poradím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:53 Žena baletka [624] Re: romant
To je v pohodě, jsem si své nezkušenosti vědoma :-) Sice mám kamaráda, co tvrdí, že terčovci mu vydrží všechno, ale beru to s rezervou ;-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:51 Žena baletka [624] Re: NIKO
Souhlasím. To by se mi asi líbilo. Předpokládám ale, že nějaké čistící druhy budou také zapotřebí, ne? Nebo jsou ty rybičky schopny se o biorovnováhu postarat samy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:48 Muž NIKO [527] Re: baletka
Pěkně osázené akvárium a v něm 50 - 60 červených neonek má své kouzlo.Akary,pestřenci,kančíci,perlovky jsou krásné ryby,ale v době tření Ti pěkně "rozhážou" dno a vytahají rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:38 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
já bych doporučoval čeled cichlidae skalára akary pestřence to jsou odolné ryby

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-akvaria-251-500-l-velke-akvarium?od=1251