Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2020 18:15 Žena KittyM [26] Re: Jarden Sk, Kawa
Děkuji za reakce, teplota je 27,5C, PH před filtrem 7,5, teď lehce pod 7.. Gigaexotic nebyla šťastná volba? Vzduchování dorazí snad zítra, objednala jsem hned jak to začalo :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2020 11:32 Muž Kawa [1370] - TetryRe: KittyM
Je třeba vzít v potaz co píše Jarden. Ja bych se ještě zaměřil na to pH. Neuvadiš hodnoty. Živorodky nemají rády nízké pH. Měly by mít kolem neutralu. Jestli tam máš 5,5 není se co divit. Těch 70 mg/l NO3 by jim nevadilo. No a ryby bez karantény z Gigaexotic??? No nevím zda to byla velká odvaha nebo hloupost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2020 07:31 Muž Jarden Sk [287] Re: KittyM
Ahoj, nie som na ryby odborník, ale buď si si niečo priniesla s tými piskorkami a rybami, ale to by boli na rybách asi nejaké známky choroby.Teplota tiež nepíšeš kolko je v tomto horúcom období a s tým aj deficit kyslíku v noci by tiež mohol byť.Zaviedol by som vzduchovanie na noc, máš akva dosť zarastené a to prúdenie asi nebude dostatočné.S kŕmením by som bol tiež opatrnejší, nech tam nezostáva odpad baktérie majú velkú spotrebu O2.Ak máš pleseň na plávajúcich rastlinách, tak tá kvalita vody nebude dobrá a menil by som viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2020 19:30 Žena KittyM [26] – problém
Fotka k příspěvku HD Ahoj, prosím o rady, jsem už zoufalá.. Před nedávnem se koupil filtr na dusičnany na přívod pitné vody www.hornbach.cz/… - měli jsme v městské vodě kolem 70mg.. Filtr to vyřešil, ale od té doby mi poumíralo 9 pavích oček pracně sháněné po všech koutech republiky :(( Dnes jsem našla mrtvou dokonce black mollku :( poumíraly nové i původní ryby, dodnes vše paví očka..
Sešlo se toho víc, tak nevím kde hledat viníka - může to dělat ten filtr NO3? Další podezřelí : nekaranténovala jsem velkou zásilku ryb z Gigaexotic (datum viz deníček) a v polovině července se více přerovnávalo dno a sázely nové kytky, část se nechytla. NO2 neměřitelné, NO3 nízké (filtrovaná voda má teda i nižší PH..).. Voda cítit není, ale plovoučky smrdí shora plísní (viditelné nic není)
Údržba - týdně 30% vody, před týdnem, poté co začalo vymírání jsem v akva vodě vyčistila externí filtr a přidala vnitřní co jel předtím třicítce :(
Umírání probíhá přes noc, ryby jsou večer normální, žádné změny v chování (u hladiny neplavou) a ráno jsou už delší dobu mrtvé :( Vnější filtr má zase nějakej divně malej průtok (mám na vcucu předfiltr z kostky filtrační hmoty, čistím 1x za 3dny), ale jede tam i ten vnitřní.. Krmím i zeleninou, tak jestli nekazí vodu? ach jo. Přikládám foto akt.stavu, zítra bude údržba rostlin..
Zbytek akvárií beze změn zatím..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2020 17:17 R Muž ctibum [5502] - Snažím se to nezahubit...Re: fajfmen
To si moc nemyslím. UV lampou je "ošetřena" jen voda, která kolem lampy protéká. Na bakterie ve filtru nedosáhne...
Podle fotky to bude filtr www.nasezahrady.cz/…, můžeš to prozkoumat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 16:15 Muž fajfmen [59] - CichlidyRe: Tereza07
Pokud jsem to správně pochopil a UV-lampa je součástí filtru, tak jsme co do hlavní příčiny doma - toto záření zabíjí bakterie. A co potřebujeme aby ve filtru žilo? Velké množství aerobních bakterií odbourávajících z vody škodliviny. Na nich celé fungování akvária stojí, bez nich se vše zhroutí jak domeček z karet, další zmiňované chyby nevyhnutelný kolabs už jen urychlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2020 15:48 R Muž afc1886 [8735] Re: Tereza07
Za mě rozhodně otrava. Místo filtru s uv světlem a kupováním zázračných vodiček to chce vyměnit dno a přidat mnoho živých rychlerostoucích rostlinek plus provádět častější výměnu části vody. Rostliny se často darují, tak když uvidíš někoho ve svém okolí, tak mu zkus napsat soukromou zprávu. rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku . Jak už tady zaznělo, tak rybky jsou pěkné prasátka, proto tomu musíš přizpůsobit údržbu a ten anubias by měl být přivázaný k dekoraci ( kořen, kámen ) nebo musí mít aspoň oddenek nad substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 15:27 Muž Maro_s.12 [32] Re: Libor
Taky bych to viděl na otravu. To dno je nanic určitě chemicky ovlivňuje vodu a tyhle živorodky jsou čuňata 50l akva znečistí za chvíli plus výměna vody jednou za dva týdny a kdoví jestli i odkalení a vlastně skoro bez kytek. Pochybuji že v tom dne něco roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 14:55 Muž Libor [256] Re: Tereza07
Nejlepší by bylo založit prezentaci akvária, popsat jeho historii a dát celkovou fotku. Z těch zatím uvedených fotek mám dojem, že tam je nevhodné dno (silně připomíná mramorovou drť), naprostý nedostatek prospívajících rostlin a příliš mnoho chemie. Neuvádíš ani typ filtru a způsob výměn vody. Ty příznaky by nasvědčovaly otravě (dusitany?), ale bez podrobnějších informací to je jenom věštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 14:35 Žena Tereza07 [0] – Hromadný úhyn ryb
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý den, přicházím s žádostí o pomoc, jelikož hromadné vymírání rybek trvá cca 3 měsíce. Začalo to po jedné, což jsem nijak neřešila dokud se na nich nezačal po smrti objevovat bílý povlak. Z 5.7 na 6. 7 mi zemřelo 7 rybek všechny s bílým povlakem. Rybyčky, které umřeli měli cca 8 měsíců byl to můj domácí chov. V akvarku se nějakou dobu předtím začala na dekoračních a kostkách objevovat černá řasa. Tu jsem řešila koupenim lepšího filtru i s UV světlem. A přípravky právě proti této řase. Ničeho dalšího co by bylo zvláštní a mohlo by to souviset s umíráním jsem si nevšimla. Pár informací o akvarku:je na 50 l Jsou tam kameny Tři rostliny, na kterých se uchytavala řasa. Pár dekorací, které byly teď dočasně vydany, jelikož jsem je podezirala z toho že oni jsou důvod úhynu. Ryby dostávají jist jednou denně. Voda se mění max. Každé dva týdny. Voda nijak nesmrdí. Přípravky na vodu jsou od jedné značky a to tetra. Používám filtr a UV. Ryby nevykazují žádné příznaky nemoci. Některé až těsně před smrtí blázní - naráží do akvária, točí se, jsou zkorucene. Ryby jsou: Black molla, plata a mečovka. A dva s Sumečci. Žádám o radu jak zachránit svoje rybyčky, zda by mohlo celková výměna? I s kameny a vším? Nebo je nějaká ráda jak zjistit co to je? Občas mi přijde že je ta "nemoc" pozita a a když umřou projeví se to právě bílým povlakem.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.07.2020 16:43 Muž 0 [1200] - Obecné.Re: Kaja
Vždyť jste to sám popsal.

Proč a jak mohlo být ve filtru tolik sraček, že to otrávilo ryby??

Máte holé dno a odkalujete jej ? I v substrátu a samotné vodě se to rozkladné zatížení, taky velmi rychle hromadí.

Dravci krmení vysokoenergetickou stravou potřebují hodně kyslíku v nezávadné vodě, jinak i venku v rybníku bez pořádného přítoku čerstvé vody a zároveň odtokem měněné vody, mohou vyhynout, což se stalo i u nás v obci .

Po bokách nádrže za síťovou stěnou - přepážkou jsou kytky mimo dosah ryb a svou funkci plní, pokud je vysoký obsah nitrátů nezničí.

Zeptejte se na lepší osvětu, odborníků v cichlidářské skupině.

www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 14:46 Kaja - Obecné.Re: 0
Nemyslím si, máme 2 roky fungující 200 litrové malawi a naprosto bez problému, výměnu vody a čištění filtru provádím jednou za 10 dní, u velkého zmíněného akva výměna vody jednou za dva až tři týdny a čištění filtru tak jednou za 5 týdnů, u tohoto filtru a tak velkého akvária se to ani častěji nedoporučuje. Nehledě na to že bych chápal, že by k otravě znečištěním došlo v některých akváriích, kde má akvarista přerybněno, ale ne v 700 litrovém akváriu kde je 7 20 centimetrových ryb. A jen málokdy se vidí akvárium s dravci a rostlinami, to konkrétně tyto druhy nejdou s nimi ani dohromady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2020 08:06 Muž 0 [1200] - Obecné.Re: Kaja
U vrubozobců to byly jasné příznaky otravy a nechali jste je v tom bez pomoci pomalu trýznivě umírat.

Některé druhy - sumci, bichiři v takových podmínkách vydrží déle.

Pokud je akvárko bez rostlin a není to řešeno přepážkou, nebo bezpečné, kontrolované napojení na rostlinnou nádrž a hlavně včasnou velkou výměnou vody,
plus nezanedbaným čistěním filtru, tak tahle ta akvaristika skončí.

Běžný, stále se opakující jev. Celá desetiletí slyším od lídí tyto nářky.

Pořídí si rybičky a o tom, jak to funguje, ví toho příliš málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2020 22:48 Kaja - Obecné. – Hromadný úhyn ryb
Ahoj všichni, jsem zoufalý a potřeboval bych radu. Mám 700l akvárium, vnější filtr Fluval fx6 a před třemi týdny nám vypadl proud. Bohužel než jsme si toho všimli, filtr vyplivl do vody všechny s prominutím srač*y a většina ryb byla mrtvá, všichni kančíci - 2 druhy a papouščí cichlidy. Přežili nám bichiři, ty máme dva, dva sumečci žraločí, nějaké akary modré a tři oceláti. Vyměnili jsme asi půl vody v akváriu a vyčistili filtr. V akváriu jsme nadále ponechali dva sumečky, dva bichiry a tři vrubozubce, akary šly do jiného. Před dvěma dny jsme zpozorovali podivné chování vrubozubců. Špatně a ztěžka dýchali, až sebou občas cukali, lehávali na bok a zbledly jim okraje ploutví. Snad i oči měli vykulené. Samozřejmě ani potravu nepřijímali. Dnes jsme je našli mrtvé. Před týdnem dostali poprvé malé živé rybičky, mohla to být ona příčina? Nebo už to, co se stalo před třemi týdny? A jak to, že sumečci a bichiři jsou v pořádku, respektive nenapadá někoho, o jakou nemoc, parazita či snad otravu se mohlo jednat? Budu všem moc vděčný za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 18:46 Muž Roger [1133] Re: jirkazvire
Možná bych popřemýšlel zda jsou vločky ok. Třeba vlhkost apod... Osobně bych jimi nekrmil, 6l na 240l je prd tam bych asi chybu nehledal

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.04.2020 22:44 Muž PaDa [5288] - mřenky a sumciRe: jirkazvire
Aby to bylo z tý vody, to bys tam v tomhle poměru musel nalejt kyselinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2020 22:42 Muž Rami [109] - Jihoamerické cichlidyRe: jirkazvire
K takovým dotazům se hodí dávat i fotku nádrže. Aspoň pro představu o čem se bavíš...Vnitřní filtr je široký pojem. Zvládá to? Jak ti dýchají normálně ryby?
6 litrů na takový objem je téměř zanedbatelných...
Jak dlouho tam jsou ty parmičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2020 22:31 Muž Králík [151] Re: jirkazvire
Jelikož voda nebyla odstátá, tak se v té vodě mohly nacházet nějaké látky, které parmičkám nesedly. Doporučuji vodu nechat vždy odstát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 21:58 Muž jirkazvire [0] – hromadný úhyn ryb
Večer po krmení (vločkovým),jsem dolil odpar - cca 6litrů vody do 240litrové nádrže. Po 30min vypnulo osvětlení.
Ráno v nádrži jak ve Wu-Chanu. Z 29 parmiček čtyřpruhých 15 chcíplých. Ostatní ryby (zbytek parmiček, 30 danií a 6 krunýřovců)naprosto bez problému. Akvarko je téměř rok založené, hustě prorostlé, vnitřní filtr s vývodem pod hladinou, bez vzduchování, krycí skla těsně nad hladinou. Dolévaná voda byla kohoutková, neodstátá (běžně jí používám k doplnění odparu, ale přes den). Od té doby vše v poho, zajímá mě jen důvod úhynu. Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2020 10:43 Muž Roger [1133] Re: RAP
Přidávám po troškách, ve výsledku mám v kbelíku mnohem více vody z akva než té původní. Tehdy mi tento postup někdo tady poradil a toho se držím. Už nevím ani kdo to byl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2020 10:34 Muž RAP [793] Re: Roger
Výhoda kbelíku je ve vetším objemu a přehlednosti množství, takže hodnota vody po ukončení aklimatizaci odpovídá vodě v akva. Kdežto v běžném sáčku je voda napůl. Pokud se neodlévá, aby bylo místo na další přidávání vody z akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2020 10:25 Muž Roger [1133] Re: RAP
Aklimatizuji naprosto stejně jako ty, včetně kbelíku atd.. stejný postup, ryby odlovím po 2 až 2,5h. Žádný spěch.
Vím, že dávají ze zásobníku, nikdy jsem nepátral jakou do sáčku dávají, sám majitel když jsem tam kupoval ryby poprvé mě upozornil ať aklimatizuji s citem že mají vodu tvrdou a já měkkou, postup aklimatizace dělám vždy jak píšeš ty bez rozdílu odkud ryby jsou. Jak píšeš zatím asi i osvědčený postup, žádné problémy jsem neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 10:14 Muž RAP [793] Re: Roger
Roger napsal: ...Když si vozím ryby z Vivária tak tam mají hodně tvrdou vodu, doma mám zase dost měkkou...
Vivárium nedává vodu z akva, ale čistou ze zásobníku a ta bývala upravovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.03.2020 10:10 Muž RAP [793] Re: DavidP
DavidP napsal: ... pytlík nechám v akváriu 30 minut s tím, že každých 10 minut dolévám 30% vody do sáčku...
Já nechávám sáček 30minut, aby se vyrovnaly teploty. Rybky přeliji ze sáčku do kbelíku a pak opatrně přidávám vodu z akvária. Po skončení aklimatizace ryby odlovím síťkou, aby se voda z převozu nedostala do akva.
Tímto způsobem aklimatizuji i divoké odchyty a nikdy nebyl problém. Chce to trpělivost a čas jako celá akvaristika.;-)
PS: 12 rybek na sáček je dost, aby došlo k razantnímu poklesu pH a zvýšení NO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2020 09:56 Muž RAP [793] Re: Kawa
Ono pH dokáže v transportním sáčku rychle klesnout vlivem dýchání a metabolismu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 09:54 Muž Roger [1133] Re: Anthrax
Otázka je zda už jich tam nebylo už rak dost, ale prd tomu rozumím, jen mi to přišlo logický, stejně tak jako nedostatečná aklimatizace. Jsem zvědav k jakému závěru dojdete, zajímá mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2020 07:39 R Muž Anthrax [3372] Re: Roger
To by ryby nechcíply takhle rychle. Ty látky které by zabíjely se napřed musí vytvořit a nahromadit. Má to trochu setrvačnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 06:30 Muž Roger [1133] Re: Kawa
Od toho je aklimatizace ne? Když si vozím ryby z Vivária tak tam mají hodně tvrdou vodu, doma mám zase dost měkkou a ještě nízké pH, ale ryby aklimatizuji minimálně 2h a vodu přidávám po troškách. U něj bych to viděl na problém v akváriu, nic jiného bych v tom nehledal. Alespoň si to myslím. Málo kytek a příliš mnoho nových obyvatel, údržba všelijaká atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 00:26 Muž Kawa [1370] - TetryRe: DavidP
Ono není od věci si změřit ph v akvariu a vody ze sáčku ve kterém jsou donesené ryby. Rozdíl jednoho stupně může být pro některé druhy problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2020 22:15 R Muž lacewings [4532] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DavidP
DavidP napsal: Připadá mi jako by prožily nějaký šok.
- pH ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2020 21:28 Muž ondrejD [63] - HalančíciRe: DavidP
Pokud jste aklimatizoval nejen srovnáním teploty, ale i vodou - cit.:

"Tu provádím jako vždy, pytlík nechám v akváriu 30 minut s tím, že každých 10 minut dolévám 30% vody do sáčku."

- a pokud některé ryby padly opravdu hned po vypuštění do akva, a zbytek během chvilky, a přitom "šokovaly", musely být vidět nějaké příznaky už v rámci aklimatizace. Příště doporučuju opravdu dobře ty ryby sledovat. Aklimatizaci klidně delší - aby se ty ryby v tom sáčku stihnuly víc uklidnit.

Nepoužíval jste nějakou chemii tak týden dva před vypuštěním ryb? Nebo něco jiného .. lakování nábytku v pokoji...? Jako mohly to být i NOxy, jste si jistý že to měření měří správně? Není ta sada třeba už stará..?

Nemluvě teda o tom, že nemáte karanténu, což považuju za velký problém a opravdu velmi doporučuju si nějaké menší akvárko pro tyhle případy pořídit. Lze toho pak využít i tak, že nové ryby po karanténě pouštíte do velkého akva po částech - a když něco padne, víte to zavčas, a nepřijdete o všechno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 16:15 Muž michalt [733] - MiniakváriaRe: DavidP
A jak jsi je v tom pytlíku aklimatizoval, než jsi je z něj přendal do akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 14:04 Muž DavidP [1] Re: 4Sima
Ryby byly v pytlíku pouze +-45 minut, doprava byla v teplém aute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 14:02 Muž DavidP [1] Re: Tom384
Omlouvám se měl jsem chybu v prezentaci, není to krunýřovec oranžový, ale sp. Gold
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 14:01 Muž DavidP [1] Re: ondrejD
Rybičky v pytlíku když jsem je dával do akvária neměly žádné příznaky, ale hned jak jsem je dal do akvárka, tak začaly špatně plavat a do pár minut zemřely (pár jich zemřelo okamžitě co jsem je pustil do akva). Připadá mi jako by prožily nějaký šok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 22:20 Muž Tom384 [14] Re: DavidP
Mohl to zpusobit nedostatek kysliku v akvariu v kombinaci se stresem ryb. Na otravu to nevypada, to by tak rychle nepochcipaly. Co ten krunyrovec oranzovy? V atlasu je psana minimalni velikost nadrze 300l a ty jsi ho dal do 90l. Nikdy jsem se s tim nesetkal, ale velka ryba mohla vydejchat nadrz na uroven, kterou jeste dokaze prezit, ale nove ryby ve stresu potrebovaly daleko vic kysliku, zacaly se dusit, upady do soku a uz se z nej nedostaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2020 21:13 Muž ondrejD [63] - HalančíciRe: Tom25
Osobně nejsem přítelem žádné "chemie", pokud to není opravdu nezbytné - tzn. pokud to nejde vyřešit jinak. Vždycky riskujete negativní vliv chemikálie na některé ryby (každá ryba je citlivá na něco jiného a na různou koncentraci přípravku, kámoš si tak snadno otrávil C, panda - a jel podle návodu, a divil se když jsem mu řekl kde byla chyba..). Nemluvě o tom co se zřejmě stalo vám - úhyn a rozklad množství planárií vám za..re vodu a je zaděláno na problém..

Ploštěnky doporučuji redukovat "lovem na návnadu" přes noc (plastová epruvetka s kouskem filé na několika místech provrtaná), nebo rybami které se jimi můžou přiživovat (zálěží na ostatní obsádce a osobních preferencích)

A hlavně se zamyslete: planárie potřebuje něco žrát, aby se hodně množila - takže asi hodně krmíte, nebo málo odkalujete, nebo nevím co .. toto je základ (je to podobné jako u šneků).

hodně zdaru!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 21:07 Muž 4Sima [283] Re: DavidP
Neprochladly Ti ryby cestou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 21:03 Muž ondrejD [63] - HalančíciRe: DavidP
Sklorex osobně neznám, ale slyším na ně jen dobré reference, člověk nějakou chybu nikdy nevyloučí, ale tady je to asi opravdu jen málo pravděpodobné.

A pokud to padlo všechno do 5 min., tak to je fakt zajímavé - zřejmě vážně problém v akva.

Během aklimatizace se ty ryby chovaly jak? Nebylo na nich už něco znát? Ztráta rovnováhy, ...?? Pokud to bylo v tom akva tak rychlé, jak to že aklimatizace 30min byla bez jakýchkoli příznaků? tedy pokud byla bez příznaků...??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2020 16:33 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: afc1886
S tím počítám uvidím co zbytek osádky co zatím je jestli umrtí budou pokračovat nebo už se to zlepší dám tomu pár týdnů než bude dokoupena nová osádka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2020 15:27 R Muž afc1886 [8735] Re: Tom25
S tou novou osádkou bych ale nějaký čas počkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 15:23 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: RAP
Odkaleni provedeno minulý týden 2x v týdnu a dnes jednou. Tak snad to bude už dobré je pravda že voda trochu více zapáchala při odkalovani dna vím, že plostenky vypouští i nějaký humus při úmrtí asi to bylo s toho jen mě mrzí, že budu muset zas novou osadku nakoupit tone a snad to už přestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2020 12:32 Muž RAP [793] Re: Tom25
Asi bych odkalil. Jestli jich bylo hodně, mohl jejich úhyn zhoršit kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 10:47 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – ??
Dobrý den, jednom mém akváriu se vyskytli plostenky a začali přibývat a bylo jich moc použil jsem přípravek No Planária vše jsem dělal podle instrukcí z ničeho nic mi po 3 dnů zacli umírat ryby v akva 20 neonek během dvou dnů ancistrus parmicky cernopruhe další dny nevím co s tím příznaky mají rozpad ploutví furt leží na substrátu dekorací ne přijímají potravu a jsou takový belejsi ty rybky. A nevím co mám dělat máte radu díky moc. :-(
EDIT- A ještě bych Zapoměl v akváriu jsou takové belejsi povlaky i na listech atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 01:36 Muž DavidP [1] Re: ondrejD
Rybičky pochází ze sklorexu v Brně(což bych řekl že je jedna z nejlepších akvaristik co znám), takže na 99% byla chyba někde u mě. Ze 24 rybiček mi přežila pouze 1 neonka, ostatní do 5 minut po vpuštění ihned zemřely, přitom rybičky v akváriu jsou zdravé. Nějaké to info o akváriu mám v prezentaci.V sáčku jsem je měl pouze 45 minut (15 minut cesta). Rybičky jsem aklimatizoval 30 minut a pak je vylovil, za svých 5 let jakožto akvarista jsem to dělal úplně stejně a nikdy nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 22:37 Muž _ucx_ [911] - Symphysodon + CorydorasRe: DavidP
Jaké byly podmínky při transportu? Jak velké sáčky, kolik vody, byl použit termobox, jak dlouho trval transport?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 22:33 Muž ondrejD [63] - HalančíciRe: DavidP
Zdravím, z jakého akva, z jakého prostředí jste ty ryby bral? Může být (pouze spekuluji), že byly "přiotrávené" N-látkami z původního akva, a díky tomu i jinak relativně "normální" změnu nezvládly... - tomu by odpovídala ta náhlost úhynu i to, že původní ryby jsou zdá se celkem OK...
rozepíšu co by mě zajímalo:

- množství ryb v akva

- schopnost personálu odpovědět na nějakou otázku

- stav skel/dna akvárek

- stav ryb (překrmené/nakrmené/na lačno/vyhládlé..)

..zamyslete se, vraťte se do té akvaristiky a přemýšlejte co vidíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 20:28 Muž Roger [1133] Re: DavidP
Možná by bylo dobré napsat jak dlouho trvalo do poslední oběti? Bylo to okamžitý nebo v řádu hodin nebo dní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 20:25 Muž Roger [1133] Re: vaclav
No nevím, přidal naráz 24 ryb, do akva kde není pořádná zeleň a údržba je bůh ví jaká, po přidání stouply hodnoty a pak je to rychlý, ale jsem amatér. Podle mě je to ale celkem jasný, nebo pak ta druhá varianta že ryby měli v původní nádrži úplně jiné hodnoty a dostatečně tak neaklimatizoval nebo spíše uspěchal aklimatizaci, já například z Vivária aklimatizuji ryby i víc jak 2h protože vím, že Mělnická voda je hodně tvrdá. Ale stejně si myslím že se tam ryby otrávily. Ale vy jste zkušený, já jen zkusil přispět ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.02.2020 19:36 R Muž vaclav [11949] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Tak moc s tebou nesouhlasím, ryby ihned umřely a ne časem a na žádné houpání vody nebyl čas. :-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 13363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10049-hromadny-uhyn-ryb