Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 00:15 Muž Buldr [218] Re: Radek87
Vděčně si zpestří jídelníček, druhý den nezbyde ani jedna a ještě týden budou šmejdit v mechu, džungli kytek a dohledávat, jestli nějaký oběd nedezertoval.

Caridina Davidi jsou malé jednohubky, výrazné a efektivní jako rudý hard na býka. Bez skrupulí se do nich pustí prakticky okamžitě. Podstatně větší Caridina Japonica taktéž, od prvního kontaktu "hýbe se to" do vyhlazení uplyne maximálně několik hodin. Možná jsou ty moje prostě jen příliš agresivní, navyklé na lov živého krmiva, nicméně tak jako tak zapláčeš nad drahým obědem.

Parmičky je lepší chovat samostatně a jediné s čím se snesou jsou pancéřníčci, samozřejmě výlet k hladině neunikne jejich pozornosti a pokud jim nelezou do zelí, nechávají je na pokoji. Většinou jen kradou tablety.

I neonky umí zlikvidovat krevety
Brodys
7.9.21 16:30 Pěkná houština, také jsem zkoušel krevetky a začaly je žrát i neonky :) Dobrá zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2022 21:34 Muž Radek87 [5] Re: vlka
Také mě to už napadalo se zbavit parmiček a místo nich si tam dát buď neonky nebo rasborky espeho + ty krevetky. Nicméně je nechám v klidu dožít a až umřou tak to zkusím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2022 21:30 Muž Lojza007 [456] Re: vlka
To je lepší pořídit někam na stůl 20l nebo 30l malý akvárko jenom pro krevety. Hezky se to pozoruje a úplně bez ryb jsou nejaktivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 20:55 Muž vlka [3015] Re: Radek87
Já bych raději vyměnil rybičky. Krevetky jsou parádním spestřením života v akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 11:27 Muž Radek87 [5] Re: Lojza007
Díky za odpovědi, krevetky nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 09:25 Muž Lojza007 [456] Re: Radek87
Přesně tak, ty krevety ani neuvidíš. A pokud tam ty parmičky už máš, tak se dospělosti krevet ani nedočkáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 07:44 R Muž afc1886 [12920] Re: Radek87
Já bych tam ty krevety nedával, budou stejně jenom zalezlé a stejně si je pořádně neužiješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 23:04 Muž Radek87 [5]
Myslíte že mohou být společně Neocaridina davidi a parmičky čtyřpruhé? Když budou jíst mladé tak mi to nevadí, spíše jesli nechají napokoji dospělé.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 09:11 Muž KarásekLut [49] Re: Silviebaris
Tak ja bych krevetky nasadil tak po mesici az mesici a pul od zalozeni a rybky treba tri nebo ctyri tydny pote :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 16:29 Muž ds [19] Re: Lojza007
Tak jistě že je to svým způsobem kompromis na úkor krevetek. Já bych to spíš nazval rovnováhou.
Pokud krevetky nemám zejména na chov, tak jich nepotřebuji mít stovky. Já ke svým rybkám přidal na začátek cca 20 kousků malých až středně velkých. Po pár měsících jich bylo dvakrát tolik. Pak jich ubylo, ale to byl problém filtru :) Teď už jich mám zase dost. Při posledním počítání mě to u 50 přestalo bavit :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 14:38 Žena Silviebaris [2243] Re: Lojza007
Já po zkušenosti,kdy skončili jako potrava asi do 10 minut už je mám samostatně,jen občas jim tam hodím pár samic bett..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 13:54 Muž Lojza007 [456] Re: Silviebaris
Není problém nasadit třeba pancéřníčky a bornejky. Ti krevety zcela ignorují. Pak pár týdnů počkat, krevetky, pár týdnů počkat, až trošku odrostou a nasadit další ryby...
Mně ty články celkem taky pomohli, pořád jsem přemýšlel, jestli mám dát ke krevetkám razbory hengelovy nebo neonky modré a podle toho článku jsou bezpečnější ty nenonky, tak mám vybráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2022 13:38 Žena Silviebaris [2243] Re: KarásekLut
Každopadně první nasaď krevetky,a poté ryby..Já to udělala obraceně a hned krevetky padali do tlam ryb.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 13:34 R Muž Anthrax [4299] Re: KarásekLut
Je to tak, jak je to tu i jinde mnohokrát napsáno.
www.krevetkus.cz/…
www.shrimp.cz/…
V hustě zarostlé nádrži krevetky budou prosperovat a množit se i v přítomnosti větších ryb jen s drobnými ztrátami.
Neonky červené si občas rády zobnou. A stejně bych je do 54 l nedával. Ostatní zmíněné druhy taky mladou krevetkou nepohrnou ale jejich populaci rozhodně nezdecimují, mají-li se kde krevetky ukrýt.

Každopádně chov ryb a malých ktevetek je vždy tak trochu kompromis na úkor krevetek. Zkrátka ne vždy se dá vše skloubit, tak aby to bylo stoprocentní pro obě strany. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 13:10 Muž KarásekLut [49] – Danio nebo neonky
Zdravím. Založil sem znovu akvárium 54 l a budu tam dávat krevetky neocaridiny a přemýšlel jsem jakýma rybkama akvárium doplnit. Přemýšlel jsem nad Dánio perlové, neonky modré nebo neonky červené. Podle toho co píšou v popiskách by se všechny tři druhy měli s krevetkama dobře snášet. Co myslíte vy? Jsou tyto rybky v pohodě? Děkuji za komentáře

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 11:03 Muž ds [19] Re: kubin
Zdravím. Ač začátečník, mám krevetky spolu s betou, rasborami a neonkami. Neonkám a rasborám jsou krevetky úplně jedno. Beta si jich většinu času také nevšímá, ale párkrát do měsíce má snahu je prohánět.
Ale krevetky jsou tam neskutečně rychlý, že beta nemá šanci. A je to labyrintka jako čichavec, a myslím si, že s rychlostí na tom může být lépe než beta. Ale na krevetky nemá. Možná že ta moje v lovu párkrát uspěla, ale krevetky se úspěšně množí dál. Takže žádné zásadní škody.
Důležité je mít nějaké úkryty (nejlépe z rostlin), kde se mohou krevetky případně schovat. Já osobně bych v čichavcích problém neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 16:28 Žena patka [112] Re: kubin
Drahé krmivo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 15:58 Muž Yirka [8760] Re: kubin
Na ty menší si počíhají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 15:23 Muž kubin [0] – krevetky a čihavec perleťový
Ahoj chtěl bych do svého akvárka, kde jsou i krevetky dát číhavece perleťové 2kusy. Myslíte, že spolu dokážou žit nebo ty krevetky sežerou? Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2021 07:15 Muž Brodys [328] Re: Aleš
Přesně nevím,ale projdi atlas a něco najdeš. Akorát některé druhy ne vždycky mají a je třeba hledat nebo počkat. Jinak velké jsou, ale kdyby ne,tak už u nás nejsou :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 22:50 Aleš Re: Brodys
To jsou moc velký, raději bych menší. Nejsou nějaké z Amazonie? Ať zapadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 22:00 Aleš Akv 200l
Fotka k příspěvku HD

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 21:39 Muž Brodys [328] Re: Aleš
Mně vydrželi asi 5 minut, nejdražší krmení v životě smich Teď máme Gabonské a ty už jsou v pohodě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 21:26 R Muž Anthrax [4299] Re: Aleš
Nevýhodou je, že neznámé tvoje akvárko. V dobře zařízené (zarostlé) nádrži můžou fungovat i malé krevetky s podstatně většími rybami. Pokud chceš být úplně v klidu, tak zvol krevety japonské. :-) Ty jsou dostatečně velké. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2021 21:25 Muž vlka [3015] Re: Aleš
Fotka k příspěvku HD Pokud máš v akvárku nějakou ,,schovku,, tak se Krevetky dokáží schovat. Mech nebo třeba Růžkatec, alespoň u mě to funguje. A druhově si vyber, které se ti líbí, mám Caridina cantonensis crystal red, nebo Neocaridina davidi, nebo Caridina multidentata, nebo Neocaridina davidi blue dream, ty jsou moc hezké...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 18:39 Aleš – Krevetky a Tetry
Ahoj prosím o radu, rád bych přidal nějaké krevetky do 200l akv. středně zarostlé, mech. Posádka jsou neonky, tetry žhavé, tetry císařské, panceřničci, ancistrusove, ampularie.
Případně jaký druh?
Díky Aleš

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 21:05 Muž vlka [3015] Re: Korny
Žádné strachy, můj velký Ancistrus mi je nevyhubil a Krevetky se množí jak o život...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 10:04 Žena Korny [72] Re: Anthrax
Ďakujem, len som sa bála lebo je predsa len väčší, ale mam dosť zarastené akvarium, tak dufam, že prežijú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 09:50 R Muž Anthrax [4299] Re: Korny
Pancéřníček by problém být neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 09:47 Žena Korny [72] Re: vlka
No a ten 6cm albin panciernicek pri 1cm blue dream Neocardinach? Trochu sa bojim aby si nespravil večeru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 21:56 Muž vlka [3015] Re: ctibum
Pokud bude chtít Krevetky, není nic jednoduššího, než se zbavit těch černoušků. A když bude mít někde v AQ kousek džungle, tam vydrží i Krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.03.2021 21:50 R Muž ctibum [6444] Re: vlka
A až si zvyknou, nebudou chtít žrát už nic jinýho... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 15:49 Žena Korny [72] Re: vlka
Zatiaľ molly majú asi 2 týždene a su v porodnicke, takze si myslim ze by si mali zvyknúť, planovala som aj sekavce ale nie som si ista,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 14:40 Muž vlka [3015] Re: Hopri
Dej je tam a uvidíš, možná si Molly na ně zvyknou, když jsou ještě malinké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2021 13:54 Muž Hopri [396] Re: Korny
Problém budou Molyny, až povyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 13:05 Žena Korny [72]
Ahoj,
Môžem dať do 50l akva 12 neocardin red,z 3 pancierničekom (1 albin asi 6cm a 2 zeleny asi 3 cm) a k 2 gupka samcekom cca 4cm. Mám tam aj 1 cm molly 2 ks.?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 18:55 Muž vlka [3015] Re: ctibum
Doufám, že tak nějak dojde k ,,přirozené rovnováze,, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2020 18:29 R Muž ctibum [6444] Re: vlka
To, že se krevetky množí, neznamená, že je Tetry nebaští... ;-) Holt jen poptávka nepřevyšuje nabídku... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 18:27 Muž vlka [3015] Re: AKR
Čauky, pokud bude AQ dobře zarostlé, tak Tetry krvavé nesbaští žádnou Krevetku, mám je společně dlouho a s více druhy Teter a Krevetky se množí.A s ancíky pozor, jsou to rychle se množící ,,čuňátka,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 13:03 AKR Re: Anthrax
Mám radši menší krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 12:00 R Muž Anthrax [4299] Re: AKR
Ancíci nebudou žrát žádné krevetky ani jejich dorost.
AKR napsal: Aha, tak krvavky zatím řešit nebudu a podívám se po menší rybce . A nebo po větší krevetce. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 11:58 AKR Re: Anthrax
Aha, tak krvavky zatím řešit nebudu a podívám se po menší rybce .

Ancíky si chci nějaký nechat asi teda míň jak deset, nemám ještě s malou nádrží zkušenost.
Mě to baví mám rád ancíky, celkem chovám 10 ancíků ve 100l, baví mě to je to užasná ryba.

Dám na vaší radu a krvavky tam zatím cpát nebudu a ancíky omezím asi na 5 jem mě zajímá jestli budou požírat krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 11:30 R Muž Anthrax [4299] Re: AKR
Krvavky krevetky žrát budou, respektive malé krevetky určitě. Ale záleží jak bude nádrž uspořádána. Je klidně možné, že i tak bude ktervetek přibývat.

Těch 10 ancíků bych si fakt rozmyslel. Bude to obrovská biologická zátěž. Navíc než si nechávat deset ryb s tím, že zakrní, to bych se na to radši vykašlal a rozdal je všechny. Takový chov přece nemůže nikoho těšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 10:43 AKR
Zdravím,
Lepím 60l akva, chci tam dát rostlinky:
rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_dubyana
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
Bude mírně zarostlé a středně členité.
Jako osazenstvo bude cca 35 mini ancíků staří 16 dní, postupně většinu porozdávám a nechám si jich tak 10 (stejně v tak malém akva moc nevyrostou) a ještě tam bude 10 teter krvavých.
K nim chci dát asi 15 krevetek red cherry, tak chci vědět jestli je nepožerou.
Případně když do toho akvárka dám již zaběhnutý filtr, a 1/3 vody z mého velkého akvárka, zbytek dopustím odstátou a upravenou vodou z kohoutku, tak si myslím že to akvárko bude zaběhnuté třeba po třech dnech, tak jestli tam ty krevetky můžu dát týden po založení, díky za rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2020 23:51 Muž vlka [3015] Re: TomikVyskov
Čauky, kdepak, Surmovky jdou pouze po Okružácích a pokud je totálně nepožerou, tak je v podstatě nic jiného nezajímá. Možná by se pustily do mrtvé Krevetky, ale zdravou a živou Krevetku nedostanou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.06.2020 23:33 Jan Bísek Re: TomikVyskov
Máme s touto kombinací dobré zkušenosti. Krevetky se na Heleně vozí a čistí jí domeček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2020 22:38 Muž TomikVyskov [5]
Ahoj, chci se zeptat, je možné aby Surmovka vražedná lovila Krevetky japonské? Je soužití těchto dvou živočichů možné? :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 06:56 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Luky13
Japonici budou v pohodě. Akvárko máš celkem zarostlé, můj názor je, že by si to mohl zkusit. Chybama se člověk učí. Asi by byly víc schované, alle čichavec je spíš nahoře a není tak divoký. V čichavcích problém nevidím, i kdyby ti samozřejmné sem tam nějakou sezobl. Parmičky prý budeš měnit. Podle mě by to šlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 05:02 R Muž afc1886 [12920] Re: imax
imax napsal: čichavec perleťový je dost velka ryba. Bude s krevetkami v pohode?
On ano, ale krevetky ne. :) Počítej s tím, že bude krevetky baštit. Ale v dobře zarostlé nádrži, ti vždycky nějaké krevetky přežijí, ale nepůjdou moc vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 22:04 Muž Luky13 [60] Re: imax
Zde je spolu chová www.youtube.com/…

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 21473x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759