Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 11:49 tttomas – Re: Danjar
netiriny nebo jak se jim taky rika zebry v ostrave sezenes urcite, vim o trech mistech kde je maji urcite, ;-) v globusu, v tescu, a u jednoho chovatelo od ktereho kupuju rybky ze tem prvnim dvou neverim, maji nemocne ryby ale jak to je s tema snekama to nevim, v hornbachu jsem je myslim taky videl, a jestli si z ostravy tak 13.2 v sobutu je na VSB v menze burza a tam je sezenes urcite,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 11:31 eriksk
ja mam aj mecune ,platy,pavi ocka a nic nerobia krevetkam a mecune maju asi 6 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 18:37 Muž romi [7]
skusenost hruba po troch mesiacoch - cichavce medove si krevety absolutne nevsimaju, aj ked sa po akva premavaju aj jedince, ktore by nemali mat problem zblajznut.
mozno obcas zlikviduju nejakeho novorodenca, ale nejaka genocida sa nekonala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:39 Muž Lukša [18] – Semtex
Fotka k příspěvku Tak to už pak záleži na intententitě osvětlení, hnojivu atd.. Mě se na skle pořád nějaká dělá a sem tam to musím i seškrabnout, ale vždycky jim nechám jednu stranu akvárka s řasou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:37 Muž Lukša [18] – Semtex
Vím že doporučené je mít 1 kus Neritiny na 60 litrů, ale to by bylo jako nemít tam žádnou. Mám je tam už asi od 14.1.09 a rostou a vypadají, že se jim tam daří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:34 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Lukša
aha, no tak v tom připadě jsou nějaké líné :-D
já měl 2 ve 130 litrech a po měsíci řasa tak tak stíhala narůstat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:32 Muž Lukša [18] – Semtex
Zas takovej tyran nejsem a jen tak pro ozdobu je tam taky nemám. V akvárku mám dodělanou ještě jednu zářivku, takže se mi na skle pořád nějaká řasa dělá. Občas jim musím pomoci i žiletkou, protože nestíhají. Takže hladové určitě nejsou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Danjar
tak to přeju hodně štěstí ve shánění, já si je speciálně objednával z Vivaria....
zrovna dnes jsem přidal pár fotek R. brigittae do atlasu, doufám, že se rybky budou líbit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:29 Muž Danjar [0] - Rostliny – Re: Semtex
Tak to me potesilo. Uz se po nich budu rozhlizet. Snad je nekde v Ostrave sezenu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Danjar
tak záleží s čím je chováš, jestli myslíš moje s těma rybkama co jsem uvedl, tak ne, spíš naopak.
Krevetky jsou tak drze, že si kvůli kousku žvance došlápnou na rybky a přetahují se s nimi o vločky, nebo po nich skáčou i když jsou krevetky mladé a jen poloviční jak rybky smich
Navíc, když zvolíš vhodný druh krevetek třeba k těm, Boraraskam které jsou sytě červené, mám Yellow Fire, C. babaulti "Green" s Modrými Tygry tak je to nádherný barevný kontrast. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:00 Muž Danjar [0] - Rostliny – Re: Semtex
A jak se ty krevetky chovaji? Neschovavaji se pak prilis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 18:58 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Lukša
ty máš v 38 litrech 2 neritiny?
to je tak pro jednu....
ne že by tam být nemohli pro velikost, ale kvůli tomu, že pro jednu je tam tak tak řas, a zřejmě budou věčně hladové no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 18:25 Muž Lukša [18] – Daveedek
Já měl s krevetkama (Crystal red) neonky obecné a červené, pak i danio myanmarské a krevetky se mi rozmnožovaly, ale nepřemnožovaly jako když byly samy. A ze šneků jsem měl Měchýřovku východní a teď tam mám dvě Neritiny zebry. Oba druhy naprosto v pohodě až na Měchýřovku, která jim pořád žrala krmení, tak šla pryč (prodal jsem ji).
Nejvíc, ale zaleží, jak je akvárko zarostlé a kolik mají krevetky úkrytů, pak by mělo být všechno OK.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 18:05 Muž Fáster [9] – Re: Semtex
Já se neptal...... ;-)
tazatel byl Daveedek.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 17:43 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Fáster
šnečky ke krevetkám určitě dát můžeš, tam nevidím problém, ale škoda že nepíšeš jak velká ta nádrž bude. Podle toho by se dal vybrat šnek...

Ryby jako paví očka, Emdlerky tam nedávej, moc mladých krevetek by jsi neměl.

Ale pokud tam chceš mít nějaké rybky, tak nějaké menší druhy jako je:
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_trpaslici
nebo - rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
a podobně...
Já mám oba dva druhy těchto rybe s krevetkami a věř že většina krevetek je větších jako ty rybičky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 17:14 Muž Fáster [9] – Re: Daveedek
pročti si deník.......

rybicky.net/nadrze/3714&kateg=0&typ=8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 16:42 Daveedek – Krevetky + sneci + pavi ocka
Zdarec zakladam krevetkarium a zajima me jestli je vhodny do mensi akvaria nalozit ke krevetkam naky sneky ( dystak i poradte pls jaky, chtel bych naky vetsi zajimavy vzhledove) a pavi ocka ( moc by jich tam nebylo. Jen na spestreni.
Diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 08:54 Muž romi [7] – Re: invalida
tak to risknem s parikom, trochu sa mi zmensila obsadka ryb a chyba mi nieco dominantnejsie v akva.
vdaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 21:18 Bexi
jsem si všiml že u nás se začal vysazovat do rybníků a tůní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 21:15 0 – Re: Bexi

Ano , ty listy skutečně jsou od vodní rostliny - řezanu pilolistého.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 21:12 0 – Re: Dan3D
Až teď můžu odpovědět.

Vodní berušky žijí s oblibou na odumřelé rostlinné hmotě , která je v pokročilejším stádiu rozkladu s výskytem značného množství baktérií a plísní , jejichž spóry berušky na (+ ve) svých tělech přenášejí. Navíc jsou zvyklé na chladnější vodu , která má dostatek kyslíku, přestože v ní probíhá zmíněný rozklad a i pod ledem jsou vodní berušky vysoce aktivní.

V jezírkách bez ryb jsem jich roky měl na tisíce - hlavně v zimě , ale na jaře a v létě je vždy silně zredukovali čolci , a teď , když do všech venkovních nádrží přes léto vypouštím z akva rybky , tak vymizely asi úplně.

Choval jsem je ve vyřazené dětské vaničce se studenou a alespoň občas ( , kvůli rozkladu organických rostlinných částí použitých ke krmení ) měněnou vodou a dařilo se jim vcelku dobře.

Ke krevetkám by je nedával zní moje přímá srozumitelná odpověď.

Ta fotka byla pořízena tento rok brzy na jaře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 19:53 S Muž invalida [3881] – schovka
No já mám čichouny i pár druhů krevet a no problem... Maj teda ůkryty a akva je velký palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 15:08 Muž romi [7] – Re: petulevrtule
no tak predpokladam, ze aj moje prtata padaju za obet. ale co oko nevidi.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 14:55 petulevrtule – romi
Tak mě sem tam sežerou mladý i neonky, co sem přelovovat nechtěla a va filtru se mi nikde schovat nemůžou...Uvidíš, chce to prostě vyzkoušet...Pokud tam budeš mít pouze krevetky Cherry, tak bych to asi nijak zvlášť neřešila,když budou mít dost skrýší, tak určitě nějaký přežijou. Mý Akvárko je toho důkazem...Nyní tam máme asi 200 ks cherryn a mají pouze jávák a sem tam nějakou tu jeskyni a za zadkem 20 věčně hladových neonek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 14:47 Muž romi [7] – Re: VF
tak to mozno skusim...
mlade krevety mi v pohode korzovali okolo black molly, neoniek a razboriek.
tak uvidime...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 14:46 petulevrtule
Tak tyto čichavce mám také, ze začátku, když jsme měli krevetek málo, tak jsem je dala do akvárka jinam, ale teď je tam už vrátim. Miminka krevetek nám pronásledovali a sem tam sem viděla, že nějakou zblajzli.Ale jako hlavní potrava nikdy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 14:38 Žena VF [1] - Plži
Já je mám s krevetama v pohodě a vůbec si jich nevšímají.Mám je dokonce i s čichavcem zlatým, modrým, perleťovým a do všeho rycím čichavcem zakrslým.Medoví sou ještě k tomu malí, takže by neměli uubližovat ani kreveťátkům ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 13:34 Muž romi [7] – čichavec medový vs. krevetky neocaridina sp.
dobry den,
rad by som sa spytal na moznost spoluzitia cichavcov medových a krevetiek.
je mozne ich dat k neocaridinam? alebo s nimi spravia rychly proces?su to predsa len labyrintky.
novonarodene krevety maju u mna ukryty v komore pri filtri, po akvarku lozia uz odrastene.
vdaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 21:45 Muž Dan3D [3] - Raci, krabi, krevetky
ok dou pryc :-D vyhodim je xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 20:19 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: Dan3D
nevím já bych berušky s krevetkama nedával. udělej si beruškárium a máš to :-D
podle toho co jsem v létě zkoumal jejich ,,biotop,, tak si myslím že budou vyžadovat o fous jinačí podmínky než krevetky.
když půjdou tak dobrý, budou mít vlastní bydlení a když ne tak zamáčneš slzu a máš další krevetkárium.
možná to zní blbě ale je to tak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 20:12 Bexi
já myslím že je....nikdy nevíš co si z přírody můžeš donést za nemoc,polypa,řasu nebo třeba vodní houbu ;-)

0...ta kytka je řezan? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 20:01 Muž Dan3D [3] - Raci, krabi, krevetky
ale z toho není jasna odpověď :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 18:59 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: 0
Je to fakt také o tom co si člověk domů přinese za nové braberky a jak dlouho se z toho akva bude vzpamatovávat.
Jinak ti triobové nejsou vůbec marní, byli by čistí / násada je čisté vejce /
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 17:43 0 – Re: Dan3D
Fotka k příspěvku Bexi a Johan Ti odpověděli , jen si to spoj dohromady. Jen jsem sem narychlo nahlédl a nemohu se zdržet širším ujasněním , tak promiň.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 17:24 Muž Dan3D [3] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
tak jaako mam je dat do toho AQ nebo ne ? jaky je doporuceni ?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 13:45 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Dan3D
V Čechách se jmenují Aquasauři :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 12:47 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Dan3D
A taky hodně ohrožení.

Beruška a krevetka k sobě mají docela blízko, nemyslíte? Co když taková breberka beruška v sobě bude mít další breberky a těm breberkám by se zachtělo i té krevetky :) .

Jinak pro berušky bych si připravil zásobu listí. Je to hlavní součást jejich potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 12:30 Muž Dan3D [3] - Raci, krabi, krevetky
ale sou hustacky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 12:29 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
no co já vím, tak ty potvory jsou staří jak trilobiti, a to bylo tuším v prvhorách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 12:14 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: jirkaz
Tak to je soda, přesně tyhle škaredě nádherný tvory jsem myslel, jo doba ledová je doba ledová :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 10:36 Muž Dan3D [3] - Raci, krabi, krevetky
hele nahodou ja ten jeden triops mam :-D a mam i vajicka listonohu :P ale ptal sem se na berusky ne ?:-D tak co myslite mam je dat do akvaria ?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 10:19 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
www.youtube.com/…

že taková krásná akvária ozdobila naše příbytky? :-D
www.triops.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 09:43 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: jirkaz
Podobný trilobiti prý z Japonska teď prodávají po státech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 09:04 Bexi
jestly se nemílím tak listonoh je dravec

tady je lepší fotka
www.biolib.cz/…

semtex: smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 08:56 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bexi
a co listonoh? ten má taky něco do sebe... :-D
www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 00:23 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
taková potfora, fuj velebnosti no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 23:15 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Bexi
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 23:14 Bexi
samozřejmě :-) to nebylo nějaké vyčítání nebo co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 23:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sid
:-D Vybral jsem první foto, které se nabídlo... Jen jsem chtěl Semtexovi ukázat, že beruška vodní není dafnie... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 23:03 Bexi
taky plánuji vodní beruše :-) v podstatě jsou to takové malé krevetky takže problém by být nemusel avšak pokud si je chceš(jako já) přinést z přírody(kde je jinde sehnat) tak bych se bál nemocí a ke krevetám dal tak druhou,třetí generaci

side tamta je nějaká sušená...zde je živá
www.naturfoto.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22527x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759?od=801