Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:50 Muž MrHu [300] Re: jogr
Ono se to tu probírá furt dokola...:-) Můžete mít štěstí a krevetky vám budou žít i s čichavcema...:-) Vyzkoušené jsou mikro razborky...a dá se říct, že malé druhy ryb(neonky, razbory...) jsou v pořádku...nesmí být agresivní, což najdete u každé rybky v atlasu...krevetky můžete mít s různýma druhama ryb, ale jestli nechcete aby byly schované a chcete je taky trochu vidět, tak se prostě k větším rybám nehodí...nejde jen o to, jestli krevety sežerou, ale taky o to, aby z nich krevety nebyly stresované(v tom případě se jim taky moc dařit nebude)...a jak píše soubi, nikdy nebude jistota, že si občas kterákoliv rybka nedá nějakou malinkou krevetu...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:48 Muž soubi [32] Re: Filip980
no to je pravda...ale i u Colisa lalia, Trichogaster chuna nebo Sphaerichthys osphromenoides bych si nebyl jistej :) Jak píšeš záleží na hustotě porostu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:43 Muž soubi [32] Re: jogr
...je lepší udělat malé krevetárium...u tak velkýho akvárka je škoda se omezit tímto způsobem ve výběru druhů rybek. Bez nich si můžeš druhově zařádit. Akva na to máš ano :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:40 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: soubi
No úplně malé krevetky sezobne i neonka. Pokud má zarostlou nádrž a pořídil by menší čichavce jako medové, zakrslé apod. tak by měli větší šanci na přežití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:37 Muž soubi [32] Re: jogr
zkusil bych vrčivky zakrslé ale i ona může sezobnout krevetí pinďata... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:34 Muž soubi [32] Re: jogr
...ty čichavci je hodně velký problém pro krevetky. Jak se pohnou...tak mají to za sebou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:31 jogr – Děkuji
Takže na vaši radu tam krevetky nedám :-) a dám tam nějaké šnečky :-)jen pro zajímavost která z ryb podobná čichavci nepožírá krevetky?Je to asi kravina,, :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 12:00 Muž pajaman [15]
Pancéřníčky,SAE,neonky jsou s krevetkama bez problémů.
Ale ty čichavcí by mohli být problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 09:59 jogr – Dotaz
Dobrý den,
Zakládám 180l nádrž a zajímalo by mě jestli tam můžu mít krevetky s těmito rybami: Pancéřníček Panda 4ks,SAE 4ks,čichavec modrý nebo čichavec perletový 2ks,neonka červená
předem moc děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 20:19 JagerMaister
no gracilky a japonky tam chcem ... teda teraz ako som bol v akvaristike tak vôbec v slanej vode neboli a boli veľké asi 4cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 20:15 Fugee – Re: bluemonster
Hlavně nevím, jak bych chtěl chovat krevetky v brakické vodě. Maximálně gracilirostrisky, které snesou brakickou vodu, ale ty nejsou moc dostupné. Taky chtějí nádrž min. 30l, nevím, v jak velké chceš chovat hlavačky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 19:46 Muž MrHu [300] Re: sikula
Ono je to u Bett asi kus od kusu jiný...:-) u mě třeba lezou krevetky po riccii kolem hnízda s jikrama a Betťákovi je to fuk (když tam ale proplouvá nějaká ryba, tak se může zbláznit)...zalezlý nejsou vůbec a dokonce se i množej...:-) Risk je to každopádně a asi bych to nedoporučil...nicméně, není to nemožný...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 19:45 JagerMaister
môžu byť spolu s hlavačkami zlatopásimi albínmi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 19:45 JagerMaister
môžu byť spolu s hlavačkami zlatopásimi albínmi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 19:42 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: MrHu
No, taky jsem měl krevetky s beťákem, ale nedopadlo to nakonec dobře.
Zpočátku si jich nevšímal, trvalo to i docela dlouho... ale krevetky se schovávaly a nebyly vidět. Když už nějaká vylezla a beťák se na ní připlaval podívat, tak uskočila, a to beťáka rozdráždilo...
Je to risk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 15:03 Muž MrHu [300] Re: Terezka
Ahoj, razborky budou bez problému...:-) s bojovnicí to taky jde (moje prezentace je důkazem:-)), ale ruku do ohně bych za to nedal...:-) Moje bojovnice si krevetek nevšímaj, ale spousta lidí by tě od toho určitě odrazovala...je to risk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 14:54 Terezka – Krevetky a "holky z Asie"
Dobré odpoledne,
ačkoli jsem pročetla nespočet internetových stránek zabývajících se krevetkami, fakt, že s nimi nemám žádnou osobní zkušenost, mne přiměl požádat vás o radu.
V současné době jsem založila mini-akvárko (čistý objem činí 14 l), leč čím více se na něj dívám, tím více uvažuji nad tím, že bych využila jedné výhodné nabídky a pořídila plně vybavenou nádrž o objemu 54 l.
Původním plánem byl pokus o biotop - o Asii, akvárium řádně zarostlé rostlinami s možnostmi úkrytů. Ale musím se přiznat, že mi učarovaly i krevetky, a tak se snažím nalézt nějaké vhodné řešení. Ve hře jsou dvě.

1. mít dvě mini-akvárka -> v jednom rybičky, ve druhém krevetky
2. mít jedno malé akvárium (těch 54 l) s rybičkami a krevetkami

Nepochybně by se mi více líbila možnost 2., neb by byla nejen estetičtější, ale především praktičtější z hlediska čištění. Nuže, myslíte, že je možné, aby žily krevetky (libovolný druh vhodný pro začátečníka - ráda si nechám poradit) spolu s bojovnicí pestrou (♂), a hejny razborek galaxy + razborek bornejských?

Předem děkuji za vaše rady a tipy. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 12:06 Muž MrHu [300] Re: FelidaeS
Asi je to kus od kusu jiný...já mám s krevetkama dva ráčky a je to bez problémů... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 23:41 Žena FelidaeS [61] Re: vlacek
Bohužel nevím, jak kdo má aktivního ráčka, ale náš lezl právě i po kořenech (dokonce se jednou vyšplhal po kořeni a hnědovce až na plovoucí rostliny rohatce) a útok, který jsem zaznamenala byl na kořeni mezi listy hnědovky 'Windelov, kde bývají krevetky schované....nebylo to na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 21:42 Muž vlacek [402] Re: FelidaeS
Krevetky si potrebuji na pritomnost racka zvyknout. Zacatky neco stoji, ale jsou schopny se to naucit, takze se pak vetsinou vyhybaji dnu, kde je racek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 18:47 Muž honzales [8] - Živorodky
ja je nedoporucuju chovat spolecne jinak to dopadne tak jak se tu pise.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 18:32 Žena FelidaeS [61] – miniráčka ke krevetkám ne
Tak bohužel měli jsme miniráčka orange od pána, který množí krevetky crystal a ráčka nám doporučil ke krevetkám(sám je ale má zvlášť) a po 14 dnech, kdy jsme ho měli v akva mi krevetky začaly podezřele mizet...nevěřila jsem do momentu, kdy jsem byla svědkem útoku a ráček využil moment překvapení a velká krevetka byla ulovena. Takže ráček putoval jinam a za mě ke krevetkám nedoporučuji. Možná, kdyby v akva nebyly úkryty pro krevetky a ony měly přehled široko daleko, tak asi ráčkovi snadno utečou. Ovšem v momentu překvapení nemají šanci a právě velké krevetky chytá snadněji než krevetčí miminka. A chutnaly mu samo ty dražší krevetky :-( .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 22:19 Muž Jirkaass [35] Re: MrHu
Kežby to bylo tak i u me :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 22:15 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: MrHu
Jirko, za vyzkoušení nic nedáš ;-)
Jinak mě občas ráček uloví i svoje mládě, ale je to asi kus od kusu, nevím :-O Ale krevetek mám stále dost, takže si klidně pořiď ráčka ke krevetkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 22:08 Muž MrHu [300]
Já krmím jednou za den...ráčkovi Tetra Wafer Mix...jednu tabletku...a pro krevetky mám granule Hikari...rak si vezme svojí tabletku a schová se...jinak krevetky vystrašeně nevypadaj, normálně si šmejděj po celym akva...klidně si lezou vedle ráčka a nic se neděje...jinak já jsem neviděl, že by mi ráček ulovil nějakou krevetku, žádnej úbytek nemám...spolu jsou asi měsíc...a pokud jde o malý, tak ty jsou zhruba týden starý a jsou fakt malinkatý...ráček si jich nevšímá...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 22:08 Muž Jirkaass [35]
nejradsi bych do toho sel racci s emi hodne libi ale bojim se no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 22:06 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: Jirkaass
Já krmím 2x denně a krevetky zalezlé nejsou, lítají pořád po akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 21:56 Muž Jirkaass [35]
jak často krmíte? popřipa de zaznamenala si treba že jak máš raka tak sou kretky vystrasene nebo tak že moje tu porád litají po akva a aby pak nebyly jen zalezle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 21:53 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: Jirkaass
Nevím, jak moc občas. Zatím jsem je načapala asi 2-3x, ale kdoví co dělaj večer smich Tím Tě nechci odrazovat, dají se určitě chovat s krevetkama, jen nějáká ta ztráta určitě bude, ale krevetky jsou mrštné dost, takže tak hrozné to nejspíše nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 21:25 Muž Jirkaass [35]
red cherry ale chtel bych jich mít hodne :) ono zaleží co je občas ...

a hlavně chtel bych se pokusit treba i o odchov
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 21:23 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: Jirkaass
Asi takhle. Mám CPO s krevetkama a občas se stane, že si ráček nějákou tu krevetku uloví, pokud není dostatečně rychlá. Tak pokud nemáš nějáké hodně drahé krevetky, tak klidně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 21:22 Muž MrHu [300]
Mám tam i malý krevetky a že by nějak ubývaly jsem nezaznamenal...:-) ale chápu, že se bojíš...taky jsem se bál:-) Třeba mám jen štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 21:16 Muž Jirkaass [35]
Jo koukal jsem vypadato dobře ale přeci jen s ebojím aby my nevyhladil vsechny mlade...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 20:59 Muž MrHu [300]
Ahoj.Já mám CPO s krevetkama ve 30l akváriu a žádný problém nemám;-). Koukni na moje krevetárko, uvidíš sám...sice taky ještě nemám nějak hodně zkušeností, ale klidně pošli vzkaz, kdyby ses chtěl na něco zeptat...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 20:44 Žena Žabka [387]
Skúsenosti nemám, ale veľa ľudí mi vravelo, že to nerobí dobrotu...Ale určite sa ti ozve niekto, kto má s týmto osobné skúsenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 19:51 Muž Jirkaass [35] – CPO s Krevetama
Ahojte chtel bych si pořídit do svšho 60 litrového akvária CPO ráčky ale bojím se jestli mi nebudou vraždit krevetky red cherry jak velký tak maly tak prosím jeslti s tím ma někdo zkusenost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 10:17 Soni – Re: Maza
parada, diky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 12:28 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Soni
Nesežere :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 12:24 Soni
chci se zeptat jestli clea nesezere kreveti vajcka nebo malinky krevetky... diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 20:00 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
este sa hcem spytatci by som krevetku amanovu-japonsku
mohol chovat spolu s apistogramma cacaduoides-neviem presne ako sa to pise

+ este bud krevetku cardinia babaulti var. Green
alebo cardinia spec. crystal red
alebo vsetko spolu???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 07:14 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – tabulka
jeste jedna tabulka kdyby neco:
www.planetinverts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 06:28 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Semtex
Dalo by sa teda zistiť aké druhy sa budú krížiť podla rodového mena? (Rozdielne by sa nekrížili) Alebo to nebude vždy sedieť?



A ďalej kolko generácií približne by mi trvalo vyšlachtiť si z Red Cherry Sakuru? :-) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 20:03 Muž Zeky [6]
je to dobre jelikoz kříženci postupným křížením degenerují jako myslím zbarveni asi ja moc nevím ale kříženci na trhu nemají co dělat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 19:57 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
chcem sa este spytat to ze sa nekrizia to je dobre???
podla mna hej ale niesom si isty ci to tam je ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 16:01 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martin
správce fóra a vypustí do světa takovouhle blbost no

C japonica a N. heteropoda var. Red Cherry se určitě nekříží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 15:14 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
uplne presne diki moc palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 14:29 Muž Zeky [6]
zdravím asi myslíš tohle www.krevety.wz.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.05.2010 14:08 Muž Martin [3]
Red cheryy,hnedle všechny,ale budou se ti křížit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 14:03 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky – Krevetka japonska + ?
aku kreverku by som mohol pridat ku kreveke japonskej?
niekde som videl tabulku asi pred pol rokom ale neviem ju najist pomozete mi?
dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 11:52 tttomas – Re: Daveedek
ahoj, urcite netiriny(zebry). jsou to vyborni rasozrouti, foto mas v prvnim prispevku, ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22523x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759?od=751