Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 14:25 R Muž ctibum [6926] Re: HanysOV
Za mě krásná volba palec
Množství krevet neřeš, ty se ti stejně budou množit, jak se jim zlíbí, podle prostoru...
Já mám v "61" mix cca 30 Dánií perlových a Razborek a je to prázdný... Do 80 bych výrazně přitlačil ;-)
Ale počkej si na další rádce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 14:17 Muž HanysOV [54] – Krevetky a razborky - 80l
Ahoj, nenašel jsem přesnou odpověď na můj dotaz. Mám 80l nádrž a po všemožném bádání jsem došel ke kombinaci mini razborek a krevetek. Konkrétně bych to viděl na bornejskou nebo skvrnoocasou a red cherry. Zajímá mě, v jakém počtu můžu akvárium osadit. Bude v pohodě třeba 20 a 40 ks? Je to dost dopředu, ale nikam nespěchám. Akvárium ještě nemám založené. V plánu je černé pozadí, tmavé dno, jako dekorace členité kořeny, hustě osázet a nechat tak 2 - 3 měsíce zaběhnout, pořádně zarůst. Jen s těmi počty si nevím rady. Ještě by mě zajímalo, jaké jsou rozdíly v náročnosti na chov mezi jednotlivými druhy malých razbor. U jednoho druhu je v atlasu snadný a u druhého poměrně obtížný.
Moc děkuji za případnou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 20:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rudiezi
Není možné i když ryby by to asi ocenily.
+ všeobecně málo zarostlé pro krevetky
+ do tohoto měsíc založeného akvária bych krevety nedal, ještě ani rostliny se pořádně nechytly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 14:30 Muž Jarry [1437] Re: rudiezi
Chce to mech, v tom se jim líbí. Členitý kořen je také dobrý. Mě se osvědčil členitý kořen porostlý velkou vrstvou mechu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 17:41 Muž rudiezi [3] Re: afc1886
To je keramická jaskyňa...a jasné veď ak si majú rybky na nich pochutnať tak to riskovať nebudem, to je škoda tých krevetiek a aj peňazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 17:31 R Muž afc1886 [14704] Re: rudiezi
Počítej s tím,že si ty ryby určitě rády pochutnají.A úkrytu je málo,chce to houštinu rostlin a né plastovou jeskyni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 17:25 Muž rudiezi [3]
Je možné pridať krevetky (pravdepodobne red cherry alebo crystal red) do môjho akvária (viď. prezentáciu)? Ako je tam toho dosť už, ale krevetky sú predsa len dosť malé a mali by sa aj kde ukryť si myslím, ale predsa ma zaujíma váš názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 08:14 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pepan
Ano, potvrzuji. Krevetky dovedou to sítko i přelézt, evidentně ty jikry jsou pro ně velké lákadlo. Muselo by to být zakryté i shora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 17:54 Muž Jarry [1437] Re: lacewings
A jak se cpou patentkama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2017 16:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Bella
Jo. Dokonce jsem slyšel informaci, že jedna odsud jikry přechovávala v sítku, které mělo část rámku asi 1 cm nad vodou a krevety v pohodě ten cenťák zdolaly, vyluxovaly sítko a pak přelezly zpět. Je fakt, že když jsem ty vietnamky přelovil do nádrže bez krevet, okamžitě se tam objevily mimina.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 15:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bella
Bella napsala: "Krevety žerou jikry." - blbej dotaz -....
-nebral bych to jako blbej dotaz,
-krevetky jsou všežravci a mezi jejich přirozenou potravu můžeme zařadit některé z druhu řas, různé druhy bakterií a prvoků ,nebo různorodě rozličnou organickou hmotu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 14:19 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Pepan
"Krevety žerou jikry." - blbej dotaz - pancernickum je taky zerou, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 13:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Honzulka12
Měl jsem je s vietnamskými kardinálkami, ale pak je dobré u těch kardinálek nepočítat s odchovy. Krevety žerou jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 13:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Honzulka12
Koukni třeba po Drobnoústce Beckfordově. Pěkná ryba a dle atlasi vhodná do menších akvarií, ale údaj bych osobně alespoň zdvojnásobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 13:32 R Muž afc1886 [14704] Re: Honzulka12
A do jak velké nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 13:27 Honzulka12
Jake rybicky lze dat ke krevetkam neocaridina red? Chtel bych nejaky rybky cca 5 cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:44 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Jája
Spis se mi libi boesmanovi (jestli to pisu spravne)... Ono je to dost vyhledovy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:04 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Bella
A nechceš zkusit diamantové? Mají nějakých 6 cm, barva nádherná, fakt se lesknou jako diamanty, tvar těla jako gavúnek - duhovka.
rybicky.net/atlasryb/duhovka_diamantova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 11:10 Žena Bella [1047] - Rostliny
Dotaz - ma nekdo gavunky s krevetkama? Mam red cherry s cichavcema - nezerou je (ani mollyny ani mecovky). Vyhledove bych je nekdy chtela zkusit (a kdyz jsme u toho, kolik by jich bylo unosny dat do 300 litru?)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 11:39 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Chem
Dobře napsaný článek na toto téma:

www.krevetkus.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 11:28 Muž Chem [837] Re: Zab01
Odpovědět na jakýkoli podobný příspěvek nějakou jednoznačnou radou je nemožné. I když v tomto případě agresivnějších ryb je to více jednoznačné. Toto téma bude vždy diskutováno, ale pokud to nějak jde, vyvěsil bych nad téma nějakou obecnou radu či odkaz na článek o tomto pojednávající, protože se všude na webu často opakují otázky podobné této.

Z obecného hlediska jde o to, že každá ryba, která má tlamku větší než je průměr krevety, tak je schopna a velmi ochotna krevetu sem tam sezobnout. Pak už jen záleží na (u každého druhu poměrně známé) agresivitě ryb, životaschopnosti krevet a nastavení a vybavení nádrže. Bez detailní znalosti těchto věcí každý bude radit jen dle svých zkušeností nebo dle toho, co si někde přečetl a to je v tomto případě pro tazatele často zavádějící.

Mé oblíbené rčení na toto téma - znám chovatele, kterým vyzobaly formosky (jeden z nejmenších obratlovců, který rodí živá mláďata) veškeré potomstvo krevet a naopak znám chovatele, kteří drží a množí bez problému v 30st. krevety s terčovci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 07:20 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Zab01
Vyzkoušené to nemám, ale nezkoušel bych to. Hlavačky jsou dravci a ještě k tomu loví u dna. I když by krevetu nesezobly, určitě by ji uďobaly. Podle mého, jediné krevety přicházející v úvahu jsou rodu Macrobrachium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 23:06 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Hlavačka
Zdravím, zkoušel jste někdo mít nějaký druh krevet, třeba i japonicu, s rybami jako jsou Hlavačky? Pastelová, zlatopásá? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 12:40 Muž Suntour [4] Re: JirkaŠčobák
Chci si v neděli zjít na burzu, tak jsem chtěl třeba park krevetek koupit. Trochu NAŠI nádrž oživit. :-)
JirkaŠčobák napsal: I já mám hodně gupek v šedesáti litrech (akvárium na podlaze) a krevetky jsou ok. Podstatné ale je, že jich najednou musíš dát mnoho (já dal asi 60), pak se cítí dobře.
Krevetky mám se živorodkami ve více nádržích. Primárně závisí, jak je akvárium plné rostlin. Pokud ano, fungovat to může. Ale - v tvém případě - máš rostlin málo. Přidal bych dvakát alespoň tolik sagitárie, nechal ji rozrůst a až pak řešil krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 11:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Suntour
I já mám hodně gupek v šedesáti litrech (akvárium na podlaze) a krevetky jsou ok. Podstatné ale je, že jich najednou musíš dát mnoho (já dal asi 60), pak se cítí dobře.
Krevetky mám se živorodkami ve více nádržích. Primárně závisí, jak je akvárium plné rostlin. Pokud ano, fungovat to může. Ale - v tvém případě - máš rostlin málo. Přidal bych dvakát alespoň tolik sagitárie, nechal ji rozrůst a až pak řešil krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 11:04 Muž Suntour [4] Re: Jája
Díky za rady. Ano, oka chci dát pryč, ale není komu :-/
Jája napsala: Máš to pěkně zarostlé, takže krevetky ano. Dala bych tam jen cherrynky, ty jsou celkem odolné. Ale co se týká údržby, tak bys měl přitlačit na výměnu vody. Máš tam moc živorodek. Ideálně 1-2x týdně 1/3 vyměň (spíš 2x, ten počet pávčat je na tak malé AQ hodně). Neonky dohromady se živorodkami moc nejdou, potřebují čisté prostředí, což jim se živorodkami moc nezajistíš. Navíc do tak malého AQ vhodné nejsou. Ideálně by měli mít dlouhé AQ metr - jsou to aktivní plavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2017 10:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Suntour
Máš to pěkně zarostlé, takže krevetky ano. Dala bych tam jen cherrynky, ty jsou celkem odolné. Ale co se týká údržby, tak bys měl přitlačit na výměnu vody. Máš tam moc živorodek. Ideálně 1-2x týdně 1/3 vyměň (spíš 2x, ten počet pávčat je na tak malé AQ hodně). Neonky dohromady se živorodkami moc nejdou, potřebují čisté prostředí, což jim se živorodkami moc nezajistíš. Navíc do tak malého AQ vhodné nejsou. Ideálně by měli mít dlouhé AQ metr - jsou to aktivní plavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 10:46 Muž Suntour [4] – do naší nádrže
Ahoj, viz naše nádrž. Mohu dát nějaké krevetky ? A když ano tak jaké.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:52 R Muž afc1886 [14704] Re: Barbara
Celkem drahé krmivo. :-D Já jsem ti jen odpověděl,že ti je budou požírat.
EDIT- jenom se zeptám,proč jsi v jednom tématu Barbara a v druhém Aneta Kozlová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:43 Barbara Re: afc1886
Takže je mohu i dávat jako krmení rybkam?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:22 R Muž afc1886 [14704] Re: Barbara
Jako krmivo ano,ale v hustě zarostlé nádrži ti nějaké přežijí,ale budou zalezlé a moc si je neužiješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:15 Barbara Re: JirkaŠčobák
Dobrý den,
mohou být krevetky s parmickou nádhernou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 16:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lacewings
Proto jsem v akváriu s gupkami ploštěnku ještě neviděl!
Stejně v akváriu s eleganskami, formoskami, xenotocami, girardínkami a skufiemi. Akorát a to je s podivem, v akváriu s Poeciliopsis prolifica ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 16:45 Žena Eliss [105] Re: MMMA
Já dávám Endlerku, kterou mám stabilně ve větším aq. S krevetkama se snáší dobře a aq vyčistí dočista do čista ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2017 16:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: MMMA
-pokud se skutečně nejedná o ploštěnky ,tak lze využít potěr od guppek v přiměřené velikosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 16:16 MMMA Re: JirkaŠčobák
Omlouváme se, ale to jsme se asi nějak nepochopili - teď máme nově založenou nádrž jen pro krevetky a o ní mluvíme, tj zrušení a založení další, kde se problém pravděpodobně může hned zopakovat, nám zatím nepřijde úplně ideální. Pokud tedy není nějaká ideální minirybka na krátkodobou výpomoc, zatím to v akva hrotit nebudeme ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 14:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MMMA
Nechceš raději udělat novou nádrž pro krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 13:43 MMMA Re: invalida
Ahoj, díky, o těhle přípravcích víme (máme pro sichr i No Planaria, kdyby se "zaploštěnkovalo"), ale chemii bychom chtěli použít v akváriu jen v krajní nouzi, takže nejprve koukáme po nějaké klidnější a šetrnější možnosti. I nějaká minirybka by si stejně pošmákla i na krevetkách? Kruciš :-( ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 13:23 S Muž invalida [3881] Re: MMMA
Zkus esha ndx nebo něco s flubendazolem...bacha na dávkování. Ryby se pustěj i do krevet...nejspíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 23:59 MMMA – Úkolová rybka "na výzob" ke krevetkám
Ahoj, v nově založeném nano-krevetkáriu se objevily (asi) hlístice (doufáme, že ne ploštěnky, zatím je to hodně mrňavé), což sice není žádná tragédie, ale spíš jich i přes minimalizaci krmení lehce přibývá. Chceme se zeptat, zda je nějaká rybka, která by tohle skutečně rychle pozobala a neošklíbala se nad výběrem potravy :-) a zároveň nestresovala sebe ani zabydlené krevetky? Razborka, tetra? Sní to? Podotýkáme, že nám jde pouze o "krátkodobý pobyt" rybky jen pro tyhle účely - chceme v tomhle naníčku mít jenom krevetky, ono je to taky pro stálou rybku (rybky) moc malé. Nechceme trápit ani krevetky, ani rybky, tj po "splnění úkolu" by se rybka stěhovala. Nesezobe to tak jako tak všechno, to je jasné, ale pak při častější výměně vody a omezení krmení by to mohlo být brzy v pořádku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 16:47 S Muž invalida [3881] Re: anna836
Za jistých podmínek jistě a jde to snadno.anna836 napsala: Dobrý den, mohou být krevetky red cherry spolu s pancéřníčkem kropenatým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 15:29 Muž Jarry [1437] Re: anna836
Já bych se toho nebál, když budou mít krevetky dobré podmínky (hodně rostlin, mech atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 15:03 anna836
Dobrý den, mohou být krevetky red cherry spolu s pancéřníčkem kropenatým?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 16:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Irbis191
Irbis191 napsala: Prosím o odpověď :-) krevetky chci hlavně proto, že se mi v akvu udělala dlouhá, hebká zelená řasa... ;-)
Pokud se jedná o nějaký žabí vlas, tak to z krevetek žere snad jen japonika a to ještě nemusí stačit.
Krevetky konzumují NĚKTERÉ řasy. Prachovou zelenou (skvrny na listech, skle) a přisedlé zelené, kratší, než půl cm (zjednodušeně řečeno). Takže, když jsem měl žabí vlas, pracoval jsem manuálně, pracoval a pracoval. Když jsem měl sinici, pracoval jsem manuálně, odkaloval ji a odkaloval. Až když rostliny začaly růst, sinice zmizela a progres jiných řas se zastavil, dostalo se akvárium do stavu, že řasa sice byla, bylo jí dost, ale podmínky byly už takové, že jsem nedělal psí kusy a krevetky byly schopny přežít. Tehdy jsem do 60l dal asi 60 krevetek. Ty řasy během pár týdnů zlikvidovaly a dodnes pucují a pucují listy a sklo, takže se nechytá téměř žádná řasa (před časem se jeden chumáček uchytil, ten jsem prostě seškrábl ze skla).
Tím chci říci, že si nemyslím, že ti krevetky aktuálně pomohou. Jedna, dvě, tři, pět - to je jako když plivne. Krevetkám se daří, když je jich hodně. Když dáš do větší nádrže 20 krevetek, ani je neuvidíš. Aby se osmělily (i přesto, že je nebude nic žrát), dej jich na úvod alespoň 40. Nižší počet ti moc neudělá.
Spočítej si, kolik tě ty krevetky budou stát a o to víc se začneš snažit, zabezpečit jim na úvod dobré podmínky :).

P.S. Ještě dodávám, že jsem tehdy těch 60 krevetek bral nejobyčejnější a nejlevnější, co mohly být, protože jsem měl v akváriu úplně jiné zájmy a byla v něm hromadu gupek, které jsem považoval za dost ostré. Samotného mě překvapilo, že krevetky žijí a dokáží se v téhle koncentraci ryb i trochu rozmnožovat. Fungovat může cokoli. Jenže čichavci budou ještě větší potvory. Tetry taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 09:26 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Krásná ukázka toho, jak někde něco někdo napíše a už se to tvaruje k obrazu svému. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 09:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Ono taky záleží na tom, v jakém rozsahu ta řasa je. Pokud se to odchytí hned na počátku, kdy jí je směšné minimum, tak můžou krevetky zafungovat, ale pokud je zařasené celé akvárko, tak tam pomůže v první fázi jenom špejle a hromada trpělivosti.
Jo a nemaž ten svůj příspěvek, aby to za pár dní nevypadalo že trpím samomluvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 09:08 R Muž romant [27987] Re: Pepan
No vidíš a já už jsem tady něco podobnýho od jednoho blogera četl. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2016 09:05 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Irbis191
Primárně by se ta řasa měla odstranit mechanicky. Představa, že do akvárka nasypeš hrst krevet a budeš se jenom koukat, jak krevety makají za Tebe, může být dost zcestná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 09:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
S jakým Čichavcem? Většina čichavců aktivně krevetky loví a dokáží roztrhat i dospělou krevetku.
Neonky/tetry budou lovit mladé krevetky.
Ancitrus by mohl být OK, ale ta potvora zase bude žrát kytky.
Ale v hustě zarostlém akváriu za dobrých podmínek se krevetky můžou být ztráty krevetek kvůli rybám menší, než počet nově narozených krevetek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 01:48 Žena Doccian [1] - NeocaridinyRe: Irbis191
Nejdříve reste a odstraňte příčinu, plus trochu trpělivosti, všichni tu nejsou cely den ;)
Zkuste a uvidíte, někomu krevetky s rybkami, co jste vypsala, dělají neplechu a jinému ne.. vemte si, jak mají velkou tlamičku a zda by se krevetky do ní vešly. Jestli ano, je dost možné, že Vám za chvíli žádné nezbydou, ale stejně tak je mozne, že to bude v pohodě..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22527x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759?od=151