Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 16:15 Ria Re: malyLibor
Jo,já sem se taky ješte včera rozhodla pro to 20l, už ho jen koupit. A když už mluvíš o obchodě, dnes sem tam byla (koupit morčeti seno), je to akvaristika (hlavne), a řekli mi tam, že tam mužu mýt bettu i nejaké ty rybky ( takové ty malinký, i když nebyly tak malinký, že by je sežral myslím). Je to pravda, že tam mužu mýt i pár rybek (samozřejme malinkých)??? A jaké rastlinky by ste mi tam doporučily? (jinač v té akvaristice měly ty chudáky betty zavřený v malinkých flaších, a byly celý vyblednutý /tam ho tedy kupovat nepujdu/, já vím, že je to normální, ale vypadali strašne utrápene, měla sem chuť je odtud vzít sad :-( ) Děkuji všem, co mi odpovědají!!! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2013 00:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ria
Hlavně to prosím neber osobně a nenech se odradit. Je super, že jsi se přišla poradit ještě dřív, než jsi akvárko koupila. Takto už budeš něco vědět, můžeš se rozhodnout, víš, že 10litrů není vhodné na nic kromě šneků a nejméně náročných krevetek a že ve 20tilitrovém můžeš mít buď jednoho beťáka, nebo skupinku rybek, kterým malé akvárko nevadí, a skupinku krevetek, a že bude vyžadovat spoustu péče. To, že jsi sem přišla dokazuje, že to s rybkama myslíš vážně a chceš pro ně to nejlepší, ne jako někteří, kteří nakupují podle rad v obchodě a pak sem přijdou teprve až jim rybky umírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.02.2013 00:10 radim Re: Ria
Já to aspoň skusím, minimálne 1 betta v 10l akvárku mě nezabije?

Co to je za dětinské myšlení? Tebe to nezabije ale tu bettu nejspíš jo...
Chceš radu, ale je ti s prominutím uprdele co ti radí mnohem zakušenější lidi.. jinak věř tomu že v tom 10l akvariu ti ty krevety ta beta sežere velice brzo, protože je jasné že chceš samce a ten nebude mít celý den nic jiné na práci, než je pronásledovat...nemam slov ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2013 00:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ria
Do 20 litrů žádné. Buď 1 beťák nebo krevetky. Pokud by to bylo klasické 20 litrové akvárium, ne kostka, ale klasický tvar 35x25x25 cm, tak bys tam mohla mít i skupinku 10 Boraras maculatus a krevetky Red cherry, Sakura, zelená palmata, White pearl, Blue perl a tak. Ale nic víc... 20 litrů je opravdu málo a vyžaduje hodně péče, vím to, mám ho na stole v kanclu i doma jako krevetárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 23:49 Ria Re: malyLibor
Já vím, že s větším akvárkem je méně starostí, ale když v mé malé izbě na to není prostor, sotva tam dám to nano akvárium. Já to aspoň skusím, minimálne 1 betta v 10l akvárku mě nezabije. Když na to budou prostory, koupím si větší akvárko, ale teď to proste nejde :-( . Aby ste to nepovažovali za trestné, já klidně koupím tomu betta i 20l, pokus se mi bude městit do izby! Já tu rybku prostě týmto nebudu, o to se nebojte. ;-) :-) a kdybych koupila to 20l, tak by se tam městili asi ješte i jiné rybky, že? Jaké by mohli jít k bettovi??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 23:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ria
Pokud jsi ještě neuděla tu chybu a nekoupil sis nanoakvárium, tak to ani nedělej. Za stejné peníze, jako stojí 20litrové nanoakvárium, si můžeš koupit krásné akvárium, komplet 80x40x35cm tě vyjde na 2.000,-Kč +- a dají se tam chovat krevetky s nějakýma zajímavýma rybkama, např kardinálkama vietnamskýma, menšíma druhama rasborek a dánií i s nějakou tou bettou. Větší akvárko má tu výhodu, že se o něj musíš mnohem méně starat než o nanoakvárium a živočichů i rostlinek v něm můžeš mít víc. V tom 20 litrovém nanoakvárku můžeš mít tak akorát toho jednoho utrápeného beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 23:23 Ria Re: predator3313
Hm... Děkuji, možná to skusím (chovat je s betta) . Jěšte si to musím přemyslet.;-) A jestli neotravuju, lepší by bylo 10l, nebo 20l akvárium? Ak 20l, jaké ryby je tam dobré chovat a kolik? :-) Jěšte jednou děkuji moc! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 23:16 DREDRA Re: Ria
Já osobně bych to nedoporučil,u mě si vždycky betty na krevetkách pochutnaly a to už i měsíční ryby. U někoho tohle soužití funguje. Zkus si tohle vlákno aspoň přečíst a udělej si názor sám(a).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 23:10 Ria – Mohou být krevetky spolu s bettou?
Chci si koupit nano akvárium, ale nevím čo by bylo nejlepší do nej dát. Chtela bych nějakou rybku, asi nejvhodnejší je betta ;-) , ale mohli by být s ním i krevetky, snedl by mi je?! Doufám, že ne. Díki. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 18:58 Muž LisourJr [33] Re: malyLibor
Supr díky, to jsem chtěl vědět :-) Právě teď jsem změnil tak trochu pohled nejen na akvaristiku ale i na ty akvárka, no uvidíme :-) Jinak CPO už nejsou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 18:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LisourJr
No, já ti nevím.... viděl jsem tam CPOčka.... o nich se sice říká, že jsou mírumilovní a krevetky nežerou, ale jist bych si tim nebyl. A ti ancíci, to jsou celkem prasátka a ty se o to akva právě příkladně nestaráš a každé zvýšení dusičnanů je pro krevetky smrtelné... tož tak, popřemýšlej nad tím a uvidíš, jestli tam nějaké ty kreveťule šoupneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 18:49 Muž LisourJr [33] – Ancistrus
Zdravím,
mám dotaz jestli bych mohl šoupnout pár krevetek do mého akvárka Inkubátor.
Do 2 týdnů tam budou i L. Sessilfory s 10w světlem a nějakej plevel na hladině :-)
Děkují :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2012 22:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: JanaF
Nejlepší regulace je inzerát, že je prodáš za desetikačku.... dají se i posílat poštou - je o tom pěkný článek od invalidy, a vyděláš si tak na provoz akvárka... případně na další akvárko. Rozhodně je to lepší než koukat, jak ti ryby zabíjí krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 22:01 Žena JanaF [3] - MiniakváriaRe: malyLibor
Tak to jsem nechtěla slyšet, ale díky. Mám v akvárku živorodky trpasličí, red cherry a japoniky, tak přemýšlím co k nim, aby mi to nesežralo osazenstvo, ale red cherry by potřebovali trochu regulovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 21:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: JanaF
Bude. Cichlidky a krevetky k sobě nepatří, i když Thomasky jsou jedny z nejklidnějších cichlid, co znám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 21:30 Žena JanaF [3] - Miniakvária – Cichlidka Thomasova
Co krevetky a Cichlidka Thomasova? Že by požrala nějaké menší kousky, to by nevadilo, množí se jako divé, ale troufne si i na ty dospělé, resp. bude na ně útočit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 21:04 Muž sux [117] - Amerika – Krevetka kroužková
Krevetka kroužková vs Potamotrygon reticulatus ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 21:02 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
O.K., moc moc děkuju, mám radost, že si tylomenku můžu dát ke krevetkám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 21:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Klidně dávej oboje, oboje je dobré. Ale pokud tím krmíš i ryby, tak do toho krevetárka šnekárka vybírej spíše ty zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:56 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
Vím, že už to bude asi mimo, ale já mám doma krmivo-pro-ryby.heureka.cz/… a www.ezoocentrum.cz/… , tak co bude lepší?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
No, to bude těžké. Já je prostě koupil a byly OK, ale predátorova měla na sobě takové malé černé pijavice - rybicky.net/k/forum/451369.jpg Léčí ji koupelemi v solném roztoku. Snad se mu to povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:45 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Používam přesně ty co psal malyLibor a jsou perfektní palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:32 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
Díky, pořádně je okouknu....nějaká rada jak to poznat, že jsou o.k.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:31 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
My máme tuším od Sery pro dnové rybky (pancíky) a zvlášť i pro ancíky apod., tak by to šlo na střídačku. No tak já na ně zítra zkusím na burze mrknout (ale bude muset nejdřív do velkého akva, než se vyčistí voda po léčbě nezmara).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 20:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
No jestli budeš mít jen jednu, tak kup raději ty wafers, takové ty čočky nebo jak bych to nazval - nejlépe přímo odkaz: www.dajanapet.cz/… A neboj, nebude to žrát jen Tylomelanie, ale budou to žrát i další šneci a určitě i krevetky. Taková japonika dokáže sebrat sama celý ten dysk a odnést si ho někam na rostlinu a tam ho pěkně chroupe. Ale malé krevetky to nedělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2012 20:19 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kahua
palec No já jen at si dobře omrkneš co kupuješ. A tabletek bych se nebál...já davam krevetkam několik spirulinovych tablet denně a vrhají se na to jako by tyden nežraly...takže aby tomu šnekovi vubec něco zbylo než tam doleze smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:07 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: predator3313
Tak tos mě uklidnil hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:07 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
A kolik tak tablet na jednu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:42 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kahua
:-D a bacha at nekoupíš nějakeho s parazitama jak já, už 5 dni se ho snažím vylečít a zatím nic moc :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 13:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Nerozmýšlej. Jsou to fakt krásní šneci a pokud jim dáváš ty tablety, tak na rostliny kašlou. ale když mají hlad, tak to akva pokosí... No a na těch tabletkách se přiživí i krevetky, takže i ty budou mít z tylomelanií radost ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 13:24 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
Tak to si to ještě rozmyslím :-D Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 13:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Můžeš. Ale pozor, musíš je dostatečně krmit nejlépe řasovými tabletami pro ryby dna, jinak se ti pustí do rostlinek... a jedou jak kombajn :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 12:53 Žena kahua [223] - Miniakvária
Mohu dát ke krevetkám druh tylomenie? Ty šneci jsou úžasní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 12:41 Muž Paul [2] - Asie
ne dělám si srandu :-D to bylo za ty vaše odpovědi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.11.2012 12:28 Muž Paul [2] - Asie
kupuju jako krmení ;-) když jste mi to poradili. včera jsem byl pro 5 a všechny je snědli mršky . Díky za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 23:17 - Re: Paul
Ham ham.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 12:56 Muž Yirka [9118] Re: Paul
Proč by nemohly? Betka je má ráda. Hlavně ty mladé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 11:21 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj, mohou být krevetky se samicemi bett ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 06:31 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: malyLibor
že by potrebovali väčšiu je mi jasné mečovky pomaly odchádzajú do sveta pri výmenách, takže teraz tam sú 2-3, hengelky mám zatiaľ vo veľkom, hádam ešte niečo vymyslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 22:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Zkus se zeptat uživatele Chem, ten má zkušenosti s listonohy i s krevetkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 22:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: peter1459
No, pokud v ní už nejsou ty mečovky a gupky, tak tam krevetky s hengelkama mít můžeš... Hengelky ti udělají na krevetkách míň škody než živorodky, které jsou mnohem větší lovci. Ale hengelky by potřebovaly větší nádrž, aspoň dvakrát větší, taky rády plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:24 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: malyLibor
diki moc takže hengelkám asi musím vymyslieť niečo iné totižto som nejaké dostal od známeho a mám pre ne momentálne len tú tridsiatku čo mám v prezentácii, alebo budú musieť ísť do sveta čo my je ale ľúto zase, ešte uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:33 meleri
prosim poradte nekdo ty listonohy, muzou byt spolecne s krevetkama? mam moznost sehnat vajicka, jako darek pro syna, prodava se to s nadrzkou a krmenim, a nasledne bych je dala do akvarka ale nevim jak se snesou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 17:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: peter1459
Určitě záleží na velikosti akvária. Budeš-li mít v zarostlé šedesátce 12-15 razbor hengelových, pak si myslím, že v ní můžeš klidně mít i cherrynky a nebo palmaty. Pokud tam dáš 20ks razborek trpasličích, tak to bude v naprosté pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 16:25 Muž peter1459 [79] - Amerika
ahojte chcem sa spýtať či je bezpečné mať krevetky napr. red cherry alebo green palmata spoločne v akva s razborou hengelovou, dočítal som sa že hengelka je mierumilovná a kľudná ryba čomu v zásade verím ale či je bezpečné (pre krevetky :-D ) aby boli spoločne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 13:45 meleri
ahoj daji se chovat krevetky s listonohy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 00:46 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Dobře, udělám si poznámku a až se ta stará garda původních sedmi statečných BU odebere do rybího nebe, doplním je pokud možno maculatkama ;-) Zatím díky za cenné postřehy, od Tebe se člověk na fóru hodně dozví,ale už je čas jít na kutě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2012 00:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
To je pravda. Ale moje zkušenost je, že když jsou B.uropthalmoides v hejnu s B.maculatus, nejsou tak moc plaché, jako když jsou samy... a mají i lepší barvu. Když jsou samy, tak jsou víc do stříbrna, když s maculátkama, tak mají i krásné červené odlesky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 00:03 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Tak já někde tady na fóru četla, že B. urophtalmoides je plachá v malém počtu a v jednodruhovém akva, takže bych je ráda posílila (a navíc už je pro mě jeden zverimex objednal a dají mi je i do karantény). Takže by bylo trapný jich aspoň pár nevzít (řekla jsem jim, že mám zájem o 10 - 13 kousků. Když to bude vypadat, že se krevetkám nedaří, zkusím je přelovit do Louže, kterou stejně pro Cherrynky do budoucna připravuju. Maculatusky jsou taky krásný, nicméně když si převezmu ty objednané BU, už se mi tam těžko vejdou stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Pak si myslím, že to bude v pohodě. A o krevetky se neboj, ony se zas po čase začnou promenádovat... až se víc otrkají :-) Jen bych fakt možná zvážil doplnit na 20 ne skvrnoocasýma, ale Boraras maculatus. Ty fakt nehoní ani malé krevetky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22523x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759?od=501