Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:26 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Myslíš po pěti přikoupit nebo 5 = celkový počet? :-) Že krevetky takhle recyklují své produkty jsem se zatím nikde nedočetla, to jsou teda šikulky coze :-)

Edit: aha, dobře, borarasek vezmu do počtu 20 (nevím, jak jsou staré a nerada bych za pár měsíců řešila problém, že budu muset zase objednávat na doplnění hejna), otíky zkusím sehnat ještě tři a pancíků 7. Údržba akva mě baví, krátím si tím večery ve službě, takže s výměnou vody by za normální situace neměl být problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2012 23:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Tak dej 5 pancíků a 5 otíků. Ty borarasky skoro nepočítej... a otíky taky jen tak napůl :-) A kakací krevetky? Ts... krevetka své hovínko 4x sežere, nezůstane po něm skoro nic :-)
Edit: Tak chybka. Neuvědomil jsem si, že pancéřníček třískvrnný je C.habrosus. Těch to chce opravdu 8. Ale těch otíků bych dal taky aspoň těch 5, dva ti umřou, je to taky hejnová ryba. Tak pak jen ubrat těch borarasek cca. na 15... ale jak jsem psal výše, ony taky skoro nesviní, i pokud jich budeš mít 20 a budeš týdně měnit 1/4 vody, tak nebude žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:00 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
No... ale nebude to už moc, když plánuju celkem 20 borarasek, nějakých 8 pancéřníčků (i když je problém sehnat, dost možná pro ně budu muset do Braníku, tam by je snad mít mohli) a k tomu tam mám ty kakací krevety? Já mile ráda nějaké otíky přidám, ale aby to to akva ještě zvládalo. ;-) A když, tak kolik bys doporučil přikoupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
No, však uvidíš... Ony se rybky chovají v každém akvárku jinak. A krevetky nakonec taky. Jen k těm tvým otíkům - jsou to hejnové rybky, zkus jim sehnat parťáky stejného druhu. Budou ti vděční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 15:33 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Paráda, tak tos mě potěšil :-) Jinak teď jsem dala dospělým boraraskám krmení pro miniryby (SAK mix hrubost 0) a nebyly to schopné zhltnout, musím to ještě drolit, tak si moc nedovedu představit, že by sezobly krevetí mimino, ale kdo ví :-) Třeba jsou to mršky mazané, uvidím za pár týdnů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 14:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Mrtvou krevetku bys nepřehlédla, zbarví se do výrazně oranžové barvy. A měkké vody se rozhodně neboj. Nevím, kde jsi to četla, ale byly to bludy úřední obludy. Většina krevetek potřebuje naopak vodu velmi měkkou... Ti nejlepší krevetkáři chovají krevetky ve vodě s vodivostí pod 200 µS a celkové tvrdosti pod 4°dGH. Buď tedy v klidu. Navíc cherrynky snesou velké rozpětí, nicméně méně tvrdá voda je i pro ně lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:44 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Aha, no vida, já myslela, že s boraraskama to bude v pohodě, tak uvidíme. Kdyžtak budu případně doplňovat stavy z Louže, pokud by se mi množily tam. Ale sem tam se dočtu, že mají problém s měkkou vodou, tak uvidíme, zda se mi vůbec budou množit. Nicméně rak mramorový už má druhé mladé a počítám, že by u něj taky byl problém, kdyby ta voda byla příliš měkká, tak snad ta tvrdost nebude tak kritická. První den se mi dvě krevetky svlíkly, ale jestli to ustály, to už nevím, prostě nelze zjistit, jestli je jich pořád deset...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:42 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
Jak sem začínal měl sem 25 cherryn ve 40l a nevidel sem vic jak 4-5 :) ale pak ti jich začne přibývat a než se nadeješ bude jich hafo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:36 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: predator3313
Já je teď právě moc nevylákám ani na baštu... Uvidíme, co bude dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Moje zkusenost s Boraras uropthalmoides je ta, ze jsou to prckove nenazrani, kteri dokazi prolezat i ty nejhustsi zmeti rostlin a sezobat hodne malych krevetek, ale ne vsechny, nejake vzdy preziji. Paradoxne o neco vetsi B.maculats krevetky nelovi. Otici si krevetek moc nevsimaji, pancernicci se za nimi nedostanou.
To, ze jsou krevetky zalezlle je v akvarku s rybkama normalni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:24 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
:) myslím že je to normální, 10 krevetek do takoveho akvaria je celkem malo, jak je pěkně zarostlé tak je asi moc neuvidíš, až ti jich přibude, nebo když jim hodíš něco dobrého. A s těma rybkama co tam máš bys nějake prcky mohla vychovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:07 Žena danio [587] - Miniakvária – Krevetky a malé rybky
Ahoj, před pár dny jsem si přinesla do Ordinária 10 krevetek Red Cherry, z toho jednu těhulku. V prvních hodinách byly krevetky velmi aktivní, pobíhaly a plavaly po akvárku, dost toho zbaštily a vykadily, ale poslední dva tři dny jsou víceméně zalezlé a je dost problém je v zarostlém akváriu vůbec spatřit. Je to normální nebo je něco špatně? Voda se zdá být v pořádku, těhulka vajíčka pořád nosí a sem tam se nějaká krevetka objeví. Parametry vody jsem měřila včera a zdají se být v v krevetí normě. Spolu s nimi jsou v akváriu razbory skvrnoocasé (7, ale chci doplnit na 17 - 20), pancéřníček třískvrnný (1, ale pokouším se sehnat do celkového počtu 8) a 2 krunýřovci jednopruzí.

A ještě jeden dotaz - pokud těhulka donosí ta mimča, myslíte, že jich aspoň pár přežije nebo je rybky sezobnou? Díky za názor. (Krevetky plánuju i do Louže - viz prezentace - ale tam ještě musím dát vhodnější filtr a nechat ho zaběhnout. Mám objednaný Dennerle nano eckfilter.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2012 00:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: maalamut
Mohly. Ale byla by to dost drahá potrava. Levněji vyjde krmit je okružáky a levatkami, nebo mraženýma patentkama, koretrama a podobně. Sušené moc rády nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 00:02 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – krevetky x mřenka nádherná
Mohly by být krevetky v akvarku společně s mřenkami nádhernými?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 19:20 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: malyLibor
On je však problém, že tu 112ku ruším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2012 12:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Filip980
Pokud si jí halančíci opravdu nevšímají, tak ji tam nech. Se skalárama by moc dlouho nepřežila. Je sice velká, ale křehká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 17:10 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: malyLibor
Potom jedině, že bych ji dal do 480ky se skalárami vysokými a amazonskými, ale to si myslím, že by právě začala být ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 17:00 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: malyLibor
Jenomže já ji mám ve 112litrovce. Dříve byla s malými krevetkami a malými rybami v zarostlé nádrži, ale před měsícem jsem udělal chybu pořízením halančíků, které požrali menší krevetky. Krevetce však přítomnost hlančíků nevadí, oni ji ignorují a onase neschovává, dokonce ji poslední dobou vidím častěji. Nemá vůbec důvod být ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 20:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Filip980
Je to týrání tak krásného zvířátka. Krevetky mlolucké by neměly být v akva menším než 60 litrů a v počtu menším než 4-5 kusů. Jsou to společenští tvorové. To, že ti za rok neporostla svědčí jen o tom, že žije ve stresu - pravděpodobně špatně zvolení spoluobyvatelé. Člověka, který dá krevetku moluckou do 15litrového akvárka bych zavřel na rok do místnosti 2x2 metry bez oken... jak by se mu to líbilo. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 20:28 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: petulinakk
petulinakk napsala:Souhlasím, ale jak se pozná ztráta aktivity v nádrži kde se krevetka sotva otočí? coze
No, tu moja múdrosť končí... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.09.2012 15:00 Žena petulinakk [2016] Re: slavko
slavko napsal: petulinakk napsala: A jak se pozná že si taková kreveta stěžuje (kromě toho že chcípne)?
napríklad stratou aktivity, či útekom z nádrže (ak to kryt dovolí)


Souhlasím, ale jak se pozná ztráta aktivity v nádrži kde se krevetka sotva otočí? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 10:02 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Buba - Gump
Já ji zkusím dát do té mojí 15ky, ona ta moje už nějaká zakrslá, přes celý rok ve 112ce má stále 6 cm a ani o trošku nepovyrostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:32 JagerMaister
hej tomu chápem, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2012 21:25 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Buba - Gump
aspoňže tak ale aj tak to nieje žiadna výhra, ono by bolo najlepšie normálne zariadená aspoň 50litrovka a minimálne 3-4kusy, ale aspoň niečo som zvedavý ako dlho jej vydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 20:55 JagerMaister
nie srandoval som ... krevetka sa má fajn .. ségru som prehovoril dal som jej 20l nádrž, filter, korene a živé rastliny aby došlo k lepšiemu ... nepreučím ju .. ale aspoň zlepším jej podmienky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 20:09 spider30
Chudera krevetka :-( Ta si musi vytrpiet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 19:26 JagerMaister Re: peter1459
áno presne tak to čistí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.09.2012 19:02 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Buba - Gump
geniálne, normálne žasnem, kreveta čo má v dospelosti slušne cez 10cm a ona ju má v 10 litroch, keby vedela kreveta kričať tak Vám prasknú bubieknky, stavím sa že je bez filtra a čistenie sa prevádzkuje odlovením krevety do nejakej nádoby a komplet vydrhnutím akvária najlepšie aj nejakým mydlom či saponátom
to už by bolo pre ňu lepšie keby ju sláchla do haj.la(obrazne)
milujem takýchto "akvaristov" rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2012 18:45 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: petulinakk
petulinakk napsala: A jak se pozná že si taková kreveta stěžuje (kromě toho že chcípne)?
napríklad stratou aktivity, či útekom z nádrže (ak to kryt dovolí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.09.2012 18:37 Žena petulinakk [2016] Re: Buba - Gump
Buba - Gump napsal: sestra ju má v 10l akváriu a nestažuje sa ...

A jak se pozná že si taková kreveta stěžuje (kromě toho že chcípne)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 18:24 JagerMaister
sestra ju má v 10l akváriu a nestažuje sa ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 18:00 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Ičin
A myslíte, že by mohla být v 15 litrovém akváriu? Jinak její velikost je asi 6 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:43 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Dospělá by to přežít mohla(měla), ale líbit se jí tam asi moc nebude a vidět nebude určitě, protože bude někde schovaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:28 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Atyopsis moluccensis
Ahoj myslíte, že by měla krevetka molucká nějakou naději ve 480 litrovém akváriu se skalárami vysokými a amazonskými. Akvárium by bylo z větší části zarostlé, ale přesto nevím :-O .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 19:31 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: malyLibor
jen jich doroste podstatně méně než kdybys je měl zvlášť.
však v to dúfam, 70 kreviet je trochu moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 23:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: koikapor
Nemělo by se stát nic. Čichavec zakrslý je klidná rybka. Samozřejmě jako každá rybka si zobne malou krevetku, když se k ní dostane, ale dospělou nechá na pokoji. Pokud budeš mít pro krevetky dost úkrytů, budou se ti i množit, jen jich doroste podstatně méně než kdybys je měl zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 21:42 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
mohlo by sa niečo stať krevetkám pri kolize /čichavec/ krpatej, nevadí ak nejaké malé neprežijú ale čo dospelé krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 12:23 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
tohle je vyjímečně kousek nektarinky.Apásají tam nějaké zbytky, občas přihodím vločky pro rybičky, nebo granule.Crs mi na kopřivu kašlou, Bee jsou na ni zvyklé, těm jede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 12:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: karek
No a co jim to tam vlastně dáváš za baštu? Já dávám krevetkám jen granule a spařenou kopřivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 08:55 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: sivon
to jo.Nejkrásnější bylo, jak ancík krásně olizoval i piskořku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 14:00 Žena sivon [1694] - PlžiRe: karek
Nádherná fotka soužití různých druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2012 21:21 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Fotka k příspěvku u mě šlo o neonky a mečovky.Fakt je, že s ancíkem problém nemají
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 20:39 - Re: karek
Naučia sa.Moje ktevetky bežne ,,zápasia,, o krmivo s ancíkmi.A neraz sa pri tom na nich vozia.Žiadnu menšiu aktivitu som nepozoroval.Krevetky takto reagujú hlavne na väčšie ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 20:03 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: Setth
moje 2-měsíční zkušenost - dokud byly krevetky s rybkami, nevnímal jsem problém.V okamžiku, kdy jsem rybky přestěhoval, začaly být krevetky daleko aktivnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 19:04 - Re: Setth
Pancierničky v pohode.(len nie trinidadské!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 18:36 Setth – Panceřníčci a krevetky
Zdravím,chci si pořídit krevetky,ale mám v akváriu panceřníčky.Je ta kombinace možná,má s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 19:15 JagerMaister
to asi hej :) iba keby bolo akvárium poriadne zarastené, ale zázraky sa očakávať nedajú hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 23:17 - Re: Bangarang
Obávam sa,že ryba čo pôjde po rybkách pôjde aj po malých krevetkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 13:33 JagerMaister
ahojte, potrebujem radu, v akváriu s krevetami mám aj plevelné živorodky (endlery a gupky) a ich počty sú niekedy horzné, nehovoriť o tom ako špinia vodu, tak som rozmýšľal že si zaobstarám rybu, ktorá by poter triedila ale nežrala by krevetky .. hmm ale neviem aká by vyhovovala poradíte mi _?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 10:19 - Re: LiborSprysl
Veľkoramenné krevety áno.Ale o tých reč nebola a ani ich abdul99 nespomenul. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22527x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759?od=551