Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 16:34 Žena Jaffi [91] Re: Nicky
Každopádně dej vědět, jak to dopadlo. Akvo je velký, tak by se tam snad nějak poskládat mohli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 16:01 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Děkuju za reakce. Zatím se krevetky vůbec nebojí, budu sledovat reakce po přidání ráčků. Pokud se začnou schovávat, ráčky přestěhuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:52 JoKa Re: amrtin
Symbióza nalezena... :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:49 amrtin Re: Jaffi
Fotka k příspěvku Jo,to bude a ony zase jeho svlečky :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:41 Žena Jaffi [91] Re: Nicky
Jj, tak jsem to myslela. Rak je prostě predátor, navíc jim bude žrát i svlečky. Každopádně držím pěsti, ať to dopadne dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:33 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Jaffi
Jak to myslíš, krevetčí samičky? Vedle mi nosí krásně, za rok mám z 10 nakoupených kusů cca 100ks, z toho nějaké taiwan bee a i ty drží. Jednu samici jsem omylem přesunula nosící a nosí stále, tak uvidím, kdy se objeví prcci.

Myslíš když se leknou raka, aby vajíčka nepustily? Jinak mě nic nenapadá. Když zvládla nosící samice ten přesun, mohla by je udržet i s rakem. No uvidím, kdyby to nešlapalo, pošlu ráčky dál, nebo půjdou do velkého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2014 21:26 Žena Jaffi [91] Re: Nicky
Akvo je moc pěkné, spíš než o malé krevetky bych se bála, aby samice vajíčka donosily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 19:02 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: predator3313
Achjo. Kdysi jsem je měla v hustě zarostlé 160l nádrži spolu a nevypadalo to, že by lovili, ale jak to bylo velké, neměla jsem je tolik na očích, takže fakt nevím.

Moc nechápu, jak by rak mohl krevetče chytit, sama to moc nezvládám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:56 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Nicky
Každý má jiné zkušenosti pokud vím, já jsem je měl spolu měsíc nebo tak, krevetky lezly rakům po hlavě a ráčci místo aby se po nich ohnali nebo tak tak raději utekly :-D ale vím o dost lidech kterým CPO sem tam nějákou krevetku uloví... tak pak si vyber :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:41 Žena Nicky [195] - Labyrintky – krevetka + CPO
Ahoj,
přečetla jsem jen pár stránek, na kterých to nebylo, tak snad nebudu něco opakovat... mohou být krevetky s ráčky CPO? Ale opravdu bez újmy i těch nejmenších a aby nebyly vyplašené a neschovávaly se a ideálně se mi množily. Mám tuto nádrž, parametry vody by měly podle atlasu odpovídat i rakům: rybicky.net/nadrze/19576 .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 20:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: zervan
Jj, když nemá potravu v proudu, chodí i po dně a snaží se něco si najít. Krm prachovým krmivem a uvidíš, že roztáhne vějířky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ivaha
Vďaka, tak som kúpil zatiaľ jednu (moluckú), ešte sa len rozkukáva, je trochu v šoku z prevozu. Je len v tesnom okolí miesta, kam som ju vyložil, ale začala ako keby zametať alebo čo.

Ale späť k téme tejto diskusie: Tetry čierne (vrátane veľkého vedúceho) si ju vôbec nevšímajú, do väčších si netrúfajú zabŕdať :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 14:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: zervan
No ona si to místo najde. Když bude mít proud dole, bude filtrovat v pohodě i na dně :-) Taky mi tam občas chodí, když jim ostříhám kytky.
Aspoň tři by mohly být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 14:38 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ivaha
Fotka síce nie je aktuálna (ak sa dnes podarí zasadiť Eleocharis a Marsilu, tak by som večer pridal), ale topológia je rovnaká. Neviem, aké miesta táto krevetka obľubuje, no dole na prízemí je pri dne prúdenie zľava doprava až po kamienky vpravo pri filtri, tam sa usadzuje detrit. Koľko je teda minimálne odporúčané množstvo? Pravda, najskôr by som kúpil len jednu, že či ju nechajú rybky na pokoji, ale potom by som chcel mať toľko, aby sa cítila dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 14:24 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: zervan
Tetry černé jsem nikdy neměla, tak nevím. Nicméně je třeba mít na paměti, že ač je krevetka molucká dost velká, stále je to křehké stvoření. A ani v Tvojí nádrži nevidím nějaké místo, kde by mohly mít stanoviště a filtrovat... pokud je tedy ta poslední fotka aktuální. Jedna krevetka je málo podle mne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:32 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Nicky
s CPO mají lidi dost rozdilné zkušenosti. Ti moji teda na krevety nejen že neutočí, ale neoženou se po nich ani když jim lezou na hlavě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 11:57 Žena Nicky [195] - Labyrintky
A nějaká větší, která by se v normálních podmínkách i množila, asi není, co :-O
Napadají mě jen ráčci CPO a těm zas tak moc nevěřím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 10:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ivaha
Molucká krevetka je dosť veľká, tú by som sa, dúfam, nemusel báť mať s mojimi akčnými pažravými Tetrami čiernymi, však? :-) (Niektorí ľudia majú Tetry čierne ako pokojné mierumilovné rybky, lenže tie moje sú vyslovene pažravé a divoké, pri lovení krmiva skáču, kľudne aj do krycieho skla, ak sa tam prilepila vločka krmiva) Nebojím sa, že by vedúci akvária (najväčšia tetra) napchal túto krevetku do papule, ale či jej nemôže nejako ubližovať alebo čo. Môže byť táto krevetka sama (akože len 1 kus s rybkami) v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 09:32 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Nicky
Do 100l by šla i račí si myslím ( rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_raci), ale já bych do takového akva pořídil 2-3 molucké. Jen musíš mít nějáké dobré místečko v proudu kde se usadí a budou filtrovat palec Pak je to pohled za všechny prachy.
Lidi co nemají žádnou filtrující krevetku neví o co přicházejí potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.01.2014 08:52 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Nicky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 05:27 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj, prosím, dá se do 112l ke krevetkám (Caridiny, Neocaridiny) dát i nějaká z těch "vetších", aniž by jim ublížila, nebo mi zlikvidovala mechy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.01.2014 21:41 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Horry
a parmiček se nebojíte? krmivo určitě výživné, ale existují i levnější varianty...

edit: pokud je to do té vaší nádrže ,,Moje první větší..." s mechovkama, tak určo nee...mechovkám uděláte radost, krevetkám už tak moc ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:27 Žena Horry [0] – Krevetky a CPO ráček
Mám v akvárku 3 ráčky (+ parmičky různé) a známý mi nabízí Red Crystal krevetky. Myslíte, že se snesou s ráčkama? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2014 19:03 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: zervan
i ty nejmenší rybky si zobnou (ikdyž třeba jen prťat) a kdo tvrdí, že ne, tak se jen neumí koukat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2014 18:54 Muž zervan [1123] - Rostliny – NIE s Tetrami čiernymi
Pridám svoj postreh: Malé krevetky nemôžu byť s Tetrami čiernymi (Gymnocorymbus ternetzi). Povedal som si, že veď keď mám spolu s nimi "mini-neónky" (asi 1,5 cm Neónky modré - Paracheirodon simulans), rovnako veľké krevetky snáď nebudú problém. Tak som skúsil pokusne pridať zopár Neocaridina davidi var. Red cherry (vyzerajú už dospelo) - už po pár minútach mi najväčší najstarší samec Tetry čiernej schmatol jednu krevetku za chvost a do tej veľkej nenažranej papule ju v priebehu minúty celú postupne "vtiahol" :-( Nechcel som veriť vlastným očiam, ako sa do neho mohla celá vojsť sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2013 09:53 radim
přísavku bych popsal jako rybu co si nenechá nic líbit. Ani od větších ryb... se skaláry uměla pocvičit nevídaně ano žádné vykouslé díry teda nebyly, ale rybám to není moc příjemné, když se na ně snaží něco přicucnout. Jak začala dospívat, tak musela jít pryč.
Tady ty zprávy známý známeho a jeho kamarád nejsou moc věrohodné hmm to, že našel mrtvého čichvce neznamené že ho zabila přísavka. To, že mu tam tu díru pak vyhlodala už je věc jiná..ony si do mrtvolky umějí kousnout všechny ryby... Docela by se někteří asi divili co dokáže např. všemi opěvovaná Parmička černopruhá (SAE) žádný býložravec ale vyloženě všežravec a velmi dobře umí chytat i rybí potěr... vím že to je OT, ale aj tak X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 09:34 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Srpenec
No ona než vyroste tak nechá ryby na pokoji, pracuje, lítá...ale malé i velké krevetky ti prostě sežere a hotovo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:12 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Srpenec
Já se s tím tedy osobně nesetkal, ale jeden známý mi taky říkal, že jeho přísavka byla takovej mazel a pak jednou našel čichavce perleťového s dírou v boku...no uvidíš. :) Mně by se teda přísavka v akvárku moc líbila, ale netroufnu si to riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:05 Muž Srpenec [43] Re: Deathbull
No fakt. Nikoho si nevšímá a jde i na ruku :-P
Je to hodnej kousek, co zastane hodně práce potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:32 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Mírumilovná thajská přísavka je teda docela síla pokud se jedná o krevetky, ale je dobře že se zeptal alespoň na ten zbytek smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:51 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Ciffik
Čichavci v pohodě (pokud se tedy bude jednat o japonicy, jinak bych to neriskoval), já bych měl naopak strach z těch přísavek, jestli už jsou trochu větší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2013 22:51 R Muž romant [27987] Re: Ciffik
No ochutnají všichni. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:49 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Srpenec
Srpenec napsal: Zdravím,

Jedině Black Molly by asi mohly dělat problém že?


ano, ale větší problém bych viděl v čichavcích a těch 4 ramirézkách smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:20 Muž Srpenec [43]
Zdravím,

je možné dát do mého AQ (viz profil) krevetky? Případně jaké? Přísavka thajská je mírumilovná a nikoho si nevšímá. Jedině Black Molly by asi mohly dělat problém že?

Díky a fajn večer ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2013 23:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: predator3313
Ty nejsou žlutý, to je orange sakura. O křížení nemůže být řeč, když cherry a sakura je jedno a totéž. Aspoň teda ne tak, jak křížení chápu já. Prostě se ten chov zdegraduje, pokud budou pohromadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 23:43 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: martin386
Jako ty žluté nebo jaká je to barva na tom obrázku, to nějak moc neznám, ale předpokládám že křížení bude probíhat stejně jako u červených sakur s cherry, kde by jsi docílil jen toho že by ti hodně zbarvené časem zesvětlali, takže by to bylo nežádoucí palec čili já bych je k sobě rozhodně nedával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2013 23:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: martin386
Zvlášť. A je to jeden druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.11.2013 23:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: martin386
Cherry a sakury se nepokříží, anžto jsou vlastně jedno a to samý. Zprzníš si tím ty sakury...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 23:39 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: predator3313
Prodají se i křížené, nebo je lepší chovat každý druh zvlášť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 23:38 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: martin386
palec řekl bych že se pokříží snadno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 23:33 Muž martin386 [17] - Živorodky – Sakura s RedCherry
Zdravím mohou být Red Cherry se Sakurou ( www.ifauna.cz/… )
Nepokřížily by se krevetky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 16:13 Muž bluejack [5] Re: predator3313
no hej ale aspon mas vela krevetiek tam :-D ja som si teraz kus prilepsil som dokupil nejake takze hadam bude ich aj viacej a pozeru :-D..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 15:54 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: bluejack
No moje většinu řasy požerou...ale taky jich tam mám hafo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 12:11 Muž bluejack [5] Re: predator3313
hej lebo krevety nezerou proste to nechaji tak :-D je mozne ze by zacaly kebi im nedavam dlho zrat ale i tak by mohly kus pocistit sklo :-D..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2013 16:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: bluejack
ancíka davaš kvuli řasám ke krevetkám? :-D Zajimavý postup :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 16:37 Muž bluejack [5] Re: predator3313
no akurat ja mam dost samiciek co nosii alebo bude nosit vajicka je to zaujimave .bude ich vela riadne, ked vsetki porodia dal som ho tam predovsetkim kvoli Riase ked pozerie mozno pojde naspet :-D..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 16:32 Muž bluejack [5] Re: amrtin
aha no teda zatial su vpohode uvidim jak budu natom nadalej:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 11:14 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: bluejack
Já mel 2 takle malé ancíky u krevet ale dal jsem je pryč, jelikož je hodně děsili a měl jsem strach aby se to nepodepsalo na počtu donošených vajíček :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 02:40 amrtin Re: bluejack
Ancík krevetkám neublíží.Ten můj,jelikož to je poděs,tak je dokáže akorát vylekat,když se mezi ně vrhá na žrádlo(nebo ho jen hledá) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 23:39 Muž bluejack [5]
je to uz prakrat rozebrate ale i tak se spitam mam ted zrovna v krevetarku mali Ancik ma dokopy 3 cm ...bude to vadit ked mam tehotne 3-4 samicky krevetiek a budu mat male ??, hadam ich nepozerie ten jeden nezbednik ancik je obicajny a tak sa mi zda ze aj kus krpaty lebo vo velkom akva malo zral takze mam sa bat ci ?, vdaka

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22527x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759?od=351