Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:22 jogr
Zdravím,

Mám dotaz můžu do akvárka strčit krevetky? budou tam SAE,Pancéřníčci skvrnitý,Neonky červený

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 16:28 - Re: DavidDizzer
Je možné,že sú pozaliezané.Ale je tu aj možnosť,že sú kaput pre zlé parametre vody.Ani postupné vychytanie CPO-čkami sa nedá vylúčiť,hlavne ak sa jedná o dlhodobjšiu záležitosť.(skôr by som bol za prvú či druhú variantu)
Ako som písal rak nie je F1-notka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 16:23 -
Zdá sa mi,že len invalida vie o čom je reč.
Krevetky sú rýchle a mrštné,sú však v ohrození počas kŕmenia a počas zvliekania.Záleží len na konkrétnom CPOčku či sa snaží chytať,brániť či to má na saláme.Schválne chcem poznať človeka čo má 50 a viac kreviet a presne povie,že mu rak nezjedol ani jednu.Pri takomto počte kraviet(ba aj nižšom) je nemožné toto tvrdiť.Hlavne ak sa krevety množia ako blázen a prípadnú zjedenú nahrádza min.10 nových.Rak zase neloví ako F1-notka.Ak sa mu podarí tak to môže byť zanedbateľne raz,dva krát za mesiac.Čím je akva väčšie o to je šanca,že niečo chytí menšia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 12:16 Muž DavidDizzer [26] Re: invalida
Díky všem za odpověď. I když je možné, že jsou krevetky někde schované v zarostlé nádrži, jednu jsem dnes objevil mrtvou na dně obrácenou vzhůru nohama. Tak nevím, kdo to má za následek.
Ty krevetky jsou ještě hodně malé, a proto jsem je i ze začátku viděl jen stěží, ale teď jsem je neviděl hrozně dlouho. Jsou tři způsoby: Buď ji zabili ráčci, obyvatelstvo AQ, do kterého bych to ale nikdy neřekl a nebo umřela kvůli nějaké hodnotě ve vodě. Nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 10:59 Muž MrHu [300] Re: invalida
Pravda, měli by být ve větším...tohle je zatím nouzovka, měli by se brzo přesunout do 84, kde mě bohužel momentálně trápí(snad už jen trápila) nemoc, takže jsem většinu obyvatel vylovil a léčím...:-)
Jak jsem psal, nedělám si iluze, že by ráčci nikdy nic nezkusili...ale nezaznamenal jsem, že by se počet krevetek snížil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 10:52 S Muž invalida [3881] Re: MrHu
Popotahování za ocásek je běžnej noční jev...někdy i chytne dobře...stísněný prostory svědčej pro raka...a řek bych přeračíno na litráž ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2012 10:49 Muž MrHu [300] Re: DavidDizzer
Asi se chycení sem tam nějaké krevetky vyloučit nedá...Ale já mám dva ráčky ve 30l s krevetkama a krevetky se neschovávaj, množej se, jezděj na ráčcích, krměj se společně...nepozoroval jsem, že by na ně ráčci útočili...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 08:00 Muž Benghenk [3] Re: DavidDizzer
Ja sem teda nikdy něco jako ráčky neměl ale chtěl a někde sem četl že oni sou klidný pokud je víc samců a mohou mezi sebou svádět boje.Nevim co je na tom pravdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2012 07:02 S Muž invalida [3881] Re: DavidDizzer
Krevetky lovit může..zvlášť v tak malým akva...někdy i uloví ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 05:09 Kema1962 Re: DavidDizzer
Nemusíte mít obavu. Ráčci krevety nechytají. To mohu potvrdit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 01:45 Muž DavidDizzer [26] – Krevetky vs. ráčci
Nevím, zda jsem zařadil dotaz správně, ale podle názvu určitě ano...
Na akva-burze jsem si koupil 5 krevetek a 3 ráčky - rybicky.net/atlasostatnich/rak_mexicky_zakrsly. Když jsem se na burze ptal, že lze ráčky chovat se všemi, tak jsem to bral tak, že zajisté je mohu dát do rostlinného akvária i s krevetkami. Dal jsem tedy ráčky a krevetky do 112-ti litrové nádrže (viz. prezentace nádrže), kde je dostatek rostlin a neškodné rybky pro ně...

Podezřelé se mi zdálo to, že jsem krevetky nikdy nikde neviděl, nebo alespoň vždy maximálně jednu. Je možné, že tam ještě někde jsou, protože jsou malé a akvárium je hodně zarostlé. Ale obávám se toho, že ráčci krevetky požrali :-(.
To je právě ta chyba, kterou jsem nevěděl - nikdy jsem nic takového nechoval, ale chtěl jsem to zkusit...

Opravdu ráčci požírají krevetky? Pokud ano, ihned je zítra vyndám a dám do ,,druhého AQ - 240 litrů". Snad pak postupně krevetky naleznu :-(
... Moje chyba - měl jsem si o tom zjistit více informací.
Děkuji, přeji pěkný zbytek večera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 08:06 S Muž invalida [3881] Re: prasan
prasan napsal: No a tu je to čo stále opakujem,rak je rak či mini či maxi.(narážam na tie osekané rybky)Niektorí sa tu snažia púšťať názor,že toto je ráčik aj do spoločenského akvária.Je to hlúposť.Niektoré sú síce mierumilovnejšie,ale ak nelovia tak ryby môžu dosekať hlavne pri kŕmení pretože ich považujú za konkurenciu.Rastlinky im tiež chutia,samozrejme ak má niekto v akvárku džungľu tak to tak nepozoruje.Pre raky treba druhovú nádrž.Ako tak vhodné ryby sú guppy a ancíky.Samo, aj tu treba rátať s občasným sekancom.Raky a krevety idú do kopy len ak je rak dospelý.Z dôvodu o ktorom som písal.texanus likviduje malý ancíky...zaplaťpámbů za to ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:23 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: prasan
Věřím tomu,že ten mini je pro ty krevety nebezpečnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:08 - Re: Nympheas
No a tu je to čo stále opakujem,rak je rak či mini či maxi.(narážam na tie osekané rybky)Niektorí sa tu snažia púšťať názor,že toto je ráčik aj do spoločenského akvária.Je to hlúposť.Niektoré sú síce mierumilovnejšie,ale ak nelovia tak ryby môžu dosekať hlavne pri kŕmení pretože ich považujú za konkurenciu.Rastlinky im tiež chutia,samozrejme ak má niekto v akvárku džungľu tak to tak nepozoruje.Pre raky treba druhovú nádrž.Ako tak vhodné ryby sú guppy a ancíky.Samo, aj tu treba rátať s občasným sekancom.Raky a krevety idú do kopy len ak je rak dospelý.Z dôvodu o ktorom som písal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:27 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
CPO oranžový..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:17 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: prasan
aha,tak to je možné,já měla ty mini ráčky orange..normálně do rána všechny ocasy pryč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:58 - Re: Nympheas
Má len jedného a už väčšieho tak to nie je problém.Najviac lovia dorastenci a dokážu spôsobiť škody aj na krevetkách.Jeden veľký nepredstavuje pre krevetky hrozbu,nakoľko má veľké klepetá a malé krevetky sa mu takto ťažko lovia.Často na dospelom krevetky obžierajú riasu.Chovám rakov a krevetky niekoľko rokov a veci ako ryby,rastliny,krevetky mám odskúšané. ;-)
Máš CPO alebo P.clarkii var.orange?Aké ryby?
Môžem ako niekoľko akvaristov tu na stránke potvrdiť,tetrovité ryby sú ich najobľúbenejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:00 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: jitusss
Když se živí rybami,divila bych se,že by si nedal ke svačině krevetu.Moji malí oranžoví ráčci oholili rybám ocasy během jedné noci. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 18:58 - Re: jitusss
Môžu byť spolu a klepeto dorastie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 17:54 jitusss
mohu mít pohromadě krevetky a raka modreho?chibí mu jedno klepeto-doroste nebo je to blbost?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 20:01 JagerMaister Re: MrHu
ani mne sa to nestalo ale ... ale ke to možné a píšu to aj v atlase ja proti nemu nikdy nebojujem ... zmizne sám .. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 20:01 Muž MrHu [300] Re: jitusss
Neni za co;-) Snad bude spokojenost na obou stranách:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 20:00 jitusss Re: MrHu
díky za rady,moc se tešim mame novou koupelnu-a plnim si sen-nechala jsem si udelat na míru akvarko do rohu nabytku na krevetky,takže budu z vany čučet na ně.manžel to ješte netuší-bude čučet,je blazen do vodního sveta taky.chce me zase překvapit 1000L AQ ale ja ho našla-no holt takova,,vana,,se schovava špatně,ale radost mu nemužu pokazit-nic netušim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 19:48 Muž MrHu [300] Re: bluemonster
Já jsem tohle tedy nezažil...:-) Nezaznamenal jsem úbytek ani malých krevetek a ani potěru bojovnic...určitě bych proti nezmarovi nebojoval nějakou chemií, připadá mi to zbytečné...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 19:46 JagerMaister
nezmar dokáže paralizovať a zabiť malé krevety alebo poter rýb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 19:45 Muž MrHu [300] Re: jitusss
Myslím, že písek, kořeny i rostlinky se přendat můžou...nevidím důvod, proč ne...:-) Nezmara bych neřešil...měl jsem ho v akváriu taky. Má takové vlny, že se nejdřív ukazuje všude a pak začne mizet....jen je potřeba nezanedbávat údržbu akvária(to znamená nepřekrmovat, odkalovat a měnit pravidelně část vody)...V atlasu se píše, že nezmar může nějakým způsobem škodit potěru a pod.... Já ho měl u krevetek (i malinkých) a potěru bojovnic, žádný problém nebyl...maximálně od nezmara krevetka uskočila (má žahavá "chapadýlka"):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 19:37 jitusss Re: jitusss
mam obednane nove 50 litrove AQ pro krevetky,ted po tydnu by ho mel mít sklenař hotove-mam ze stavajícího AQ věci zahodit(písek,kořeny,rostliny...)nebo je mohu přendat,co ten nezmar muže vyvest? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 19:34 jitusss Re: MrHu
díky,ted ale jsem v šoku kolik let mam velké akvaria-200l a 1000l s rybkama a v pohode.krevetarium asi 14dní a ted jsem zjistila že tam mam pijavku a nezmara zeleného-muže se přemnožit-nejak škodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 18:57 Muž MrHu [300] Re: jitusss
Hezký večer. Tyto druhy spolu mohou být...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 18:55 jitusss
prosim vas pořídila jsem si krevetky red scherry mam je 14 dní z toho tri nosí vajčka,včera mi manžel chtel udelat radost a donesl mi jednu kantonskou crystal red-ta je v pohode a jednu kantonskou var.Bee-měla by to byt taky samička-jestli se nepletu ale na tehotne scherry mi najíždí,mohou byt tyto druhy pohromadě?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 19:43 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: petulinakk
To nic, jinak při tom svlíkání krunýře je důležité, by se měli kde před rybami schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:06 Žena petulinakk [2016] Re: Filip980
Pardon, přehlédla jsem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 19:44 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: petulinakk
To jsem psal, že je možné s filtrujícími krevetkami mít čichavce, ale hlavně když se budou svlékat krevetky tak budou potřebovat úkryt, takže boudou potřebovat hodně zarostlou nádrž s hodně úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 19:23 Žena petulinakk [2016]
A co velké filtrující krevetky? Vím že se neumí bránit, ale útočili by na ně třeba čichavci vzhledem k jejich velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 18:08 JagerMaister
čo krevetky a limie pruhované ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 16:57 Muž honzaprouza77 [18]
dík, jde mi hlavně o ryby, krevetky jsem chtěl pouze jako spestreni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 15:33 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
no s cichlidkami rozhodně ne, to by posloužili jen jako krmení a myslím, že i čichavci by je požrali. To by jsi musel mít celou nádrž zarostlou, aby to s těmi čichavci přežili. Jinak pokud by jsi měl na mysli větší druhy krevetek tak ty by s čichavci přežili, ale s cichlidkama bych je nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 15:30 Muž honzaprouza77 [18]
Mohou být krevetky s cichlidkami ramirozovímy a čichavi, nebo rájovci? (č. zakrslý)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:48 Muž soubi [32] Re: jogr
to by jsi se divila co se dá při výcviku přežití sežrat :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:09 jogr – Hmmm :-D
Hmmmmm,, :-D šneka k jídlu jsem tedy ještě neměl,, :-P ale v AQ ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:50 Muž pajaman [15]
Čtverzubec taky:-) A myslim že se to dá uhlídat,vypadá to že jogr o tom něco ví X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:22 Muž soubi [32] Re: pajaman
clea helena to vyřeší... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2011 16:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jogr
Též mám plže rád, i přemnožit se mohou. S kapkou citrónu jsou fakt vynikající, doporučuji ochutnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:00 jogr – NE
Já mám plže rád jsou prospěšní!!! :-) A nepřemnoží se pokud pro to nemají podmínky! :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:38 Muž pajaman [15]
Taky si myslim. A za chvíli se tu bude řešit co s přemnožením plžů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 15:38 Muž soubi [32] Re: jogr
to je rozumná myšlenka... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2011 15:28 jogr – Mnohokrát děkuji
Tak fajn AQ bude s čichavcema bez krevetek spokojim se s plžema :-D
Dík moc X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 14:22 Muž soubi [32] Re: losdeneblos
to jo ale my před chvílí řešili čichavce.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 14:01 Muž losdeneblos [0] - Raci, krabi, krevetky
ja jsi myslím že jo mužou měl jsem krevetky s pavimi očky a bylo to vklidu , sice tedka mam jenom krevetky ,ale když byly spolu nebyl problem a neonka a pavi očko jsou podobně velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 14:01 Muž soubi [32] Re: MrHu
souhlas...ty krevetky na tom budou lépe v ubytovně pro ně... ano :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22527x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759?od=701