Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 12:00 Silviebaris Re: Interesting pet
to každopádně,všechny ti je pojí...není nad živou potravu ;-)To bysi je dala do těch 8 litrů,nebo máš ještě jiný akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 11:52 Žena • markét • [1]
Mohou být spolu krevtky red cherry a gupky? Jedli by je gupky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 01:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: VF
Ale dají se dát dohromady s rybičkami. Ale se všemi důsledky, tj. že jich bude ubývat (hlavně těch malých) a budou zalezlé. Samozřejmě záleží na počtech jak rybiček, tak i krevetek. Prostě, jestli si chceš krevetky užít a aby se množily, tak je nech samotné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 00:20 VF – Danio pruhované
Chtěla bych se zeptat, zda můžou být krevety v 300l s ancíky a dánii pruhovanymi, všude čtu jen galaxy, ale o obyc daniich se nikde nepise. Jsou podobné povahy jako galaxy? Jde mi jen o to, aby se krevetky nebaly vycházet, úkrytu tam bude dostatek ale chtěla bych je někdy i vidět a zase galaxy v 150cm akvariu hrozne malé. Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2018 15:47 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Václav
Jel jsem několikrát nacpanou Karosou, která měla počet míst k stání 64 a bylo nás tam stojících určitě víc. Nikdo se v tom autobusu nepral, nikdo neumřel, ale myslím, že každý byl rád, že odsud vystoupil na čerstvý vzduch. Bydlet bych v něm s tolika lidma nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 10:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Václav
Ja dlouho to v této sestavě funguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 09:52 Václav – krevetky
My doma mame v 55l cca 40 krevetek, 2 x pancernicek Sterbuv, 10 pavich ocek, ancistrus, 3 drapatecky. Nic se spolu nepere a tu a tam se objeví nová krevetka. Pavi ocka se drie mnozily, ale co jsou v akva krevetky, tak jich uz nepribyva. Je tam dost rostlin, ukryty z kamenu, 2 koreny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 06:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Krotel
Podle mě i tenhle pancéřníček si může občas zobnout. Když se mu malá krevetka vejde do tlamy. Záleží, jak velké je to akvárium a kolik tam těch pancéřníčků je. Pokud budeš akceptovat menší úhyn dorostenců, tak v tom asi žádný další problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 21:42 Krotel
Dobrý den. Mám krevetky red cherry v akvárium hustě osazeném. Mám otázku jestli mohou být s pancéřníčkem skvrnitým? Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 18:01 Jirka
Ahoj, lze chovat větší druhy krevet (10cm +) ve 100l akváriu společně s jedním velkým krunýřovcem asi o velikosti 14cm, jedním beťákem a pěti čichavci perleťovými?
Uvažoval jsem o atya gabonensis, ale jestli máte nápad na jiné druhy krevet, které by se hodily, budu rád.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.02.2018 09:54 R Muž ctibum [6920] Re: Cyklohentán
Mno, nevím, to je jako bys řekl, že jet Jizerskou padesátku na skokanských lyžích je sice blbý, ale je to lepší, než to jet na sjezdových. Ale nenapadne tě vzít si běžky...
Ale tak je to jen můj názor, já jsem u malých nádrží příznivcem většího hejna "poddimenzovaných" ryb, než menšího hejna ryb na hraně. Rozhodnout se musí Libor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 09:07 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: ctibum
Určite poriadnejšie ako neoniek obecných :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2018 08:56 R Muž ctibum [6920] Re: Libor
Co raději větší hejno Tetry ohnivé nebo nějaké Razborky? Nemusíš to hrotit na hranici možností, dáš jich mnohem víc, líp to vynikne... A v krevetkách mi ani jeden druh paseku nedělal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 08:54 R Muž ctibum [6920] Re: Cyklohentán
Pořádné hejno do 60l (hrubého?)...? Nebude to trochu na hraně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 07:11 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Libor
Radšej by som tam dal iba cherryny a poriadne hejno noeniek modrých ;-) A nič viac, možno na dno pancierničky malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2018 05:00 R Muž afc1886 [14685] Re: Libor
Krevetky budou sloužit jako potrava a na ty rybky to je malé akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 23:03 Libor
Zdravím,je možné chovat v 60 litrovém akváriu red cherry společně s danio pruhované,neonkou obecnou popřípadě s tertu královskou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 14:36 Muž Kubaa [718] Re: Kubaa
Odpovím si sám, Caridina simoni simoni by to měla zvládat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 13:59 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: petulinakk, Pepan
Vůbec se s vámi nehádám, já je spolu nemám a ani neplánuju mít. Jestli spolu fungují, tak tím líp. Jen jsem chtěla upozornit na to, že i taková nevinně vypadající rybka může být nečekaně zdatný predátor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 13:17 Muž Kubaa [718]
Když už je tu tohle téma, zajímalo by mě, zda existují krevetky, které by přežily v akváriu s čichavci čokoládovými. Nejde mi o lov, to by asi vyřešila dostatečně členitá nádrž, jde mi o tu velmi měkkou vodu s pH pod 6.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 13:06 Žena petulinakk [2016] Re: Kaira
Já se sekavci krevetky měla, a množily se tehdy geometrickou řadou (než jsem si je vyvraždila vlastní blbostí).
Ale tak holt se znovu potvrzuje, že v akvaristice vždycky platí, že nic neplatí 100% :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 12:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kaira
Já si myslím že ty krevetky mají větší šanci přežít. Malý ancík, když se vylíhne, tak leze jenom po zemi, navíc pancéřování se začně tvořit až s věkem. Ze začátku je to takový malý kousek rybího masa, který leží na zemi a moc se nehýbe. Naproti tomu krevetky nelezou jenom po dně, ale i po rostlinách, meších, kořenech a tam za nimi sekavec nepoleze. Proto si myslím že krevetek přežije mnohem více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 11:30 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: petulinakk
Myslím opravdu sekavce, sekavky jsem nikdy neměla. Než jsem si je pořídila, měla jsem pravidelný a početný odchov ancíků. Po pořízení sekavců se malí ancíci sice rozplavali, tatík je uhlídal, ale pak postupně mizeli, až během pár dnů úplně vymizeli. Takže usuzuju, že když jim nedělá problém sežrat opancéřované ancíče, krevetky by slupli jako malinu. Možná ne ty úplně velké, ale do velikosti malých ancíčat určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 11:29 Muž Jifi [675] Re: petulinakk
Mně tak z ryb, které mám (všechny jako "bezpečné" ke krevetkám) připadají pancéřníčci rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
Těm by se sice malá krevetka do tlamky taky vešla, ale vzhledem k jejich způsobu života a chování by ji museli slupnou, když pochoduje ta krevetka na dně. Jiank si nějakých krevetek vůbec nevšímají. Zato ty razborky, jakmile uvidí nějaký trhavý pohyb, případně něco malého plavat ve vodě, tak za tím vystřelí. Vystřelí jen za tím, co je o hodně menší než ony samy. Větších krevetek si vcelku nevšímají.
Toť mé postřehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 11:00 Žena petulinakk [2016] Re: Kaira
Kairo nepleteš si sekavce a sekavky?
Sekavcům se drobotina krevetek i rybek do tlamky určitě vejde, ale dospělá krevetka v žádném případě.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 10:25 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: petulinakk
Sekavce bych za neškodné rybky rozhodně nepovažovala, dokážou bez problémů zlikvidovat potěr větších ryb (u mě např. mečovek) a dokonce i už rozplavaná ancíčata. Krevetky by neměly žádnou šanci ani dospělé, natož mrňousi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 10:13 Žena petulinakk [2016] Re: petulinakk
Osobně si myslím, že "bezpečné" ryby ke krevetkám jsou sekavci - ne že jim by se krevetka do tlamky nevešla, ale jsou to takoví pošuci, že při svém zběsilém lítání po akva snad ani nemůžou mít čas si nějaké trapné krevetky všimnout :-D

Berte to spíš s humorem, já samozřejmě doopravdy nevím jestli ani sekavec si nezbne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2017 09:24 Muž Kubaa [718] Re: Jifi
Však krevetky jsou mňamka - taky miluju sushi. A pro mnoho ryb to představuje velmi přirozenou stravu. Rozhodně lepší, než nějaké sušené vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   23.11.2017 09:09 Žena petulinakk [2016] Re: Jifi
Každá rybka bez rozdílu sežere to, co se jí vejde do tlamky... úplně čerstvá krevetka se vejde do tlamky všem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2017 21:14 Muž Jifi [675] Re: Wanderer
Jo, včera jsem ty razborky dovezl a dnes ráno jsem viděl, jak razborka slupla čerstvě vylíhlou krevetku. Ta krevetka poskočila v akvárku, jak to ty malé občas dělají a v tu chvíli si jí razborka všimla a vystartovala za ní a v mžiku ji sežrala.
Krevetek mám v akvárku hodně a krásně se množily. Pořád nosí více samiček vajíčka. Ale ty nejmladší krevetky už v akvárku nevidím. Dříve jsem je viděl, jak se pásly na tenkém povlaku řas na bočních stěnách a na zadním skle. Teď ani jedna.
Za sebe můžu shrnout, že i rybky, které se uvádí jako vhodné ke krevetkám, v klidu sežerou čerstvě vylíhlá mláďata krevet. Takže to chce dost zarostlé akvárko, aby aspoň nějaké krevetky přežily.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 20:59 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jifi
Jifi napsal: Jak jsem zjistil, tak i ty prťavé razborky dokážou sežrat čerstvě vylíhlé mládě krevetky :-(

Tak to je podstatná informace, to by mě nenapadlo. Takže co nejvíc rostlin... No snad v té mé džungli nějaká krevetka přežije, teda až se začnou množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2017 18:34 Muž Jifi [675] Re: Tudy
Záleží i na velikosti akvárka.
I přes jejich malou velikost slušně plavou.
A taky pozor na vodu - kdo má tvrdou vodu, tak to si nebude ono.
Od včerejška jich mám 10 v akvárku a musím říct, že moje akvárko o délce 80 cm by klidně mohlo být i delší :-) Pořád plavou přes celou délku akvárka.

Včera mně přišla zásilka z Prahy - objednal jsem 50 kusů rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska a přiobjednal jsem 10 kusů rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly k těm 5, které mám.
Paní omylem přidala 10 modrých neonek (nějak popletla, komu je měla přiobjednat). Krásné rybky, ty neonky.

Jak jsem zjistil, tak i ty prťavé razborky dokážou sežrat čerstvě vylíhlé mládě krevetky :-(
Než mně akvárko po redukci kytek zase zaroste, tak asi nepřežije žádná malá krevetka :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 17:56 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: kokožka
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra

Třeba toto bude lepší kombinace s krevetkami. Jen si pečlivě nastuduj nároky těchto neonek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2017 17:49 Muž LS [30] Re: kokožka
Odzkoušeno - parmičky sežerou krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2017 17:10 Žena petulinakk [2016] Re: kokožka
Budou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 16:15 Muž kokožka [0]
k obyč krevetkam,třebas k Red cherry,
v planu je do tak 10-15 parmiček 5tipruhých, nejakej ten otík a chtěl bych i krevetky ,ale nvm jestli je nebudou ty pětipruhý parmičky otravovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 07:47 R Muž Anthrax [4786] Re: kokožka
Chtělo by to napsat jaký druh krevetek máš na mysli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 21:32 Muž kokožka [0]
nemáte někdo zkušenost s Parmičkou pětipruhou a jejím chováním ke krevetkám ?
jakpak spolu budou vycházet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 20:07 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Jifi
Pri pygmejákoch by som sa nebál. Mám klasicke cherry v 400 litroch a to sú pri nich mečune, molly, a pancierničky zelené a krevetky stále pribúdajú. Nejaká predácia tam možno bude, ale nič, čo by mi vadilo. Stačí mať len nejaké miesto, kde sa môžu krevetky skryť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 18:51 Žena petulinakk [2016] Re: Jifi
Taky jsem měla krevetky s pygmejema (ještě tam byly modré neonky) a krevetky přibývaly.
Ale myslím si že neexistuje ryba která by si nezobla, pokud se jí lahůdkové sousto vejde do tlamky ;-)
Ale malé krevetky se instinktivně hodně schovávají a rychle rostou, a pygmejáci mají ty tlamičky fakt malé, že ztráty budou minimální :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 12:56 Muž Jifi [675] Re: Iceman
Měl jsem na mysli mláďata krevetek, která jsou drobná. Něco málo asi pancéřníčci slupnou, ale jestli se ti, množí, tak bezva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2017 10:34 Muž Iceman [96] Re: Jifi
Osobně jsem nikdy neviděl, že by mě nějaký krevetku sezobl. Vyloučit to nemůžu. Krevetky mě ale stále přibývají ( viz. moje prezentace, větší akvarium).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 09:29 Muž Jifi [675] Re: Iceman
Jakou máš zkušenost s těmito pancéřníčky a s mláďaty krevet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 08:56 Muž Iceman [96] Re: Suntour
Mám s Red Cherry pancéřníčky malé (pigneje) a nijak si nevadi. Jen pozor aby dno nemělo ostré hrany. To by mohlo rybky poranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 08:26 Muž Suntour [4] – Co k Red Cherry
Ahoj, rad bych pořídil ryby na dno. Jaké by se snesly s Red Cherry viz prezentace ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.05.2017 12:04 Muž konrad [45] Re: HanysOV
razbory sú čistotné ryby takže 30ks bezproblémov za mňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 11:35 Muž HanysOV [54] – Krevetky a razborky - 80l
Všem moc děkuji za reakce. Líbí se mi, co čtu. Espei je perfektní. Líbila se mi z razbor nejvíc, ale nakonec jsem směřoval cestou, co nejmenší rybky, aby jich mohlo být větší hejno v menším AQ. A opravdu je ok 30 ks? Mohl by ještě někdo reagovat? Pokud by to takto bylo opravdu v pořádku, tak je to super. Vzal bych 30 Espei a 30 Red cherry.
Moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2017 23:18 Žena drvi [2894] Re: konrad
Vybornej napad, ke krevetkam tak aspon 30 kusu Razbora espei, budou ti drzet hejno a zit s krevetama v miru. A pohled to bude krasnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 21:51 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: HanysOV
Také možnost,ale čudly se Ti množit nebudou: youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2017 21:13 Muž konrad [45] Re: HanysOV
Moja skúsenosť je že raz. skvrnoocase su vo veľkej nádrži (112l) plaché a skrývaju sa medzi rastlinami aj vo veľkých počtoch zatiaľ čo v nano sú úplne vpohode aj keď ich je len 5.
Čo sa týka chovu poradiť nevirm ale myslím že bežné množstvo kreviet by aj tak vyžrali rybám ikry..

Za mňa by som doporučil možno radšej hengelky alebo espei. Krevety ich nezaujímajú

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22527x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759?od=101