Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 10:04 Žena Korny [72] Re: Anthrax
Ďakujem, len som sa bála lebo je predsa len väčší, ale mam dosť zarastené akvarium, tak dufam, že prežijú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 09:50 R Muž Anthrax [4762] Re: Korny
Pancéřníček by problém být neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 09:47 Žena Korny [72] Re: vlka
No a ten 6cm albin panciernicek pri 1cm blue dream Neocardinach? Trochu sa bojim aby si nespravil večeru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 21:56 Muž vlka [3444] Re: ctibum
Pokud bude chtít Krevetky, není nic jednoduššího, než se zbavit těch černoušků. A když bude mít někde v AQ kousek džungle, tam vydrží i Krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.03.2021 21:50 R Muž ctibum [6906] Re: vlka
A až si zvyknou, nebudou chtít žrát už nic jinýho... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 15:49 Žena Korny [72] Re: vlka
Zatiaľ molly majú asi 2 týždene a su v porodnicke, takze si myslim ze by si mali zvyknúť, planovala som aj sekavce ale nie som si ista,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 14:40 Muž vlka [3444] Re: Hopri
Dej je tam a uvidíš, možná si Molly na ně zvyknou, když jsou ještě malinké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2021 13:54 Muž Hopri [475] Re: Korny
Problém budou Molyny, až povyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 13:05 Žena Korny [72]
Ahoj,
Môžem dať do 50l akva 12 neocardin red,z 3 pancierničekom (1 albin asi 6cm a 2 zeleny asi 3 cm) a k 2 gupka samcekom cca 4cm. Mám tam aj 1 cm molly 2 ks.?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 18:55 Muž vlka [3444] Re: ctibum
Doufám, že tak nějak dojde k ,,přirozené rovnováze,, ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2020 18:29 R Muž ctibum [6906] Re: vlka
To, že se krevetky množí, neznamená, že je Tetry nebaští... ;-) Holt jen poptávka nepřevyšuje nabídku... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 18:27 Muž vlka [3444] Re: AKR
Čauky, pokud bude AQ dobře zarostlé, tak Tetry krvavé nesbaští žádnou Krevetku, mám je společně dlouho a s více druhy Teter a Krevetky se množí.A s ancíky pozor, jsou to rychle se množící ,,čuňátka,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 13:03 AKR Re: Anthrax
Mám radši menší krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 12:00 R Muž Anthrax [4762] Re: AKR
Ancíci nebudou žrát žádné krevetky ani jejich dorost.
AKR napsal: Aha, tak krvavky zatím řešit nebudu a podívám se po menší rybce . A nebo po větší krevetce. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 11:58 AKR Re: Anthrax
Aha, tak krvavky zatím řešit nebudu a podívám se po menší rybce .

Ancíky si chci nějaký nechat asi teda míň jak deset, nemám ještě s malou nádrží zkušenost.
Mě to baví mám rád ancíky, celkem chovám 10 ancíků ve 100l, baví mě to je to užasná ryba.

Dám na vaší radu a krvavky tam zatím cpát nebudu a ancíky omezím asi na 5 jem mě zajímá jestli budou požírat krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 11:30 R Muž Anthrax [4762] Re: AKR
Krvavky krevetky žrát budou, respektive malé krevetky určitě. Ale záleží jak bude nádrž uspořádána. Je klidně možné, že i tak bude ktervetek přibývat.

Těch 10 ancíků bych si fakt rozmyslel. Bude to obrovská biologická zátěž. Navíc než si nechávat deset ryb s tím, že zakrní, to bych se na to radši vykašlal a rozdal je všechny. Takový chov přece nemůže nikoho těšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 10:43 AKR
Zdravím,
Lepím 60l akva, chci tam dát rostlinky:
rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_dubyana
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
Bude mírně zarostlé a středně členité.
Jako osazenstvo bude cca 35 mini ancíků staří 16 dní, postupně většinu porozdávám a nechám si jich tak 10 (stejně v tak malém akva moc nevyrostou) a ještě tam bude 10 teter krvavých.
K nim chci dát asi 15 krevetek red cherry, tak chci vědět jestli je nepožerou.
Případně když do toho akvárka dám již zaběhnutý filtr, a 1/3 vody z mého velkého akvárka, zbytek dopustím odstátou a upravenou vodou z kohoutku, tak si myslím že to akvárko bude zaběhnuté třeba po třech dnech, tak jestli tam ty krevetky můžu dát týden po založení, díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2020 23:51 Muž vlka [3444] Re: TomikVyskov
Čauky, kdepak, Surmovky jdou pouze po Okružácích a pokud je totálně nepožerou, tak je v podstatě nic jiného nezajímá. Možná by se pustily do mrtvé Krevetky, ale zdravou a živou Krevetku nedostanou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.06.2020 23:33 Jan Bísek Re: TomikVyskov
Máme s touto kombinací dobré zkušenosti. Krevetky se na Heleně vozí a čistí jí domeček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2020 22:38 Muž TomikVyskov [5]
Ahoj, chci se zeptat, je možné aby Surmovka vražedná lovila Krevetky japonské? Je soužití těchto dvou živočichů možné? :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 06:56 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Luky13
Japonici budou v pohodě. Akvárko máš celkem zarostlé, můj názor je, že by si to mohl zkusit. Chybama se člověk učí. Asi by byly víc schované, alle čichavec je spíš nahoře a není tak divoký. V čichavcích problém nevidím, i kdyby ti samozřejmné sem tam nějakou sezobl. Parmičky prý budeš měnit. Podle mě by to šlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 05:02 R Muž afc1886 [14681] Re: imax
imax napsal: čichavec perleťový je dost velka ryba. Bude s krevetkami v pohode?
On ano, ale krevetky ne. :) Počítej s tím, že bude krevetky baštit. Ale v dobře zarostlé nádrži, ti vždycky nějaké krevetky přežijí, ale nepůjdou moc vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 22:04 Muž Luky13 [60] Re: imax
Zde je spolu chová www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 21:55 Muž imax [47] Re: Zetor
Dovolim si pripojit otazku. čichavec perleťový je dost velka ryba. Bude s krevetkami v pohode? Vyberam vacsi, pekne vyfarbeny par ku krevetkam Red Cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 21:45 Muž Luky13 [60] Re: Zetor
Parmičky mám v plánu měnit a staré dávat do nového domova. Ještě nemám rozmyšleno jestli jít do red cherry jsou to prckové a nechci to moc přeplácat. Libí se mi ještě red nose :) ale ta také potřebuje na rozmnožení brakickou vodu.

MikiG to je pravda ty parmičky hodně dovádí v akvariu.

Edit: zde jsem našel hezké video kde je celkem rušno a krevetky spokojeně baští www.youtube.com/…


afc děkuji za opravu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 21:43 MikiG Re: Luky13
SAE i ty větší jsou mírné ryby, neodženou od žrádla ani okružáka. Spíše by krevetky mohli stresovat svou čilostí.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 21:33 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Luky13
Já vím, že je tam máš. Vzhledem k tomu, že parmičky nemáš v dospělé velikosti tak by to mohlo být v pohodě, než dorostou krevetky i parmičky. Red cherry neplánuješ? Množily by se ti a myslím, že by si mohly s parmičkami zvyknout, zarostlé to máš dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 21:27 Muž Luky13 [60] Re: Zetor
Pěkný no :) ty parmičky s krevetkama už tam mám. Tak budu pozorovat jak se budou ke krevetkám chovat, zatím jsou krevetky zalezlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 21:22 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Luky13
Až na ty parmičky by to mohlo být v pohodě. Ale máš velké a pěkně zarostlé akva a japonica je poměrně velká. Myslím, že by to mohl prosperovat a nebál bych se zkusit ani red cherry, i když by ti sem tam nějakou tu krevetky parmičky i jiná rybka sezobla. Ale zkušenosti s tím nemám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 21:11 Muž Luky13 [60]
Ahoj, můj plán osádky v akváriu je krevetka japonica s parmičkou černopruhou, tetra červenoústá, čichavec perleťový a krunýřovec jednopruhý.
Bude v soužití nějaký zádrhel? Nemá někdo zkušenosti s touto kombinací?
Děkuji za postřehy.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2019 21:53 R Muž ctibum [6906] Re: Ema5
Betty jsou dost nevyzpytatelné, řekl bych, takže podle mě ti nezbyde, než to zkusit. Buď to půjde, nebo bude Betta přežraná... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.01.2019 21:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Ema5
Já bych jich tam dal klidně 20, ale postupně. Jednu, dvě denně, ať ta betta není těch krevet přežraná. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2019 20:31 R Muž Anthrax [4762] Re: Ema5
Betta je může sežrat ale záleží na tom jak je nádrž zarostlá. Navíc 4 - 5 ks. není nic moc počet. Volil bych 8 - 10 ks. Klidně ti nějaký dám (když tak přes SZ). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 20:26 Ema5 – Betta a krevetky..?
Mám 30l akvárkium, 1 Bettu, pár šnečků.. přemýšlela jsem o krevetkách, max tak 4-5ks.. zkusit. Co jsem tak pročítala, názory jsou různé na to, zda se snesou nebo ne. Vaše zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2019 11:52 Muž Kapr [9] Re: julas
Cau. Nebude problem pokud mas i zarostlou nadrz. Co tak si aktualizovat prezentaci at se muzeme kouknout jak to mas pekne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 07:26 Muž julas [7] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Mám 120l. Zatím tam mám i větší ryby, ty půjdou pryč. A nahradí je výše zmiňované ve větším nejni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 15:24 R Muž ctibum [6906] Re: julas
Ve "26" jsem měl krevetky se všemi jmenovanými druhy a žádné napadání jsem nezaregistroval. Což nemusí znamenat, že k němu třeba občas nedošlo, ale úbytek krevetek nebyl, naopak...
Jak velké máš akvárko? A jak zarostlé? Dej fotku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 15:19 Muž julas [7] – krevetky a malé ryby
Upravuji osazenstvo akvárka a chtěl bych se zeptat zda se snesou krevetky s tetrou ohnivou, razborkami skvrnoocasími a razborkami bornejskými.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 17:08 Muž Jirsyko [9]
Mám s red cherry mřenky Chhromobotia macracanthus, čichavce líbající a přísavky thajské. Zejména z mřenek jsem měl obavy, mám exempláře okolo 15 cm, ale moje obavy se nepotvrdily. Krmím okružáky, mraženou artemií, a všelijakým suchým krmením. Jednou jsem malou mřenku viděl, jak několikrát vcucla malou krevetu, asi dvakrát požužlala, ale nic moc reakce, spíš takové ochutnání a fuj. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 15:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Interesting pet
Jak budou koexistovat, vždy záleží na akvaristovi. Jaké udělá akvárium. Jaké udělá podmínky. Jak krmí. Jaká množství krevetek a gupek má.
Gupky vždy něco sežerou, ale to, jestli tvé krevetky budou živořit nebo prosperovat nebo jich budeš mít, že by se daly těžit - to závisí na tobě. Každá z uvedených možností je možná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 14:54 R Muž ctibum [6906] Re: Interesting pet
Mám Red Cherry ve společenské "200". Jsou tam už dlouho, množí se a velice pravděpodobně jsou i požírány. Občas to vypadá, že už tam žádná není, ale stačí protřepat třeba Monosolenium nebo hodit spařený lupen a najednou se odněkud vyrojí v různých velikostech. Mám je i v komorách filtru. Ale nemám je tam vysloveně na ozdobu, ale jednak tak trochu pro ryby a druhak prostě proto, aby tam bylo živo, i když nejsou tolik vidět... A při ceně 5,- za kus až tak moc neřeším, jestli mizí nebo nemizí a jednou dvakrát za rok příležitostně třeba 30 kousků dokoupím, nebo přelovím něco z krevetárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 14:36 Silviebaris Re: Interesting pet
jj,neriskuj zbytečně,stojí to potom spoustu peněz...Když budou krevetky samostatně,je naco koukat.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 14:29 Žena • markét • [1] Re: silviebaris
To ne, je jen pro krevetky. Myslela jsem že kdybych si někdy pořídila větší akvárko jestli by se snesli, ale co tady již píší další, tak je to špatný nápad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 14:09 Muž Smetany [1226] Re: Amatértom
Pošli prosím odkaz jak se kreveta tulí k pavímu očku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.01.2019 13:51 Silviebaris Re: Amatértom
Třeba Tom a Jerry :-P ...Jak tu bylo několikrát řečeno,krevetky chovat samostatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 13:49 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Maq
A přesto máš plný internet krátkých videí, jak se k sobě oba druhy tulí :-P
Edit. Samozřejmě ztráty nevylučuju, ale krevetek přibývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 13:48 Maq Re: Amatértom
Myslím že je to omyl. Nezvyknou si žít v míru. Ty příklady platí v situacích, kdy člověk šéfuje tu komunitu. Žádná kočka se ještě neodnaučila lovit myši jen proto, že jich bylo všude kolem spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 13:43 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: prog
Mám doma takové menší akvárium, většinou s rostlinnými přebytky. Žije v ní několik generací, jak krevetek, tak ok. Myslím si, že když je dostatek potravy, mláďata si na sebe zvyknou a poté nevyhledávají konflikt. Něco jako si na sebe zvyknou kočka a pes, nebo morče a kočka nebo pes a králík. :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2019 12:37 Muž prog [45] Re: Interesting pet
Odpovím ti takto, přirozenou potravou gupek a mnoha ostatních ryb jsou třeba komáří larvy, které jsou mnohem větší, než mladé krevetky. Takže ano, krevetky lze mít s rybami v dobře zarostlé nádrži, kde se mohou schovat, ale počítej s tím, že jen část populace se dožije dospělosti. Velké ryby si smlsnou i na dospělé krevetce. Já mám s rybami jen vyřazené krevetky, dlouhodobě se tam drží, ale rozhodně se nepřemnoží. Vyjímkou jsou Macrobrachia, které umí od útoku odradit i takové "mlsouny" jako velké skaláry, thorakáty či trnovce. Opět platí, že jsou v zarostlém akva, kde se mohou schovat při svlečce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 12:34 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
Obecně dospělé žrát nebudou ale dle počtu gupek a velikosti akva a množství úkrytů budou decimovat nové přírůstky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22527x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759?od=51