Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Macrobrachium dayanum - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Macrobrachium dayanum - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 14:34 Muž M0RGAN [82] Re: vaclav
Tak krmení je až to poslední, co s nimi mám v úmyslu, to bych je mohl jednoduše usmrtit, roztrhat a použít jako krmivo rybiček sám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 21:58 R Muž vaclav [11869] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: M0RGAN
Pokud je neudáš asi bych z nich udělal v mrazáku krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 14:46 Muž vlka [1637] Re: M0RGAN
Jak píšeš, klepeta ale vždycky znovu dorostou a jsou to jedny z nejkrásnějších Krevet. A už jen to , že mají klepeta z nich dělá lovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 14:26 Muž M0RGAN [82] Re: ZDRI
Tak já se jich nepotřebuju zbavit. Jsou to zajímavé krevety a ve 200l akva se skalárama koexistují tak nějak funkčně. No a když malé čokolády přelovuju a dávám dorůst do akva k pancéřníčkům (než začnou klepetama zahánět pancéřníky), tak se mi pak logicky přemnoží. Takže přemýšlím, co s nimi. S přebytky neocaridin problém nemám, ty tam klidně můžou žít nahuštěné jako v Hong Kongu. Ale čokolády takhle nefungují, když jsem měl v tom 200l asi 12 dospělých, tak začala epidemie jednoklepeťáků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2020 10:30 Muž ZDRI [1373] Re: M0RGAN
Na toto téma zde kolegové nedávno dávali krásnou židovskou bajku o Sloníkovi smich
PS: Dnes ráno jsem vylovil z Obýváku první mrtvou Tetru ozdobnou, komplet bez ocasu. Ale Dayány jsem přímo při lovu neviděl. A jsou v tom nevinně, určitě umřela na něco jiného a tu záď ji ožraly až dodatečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 20:50 Muž PaDa [5185] - mřenky a sumciRe: M0RGAN
To mmožství se v určité fázi ustálí, od nějakého počtu zafunguje samoregulace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 15:25 Muž M0RGAN [82] – Co s přebytky?
Co děláte s přebytky čokolád? Red Cherry nemám problém udat, Palmata White ještě dejme tomu, ale poptávku po Dayanách nějak nevídám. Takže otázka za zlatého bludišťáka: co s nimi, až se přemnoží? Dokud jsou malé, tak jsou roztomilé, ale jak dorostou, tak klepetama zahání i skaláry :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 14:15 Muž PaDa [5185] - mřenky a sumciRe: ZDRI
Jak jednou přijdeš na chuť lovu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2020 14:06 Muž ZDRI [1373]
V teplé vodě (26°C) a větší nádrži tyhle krevety opravdu neskutečně rychle rostou, to jsem ještě u žádných jiných krevet nezažil! Poslední týdny v nádrži intenzivně krmím mraženým (artemie, koretra), po zhasnutí jim speciálně házím i Hikari granule pro kraby. Ale přesto šneky ve velkém konzumují stále. 2x týdně při údržbě odsávám šneky z jiných nádrží, hodím jim tam cca 20-30 různě velkých okružáků, do druhého dne vše zmizí (přežívá jen pár starých, hodně velkých Mohykánů). Je kouzelné pozorovat, jak každá popadne několik šneků (nosí to jak melouny) a běží si je sežrat do ústraní. Při údržbě pak odsávám spoustu prázdných lehkých ulit.

Na ryby ani Japoniky zatím cíleně neútočí, ale už teď odeženou od krmení i dospělé Akary. Asi to časem bude chtít sólo nádrž...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 17:49 Muž vlka [1637] Re: vlka
Fotka k příspěvku HD Dajánky už dozlobily, daroval jsem je kamošovi co má něco málo přes 2000 litrů, tam jim bude líp, mám sice ještě v AQ mraky malejch dajánek, ale ty postupně také daruji. Jsou to ale moc hezké Krevetky, bezproblémově, ale až moc rychle se množí, baští vše co rybičky a pořád je s nima na co koukat.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 16:51 Muž vlka [1637] Re: Tojsouvěci,Jája
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Hezké odpoledne, čokoládky mně baští Okružáky a Levatky běžně a párkrát jsem viděl, jak drží v klepetu nějakou tu Tetru. U žádné jsem nepozoroval nějakou nemoc nebo defekt, ale možné je všechno. Někdy si posviťte baterkou po půlnoci do AQ a uvidíte, jak rybičky spí a jsou lehkou kořistí. Moje tři nejstarší čokoládky mají 8-10 cm a když baští - jako na fotkách - brutálně napadají dorážející Tetry. To už je teď jedno, velké čokoládky půjdou pryč a malé jak budou dorůstat, tak také.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 12:40 Muž PetrO [354] Re: prog
Také jsem to tady už několikrát psal.
Měl jsem jen jednu (omylem mě ji přímýchali ve Sklorexu k Japonkám), měl jsem ji jen chvíli a byl to pěkný likvidátor.
Ale byla krásná.

Macrobrachium asperulum tu určitě nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2020 12:29 R Muž ctibum [5471] - Snažím se to nezahubit...Re: prog
U mě stejné, jako ZDRI. Už jsem to tu několikrát psal. Aktivní lovci. Galaxky, pandy, okružáci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 12:08 Muž ZDRI [1373] Re: prog
Mám je od Luboše Jedlinského, pochybuji, že by je měl špatně určené. A podle vzhledu - typické Dayány. I podle dalších zkušenosti (viz předchozí příspěvky), je evidentní, že jsou v tomto nevyzpytatelné. Osobně si myslím, že když odmala vyrostou "se stříbrnou lžičkou v puse" (neustálý nadbytek krmiva), tak zleniví a neloví. V opačném případě jednou "něco ochutnají" a pak už to preferují pořád.

Každopádně jsou nádherné a moc zajímavé. Přestěhoval jsem 5 ks do velkého Obýváku. Zatím zde nemají šanci někoho ulovit, se zájmem budu sledovat co nastane, až vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 10:40 R Žena Jája [1298] - ŽivorodkyRe: prog
Ten popis naprosto sedí. Jako bys psal o mých dajánkách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2020 10:32 Muž prog [44] Re: ZDRI
Asi blbý dotaz, nemůžeš mít Macrobrachium asperulum? Nebo máš ty dajánky nějaký zdivočelý :-).
Krom společenského akva, kde odolaly atakům velkých thorakátů a skalárů, je mám hlavně ve 120l akva, je hodně zarostlé a je jich tam nepočítaně, poslal jsem do světa kolem 50ks, ale na první pohled jich moc neubylo. Zredukovali menší okružáky a řekl bych, že si pochutnávají na jejich vajíčkách, zůstaly hlavně velké kusy nad 1cm, za což jsem rád. S nimi tam jsou vyřazené krevetky a hejno teter a danií. Při vysokém počtu dajánek a hustotě rostlinek, by pro ně asi nebyl velký problém ulovit rybku, to jsem ale nikdy nepozoroval, postarali se až o zdechlinu (a to ještě ne hned). Dle mých zkušeností jsou to mrchožrouti. Když budou hladoví, dojde i na kanibalismus. Pokud menší kus potká většího nebo přímo dominantního samce a uhne mu, tak se nic nestane, většímu stačí jen ukázat klepeta. Na druhou stranu jsem opakovaně viděl, jak i dominantní samec uhne urostlé samici ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2020 09:28 Muž ZDRI [1373] Re: Jája
S prvním odstavcem nemohu souhlasit.

Opakovaně jsem pozoroval, jak Dayány úspěšně vyšťourají živého okružáka z ulity. Nádrž Vanička bylo okružáků plná (a byly zde i lasturnatky), po nasazení 10 ks malých Dayán zbylo jen několik velkých šneků, mládež a Lasturnatky zcela vymizely.

V této nádrži se úspěšně množily i krevetky Neocaridina Orange a Babaulty Zebra (viz deník a foto nádrže). Po pár měsících spolužití s Dayánami zbylo 10 dospělých Zeber a 4 Orange. Opět - opakovaně pozorovány Dayány při úspěšném lovu malých krevetek, pro které si uměly dojít i do velkých trsů mechů.

Pozn. - v nádrži nejsou žádné ryby, které by se na této decimaci podílely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.03.2020 08:59 R Žena Jája [1298] - ŽivorodkyRe: vlka
Mám zkušenost, že si dajánky nevšímají ani cherrynek a ani potěru pavích ok. Ani nežerou živé šneky - pouze je vezmou do paciček ožužlají a odloží, aniž by jim ublížily. Podle mě jsou spíš mrchožrouti, než lovci. A pokud skutečně loví, tak spíš z hladu, když nenaleznou v AQ jinou potravu, než že by byly vysloveně dravci.

Moje zkušenost s požíráním ryby - sameček pavího oka. Našla jsem ho u předního skla mrtvého, byl krásně vybarvený a neporušený, takže to bylo čerstvé úmrtí. Byla jsem líná ho vylovit, jen jsem občas na něj mrkla, co se s ním děje. Dvě hodiny ležel na stejném místě, ani šneci ho neobjevili, nebo byl pro ně ještě moc "čerstvý". Po těch dvou hodinách ho měla v péči dajánka, která ho našla, a začala ho hlodat od hlavy. Byl stále krásně vybarvený, takže to mohlo dělat dojem, že ho ulovila. Je pravda, že někteří samci pavích ok přišli o část ocásku, ale spíš to je tím, že jsou neuvěřitelně drzí a dajánky obtěžují svou přítomností. Co jsem vypozorovala, tak dajánky mají rády klid, a když jim ho nějaká ryba naruší, tak zašermují klepítky. Když to nepomůže, tak jí vypráší šupiny, ale to nemá nic společného s agresivitou a lovením. Dovolí si i na paní thorakátovou – jednou jsem viděla, jak ji dajánka tahala za ocas, dokud ji nepustila k tabletě. Ale nebylo to nic útočného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2020 23:29 Muž Tojsouvěci [2345] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Přirozená selekce defektních jedinců. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2020 20:23 Muž vlka [1637] – Další zkušenost s Macrobrachium dayanum.
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Hezký večer, nějaké podezření jsem už měl, ale včerejší nález torza Tetry krvavé mě nakopnul ke sledování čokoládek a dnes ráno za tmy přistižena jedna z největších čokoládek při úspěšném lovu, tentokrát Fantoma červeného. Už jsem 3 největší čokoládky odlovil a s nimi asi 10 mladých, pokud přežijí noc v 8 litrech, zítra je někomu podaruji.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 20:06 Muž M0RGAN [82] Re: M0RGAN
A jelikož se mi dvě skaláry z pěti zase vytřely a potřeboval jsem ty tři někam umístit, tak jsem je dal k Dayanám a teda fakt nevím, jak je chováte spolu, mně přijde, že se vzájemně dřív nebo později zmrzačí či povraždí. Nějak mi dochází volná akvárka :-D Tohle jsou zrovna dva druhy, co jsou s ostatními ne-úplně-kompatibilní do společenského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 13:55 Muž M0RGAN [82] – Epidemie jednoklepeťáků
Tak v novém 200l domově to mají evidentně velmi drsné. V dočasné nádrži bez dna, jen s překážkami a spoustou plovouček, jsem měl jednoho jednorukého banditu. Týden po přesídlení do založeného 200l jsem už napočítal jednoklepeťáky tři. A to tam těch krevet je celkem asi 15 a snažil jsem se ho udělat členité. rybicky.net/nadrze/31278-obludarium-200l
A žíhaná mrňata, když najdu a ulovím, tak mám rovnou u pancéřníčků (4).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 20:20 Muž prog [44] Re: Jája
těžko říct, jsou to 15cm "torpéda", pak tam jsou ještě trnovci bělopruzí. Např. omladina ancistrusů v tomto akva nepřežije, někdo ze sumečků je všechny vyzobe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 14:59 R Žena Jája [1298] - ŽivorodkyRe: prog
Thorakáti jsou v pohodě. Krevetky je nezajímají, alespoň já mám takovou zkušenost (píšu o dajánkách a cherrynkách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 09:13 Muž AG [82] Re: M0RGAN
Ani já nemám žádný problém se soužitím skalár a dajánek. Pokud je jich moc, trochu utlačují pancéřníčky. Jediné co u mně zmizelo jsou šneci, kromě piskořek. Ty jsou tak tvrdé že je ani dajána nezvládne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 08:04 Muž prog [44] Re: M0RGAN
Mám ve společenském akva Macrobrachia spolu s velkými skaláry, thorakáty a trnovcema a nepozoroval jsem žádný problém, i 2cm M. se dokázaly ubránit zvídavým pokusům o ochutnání, díky úkrytům dokonce odchovali další generaci, což jsem díky přítomnosti velkých sumečků nečekal. M. chovám ještě v jiném akva s menšíma rybama, kde se dobře množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:24 R Muž vaclav [11869] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: M0RGAN
Tak já je mám také se skalárami a pohoda, mají se ale kde schovat a spíš se regulují sami než že by je žraly skaláry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:21 Muž M0RGAN [82] Re: Tojsouvěci
No to se mi právě nelíbí :-D Tak dostanou za spolubydlící živorodky (mečovky, molly a platy) a možná zase nějaké ancíky, několik parmiček černopruhých a uvažuju o pancéřníčcích kropenatých. Nebudou "o krevetky" přicházet o vousky? :-)
Mám těch druhů až až, tak to musím nějak rozumně namíchat dohromady. Partnerka už žádné další větší akva nechce dovolit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.01.2020 20:52 Muž Tojsouvěci [2345] - Kytky s čudlamaRe: M0RGAN
Asi obdobně: youtu.be/… Jednoho dne, se z uklízecí čety stane zásoba krmiva,takže pohoda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2020 20:47 Muž PaDa [5185] - mřenky a sumciRe: M0RGAN
Najdi si uživatele Tojsouvěci, Luděk je se skalárama má, tak se můžeš kouknout do prezentace. Ale jestli to na ně nebude malý...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 20:19 Muž M0RGAN [82] Re: PaDa
No nejradši bych k nim dal pětici skalár a odbyl bych si tak dva druhy, co se moc nehodí do společenských akvárek, najednou :-D Ale nevím, jak by to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2020 20:16 Muž PaDa [5185] - mřenky a sumciRe: M0RGAN
Za mě dobrý palec
S rybama se pohledy akvaristů různí, viz. protichůdné názory v tomto vlákně... :)
Experimentuj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 19:52 Muž M0RGAN [82] – Obludárium 200l
Tak moje Dayany dostaly vlastní akva. Původně žily v zanedbaném 200l, kde bylo dno prorostlé zbídačenou kryptokorynou, jinak jen rozplizlá řasokoule, 4 ancíci sp. a tři gupky. Dneska jsem je vpustil do dva týdny založeného 200l (zajetý filtr a voda ze zajetých akvárek) a přemýšlím, co s nimi. Je jich asi 15, je tohle dostatečně členité i s úkryty?
rybicky.net/nadrze/31278-obludarium-200l
Občas dostanou nějaké granulky na dno (univerzální krmení pro ryby), občas mix mraženého, pěstuju grindal a začínám s artemiemi. Ještě něco by si zasloužily? :-) A co k nim přidat za ryby?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 10:01 R Žena Jája [1298] - ŽivorodkyRe: ZDRI
Je to právě o tom krmení, když mají dostatek, nemají důvod požírat spoluobyvatele. Já cíleně krmím ryby dna a dajánky (cherrynky si v dřívější době bez dajánek a ryb dna vždy něco našly) a určitě překrmeno nemám. Poznám, když hlad mají - to při krmení vyběhnou z houštin. Jindy je při krmení sotva vidím, jak jsou zalezlé - to je spíš častější jev, než že by se honily za jídlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2020 13:13 Muž ZDRI [1373] Re: Jája
Samozřejmě, že je vyloženě netrápím hlady!!! Ale podle mých zkušenosti, ukrmit Dayány tak, aby si nevšímaly okolí, znamená v akvárku trvale překrmovat, což nechci. Navíc podle zkušeností kolegů si dříve či později něčím přilepší i dobře krmená Dayána. Navíc mám vypozorované, že ty moje jsou mlsné, čerstvý šnek/krevetka je láká mnohem více, než normální krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 12:08 R Žena Jája [1298] - ŽivorodkyRe: Prog
A proč je trápíte hlady? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 10:52 Muž prog [44] Re: ZDRI
pod poslední se můžu podepsat... hlad je sviňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 09:59 Muž ZDRI [1373] Re: Jája
Ad živý šnek - ale sežerou, opakovaně pozorováno na vlastní oči, okružáci 3-5 mm. S jedním větším se vyloženě přetahovala několik minut, než ho z ulity vytáhla. Nejlepší bylo, že pak přikráčel větší samec a odnesl jí ho.

Stejně tak pozorován úspěšný útok na zdravou 15 mm velkou Neocaridinu, i když bojovala, prohrála... Takže asi tak... Osobně si myslím, že jejich útočnost bude závislá na tom, jak hodně se v akvárku krmí. Nažraná Dayána = hodná Dayána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 08:11 Muž prog [44] Re: Jája
ano, akva velice dobře čistí od vajíček a nejmenších šneků, ale větší okružák se lehce schová, přesto rozmáčknuté šneky krevetky přímo milují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.01.2020 17:36 R Žena Jája [1298] - ŽivorodkyRe: vlka
Také mám čokolády, ale nikdy jsem nepozorovala, že by napadli zdravou rybu (ani starou, jednou nohou v hrobě), nevšímají si ani potěru pavích ok. Jestli to "mizení" rybiček nemá náhodou jinou příčinu. Ani dospělého živého šneka nesežerou - jen ho zkontrolují a odloží. Podle mě jsou spíš mrchožrouti, než lovci. Je ale pravdou, že zřejmě likvidují vajíčka šneků, protože mám v AQ jen větší šneky, takže jsem si musela založit kyblík na jejich odchov, aby mi nevymřeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 17:25 Muž vlka [1637] – Macrobrachium dayanum
Mohu s naprostou jistotou říct, že ,,čokoládky,, celkem slušně redukují počty mých rybiček v AQ. Nejmenší neonky, Tetry žhavé i krvavé mizí. Věřím, že i horda slušně velkých Okružáků se čile přiživuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2020 22:07 Muž vlka [1637] Re: vaclav
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Paráda. Mně se čokoládky množí jako plevel a nevím co s nima.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   16.01.2020 21:28 R Muž vaclav [11869] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku HD :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2020 10:25 Muž M0RGAN [82] Re: vlka
Taky jsem si všiml, že žerou levatky, tak jim teď hážu přemnožené levatky z ostatních akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2020 23:43 Muž prog [44] Re: AG
vždycky nějaký šnek přežije, regulují množství spíše menších kusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2020 20:36 Muž AG [82] Re: vlka
Jo, takhle to přesně funguje, levatka mi nezbyla ani jediná. A ty kružníci zmizí hned za nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2020 19:50 Muž vlka [1637] – Macrobrachium dayanum
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Hezký večer, před pár minutama mně manželka říká, ať se jdu podívat jak Kreveta baští šnečka a ona jedna čokoládka si vyndávala a pochutnávala na Levatce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 22:46 Muž PaDa [5185] - mřenky a sumciRe: vlka
Já myslím, že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 22:44 Muž vlka [1637] – čokoládky
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Hezký večer. Dnes se mi podařilo celkem lehce skleněnym zvonem během pár minut odlovit pár malých čokoládek. Je možné už v tak malém stádiu rozeznat podle barvy klepítek samečka od samičky? Tak, jak je rozdíl v barvě klepítek vidět na 2. 3. a 4. fotografii?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2019 09:06 Muž prog [44] Re: ZDRI
MD mám asi 3r, nejsou to Neocaridiny, které se jen pasou, hlavní populace je ve 120l spolu s pandami a galaxkami. Je fakt, že zregulovaly přemnožené okružáky, velcí zůstanou, ale malí a vajíčka jsou potravou. U mě si ryb nevšímaly, pokud už na něčem hodovaly, tak to byl nemocný-mrtvý kus. Po namnožení jsem část dal do většího společenského akva, kde jsou 15cm skaláři a thorakáti nebo rychlé a žrávé ryby jako kongotetry. Myslím, že není jiná kreveta, která by zde spokojeně mohla existovat a ne jen schovaná v porostu přežívat. Dobře čistí dno od zapadlých zbytků. Opakovaně jsem zde zkoušel vysadit vyřazené neocaridiny, ale vždy asi posloužily jako krmivo rybám. Problémy by nastaly, kdyby přišlo období hladu, ve 120l, kde jsou desítky kusů, by zřejmě začal kanibalismus a útoky na spící menší ryby. Je nutné počítat s tím, že větší kreveta toho více sní. Ale proč by pracně lovila rybu, když ji spadne granulka nebo grindal.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 5491x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19598-macrobrachium-dayanum-chov-odchov