Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Macrobrachium dayanum - chov, odchov

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Macrobrachium dayanum - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 11:03 Žena tramtra [817] Re: ctibum
:) Jenže já mám jen jednu mladou plachou holčičku a kolem hordy nenažraných Cherryn s krvelačnýma Japonikama. :-D Kdo by se nebál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 10:58 R Muž ctibum [4456] - Snažím se to nezahubit...Re: tramtra
Takže zas jen já mám exota, co chodí v noci lovit ryby a Okružakovi strčí klepeto až do sklepa? hmm
A sousto soustem při vyrušení? Haha... :) youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2019 10:42 Žena tramtra [817] Re: Jája
Jani, neviděla jsem ji tu krevetku ulovit. Spíš měla štěstí a podařilo se jí sklapnout klepeto v tu pravou chvíli. Je to malinká nádrž a těch cherrynek se tam potuluje spousta. Bylo by spíš s podivem, kdyby se jí to nikdy nepodařilo. Že by cherrynka uhynula, se mi zdá nepravděpodobné, doteď jsem žádný úhyn nezaznamenala, nezačaly ještě ani umírat věkem a tahle byla ještě mladá. Přesně jak píšeš, Dajánka má ráda svůj klid, většinu času je schovaná, chodí víceméně jen na krmení. Proti ostatním je pomalá a dokonce mi připadá i nemotorná. A překvapilo mě, že když je při jídle vyrušená, nechá většinou sousto soustem a prchá. To třeba Japonika neudělá, ta sice prchá, ale tabletu nepustí. Dajánka popadne první kousek jídla, co najde a vyklidí prostor. Ostatní krevetky se sesypou na hromadu a hašteří se, která bude mít lepší místo. Dajánka často sedí na nějakém vyvýšeném místě a jen tak chňapá do prostoru kolem sebe, přijde mi, že i blbě vidí, ale to se můžu mýlit. Podávám jí potravu i pinzetou přímo před nos, opatrně, protože někdy raději uteče. Japonika se na pinzetu vrhá hlava nehlava sotva ucítí chuť žrádla ve vodě, vezme si i z ruky, nebojí se. Dajánka dostává patentky, komáří larvy, dospělou artemii, rozmáčklé šneky a všemožné tablety. Vzhledem k množství obyvatel v téhle nádržce krmím i třikrát denně. Hladová určitě není. Zkoušela jsem jí dávat kousek filé, ale to ji kupodivu nezajímalo. Je to plachá, křehká a nádherná kreveta. A určitě to není lovec. palec Znáš je dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2019 08:30 R Žena Jája [977] - ŽivorodkyRe: tramtra
A viděla jsi, jak ji ulovila, tedy živou? Já mám zkušenost, že si dajánky nevšímají ani cherrynek a ani potěru pavích ok. Ani nežerou živé šneky - pouze je vezmou do paciček ožužlají a odloží, aniž by jim ublížily. Podle mě jsou spíš mrchožrouti, než lovci. A pokud skutečně loví, tak spíš z hladu, když nenaleznou v AQ jinou potravu, než že by byly vysloveně dravci.

Já mám zkušenost z nedávna s téměř dospělým samečkem pavího oka. Našla jsem ho u předního skla mrtvého, byl krásně vybarvený a neporušený, takže to bylo čerstvé úmrtí. Byla jsem líná ho vylovit, jen jsem občas na něj mrkla, co se s ním děje. Dvě hodiny ležel na stejném místě, ani šneci ho neobjevili. Po těch dvou hodinách ho měla v péči dajánka, která ho našla, a začala ho hlodat od hlavy. Byl stále krásně vybarvený, takže to mohlo dělat dojem, že ho ulovila. Je pravda, že někteří samci pavích ok přišli o část ocásku, ale spíš to je tím, že jsou neuvěřitelně drzí a dajánky obtěžují svou přítomností. Co jsem vypozorovala, tak dajánky mají rády klid, a když jim ho nějaká ryba naruší, tak zašermují klepítky. Když to nepomůže, tak jí vypráší šupiny, ale to nemá nic společného s agresivitou a lovením. Dovolí si i na paní thorakátovou – jednou jsem viděla, jak ji dajánka tahala za ocas, dokud ji nepustila k tabletě. Ale nebylo to nic útočného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 19:22 R Muž ctibum [4456] - Snažím se to nezahubit...Re: ZDRI
U mě ve "200" v pohodě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 14:21 Žena tramtra [817] Re: AG
Všechny Dajánky jsou od PaDy. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2019 14:20 Žena tramtra [817] Re: ZDRI
Mám s ní dvě Japoniky a bojí se jí jak čert kříže. Dajánka i Japoniky mají dost dlouhá tykadla, sotva Japonka dotykem zjistí, že je Dajánka na blízku, kontaktu s ní se velmi rychle vyhne. Ve velké nádrži podle mě nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 14:17 Muž AG [66] Re: tramtra
Myslím že rodiče od PaDy nebudou, spíš dědeček s babičkou.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 14:13 Muž ZDRI [458] Re: tramtra
Máte někdo zkušenost se spolužitím Dajána vs. velké dospělé Japoniky?
Snášejí se, neloví se navzájem?
200 l akvárko, členité, dost kytek, kořenů, kamenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 13:41 Žena tramtra [817]
Tahle není přímo od PaDy... :-D Ale její rodiče asi jo :-D. Dám ti ji pro toho tvýho samečka.
Není s Pandama, ale s Bornejkama. :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 13:41 R Muž ctibum [4456] - Snažím se to nezahubit...Re: tramtra
Jo to neni Pádovo? :) Tak začne očuchávat Pandy, takbřekni... ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 13:39 Žena tramtra [817] Re: AG
Pošlu ti ji šupem zpátky... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 13:33 R Muž ctibum [4456] - Snažím se to nezahubit...Re: AG
No kde asi. PaDa distribuuje dravý šelmy... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 13:30 Muž AG [66] Re: tramtra
No, zřejmě nějakej dobrej oddíl... :-P

Kde jsi prosím tě tak hladové zvíře vzala ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.05.2019 12:17 Žena tramtra [817]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ryby Dajánka "zatím" neloví, ale s Cherrynama jí to jde... :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2019 07:49 Muž PetrO [234] Re: Tojsouvěci
Tak tedy nevím. Před nějakou dobou jsem měl jednu osamocenou Dajánku (přinesl jsem ji domů s Japonkami ze Sklorexu, takže jsem ji dostal omylem) a zhruba půlka z 90 kusů červených Neonek měla řádně otrhané ploutve. Dva kusy dokonce ocasní ploutev vůbec neměly, lezlo z nich už maso, takže jsem je musel utratit.
Nezdá se mě, že bych měl takové množství oslabených, nemocných Neonek.
Jakmile jsem Dajánku poslal ke kamarádovi do hejna, tak se Neonky začaly lepšit.

Jinak, je to tedy nádherná kreveta, to uznávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 23:25 Muž Tojsouvěci [1381] - Kytky s čudlamaRe: vaclav
Dajána má do straška daleko :-) .Drama by jsem z toho dělal v okamžiku aktivního lovu,až to natočíš,tak se na to rád mrknu ;-) ,zatím jsem se s tím nesetkal,že by dajána slovila zdravou rybku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:48 R Muž vaclav [9947] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tojsouvěci
www.youtube.com/… co myslíš že tam dělá, čeká až se některá rybka nešikovně přiblíží. smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:31 Muž Tojsouvěci [1381] - Kytky s čudlamaRe: Cherchan
Pokud se jedná o chov Daján v přítomnosti zdravých ryb,tak jsou obavy zbytečné.Dajány jsou sice všežravci ,takže defektní dezorientovanou zkomírající,nebo uhynulou rybičku povalující se na dně akva zkonzumují,ale na rozdíl od japonik a krystalek aktivně poškozené ryby ve vodním sloupci neloví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:27 R Muž ctibum [4456] - Snažím se to nezahubit...Re: Cherchan
U mě Okružáci slouží jako bonboniéry a jednou jsem ráno načapal Dajánku, jak snídá Galaxku. Když jsem ji pak pozoroval v noci za tmy, tak byla regulérně na lovu. Vyhlídla si spící rybu, po rostlině k ní nenápadně přišla a zkusila ji (neúspěšně) čapnout... Takže s nějakou ztrátou bych počítal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:18 Muž AG [66] Re: Cherchan
U mně jsou dajánky v pohodě s panceřníčky a neritinami. Zmizely levatky a okružáci menší než centimetr. Piskořky jsou taky bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 20:58 Muž Cherchan [7] Re: Tojsouvěci
Takže, ak som správne pochopil video ( u mňa platí lepšie raz počuť ako 100x vidieť smich ), tak moje obavy sú neopodstatnené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2019 23:01 Muž Tojsouvěci [1381] - Kytky s čudlamaRe: Cherchan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 17:59 Muž Cherchan [7] – krevetka
Aloha, plánujem do svojho 112L AQ pridať krevetky a rozhodujem sa medzi japonikami a Dajánkami. Zatiaľ som naklonený skôr tým dajánkam, len mám pár otázočiek ohľadom spolužitia- Moja najväčšia obava je o ryby nakoľko Dajánka, by bola najväčšou "Rybou" v AQ :-D. V AQ mám neonky modré, 3ks Corydoras aeneus ( posledné kusy z kedysi 10 hlavého hejna) a 1+2 cichlidka aggasziho. Aké máte skúsenosi so spolužitím Dajánok x menšie ryby. Potom ostatné bezstavovce a dajánky - je mi jasné, že levatky, okružákov mi vylovia ale trúfnu si aj na väčšie ako napr. neritiny, Tylomenie a pod.?
Budem rád, za Vaše postrehy a názory. ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2018 15:54 Muž PaDa [4618] - mřenky a sumciRe: Amatértom
jen 40 je myslím dost na hraně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 15:50 Muž Amatértom [461] - Cichlidy
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli se dayankam může dařit v akváriu o rozměrech 40*30*30 cm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 18:55 Muž PetrO [234] Re: Driv3r
U nás chvilku trvalo, než to doslo mě :-)
Pár neonek bylo pěkně oškubaných.
Už putovala ke kamarádovi do hejna (omylem mi ji přihodili v prodejně k Japonikám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 09:50 Muž Driv3r [226] Re: ctibum
Je to jen otázka času než rybám dojde že je tam predátor. Panceřničci to pochopily hned malé skalary až když jedne ochutnali ploutve. Dnes už je ale situace obrácená. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 11:55 S Muž invalida [3748] Re: rak
Taky mám občas navíc ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 11:45 R Muž rak [704] - Raci, krabi, krevetky
Škoda že jsem to nevěděl že je PaDa rozdává, měl bych zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 15:55 Muž PaDa [4618] - mřenky a sumciRe: ctibum
Predátor se zmocnil slabého kusu palec
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 14:14 R Muž ctibum [4456] - Snažím se to nezahubit...
Fotka k příspěvku Hm... :-|

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 22:36 Muž Tojsouvěci [1381] - Kytky s čudlamaRe: invalida
Omlouvám se a děkuji, bylo to pojato jako oddělení chelipedy stydim . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 22:02 Muž Prašan [3197] Re: Tojsouvěci
Ako som neraz pozoroval u rakov, tak ano ide najčastejšie o polapenie samice a samotný akt.No existujú i zohraté dvojice kde samec samičku ochraňuje a ostatné samce nepustí k páreniu.Myslím,že to rovnako bude fungovať i u týchto kreviet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 21:59 Muž Prašan [3197] Re: Pepan
To viem,len píšem,že zvlek samotný je hormonálna záležitosť a pri zvleku sa dostávajú ferómony a hormóny do vody.Samce to cítia.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2018 21:31 S Muž invalida [3748] Re: Tojsouvěci
Slovo dekapitace je používáno při odstranění hlavy, případně přeneseně sesazení z funkce. Použil bych slovo amputace smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 20:29 Muž Tojsouvěci [1381] - Kytky s čudlamaRe: Pepan
Samci dajánek většinou během páření dekapitují samičkám klepítka,aby se jim nepletly,když se jí snaží dostat pod sukni,akt je sadomaso znásilnění :-D ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.03.2018 20:17 Muž Tojsouvěci [1381] - Kytky s čudlamaRe: Pepan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku O feromonech jsem se několikrát zmiňoval v prezentaci ;-).Vím ,že to sem nepatří,ale malá ukázka jakou aktivitu vyvolá na vyhledání partnerů působení feremonů čerstvě svlečené samičky,před vlastním pářením japonic: youtu.be/… ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 20:12 Muž Pepan [5017] - RostlinyRe: Prašan
Jasně. Ale tady jde o páření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 19:58 Muž Prašan [3197] Re: Pepan
Zvliekanie kreviet je hormonálna záležitosť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 19:31 Muž Pepan [5017] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Ty krevety zřejmě musí při páření vylučovat nějaký hormon, který stimuluje i další samce k páření. Mimochodem, ta samice dajánky nebyla zrovna sexbomba. Když tohle byl podle Tebe grupík, jak bys nazval to, když u mě kolem jedné samice japoniky kroužilo osm samců? :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2018 19:16 Muž Tojsouvěci [1381] - Kytky s čudlama – Grupen sexík:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 10:10 S Muž invalida [3748]
Dajána si za vocas vytáhla krunýřovce a když upustil tu tabletu vo kerou jí šlo šlohla ji a hurá do roští. A hned zase na místo kde krmím ještě pro jednu. A udržela ho fakt dlouho. Jestli by ho udolala z hladu si netroufnu říct. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 00:37 Muž Tojsouvěci [1381] - Kytky s čudlamaRe: vaaclav
Dajáky jsou mrchožrouti a aktivně čudly neloví.Crystalky byly schopné houfně pronásledovat defektní rybky velikosti neonky, a slovit je ve sloupci ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 23:11 R Muž vaclav [9947] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PaDa
Já je krmil mrtvými pávčaty pinzetou, hned si po nich sáhly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:54 Muž PaDa [4618] - mřenky a sumci
Teď jsme nakrmili živejma koretrama, na každé druhé rostlince visí dajána a snaží se z proudu kolem sebe máváním klepítek nahamtat co nejvíc pro sebe. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:52 Muž PaDa [4618] - mřenky a sumciRe: vaaclav
V akvárku doma, kde mám dajány, jsem ploštěnky jednou měl a už tam nejsou. Jestli za to ale mohly krevetky nebo to samo zmizlo, těžko říct.
V práci ploštěnky nebyly asi nikdy, takže tam není co porovnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 15:25 R Muž vaclav [9947] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PaDa
Co tyhle krevetky a ploštěnky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 08:13 Muž Driv3r [226] Re: Tojsouvěci
Ta už by byla i na pekáč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 03:08 Muž PaDa [4618] - mřenky a sumciRe: Tojsouvěci
Pěkný, to se mi ještě v reálu vidět nepoštěstilo ;-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 2978x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19598-macrobrachium-dayanum-chov-odchov