Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Macrobrachium dayanum - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Macrobrachium dayanum - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 20:03 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: tramtra
Fotka k příspěvku Nevím jestli znáte,ale bez mikroskopu celkem "fuška".
www.google.com/…

Jde o pdf formát ( 17 stran),viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 17:29 Žena tramtra [3202] Re: Tudy
To nevadí, tahle se ke mě zatoulala jako malé miminko s kytkami. Zajímalo by mě, jak se od sebe tyhle dva druhy dají odlišit. Já to nepoznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 16:11 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: tramtra
tramtra napsala: Ryby Dajánka "zatím" neloví, ale s Cherrynama jí to jde... :-D
Sice reauguji s velkým zpoždením, ale ten lovec není Dajánka, ale její dravější příbuzná Macrobrachium asperulum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 07:48 WasekP – dayanum x asperulum
Fotka k příspěvku Před několika měsíci jsem si koupil 2cm dlouhoramenné krevety pod názvem Macrobrachium dayanum. Dvě krevety-samice jsou ale jiné. Vypadají jako Macrobrachium asperulum. Obě nosily vajíčka a nyní po cca 6týdnech jedna z nich vypustila mladé. Je možné křížení mezi těmito druhy? Jsem docela naštvaný na prodejce, protože mi prodal i Neocaridina Bloody mary a mimi jsou částečně oranžové, takže nejsou z linie schoko :-( .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 14:34 Muž M0RGAN [120] Re: vaclav
Tak krmení je až to poslední, co s nimi mám v úmyslu, to bych je mohl jednoduše usmrtit, roztrhat a použít jako krmivo rybiček sám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 21:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: M0RGAN
Pokud je neudáš asi bych z nich udělal v mrazáku krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2020 14:46 Muž vlka [3444] Re: M0RGAN
Jak píšeš, klepeta ale vždycky znovu dorostou a jsou to jedny z nejkrásnějších Krevet. A už jen to , že mají klepeta z nich dělá lovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 14:26 Muž M0RGAN [120] Re: ZDRI
Tak já se jich nepotřebuju zbavit. Jsou to zajímavé krevety a ve 200l akva se skalárama koexistují tak nějak funkčně. No a když malé čokolády přelovuju a dávám dorůst do akva k pancéřníčkům (než začnou klepetama zahánět pancéřníky), tak se mi pak logicky přemnoží. Takže přemýšlím, co s nimi. S přebytky neocaridin problém nemám, ty tam klidně můžou žít nahuštěné jako v Hong Kongu. Ale čokolády takhle nefungují, když jsem měl v tom 200l asi 12 dospělých, tak začala epidemie jednoklepeťáků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2020 10:30 Muž ZDRI [1415] Re: M0RGAN
Na toto téma zde kolegové nedávno dávali krásnou židovskou bajku o Sloníkovi smich
PS: Dnes ráno jsem vylovil z Obýváku první mrtvou Tetru ozdobnou, komplet bez ocasu. Ale Dayány jsem přímo při lovu neviděl. A jsou v tom nevinně, určitě umřela na něco jiného a tu záď ji ožraly až dodatečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 20:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: M0RGAN
To mmožství se v určité fázi ustálí, od nějakého počtu zafunguje samoregulace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 15:25 Muž M0RGAN [120] – Co s přebytky?
Co děláte s přebytky čokolád? Red Cherry nemám problém udat, Palmata White ještě dejme tomu, ale poptávku po Dayanách nějak nevídám. Takže otázka za zlatého bludišťáka: co s nimi, až se přemnoží? Dokud jsou malé, tak jsou roztomilé, ale jak dorostou, tak klepetama zahání i skaláry :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 14:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ZDRI
Jak jednou přijdeš na chuť lovu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2020 14:06 Muž ZDRI [1415]
V teplé vodě (26°C) a větší nádrži tyhle krevety opravdu neskutečně rychle rostou, to jsem ještě u žádných jiných krevet nezažil! Poslední týdny v nádrži intenzivně krmím mraženým (artemie, koretra), po zhasnutí jim speciálně házím i Hikari granule pro kraby. Ale přesto šneky ve velkém konzumují stále. 2x týdně při údržbě odsávám šneky z jiných nádrží, hodím jim tam cca 20-30 různě velkých okružáků, do druhého dne vše zmizí (přežívá jen pár starých, hodně velkých Mohykánů). Je kouzelné pozorovat, jak každá popadne několik šneků (nosí to jak melouny) a běží si je sežrat do ústraní. Při údržbě pak odsávám spoustu prázdných lehkých ulit.

Na ryby ani Japoniky zatím cíleně neútočí, ale už teď odeženou od krmení i dospělé Akary. Asi to časem bude chtít sólo nádrž...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 17:49 Muž vlka [3444] Re: vlka
Fotka k příspěvku Dajánky už dozlobily, daroval jsem je kamošovi co má něco málo přes 2000 litrů, tam jim bude líp, mám sice ještě v AQ mraky malejch dajánek, ale ty postupně také daruji. Jsou to ale moc hezké Krevetky, bezproblémově, ale až moc rychle se množí, baští vše co rybičky a pořád je s nima na co koukat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 16:51 Muž vlka [3444] Re: Tojsouvěci,Jája
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké odpoledne, čokoládky mně baští Okružáky a Levatky běžně a párkrát jsem viděl, jak drží v klepetu nějakou tu Tetru. U žádné jsem nepozoroval nějakou nemoc nebo defekt, ale možné je všechno. Někdy si posviťte baterkou po půlnoci do AQ a uvidíte, jak rybičky spí a jsou lehkou kořistí. Moje tři nejstarší čokoládky mají 8-10 cm a když baští - jako na fotkách - brutálně napadají dorážející Tetry. To už je teď jedno, velké čokoládky půjdou pryč a malé jak budou dorůstat, tak také.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 12:40 Muž PetrO [752] Re: prog
Také jsem to tady už několikrát psal.
Měl jsem jen jednu (omylem mě ji přímýchali ve Sklorexu k Japonkám), měl jsem ji jen chvíli a byl to pěkný likvidátor.
Ale byla krásná.

Macrobrachium asperulum tu určitě nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2020 12:29 R Muž ctibum [6909] Re: prog
U mě stejné, jako ZDRI. Už jsem to tu několikrát psal. Aktivní lovci. Galaxky, pandy, okružáci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 12:08 Muž ZDRI [1415] Re: prog
Mám je od Luboše Jedlinského, pochybuji, že by je měl špatně určené. A podle vzhledu - typické Dayány. I podle dalších zkušenosti (viz předchozí příspěvky), je evidentní, že jsou v tomto nevyzpytatelné. Osobně si myslím, že když odmala vyrostou "se stříbrnou lžičkou v puse" (neustálý nadbytek krmiva), tak zleniví a neloví. V opačném případě jednou "něco ochutnají" a pak už to preferují pořád.

Každopádně jsou nádherné a moc zajímavé. Přestěhoval jsem 5 ks do velkého Obýváku. Zatím zde nemají šanci někoho ulovit, se zájmem budu sledovat co nastane, až vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 10:40 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: prog
Ten popis naprosto sedí. Jako bys psal o mých dajánkách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2020 10:32 Muž prog [45] Re: ZDRI
Asi blbý dotaz, nemůžeš mít Macrobrachium asperulum? Nebo máš ty dajánky nějaký zdivočelý :-).
Krom společenského akva, kde odolaly atakům velkých thorakátů a skalárů, je mám hlavně ve 120l akva, je hodně zarostlé a je jich tam nepočítaně, poslal jsem do světa kolem 50ks, ale na první pohled jich moc neubylo. Zredukovali menší okružáky a řekl bych, že si pochutnávají na jejich vajíčkách, zůstaly hlavně velké kusy nad 1cm, za což jsem rád. S nimi tam jsou vyřazené krevetky a hejno teter a danií. Při vysokém počtu dajánek a hustotě rostlinek, by pro ně asi nebyl velký problém ulovit rybku, to jsem ale nikdy nepozoroval, postarali se až o zdechlinu (a to ještě ne hned). Dle mých zkušeností jsou to mrchožrouti. Když budou hladoví, dojde i na kanibalismus. Pokud menší kus potká většího nebo přímo dominantního samce a uhne mu, tak se nic nestane, většímu stačí jen ukázat klepeta. Na druhou stranu jsem opakovaně viděl, jak i dominantní samec uhne urostlé samici ;-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2020 09:28 Muž ZDRI [1415] Re: Jája
S prvním odstavcem nemohu souhlasit.

Opakovaně jsem pozoroval, jak Dayány úspěšně vyšťourají živého okružáka z ulity. Nádrž Vanička bylo okružáků plná (a byly zde i lasturnatky), po nasazení 10 ks malých Dayán zbylo jen několik velkých šneků, mládež a Lasturnatky zcela vymizely.

V této nádrži se úspěšně množily i krevetky Neocaridina Orange a Babaulty Zebra (viz deník a foto nádrže). Po pár měsících spolužití s Dayánami zbylo 10 dospělých Zeber a 4 Orange. Opět - opakovaně pozorovány Dayány při úspěšném lovu malých krevetek, pro které si uměly dojít i do velkých trsů mechů.

Pozn. - v nádrži nejsou žádné ryby, které by se na této decimaci podílely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.03.2020 08:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: vlka
Mám zkušenost, že si dajánky nevšímají ani cherrynek a ani potěru pavích ok. Ani nežerou živé šneky - pouze je vezmou do paciček ožužlají a odloží, aniž by jim ublížily. Podle mě jsou spíš mrchožrouti, než lovci. A pokud skutečně loví, tak spíš z hladu, když nenaleznou v AQ jinou potravu, než že by byly vysloveně dravci.

Moje zkušenost s požíráním ryby - sameček pavího oka. Našla jsem ho u předního skla mrtvého, byl krásně vybarvený a neporušený, takže to bylo čerstvé úmrtí. Byla jsem líná ho vylovit, jen jsem občas na něj mrkla, co se s ním děje. Dvě hodiny ležel na stejném místě, ani šneci ho neobjevili, nebo byl pro ně ještě moc "čerstvý". Po těch dvou hodinách ho měla v péči dajánka, která ho našla, a začala ho hlodat od hlavy. Byl stále krásně vybarvený, takže to mohlo dělat dojem, že ho ulovila. Je pravda, že někteří samci pavích ok přišli o část ocásku, ale spíš to je tím, že jsou neuvěřitelně drzí a dajánky obtěžují svou přítomností. Co jsem vypozorovala, tak dajánky mají rády klid, a když jim ho nějaká ryba naruší, tak zašermují klepítky. Když to nepomůže, tak jí vypráší šupiny, ale to nemá nic společného s agresivitou a lovením. Dovolí si i na paní thorakátovou – jednou jsem viděla, jak ji dajánka tahala za ocas, dokud ji nepustila k tabletě. Ale nebylo to nic útočného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2020 23:29 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Přirozená selekce defektních jedinců. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2020 20:23 Muž vlka [3444] – Další zkušenost s Macrobrachium dayanum.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, nějaké podezření jsem už měl, ale včerejší nález torza Tetry krvavé mě nakopnul ke sledování čokoládek a dnes ráno za tmy přistižena jedna z největších čokoládek při úspěšném lovu, tentokrát Fantoma červeného. Už jsem 3 největší čokoládky odlovil a s nimi asi 10 mladých, pokud přežijí noc v 8 litrech, zítra je někomu podaruji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 20:06 Muž M0RGAN [120] Re: M0RGAN
A jelikož se mi dvě skaláry z pěti zase vytřely a potřeboval jsem ty tři někam umístit, tak jsem je dal k Dayanám a teda fakt nevím, jak je chováte spolu, mně přijde, že se vzájemně dřív nebo později zmrzačí či povraždí. Nějak mi dochází volná akvárka :-D Tohle jsou zrovna dva druhy, co jsou s ostatními ne-úplně-kompatibilní do společenského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 13:55 Muž M0RGAN [120] – Epidemie jednoklepeťáků
Tak v novém 200l domově to mají evidentně velmi drsné. V dočasné nádrži bez dna, jen s překážkami a spoustou plovouček, jsem měl jednoho jednorukého banditu. Týden po přesídlení do založeného 200l jsem už napočítal jednoklepeťáky tři. A to tam těch krevet je celkem asi 15 a snažil jsem se ho udělat členité. rybicky.net/nadrze/31278-obludarium-200l
A žíhaná mrňata, když najdu a ulovím, tak mám rovnou u pancéřníčků (4).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 20:20 Muž prog [45] Re: Jája
těžko říct, jsou to 15cm "torpéda", pak tam jsou ještě trnovci bělopruzí. Např. omladina ancistrusů v tomto akva nepřežije, někdo ze sumečků je všechny vyzobe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 14:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: prog
Thorakáti jsou v pohodě. Krevetky je nezajímají, alespoň já mám takovou zkušenost (píšu o dajánkách a cherrynkách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 09:13 Muž AG [99] Re: M0RGAN
Ani já nemám žádný problém se soužitím skalár a dajánek. Pokud je jich moc, trochu utlačují pancéřníčky. Jediné co u mně zmizelo jsou šneci, kromě piskořek. Ty jsou tak tvrdé že je ani dajána nezvládne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 08:04 Muž prog [45] Re: M0RGAN
Mám ve společenském akva Macrobrachia spolu s velkými skaláry, thorakáty a trnovcema a nepozoroval jsem žádný problém, i 2cm M. se dokázaly ubránit zvídavým pokusům o ochutnání, díky úkrytům dokonce odchovali další generaci, což jsem díky přítomnosti velkých sumečků nečekal. M. chovám ještě v jiném akva s menšíma rybama, kde se dobře množí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: M0RGAN
Tak já je mám také se skalárami a pohoda, mají se ale kde schovat a spíš se regulují sami než že by je žraly skaláry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:21 Muž M0RGAN [120] Re: Tojsouvěci
No to se mi právě nelíbí :-D Tak dostanou za spolubydlící živorodky (mečovky, molly a platy) a možná zase nějaké ancíky, několik parmiček černopruhých a uvažuju o pancéřníčcích kropenatých. Nebudou "o krevetky" přicházet o vousky? :-)
Mám těch druhů až až, tak to musím nějak rozumně namíchat dohromady. Partnerka už žádné další větší akva nechce dovolit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.01.2020 20:52 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: M0RGAN
Asi obdobně: youtu.be/… Jednoho dne, se z uklízecí čety stane zásoba krmiva,takže pohoda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2020 20:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: M0RGAN
Najdi si uživatele Tojsouvěci, Luděk je se skalárama má, tak se můžeš kouknout do prezentace. Ale jestli to na ně nebude malý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 20:19 Muž M0RGAN [120] Re: PaDa
No nejradši bych k nim dal pětici skalár a odbyl bych si tak dva druhy, co se moc nehodí do společenských akvárek, najednou :-D Ale nevím, jak by to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2020 20:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: M0RGAN
Za mě dobrý palec
S rybama se pohledy akvaristů různí, viz. protichůdné názory v tomto vlákně... :)
Experimentuj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 19:52 Muž M0RGAN [120] – Obludárium 200l
Tak moje Dayany dostaly vlastní akva. Původně žily v zanedbaném 200l, kde bylo dno prorostlé zbídačenou kryptokorynou, jinak jen rozplizlá řasokoule, 4 ancíci sp. a tři gupky. Dneska jsem je vpustil do dva týdny založeného 200l (zajetý filtr a voda ze zajetých akvárek) a přemýšlím, co s nimi. Je jich asi 15, je tohle dostatečně členité i s úkryty?
rybicky.net/nadrze/31278-obludarium-200l
Občas dostanou nějaké granulky na dno (univerzální krmení pro ryby), občas mix mraženého, pěstuju grindal a začínám s artemiemi. Ještě něco by si zasloužily? :-) A co k nim přidat za ryby?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 10:01 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: ZDRI
Je to právě o tom krmení, když mají dostatek, nemají důvod požírat spoluobyvatele. Já cíleně krmím ryby dna a dajánky (cherrynky si v dřívější době bez dajánek a ryb dna vždy něco našly) a určitě překrmeno nemám. Poznám, když hlad mají - to při krmení vyběhnou z houštin. Jindy je při krmení sotva vidím, jak jsou zalezlé - to je spíš častější jev, než že by se honily za jídlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2020 13:13 Muž ZDRI [1415] Re: Jája
Samozřejmě, že je vyloženě netrápím hlady!!! Ale podle mých zkušenosti, ukrmit Dayány tak, aby si nevšímaly okolí, znamená v akvárku trvale překrmovat, což nechci. Navíc podle zkušeností kolegů si dříve či později něčím přilepší i dobře krmená Dayána. Navíc mám vypozorované, že ty moje jsou mlsné, čerstvý šnek/krevetka je láká mnohem více, než normální krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 12:08 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Prog
A proč je trápíte hlady? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 10:52 Muž prog [45] Re: ZDRI
pod poslední se můžu podepsat... hlad je sviňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 09:59 Muž ZDRI [1415] Re: Jája
Ad živý šnek - ale sežerou, opakovaně pozorováno na vlastní oči, okružáci 3-5 mm. S jedním větším se vyloženě přetahovala několik minut, než ho z ulity vytáhla. Nejlepší bylo, že pak přikráčel větší samec a odnesl jí ho.

Stejně tak pozorován úspěšný útok na zdravou 15 mm velkou Neocaridinu, i když bojovala, prohrála... Takže asi tak... Osobně si myslím, že jejich útočnost bude závislá na tom, jak hodně se v akvárku krmí. Nažraná Dayána = hodná Dayána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 08:11 Muž prog [45] Re: Jája
ano, akva velice dobře čistí od vajíček a nejmenších šneků, ale větší okružák se lehce schová, přesto rozmáčknuté šneky krevetky přímo milují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.01.2020 17:36 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: vlka
Také mám čokolády, ale nikdy jsem nepozorovala, že by napadli zdravou rybu (ani starou, jednou nohou v hrobě), nevšímají si ani potěru pavích ok. Jestli to "mizení" rybiček nemá náhodou jinou příčinu. Ani dospělého živého šneka nesežerou - jen ho zkontrolují a odloží. Podle mě jsou spíš mrchožrouti, než lovci. Je ale pravdou, že zřejmě likvidují vajíčka šneků, protože mám v AQ jen větší šneky, takže jsem si musela založit kyblík na jejich odchov, aby mi nevymřeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2020 22:07 Muž vlka [3444] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Paráda. Mně se čokoládky množí jako plevel a nevím co s nima.
Edit: Mohu s naprostou jistotou říct, že ,,čokoládky,, celkem slušně redukují počty mých rybiček v AQ. Nejmenší neonky, Tetry žhavé i krvavé mizí. Věřím, že i horda slušně velkých Okružáků se čile přiživuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   16.01.2020 21:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2020 10:25 Muž M0RGAN [120] Re: vlka
Taky jsem si všiml, že žerou levatky, tak jim teď hážu přemnožené levatky z ostatních akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2020 23:43 Muž prog [45] Re: AG
vždycky nějaký šnek přežije, regulují množství spíše menších kusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2020 20:36 Muž AG [99] Re: vlka
Jo, takhle to přesně funguje, levatka mi nezbyla ani jediná. A ty kružníci zmizí hned za nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2020 19:50 Muž vlka [3444] – Macrobrachium dayanum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, před pár minutama mně manželka říká, ať se jdu podívat jak Kreveta baští šnečka a ona jedna čokoládka si vyndávala a pochutnávala na Levatce.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6103x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19598-macrobrachium-dayanum-chov-odchov