Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 19:30 R Muž romant [27987] Re: drvi
Manželka je zahradnice. ;-) Můžeš na mě kulit voči jak chceš, co jsem napsal, to jsem napsal, tazatel nechť si vybere. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 19:20 Žena drvi [2894] Re: romant
Do 15 litrů coze , to bych jim nepřála a tomu beťákovi taky ne ne Pořiď manželce větší, aspoň 30 litrový akvárko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 19:16 R Muž romant [27987] Re: Faire42
Pár ne, ale 10 by jich tam šlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 17:10 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka
Zdravím,
manželka mě pořád zlobí, jestli by si k beťákovi mohla nastěhovat ještě pár malých rybiček. Mě se to dvakrát nezdá, ale radši se zeptám. Můžu tam přidat třeba pár teter ohnivých? Případně jiný tip?
Prezentace nádrže: rybicky.net/nadrze/26364-manzelkarium
Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 13:35 misule0 Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Stáří už mi tady taky radili. Ale mám ji přesně 11 měsíců a byla kupovaná jako fakt miniaturní takže to podle mě tím není.
Změny na ní žádne nevidím. Včera a předevčírem nejedla. Plavala trhaně. Taková nikdy nebyla. Zvýšila jsem topení podle rady tady na 28°C. Vyměnila vodu. Dneska slupla dvě kuličky krmiva a sem tam plave. Nejvíc se však drží u topení těsně pod hladinou. Tak uvidím.
Krevetky asi zkusím. Bezva nápad.
Ještě fotky. Před chvíli jsem jí cvakla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 13:22 R Muž ctibum [6909] Re: misule0
Dej fotku. Samota ji určitě netrápí. Třeba někdo diagnostikuje něco jinýho (stáří?)...
Krevetky budou ok, i kdyby si občas zobla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 13:18 misule0 Re: ctibum
Ale vypadá to tak. Skoro neplave, jen někde polehává :). Nad krevetkama už jsem taky přemýšlela, ale četla jsem, že by to byla jen dobrá večeře, ale je fakt, že moje samice je mírumilovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 13:04 R Muž ctibum [6909] Re: misule0
Netrápí... ;-) Co takhle krevetky? Třá Red Cherry...? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 13:03 misule0 – Betta a razborky?
Ahoj, mám dotaz. Mám jednu samici Betty ve 20l akváriu. Myslíte, že by se tam vlezlo pár razborek (asi skvrnoocasá)? Už ji mám rok a připadá mi, že se chuděra poslední dobou nějak sama trápí. Dám na radu. Popřípadě nekoupím nic. Nechci tam mít rybí jatka. To ne :). Filtr i topení mám. Má tam domeček, javský mech, ještě jednu dobře rostoucí rostlinku a plovoucí a jednoho šneka - Měchýřovku. Vím, že se nedoporučuje mít ji s Bettou, ale jsou spolu už rok a nikdy problém nebyl. Navíc mi ji prodali jako půl centimetrového šneka :-D. Voda je měněna pravidelně.
Díky moc :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2017 21:13 Maq Re: jjj27
Nebude to vyhovovat ani jedné ze zúčastněných stran. Je to jako mít souseda s úplně jiným způsobem života. Můžete si jen lézt na nervy, ale může to taky skončit v nemocnici a u soudu... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2017 20:57 Žena drvi [2894] Re: jjj27
Je to dost riskantni, da se predpokladat, ze v takhle malem objemu bude bettak neonky honit a ony mu budou okusovat ploutve. Ale zalezi take na povaze ryb a na kvalite prostredi (husty rostlinny porost a kvalitni filtrace sanci na klidne souziti zvysi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 20:33 jjj27 – bbb
Prosím vás môžem dať ku čiernym neonkam nejaké betty.Je ich desať, akvárium 54l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 12:49 R Muž romant [27987] Re: Aneta Kozlová
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 12:48 Aneta Kozlová – Beta bojovnice + žebrovník
Dobrý den,
lze beta samec ke skupině (4ks) žebrovníků?
Děkuji ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2017 12:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Viktor0003
Takže podle téhle logiky když se budeš zdržovat neoblečený v teplotě 26 nebo dvacet stupňů, není to rozdíl, protože na Tvé zdraví to nebude mít pražádný vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2017 12:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Viktor0003
-už i skutečnost ,že ryba (Betta) se z hladiny "nadechne" studeného vzduchu ,je pro ni přitěžující i v případě dostatečně vytemperované vody v akváriu
-proto se třeba doporučuje krycí sklo
atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.02.2017 12:10 Viktor0003 Re: lacewings
Fakt se nechci hádat, ale myslím si, že ty teploty se můžou lišit a nemá to ˝tak velký vliv˝ na chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2017 12:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Viktor0003
Viktor0003 napsal: ..... že min. 26°C - ve zverimexech je mají v kelímkách od piva a žijí ...
-přežívají v celé řadě případů, mnohdy se jedná o podchlazené ryby
-následně po nákupu, se zde chovatel dotazuje na možnosti léčby
-V Asii jsou poměrně vyšší teploty, kde odchov je prováděn rovněž za podstatně jiných teplot, než je běžné u odchovu zdejších chovatelů
-je zřejmé, již k výhradě o teplotě, že nejste schopen dostatečně respektovat zkušenosti, které jsou vám zde předkládány, vlastně neodpovídají vašim představám a nejste ochoten je přijmout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   25.02.2017 10:26 R Muž romant [27987] Re: Viktor0003
Tak tebe lákají ploutve? Tak až toho beťáka k těm okům dáš, tak uvidíš že je to podobnej fajnšmekr jako ty, taky ho budou lákat. ;-) Třepetající se ocásky samečků pro beťáka jak červenej hadr na bejka. S tou teplotou jsem byl ještě při zemi, protože to co vidíš v těch zverimexech jsou v drtivý většině importy a to jsu ještě větší teplotní gurmáni. Když bereš ryby od zkušenýho chovatele, tak jistě tuto otázku taky proberete. :-) Teď už jenom ze zvědavosti bych chtěl vědět jak to tvoje akvo vypadá. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.02.2017 10:12 R Muž ctibum [6909] Re: Viktor0003
Chlape bídná, než začneš srovnávat Romantovy rady s tím, cos viděl v sámošce, tak si něco přečti. Třeba splendenspower.cz ...
Osobně bych k Bettám nedával nic, ani Betty k ničemu. Ani samce a samice, pokud neplánuješ vnoučata. Jsou to mrchy nevyzpytatelný a nikdy nevíš, co za rapla dostaneš...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2017 09:51 Maq Re: Viktor0003
Tak už raději nemysli.
Že jsi někde viděl to nebo ono nehraje roli. Betty potřebují minimálně 26 stupňů a smyčec. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.02.2017 09:46 Viktor0003 Re. romant
Já jsem se chtěl jenom zeptat. Lákají mě ploutve, které má samec ale gupky mají taky pěkné ocasy když se vybarví. Postupně se mi akva zaplní mladými pavími očky. Ovšem děkuji za rychlou a pohotovou radu. Všechny akvárka si udržuju v relativní čistotě (u malých to nikdy nejde) a jinak tam u nic nemám topítko ale mám ho u krevetek Red Cherry u kterých si myslím že potřebují větší teplotu ale nevím. U chovatele, kde odebírám rybky a krevety má topítko jen u množení a u mladých kusů... Navíc nemyslím si ,že co psal romant že min. 26°C - ve zverimexech je mají v kelímkách od piva a žijí ... Jinak mám ve společné (jiné) nádrži mám ještě tetry stříkavé 1+2 ks budou mi okusovat ploutve gupkám, když je dám k nim ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 09:07 R Muž romant [27987] Re: Viktor0003
Jak psal kolega, jenom doplním že to rozhodně nechce podceňovat údržbu, mít kvalitní a účinnou filtraci(zde budu za skeptika) a pravidelně týdně měnit polovinu vody, teplotu držet na min. 26st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 09:04 JoKa Re: Viktor0003
Tak všechno jde, když se chce, ale betty ti budou uzobávat mladé a okusovat ploutve samcům... Osobně bych do tohoto objemu nedával ani ty samice, nechal jen samce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 08:25 Viktor0003 – Guppy + Betty ?
Dobrý den, chci se zeptat jestli k sobě jdou pár ks gupek(pavích oček) zhruba 8ks + betta samec a dvě samice ? Zatím mám jen ty gupky jsou zhruba v 50l akváriu. Potřebuju oživit akvárium mám plno rostlin, vzduchování a jemný písek. Za každý názor od akvaristy budu vděčnej !!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 01:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: jakuka
Rozumný přístup. Není třeba pomáhat jiným s tím, že si člověk ve vlastním akvárku zadělá na problém. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 00:55 Žena jakuka [3] Re: Pepan
Doma něco vyfotím, a uložím, ale řešit už to nemusíme, prostě známým řeknu, že nee....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 00:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: jakuka
Bylo by aktuální foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 00:13 Žena jakuka [3] Re: Pepan
No dnes to akvárko zase vypadá jinak, než na fotkách, zase tam toho roste víc, ale mě hlavně zajímaly zkušenosti Vás, proto se taky ptám. Já jsem spokojená s jedním beťákem, druhého aktivně nevyhledávám, ale známí se pořád ptají a já si chtěla ověřit, že mé argumenty jsou správné. Takže asi tak. A zase kvůli jedné rybě nebudu měnit podmínky v akváriu, když dalším vyhovují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 22:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: drvi
To jakukovo akvárko je přehledné jako Letenská pláň. Tam by se ten přivandrovalý beťák neměl kde schovat. Navíc je blbost přidávat jednoho beťáka k druhému. Ten, který je v nádrži delší dobu, ji má jako teritorium a oproti novému bude mít výhodu domácího prostředí. Jedině tam nasadit oba naráz a stejně velké.A před tím samozřejmě dosadit spoustu kytek. Tuším Horác řekl, že pokud je vidět v akvárku zadní stěna, je tam málo kytek. I mě by káral, protože i v té mé nádrži horních asi 15 cm zadní stěny vidět je. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2017 21:53 Žena drvi [2894] Re: JoKa, Pepan
Moje zkusenost mi rika, ze bettam obcas rupne v kouli a zabijou se, nejen jeden samec druhyho, ale treba i samice samce nebo naopak. Je to individualni, ale je to vzdycky riziko a je potreba s tim pocitat. Do akvarka, co ma jakuka, bych v zadnem pripade dva samce nedavala ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2017 21:45 JoKa Re: Pepan
Proto jsem také zdůraznil, že neříkám, že to nejde... Také jsem to pětikilo měl slušně zarostlé (dnes jsou tam placky), ne teda jako ty... A ono to šlo a fungovalo. Jeden zahnal druhého, schovek bylo dost... Občas se i stalo, že slabší zahnal silnějšího a pak byl pár dní nahoře...
Dokud to nepřišlo na některou z těch holek. I ten slabší chtěl... Usiloval a o to víc dostával. Obešlo se to bez zranění, ale jen proto, že akvo bylo fakt velké a celkem slušně zarostlé...

Ale chtěl bych tím říct, že v takovém případě je nutnost mít další akvo, kam v případě nouze, toho slabšího přendám. Bez toho ani omylem...!

Edit: rád bych vznesl ještě jeden postřeh. Ten "slabší" byl do chovu a odchovu vždycky lepší... Nevím proč... Ale není to první ryba u které to pozoruji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2017 20:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Dá se to, ale za jistých předpokladů. Měl jsem dva páry bojovnic v dvoustovce, ale byly tam vypuštěny současně, samci byli zhruba stejně silní a každý měl šanci si udělat své teritorium. Nádrž byla a pořád je hustě zarostlá. Pojem hustě znamená, že v nádrži hluboké 50cm vidím prvních dvacet cm a co se děje dál, netuším. Je tam souvislý porost více forem Microsorium a Bolbitis, který je pouze ve dvou místech přerušen trsy úzkolistých kryptokoryn. Za takových podmínek mohou dva samci koexistovat, protože pokud některý z nich začne od druhého dostávat na frak, má šanci zmizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 20:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: jakuka
Jestli je zarostlá nádrž ten stav, který je na fotce z října 2016, tak ani náhodou. Není tam žádná možnost úniku a pokud se ti dva dají do sebe, tak nebude hrát roli ani to, že je v akvárku dalších 70 ryb a nevytrhne je z boje ani kdyby jejich samičky odhazovaly šupiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 19:43 Žena drvi [2894] Re: jakuka
V zadnem pripade druheho samce do spolecne nadrze nedoporucuji no , i kdyz ma 450 litru. Pokud se dostanou dva samci do kontaktu, velmi pravdepodobne to skonci spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2017 19:37 JoKa Re: jakuka
Osobně bych to nedělal. Asi bych ani bojovnice nechoval v tak velkém akva. Má rád, i když to zní blbě, lehce stísněné prostory a hromadu rostlin, kterými se doslova proplétá...

Asi to nebude tak dramatické, jako dva samci v šedesátce, ale ten silnější toho slabšího bude hledat stále... Půl roku jsem to taky tak měl. Chvíli to fungovalo bez problémů, ale pak se samice chtěla třít a problém byl na světě. Silnější o to víc naháněl slabšího a slabší, blbec, tomu to pořád nedalo a vždycky se ukázal a zkusil to... Nakonec jsem je odlovil oba... Nechal jsem ve velkém jen holky a "půjčoval" je klukům, až když byly zralé...

Edit. Ale neříkám že to nejde. Jen moje zkušenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 19:22 Žena jakuka [3] – dva samci
Zdravím, máte někdo zkušenost s chovem dvou samců betty spendens ve 450l zarostlé společenské nádrži? Známí mi ho chtějí vnutit, já už jednoho samce mám, k němu další 3 samice, ale vůbec si sebe nevšímají. Jde o společenskou nádrž, takže tam je asi dalších 70 ryb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2017 14:50 Žena drvi [2894] Re: Vojta
Ja bych mu tam pridala 6-8 otiku rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy, jinak asi nic hmm . Pokud neni tvuj bettak vylozenej rapl, tak by to melo klapat. Ale akvo nech aspon nesic zabehnout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2017 14:44 Maq Re: Vojta
Těch 45 litrů je na sólo beťáka sice docela dost a láká to, ale vezmi v úvahu, že beťák je divný patron, samotář a má rád kolem sebe klid. Všelijaké čilé rybky, např. ty co jsi jmenoval, ho nepotěší.
Možná ještě nejrozumnější by byla jedna podobně samotářská a klidná rybka, která se na rozdíl od beťáka drží u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 14:14 Vojta – Co k samci bety do menšího akva?
K Vánocům jsem dostal samečka Bety v 2l betáriu. Nedalo se vytápět ani vzduchovat. Bylo mi ho líto, tak jsem ze sklepa vytáhl staré cca 45l akvárium, sehnal stolek, rostlinky a techniku a na Nový rok se stěhoval. Akvárium jsem stejně vždy chtěl, jen jsem se k tomu nikdy nedokopal :) V novém prostředí očividně ožil, dokonce se mu vybarvily ploutve do červena. Asi mu těch 26C prospívá. Rád bych k němu pomalu přidal nějaké ryby, ale nerad bych způsobil zbytečné konflikty. Pročetl jsem si toto fórum a zjistil, že jediná jistota by byla nechat ho tam samotného.

Rád bych stejně zkusil něco, co mu s jistotou neublíží, akvárium je docela velké a působí prázdně. Přinejhorším mu nakoupím drahé krmení ... Nebude asi příliš přátelský, když je v místnosti tma a mu se svítí, vidí svůj odraz ve skle a tuto dobu tráví v "naježené" pozici a výhružně obeplouvá stěny akvária. Raději jsem mu minimalizoval noční svícení, ať se zbytečně nestresuje.

Nejvíce doporučované jsou asi neonky, ale bydlím v Brně a máme tvrdost vody máme okolo 15°dGH, což by pro ně asi nebylo dobré. Díval jsem se, že největší šanci bych asi měl s Tetrou ohnivou nebo Pancéřníčkem drobným. U obou je na těchto stránkách uvedený doporučený počet 6ks, ale 13 ryb by asi na 45l bylo moc ... Nebo má někdo lepší nápad? Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 12:58 Katuška Re: JirkaŠčobák
To necháme chvíli zaběhnout a uvidíme! Všem děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 08:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan
Mě se už několikrát podařilo dosáhnout akvária, které funguje téměř bez řas. Nejčastěji po dodání desítek krevetek, které se chytly a v kombinaci se živorodkami a množstvím malých šneků (nebo nedávno diskutovaná váza, ve které je mnoho malých šneků nebo jiné akvárium, kde je doopravdy spousta rostlin) akvárium doslova pucují. Tam fakt, aby řasu hledal. Z takovýchto nádrží jsem už několikrát registroval neritinu na útěku - na podlaze. Aktuálně dvě neritiny skončily v nezakrytém třicetilitrovém akváriu s množstvím zelené prachové řasy a poslední tři měsíce se z něj odmítají pohnout.

Upřímně si myslím, že Kaťuška v krátkodobém horizontu stav bez řas nedosáhne. Ale vyloučit se to nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2016 05:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Já se omlouvám, posoudil jsem to podle sebe. Já v nádržích čistím jenom přední skla a někdy to vůbec není třeba. Včera večer jsem čistil Hajzlíkové, takže jsem vytáhl kořen s Bolbitis huedelotti Compact, vytáhl dva břehy na kterých je Anubias nana Bonsai a Anubias nana Pinto, počkal až si kal sedne, mezitím jsem vyčistil filtr, pak jsem odkalil, vrátil kytky a dopustil vodu. Čelní sklo bylo čisté a o další stěny se nestarám, ty má na starosti Nerittina. A v dalších nádržích to mám podobně, takže asi mám omezený úhel pohledu a sníženou vnímavost na problémy jiných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.12.2016 23:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan, Kaťuška
Belisana myslela asi otázku tak, že se Kaťušce může stát, že řasy vhodné pro neritinu ani při nejlepší vůli mít nebude. Teoreticky to možné je.

Kaťuška: Při pohledu na tvůj dotaz - koukni sem: dennikn.sk/… "Poraďte, jaké další rybky k samečkovi bojovnice do 25 l akvária."
Evidentně nejsi sama.

Až budeš mít akvárium tři týdny, budeš vědět, jestli ti rostou rostlinky. Až ti po dalších třech týdnech porostou, můžes zkusit tu bojovnici. Po dalším měsíci budeš vědět, jestli žije.
Klidně se může stát, že neporostou rostliny, uhyne bojovnice a veškeré úvahy o další osádce jsou čistě akademické. Nicméně i kdyby ti to fungovalo, je to příliš malý biotop pro ještě něco dalšího k bojovnici. Pořiď si pak raději další akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 21:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Belisana
Psal jsem že až se zaběhne. To by tam už řasy měly být. Mám jednu Nerittinu v zhruba stejném objemu. Akorát obsádka je jiná. Je tam spousta kytek a hejno H. formosa. Nerittina je tam rok, takže asi hladem netrpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 21:45 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Pepan
Neritina se živí pouze řasou, co když tam žádnou mít nebude? Já teda v miníčkách řasy nemám, ta se celkem dobře udržují, pak by i ta jedna jediná měla problém... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 19:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Když se akvárko zaběhne, tak bych tam jednu dal. Ale fakt jenom jednu, aby netrpěla hladem. Stačí, pane vedoucí? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2016 19:13 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Já nemám co komu povolovat, já jenom zakazuju. :-D Sám navrhni, sám zdůvodni, sám si obhaj. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 19:05 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Ale jednu Nerittinu bys mohl povolit, ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.12.2016 18:47 R Muž romant [27987] Re: Katuška
Šneky okružáky a fertig. ;-) Jako čistič budeš fungovat přeci ty, budeš odkalovat dno a měnit pravidelně vodu, to je plně dostačující. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72?od=351