Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 08:59 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: Janča
K těm parmičkám bych ji nedával, u čichavců si myslím, že by neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 20:28 Žena Janča [1]
Ahoj,dnes jsem zachránila jednu betu z debilárka,zatím je v karanténě protože nevypadá dobře ale pokud bude ok mám dilema kam s nim,mám dvě společneské akvaria a v jednom jsou parmičky čtyřpruhé mechové a v druhým čichavci tak nevím zda ho mohu dát aspon k čichavcům?Díky za odpověd hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 21:59 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Dzumigar
Chápu. To je dobře, že Ti to tak funguje. Moje tetry měděné občas trochu šťouchnou do betty a té se to moc nezamlouvá :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 16:00 Muž Dzumigar [20] Re: michalt
Nuz tetry mam asi o polroka skor ako bojovnicu.
Tetry ani predtym nejak zvlastne neplavali pohromade v akva, ale boli skor popreplietane medzi rastlinkami takisto aj neonky modre.
Preto padlo rozhodnutie kupit bojovnicu, aby ich poprehanala.
Nestalo sa nic tetry a neonky nadalej okupuju rastliny a bojovnica okupuje zvysok akvarka. Obcas sa popreplieta aj medzi rastlinami.
Tak isto ani krevatkam nevedi aspon som nepostrehol, kedze stale ich vidim dost. No premnozene nie su.
Cize betak sa stal dominantou akva. Doslova panom. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 15:05 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: amrtin
Ani dvě samičky mezi sebou nemusí vyjít bezproblémově. Ani ve větším a poměrně zarostlém akváriu to není zcela bezpečná volba. Moje samička betty by mohla vyprávět :-).

Ale docela by mě zajímalo, jak se tazatelovy tetry měděné snáší se samečkem betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 14:23 Muž Dzumigar [20] Re: amrtin
Jj par rybiek uz tam je... To som chcel len k betakovy spolubyvajucich. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 13:56 amrtin Re: Dzumigar
Tak já si myslim,že v 74 litrech pořádně zarostlých tři betky být můžou,ale riziko napadení samce samicemi(většinou jednou z nich) je docela velké.Záleží,co to budou zač,moc se to ovlivnit nedá...Já bych ty dvě samičky přidal.Pokud se bojíš o samce,tak tam může přijít parta otíků,nebo rasborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2014 10:37 Žena Turbínka [2558] Re: Dzumigar
Betty je nejlepší chovat v lichém počtu a 3 už jsou moc. Pokud nemáš ambice betty odchovávat raději bych žádné další již nepořizovala, jsou to ryby teritoriální a ne vždy si povahově sednou, i když je nádrž pěkně zarostlá s dostatkem úkrytů. Další problém je v tom, že samec už je lehce starší, aby zkrotil samičky potřebuje být opravdu v kondici, je lepší tam mít ryby stejného věku. Já bych tu osádku nechala tak jak je, vyhneš se možným zbytečným problémům a akvarijnímu násilí ;-) Samec by měl být v nádrži vždy jen jeden, protože dva by se zcela jistě pozabíjeli. Pokud stále trváš na samicích, volila bych počet 2, aby samec rozptýlil svoji pozornost mezi obě, ale může se také stát, že se zrovna tyhle holky moc "nepovedou" a tvého krásného beťáka uženou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 09:31 Muž Dzumigar [20] – Pridanie bojovnice
Zdravim, mam v mojej 74l jedneho samca bojovnce viac ako polroka. Uz dlhsie sa pohravam s mysliekou ci mu mozem pridat kamaratov, alebo kamaratky ak ano kolko? Mozte mi poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2014 13:37 Žena Turbínka [2558] Re: Martina
Není to nejlepší nápad. Parmičky jsou poměrně dravé rybky, které by bettě mohly okusovat ploutve, navíc jsou hejnové a v tak malém akváriu by s velkou pravděpodobností docházelo k potyčkám mezi těmito dvěma druhy. Za mě ve 25 l jen a pouze bettu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 13:34 Martina – společné akvárium
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli by bylo možné aby moje jediná parmička mechová byla ve 25 l akváriu spolu s Betta splendens?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 10:26 Žena Turbínka [2558] Re: Aforte
Rozdíl mezi 64 l a 20 l je zcela očividný, ty o voze já o koze. Větší objem = lépe se udržuje kvalita prostředí, ale řešíme tu Aduš a jejích 20 l, kam prostě k bettě v mých očích žádná živorodka nepatří. Za tím, že betty rády vodu bez dusíků si stojím také, stejně tak jako za tezi o metabolismu živorodek - jejich soužití je vzhledem k nárokům betty opravdu na uváženou. A tvoje 64 je založená lehce přes měsíc - to není relevantní fakt dlouhodobého fungování ;-) Jistě kvalitní údržbou se dá spousta věcí zmírnit, nemoc oddálit, problémům přecházet, ale stejně.
Edit: I když uznávám, že endlerky jsou menší zlo než třeba oka, meče nebo platy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 10:17 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Ve 20l ne. V 64 litrovce. Bavil jsem se o tomhle: "zvlášť k bettě, která má ráda vodu čistou a živorodky svým metabolismem ji docela obstojně špiní."

Pokud se dodrží výměna částí vody a povrchové odkalení, tak v tom nevidím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 10:11 Žena Turbínka [2558] Re: Aforte
Ukaž mi prosím jaké živorodky máš u betty ve 20 l a je to dlouhodobě OK coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 10:04 Žena Turbínka [2558] Re: Aduš
Sumovka vražedná tento rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna . No je to lepší než ampulárie, jen to chce častěji měnit vodu, výkaly jak ampulárií tak helen zatěžují vodu. OK, to jen tak pro zajímavost, už jsme dost OT. Ale jak říkám a je to důležté - k bettě do 20 l už vážně nic jiného - leda rostlinky a hodně rostlinek, tyhle ryby mají rádi velkou džungli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 10:04 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Tohoto bych se už moc neřídil. Pokud se bude dělat údržba(výměna vody, odkalení povrchu), tak nevidím problém proč by nemohly být spolu. Já to tak mám a je to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 09:56 Aduš Re: Turbinka
Měl by to být ten šnek Helena. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 09:46 Žena Turbínka [2558] Re: Aduš
Přesně tak, betty je bez ambicí odchovu lepší chovat v lichém počtu a 3 už je moc :-) A navíc 20 l pro 3 betty je spíše bojový ring než příjemné místo k bytí. Doporučuji si přečíst poslední diskuzi zde rybicky.net/forum/9383-betta-splendens-samice-nebo-samec a hlavně komentář od Libora Šprysla ano
Jen tak mimochodem, s jakým šnečkem? Není to náhodou ampulárie?
Edit: Živorodky do 20 l rozhodně ne, zvlášť k bettě, která má ráda vodu čistou a živorodky svým metabolismem ji docela obstojně špiní. Ve 20 l samotná betta a vyhnete se problémům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 09:43 Aduš Re: Aforte
Myslíte, že bych do toho nana k němu mohla přidat 5 živorodek? Není to zase moc? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 09:20 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aduš
Většinou je to spíš naopak - samec útočí na samice. Někdy ovšem jdou i samice na samce. 20l akvárium nemůže mít dostatek skrýší. Beťák je bude mít furt na očích. Nedělej to. :)

EDIT: U mě byl boj, když jsem měl 1 samce a 2 samice v nádrží 40x40x40(64l). Nádrž byla docela dobře zarostlá. Byla plná úkrytů. I přesto to jedna samice neustála. Druhá se drží. Plavou vedle sebe úplně v pohodě. Teď už bych do toho nešel. Pokud neočekáváš odchov, tak jen samec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 08:19 Aduš – Betta bojovnice
Dobrý den, mám 20l akvárium s beťákem který žije jen se šnečkem a chtěla bych k němu 2 samičky.Je to možné? Slyšela jsem, že dost často samičky zamordují samce a opravdu nechci, aby se rybky trápili. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 15:34 amrtin Re: PavíholkaXXL
Mám beťáka v 16l (ale specifický tvar).Šoupnul sem mu tam samičku oka.On jí prvních pár dní naháněl a dneska už tam plave i mrně(ona byla nabušená :-D ).A v naprosté pohodě,k sobě nejdou,držej se na opačných stranách akva.Ale záleží hodně na beťákově vychování :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 18:39 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Problém je v tom malé ;-) Mečovky do malého akvária prostě nepatří, podívej se do atlasu, většina doporučených velikostí akvária pro tento druh ryb je okolo 100 l. A betty je lepší chovat s jinými čistotnými, nepříliš oploutvenými rybami (př. tetry, pancéřníčci, razbory) nebo samostatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 18:36 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Turbínka
ok ale mám v plánu že dokoupím malé hranaté akvárko :-) muže být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 18:35 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Může i nemusí, chvilku spolu mohou žít v klidu a míru (i když já mám ke spojení živorodka a betta výhrady ohledně nároků na kvalitu vody) a jednoho krásného dne bettě bude připomínat sameček pavího očka svůj druh a může vážně zranit či usmrtit. Ohledně soužití s mečovkami, ve tvých podmínkách 25 l ne, byla by to pro ryby cesta do pekel. Nech toho beťáka samotnýho v kouli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 18:27 Žena PavíholkaXXL [7] – Bettka
Co jsem tu četla tak samec betty muže i nemusí zautočit na paví očka.... Tak jak? A na mečovky si troufne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 12:32 R Muž romant [27987] Re: Laura82
Nejde o to jak ty ryby vypadají(barevně), ale jak se chovají, nebo budou chovat a výstupem by mělo být nekombinování bet a dánií a je jedno zda-li jde, či nejde o závojovou formu, ono i tzv. normální dánia jsou solidně oploutvená. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 12:19 Laura82 Re: Silent
No jsou pruhované a ploutve jsou takové delší závojnaté.. A bettu jsem viděla ve zverimexu pěknou červená s modrými tečičkami :) Ale asi to bude samec :( :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 08:27 R Muž Silent [5949] Re: romant
Pokud jsou ty dania zavojnaté formy tak budou beťáka tutově dráždit :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 08:25 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Může to být přesně obráceně, že třepetající se ocásky dánií vybudí beťáka k nějakýmu sestřelu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 08:20 R Muž Silent [5949] Re: Aforte
Pokud vím tak malá dania jsou naprosto klidné rybky. Tedy mimo dobu tření kdy samečci trochu vyvádí, ale jen v rámci skupinky. Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by aktivně napadaly jiné a ještě k tomu větší ryby. To co popisuješ dělají s oblibou parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 08:13 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Laura82
Neříkám to z mé zkušenosti, ale podle mě ne. Dania bettám půjdou na ploutve. Obzvlášť když jsou jen čtyři. Kdyby jich bylo více(min. 10), tak už by se mohli držet hejna a kašlat na ostatní rybky, ale takhle.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 01:16 Laura82 Re: Aforte
Dania mám zrovna u Axolotlů :-D a ti mi jednu sežraly tak mě napadlo že když bych měla to akvárium s bettama že bych je tam mohla přidat, už mám jenom 4 :-D říkáte že dania a betty si teda nerozumí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2014 22:51 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Laura82
Dania bych dal pryč. Kolik jich máš? Jak je velká nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2014 22:50 Laura82 – Betta
Ahoj plánuji akvárium s jedním beťákem a 2 bettami a mám v jednom akváriu dania pruhovaná tak myslíte že by spolu vydržely?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 21:48 amrtin Re: Designer
Ještě si zapoměl dodat,že se stává,že samička(y) taky může samce klidně i zabít(stačí i potrhání). :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 19:51 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Děkuji za vyčerpávající odpověď. Vezmu teda jen jednoho samečka. Že občas zobne nějakou krevetku mi nevadí. Aspoň bude mít spestření jídelníčku. Akva bude totálně zarostlé, takže se krevetky budou moct kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.04.2014 15:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
S Betkama je to ruzne kus od kusu. Zatimco jedna na sobe necha stipat drivi, druha Ti sezere i Okruzaky, a ze by si nedala Krevetku, bych se divil. A zatimco jeden samec Betty klidne akceptuje 3 samice v 54l a jen je obcas prozene, jiny jim udela ze zivota peklo. A jeden zase stavi hnizdo i v prodejni nadrzce, jiny se ani nepredvadi kdyz vidi ty ostatni okolo, a dalsi dva vedle by to sklo nejradeji vybourali. No a nektery Ti nepostavi hnizdo ani kdyz ma proc, pac se mu asi nechce. Jiny zase plave v akvarku se samci Pavich ok, a nevsima si jich, a jinemu kusu neco rupne v hlave a nejkrasnejsiho samce sejme. Samice si klidne dve plavou spolu, jako kamosky, spolu neco dobou, a za par dni se vzajemne rozervou na kusy.

U Bettek nikdy nevis, co je ten kus zac, ale ke Krevetam bych je nedaval uz z principu, ackoli bych si dokazal predstavit i kus, ktery se na Krevetky vykasle a v klidu sezere jen svuj pridel granulek. Pisu to proto, ze se treba nekdo objevi, kdo bude tvrdit, ze mu to nejak funguje a ono to nepujde kategoricky poprit, zrovna u techto ryb je mozne snad vsechno a rozhodne se u nich vyhybam rikat, ze neco urcite jde a nebo nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 13:54 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,
co byste mi doporučili?
Akvárium 40x40x40 - jeden silně zarostlý ostrůvek. Vedle toho cesta z mechu. Plánuji krevetky palmaty a red cherry. Dále jednoho opravdu pěkného samce betty. Co dál? Můžu k němu dát i samice? Slyšel jsem, že to někdy nedělá dobrotu.

EDIT: Odchov neočekávám a ani po tom netoužím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 11:37 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: VVV
Nevím, do tak malého akvária samice... Ale taky záleží hodně na samci. JE taky dost možné, že se vytře a pak je s malýma dost problémů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 20:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: VVV
To je nejlepší volba. Spíš se taky může stát, že budou pronásledovat ony jeho. Kolikrát je dominatní samice (vždycky je mi líto té druhé samice) agresivnější než samec.
Zasaď hodně rostlin, ať mají úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 20:25 Muž VVV [0]
Mám ve 30l akváriu (viz prezentace) jednoho samce bojovnice pestré, ale příde mi, že se tam sám prostě nudí. Celý den se drží na jednom místě u hladiny a jen občas se trochu proplave. Jinak je aktivní jen při krmení. Možná je to normální, ale protože se chystám přidat nějaké rostliny a celkově akvárium doladit, říkal jsem si, že bych mu tam koupil ještě 2 samice. Je to podle vás možné, nebo je bude pronásledovat a mám ho tam radši nechat samotného?
Díky
PS: Jsou nějaké jiné vhodnější rybky či živočichové, aby tam nebyl tak sám :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 16:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Turbínka
Turbínka napsala: Až bude akvárium zaběhlé (1 měsíc) přidej nejdříve toho beťáka, aby si vymezil teritorium a potom po týdnu až přidávej další obyvatele
A když se to udělá opačně, nebudou malé rybky létat jako splašené v nové nádrži a beťák bude řešit co s prostorem stejně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:56 Žena Turbínka [2558] Re: jananajmanova
Je to o povaze ryb, proto mám svého "killera" na samotce. Ale většina bett je agresivní jen k vlastnímu druhu a nebo druhům který jim vlastní připomíná, proto se vyhnout třeba těm pavím očkům nebo závojovým formám dánií či pancéřníčků :-) Jen ještě doplním pozor při výběru rybek (hlavně třeba u těch pancéřníčků) na teplotní nároky, betta je ryba teplomilá a bylo by fajn, aby i ostatním obyvatelům se dařilo kolem těch 26° a nebyla ta teplota pro ně moc hraniční. Všechny informace jsou v místním atlase a většina mnou vypsaných rybek těch 25 - 26° C snáší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:24 jananajmanova Re: Turbínka
Dobrý den, moc děkuji za radu, doufám že mi je beťák hned nezardousí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 21:40 Žena Turbínka [2558] Re: jananajmanova
Co třeba hejno teter ohnivých a nebo třeba nějakou partu razbor (klínoskvrnná, Espeho) a na dno partu nějakých menších pancéřníčků? Vyhnula bych se obecně všem živorodkám (produkují hodně odpadních látek a betty rády čistou vodu) a větším rybám než je betta a volila bych nějaké čistotné a mírné spolubydlící. Až bude akvárium zaběhlé (1 měsíc) přidej nejdříve toho beťáka, aby si vymezil teritorium a potom po týdnu až přidávej další obyvatele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:13 jananajmanova – Samec Betty? Jaké kamarády k němu?
Dobrý den, chci si koupit samce Betty, moc se mi líbí, ale nechci aby byl v 60 litrovém akvárku úplně sám. Jen nevím jakou společnost mu mám pořídit. Poradí někdo zkušený? Předem díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:37 DANMAZUR00 Re: romant
Nebojte bojovnici mám už přes rok a je moc krásná a žádný problém nikdy neměla.S údržbou nemám problém spíš bych řekl ze čistim až moc.Odkaluju taky hodně týdne měním 45-50% vody a jelikož nemám vzduchovani tak je filtr nastaven na 100litrove akva což je o 46litru více.Do obi pro ten říční pisek c.2 pojedeme v pátek rybicky budu řešit až mi zaroste akva.Já si to jenom plánuju dopředu.
EDIT:až na to ze před pul rokem měla problém s plunovym mechyrem(nafoukl se a nechtěl se vufouknour)tak jsem musel posolit vodu a do hodiny se ji vyfoukl jinak neměla zadny problém.Ale to se prý občas stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 04:55 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
Tato otázka má v sobě ještě podotázku a tou je vhodnost těchto dvou druhů z hlediska nároků na kvalitu vody a tam se to trochu tluče. Živorodky pověstný rozmetadla hnoje a bety čistotu vyžadující. Bude to chtít opravdu nepodceňovat hygienu nádrže, pravidelně odkalovat dno, nepřekrmovat, mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci a hlavně pravidelnějí něž obvykle měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 22:39 amrtin Re: DANMAZUR00
Jistě že jej bude lovit a i když nebude mít nic jiného bude se mít báječně :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72?od=801