Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2007 12:34 Muž Nik [191] Re: zeman
To může být taky tím, že všechny ty rybky jsou zatím mladé. Počkej až to na skaláry přijde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2007 07:28 zeman Re: alpaka
Já mám bojovnici se 3 sklárami, 10 neonkami, 4 coridorasy, 4 black molly a 2 mečovky vídenské... Mám uz to taklho asi pul roku a bez stráty na populaci. Tyto rybi mam taky ve 150litrovém akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 19:45 Žena Alena.sv [89] Re: alpaka
Já mám u bojovnic razborky,jako Gabi.Vřele doporučuji,je to krása a snášejí se bezvadně. palec Ve druhém akva mám jen samečka a tam taky tetry černé a neonové,parmičky duhové atd..Taky je to v pohodě.Můžeš kouknout jaké rybky tam jsou ještě. rybicky.net/nadrz.php…
Není žádný problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 14:28 Žena Gabi [11] Re: alpaka
Já mám u bojovnic v článku zmíněné razbory klínosvrnné a ancistruse, jsou na sebe hodní, teda spíš si sebe vůbec nevšímají... A ampulárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 07:30 Tenebras Re: alpaka
Pokud sháníš menší druh ryb, zkus panceřníčka pandu, já je mám ve společné nádrži už rok a ani trochu si nepřekáží. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 00:33 Muž alpaka [38] – Společnost k bojovnici pestré
Chtěl bych vás požádat o vaše zkušenosti s chovem bojovnic společně s jinými druhy ryb. Vím, že je to složité, jelikož každá bojovnice se chová malinko jinak, přesto by mne zajímalo, se kterými - menšími - druhy ryb se snese a ty zase s ní. Tady např. jsou některé druhy ryb zmíněny betta.wz.cz/…, ale ty mě zase až tak nevyhovují. Děkuji za vaše poznámky a zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 16:36 Žena Alena.sv [89] Re: Luck
Já mám ve 126 jednoho bojovníka a jednu parmičku černopruhou.Vůbec si bojovnice ani nevšimne.Spíš když jsem tam měla dvě parmičky čern.,tak ta větší druhou zaháněla.Teď je sama(druhou jsem přemístila do 260l) a někdy odhání ostatní od žrádla,ale jen tak lehounce.Bojovnice si nevšímá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 15:46 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Luck
Jak sem psal okusuje mejm betkam ploutvicky a to celkem hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 14:27 Muž Sprachys [48] Re: Luck
Ja mam 3 SAE a jednoho bojovnika a je to OK.... Cichavce mam perletove a naprosto bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 14:01 Luck
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli parmičky černopruhé opravdu nemůžou být s bojovnicí, protože je někdo má dohromady a prý jsou v pohodě.Tak poraďte pls.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 13:36 Muž Nik [191] Re: Alena.sv
Rasbory klínoskvrné jsou super. Taky jednu parmičku červenoocasou nebo červenoplotvou. A čichavce perleťové nebo šedé. Zakrslí mi bojovníky okusují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 13:24 Žena Alena.sv [89] Re: iCube
Já je mám spolu s razborama klínoskvrnýma. Ty taky pochází s Thajska. Jsou krásné a snáší se v pohodě. palec Když tam dáš hejno, bude to určitě nádhera. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 12:15 Žena darley [12] Re: Mrakoplash
Kamarátka ich má a sú úplne v pohode... Má pri nich aj modré guramy a žiadny problém... Asi záleží od jedincov. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 12:14 oldkiwinka Re: iCube
Myslím že určitě pancéřníčci a krunýřovci - ancistrusi,...
Ti se zdržují hlavně ve spodních vrstvách a tak si mylsím, že betty nechají napokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 12:07 R Muž Mrakoplash [1776] Re: darley
Rajovec nee, budou se prat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 12:05 Žena darley [12] Re: iCube
Bojovnica sa v pohode bude znášať s guramami, s rajovcami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 11:22 R Muž Mrakoplash [1776] Re: iCube
Rozhodne se vyhni SAE (siamensis crossocheilus), pac aspon u mne okusuje ploutvicky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 10:58 Sidonius Re: iCube
Bojovnice jsou agresívní vnitrodruhově. Vůči jiným druhům ryb jsou poměrně tolerantní. (Samozřejmě s výjimkou tření a také se nekamarádí s rybkami velikosti potravy, případně s rybkami se závojovými ploutvemi.)
Naopak byste při výběru dát pozor na to, aby se bety nestaly středem nezdravého zájmu nových ryb.
Tedy žádné dravce nebo hyperaktivní ryby. V neposlední řadě by mělo jít o rybky, kterým podobně jako betám vyhovuje vyšší teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 09:56 iCube – bojovnice
Začal jsem se nedávno starat o školní akva o které se měsíce nikdo nestaral. Má podle mě tak 150l. je v něm ale sameček bojovnice a asi dvě slečny k němu. To je vše. Vím, že je dost agresivní, tak nevím co tam mohu dokoupit aby se mi z něj nestalo pohřebiště. Ještě taková věc, že bych chtěl zachovat lokaci thajska a okolí okolí
díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 13:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: tom05
Ancistrus určitě ne, ten potřebuje veliké akvárko... Je to až 15 cm velká ryba. Pancéřníčci jsou hejnové ryby. Nemají se chovat ve třech!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 13:14 Muž tom05 [0] - Jezírkové rybyRe: hanafi
Já bych tam dal tak tu jednu bojovnici 2 pandíky nejmenší a jednoho ancistruse. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 07:24 Dunny Re: hanafi
Krasne mini! osobne bych dal bud jednu bojovnici. Nebo 3 panciky, ale to je jenom muj nazor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 19:41 hanafi Re: Nik
Takže k ní nemám už nic dávat? Ti nejmenší pancéřníčci by se tam trápily? Nebo by se trápili, kdyby jich bylo málo, třeba 3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 19:23 Muž Nik [191] Re: Slada
Paví očka se sice nepřemnoží (o to se postará bojovnice), ale do tak malého akvária to jsou příliš velké čuňata. Ke všemu riskuješ, že ti samce stejně potrhá bojovník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 19:23 slada Re: hanafi
Co pavý očka? Já bych se jich nebál. Tyby by to zvládly. Kámoš má paví oka taky v nádrži bez vzduchování a daří se jim. To nejsou náročný ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 17:21 Muž Nik [191] Re: hafani
Takovéhle malé akvárko stejně bude potřebovat minimálně 1x za týden pečlivou údržbu (pořádně odkalit).
Tihle pancéřníčci nejsou samotáři.
Ten filtr je jen takové bezpředmětné honítko vody:-)
A nevím ke jste přišli na to, že beťáci jsou jenom u hladiny - to možná platí pro 70 cm vysoké akvárko. Ti moji se prohání v celém sloupci akvária (ať už se jedná o 50 cm vysokou nádrž nebo 20 cm bettárium).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 15:22 hanafi Re: Nik
To akva má filtr Aquael Fan-mikro a akvarijní topítko, jenom nemám vzduchování - no asi se mi to podařilo dobře schovat. :)
Ty pancéřníčky nejmenší mají 2.5 cm, píšou že jsou někdy až samotářští. Tak jsem myslela, že jich nemusím mít hejno.
Čichavce tam nedám, akorát mám strach, že když nebude na dně nikdo, kdo by dojídal zbytky po betě, tak se to bude dost špinit. Je tam teda zatím jeden malý šnek okružák - někde se tam zjevil a už vyrostl do 1,5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 10:50 Muž Nik [191] Re: hanafi
Jeden beťák je na tohle akvárium akorát. Čichavce rozhodně ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 06:59 Muž matlala [798] - RostlinyRe: hanafi
Já mám mikrorasborky také. A mohu potvrdit, že když budeš mít hejnko do 10 ks bude se skovávat. V druhém akva mám 18 ks a ty se taky skovávaj, když jde někdo kolem a dělá hluk. Navíc to všechno bývají importy z přírody (nebo je odchovávají v pěstírnách tam kde se vyskytují, tamní lidé) a to se nedivím že se bojí hluku. sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 05:25 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: filipsi
Myslim, že to je tak akorát pro jednoho bettáka! Nemluvě, že to akva nemá filtraci, nic. Panceřničci jsou hejnový ryby, takže minimálně 6-8 kousků. :-) Doporučuji koupit větši akvárko. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:54 Page Re: hafani
Každá ryba potřebuje k životu kyslík. Pokud budeš mít dost rostlin a nebudeš mít přerybníno tak vzduchování nepotřebuješ. Já třeba vzduchování vůbec nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:51 hanafi Re: filipsi
ty razborky nepotřebují vzduchování? Nikde to nemůžu najít.
A pancéřníčci drobní by se tam cítili líp než pancéřníčci nejmenší, nebo je to jedno? mi osobně se víc zamlouvají ti nejmenší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:36 Muž filipsi [1295] Re: hanafi
K betakovi asi samici sem ne, natozpak 2. To by bylo divoke pri treni.
Takze treba tohle : rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici
Nebo z pancernicku tohle : rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny
Oboje ale rado vetsi "hejno", takze oboje asi ne, kdyz se udela aspon trojclenne "hejno"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:16 hanafi Re: petrys
Je vůbec něco, co bych tam k betě mohla dát? Nemám vzduchování, a samičky nechci, prý se nesnáší ani samci se samicemi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:13 Muž Sprachys [48] Re: hanafi
Max. tu bojovnici. Pancici by meli byt v hejnu a na to je to malé. Na čichavce taky... takze asi tak muj nazor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:09 Žena petrys [107] Re: hanafi
Jednak bys musela ty čichavce mít párek a jednak si myslím, že je to pro ně malé. Na pancéřníčky taky. Sej tam bojovníka a tak dvě samičky k němu a bude to fajn. Jinak to akva vypadá moc pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:00 hanafi – 14 l pro bojovnici
Fotka k příspěvku Dobrý den, zbylo mi akvárko po odchované žabce a ráda bych si pořídila 1 samce bojovnice. Chci se zeptat jestli bych k němu mohla přidat čichavce zakrslého a pancéřníka nejmenšího. Podle výpočtu mi vyšlo akvárko 14,4 litrů. Je možné přidat tyhle rybky k bettě a kolik, aby netrpěly?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 11:30 djgnůyjdgn Re: Nik
zalezi jaky cichavce. napr. modry jsou docela agresivni, ale zalezi na jedinci. jinak spolu mohou byt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 19:19 Nik Re: Marfi
No já mám v akváriu jak čichavce šedé, tak betty a pronásledovaní jsou píše čichavci. Takže je to spíše o konkrétní rybě než o druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 17:33 Žena Marfi [10] Re: soptik
Jde i o to jak jsou ty ryby gresivní. Moji agresívní čichavci proháněli všechny ryby a představa že bych knim dala beťáka... To by mi v akvárku plavala spousta šupinek jinak nic.. :) Záleží na veliksoti akvária, na tom jak je akvárium zarostlé, na množství úkrytů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 17:22 soptík Re: Moky
Mo pokuď to nebude nějakej rváč tak klidně. Ale často je s tim problém. hop. Já mam dvě akvárka. V jednom bez problémů a v druhym se prali. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 16:16 oldkiwinka Re: Moky
Kdyz sem chtela skusit bojovnici a mela sem čichavce, známej mě upozorňoval, že by to nemohlo dopadnout dobře. Ale proč, nevim, sem už nějak zapoměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 16:12 Žena Marfi [10] Re: A2C
To že tak mají ryby v akvaristice přece není odpověď na to, jeslti tak ty ryby mohou skutečně žít. V akvaristice mají třeba i 50 ryb v 50 litrech..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 13:16 Muž A2C [25] - SumciRe: Moky
Ano bežne ich tak mávajú aj v Akvaristikách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2007 13:13 Moky – Ryby
Chcem sa opitat ci mozem mat v akvarku bojovnicu spolu s čichavcom. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 13:12 LuXy Re: Lukáš
Ak sa dobre pamätám, tak bojovnice útočia len samy na seba X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 13:11 Lukáš
Zdar!
Poradite, ci si mozem do 126 litroveho akvarka s daniami, mollynezami, platami, mecovkami, neonkami a s prisavnikom opatrit parik bojovnic? Nebudu sa navzajom napadat alebo utocit na ostatne rybky? Vopred dik za vsetky rady. Nech sa dari. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2007 21:13 neo Re: oldkiwinka
No nevím jak s tema cichavcema ale jinak nevadí.. Klidne to zkus X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2007 19:42 oldkiwinka
Hodí se mezi tetry kosočtverečné, dánie pruhované, pancéřníčky albíny,ancistrusy - zatím malí, 1parmicku nádhernou a 3 čichavce šedý? Chtěla bych si ho pořídit,ale nevím,zda můžu do 85 litrového akvárka ještě vůbec nějaké ryby pořídit. Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 13:56 Lori – Beta
Ahojky... Taky mám doma betu samca a už ve zverimexu mi radili, ať ji v žádném případě nedávám do akvárka s jinou rybičkou. A kdybych k němu chtěla samičku, tak bych měla koupit dvě. Na jednu s velkou pravděpodobností zaútočí a na tu druhou si zvyke. Ale jinak jsem s touto rybičkou velmi spokojená. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [38] 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72?od=1851