Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 13:03 Žena stetinka [270] Re: ushinka
Neonka je sice malá ryba, ale velký plavec a potřebuje dlouhé akva, alespoň 80 cm, a to ty určitě nemáš. Takže spíš přemýšlej, za co vyměnit neonky než Bettu. Třeba, pokud máš dost pestré akvárium s rostlinami a úkryty, za 2-3 samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2011 12:24 R Muž romant [27987] Re: ushinka
Byť je neonka mírumilovná a relativně malá rybka, tak je to hejnová rybka a do akvária této velikosti je naprosto nevhodná. Doporučuji se podívat do sekce nádrže na akvária podobné velikosti a tam se inspirovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 12:13 ushinka – betta a neonky
Dobrý den,
mám malý problém a potřebuji poradit. Mám ročního samce betta splendens, který žije ve 25l akvárku. Do nedávna žil sám, před třemi dny jsem ale přikoupil 8 neonek obecných, aby "měl kamarády". Neonky se nejdříve držely u dna, dnes ráno jsem si ale všiml, že má betta mírně roztřepenou ploutev a pak jsem dokonce viděl, jak ji jedna neonka kousla do ploutvičky. Chci se tedy zeptat, jestli může být problém v tom, že neonky mají hlad (většinu krmiva sežere betta), nebo se neonky k bettě nehodí, protože by jí ploutev okusovaly neustále. V tomto případě žádám o radu, za které rybky mám bettu vyměnit, aby vše probíhalo v pohodě. Opakuji, akvárium má pouze 25 litrů, i proto má volba padla na neonky - údajně mírumilovné ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:21 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Mregg
Dospělé Bojovnice s krevetkami na vlastní nebezpečí.. Je to buď a nebo. Krevetky máme maxim. s potěrem Bett a než je začneme odlovovat z vytíračky do větších nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 18:49 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Mregg
Podivej se na mou nadrz... Vychazijou spolu v pohode. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 18:36 Mregg – Bojovnice
Zdravím , taky mám dotaz - Mohu chovat s Beťákama krevetky , a krunýřovce? Díky za odpověd předem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:15 Žena Merkur [99] - LabyrintkyTomiino
My máme Betty s Čichavcem modrým i Skaláry a problém není na žádné straně. Když mají dobré podmínky, tak potíže nenastanou. A když by se tak stalo, tak u Beťáka to bývá obvykle tím, že zrovna máte Bojovnici samce, kterému nevyhovuje být ve společenském akvu a když dělají potíže ti druzí, může to být v období tření. Naše zkušenosti. Zrovna v nádrži s podobným obsazenstvem, které máte Vy, nám plavou 3 samci Betty! :-) Žluto-modrý CV, černý HM a CT multicolor. Vědí o sobě, někdy se na sebe mírně načepejří, ale jsou v pohodě, bez stresu. Plavou jim tam i samičky Betty a žádný problém. Ale v tomto případě jde o samce, kteří být spolu mohou a taky mají vše, co potřebují. Je to radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tomiino
u betty nikdy nevíš, buď ji můžou obtěžovat jiné ryby nebo ona je, taky by to mohlo být v pohodě ale to nemůže nikdo vědět jistě, každá betta je jiná. Většinou jsou ale betty radši když mají svůj klid, někdy je pro ně mnohem příjemnější když mají akvárko samy pro sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:37 Muž Yirka [9126] Re: Tomiino
Asi by ses na tu otázku měl podívat obráceně. Jak bude čichvacům a skalárám s bettou? Myslím, že moc dobře ne. Chtělo se to zeptat před nákupem. Ta kombinace není vhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:21 Muž Tomiino [43]
Ahojky,poradi mi nekdo?stale jsem nevedel co si prikoupi do meho akva..rozhodoval jsem se mezi cichlidkama nebo akarkou zelenou nakonec vyhrala krasna betta...chci se zeptat bude v akvarku klid kdyz bude v nadrzi se trema cichavcema a se skalarama????nebo ji roz
cupou?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kocajs
záleží na velikosti akvárka, jak moc je zarostlé a hlavně na povaze konkrétní betty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:38 Kocajs
Zdravim, muzou byt neonky a bettak spolu? dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 13:17 harpunar Re: Parisse
Šupni tam razborky a myslím že bude klid. Jednak nejsou agresivní,jako mnoho teter a jednak ti udělají parádu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2011 10:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Designer
a na mečovky bych počítala i víc litrů než 5, jsou to opravdu prasátka a ještě k tomu budou velký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 10:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: katterinecka
Nejen ze je to pro Mecovky male, ale budou hlavnim prinosem ke znecisteni akvaria svymi vykaly. Je neco jineho si poridit 6 malych Teter a nebo 4 Mecovky, pac ty Tetry se skoro ani nepoznaji, kdezto ty Mecovky nadelaji asi tolik, jako vsechny ostatni ryby v tom akvarku dohromady, ne-li vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 10:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: parrise
To ses vubec nepoucila? Proc si o tech rybych napred neprectes alespon zaklady? 54 litru akvarium (vody tedy jeste mene), v nem 16 ryb a z toho 4 zivorode (Mecovky), nic z nich az tak maleho, aby se to dalo zanedbat. Takze pokud 16 ryb a na kazdou aspon 5 litru vody, mame to 80 litru, ktere se do 54 litroveho akvaria nevejdu. Uz bych tam nedaval nic. rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty je pak pro toto akvarium nevhodny, ta nadrz je pro nej mala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 10:37 Žena parisse [4] - CichlidyRe: katterinecka
To si snad ti prodavači dělaj srandu ne???Ještě že jsem nevzala ty Kongo tetry tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 10:36 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: parrise
S mečovkama jsem měl kdysi u betty problémy. Okusovaly. V pohodě byly dánia. Ale myslím že ty tetry to okusovaly kvůli počtu. Mi kdysi taky parmičky 4pruhý okusovaly skalarum a dalším rybám ploutve byli furt takové nervozní ale po dokoupení na cca 12ks se začly chovat úplně jinak. Neokusovaly jen se naháněly v hejnu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 10:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: parisse
Na mečovky je to malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 10:31 Žena parisse [4] - CichlidyRe: katterinecka
Snad je vyřešeno.Betymu jsem koupila 2 holky a do akva 4 mečovky.Tak snad bude klid.Jinak bude zle rozzureny rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 10:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: parisse
Jestli si tam těch teter měla jen 6 tak se ani nedivím. V hejnu se tyto ryby chovají úplně jinak než v pár kusech.
Je těžké ti radit abys jich koupila víc, když už s nimi máš špatnou zkušenost. Vpodstatě tam můžeš dát jakékoli menší hejnovky, kterým bude stačit tahle velikost nádrže, ale dost velké na to aby se nestaly betí potravou. Většina druhů ploutve neoukusuje, když je jich hodně v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 08:17 Žena parisse [4] - Cichlidy – Nejvíce snášenlivé ryby k závojovým rybám
Měla jsem ve společenském akva s beťákem (var. crowntail) tetry krvavé,které mají být klidné a mírumilovné.Jenže nebyly,okousaly betymu všechny ploutevní paprsky.Proto bych potřebovala poradit opravdu mírumilovnou (podle vašich zkušeností ;-) )Rybu,která by betymu opravdu neublížila a nechala jeho ploutve na pokoji.Předem moc děkuji ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 08:14 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tomiino
Klidně si jej tam dej, my to tak máme, a není problém....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 08:13 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Tomiino
Spíš aby ti ostatní ryby neokousaly betyho.Já dneska kvůli tomu stěhovala,údajně mírumilovné,tetry krvavé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 08:10 Muž Tomiino [43]
Dobre rank vsem mam dotaz...rozmyslim se jakou rybicku pridat do meho spol.akva.Myslite ze bych si mohl prodat do takle asazeneho akva jednoho bettaka samce?nebude na ostatni rybicky dorazet a okusovat??snesou se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: parisse
Je mi jasne, ze to ma byt rybka, ktera bude delat paradu nekde ve strednich vrstvach vody, proste nahrada tech Teter, ale bez tech okusovacich problemu. Mam v nadrzi s Betami rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska , je jich 10ks, 3 samci a 7 samic, a ani jeden kus jeste nenapadlo si Betakovych ploutvi vsimat, stejne jako si nevsimaji Cichavcu perletovych. Nemohu rict na 100%, ze bude absolutni klid, ale dle mych zkusenosti nejsou k tomu okusovani ploutvi jinym rybam nijak nachylne. Bohuzel jim ale zase chutnaji nektere rostliny, takze treba k rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis priplave ke konecku listu, strci si ho do cumaku a zapne svou malou "cirkularku" - zoubky ma prima, dokonce to i stipne, kdyz mne nektera zobne pri odkalovani - asi depilace :) . Zerou ale ohledne rostlin fakt jen neco, ne vsechny rostliny jim chutnaji, vetsich listu si nevsimaji, vrcholky s oblibou vystipuji rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_caroliniana , rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora jim nechutna vubec, ale zase se v ni rady trou. Kdyz ale clovek vidi to krasne modre oko samce, a nadherne zelene oko samice, plus to jejich motyli natrasani, nejaky listecek je v tu chvili fuk, zvlast kdyz se daji rostliny prizpusobit tak, aby jim nechutnaly a prikrmi se zelenym ;-) . Nejsou to moc hejnovite rybky, spis tak napul, kdyz se trou, ty co se trou radi v kytkach na ruznych zarostlych mistech v nadrzi, a ostatni se hromadi na druhe strane nadrze, jen tam tak visi. Jdou do hejna, kdyz se neco deje. Kdyz je klid, hejno se moc nekona. Vice samcu si neublizi, jen se predvadeji. Je radost je pozorovat a do toho akvarka z prezentace by byly jeste tak tak (maximalne s privrenim oka, ale da se to).
No a pokud neco barevneho, pak rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita , nikomu neublizi a Betak mi je sice odhani, ale nijak surove, jen se cely najezi, kdyz uz ma toho jejich smejdeni ve sve blizkosti dost. Existuji ve spouste barevnych variant, staci si vybrat. Toto souziti mame nyni take.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 16:57 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Caballero
Ale vy mě pořád nechápete. tone Já prostě chci aby měl beťák klid, tak nebudu pořizovat nějak další teroristy, jen kvůli tomu že se mi líbí. Já chci mít hlavně v akva klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 15:55 Caballero Re: parisse
Hoj. Ctu tu tvuj dotaz jake rybky...
Jak rika Designer, jde o zalibu a obdiv k nejakemu druhu.

Napriklad ja osobne muzu doporucit ancika, panceraky, danie malabarske (pisi i druh protoze tento ma male ploutve a betak je v klidu) a na co sem v mem akva opravdu hrdy je parecek pangio oblonga a 3 kusy Pangio kuhlii.

D bettakem se snaseji vsichni velice dobre. A parkrat sem ho pristihl jak se ,,mazli,, s ancikem a prohani se sekavcema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:28 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Designer
Jako jo,mám oblíbené. Ale zas nevím jestli se hodí. Moc bych chtěla tlamovce pestré, ale ty jsou dost teritoriální, tak snad jen zakrslé čichavce v páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2011 14:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: parisse
A jake ryby poridit? Kdyz zni otazka takto, pak zadne, protoze je jasne, ze to neni o zadnem zamilovani, ze by clovek nejake ryby fakt chtel, touzil po nich. Nekupoval bych zatim nic a az to prijde, vylozene se zamiluji do nejakeho druhu, a bude odpovidat akvariu, pak teprve. A tim ze jsem neco nekoupil hned, mam pro ty nove misto ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:22 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Designer
Však píšu že je chci vrátit. Ale chtěla bych poradit, jaké ryby bych místo nich mohla pořídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: parisse
Ono na to, aby hejno takovychto Teter melo v akvariu efekt, tedy se vylozene "prelevaly po akvarku", je to akvarium male a 6 takovych rybek taky neni ohledne mnozstvi nic moc. Takhle je nejspis par kusu nejak roztrousenych po akvariu a efekt zadny. Pokud delaji problem, ja bych je nekomu dal. Ale jestli fakt okusuji Betakovi ploutve, to chce vypozorovat. Pokud ano, nejspis se nudi, u nekterych ryb se tvrdi, ze ve vetsim hejnu prestanou delat problemy, protoze si pak resi problemy mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:59 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Designer
A co s tím? Tetry vrátit?Jaké jiné ryby bych mohla pořídit,aby měl klid? Mám párek cichlidek pestrých, torakáta, pancéřníčky a ancistruse. Akva má 54 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: parisse
Jo jo, mohou ho terorizovat, specialne ho mohou kazdou chvili zobnout do konce ocasni ploutve a to se Betakum fakt nelibi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:41 Žena parisse [4] - Cichlidy – Tetry teroristky?
Mohou mi tetry krvavé terorizovat beťáka?Schovává se v květináči,polehává na dně :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 08:22 Žena parisse [4] - Cichlidy – Pozor na tetry
Dávejte si ve společenských akvárkách bacha na tetry krvavé, pokud tam je beťák. Včera 1 moje tetra po beťákovi vyjela. Upozorňuju, že mám crowmtaila, takže je několika násobně větší když se naparuje. Ale je to asi moula. Půl dne ležel na dně, měla jsem strach že o něj přijdu, ale ráno už byl naštěstí v pohodě. Ale fakt jsem se o něm bála. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 07:16 Dejv Re: Kachna
Nejde, perou se. Betta je porad betta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 03:05 Kachna – Více druhů betta
Zdravím, nějak se nemůžu dočíst nikde, jestli je možné chovat v jednom akváriu více druhů betta, resp. samce ruzného druhu a jestliže ano, pak v jakém počtu a složení pohlaví. Předem děkuji za odpověď ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 12:07 Eiris – Betta
Já mám bettáka v 50l aqua spolu s párečkěm pavích oček, ten krom samice je tvořen samečkem s dosti velkým ocáskem ve tvaru dvou mečíků, sameček je červeno oranžový a betták červeno modrý. Asi druhý a třetí den, po aklimatizaci, betták párkrát paví očko proháněl, ale nyní na něj jen občasně bafne z poza rostlin. Paví očko se naučilo, že kdo uteče, vyhraje, takže občas bych i řekla, že provokuje. Vyplave z poza doušky, zavlní se a zase zaleze. A přitom si sebe nijak zvláště nevšímají. Betták udělá jedno dvě kolečka kolem doušky, paví očko je vevnitř a odplave. Pak je klid třeba celý den.Myslela sem, že ho uhoní, nebo mu okouše ploutve, ale třetí týden tam jsou spolu a oba se zdají být v pořádku. Takže pokud mohu tvrdit, pokud to není čistě stejný samec betty, tak i paví očka, pokud se mají kam schovat, jsou vcelku v pohodě i s bettou. I když, asi závysí na povaze betty, ten můj tajtrlík třikrát zaútočí na zrcátko, nakrucuje se a pak zaplave do doušky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:13 Petr Re: Designer
Děkuji za radu...jinak k velikosti akvária snad dopomůže můj poslední příspěvek...začal jsem asi před rokem a půl s jednou betičkou a akva o objemu 10 litrů...od té doby mě to chytlo a postupně rozšiřuji okruh obyvatel akvária i objem akva...toto je na 30 litrů a už bych zvětšovat nechtěl ale rád bych rozšířil populaci alespoň o 2-3 rybky :)Ale nerad bych aby se mi okusovali a aby rušili klid v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Petr
Ej, tak odpoved prisla, nez jsem to predchozi dopsal. To akvarko je malicke, dost to limituje vyber ve velikosti ryb, a malicke ryby k Bojovnici pestre nejsou tim nejlepsim napadem, mohou se stat potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:03 Petr Re: katterinecka
Fotka k příspěvku Akva mám 30 litru,nic velkýho.Ale připadá mi prázdné.Po pozorování u ostatních akvaristů...chtělo by maličko oživit.údržba jednou za dva až čtyři týdna výměna 1/3 vody za čistou 3x do roka kompletní výměna vody a udržba akvária,mám filtraci včetně vzduchování,rostlinky neživé,uvnitř pouze říční kamínky doplněné říčními oblázky...přikládám foto snad napoví víc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 21:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: petr
To bychom ale potrebovali vice informaci. Treba jak je to akvarium velke a jake ryby by to tak mely byt? Treba takove Akary hnede nebo Cichlidky thomasovy jsou zcela mirumilovne cichlidy a nejspis by si ty ryby sebe vzajemne ani nevsimaly. Podobna skladba ryb je treba zde rybicky.net/nadrze/10564 , jen misto Bojovnice pestre je zde Cichavec zlaty (myslim tim, ze Krunyrovec, tedy Ancistrus, k tem Akaram hnedym lze). Jiste by se dali i Cichavci, s perletovymi mam zkusenost, sice si sebe s Bojovnici vsimaji, ale nic si neudelaji. Horsi kombinaci k tomu co ted v akvarku je, muze byt hejno Teter, nektere nenechave druhy by mohly Betaka okusovat, stejne jako nektere Parmicky. Nedoporucoval bych mensi "trepetavejsi" druhy rybek, jako Pavi ocko, nebo Danio pruhovane, uraz se stat nemusi, ale muze. Jak uz jsem ale psal, je dulezite, co by ty nove rybky mely byt asi tak zac a jak je velke to akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 21:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr
Jak je ta nádrž velká? Trchu ji popiš a údržbu, nejlíp si tu zařiď prezentaci aby se dalo líp poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 21:39 petr – prosím poraďte
Mám samce,dvě samice a a dva ancistrusy v akváriu...chtěl bych k nim ještě nějáké rybičky...co by jste mi doporučili k nim dát ? Bojím se aby Betty nebyli k ostatním nově koupeným agresivní?Máte z vlastní zkušenosti osvědčené nějáké druhy rybiček? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomino
Ja myslim, ze to u Pavich ocek je spis kombinaci tresavych pohybu, velke roztazene plotve, no proste tim, co muze za urcite situace svadet k predstave najezeneho Betaka. Muzeme Ti napsat co jsme kdo s Betakem zazili, ale rozhodnuti je stejne nakonec na Tobe, nikdo Ti nikdy nezaruci, ze Tvuj kus nebude supergrazlik a nebo naopak superbambula. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:29 Tomino Re: Designer
Dekuji za radu,pavi ocko samce uz mam jen jednoho to by tak moc nebolelo ale mam tam molly velkoploutvy a nevim jestli by je betak nenapadal,kdyz maji velky ploutve.Nu nevim jestli to mam zkusit nebo se na betaka vyprdnout...mam dost rostlin,schovky najde ale nevim no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomino
Jinak mam jeste jednu veselou historku z nataceni, ehm, akvaristiky :) . Betak se rozhodl, ze tam kde si hraje par kusu Fantomu cernych, ma nejake sve zajmy, a napnul ploutve, roztahnul skrele... no jak to dela vzdycky, kdyz neco zahani. Nastalo rozprchnuti, prudka otocka a Betak mel okamzite dobanec do ocasu od Fantoma. Od te doby jsem to nevidel, Betak nijak neprcha a nevypada to, ze by ho nekdo takhle sikanoval ozobavanim, nicmene je mu asi jasne, ze ne vsude se vyplaci delat machra smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2011 13:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kajka99
Mam zkusenost s Betakem u 6ti velkych kusu samcu Cichavcu perletovych. Vysledek je ten, ze Cichavci si ho nevsimaji, Betak jich ma obcas dost, pak na nektereho roztahne skrele, ten uhne, ale tim to konci, zadny problem - on je ten Betak schopen zahnat cokoli, ale jedina ryba, kterou kdy orve, je jeho samice, ostatnim jen hrozi. Black molly budou nejspis take bez problemu, Platy koralove s nim vyjit dokazi a tohle bude asi dost podobne. Co se tyce Pavich ocek, rozskubaneho samce s nadhernym ocasem uz jsem kdysi zazil, asi to bylo jako mavat na bejka ;-) . Ostatnich Pavich ok si pak nevsimal, takze asi fakt vadil jen ten ocas. Jake zivorodky se tady ale neupresnuje. U Betaka bych se bal vseho, co ho bude nejak provokovat, pripomene mu druheho samce a nebo potravu, ale i toho, co mu muze ozobavat ploutve. Dva samce Betek bych si dat do nadrze netroufnul, uz se mi vzajemne zabily i 2 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:18 Tomino Re: parisse
Ta je snasenliva se zbytek populace v akva?ale nevim jestli je normalne k dostani...uvidim nu zvazim to :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72?od=1251