Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:52 Muž Skoro důchodce [21] Re: miky
Udej rozměry délku x šířku akva. Bety nemusí mít hloubku, stačí jim i 10cm. Pokud budeš mít dost úkrytu (plovouci rostliny) mohlo by to vyjít. Dej před jednu stěnu zrcadlo, ať se má samec čím bavit a vybít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2019 10:06 R Muž Anthrax [4739] Re: miky
Rasborky jsou v pohodě. Ale dal bych jich tam víc. Naopak bettu bych dal jen jednu. Jinak je celkem slušná šance, že se budou řezat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 09:40 miky
Dobrý deň. Chcel by som kúpiť 54l akvarko a doň dať jednoho samca a dve samice betty. Neviem či je to dobrý nápad. A ak áno, chcel by som opýtať, či by som k nim mohol dať 6 razbor espeho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 19:25 Boba Re: afc1886
Razbory mám klínoskvrnné (tyto: rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna). V akváriu mám topítko, teplota 26°C. (Ale můžu to kdyžtak zvýšit, jestli myslíte, že je to nutné.)
Pokud říkáte, že víc Bett k sobě dávat nemám, pak nebudu. Ptám se hlavně proto, že se na mě paní v akvaristice dívala jako na blázna, když jsem jí říkala, že mám v plánu k těm razborám dát i bettu. Přitom jsem toto osazenstvo už před cca. rokem takto měla a nezdálo se, že by to některé z ryb vadilo. Tak mě jen napadlo, jestli by tentokrát Betťák nebyl rád i za dámskou společnost, ale v akvaristice jsem se na to raději ptát nechtěla... Moc děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 19:02 R Muž afc1886 [14655] Re: Boba
Betty bych tři nedával a rázbory bys měla upřesnit jaké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2019 19:01 R Muž Anthrax [4739] Re: Boba
Bojovnice dělají čest svému jménu, takže jen jednu rybu. Pro více bett by musela být nádrž hodně zarostlá a ani tehdy není jistota, že si navzájem neublíží.
Taky záleží na teplotě v akva, jestli je vůbec vhodné tam nějakou bettu dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 18:37 Boba – 54l - tři betty, 10 razbor?
Dobrý den, mám 54 litrové akvarium ve kterém plave 10 razbor. Mám v plánu k nim přidat i Betťáka a napadlo mě, jestli bych spolu s ním mohla do akvaria dát i dvě samice Betty. Nebo je pro tři Betty (+razbory) akvarium už moc malé?
Děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2019 18:40 Žena drvi [2894] Re: www.crustaceans.info
Ani v mých 700 litrech jsem to neriskla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 17:48 www.crustaceans.info Re: Karolina
2 samečky betty bych v 180l moc neriskoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2019 14:37 Silviebaris Re: Karolina
Pro bettu málo teplo X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 14:29 Karolina – Beta + neonky
Ahoj, ráda bych se optala zda-li je vhodné mít ve 180l středně zarostlém akváriu s velkým kořenem a kameny společně, 1x Betu samečka + 30 neonek nebo ještě lépe 2x Betu samečka + 30 neonek.

Mám dvě děti a každé by rádo "mělo" svojí Betu. Zároveň bych nechtěla ryby trápit v nevhodném prostředí. Hodně jsem toho načetla, ale už se v problematice motám dokola.

Děkuji za Váš názor.
Karolína

Edit: Mám tam nějaký modré a 8 červené.
Edit 2: Teplota cca 25-26C...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2019 17:27 Žena drvi [2894] Re: ctibum
Přesně tak bylo řečeno: JEDNA betta, nikoliv pár no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 17:23 R Muž ctibum [6870] Re: Tommendl
A do třetice, nic dalšího, jen Betta, nic víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 17:21 Anďaska Re: Tommendl
Do 20l tak akorát jeden Beťák a nic víc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2019 17:20 Silviebaris Re: Tommendl
Do 20 litrů bych už nic nedávala,to je jen s bídou pro tu bettu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 17:18 Tommendl – Betta a halancik
Dobrý den, nevíte někdo jestli spolu mohou být pár betta splendens a pár halanciku pestrych, byly by spolu ve 20 litrovem akvariu , hodne zarostlem . Dekuji za jakoukoliv odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 22:18 Žena drvi [2894] Re: zuzanam
A co ji omrzi příště? Betta, živorodky? Vypadá to, že na chov rybiček není dost zralá osobnost. A pokud skutečně musí používat kamarádku, aby se za ní ptala na fóru, tak snad ať opravdu radši ještě nějaký rok počká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2019 21:55 R Muž ctibum [6870] Re: zuzanam
Kdyby si známá udělala čas, přišla se podívat sama a naklikala si v místním atlasu Black Molly rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama , tak by se například dočetla, že "Min.vel.n.: 80 litrů. Může být i menší, ale pak je nutné zvýšeně dbát na čistotu, i když je to celkově nenáročná ryba."

80 litrů čistého objemu. Známá má 54 litrů hrubého objemu, tedy tak 45 litrů čistého... Pokud jí Parmičky omrzely, tak ať je nechá dožít a až pak vymýšlí, co místo nich... Mezitím se tu může zaregistrovat a založit a vyplnit prezentaci, aby se daly lépe zodpovídat její případné dotazy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 21:42 zuzanam Re: ctibum
Nádrž není moje, ptám se za známou. Konkrétně Black molly. Ptala jsem se odhadově. Kdyžtak jaké rybky by do této nádrže byly vhodné? :) Nejlépe právě černé zbarvení. Parmičky už ji omrzely :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 21:19 R Muž ctibum [6870] Re: zuzanam
Já bych to nedělal a to i přesto, že o nádrži se toho moc neví a ani jaké živorodky konkrétně... Z jiskry vzejde plamen, aneb z pěti živorodek jich může být za chvíli třeba dvacet... :) Navíc jsou to čuňata a 54 litrů (hrubého objemu?) není moc...
Zkus buď založit prezentaci, nebo dej alespoň fotku a info o filtraci a té údržbě (co a jak často), třeba ti to někdo schválí :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 20:59 zuzanam – Betta a black molly
Dobrý den, může do nádrže 54 l s rostlinkama k bettě a k pár starým parmičkám, které dlouho nevydrží 5 živorodek? Nádrž je pravidelně čistěná. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.03.2019 22:39 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Rafa
Jestli je beťák už v letech, tak bych ho takovými plašany jako jsou dánia, už nestresovala. Mohl by mít problém se i dostat k potravě, protože dánia jsou prostě dánia. ;-) S endlerkami by to mělo být v pohodě, nebo třeba s některými menšími razborkami (třeba Hengelovými, Espeho).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 22:09 R Muž ctibum [6870] Re: Rafa
To zní líp, ale i tak bych to nedělal. Osobně bych dal Bettu jen na samotku... Ale počkej si klidně na další názory ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 22:05 Rafa Re: ctibum
No akvárium má 45l, ale tak približne 30l je tam asi vody, ostatne štrk a tieto srandy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2019 21:44 R Muž ctibum [6870] Re: Rafa
Nedával bych nic dalšího, třicet litrů (hrubý objem?) je tak akorát na tu jednu Bettu, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 21:40 Rafa – Spoločníck
Zdravím,

Mám jedného samčeka v 30l akváriu, zatiaľ je tam sám a tak som sa chcela spýtať či by bol problém pridať k nemu endlerky alebo dania pruhované (závojnaté, pomalšie), akvárium je celkom dosť zarastené, ale nechcem urobiť nejaký hlúposť a ublížiť mu, mam ho už pekných pár rokov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2019 17:36 R Muž afc1886 [14655] Re: Kačka
Což o to, beťák by se tam mohl mít dobře, kdyby jsi mu to tam pěkně zařídila, ale ty paví očka a platy by měli jít pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2019 17:36 R Muž Anthrax [4739] Re: Kačka
Já bych to nedělal. Ty paví očka se budou s bettou okusovat. Mají různé teplotní nároky a živorodky znečišťují dost vodu, kdežto betta potřebuje vodu čistou.
No a taky, pokud takto „zachraníš“ bettu, tak na její místo ve zverimexu půjde další a ty jen podpoříš způsob jakým se ty betty prodávají. Kde je poptávka, tam bude i nabídka.
Ty si domů doneseš načatou rybu, budeš se snažit to léčit a jediný kdo na tom získá bude ten zverimex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 17:25 Kačka – Betta ve společenském akváriu
Ahoj mám 25l akvárium ve kterém jsou 2x paví očka a 3x platy. Chtěla vych zachránit ze zverimexu jednoho beťáka. Je to možné? Bude se mít v akváriu dobře? Nebudou mu vadit ostatní rybky? Předem děkuji za odpověď (:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 21:24 Tom Re: drvi
Zebřička je Danio pruhované.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 21:19 Žena drvi [2894] Re: Tom
Krunýřovce ne. Neonky chtějí chladnější vodu, než betta takže taky ne. Čemu říkáš zebřičky?
Místo klasického krunýřovce doporučuju asi 6 malých krunýřovců jednopruhých a treba 10 Razbor espeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 20:54 Tom – Ryby k Bettě
Ahojte, mám doma jednu Bettu (samec) v malém akvárku a chtěl bych mu pořídit větší akvárko o objemu 60l.
Potřebuji vědět jestli k němu můžu ještě dát 1 Krunýřovce, 8 Neonek a 5 Zebřiček?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 17:54 R Muž ctibum [6870] Re: Lukyn
Máš 18 litrů, nejspíš hrubého, tzn tak 15 litrů čistý objem vody. To je taktak i pro samotnou Bettu...
Podívej se do zdejšího atlasu, jaký (čistý) objem potřebují tebou uvedené ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2019 17:42 R Muž afc1886 [14655] Re: Lukyn
Tak ještě jednou. ŽÁDNÉ. smich
Krevety tak jedině jako výživné krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 17:27 Lukyn Re: ctibum
Mám na mysli třeba ancíka nebo sekavce,krevety a raka:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.01.2019 17:25 R Muž ctibum [6870] Re: Lukyn
Docela určitě žádné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 17:24 Lukyn – Jaké ryby
Dobrý den, jaké ryby mohu dát k betě do 18l akvárka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 15:55 R Muž ctibum [6870] Re: SrnecekBambi
Užitečnější a vhodnější budou podle mě šneci - okružáci, kružníci, levatky... ;-)
Další ryby bych do tohoto objemu k Bettě nedával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 15:53 SrnecekBambi Re: Elissa
Škoda, tak ostane sám :-) vďaka sa odpovede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2019 15:27 Žena Elissa [88] Re: SrnecekBambi
Přísavník, je-li tím myšleno krunýřovec, určitě do takto malého akva ne, je to pro něj příliš malé.
Pancéřníčky ve větším počtu - je to hejnová ryba. I když při tomto objemu je to taky diskutabilní. Koukni do atlasu na jejich požadavky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 15:25 R Muž afc1886 [14655] Re: SrnecekBambi
Ne.
A založ si prezentaci akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 15:22 SrnecekBambi – Kombinácia
Ahojte, mám zabehnuté 35l akvarium a v ňom jednu bojovnicu. Chcela by som kúpiť nejaké užitočné rybky - pancierniček, prisavnik. Myslíte si, že by mohli byť v 35 l akva 1 bojovnica, 2 pancierničkovia a 1 prisavnik?
Snažila som sa naštudovať čo najviac vecí avšak k takejto kombinácii som sa nedostala tak sa radšej pýtam, akoby som mala trápiť rybky.
Za odpoveď vopred ďakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 17:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honcka
Jsou to sice velké ryby ale já to dělám tak že je dám pryč když vyrostou a začnou (někdy a některé) žrát rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 15:28 Muž honcka [39] Re: vaaclav
Bohužel, ty už to mají za sebou, dcera mi otočila ventilem na bombě, všiml jsem si toho bohužel pozdě, odskákaly to ancistrusy, parmičky a 4 neonky :-( Dcerce to bylo moc líto, teď se to už opakovat nebude, ví, že když si s tím bude hrát, tak umřou rybičky, má je moc ráda. Tu starší parmičku mám od listopadu, ty menší tak měsíc.
Máš pravdu, chtělo by to upgradovat prezentaci, až budu mít čas, tak to udělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2018 14:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honcka
Chtělo by to prezentaci trochu upgradovat ale u parmiček máš datum leden 2017 a za tu dobu by měly mít 8-10 cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 14:16 Muž honcka [39] Re: drvi
Díky za odpovědi, parmičky jsou zatím malé, 1 větší má cca 4cm, ty 2 menši jsou ještě mimina, až trošku víc dorostou, jsem domluvenej, že je dám kamarádovi do 500l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 10:24 Žena drvi [2894] Re: honcka
Ty neonky by tu teplotu vydržely v pohodě (doporučuju 26 st.) jen se nejspíš nedožijí pěti let, jako v chladnější vodě, ale třeba jen tří. Ale to se ti nedožije ani ta betta, tam je ta doba dožití (v optimálních podmínkách) do tří let. Ty parmičky bych fakt nabídla někomu s větším akvem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2018 19:25 R Muž afc1886 [14655] Re: honcka
Ty parmičky by s tou teplotou problém neměly, ale zasloužily by větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2018 18:15 Žena BíláVrána [9] Re: honcka
Co se týče snášenlivosti, je to u bett do značné míry otázka povahy. Některé jsou mírnější než jiné. U ryb typu neonek bych se nebála, se SAE nemám osobní zkušenost, tak se vyjadřovat nebudu. Myslím si ale, že to není vhodná volba hlavně ve vztahu k teplotě - Tvé neonky mají maximálku 24 st., betty mají komfort zhruba na 27 st. Takže buď bude neonkám horko nebo bettě zima. Dobré se mi nezdá ani jedno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 16:35 Muž honcka [39] – Betta k neonkám a SAE parmičkám
Včera se mi odebral Čichavec do věčných lovišť, teď mám v 110l celkem zarostlým akvárku (v prezentaci jsou starý fotky) cca 20 neonek obecných a 3 siamský parmičky. Děcka by chtěli něco většího, čemu by mohli dát jméno, líbi se jim Betta, ale nevím, jestli se snesou se stávajícím osazenstvem. Jestli jo, tak jestli je dobrej nápad si ji vzít v lokálních chovatelských potřebách, kde je mají v těch sklenkách od okurek.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72?od=151