Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:19 Muž Legioix [574] Re: jamajcan
Tam chcípne hladem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:17 jamajcan Re: scorpiogirl
rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
V atlase je sice uvedených 60l,já bych problém s jedním Beťákem v 25,neviděl.Hlavně,aby měla řasu ke spásání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:05 Žena scorpiogirl [5] – šneka k bettě?
Mohu dát do akvária 25l s jedním beťákem jednoho šneka? Pokud ano, tak jakého? Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2014 21:40 Žena Turbínka [2558] Re: dlw
Toto vlákno pročítají většinou začátečníci, kteří hledají odpověď na svoji otázku. Dávat tvá přerybněná a gulášovitá akvária za příklad, něčeho co zatím funguje mi nepřijde jako dobrý nápad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 21:06 dlw Re: Turbinka
No ja mám v akváriu 2 samce a 3 samice . Nejaké boje na život a na smrť som nepostrehol . Občas sa samce medzi sebou ponaháňajuú ,ale iba keď jeden vojde do "rajónu" toho druhého ale nejde vôbec o život . Osobne si myslím že samčekov môže byť niekolko ale iba v prípade že majú dostatok priestoru a dostatok plávajúcich rastín na hladine kde môžu v klude odpočívať.
Mám ich v spoločnom akváriu s kadečím a nikto nikomu nevadí.Sú tam tetry , mečúne , kardinálky , drobnoústky a iné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 20:48 Žena Turbínka [2558] Re: Paťa
Pokud je v akváriu místo pak druhy 1,2 a 3. Ostatní bych vyloučila kvůli teplotě, absurditě (sumec a betta v jednom akvárku?) nebo faktu, že betty nerady spolubydlící jako jsou živorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 20:42 Paťa – ryby k Betta Splendens
Mne sa celkom osvedčili neonky, ale zvažujem pridať ďalšie druhy. Ktoré zo zoznamu v tomto blogu by som podľa vás mohla skombinovať? bettasplenden.wordpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 19:52 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Lea
To je kus od kusu různý, záleží na povaze každého jednotlivce. Ségry samice betty nelovila potěr vůbec, ta moje ho loví cíleně a velmi důkladně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 17:32 Žena Lea [1] Re: romant
No mám to hodně porostlé a stejně jsem ráda, když se mi nějaké gupky odchovají, doufám, že Beta samice by nebyla nějaká extra požíračka (i mečovky a gupky mi téměř všechny požerou), ale za těch pár přeživších kousků jsem ráda.
Máte někdo vysledováno, jak potěr samice požírají? Jestli normálně, kdy je příležitost (jak mi to dělají oka a mečovky) a nebo by je vysloveně vyhledávala jako kořist?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 17:23 R Muž romant [27987] Re: Lea
Já jsem to jako krizovku pochopil a i takový odpovědi volím. Není to přesně to pravý, ale lepší než.... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 17:21 Žena Lea [1] Re: romant
No u kamarádky bude brzy po ní, takže je to krizová situace no. A pokud by neměla problém s živorodkama (co se snesitelnosti týče), tak by se špatně tady rozhodně neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 17:19 R Muž romant [27987] Re: Lea
Tak je možný, že se sem tam vožene, ale neměl by v tom bejt nějakej zásadní problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 17:17 Žena Lea [1] Re: romant
Nemám živorodek hodně, kvalitní filtraci, fest zarostlé, teplý byt s teplotou celoročně kolem 28 stupních. Nejde mi o podmínky, ty špatné nebudou, jde o to, zda by pavím okům neubližovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 17:12 R Muž romant [27987] Re: Lea
Tak je to o podmínkách, tedy o kvalitě vody, což bych si tipnul že u těch živorodek nebude nic moc(bez urážky), teplotě, betty mají rády teploučko s min. hodnotou 25 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 17:03 Žena Lea [1]
Prosím o radu, kamarádka si pořídila do malého akvária samce a samici Betty, teď je nucela dát samici pryč (má jen jednu, samec jí chce uhnat a už vytváří pěnové hnízdo). Sama mám 126l několik let zaběhnuté, prospívající akvárko s gupkama a mečovkama. Dělala by samice, kdyby mi jí kamarádka darovala, problémy v mém osazenstvu? Nikdy jsem Betty neměla a tuším, že samice by měla být mírumilovná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 23:34 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Turbínka
Diky, bettu bych chtela zachovat. O odchovu ze zacatku neuvazuji, na to si netroufam, nemam zkusenosti. Takze spis navysit ty neonky nebo zmenit druh pancernicka...ok, diky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 23:30 Žena Turbínka [2558] Re: Katchi
Já jsem zastáncem názoru, že pokud člověk nechce betty cíleně odchovávat je lepší mít jen jednoho jedince, ony se někdy dokážou srvat i na větším prostoru a není nad prevenci a předcházení jatek. I když pokud by rostliny opravdu prosperovaly, ryby by měly dostatek schovek možná by to šlo, záleží i dost na povaze ryb.
Když bys měla tyhle rozměry, mohla by ses podívat i po nějakých větších pancéčníčcích okolo 5 cm a zvětšit hejno neonek klidně na 20. Jiné hejnové druhy bych nepřidávala, dvě menší hejna nevyniknou tak jako jedno pořádné. A místo betty třeba párek čichavců zakrslých a nebo i dejme tomu to bettí trio.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 23:27 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Redmannsk
Kupte vetsi akvarko a je vyreseno ;-) ale tu touhu po dalsi rybe chapu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 23:23 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Katchi
Jeste me napadlo, pokud by bylo akva o rozmerech 65x35x48, tzn. asi 80l, daly by se pridat k bettakovi dve samicky? Plus pripadne jeste neco dalsiho jineho? Nebo uz to nemichat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 23:13 Žena Turbínka [2558] Re: Redmannsk
Rozhodně ne ne 10 l je tak jen pro jednoho beťáka, když mu tam dáš samici budete se doma dívat na přírodní výběr v praxi a silnější betta přežije, vsadila bych si v tomto případě na samce, ale i holky umí být pěkné potvory. Za mě osobně se mi tam nelíbí ani ti dva pancéřníčkové, jsou to hejnové rybky a i ti nejmenší pancéřníčci chtějí alespoň 40 l prostoru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 23:09 Redmannsk – Dennerle Nano 10 litrov
Ahoj, dcéra má 10 litrové Dennerle akvarko. Komplet s pekne rastúcimi rastlinkami aj filtráciou (Dennerle eck filter). Asi rok tam už chová jedného samčeka Betty a dvoch drobných Corydorasov. Teraz zatúžila beťákovi zaobstarať partnerku, nech chudák nie je tak sám. Myslíte, že to v tých 10 litroch je ešte možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2014 22:57 Žena Turbínka [2558] Re: Katchi
Hezky nechat akvo měsíc zaběhnout, měnit během té doby vodu klidně častěji než jednou týdně, můžeš nasadit i nějaké plže, když budeš mít štěstí přijdou s rostlinkama. Potom měsíci můžeš po týdech přidat jeden druh ryb, začla bych asi těma pancíkama (pozor na dno, nesmí být ostré!), pak po dalším neonky a nakonec bettu nebo úplně obráceně, ale rozhodně je tam nedávej všechny hned najednou. Ono někdo říká, že je lepší tam dát teritoriální rybu hned na začátku jiný až na konci (právě kvůli tomu teritoriu) myslím, že při téhle osádce (a troše štěstí, že samec nebude ma*or) je to tak nějak jedno.
Mezi tím když budeš akvárko zabíhat zkus udělat prezentaci ,třeba někoho napadne jak akvárko ještě vylepšit před příchodem chovanců a tím bys zase mohla předejít nějakým problémům.
Každý máme nějaký názor, ale betta v 54 l s mixem oček a endlerek (které se jen tak mimochodem budou křížit) a do toho ještě ancistrus je těsto zadělaný na pekelnej koláč, to bych fakt nedělala a neradila ani nepříteli. Ta mnou navržená osádka má i výhodu v tom, že jsou to ryby čistotné, nebudou se exponencionálně množit a nebudeš muset řešit ono známé dilema kam s rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 22:34 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Turbínka
Diky moc za radu, presne tohle jsem potrebovala - pekne to poskladat. Zatim jsem na jinych forech a od dalsich lidi dostavala dost protichudne informace (vcetne toho, ze mi chovatel bett doporucil mix pavich ocek, endlerek, ancistruse a betty tone ) a tohle mi konecne pripada vice nez rozumne hop
Kytky uz mam zamluvene, uvidim, jak porostou a pak pridam rybky. Jo a jeste me napadlo, cetla jsem, ze je lepsi bettu pridat do akva nakonec, aby tolik neresil teritorium, je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 22:25 Žena Turbínka [2558] Re: Katchi
Neonka modrá 10 kousků, pancéřníček malý (nebo ty menší druhy) 8 kousků a jeden samec betty (třeba červený fešák, aby hezky vynikl proti modrým neonkám), hezky nechat zaběhnout, nešetřit na rostlinkách, mít kvalitní fitlr a neflákat údržbu a bude to moc pěkné akvárium :-) Víc bych tam nepřidávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 22:15 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Turbínka
Ok, takze pancernicky mam vyresene, vyberu podle toho, co bude k dispozici. Kolik? 6 kousku?

Pak bych tam asi teda dala ty neonky, hejno 10 kousku? A pridat casem jeste jeden druh rybek nebo nechat tak? Zase to nechci prerybnit, radeji se ptam dopredu a zvazuju vsechny mozne varianty, at napacham co nejmene skod stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 22:03 JoKa Re: Katchi
Jednopruhé krunýřovce bych začátečníkovi nedoporučil (nevím jak si na tom s akvaristikou, nechci se tĕ dotknout), je s nima docela práce, importy, vnitřní paraziti, rozkrmení a podobné vylomeniny, které začátečníka spíš po pár neúspĕších odradí...
A bettu ke krevetkám rovnĕž nedoporučuji. Když ho budeš dobře krmit, dospĕlé nechá, ale mladé bude uzobávat vždycky... Co se mu vejde do papuly, to prostĕ sežere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 22:02 Žena Turbínka [2558] Re: Katchi
Pancéřníčky do velikosti 3 max. 4 cm (pár tipů máš ode mě níže), větší bych tam nedávala :-) Bettu bych ke krevetám taky nedávala pokud jej nechceš krevetkami krmit, někomu to může fungovat, ale s větší pravděpodobností je beťák vyzobe.
Parmičky duhové bych tam nedávala, jsou to docela plavci a těch 54 je spodní hranice spíš trochu pod ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 21:52 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Turbínka
No ja bych desne rada akvarek vic, ale neni to kam davat hmm jeste mam doma jedno velke terarko a prostor chybi.
No koukala jsem na krunyrovce jednopruheho, ten by se mi libil, jen nevim, zda sezenu. Z tech pancernicku netusim, co vybrat, pokud by nebyli ti krunyrovci.
Co parmicky duhove? Nebude tech 54l malo?
Pak me jeste napadla jedna varianta, ktera by mozna mohla fungovat a to dat toho bettaka do krevetkaria. Co jsem to tu tak procitala, tak pokud bude krevetek dost a prostor hojne zarostly, tak by to nemel byt problem. S krevetkami jsem planovala ty galaxky a razborky, nejake mensi...
No a tim padem by bylo druhe akva volne pro zivorodky, ktere uz bych nejak nakombinovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2014 20:41 Žena Turbínka [2558] Re: Katchi
To je dobře, že se ti to nepozdává. Mě také ne hned ze dvou důvodů. Samci oček mají krásné dlouhé ocásky a beťákovi by mohlo v hlavě přeskočit a považoval by rybu za jedince svého druhu a mohl by na ni zaútočit, což by pro očko skončilo poměrně fatálně. Další problém je metabolismus živorodek obecně, dosti zatěžuje vodu a to se bettám nelíbí, jelikož josu spíše čistomilé. Co třeba pro očka jen jednodruhovku ;-)
Jinak k těm krunýřovcům, do 54 l bych krunýřovce nedávala max. místo těch pancíků 5 otíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 20:35 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Turbínka
No je pravda, ze tomu mixu se asi nevyhnu, protoze na dno bych prave rada bud nejakeho pancernicka nebo krunyrovce. Ty razborky ke krevetkam bych dala nejake mensi, je pravda, ze jiny druh bych mohla dat k te bette. No mam z toho v hlave gulas, tak snad na neco prijdu, casu je nastesti dost, nez se akva zabehne.
A jeste by me zajimala jedna vec. Vsem doma se libi klasika - pavi ocka - s cim je nejlip nakombinovat? Jeden z chovatelu bett mi rikal, ze spolu mohou byt, ale me se to moc nepozdava...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 17:35 Žena Turbínka [2558] Re: Katchi
Čichavce ani ty menší určitě ne. Dva druhy labyrintek zvlášť v tak malém akvárku nedělaj dobrotu a dělat nebudou. Co třeba neonky, ale modré? Když se ti nelíbí to míchání biotopů je výběr dost omezen, potom možná nějaké razbory, taková Hengelky nebo Espeho i když nepíšeš jaké budeš dávat do toho jiného akvária. Pokud máš vhodné dno šla by třeba i parta 8 pancéřníčků do 3 cm (malý, trpasličí, třískvrnný) ale to už jsem zase v Amazonii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 15:30 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetky
Zdravim vsechny a mela bych klasicky dotaz - co k sameckovi betty do akva 54l? Galaxky ani razborky tam nechci, protoze ty chci dat do druheho akva ke krevetkam. Takze bych potrebovala poradit nejake jine rybky, ktere by se k bette hodily. Problem je, ze se mi nejvic libi takove ty klasicke koukave rybky jako pavi ocka, endlerky a neonky, jenze je mi zas trochu proti srsti michat biotopy :-(
Zatim me napadl jen cichavec, ale dal jsem v koncich...
A jeste poznamka - to akva s bettou bude hlavne pro synka, tak prave chci, aby tam byly rybky opravdu pekne barevne a zajimave...
Ma nekdo radu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:00 R Muž romant [27987] Re: Jezik
Pokud s chovem bett nemáš zkušenosti, tak bych doporučil to nedělat, je potřeba to mít tzv. v oku a dokázat adekvátně reagovat při zpozorování problému. To akvo bych nechal jako luxusnější ubykaci pro toho beťáka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 17:33 Žena Turbínka [2558] Re: Jezik
Ono ne každá ryba je vhodná do 30 l, zvlášť ke druhu teritoriálnímu jako je betta. Záleží hodně na povaze toho samce a na podmínkách v akváriu. Je pár druhů, které by tam být mohly (se zavřenýma očima). Rozhodně to musí být ryby čistotné, hejnové a drobnější okolo 3 cm, ale opravdu záleží na podmínkách a samci, někdy je lepší nic nepřidávat a mít klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 17:12 Jezik Re: Turbinka
Aha, a šli by nějaké jiné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 17:02 Žena Turbínka [2558] Re: Jezik
Je to hooodně hraniční litráž, za mě ještě pod bezpečnou a únosnou hranicí. Pokud nechceš betty dále odchovávat raději bych samice nepřidávala. V atlase je psáno, že pro trio hodně zarostlé 30 l akvárium stačí, ale ryby si musí povahově sedět a mít opravdu kvalitní vodu, aby nedocházelo k domácím zabijačkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 16:01 Jezik – betta
Mam akvarium 30 l s jednim sameckem betty splendens. Chtěl bych si poříd i dve samicky. Šlo by to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 22:10 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lukaspur
Treba skôr pospájať rybky k sebe vhodné a to podľa biotopu. Vymenil by som ancistrusov za neónky. No treba brať v úvahu aj pohyblivosť rybiek. Keď sa bavíme o neonkách, tak tie sú radi vo veľkom priestore, pretože sú to plavci. Skús trebars pouvažovať o rasborkách, kardinálkách čínských, vietnamských. Rovnako krásne sú microrasborky galaxky. Predsa neónky sú tiež modré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 19:31 Lukaspur – jakou osádku k bete do 80l akvaria
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám 80l akvarium, externí filtr uhlík. 200l/h. Osádka je 4x beta, 2x cichavec modrý, 6x pancernicek, 2x ancistrus. Chci vytvořit nějakým vhodným druhém rybek kontrast jelikož osazenstvo je převážně modré a tmavě, přemýšlel jsem o neonkach? Nebo prosím poraďte druh a počet pokud jich tam už teď není moc :) diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 18:30 R Muž romant [27987] Re: Janča
Tam jde o to, že jakmile tam bude více samců, bude to fičák a obvykle to přežívá ten nejsilnější jedinec. Stejná situace může nastat když se bude chtít samec třít a nebude mu samice po vůli, takže když se nemá kde schovat, klidně jí umlátí a tomu všemu nahrává to množství ryb v tvém obejmu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 18:27 Žena Janča [1] Re: romant
Prozatím to funguje i tak jak je to ted. I když modří už trochu vyrostli. Niméně dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 18:21 R Muž romant [27987] Re: Janča
Max. jedn kluk a dvě holky, ale je to za hranou i tak, nicméně to fungovat může. Hlídat vodu, hodně možností úkrytů, hlavně v rostlinách a mohlo by to fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 18:16 Žena Janča [1] Re: romant
Na kolik myslíš konkrétně? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 18:13 R Muž romant [27987] Re: Janča
Do budoucna to ubrání čichavců bude nezbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 18:07 Žena Janča [1] Re: Turbínka
Jo to jsem zkoušela propašovat a jak myslíš že to dopadlo hmm no budu muset něco vymyslet. jen jsem chtěla vědět parmičky/čichavci versus beta.Možná že čichavců uberu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 11:23 JosefVavra Re: Turbínka
To jo, to je nesmysl. I ty čichavci se tam dost mačkaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.10.2014 10:11 Žena Turbínka [2558] Re: JosefVavra
Stačí se podívat do prezentace - 98 l hrubý objem, 74 l čistý. 4x modrý a 3x zlatý čichavec, 6x krunýřovec, 12x plata, 6x tetra císařská a 5x tetra černoploutvá. Na 74 l je tam ryb už opravu dost, kombinace čistotných a bordělářů. Ještě do toho dávat bettu, mě to přijde vážně nerozumné hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 10:02 JosefVavra Re: Turbínka
záleží jaký čichavci, já měl ve 160L Chuny 2 samce a 4 samičky a s nima 2 samce betťáků,každej samec si zalez na jednu stranu akvária a bylo vše ok , dokonce mám v jednom akváriu 40x25x30cm okolo 30 samiček různých forem HMPK,HM,HMPK DUMBO,CWPK,DBPK je tam s nima dokonce 1 samička wild a 3 samičky HMPK GIANT , ty Gianti mají okolo 6 cm a některé samičky mají třeba jen 3cm a nic si nedělají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 09:41 Žena Turbínka [2558] Re: Janča
K parmičkám určitě ne a ohledně té tvojí čichavčí nádrže - už teď je tam těsno! Ne vždy dělají dva natož tři druhy labyrintek dobrotu. Co takhle někam propašovat malou 20 l nádržku s beťákem? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 09:31 Žena Imii [45] Re: Janča
Pokud je akva s čichavci dostatečně velké tak tam může, jinak dostane sodu ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72?od=751