Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2018 18:15 Žena BíláVrána [9] Re: honcka
Co se týče snášenlivosti, je to u bett do značné míry otázka povahy. Některé jsou mírnější než jiné. U ryb typu neonek bych se nebála, se SAE nemám osobní zkušenost, tak se vyjadřovat nebudu. Myslím si ale, že to není vhodná volba hlavně ve vztahu k teplotě - Tvé neonky mají maximálku 24 st., betty mají komfort zhruba na 27 st. Takže buď bude neonkám horko nebo bettě zima. Dobré se mi nezdá ani jedno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 16:35 Muž honcka [39] – Betta k neonkám a SAE parmičkám
Včera se mi odebral Čichavec do věčných lovišť, teď mám v 110l celkem zarostlým akvárku (v prezentaci jsou starý fotky) cca 20 neonek obecných a 3 siamský parmičky. Děcka by chtěli něco většího, čemu by mohli dát jméno, líbi se jim Betta, ale nevím, jestli se snesou se stávajícím osazenstvem. Jestli jo, tak jestli je dobrej nápad si ji vzít v lokálních chovatelských potřebách, kde je mají v těch sklenkách od okurek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.04.2018 06:00 R Muž ctibum [6926] Re: SUzi
Přísavníka hned vrať, do tohoto objemu nepatří. Jestli jsi ho chtěla na "úklid", tak poříď pár MALÝCH šneků (Okružák, Kružník). Další rybu do 13 litrů už určitě ne, ona i ta Betta by si zasloužila víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2018 22:18 Muž martmart [106] Re: SUzi
Do 13l bych dal k bete mensi hejno pirani.. ale jen tak 7-8, vic ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2018 22:16 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: SUzi
13L sa nepáči skôr prísavníkovi no
Do 13L Bettu a dosť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 22:13 SUzi
Dobrý deň chcela by som sa opýtať mam 13 l akvarium s bettou.Dnes som k nemu dokupila prisavnika.Myslite si ze si bettak zvykne na prisavnika ? Lebo zatial sa mu to ocividne nepaci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 14:45 Muž Kubaa [718] Re: JirkaŠčobák
Ta slečna měla ve flaškách rozseparovaná mláďata až do dospělosti - na prodej a tak. Ale chovné ryby byly v 300 litrových akváriích (vytíračka), nebo i v klasické společenské nádrži s jinými druhy (většinou vysloužilé samice). Všem se dařilo velmi dobře a ty v akváriích byly dlouhověké. Většina z flašek šla do obchodů, některé na chov do akvárií.

Mě děsily věci jako 100% výměna vody ve flaškách za vodu přímo z kohoutku apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 14:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kubaa
Začínám si říkat, že právě v těch flaškách - v rukou člověka, který to umí - budou bety žít déle a zdravěji, než ve společenském akváriu. Otázka zní, nakolik je ryba, celý život chovaná ve flašce, schopná akceptovat "obrovský prostor", který najednou dostane. Plus často bude jiná voda, jiné krmivo, jiná vlhkost vzduchu, jiný proud vody, otravní spolubydlící - totálně nové podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 14:12 Muž Kubaa [718] Re: Kaira
@Kaira: Neonky snad, ale že jde pavím okám po ocase, to jsem viděl.

@Jirka: Já s nimi nikdy neměl problém. Je fakt, že jsem nikdy nekupoval ty chudáky z petshopu a vždycky jsem s nimi zacházel jako s plnoprávnou rybou, tedy včetně prostoru, který odpovídal jejich velikosti. Na druhou dobu jsem nějakou dobu žil s chovatelkou bett (soutěžní a komerční) a co ta s nimi dělala, včetně chovu ve flaškách, to se mi protáčely panenky - neumím si představit, že by tolik vydržela jakákoliv jiná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 13:59 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Kubaa
To ano, povahy můžou být různé, ale jejich agresivita se projevuje hlavně vůči příslušníkům stejného (nebo vzhledově podobného) druhu. Netvrdím, že se nemůže vyskytnout rapl, ale kombinace neonky+betta je myslím odzkoušená dost na to, aby se dala považovat za bezproblémovou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 13:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Michael281
Vůči betám jsem poněkud skeptický. Ty, které se prodávají v obchodech, jsou odolné. Přesněji - odolné natolik, aby v akváriu vydržely měsíc, až dva. I lidé, kteří milují bety a mají kvalitní rostlinné akvárium, kupují často několik bet ročně. Málo lidí se může pochlubit, že by jim beta žila déle, než rok a ještě méně lidí se může pochlubit odchovem a víceletou liníí ryb. U 98% lidí je to s betami: "Nákup - záchod, nákup - záchod, nákup - záchod." Taková je realita.
Proto bych betu nekupoval, protože bych předpokládal, že stejně chcípne a ještě dovleče nějakou infekci. Buď rád, že ti žije, co ti žije a když, tak posiluj druhy, které už máš a prosperují ti.

P.S. Pustit se do bet tak, aby prosperovaly a množily se - to podle mě vyžaduje jiný styl akvaristiky a podmínky čistě a speciálně pro bety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 13:46 Muž Kubaa [718] Re: Kaira
Myslím, že má vaaclav pravdu, že u bettek velmi záleží na povaze. Jsou mezi nimi ťuňťové i pěkní raubíři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 13:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Michael281
Beťák neonkám neublíží. Nejspíš zlikviduje potěr endlerek, ale betta v zásadě není nesnášenlivá ryba. Obvykle je to spíš beťák, kdo je otravován spolubydlícími, než naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2018 13:29 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Michael281
Tak u beťáka je to o jeho povaze, takže je to sázka do loterie. Malí čichavci by neměli být problém ale jak se říká nelepší potrava pro rybu je zase jen ryba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 10:41 Muž Michael281 [6] - TetryRe:
Neonky a tetry tam mám uz 3 roky, tak bych rekl že nejspíš pošli stářím. Ale nevim čím to je, ale vždy kdyz jsem tam koupil nějaké živorodky, tak dostali krupičku a pošli, ale ostatní ryby byly porad zdravé. Další živorodky uz nechci, je tam jeden samec a samice, tak je nechám dožít. Spis by mne zajímalo jestli by betťák nějak neublížil ten neonkam? Nebo je lepsi ten párek cichavců, či něco úplně jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 08:45 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Tak přišel o třetinu neonek a všechny (mimo jedné) tetry ohnivé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 08:34 Muž Kubaa [718] Re: Amatértom
Neříkám, že to nejde. Ryby vydrží všelicos. Ale je to špatná kombinace, ryby by neměly být nuceny "to vydržet". O tu bettu bych se z hlediska vody nebál. Nároky má někde napůl cesty mezi tím okem a neonkou. Přizpůsobivá je dost a vydrží v kdejakém bordelu (od rýžových polí po dvoulitrová bettaria). Ale ideální kombinace to není, o tom žádná. A některé betty paví oka velmi rády napadají.

Pro tuhle kombinaci ideálně tři samostatná akvária :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 08:30 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kubaa
Tak já vycházel z jeho prezentace. Podle ní tam má neonky bezmála tři roky, takže z toho usuzuju, že má na ně vodu dobrou. A paví očko je dost přizpůsobivé. Každopádně buď pavočka, nebo labyrintky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 08:14 Muž Kubaa [718] Re: Amatértom
Pokud vydrží bordel z živorodek modré neonky, jistě jej zvládne i betta. Ale také bych to moc nekombinoval. Víc mi vadí ta kombinace živorodek a modrých neonek. To je nevhodná kombinace už kvůli vodě - modré neonky jsou blackwater ryby - kyselá měkká voda, výluhy. Paví očko vůbec, preferuje tvrdší vodu, kolikrát plave i v moři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 07:53 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Michael281
Ohnivku bych nechal dožít a zdvojnásobil hejno neonek. :) Ohledně labyrintek, jsou to dost náchylné ryby a endlerky jsou bordeláři a rychle se množí. Zvážil bych možnost oželit buď endlerky nebo labyrintky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 07:35 Muž Michael281 [6] - Tetry – Beta nebo civhavec
Zdravím, chtěl bych si do svého akvária koupit nějakou rybu, která bude takovou dominantu akvária. Mám tam endlerky, asi 10 neonek modrých a momentálně jednu tetru ohnivou, ale mám v plánu k ní dokoupit další. No a tak bych se chtěl zeptat, zda je vhodné do této osádky koupit betu samce, nebo jestli je lepší párek čichavců například medových? + Ještě koupím nějakého paníčka na dno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2018 12:04 Muž File1980 [53] Re: motýlek
Já osobně bych Dánie pruhované do 38 l nedával.Jsou to plavecký torpéda a délka 38 l nádrže bude pro ně nejspíše malá. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 23:48 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: AndyXYZ
1. Pokud nepouzijes ockovaci bakterie, tak je 14 dni hrozne malo.

2. Jestli to chces udelat s ohledem na blaho ryb, tak dej bud samotnyho bettaka nebo samotny hejnko ryb (jestli chces mit rozumny pocet rybek v hejnku, tak na obyvatele dna nezbyde misto). Jinak existuji minisumecci, ale jsou narocnejsi na vodu.. C. Pygmaeus, Habrosus, Hastatus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 20:24 Muž motýlek [275] Re: AndyXYZ
Jestli má být hlavní hrdina Beták, tak bych mu jako křoví přidal do tak malé nádrže tak 8 danii pruhovaných, ale rozhodně ne zavojovou formu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.01.2018 18:40 Žena drvi [2894] Re: romant
Nebo mu naopak budou endlerky okusovat ploutve, pokud to bude nějakej moula hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 18:11 R Muž romant [27987] Re: AndyXYZ
Jak píšem kolega a hlavně beťák bude ty endlery sestřelovat, bude ho iritovat jak se jim třepetají ocásky a budou sloužit jako zpestření jídelníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2018 18:09 Muž Kubaa [718] Re: AndyXYZ
Já bych nekombinoval čistotné křehké plaché razborky s oprsklými nečistotnými prasátky, ehm endlerkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 18:02 Žena AndyXYZ [0] – Co do 38 + betta?
Ahoj, dnes jsem založila 38 litrové akvárko a přemýšlím o osádce (samozřejmě nasadím až za 14 dní - měsíc)... Představovala bych si endlerky (mám jich ve 200l až až :-D), hejno rasborek a beťáka.. bude to fungovat? Nebo raději bojovnici ne? A co doporučíte na dno? Líbí se mi pandové, ale pro ty je to malé, nějaká alternativa?

Moc děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 15:36 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: terkis
Ze zkušenosti mohu říci, že beťákovi je nejlépe, když je sám maximálně se šneky.

Jestli trváš na společníkovi k betě, tak maximálně hejnko nějakýho Corydorase.
EDIT: Ale stejně bude beťák ve stresu, nejlépe je mu samotnému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.01.2018 14:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: terkis
Jedině je oddělit do různých nádrží. Takže vrátit tetry, založit beťákovi sólo nádrž a podobně.
Příště nejdřív studuj vhodné kombinace ryb a až pak kupuj ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 14:53 terkis – Tetry královské a betta
Zdravím, včera jsem koupila k bettě 6 teter královských. Mám 56l akva, hodně rostlinek a jiných úkrytů, ale tetry beťáka pořád okusují :-( sad pokaždý když k němu doplave tak 1-2 tetry, ožene se po nich, ale nikam se neschová a nechá se okusovat. Nevíte někdo co se s tím dá dělat? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.12.2017 23:12 Muž Kubaa [718] Re: Jessica Trastu
Do 6L akvária další rybičky přidávat nemůžeš, to je malé pro jednu bettu, natož pro více ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 23:08 Jessica Trastu – Bojovnice Figo
Dobrý den, chtěla by poprosit o radu... Mám čtyři měsíce starou bojovnici, která byla v malém bettarium (2l),, Nedávno jsem ji dala do 6l akvárka a chtěla by k ní přidat pár rybiček ale nevím jaké druhy... A bojím se že by mi ublížili té bojovnici... Za každý názor a zkušenosti by ocenila. :-) :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 10:57 Muž saint21 [11] Re: ctibum
To je me jasný,ze ja :-) skusim mozna ty okruzaky. Ty jsem nikdy nemel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 10:54 R Muž ctibum [6926] Re: saint21
Na údržbu jsi ty :) Nebo si dam šoupni pár okružáků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 10:52 Muž saint21 [11] Re: Anthrax
Nechtel jsem tam cpat ryby za kazdou cenu. Chtel jsem jen nejakou (udrzbovou) rybku, ale nic kupovat nebudu a necham to tak jak to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 10:39 R Muž Anthrax [4787] Re: LeRi
Nikoli pár ale hejno. A je to naprosto nevhodný tip, jak říkáš ;-) Do těhlech malých kostek se hodí tak krevetky nebo betty. To že tam někdo občas nacpe i něco jiného je jiná věc. Někdo má s bettou třeba malé razbory. Ty snesou vyšší teploty. Ale já bych se bál, že jim betta něco udělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 10:38 Muž LeRi [315] Re: saint21
Pokud budeš udržovat teplotu 27° tak by to mohlo s Beťákem zvládnout pár rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena bohužel tvar akvária i objem je nevhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 10:26 R Muž Anthrax [4787] Re: saint21
Jsou lidé, co je s bettou mají. Ale já bych je tam nedával, kvůli rozdílným nárokům na teplotu vody. Navíc mít jen 2 ks. není pro otíky ideální. A v neposlední řadě je to na ně malé. Kostka holt není ideální tvar pro některé druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 10:17 Muž saint21 [11]
Ahoj je možné přidat k Beťákovy ze dva otíky? Nádrž rybicky.net/nadrze/27219 děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 08:36 Žena drvi [2894] Re: Kasandra
Jj, na prezentaci jsem se dívala, i jsem ti tam napsala včera koment. S těma rostlinama: odkud jsi? Slušné rostliny většinou prodává Hornbach, pokud jsi z Prahy a okolí, můžu ti nabídnout nějaké přebytky po prostřihu, pokud nejsi z Prahy, určitě se najde někdo v tvém okolí, kdo se s tebou taky podělí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 06:35 Kasandra Re: drvi
Prosím mrkni na prezentaci. Akvárko je v záběhu 4 dny. Víc rostlin zatím nemám, když jsem viděla v prodejně ty chcípáky ožloutlé a plné řas....Ještě potřebuji sehnat test na NO2. Rozhodně nechci bettáka stresovat a už vůbec ne ho zabít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 11:28 Kasandra Re: Pepan
Přidala jsem info o akvárku do svého profilu, tak prosím koukněte a případně poraďte. ;-). Jsem úplný laik a nerada bych něco pokazila hned na začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2017 10:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: drvi
Tohle by se mělo tesat do kamene. Za ty dvoulitrové betárka bych vraždil. Je to jako by dospělého člověka doživotně zavřeli na záchod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.08.2017 09:48 Žena drvi [2894] Re: Kasandra
Betta aqua safe nějak výrazně nepomůže, ani neuškodí hmm . Je to podle mě skoro zbytečné, ale jestli ho máš doma...
Hlavně je důležitá teplota vody, píšeš, že tam je topítko, betty potřebují těch 26 stupňů.
Ten molitanový filtr (bublifuk) by měl stačit, pokud má tedy dostatečný objem. Nejlépe by bylo udělat si prezentaci toho 50litrového akvárka a vyplnit potřebné údaje, přidat aspoň základní přehlednou fotografii. Pak půjde poradit lépe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.08.2017 09:46 R Muž ctibum [6926] Re: Kasandra
Pokud akvárko nemá kryt, tak pořiďte krycí sklo. Betta se chodí nadechovat nad hladinu a hrozí nachlazení, zvlášť u vás, když máte zimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 09:29 Kasandra Re: drvi
Díky za info, k tomu filtru, je tam molitanový. Do vody přidávám Betta Aqua safe, který byl v bettárku. To pomůže upravit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.08.2017 08:29 Žena drvi [2894] Re: Kasandra
V 50 litrovém akvu jí určitě bude lépe, než v nevytápěném 2litrovém bettárku. Chce to určitě pořádný filtr, ten ve výbavě, cos psala dole, nevidím. Zabíhá se totiž hlavně filtr. A nasaď tam co nejvíce živých rostlin a denně měň třetinu vody. Chce to také měřit kapkovým testem NO2, pokud bude výsledek =0, může se tam ryba dát. Jenže ta rovnováha v akvu bude zpočátku dost vratká, takže žádné další ryby aspoň ten měsíc. Ale pár šneků tam můžeš dát už od začátku (teda okružáky nebo levatky, nic velkého)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 07:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kasandra
Ne dřív jak po měsíci by se neměly ryby dávat. Pokud dáš dřív, tak si lze pomoct v záběhu třeba Nitrivcem a denníma výměnama vody. Dal bych k ní třeba kardinálky, nebo razborky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2017 06:56 Kasandra – Spolubydlící pro Betu
Prosím můžete mi poradit, jaká nenáročná rybka by byla vhodná pro Betu. Syn ji dostal jako dárek v betárku. Tam by se nejspíš nedožila vánoc, teplota u nás v domě je kolem 20-21 st. Mně ji bylo líto, tak jsem jí pořídila 50l akvárko. Jsem úplný začátečník, tedy akvárko založeno 3 dny. Zatím pár rostlin, topení, světlo, vzduchování. Doufám, že rybka vydrží, než se akvárko zaběhne. Nerada bych jí také zabila brzkým umístěním v akvárku. Chtěla bych ji umístit tak po týdnu a pak postupně přidat nějakého spolubydlícího. Někdo říká, že se s jinou rybou nesnese, někdo zase, že je to vhodné. A co šneci, měli by být nebo ne? Děkuji za každou radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41852x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72?od=201