Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 19:52 Elizabet
Chtěla bych do akvária ryby pouze z Asijského biotopu kde chci mýt bojovníci. A chci se zeptat jestli k ní můžu dát nějaké druhy razborem, kardinálek a nějaké to dánio ... tak dík za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2015 18:54 R Muž romant [27987] Re: ZdenekB
Nech ho tam samotýho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 18:52 ZdenekB – Snášenlivost Betty splendens a ostatních rybek
Ahoj, mám samce Bojovice pestré a ten mi zabil 3 rybky Platy korálové. Je nějaký jiný druh, na který by Betťak byl tolerantní? Mám 20l akvárko, kde je dost rostlinek a plno úkrytů. Děkuji moc :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 07:57 Žena pepisanek [5] Re: Legioix
A napad na nejaky "vetsi" kousek ktery bych mohla?Aby se snesly....Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 07:29 Muž Legioix [574] Re: pepisanek
Já bych je tam nedával. Přeci jen Betta má ráda čistou vodu což se neslučuje s živorodkami a ancistrusi. Navíc bude požírat potěr těch plat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 22:34 Žena pepisanek [5] – můžu?
Ahojky,muzu do meho akva,viz prezentace,pridat bettu 1 samec + 2 samice? Nebo jen samce? A nemam to jeste malo zaroste? Koupim popr. jeste nejakou plovouci.... Je to rybka pro dcerku,ale i ja bych tam chtela jeste nejaky "vetsi" kousek.
Dekuji za rady... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 12:49 Kuba
Ahoj,
pročítal jsem toto téma a našel jsem pár podobných dotazů, ale už ne přímou odpověď. Mám tento problém: beťák mi začal zabíjet ostatní ryby z poslední dva týdny zabil už 4 začalo to od tý doby co přikrmuji nitěnkama (mražené krmivo KOMBI) akva má 65l schovek je tam dost je zarostlý, mám tam kořeny atd... Jediný živočich, do kterýho se nepustí je šnek :(. Jinak jsou všechny ryby furt před beťákem někde poschovávaný a on se pořád naparuje. Vodu čistim 1 až 2-krát týdně cca 1/3

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 07:15 DaveAkva Re: romant
A pancernicky ? 8x pancernicek 1x bette a krevetky jako krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 20:49 R Muž romant [27987] Re: DaveAkva
Na krunýře a sekavce je to malý a krevetky poslouží jako krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 20:45 DaveAkva – Betta s rybami dna
Ahoj,mohl bych do aq 54L(44 L) dát tyto rybky ? 1Betta splendens 1x krunyrovec skvrnity 6-8 sekavec pricnopasy ∞ krevetka red cherry?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 07:57 Muž beermajkl [3]
Po nějaké době zjišt'uju že jeden pár bett v přítomnosti pancéřníčků pandích 5x a pancéřníčků zlatopruhých 4x žijí v naprosté pohodě,dokonce i samec bojovník přestal zběsile prohánět samičku,ta se většinou pohybuje v přítomnosti pancéřníčku.No abych pravdu řekl byl jsem ze začátku hodně zoufalej,protože samec bojovník byl ja šílenej ale asi je to na dané rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 09:28 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Lea
Mělo by to být v pohodě, mečovky i tetry jsou rychlí plavci na to, aby je betta mohla ohrozit. Neměla jsem s tím problém, betty zlikvidovaly jen potěr mečovek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 21:58 Žena Lea [1]
Ahoj, prosím o zkušenosti soužití Betty (samice, která mi ve 126l okusovala paví oka) a běžně dostupných teter (neonek atd.) nebo mečovek. Nádrž 200l, pro začátek to zřejmě nebude za taková džungle, Bettu už mám, potřebuju dobře zvážit další spolubydlící. Celou diskuzi jsem si nastudovala, nejbezpečnější jsou údajně razbory a razborky, ale člověk by přece jenom sáhnul po něčem barevnějším a běžnějším, kór třeba ty mečovky jsou odolné a množí se (vím, o větší produkci odpadu, ale počítám, že by jich nebylo v nádrži moc).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 07:23 Žena Tapi [0] Re: Růžena
Mám endlerky s beťákem dlouhodobě v 30 l a bez problému. Endlerky mám ale jen samce, aby se nepremnozily. A navíc jsou menší než samičky. Vodu mením docela často, tak 1x za 5 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 22:45 JosefVavra Re: Růžena
Tak proč bys nemohla.... Třeba z důvodu tvrdosti vody u endlerek a bett. Pro mě to je jako nebe a dudy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 11:44 Žena Turbínka [2558] Re: Růžena
Nedávala bych čistotné betty k hnojníkům první kategorie bez relativně slušného objemu (100 l a výš), kvalitní filtrace a neflákaní údržby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 11:12 Růžena – Endlerky x Beťák
Ahoj, mohu dát Beťáka se samicemi k Endlerkám? Chtěla bych nějakou dominantnější rybičku k nim.Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:38 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Fajn, beru. ;-) Betty dovedou bej někdy pěkný raplové a jak narazíš na labilnějšího jedince a je jedno jestli samce, nebo samici, sestřel se prostě koná. No a vzhledem k tomu že každý akvo je originál, může platit přesně to co jsi napsal ty, ovšem já bych na to nesázel a spíš bych počítal s tím sestřelem, tedy s tím se setkávám v podobných kombinacích daleko více, než s tou klidovou zónou. :-) Samozřejmě že do hry vstupuje faktor podmínek a jak budou zhoršený, to nevypočitatelný chování lze předpokládat snadněji. X-)
Edit: Ty dánia, to jsou velcí plavci, stejně jako ty neonky a řadím je do stejný kategorie pro tazatelovo akvo spíše nevhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:36 Muž jozkablack [0] Re: václav
A co tohle: rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
Jsou to vděčné rybky a co si pamatuji měl jsem je jako malej i v menší nádrži a byli OK.
A nebo to co doporučil romant....a naprostej souhlas. Jedině hejno!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:33 Muž jozkablack [0] Re: romant
Za ty neonky se omlouvám. To byla blbost. No Paví očka sem u Bett měl a problém nebyl. A to je prostě praxe. Potrhaný nebyli a vlastně se očka i pořádně přemnožovali a Betty tomu nedokázali zabránit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:33 R Muž romant [27987] Re: václav
Pořádnou partu ne méně než 20 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:29 václav Re: romant
Nevím, jestli nepíšu blbost, ale s bettou asi nejde dohromady pár halančíků nebo cichlidek ( např. ramirézovy)? Říkal jsem si totiž, že do toho 50l (nebo 60l) akva dám párek bett, protože mi jich je líto, když je někdo má v 2litrovce... ale nevím co přesně k nim.. a nevím jestli chci neonky. Ale i tak vám moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:11 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
No, nebudeme ve schodě. Do 50 litrů to na obecný a ni červený moc není, ale už toho nechám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:08 Muž jozkablack [0] Re: romant
Tak ty jsem nikdy neměl, ale věřim že jsou nádherý palec
Ale to je asi na jiný vlákno. Myslim že se shodnem na tom, že Václav může dát do 50 - 60l akárka párek Bett a k tomu třeba 15 neonek. A myslim že je jedno jestli to bude obecná, červená, ledová, nebo modrá....záleží na něm ;-) Na dno menší sumečky a v AQ bude klid a o to přeci jde!
Ať plavou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:02 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Když neonky, tak ale modrý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:01 Žena Turbínka [2558] Re: václav
Za mě bettu a paví oka do jedné nádrže ne! Betta chce vodu čistou, oka ji špiněj a pak i té nejmírnější, oploutvené krasavici "sepne v hlavě" a toho nejoblíbenějšího samce oka zabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:00 Muž jozkablack [0] Re: romant
Já netvrdim že neumí zabrat
. Ale rozhodně nepůjde po gupkách intenzivně. Se čas od času ožene. Celej celičkej život mám betty a do nedávna i s gupkama, než sem prckovo AQ zrušil. A nikdy nebyli očka potrhaný od betty. Ale dobrá pro klid na duši: václave dej tam rači neonky, těch si tedy opravdu nevšímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:00 R Muž romant [27987] Re: václav
Třepetající se ocásky pavích ok, to je velký pokušení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:58 václav Re: romant
Mám ještě malé akva, tam bych dal malé paví očka (než vyrostou) a k těm bettám jen velké gubky. Ale zase nechci, aby ty betty očka zlikvidovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:53 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Dovede bejt pěkně rychlá. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:51 Muž jozkablack [0] Re: romant
A tys to určitě zkoušel. Že? Betta je pomalá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:48 R Muž romant [27987] Re: václav
Tak jasně že si betty zobnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:47 václav Re: jozkablack
A není pravděpodobnost, že samice bude na očka agresivní? A stačí 1 na 1 samce? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:40 Muž jozkablack [0] Re: václav
To je dobrá kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:31 václav – betta a gubky
Zdravím, šlo by do cca 50l (možná 60l) samce a samici betty a paví očka? Zhruba 10. Jaké máte s tímto zkušenosti? Děkuji Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.02.2015 13:05 Muž Legioix [574] Re: dlw
Z toho co píšeš, tak maximálně ty pancéřníčky na dno + pár Otíků.

Pro neonky je to malé, paví oka a Ancistrus se k betě nehodí, protože abnormálně znečištují vodu což s Bettou nejde dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   26.02.2015 12:36 dlw Re: Gabinek
Do 50l môžeš dať k beťákovi gubky , neónky . Určite nejakého prísavníka na riasi , lepšie párik , môžu sa Ti vytrieť za dobrých podmienok . Nejaký panciernik by bol dobrý na čistenie dna a kludne môžeš pridať aj pár slimákov Vežovka malajská ktoré by sa Ti starali o odpad v piesku . Ak bude svetlé dno , tak slimáky Tylomelania sp. by sa skvele vynímali :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2015 20:06 R Muž romant [27987] Re: Gabinek
Beťáka si nech kde je, bude ti ten výběr jenom komplikovat a tu padesátku zařiď hejnem menších teter, partičkou pancéřníčků na dno a máš vystaráno, ale to by chtělo řešit v jiným vlákně. Toť můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 19:57 Gabča Re: JoKa
Takže budu mít 54l akvárko s 1 rybou? Nevím, nevím, mám pocit že bude skoro prázdné. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 19:34 JoKa Re: Gabinek
Do 12i l nelze rozhodně doporučit k beťákovi samice, ani jednu, ani druhou... Já osobně bych do toho nedal ani toho samce...

PS: skalára se tam ani nevejde... ;-)

Edit: Aha, tak to jsem přehlédl, myslel jsem, že to chceš do té 12ky... Už to vidím... stydim

Tak jako tak na skaláry zapomeň, ta začíná někde nad 100l a neonky jsou ryby hejnové a plavci, také nelze doporučit... V tomto objemu bych zůstal u toho beťáka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 19:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Gabinek
Do tak malého akva na neonky a skaláry zapomeň. K beťákovi jsou dvě žanský dobrý, ale pokud se vytřou, tak taky dobrotu dělat nebudou. Co se týče filtru, tak to je trošku i loterie, někdo koupí filtr a neslyší ho a někdo koupí ten stejný a je hlučný. Určitě to je většinou špatnou instalací, ale i hlučné filtru jsou. Je dobré, že se dřív ptáš. Udělej si prezentaci a pročti si o rybách a jak založit akva, určitě se dobrých rad dočkáš. Hlavně žádný spěch ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 19:01 Gabča – Nové akvarium pro Bettu, jaké společníky?
Dobrý den,
nyní mám akvarium - 12 litrů se samečkem Betta, rostlinkou Alternanthera lilacina cca 13 cm vysokou, džbánem na schovávání, topítkem, filtrem a osvětlenou jen zvenčí lampičkou(rostlinka roste, horní lístky má zespodu načervenalé ale ze shora se jí tvoří hnědé flíčky, může to být nedostatečným osvětlením?). Aktuálně plánuji pořízení 50 litrového akvária a s tímto osazenstvem by mi přišlo celkem prázdné a proto by jsem chtěla přikoupit nějaké nové rostlinky, přírodní kořen, šnečky a vice druhů rybiček. Ve šnecích se vůbec nevyznám , ráda by jsem nějakého nenáročného, který pomůže čistit akvárium a co se týče rybiček tak by jsem Beťákovi chtěla přikoupit samičku(1-2?) a líbí se mi neonky a skaláry.

Poradíte mi prosím nějakou vhodnou kombinaci a počet?

Ještě mam jeden dotaz, Jelikož mám akvárium v pokoji,ve kterém spím a budu muset koupit nový filtr, nemáte někdo zkušenosti s nějakým filtrem který by byl maximálně tichý?

Předem děkuji za odpovědi, s akvaristikou nemám zatím moc zkušeností a proto se radši ptám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2015 21:19 Žena Turbínka [2558] Re: Fisherman
Nech ve 20 l jen tu bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 21:19 Fisherman – Rybky k betě
Ahoj, chtěl bych mojemu Beťákovi do dennerle 20l přikoupit společníky... Mám vybrané razborky borjneské... cca 5 kousků... myslíte že budou žít v míru? Děkuji předem za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 13:17 Muž klepáčovi [2] Re: Legioix
To vypada taky moc hezky. Do budoucna bych chtěl přímo biotop Asie a vetsi akva. Zatim mame tento mysmas, ale jeste dotaz pokud bych ted nechal stavajici osazenstvo s udrzbou 1x za 3 dny vymena vody a odkaleni mohlo by to tak byt? A nebo stacilo by dat pryc ty zvorodky a zbytek nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 12:50 Muž Legioix [574] Re: klepáčovi
Ancistrus ti sklo (ani nic jiného) čistit nebude. Neonky ne na to je to akvárium malé. Nechal bych tam jen ty Betty + Pancéřníčky a maximálně časem (až to bude perfektně zaběhlé a zarostlé), tak koupil 4 Otíky. Do té doby bych tam přidal pár Okružáků. Ten filtr bych přidal klidně ještě jeden.

btw: Když se dívám na to datum založení, tak tam v této době ještě nemělo plavat nic. Maximálně tak ti šnečci.

Ono to funguje docela dobře i se samotnýma Battama: rybicky.net/nadrze/20467
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 12:49 Muž klepáčovi [2] Re: Turbínka
No to jsem v akvaristice říkal, ze máme zivorodky. A jestli ten ancistrus tam může. Jelikož jsem chtěl nějakého čističe skel. A tam me ujišťovali ze ho tam v klidu mužů dat, to je pak těžké. Takže místo živorodek dát radši 6-8 neonek? A co místo ancika? Ampularky jsou prý taky bordelari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2015 12:35 Žena Turbínka [2558] Re: klepáčovi
A bojovnici zdárně likviduje počet špindírů v takovém objemu (živorodky + ancistrus). Máš tam ryby čistotné (pancéřníček, betta) a potom tuhle hnojící četu, pro ancistruse je to navíc malé. Partu bordelářů bych dala pryč a nahradila ji nějakým čistotným hejnem menších teter nebo razbor a pak už by to jako "bota" nevypadalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 12:22 Muž klepáčovi [2] – 54
Ahoj jak tak čtu tak se chci ujistit jestli sem neudelal botu. Máme 6 pancerniku 6 živorodek(4samicky 2 samce) 2 ancistruse a 1 samečka a 2 samičky bojovnice. To vše v 54l akva. Živorodky nemají šanci zvýšit počet protože bojovnice zdárně potěr likviduje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 04:32 R Muž romant [27987] Re: Fisherman
Odpovězeno ti bylo v předchozím příspěvku z 31.1.15, to je velmi dobrá volba. palec Jinak nepodceňuj teď kvalitu vody a denně, nebo alespoň obden tak týden měň 1/3 objemu akvária. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72?od=651