Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 09:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: XY
Však lepší parta otíků, než ancistrus. Spis bych ale pridal par sneku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 23:21 XY Re: Semtex
Otíka do 24 litrů? no Vždyť je to hejnová ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 22:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: patino
Ancistrus je moc velký, dorůstá se přes 12 cm, na tak malé AQ. A žádná skla nečistí. Lepší jsou Otocinclusi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 21:50 patino Re: obok
Ten tam samozřejmě je.XD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 21:48 obok Re: patina
Hod tam jeste ancistruse tema nic neskazis a pekne ti vycisti sklo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 21:07 Muž Dixon [13] - SumciRe: patino
Ak myslis pridat rybky tak nie.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 21:05 patino – Co k tomu?
Mám 24l akva a v něm pár beta splenders.Mám to takto nechat nebo něco přidat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 19:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Peeeta
To co se traduje o bojovnicích není z poloviny pravda a všechno co se kde píše je pravda.
Já mám zrovna několik pavích ok s bojovnicema a nikde není žádný problém.
Krmením nevím, u mě mají jednou deně mražené nebo živé krmení a jednou deně sušené. Co bych doporučil ta jsou plovoucí rostlinky. Mě se nejvíc osvědčila řečánka. Když je čas jít spát, tak bojovnice na ní spí u hladiny. Řekl bych že i všech asi 150 co mám. Moc se jim tO líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 11:41 Peeeta Re: Mrakoplash
To je škoda, tak to asi betta bude muset jít na samotku do 15 l koule. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 11:02 Mrakoplash Re: Peeeta
Nejlíp by pomohlo, kdyby sis nejdřív přečetl, že beta nepatří ke gupkám.
Teď je nejlepší řešení zbavení se jednoho druhu. Tím samozřejmě myslím vrácení nebo prodej (výměna) nebo darování někomu jinému. Případně dokoupení dalšího akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 10:56 Peeeta
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych radu, mám 6 pavích oček a jednu bojovnici pestrou v 41 litrovém akváriu, dvě z tech pavích oček jsou ještě mláďata, jedno má 2 cm a druhé tak 1 cm... Přes den si tech pavích oček ani nevšimne, ale v noci když je zhaslé akvárium, tak těm dospělým okusuje ocásek... je něco čím tomu zabránit? např. noční osvětlení nebo nějaká speciální strava na noc, zatím dostávají mražené maso jednou deně a ještě Vipan a nebo mě napadlo jestli tam nemám moc málo rostlin... přikládám fotografii akvária. Jsem začátečník, tak klidně i poraďte jak jinak zvelebit akvárium, budu rád za všechny rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 16:43 Žena datura [104] Re: Nikola
pokud chceš umístit bojovnici a drápatečku do 10l,klidně to udělej ;-) já to mám přesně takhle s tím rozdílem, že nádržka má litrů jen 9 a fungují tam spolu naprosto bez problémů. i když kdybys to nechal všechno v jednom akvárku, tak by se asi taky nic nestalo...je to na tobě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 12:10 Nikola
Takaktuální stav je že mám 7 razborek klínoskvrnných a 1 samce betty - a objednané mám 3 krevetky red cherry a jednu drápatečku. Mám 38l a 10l akvárium - jak to mám pak rozdělit aby byli všichni spokojení? Napadlo mě že rasborky a krevetky bych měl v 38l a bojovnici s drápatečkou v 10l - nebo to mám dát jinak? Nebo to snad nechat všechno v 1 akváriu a 10l si nechat pro případ nemoci nebo karantény?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 19:03 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: Nikola
To bude asi nejlepší. Pokud je vezmou zpět..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:32 Nikola Re: datura
Mám jenom 10l akvárko které chci používat na karanténu. Asi je vrátí obě a přikoupím místo nich razbory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:30 Žena datura [104] Re: Nikola
Kdybych to neříkala:-D Škoda no. Jiné akvárko nemáš? A počítej s tím, že klidně, až tu "teď hodnou" vrátíš zpátky k flegmoušovi, vyjedou po sobě znova. Ono totiž u bett velmi často platí, že na místo alfa-samice nastoupí ihned jiná. Já bych mohla vyprávět, jak se utlačovaný otloukánek proměnil v agresora. A jestli je ten tvůj samec opravdu takový flegmouš, vybojuje si výsadní postavení v nádrži podřazená samička, které tím pádem dáš prostor. u bett to totiž bez kousanců často ani nejde. musí si dát po čumáku, aby bylo jasno, kdo je tu pánem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 17:56 Nikola Re: datura
Tak jsem zjistil že agresivní je jenom jedna samička protože ta druhá (když jsem je dal na samotku) už je taky okousaná - jsem se i díval a chytl jsem ji při činu. Jednu jsem teda vrátil zpátky mezi ostatní a tu agresivní nechal na samotce - ta půjde zpátky do akvaristiky jestli si ji teda vemou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 15:10 Žena datura [104] Re: Nikola
Doroste mu, hlavně dbej o čistotu vody, betty trpí na plísně.
Ale jo, samice může samce i zabít. jsou to přeci bojovnice;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 15:05 Muž hf [54] přijde na to
U těch Bet opravdu asi záleží na nátuře jednotlivých ryb. Máme ve 200l 2 samečky a 3 samičky dohromady s Gupkama, a největší okusování si všechny betty užijí od Gupek (na oplátku je okusují taky). Navzájem mezi sebou se občas straší skřelemi a zřídka po sobě beze škod chňapnou.

Menší sameček se většímu ze začátku vyhýbal zdaleka, už mu ale otrnulo a když starší bubákuje, tak se jen otočí a klidným tempem zamíří jinam. Starší za ním udělá pár temp aby se neřeklo a tím to končí.

H
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 11:46 Nikola Re: jufo
No tak tohle jsem nečekal. Asi půjdou pryč a zůstane mi v akvárku jenom samec a razborky - jejich soužití snad bude bez problémů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 11:34 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: Nikola
Kdepak, Datura tě varovala.
Někdy to může být i naopak. Já jsem si jednou koupila do skoro 40l akvárka k bojovníkovi samičku a ta mi ho úplně oškubala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 11:26 Nikola Re: jufo
Byl jsem varován že by samec mohl prohánět samičky - ne naopak. No spíš určitě to byli samičky ne? Počítám že razbory to neudělaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 11:09 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: Nikola
Byls varován, že samičky betty nejsou dobrý nápad, klidně to mohly udělat ony. A ty ploutve mu dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 11:08 Nikola Re: Nikola
Fotka k příspěvku Tak nastala úplně jiná situace. 'Do teď to bylo v pohodě a samec si samic moc nevšímal. Dneska jsem se ale probudil abych rozsvítil a vidím jak má samec úplně okousanou břišní ploutev sad Dal jsem ho do 10l akvária vedle a asi tam s takovou zůstane - je šance že mu ploutve dorostou? Kdo to mohl udělat? Samice betty nebo razborky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 19:41 Nikola Re: datura
Tak pokud bude někdo dělat bordel tak půjde do menšího akva :-D
S cm to není zase tak hrozný - myslím že jsou tady horší. Alespoň mám dost rozumu abych tam nestrkal skaláry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 19:35 Žena datura [104] Re: Nikola
No nevim no... Já jako labyrintkář bych si tam teda dvě samičky nedala ani za boha, protože vím, jak se mi honí v 96l. Ale třeba budeš mít štěstí na hodný betty :-) V opačném případě se připrav na to, že slabší "půjde z kola ven". Podle zdejšího atlasu má mít razbora klínoskvrnná minimálně 50 litrů. A podle pravidla 1cm rovná se 1l se tam taky ty ryby nevejdou:-) Takže tohle akvárko bude vyžadovat zvýšenou pozornost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 19:23 Nikola Re: Sid
Tak jsem dneska dokoupil k samci betty splendens ještě 2 samičky a 5ks Trigonostigma heteromorpha - je to takhle v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 00:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ustavprochore
Rasboru Hengelovu?! tone :)
Když rasboru, tak Espeho! rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 00:00 Žena ustavprochore [567] Re: Nikola
Chápu správně, že tam prostě chcete mít víc ryb? ;-)
Pokud ano, navrhovala bych 6 kusů rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova, ale vynechat ty halančíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 23:01 V Re: Nikola
Ano, je to jednoduché. Obzvlášť, když to myslím vážně. Nevím co všechno chceš napráskat do tak malého akvária. Spíš by nebylo na škodu zjistit si něco o těch halančících. Jsou to krátkověké a dost zvláštní ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 22:58 Nikola Re: V
To je ovšem dost jednoduché říct nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 22:23 V Re: Nikola
Nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 20:02 Nikola Re: datura
Co byste mi ještě doporučili k bojovníkovi a halančíkům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 18:50 Žena datura [104] Re: Nikola
Já ti teda řeknu můj postup, když jsem si kupovala rybičky. nejdřív jsem si koupila jeden druh, celý dny jsem seděla před nádrží a teprve, když jsem se jich nabažila, přikoupila jsem další rybičky. Mezitím se ti to uleží v hlavě, poznáš trochu jejich charakter a potom pozoruješ jejich vzájemné interakce a promyslíš si, co vlastně chceš a co by se ti líbilo. Přikoupit můžeš vždycky, ale vracet už ne.
Třeba já jsem takhle měla dva roky v akváriu jenom dva druhy rybiček a byla jsem absolutně spokojená:-) I když to už je asi extrém.
Nikam nespěchej, vyber si bojovníka, pak párek halančíků a dál uvidíš ;-) Ty druhy, co chceš jsou běžně sehnatelné, v obchodech budou pořád...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 18:41 Nikola Re: V
Dobře dobře. No a co místo těch plat k bojovníkovi a halančíkům a krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 17:56 V Re: Nikola
Lépe prosperují v hejnu a na to je potřeba prostor. Navíc se celkem snadno množí. Zkrátka dávat Platy do 30 l je IMHO hloupost. Minimálně nějakých 50 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 17:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Nikola
Nemůžete srovnávat - nádrže v akvaristice nejsou určeny k chovu rybek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 16:54 Nikola Re: V
Ono když se to veme kolem a kolem tak to budou mít lepší ve dvou u mě ve 35l než v akvaristice kde jich je přibližně 40 v 50l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 16:34 V Re: Nikola
Platy do 30 l nepatří. Těch 20 l v atlasu je hloupost. Nezapomínej, že dorůstá 6 cm (samička, sameček trošku míň), k tomu je to čuňátko (jako většina živorodek) a navíc to není žádný lenoch. Rozhodně bych pro ně nedoporučoval nic menšího, než 50 l (řekněme klasických 60×30×30 cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 16:08 Nikola Re: DeathAngell
No 30l je pro trojku - podle atlasu - když tam dám párek ta by to snad neměl být zase tak velký problém. A pokud počítám 1cm rybí délky v dospělosti na 1l tak mi to vychízí taky bez problémů :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 16:03 DeathAngell Re: Nikolka
Je tam 30L ale nezapoměn že tam máš i jine ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 15:47 Nikola Re: V
Tak ve zdejším atlasu je psaných 30l jako minimum. Take vlést by se měly - možná by stačil párek a ne trojka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 15:28 V Re: Nikola
Ty Platy rozhodně vynech. Do 30 l se ani trochu nehodí. no Halančíky neznám, ty ti musí okomentovat znalejší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 15:09 Nikola Re: V
jj mám to v plánu - zatím je tam udělané provizirní osvětlení a kryt z lepenky potáhlý alobalem takže "nefouká" ale co nejdřív to chci vyměnit za něco pořádného.
Plánované osazení bude z té druhé varianty: samec bojovnice, párek halančíka a trojka platy + krevetky pokud je seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 15:00 V Re: Nikola
Betta je labyrintka, takže přidej krycí sklo. Co se rybiček týká, tak bych si tam dovedl představit tak 3-4 Otíky. Ale když necháš jenom tu Bettu, uděláš líp. Samičky Betty tam nedávej, v takhle malým akvárku by to téměř určitě nedělalo dobrotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 14:26 kolcun2 Re: Nikola
Ked krevetky pridaj aj nejake rastlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 13:38 Nikola Re: kolcun2
Ryby už žádný - spíš bych chtěl přidat pár krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 13:31 kolcun2 Re: Nikolka
V pohode, ale viac u nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 11:23 Nikola Re: iblik
No a co třeba varianta - samec bojovnice, párek halnčíků a trojka platy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 01:18 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Nikola
Np nevím, ale ty betty ty spíš 1 samec+ 2-3 samičky. Já osobně bych nechal pouze samečka. Můj sameček než sem dodal samičky byl klidnej ale jak sem dodal samičky tak začal bejt neklidnej :-d (nevím jak to popsat) a ty začly dělat prostě bordel,ale betta je jako člověk každá je jiná sice se to dá říct i u víc ryb ale u betty to platí 100%

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72?od=1501