Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2012 09:04 fiona901 – hledá se chovatel
lidi neznáte někdo chovatele afrických cichlid v Úvalech a okolí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2012 23:59 janekcz – založení nového aqa
Dobrý večer,budu zakládat aqa 4ool s tlamkama,můžete mi prosím poradit co do něj vložit ať se mají dobře?Myslím tím kolik cca skalek,rostliny,dno atd.Předem všem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2012 20:00 1979jarmil Re: Bangarang
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2012 19:57 JagerMaister
anubias má v celku tuhé listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2012 19:53 1979jarmil
ahoj
jakou rostlinku do akvarka,aby tlamkam nechtnaa?diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2012 17:10 JagerMaister
ďakujem za super postrehy,
hr: krásne napísané ako z Discovery - zaujalo ma to, rozhodol som sa že to nechám asi tak, nech dorastú a potom sa ukáže .. :)
gringo: tak sa pekne najedla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2012 12:46 gringo Re: Bangarang
Jednu samici Fryeri u mě v akva jsem viděl jak se "třela" sama se sebou. Natřepala se, vyprdla jikru a vzala ji do tlamky. Podle mě, je to možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2012 21:40 JagerMaister
ahojte potrebujem radu
v akváriu mám 4 ks Sc. fryeri ,,ahli,, kúpené spolu, teraz majú 7cm, len je tu malý problém, ryby sa vytierajú ( nikdy som ich neprichytil ale nosia) ale stále nosí len jedna samica ... ale ikry nosí max. 2 dni potom ich požerie, je možné že mám v akváriu 4 samice ? všetky sú na jedno kopyto, ani na jednej rybe nevidno samčie znaky - žiadna nie je modrá ako sú samce Fryerov a všetky 4 majú zaoblené plutvy ako samice .. taktiež majú kopu ikerných škvŕn
JE možné že sa samica vytiera sama bez samca a neoplodnené ikry potom požerie? raz som videl také video na YT

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   08.06.2012 11:33 moortescha
máme párek těch tlamovců pestrých a cca před měsícem se nám třeli o kámen, samička si poranila ocas, měla červenou skrvnu na ocase. Rybka ležela bokem na dně akvária a my jsme mysleli, že do rána nepřežije. Pořád měla ale dost síly, aby se ,,doplazila" do úkrytu, tak jsme ji nechali být. Po cca 3 dnech, kdy byla zalezlá a ostatní ryby ji neustále jako hlídali, jí začal ocas po kusech odpadávat a konec těla porostl keříčkovitou bílou plísní. Akvárium jsme léčili protiplíňovými přípravky a solí, plíseň zmizela, ale rybka přišla tímto úrazem o dobrou polovinu těla. Nyní je pořád zalezlá u hladiny za topítkem a její partner, který právě přemisťuje štěrk na ni nesutále naráží, a zahání ji do kouta a často ji kouše. Nevíme, co dělat. Tu poloviční rybku se nám zabíjet nechce, když tak bojovala o život. Je ale evidentně ve stresu, když je neustále zalezlá. A ten její samec ji to tedy vůbec neulehčuje. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 07:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
Jo aha, pestrý je auratus smich no jo to jsou ty české názvy. No nejspíš dělá to samé, ale mně se třeli většinou na tvrdém podkladu...Narozdíl od těch multicolorů, kteří to rádi dělají na písku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: moortescha
Je-lito opravdu P.multicolor, tak si upravuje trdliště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2012 20:16 moortescha
Dobrý den,

máme doma akvárium tlamovců a jeden - tlamovec pestrý nám začal přemisťovat štěrk. Vynáší ho z jeskyně a tvoří hromadu o kousek dál. Nevíte, proč to dělá? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 21:50 lexxxa – THX
A ksakru, ty C.moory z akvária nemůžou, jsou to lásky mojí přítelkyně :-D myslel sem, že bych měl jako že víc druhů, byrev a tak, aby to bylo pestré.Myslim že nejlepší bude si všechno nastudovat, a pak asi zkusit navrhnout svoje složení, a dát vám to ke schválení.Nechci to řešit metodou pokus -omyl. Děkuji za info a určitě tě oslovim sz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 22:26 lexxxa – Co do akvária
Koupil sem si 116 litrovej komplet, že budu mít neonky a tak, ale než mi akvárko po měsíci uzrálo a já šel pro první rybky, přehodnotil sem co chci a rozhodl se pro tlamovce z malawi :-D. koupil sem si teda melanochromis maingano 3x, Cynotilapia afra 1x klučina a nakonec Cyrtocara moorii 3x. Hrdě si je přines domu a vypustil je :-D. No a pak studoval a na co sem narazil? Mám malé akvárko :-D, takže další cesta do akvaristiky a objednat větší...
Takže jak se věc má teď?
V ložnici mam 116ku, ve který jsou stále tyto rybky, v předsíni mam prázdné aq 150x50x50 float 1.Celá věc se zkomplikovala tím, že se budu za měsíc stěhovat, tudíž nemá cenu aq napouštět a rybky musí vydržet v malém. Pozadí vyrobeno, lávové kameny nakoupeny a filtr se vybírá ( můžete poradit, obsah aq je po odečtení materiálu 340L)
Jelikož už nechci znova udělat chybu, chci se Vás profíku zeptat, co by jste mi doporučili k nim za rybky a v jakém množství, ať mam čas si to nastudovat.
Moc děkuju za ochotu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 12:48 Muž p7701 [331] - Labyrintky
asi zas jen tlamovce max. ancistruse někdo má s nima kančíky ale já to nedoporučuji je to jiný biotop a maj uplně jiné nároky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 12:44 1979jarmil – tlamovci
dobrý den
poradí mi někdo,jaké jiné rybky mužu dát mezi tlamovce?diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 11:52 JagerMaister
ok vďaka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 22:04 Muž p7701 [331] - Labyrintky
ano kříží se jim je to jedno jakou mají barvu stále je to jeden druh,ale to jsi asi pochopil sám at se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 21:28 JagerMaister
zdravím, potrebujem si niečo ujasniť ... mám tlamovce metriaclima esherae var.Disco blue a red red... krížia sa tieto variety ? (asi je to blbá otázka kedže sú obe metriaclimy ale ... informujem sa)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.04.2012 04:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: seic
S těmi deklaracemi obsahu to má každá značka jinak a už vůbec přece nelze tvrdit,že je Dajana lepší než Sera, Petr lepší než Pavel apodobně. Co lze odlišit, to je krmení pro akvária zájmová a krmení pro chovné ryby v produkčním chovu. To pak člověk řeší čím krmí... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 21:11 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: scorpion075
- presne tak, kdyz se ta banda nahrne k hladine a cistim kryci sklo od vlocek/granuli, bez problemu ochutnavaji i prsty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 19:41 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: seic
Upřimně, značku jsem nikdy neřešil. Krmil jsem snad už všema možnýma značkama dostupnýma na trhu a žádný rozdíl vlivu na rybky jsem nepozoroval. Co se týká chuti rybek, tak skočí snad po všem i po prstě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 15:05 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: scorpion075
- vlocek se Spirulinou jsou XY druhu od XY vyrobcu ;-) napr. planuji vyzkouset Tropical Bio-vit
- kdysi jsem hledal, v cem je Sera Flora tak "zazracna", dostal jsem nakonec odpoved az primo z Nemecka, prekvapive podle slozeni byla Sera Flora "horsi" nez ceska Dajana Flora (obsah spiruliny, proteinu atd.) ;-)
- nakonec je ale jedno, at si kazdy krmi cim chce, hlavne kdyz to rybam chutna, dari se jim a neskodi jim to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 13:16 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: fido16
Na různých burzách se prodávají spirulínové tablety či vločky. Taky velmi vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:47 Muž fido16 [631] Re: seic
Ok tak jim budu dávat tu seru. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:24 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
- vetsina prispevatelu z oblibeneho CZ fora by ti rekla, ze u toho mas zustat, protoze Sera je nejlepsi
- ja Mbunam a Haps zkrmil hodne - od Dajany po Hikari - a zadny "bloat" jsem nikdy nevidel
- na zpestreni bych jim spis hodil mrazeny cyclop/dafnii
- u me to je naopak, Sera Flora me teprve ceka ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 19:00 Muž fido16 [631]
čauy chci se zeptat ohledně krmení pro maingano a Labidochromis caeruleus. Používám jako krmení sera flora sera san a granugreen. Krmivo pomalu dochází tak se chci zeptat jaké JINÉ krmivo pořídit ať nežerou jedno a to samé. Samozřejmě čerstvou zeleninu dávám o to mi nejde. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 18:29 scipper
krevet maaaaam :-D
taky myslim, ze malawi by mohlo "navstevu" prijmout, jestli se servou tak kylb :-|
ale radsi se ptam, tlamovce jeste tak neznam no.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 18:20 JagerMaister Re: scipper
nie je škoda tých krevetiek .. myslím si že 70l není moc pre pár týchto ryb, k malawi sa nehodia ale videl som pri malawi aj nigrofasciátov tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 16:28 scipper
ahoj vsem
pred tydnem jsme poridili 250l i s paradni kolonii "lombardaku" puvodni majitel tvrdil, ze mu sezrali i ocelaty a u nas si mezi nima zvesela plavou pavi ocka, ktery jsme jim tam dali jako "mlsku" na uvitanou...
a ted k memu dotazu: mam odrostly zdravy parek akar modrych (samec cca 15cm) potrebujem uvolnit jejich akvarium (pretesneni) myslite, ze se s tema tlamovcema snesou??? nebo je radsi mam dat do mensiho (70l) a nechat je vyzrat krevety a pavi ocka (jsou jako krmeni)........
dik za nazory ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 12:23 Muž jozkablack [0] – jozkablack
Samozřejmě myslel tvé rybky budou mít krásné mladé.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 18:41 Muž p7701 [331] - Labyrintky
nemas tak je to spravne budes mit krasny mlady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 18:35 Žena HankaV [0]
A nemám teď jiný druh samce a jiný samice? Ty původní totiž fakt vypadaly jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 18:30 Muž p7701 [331] - Labyrintky
opravdu jsou to saulosi samci jsou spise modrosedi a samice oranzove oni sami kolikrat nevi co prodavaj dam si te do pratel kdyby jsi chtela poradit ozvi se palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 18:26 Žena HankaV [0]
No právě, taky mi to připadá divné. A ty co jsem kupovala předtím s tím samcem (umřely mi na nějakou nemoc) byly sice taky oranžové, ale rozhodně ne tolik. Na hlavě a ploutvích byly modré. Kupovala jsem je ale v tom samém obchodě, tak by bylo divné, kdyby to najednou byl jiný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 18:22 Muž p7701 [331] - Labyrintky
ted jsem se koukl na tvuj profil jsou to pseudotropheus saulosi a to je jejich plne zbarveni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 18:20 Muž p7701 [331] - Labyrintky
uz to musi kazdou chvily vypustit ja je teda klepu ale myslim si ze kdyz ji chytis do sitky tak je vyplivne jsi si jista ze to je elongatus nesedi mi tz barvy samice nejsou oranzove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 17:52 Žena HankaV [0]
Chtěla bych se zeptat na pát věcí o Pseudotropheus elongatus. Jedna samice mi nosí jikry, ale zdá se mi, že už nějak dlouho, teď je to přesně 3 týdny a 2 dny. Je už dost hubená, mám o ni strach. Jak dlouho je má nosit? A taky bych se chtěla zeptat kdy se tyto rybky vybarví do modra. Zatím je vybarvenější jen sameček, ale taky ne moc. A samice jsou úplně oranžové. Samce mám přibližně 5 měsíců, samice tak o měsíc míň. Jak byly staré předtím nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 22:56 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: snickers
Na podobný dotaz jsem odpovídal tady rybicky.net/forum/3353 . Tak na to jukni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 10:11 Muž snickers [0] - Tetry – Založení Tanganiky/ Malawi
Ahoj Všem.
Mám akva 90x 40 x 50 (š,h,v). Původně to měla být amazonie, ale nedaří se mi s kytkama, navíc se špatně čistí atd. Jelikož máme doma velké (400l) malawi, které je spolubydlícího, rád bych si založil něco podobného. Mám představu akva celé vyčistit, odstranit zbylé kytky a písek, nechat kořen a pozadí, dosypat světlý písek, vložit velké oblázky, popř. skrýt někde vzduchovací kámen. Filtraci mam na 200 l, osvětlení víc než dobré. Akorád bych potřeboval poradit co za ryby do 160l, děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2012 08:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: milusblahus
Ideální nádrž pro říční tlamovce Pseudocrenilabrus... smich ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 08:06 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: milusblahus
S takovou litráží je lepší klasické tlamovce z malawi nedávat. Tlamovci potřebují prostor. Nádrže tohoto tipu začínají někde od 250L nahoru. Nechceš zkusit tanganiku? Tam si můžeš vybrat z několika menších šnekáčů.
90% začínajících akvaristů si to stejně nakonec zkusí po svém a nacpe mbuny i do sklenice od okurek. Pokud nebudeš vyjímka, tak zkus nějaké mírnější tlamky jako Labidochromis caeruleus, pseudotropheus saulosi či některou z aulonocar. Držim palce abys nemněl s rybama víc starostí než radostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 22:28 milusblahus – osadka
Prosím vás poradi mi někdo s osadkou?mám 160l.akva ,ale mám tam uděláno pozadí tak je tam asi 120l
čistý objem .moc se mi líbí tlamovci,tak doufam že se nějaká varianta najde.děkuju za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 21:51 Muž fido16 [631] Re: p7701
Aha tak uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 21:34 Muž p7701 [331] - Labyrintky
neni to pravidlem jsou samice ktere odnosi i na poprve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 19:59 Muž fido16 [631] Re: scorpion075
:-D aha tak tj. Tak uvidím jak se to vyvrbí jsem ale zvědav jak to dopadne třeba na potřetí zda už z toho něco bude. Jinak díky všem za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 16:06 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: fido16
:-( Hrozně nerad ti to píšu, ale ani ta nemusí vyjít. Na druhou stranu tlamky do toho buší jako králíci. Tak pokud mají chuť být rodičema, jistě se brzy dočkáš. Kdysi jsem dokonce někde na fóru četl téma "jak udržet počet tlamovců, hrozně se mi množí?" :) . Někteří mají holt starosti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 16:00 Muž fido16 [631] Re: scorpion075
Aha tak tj. V tom případě si nebudu dělat iluze. A budu čekat na další snůšku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2012 15:57 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: fido16
Hr chtěl asi jen říct, že se nemáš příliš těšit na mladé. Tlamky(jedno jaký druh) zpravidla o první snůšky přijdou dřív než se z nich něco vylíhne. Jikry spolknou nebo jsou neoplodněné. Druh tlamovce byl uveden spíše pro upřesnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 15:04 Muž fido16 [631] Re: hr
Ryby jsou staré cca 6 měsíců jde o první výťer. A vím jak se moji tlamovci jmenují. Ale podle fotky to zkušený chovatel pozná aniž bych napsal jméno.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353-tlamovci--chov?od=651