Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 12:34 Muž endus [21]
Viděl bych to na melanochromis auratus alias tlamovce pestrého. Ale opět s jistou rezervou ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 12:32 Muž endus [21]
Viděl bych to na melanochromis auratus alias tlamovce pestrého. Ale opět s jistou rezervou ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 10:48 Anonym
Fotka k příspěvku tohle je pokud se nemýlím tlamovec pestrobarevný či černoploutvý??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 10:45 Anonym
A jinak všem moc moc děkuji :o))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 10:44 Anonym
Fotka k příspěvku tady mám ještě jednu lepší
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 10:36 filipo
Kančíci perleťový a červenooký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 10:16 slada
jj kančík perleťový...druhou nepoznám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 10:12 Muž endus [21]
Omlouvám se, jasně že perleťový ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 10:09 RAP
Ta pruhovaná je Heros asi severus, ty modré jsou kančíci perleťový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 10:04 Muž endus [21]
Ahoj, nejsem žádný odborník, ale řekl bych, že nejde o tlamovce, ale o kančíky nejspíš smaragdové. Ale určitě vydrž na nějaké fundovanější znalce ryb. Toto je pouze můj názor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 09:44 Anonym
Máme v akváriu jednu tu do žluta a tři ty domodra. Je to asi tři dny co se nám na jednom kameni objevilo spousta malých vajíček jsou tmavé a zbarvují se postupně dobíla či žluta, jedna z těch modrých se chová jako by je hlídala. Jsem začátečník proto se ptám. Mysleli jsme že nosí mladé v tlamičce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 09:41 Anonym
Fotka k příspěvku ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 09:40 Anonym
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 09:39 Anonym
Fotka k příspěvku ještě mám tyhle fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 09:30 Muž A2C [25] - Sumci
nie asi ale aj zmazali X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 09:27 Štěpán
Ty další fotky si dej sem pomocí "přidat reakci", ostatní založená témata ti asi smažou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 09:17 Anonym – O jaký jde druh tlamovce???
Fotka k příspěvku Prosím mohli byste někdo pomoci co jsou zač tyhle dva druhy??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 10:19 Muž Jammes [72] - Afrika
měly by mít pouze tmavou tlamu, ty fleky na těle by měly vymizet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 09:52 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Takže už budou stále tak tmavé na hlavách a flekaté po celém těle? Pomohlo by pouze přemístění do většího AQ?.. tak to mě trochu mrzí, to jsem nevěděla..ale stejně, se chovají naprosto perfektně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 13:17 Olin – Moje zkušenost.
Při pohlavním dospívání mi ztmavly na celé hlavě. Přesto po přesunutí z 300 litrů Malawi do 900 litrů Tanganika - lepší filtrace atd... Barva se vrátila na čistou oranžovou a černá hlava se změníla také. Možná je někdy patrné mírné jemně modravé zabarvení, ale původní černá se úplně ztratila. Že by vliv NO3? Rybky jsou naprosto čisté. V původní třístovce s Malawi rybami byly černě flekaté po celém těle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 21:40 jonathane
2 Wladys...naprostej souhlas s tou koretrou, jen jsem si nemohl vzpomenout, jak se jmenuje smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 20:48 Muž wladys [291] - Cichlidy
Místo patentek používej raději koretry.artemie je taky ok,ale podle mě vhodná spíše pro potěr...je příliš malá. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 20:09 jonathane – re
Marti..to je normalni jev...ale tech patentek bych se vyvaroval. Zkus krmit artemiemi. Ty patentky nadelaji rybam paseku v travicim ustroji. Sam sem s nimi mel jen same potize.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 19:51 Muž Jammes [72] - Afrika
je to normální, v dospělosti mají tmavší tlamy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 13:56 Žena smallmartine [14] - Rostliny – Neolamprologus leleupi mě tmavne
Ahojky, tak Neolamprologus l. mi tmavne, když jsem si je kupovala, byli všichni kanárkově žlutí a teď mi dva z nich začali pomalu černat, hlavně na čumáčkách. Je to normální nebo jim něco chybí? Krmím je 2x denně SAK Energy nebo patentkami. Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 00:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Souhlas s Wladysem,čím delší nádrž,tím líp,ale to platí obecně u všech ryb. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 00:27 Muž wladys [291] - Cichlidy
Výška stačí 40cm..zaměř se raději na tu délku a hloubku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 20:14 xena
Diky kluci snad se to podaři dostanu jenom ty yelow tak snad v tom nebude problem a nadrži mam několik tak nějakou uvolnim a co vyška to je jedno,
tak se mějte a ještě jednou dik ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 00:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy
To Wladys-Myslím si,že jsme se nakonec shodli.Ano,přiznávám,že mi tam chybí"Nádrž minimálně 200 l,lépe víc",speciálně u Aurátů,bych ale doporučoval pouze 1 samce.U Yelow,na 200 l můžou být při dobré členitosti nádrže i 3 samci.Obecně platí,čím agresivnější druh,tím méně samců.Ale to je myslím logické.
Ještě jednou,neradil jsem,ani jsem nedoporučoval.Jen jsem napsal,že tlamovce mohou za zachování podmínek pro chov,chovat i mírně pokročilí akvaristé,kteří si o dané rybce něco přečtou potlesk .Jo terčovci,to je jiná piplačka. :-)
Takže snad souhlas...? ;-)
Xeno hodně štěstí s chovem,i odchovem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 23:35 Muž wladys [291] - Cichlidy
Romy..to o těch prodavačích sem myslel v to smyslu,že radíš hned nějaké druhy ryb aniž bys věděl jakou má nádrž..... v tom je podle mě kámen úrazu.Takže pokudmáš xeno větší nádrž dejme tomu 200-250 litrů s délkou dna aspoň 100cm jdi klidně do toho,ale pamatuj si hlavní a zásadní pravidlo...MBUNY JEN VE VĚTŠÍCH SKUPINÁCH OKOLO 8KS/druh!A samozřejmě,čím větší akva tím lépe. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 19:41 xena
no kluci zase se k vuli tomu škorpit nemusite.ja se chtěla jen zeptat na nazory a jak je to s chovem.a u tlamovcu bych byla začatečnik. chtěla bych skusit chovat i něco jinyho.zatim chovam skalary akary hněde,ancistrusi aty se mi zatim daři docela dobře.tak bych rada něco naročnějšiho a rada bych rady skušenějšich kdo to chova .v prodejně je to nic moc řeknou cokoli aby to prodali nevim jak jinde ale tady u nas to tak bohužel je.
tak se zas ozvěte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 15:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Za 1. nikomu nic nedoporučuji,pouze jsem psal,že odchov je snadný.Předpokládám,že si o chtěné rybce něco přečte.

Za 2. v době,kdy jsem se tlamovci zabýval,jsem měl 5x200 l nádrží,v každé 1-2 samce(podle agresivity)a 5-10 samic,+200 l,250 l-dekorační.

Chované druhy-Pseudotropheus zebra,Labidochromis caeruleus yelow,Melanochromis auratus(250 l- 1samec,2 samice,hodně členitá nádrž),Labeotropheus trewavasae a Pseudotropheus lombardoi.

Za 3.Nevím proč ti připomínám akva prodavače,můj názor ti nevnucuji,ale při zachování podmínek pro chov,to náročná rybka není.Ani pro méně zkušeného akvaristu.A o tom byla myslím řeč.O začátečníkovi tu nebylo ani slovo.



Mimochodem,za asi 5-6 let chovu tlamovců,jsem odchoval kolem 500 mladých,brali mi je v Praze na Lukách.Až mi je nechtěli brát,zrušil jsem chov a přesedlal na terčovce.Postávat na burzách,se mi opravdu nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 00:32 Muž wladys [291] - Cichlidy
Romy můžu se zeptat kolik už si odchoval tlamovců a v jak velkých nádržích?Radíš tady začátečníkovi melanochromisy a ani nevíš jak má velké akvárko....promiň,ale tvou odpověď neberu.Hodně mi tvá odpověď připomíná dokola omílané odpovědi pánů prodavačů a prodavaček v akvaristikách... :-O no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 22:35 xena
diky za rady a nazory ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 12:19 Muž Jammes [72] - Afrika
chov je sice snadný, ale je potřeba dodržet podmínky pro chov těchto ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 00:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Naopak u těchto rybek je odchov velmi snadný,samozřejmě při zachování základních pravidel,1 samec,2-6 samic,dobrá filtrace,čistota vody...Stejně tak Pseudotropheus,Cynotilapia,nebo třeba Melanochromis.Malawi je obecně jednodušší,než Tanganika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 23:23 Muž wladys [291] - Cichlidy
..máš chybný název ryby...vše podstatné o chovu najdeš třeba zde myfish.akvamalawi.com/… pokud si začátečník ,tak se do afriky raději ještě nepouštěj a zkus nějaké "obyčejnější" ryby. ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 23:18 xena – libidochromis yelow
dobry den mohl by mi někdo poradit s chovem těchto rybiček

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 22:08 Matúš – Tlamovci
Tak teda ďakujem... ;-) Vwlmiste mi pomohli.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 23:26 Muž wladys [291] - Cichlidy
Žlutý je podle tvaru těla a hlavy nejspíš nějaký Melanochromis...barva by odpovídala mladým rybám nebo samicím...buď johani nebo interuptus.

Ta druhá ryba je Cynotilapia pulpican mladý ještě né plně vybarvený samec...prodává se taky pod obchodním označením Pseudotropheus "Kingsizei" a taky pod nesprávným označením Cynotilapia afra....ikdyž to není ani jedna z forem afer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 18:24 Matúš – Tlamovci
No ten žltý by to mohol byť, ale tieto dve ryby som nekupoval spolu... takže nemusia byť pár... okrem toho p. saulosi má chrbtovú plutvu čiernu a ten môj ju má bledučko modrú. a aj chvost je iný. ale môže byť možno že je ešte mladý... tak teda ďakujem... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 09:28 pavel
řek bych, že to jsou Pseudotropheus saulosi, žluté samička a modrá sameček
viz : www.cichlid-forum.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 23:00 Muž Michal J. [37] - Rostliny
podla mna Pseudotropheus zebra yellow ten zlty a Pseudotropheus zebra asi mbuna ten druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 22:17 Matúš – Tlamovce
...tak neviete.... prosím... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 19:33 Matúš – tlamovec
Fotka k příspěvku a tu druhý..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 19:33 Matúš – Identifikácia tlamovcov
Fotka k příspěvku Potreboval by som určiť druh dvoch tlamovcov. Fotky nie sú bohviečo ale dá sa... tu je prvý
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 19:40 Muž Jenda [2] - Amerika
no menim tak jednou za tyden cca 40L . v predchozim prispevku jsem se spletl mluvil jsem o NO2 ktere neni ani 0,1... hrotocelce jsem vylovil a nasadil vlockove krmivo pro tropheusy ,tak uvidim. koreny se mi vytahavat nechteji ,tak jeste chvili pockam snad se to zlepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 23:33 Muž wladys [291] - Cichlidy
No3 neměřitelné je trochu divné..jaké je NO3 na vstupu?Jak dlouho je nádrž založená?Jaká je hodnota NO2?
To krmení určitě změň.Ph je tak na hraně..takže já osobně bych vyndal i ty kořeny a místo nich dal kameny....trofíci budou jen rádi. ;-)
Ještě se zeptám jak často a kolik měníš vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 20:39 Muž Jenda [2] - Amerika
diky za pomoc... tak jsem meril PH 7,7 NO3 takrka nemeritelne , takze mim problemem v teto chvili je asi to krmeni ktere tey zmenim.budu se tedy muset zbavit tech hrotocelcu co jsou snimi v nadrzi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 08:51 Baset
Pro tropheuse je základní podmínkou pro zdárný vývoj kvalita vody a krmení vhodné pro tropheuse. Změř parametry vody, kořeny již byly zmiňovány. Kouknul jsem do prezentace nádrže a zhrozil jsem se při čtení čím krmíš. Ještě že nemají ryby ruce. Je zázrak, že ještě žijou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353-tlamovci--chov?od=1251