Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 17:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hanzys
Asi by stacila i 30W zarivka T8 (nebo ekvivalent), ale spis bych to udelal na dve (nebo aspon se sanci druhou domontovat), protoze pod 2x30W uz i neco nenarocneho mimo ty Anubiasy muze rust, a taky kdyby se Ti toho svetla zdalo hodne malo i pro Tve oko, muzes pridat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 16:45 hanzys – dotaz
Jaké osvětlnení by jste mi doporučili k tlamovcům do 200l akva když bych tam měl max. anubiasy? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 14:44 Muž sasula [274] Re: wladys
ten jsem tam dal jako bonus, ze spada jeste do litraze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 14:24 Muž wladys [291] - CichlidyRe: masu
masu napsal: moc díky.
nevíte o nějakém chovateli či akvaristice kde pestřence koupit? Praha

Pokud by ta 115 byla dostatečně dlouhá dejme tomu 90cm či tak nějak kolem dalo by se uvažovat o zajímavějších a trochu větších šnekáčích Lepidiolamprologus meeli a nebo hecqui. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 14:22 Muž wladys [291] - CichlidyRe: sasula
Daffodil není šnekáč. Tahle ryba se vytírá do jeskyní, ne do ulit.
rybicky.net/atlasryb/pestrenec_skvely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 12:46 Muž sasula [274] Re: masu
můžete zkusit jednoho..------------------------------------ a nebo kontaktuj clena mates69 a ten ti poradi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 12:01 masu Re: sasula
moc díky.
nevíte o nějakém chovateli či akvaristice kde pestřence koupit? Praha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 10:44 masu – Akva tanganika 115L - pestřenci
Dobrý den,
o pestřenci tzv. "šnekáče" se jedná konkrétně o jaké druhy?
Zvažuji založení akva (115L) právě pro pestřence "šnekáče".
Moc děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:25 Muž sasula [274] Re: hanzys
z osobních zkusenosti ti doporucim. Exterak...

Treba TetraTecEX1200 pro 200L bude stacit... s tlamovcema...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2014 16:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hanzys
K At-202 bych doporucil biomolitan 10x14x30cm. Pokud jim protahnes tak 400l/h (cerpadlo by melo zvladat papirove zhruba 2x tolik, coz tady tak nejak je), mas to obecne vhodne dimenzovano pro dobrou nitrifikaci a 200l akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 16:31 hanzys Re: hanzys
A nebo mám použít jiný filtr pro tlamovce nebo bude dostačující ten atman at 202+biomolitan? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:23 hanzys Re: sasula
Dobrá tak půjdu do té at 202 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:04 Muž sasula [274] Re: hanzys
u tlamiku se koukej min po AT 202... když by si dal větší akva což doporučuji tak AT 203
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:00 hanzys – Dotaz
Zdravím bude do 200l akva stačit k tlamovcům filtrační hlava atman at 201+ biomolitan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 13:27 Muž Mislow [304] Re: wladys
OK, souhlasim, mel jsem poznamenat, ze se jedna o aulonocary, ktere patri k tem mirnejsim. Ted mam dokonce v akvu vic samcu nez samic, protoze se jich nemuzu zbavit a v minulosti se mi podarilo odchytnout vic samic a udat do mistni akvaristiky. No, zrejme mi je vezmou v jednom ksefte o trochu dal, tak si budu muset udelat cas a zajet tam. Tlamovci mezi sebou jsou v poho, ale jde mi hlavne o mrenky, zuzil se jim po premnozeni tlamovcu prostor a i kdyz mezi nimi nedochazi k zadne interakci, tak prece jenom uz nelitaji po celem akvu. Pokud to tak bude dal a budu mit problemy s odbytem, tak dokonce uvazuji tlamovce zrusit uplne, i kdyz bych nerad, mam je prece jenom uz par let ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 13:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: masu
Také kolem venkovských hřbitovů jich bývá spousta...tím myslím okrajové hřbitovy, ne Olšany, tam jsem to nezkoušel... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 10:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: masu
Jestli Ti vyhovi hlemyzdi ulity, pak bych vedel.

Dojed na Nadrazi Branik a vem to pesky Udolni ulici, to je od nadrazi pres prejezd a pak od Branickeho pivovaru do kopce. Po leve strane se vzdycky najde spousta hlemyzdu a prazdnych ulit. Ne primo v tom lesiku hned za pivovarem, ale kousek vys.

Netrvdim, ze jsou tam toho mraky, ale chodival jsem tudy a vzdycky mne par ulit primo prastilo do oci, aniz bych je hledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2014 10:39 Muž wladys [291] - Cichlidy
Veroniko, Veroniko....tohle nemůžeš snad ani myslet vážně. Okamžitě ty ryby odnes zpět. Info o těch rostlinkách a filtru vůbec, ale vůbec nemůžeš brát vážně v nádrži s takovýmato rybama...já bych si to bez filtru nelajznul ani v mé totálně zarostlé nádrži s krevetkama a jen skupinkou mikrorasborek, natož takové to ryby. Když tak čteš, přečetla sis jistě i jakých tyhle ryby dorůstají velikostí a jak jsou teritoriální, že se nechovají v párech a spostu dalších velmi důležitých informací.... nebo snad ne????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2014 10:29 Muž sasula [274] Re: Veronika
1. chyba - neznalost
2. chyba - malé akvárium
3. chyba - jen pár tlamovců
4. chyba - nemáš filtr
5. chyba - nezajeté akvárium

řešení:
nejlepší - dej inzerát že daruješ tlamovce... (pokud si z prahy tak zavolej a vezmu ti je k sobe)
kup správné akvárium - min 300L (nenech se zmást že jsou teď malé velmi rychle rostou)
k tomu akvárku odpovídající filtr(vybirej v kateforii 500L+ (min 1000L/h)
a od jiného akvaristy sezen bordýlek z filtru(bakterie) pro nastartování tvého...

teď aspoň 2x denně měn vodu(aspoň polovinu nádrže)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2014 10:27 radim Re: masu
běž do obchodu příroda...ani sníh není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2014 10:10 Macrosek Re: Veronika
tak rada je jednoducha. to akvarko zrus! Do 18 litroveho akvarka davat tlamovce... skoda reci :( precti si tady nekolik vlaken k tlamovcum i k filtru a pak jdi do akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 10:04 Veronika – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Je to nutné.
Založili jsme si s přítelem akvárium, je malé max.18 l. Máme tam 2 tlamovce černoploutvé. V akvárium nemáme filtr, protože jsme se dočetli že když mají živé rostliny filtr není potřeba. Prosím moc o radu, co s tím, jestli máme dát filtr nebo alespon takový ten ovzdušovač.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 09:56 masu – Pestřenec kroužkovaný
Dobrý den, schání ulity pro pestřence kroužkované. Nevíte náhodou, kde koupit/sehnat? Jsem z Prahy. Moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 09:12 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Designer
Designer napsal: Ohledne te tvrdosti vody, dlouho jsem si myslel, ze Malawi je o tvrdsi vode, ale pak kdyz jsem si neco precetl, zjistil jsem, ze v Malawi tvrda voda neni.

K precteni treba zde:
www.aquapage.cz/…

Clovek se stale uci...


Designere, to, že není v Malawi tvrdá voda(celková tvrdost) vím, ale já tady mám vodu extra měkkou, tak měkkou, že mám díky tomu i nestabilní PH. Proto ta sůl a soda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 08:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wladys
Ohledne te tvrdosti vody, dlouho jsem si myslel, ze Malawi je o tvrdsi vode, ale pak kdyz jsem si neco precetl, zjistil jsem, ze v Malawi tvrda voda neni.

K precteni treba zde:
www.aquapage.cz/…

Clovek se stale uci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:36 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Macrosek
Macrosek napsal: ahoj, dotaz. Davate do svych akvarii malawi sul po vymene vody? Ja tedy ne, vse v pohode. Jen vim, ze nekdo dava.
Obyč NaCl nemá smysl preventivně dávat. Něco jiného je, když někdo přidává do Malawi(Tanganyiky) sůl pro možská akvária z důvodu toho, že potřebuje zvednout tvrdost vody(mnehledě na to, že tato sůl obsahuje spousty potřebných minerálů) a Sodu z důvodu zvýšení PH..... vše ovšem záleží na hodnotách vstupní vody. Opět toto nelze zobecňovat! Akvaristika je někdy docela alchymie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2014 20:32 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Mislow
Mislow napsal: Ja mel svoje tlamovce 2 + 2 po nekolik let. Chtel jsem puvodne 1 + 3, ale jak uz to tak byva, tak se z jedne samice vyklubal samec. Az na obcasne potycky mezi samci, ktere ale byly velmi kratke a koncily bez nasledku, jsem problemy nemel. I tak bych pri mensim mnozstvi ve vicedruhove nadrzi doporucil pouze jednoho samce od druhu. Klicovy je spravny vyber druhu.

Chlape, ty máš aulonocary, tam to ještě není s agresivitou tak hrozné, jako u mbun...nezobecňuj to prosím do roviny, pak je celá informace hodně zavádějící. Další věcí je, že tobě to takto fungovalo. To ale ještě neznamená, že to takto bude fungovat i ostatním. Já mám taky ve své nádrži dimidiochromisy v páru, ale to neznamená, že je to cajk a , že to budu někomu dalšímu doporučovat(radit)....vidím, že to není ok a chystám se doplnit 1-2 samice z vlastního odchovu...víc se mě tam bohužel nevejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 17:57 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: masu
udelej si tady pezentaci, pak se bude radit lip. Ja mel jednu dobu stejny problem, protoze sem mel v nadrzi moc schovavacek a ryby mi tam porad utikali i kdyz sem kolem nadrze jen prosel. Takze muze byt problem i v tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:49 Macrosek Re: sasula
ok, myslel jsem si to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:49 Muž sasula [274] Re: Macrosek
Ne... ze zacatku jsem taky blbnul... ted uz ani jedlou sodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:42 Macrosek – sul
ahoj, dotaz. Davate do svych akvarii malawi sul po vymene vody? Ja tedy ne, vse v pohode. Jen vim, ze nekdo dava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:31 Muž sasula [274] Re: masu
Hod sem fotku a aspon nejake info k nadrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: masu
Jak je velké akvárium, jaké a jak velké ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:24 masu
úkrytů mají hodně i stinných částí, ale vždy když aq rozsvítím (Glo) tak se všichni schovají do kamenů a málo kdy vyplavou ven. Myslel jsem, jestli nemám špatnou zářivku, ale asi ne. Zářivku mám klasickou běžnou Glo. Ale i tak děkuji za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:08 Muž LiborSprysl [9015]
Tlamovcům světlo vůbec nevadí. Pohybují se běžně v hloubkách od 0 do padesáti a více metrů...problém bude spíš s malou nádrží, a tudíž omezením "útěkové vzdálenosti"...příliš světla v malé nádrži= nedostatek přistíněných prostorů k úkrytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 13:04 Muž DrChila [243] Re: masu
tlamovci nemají rádi změnu světla já odtamtuď světlo odendal a bylo to vyřešené. Stejně u tlamovců v akvarium nejsou moc rostliny takže svítit nemá cenu pokud nepotřebujem řasu. Pokud jim člověk rosvítí sice se schovají ale třeba do 5 minut se začnou chovat normálně pokuď teda není moc velká intenzita toho osvětlení.
A stejně tak rágují na otřesy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 12:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: masu
Nejak jsi nam zapomel rict, co znamena rozsvitim. Prezentaci nemas, tezko hadat. Ale u Tlamovcu zas tak moc svetla nepotrebujes, tak proc jim svitis az tolik, ze se jim to nelibi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 11:58 masu – Tlamovci se po rozsvícení schovávají
Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit proč se mí tlamovci, vždy když rozsvítím schovávají?
Když shasnu, tak se chovají normálně.
Moc díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:15 Muž Mislow [304] Re: f3ar
No, mas pravdu, ze velikost akvaria je limitujici a jednodruhove akvarium je opravdu nejschudnejsi variantou. Zvlast pokud se jedna vylozene o tlamovce. Daly by se najit moznosti, co tyce jinych cichlid, samozrejme opet limitovane urc. druhy. Z tlamovcu mozna jeste kombinace druhu rodu aulonocara pro svou mensi agresivitu, ale tam zas vznika riziko krizeni..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2014 13:56 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: Mislow
to sice ano, ale myslim ze kazdy normalni clovek, by mel co nejvice vyhovet potrebam danych zivocichu a nezkouset jestli preziji toto a tamto. Jiste, ze preziji, ale proc jim to neudelat tak ,aby nejen prezili, ale taky si to aspon trochu uzili. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:44 Muž Mislow [304] Re: f3ar
Jedna se uznavane chovatele cichlid. Nepropaguji to jako obecne pravidlo, vzdy zalezi na konkretnim akvariu a druhovem slozeni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:37 Muž Mislow [304] Re: wladys
Ja mel svoje tlamovce 2 + 2 po nekolik let. Chtel jsem puvodne 1 + 3, ale jak uz to tak byva, tak se z jedne samice vyklubal samec. Az na obcasne potycky mezi samci, ktere ale byly velmi kratke a koncily bez nasledku, jsem problemy nemel. I tak bych pri mensim mnozstvi ve vicedruhove nadrzi doporucil pouze jednoho samce od druhu. Klicovy je spravny vyber druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 11:13 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: Mislow
na internetu se muzes docist cokoliv, ale kdyz se pak podivas na nadrze chovatelu, kteri propaguji takoveto rady, tak zjistis, jak uz jsem psal, ze se raci zacali zabyvat chovem zivorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.01.2014 00:31 Muž wladys [291] - Cichlidy
Nezlob se na mě, ale africké tlamovce v páru může doporučit jen člověk neznalý a nebo magor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:06 Muž Mislow [304]
Mimo jine, pokud si vzpominam na diskuse z fora na cichlids.com, tam je mnoho zacinajicich chovatelu, kteri si porizuji 55 gal. akvarko, coz je priblizne velikost, o ktere se tu bavime. Je to prave oblibeny dotaz, co za druhy si poridit. Vybavuje se mi, ze treba cichlidy z jezera Tanganika by byly resenim, na druhy si nevzpominam, ale zkuseni chovatele doporucuji bud jednodruhovou nadrz nebo nekolik druhu, ale pouze v paru .... Tlamovci r. Aulonocara jsou take doporucovani, nedosahuji az tak velkych rozmeru a nejsou az tak agresivni, ale rekl bych, ze bude platit to same, bud 1 druh nebo v parech. Tady je lepe ovsem dat pozor na krizeni. Nicmene, pro tlamovce se sance na preziti cerstve vypustenych rybek stejne snizuji s poctem ryb v akvarku.... O poteru jinych cichlid ani nemluve ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 20:45 Muž Mislow [304] Re: wladys
Je fakt, ze resenim je i jakesi prerybneni, coz agresivitu snizi. Hodne chovatelu to takto resi. Potom je ovsem dobra filtrace a vzduchovani velmi dulezite. Vubec nejlepsi reseni by bylo mozna pro velikost akva se misto tlamovcu zamerit na mensi americke cichlidy .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 20:22 Muž wladys [291] - Cichlidy
Vnitrodruhová agresivita je právě u afrických tlamek větší, než agresivita mimo druh. To jsi neobjevil nic nového. Právě proto je lepší větší počet od druhu! Mohl bych vyprávět, co jsem si prožil třeba se skupinou Pulpicanů(v 540 l akva), nebo třeba v Tanganyice se skupinou eretmodů.....proto fakt nechápu zdejší střelce, kteří si nacpou tlamky do kila a pak se po roce strašně diví co se to tam sakra děje! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 19:51 Muž Mislow [304] Re: f3ar
Jiste, maji socialni citeni. Neni ovsem tlamovec jako tlamovec a socialni citeni muze byt nekdy i naskodu. Vnitrodruhova agresivita muze byt nekdy horsi nez vuci jinemu druhu. Ted mluvim i z vlastni zkusenosti .... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2014 17:55 Muž wladys [291] - Cichlidy
Naprostý souhlas s kolegou pode mnou....
Mislow, nevymýšlej kraviny. Ve dvoustovce není prostoru na podobné experimenty....pokud si chceš sám experimentovat(soudě dle tvého mixu v nádrži), tak si experimentuj, ale neraď to prosím začátečníkům, naděláš víc škody než užitku. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21458x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353-tlamovci--chov?od=401