Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 18:34 Muž MatyMaty [15] Re: Andreas81
Ahoj,

1. kluci se barví dříve, mě osobně ještě před jedním rokem.
2. já patentky krmím cca. jednou týdně, raději používám cyklop ( vše mražené ). Je to Mbuna, tak krmit spíše zelené ;-).

Tak hlavně ať se daří, Tlamovci jsou krásné ryby ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 17:24 Andreas81 – Tlamovec Saulosův
Zdravím,snad se ti tu už neřešilo,ale rád bych se zeptal na pár věcí ohledně chovu.Mam hejno 15-ti kousků od chovatele v Loděnicích a rád bych se zeptal ...
1. Kdy se kluci vybarví,opravdu až v dospělosti tj ve stáří 1,5 roku?
2.Cetl jsem článek,kde se psalo,že je možné občas přilepšit patentkami.Maji cca 1/2 roku a zatím jsem to nezkoušel.
Zatím se mi kluci před samičkami dvoří a zahání samičky do jeskyně k,ale přijde mi,že buď jsou moc mladí,nebo neví co s nimi mají dělat.
Děkuji za odpovědi.Cely život jsem se věnoval Amazonce ... když pominul údržbu Akva a vše kolem tak co se týče Malawi jsem opravdu začátečník :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 20:22 tommanak
Fotka k příspěvku Pridavam jeste jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 20:04 tommanak – Skvrny ,male vyrustky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den , mam tlamovce saulosovi a na ploutvich se jim zacinaji delat takovr bile skvrny, skoro az male tecky(vyrustky)...nevite prosim.co by to.mohlo byt?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 12:00 Žena Pandice [22] Re: Jarry
Děkuji za rady, zkusim sehnat tedy ty saulosi, myslím, ze by to neměl byt problém. Mám ještě nějaký čas na rozmyšlenou tak jen zkoumán možnosti. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 08:39 Muž Jarry [1437] Re: Pandice
Nejde jenom o litráž, ale i o rozměry. Nepočítej moc s tím, že (možná kromě těch Saulosi) koupíš požadovaný počet samců a samic, ale podle mých pozorování na tom zase tolik nezáleží, když je celkový počet ryb dostatečný a akvárium vhodně zařízené. Být tebou, dám tam jenom Saulosi, pokud chceš kombinaci modrá / žlutá, tak sháněj klasické zbarvení (dneska skoro každý nabízí coral red variantu, kde jsou samice oranžové). Dal bych jich tam klidně 20 a počet samců a samic bych asi neřešil (samozřejmě nemělo by to být 19 samců na jednu samici apod.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 08:36 Žena Pandice [22] Re: RAP
Díky njn myslela jsem si to, jen jsem si nebyla jistá. Spis jsem to zkusila co kdyby, moc se mi líbí. Jen chci říct, ze to bude nové akvárium ne to co mám v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.02.2019 08:08 RAP Re: Pandice
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_hlavaty do tvého akva rozhodně ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 07:18 Žena Pandice [22] – Nemohu se rozhodnout
Dobrý den, prosím o radu ve složení nového akvária. Bude mít cca 200l čistý objem, cca 120 na délku. Chtěla bych Malawi. Nemohu se rozhodnout jestli dát raději Pseudotropheus saulosi (1+4-5) + Labidochromis caeruleus (1+4-5) jsou menší a klidnější, tak by to k sobě asi šlo, jen jsem chtěla kombinaci žluto - modrou a tady bude modrý jen jeden samec. A nebo se mi moc líbí Cyrtocara moorii, vím, že by to bylo dosti nahraně s litráží, kdyby bylo jen 5 kusů (1+4), co myslíte bylo by to hodně? Moc děkuji za vaše názory. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2018 19:00 -
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2018 20:55 R Muž romant [27987] Re: Fuchs
Fuchs napsal: Sůl mě taky napadlo. Kolik lžic bych měl dát na 100l.Max. dvě, rozpustit předem a lít už roztok, ideálně při výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 20:29 Muž Fuchs [169] Re: Driv3r
Sůl mě taky napadlo. Kolik lžic bych měl dát na 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2018 19:54 Muž Driv3r [236] Re: Fuchs
Zajistit čistotu vody možná sůl aby se zvýšilo oslizeni ryby.nebo esha 2000 .ale počkal bych jak se to bude hojit samo.abys zbytečně nelil léčiva.nebo separovat a přeléčit samostatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 08:44 Muž Fuchs [169]
Fotka k příspěvku Přátelé jedna moba, zrovna ta jedna z největších má něco na čele, myslím že to má obražené dnes se to zvětšilo. Můžu ji pomoc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 11:58 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Malawi
Ahoj lidičky hop. Tak jsem se zase po roce vratil k akvaristice. Bohužel předešlé projekty jsem musel komplet zrušit. Teď jsem si pořídil 200l akva pro tlamovce. Kytky budou Anubias to asi jediné neznici. Akva mám v zabehu a počítám že do měsíce koupim osazenstvo. Něco málo si pamatuji ale i tak budu rád za nějaké rady. Děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 19:51 vratnikp
přátelé potřeboval bych radu, jak uspořádat rybky v akváriích. Do akvaristiky jsem spadl tak nějak náhodou - s koupí domku jsem získal i akvárium s pár přeživšími rybkami. Bez nějakého většího plánování jsem se o ně chtěl důstojně postarat. Samozřejmě jsem udělal spoustu věcí špatně (především nákup rybek - dbal jsem na rady obsluhy v akvaristice a konflikty jsem chtěl vyřešit přerybováním), nicméně mám k dispozici 370l akva (viz nádrž vratnikp 1.) a v přípravě je druhé 250l. Nyní rozmýšlím jak v budoucnu rozdělím rybky.
v následujícím seznamu shrnu počet, velikost a předpokládaný počet samců
4x Julidochromis Gombe 3cm
4x Tlamovec Aulonocara Fire fish (Aulonocara sp. Fire fish) 2,5-4cm
7x Tlamovec černoploutvý (Labidochromis caeruleus) 6x 1,5-3 cm 1x 7cm
3x Tlamovec Livingstonův (Nimbochromis livingstonii) 4/6/8 cm, 1 samec
11x Tlamovec Melanochromis cyaneorhabdos (Melanochromis cyaneorhabdos) 3- 5 cm nejméně 2 samci
7x tlamovec příčnopruhý (Zebra) 5x 2-5 cm, 1x 7cm - pravděpodobně samec - dominatní, 1x 10 cm - samec velmi světlý
5x Tlamovec Saulosův (Pseudotropheus saulosi) 6-9cm, 1 dominantní samec, 1x 6cm napůl vybarvený samec - šikanovaný dominantním,
3x Tlamovec štíhlý (Pseudotropheus elongatus) 2x 3,5 cm 1x 7 cm, 1x samec
12x tlamovec pestrý, 2-3 cm min. 3 samci

vím že mám hnoho druhů, aleani jeden z druhů nechci dát pryč, přeci jen bydlí tu déle než já


má idea je rozdělit ryby následovně

250L
tlamovci pestří - 1-2 samci + všechny samice
7x zebra, nebo 5x saulos +3x štíhlý, nebo 3x štíhlý+3x livingstonův ,nebo 3x štíhlý+4x firefish

370L
zbylé druhy + menší odřad pestrých (1 samec + 2 samice)

díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 20:53 jackk1974 Re: Hubrusin
Například Labidochromis yellow, ale nevím jak máš veliké akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 18:51 Hubrusin
Ahoj.Poradí mi někdo prosím s jakým jiným druhem tlamovcu se dají chovat Saulosi? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 16:26 MikeCZ – Tlamovci
Fotka k příspěvku Hezký den akvaristi ;-) , chci se jen zeptat jestli má někdo zkušenosti z jikrama od Tlamovcu. Mam cca 40ks jiker, udělal jsem si líheň podle sebe ( inspiroval jsem se přes YouTube), chtěl jsem zkusit jestli se něco vylíhne. Zkoušel někdo taky tento způsob? Popřípadě pište rady a poučte mě. ;-) :-) Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2017 19:56 R Muž romant [27987] Re: stanislav
Ani jednoho. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 19:48 stanislav
mam 50l akvarium a premyslim o tlamovcich.kolik si jich mohu do 50 litroveho akvaria poridit?diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 12:46 Maq Re: jinokrajec
Že tam nemáš rostliny, to chápu, ale šutry došly? Tlamovci mají rádi různé schovávačky mezi kameny, často si je i pod kameny vyhrabávají a všelijak upravují. Myslím že v tomhle prostředí se nudí, přinejmenším. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 08:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Arjoen
Arjoen napsal: Můžou být na hladině akva s tlamovci plovoucí rostliny například pistie nebo dlouhodobě nemá šanci prosperovat.. Díky za odpověd
To záleží více okolnostech ... jaké podmínky k růstu má kytka a jaké mají ryby ... Na takto položenou otázku se jinak nedá odpovědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 22:34 Arjoen – Dotaz
Můžou být na hladině akva s tlamovci plovoucí rostliny například pistie nebo dlouhodobě nemá šanci prosperovat.. Díky za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 10:24 Muž jinokrajec [0] - Tetry – Jaké druhy přidat do 270L Malawi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny tllamky ;-)
Mám 270 litrové akvárium a v něm 10x Labidochromis yellow a 11x Pseudotropheus saulosi red coral. Stáří cca 8 měsíců. Chci se zeptat jaký druh a kolik jich tam můžu přikoupit aby nevznikli mezi něma problémy. Chtěl bych to mít barevnější. Děkuji za radu palec .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 18:09 stile – Druhy a počet ryb - tlamovci
Předělávám akvárium na africké tlamovce - rohová nádrž, čistý objem vody cca 160 - 170 litrů.

Moje základní představa je 1-2 druhy, celkový počet ryb max 12, z toho 2 - 3 samci. Myslel jsem na rybky Tlamovec Saulosův, ten je modrý a samice žlutá (to bych dal asi jen jeden druh), a nebo kombinace Tlamovce čeroploutvého a k němu nějakou pestře modrou variantu, která se s ním snese. Na tuhle kombinaci si asi budu muset nechat zajít chuť kvůli nedostatečné velikosti nádrže.

Ohledně osazenstva si rád nechám poradit, nejsem ještě úplně rozhodnut a ryby budu nasazovat nejdříve tak za měsíc. Pokud někdo máte nějaké nápady či připomínky, budu rád za všechny Vaše postřehy. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 10:43 MildaSs – Jaké typy tlamovců k sobě?
Zdravím, mám akva 600l a zařizuji ho jako Tanganiku na chov tlamovců. Osobně se mi líbí např. Tlamovec Demasonův(ikdyž je z malawi), tlamovec příčnopruhý a dále pak třeba nějaký Haplochromis. Vím, že by bylo dobré vybrat podle stravy, vidím to na všežravce..nechci masožravce. A dále třeba 4 samice na jednoho samce jednoho druhu? A kolik druhů do jednoho? Co mi doporučíte? Děkuji za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 14:15 Žena dieu [18] - malawiRe: MikeCZ
Do 1 mm hrubost, co se týče výšky dna, do 0,5 cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 15:02 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: MikeCZ
jemný, např. do bazénových filtrací a jen slabou vrstvu na dno, rádo to zahnívá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 14:34 MikeCZ Re: Wendy2
Dobře a kolik cca mm by měl mit ten písek?
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2016 14:18 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: MikeCZ
nejsem žádný expert na tlamovce, ale do tak malého akva bych volila max. nějaký malý druh z Tanganiky např. rybicky.net/atlasryb/pestrenec_prouzkovany
jinak jsou tlamovci býložraví, masožraví, i všežraví, malé, velké druhy... písek (jemný) potřebují k trávení (ne na porod, nejsou to živorodky, jikry a mladé dokud se neosamostatní nosí samice v tlamě, proto tlamovci, ten výše uvedený druh potřebuje k rozmnožování ulity)
podle charakteru dotazu si ale nejdřív nastuduj co nejvíce, je evidentní, že znalosti jsou mizivé ;)
např. wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 14:04 MikeCZ – Tlamovci
Dobrý den, mám dotaz. Do budoucna plánuju chovat tlamovce a chtěl bych se zeptat co je pro ně nejvhodnější. Slyšel jsem že potřebujou akva 150+, že jsou býložraví a že potřebujou písek (popř.jaký?) na porod. Prosím pište víc informací. Díky

Mám vyhlídnuté akvárko 180l + písek + dekorace. :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 17:27 Muž Maca123 [8] Re: LiborSprysl
Ahoj Libore, diky za odpoved, nakonec zustanu jen u P. salosi v poctu 3/9, jeste pridam par kamenu, pohraju si s osvetlenim a bude hotovo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2016 13:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maca123
No já vidím problém při tvoření skupiny pouze se dvěma samci... to je vždycky o průser, že jeden bude silnější a druhý slabší... což povede téměř jistě k selekci. Tři jsou lepší. Nebo jeden. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 19:55 Muž Maca123 [8] Re: vaaclav
Ahoj Vaclave, moc diky za odkazy, stranky znam ale chtel jsem se zaptat tady kde jsem registrovany :) pokud se zadna dobra rada nenajde budu muset tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 19:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maca123
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 19:50 Muž Maca123 [8]
ahoj vsem, naposledy jsem radu nedostal (coz nevadi-stejne jsem zmenil plany :-D ) tak to zkusim znova. Dnes jsem predelal svoje akva na Malawi viz. prezentace, v cem si porad nejsem uplne jisty je pocet ryb. Akva 300l,Zatim existuji dve varianty, jednodruhova= P. Saulosi nebo dvoudruhova P.Saulosi + M. Callainos. Radeji bych tu dvoudruhovou, pokud bude akva male, spokojim se i s tou jednodruhovou variantou :) Poradi nekdo pocet ryb jednodruhova/dvoudruhova varianta? Podle sveho bych u jednodruhove dal 3/15, u dvoudruhove 2/9 + 2/9. Diky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 19:55 piruletka Re: Wendy2
jasne ze jsem chtel slyset jen jednu vec, kdybych chtel slyset vic, zeptam se na vic ;-) ale dik za reakci ;-) jinak kdybys mela rostlinne akvarko zarasene jak to tvoje malawicko tak by to byl pekny hnus , ale na tom se asi shodnem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   05.10.2016 12:58 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: dieu
ona stejně ruduchu nerada, raději si při krmení zobne s rybama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 12:52 Žena dieu [18] - malawiRe: Wendy2
Díky za radu, s ruduchou tam bojuji, ale není to nic strašného, takže se na parmičku vyprdnu, ale i tak díky :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2016 10:11 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: dieu
koukám, že anabázi se SAE musím trochu vysvětlit :-D
měla jsem je ve společenském akva, ale když dospěly a pustily se do kytek, přestěhovala jsem je do malawi, kde stále nějakou tu řasu cíleně udržuju už kvůli tlamkám
takže... cíleně bych SAE do malawi nedávala, na druhou stranu, jestli máš řasy dost, tak proč ne, ale jestli zápasíš s hodně řasou, vyřešila bych to jinak, třeba sníženou intenzitou osvětlení a ne dalšími producenty odpadu ;) tak si to nějako přeber smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 08:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: piruletka
piruletka napsal: takze nektere rostliny jsou ok a nechutnaj jim :-D na druhou stranu tuhe rostliny rostou pomalu, kdyz bych pouzil neco na styl mokranek, ruzkatce,.. rostliny co rostou rychle ale chutnaji jim, zvladly by rostliny vklidu dorustat nebo by nestihaly? :-D s predpokladem dobrych podminek pro rust rostlin
To je také odvislé od krmení, pokud mají dostatečný přísun zeleného v krmivu, chovají se úplně jinak, pokud je tato složka nedostatečná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 08:14 Žena dieu [18] - malawiRe: Wendy2
Ahoj Wendy,
koukám na tu konverzaci tady smich
Ale tak mám hned dotaz, moje AQ je hrubá 250, momentálně 9 saulosek (6:3) a k nim přibude 10 socolofi (2:8) jo a zapomněla bych na dva prasáky, ale těch mám plné zuby a půjdou pryč. Až bude zredukováno a dorybněno, bylo by možné pořídit SAE nebo nikoli?
Díky moc za odpověď X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.10.2016 06:07 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: piruletka
ne, biotop neřeším, řeším potřeby ryb ;) cožpak jsi nechtěl slyšet názor od lidí, kteří tlamky mají? :-P
a k SAE... potřebuje řasy a těch má u mě v malawíčku víc než v rostlinném, a o písku bys psát měl, protože tlamky ho specificky potřebují
nejspíš chceš slyšet jen jednu věc a stejně si to uděláš po svém, nakonec je to tvoje akva, že...
takže hodně zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 22:15 piruletka Re: Wendy2
tvuj subjektivni nazor na to co je o nicem ti neberu, dle me je zas cpat parmicku cernorpuhou do malawi o nicem :) takze pokud resis otazky biotopu tak si protirecis s ciny :P btw: o pisku tu vubec nic nepisu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.10.2016 20:19 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: piruletka
záleží kolik a jak moc lačných po kytkách tam těch tlamíků bude... ale koncept společenského akva s pár tlamíky je o ničem, tlamky jsou specifikum se svými potřebami, mj. hrubý písek, co bude dobrý proti hrabání, jim taky vyhovovat nebude, potřebují jemný k trávení... do toho akva co chceš udělat bych rozhodně nešla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 19:49 piruletka Re: piruletka
takze nektere rostliny jsou ok a nechutnaj jim :-D na druhou stranu tuhe rostliny rostou pomalu, kdyz bych pouzil neco na styl mokranek, ruzkatce,.. rostliny co rostou rychle ale chutnaji jim, zvladly by rostliny vklidu dorustat nebo by nestihaly? :-D s predpokladem dobrych podminek pro rust rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2016 16:52 gringo Re: piruletka
U mě anubiasy likvidovaly, bolbitisy nechaly být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2016 06:27 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: piruletka
dospěláci dokáží ožužlat i tvrdé kytky (vlastní zkušenost potvrzená chovatelem tlamíků)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 05:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: piruletka
Tvrdé kytky dávají bez problémů, ostatní dovedou ozobávát. No a s tím rytím je to především podle frakce písku. Do hrubšího tolik čumák nestrkají...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353