Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2012 16:21 JagerMaister Re: Benghenk
no tych c.yellow je nejak moc stačilo by 5 kusov a myslím že moorom takýto objem nevystačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2012 14:16 Muž Benghenk [3] – Tlamovci složení
co říkáte na složení Pseudotropheus zebra OB 5x,Maylandia zebra 3x,Tropheops sp."Chilumba" 4x,Labidochromis c. yellow 16x,Cyrtocara moorii 3x ?Akvárium má objem 330 litrů,vnější 10 litrový filtr a vzduchování

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2011 08:52 Muž fido16 [631]
Cauky chci se zeptat cim vsim tlamovce krmite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2011 22:10 Muž peter1459 [79] - Amerika – rastliny
ja mam pri tlamovcoch anubiasy barteri zatial ziju uvidime ako dalej, a aj val. gigantea ktora kupodivu rastie lepsie u nich pri minimalnom svetle ako ked som ju mal dole vdruhom kde mam o dost viac svetla comu absotlutne nerozumiem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2011 11:17 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: gennaro
Díky moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2011 11:02 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: MajkaK
Já mam v akváriu s tlamovcema vallisneria gigantea a zatim roste i přes časté okusování. Plánuji přidat Anibias nana a Microsorium pteropus. Snad díku tuhosti svých listů přežijí. Jinak krom neoddiskutovatelného faktoru útoku tlamovců na rostliny bych pak vzal v úvahu parametry vody, a to zejména PH a tvrdost vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2011 10:20 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: romant
Ano, ale taky kryptokoryna usteria a nebo balansae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2011 18:27 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Vzkážu, díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2011 18:03 R Muž romant [27987] Re: MajkaK
Anubiasy obvykle vydrží dlouho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2011 17:59 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Rostliny vs. tlamovci
Zdravím,
nemáte tip na nějaký kytky, který by odolaly tlamovcům a tlamovci je nepožrali? Známá si pořídila do akvárka tlamovce a všechny kytky jim padnou za vlast. Druh tlamovců bohužel nevím. :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2011 19:44 Muž Filip980 [398] - Rostliny
podle mě v tvém akváriu proběhl boj o teritorium a tahle ryba je těma co mají mladý zastrašována a proto se schovává aby jí něco dalšího neudělaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2011 20:44 Ota – Žlutý tlamovec - červený flek
Fotka k příspěvku Zdravim, rad bych se zeptal jestli nevite co by mohllo byt toto za nemoc, objevilo se to pred par dny, je pravda ze jsem mel dost kyselejsi vodu (dokonce pod 6) protoze jsem bohuzel byl nejakou dobu pryc a vyresene jsem mel pouze krmeni, uz to pH davam doporadku pomoci TetraAqua pH Plus, ale nevim jestli je to kvuli tomu. Ryba celkem zere, kdyz k ni pripluje vlocka tak si da, ale je vetsinou schovana v kytce a ani neplave. Myslite ze by to mohlo byt tou kyselosti, ze by ji to nejak popalilo, je to takova odrenina mi prijde? Mam tam dalsich pet ryb a ty jsou ok, dokonce se pred nekolika tydny narodil maly pruhovany prcek ;) dl.dropbox.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2011 16:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Fogy
Nejake male Cichlidky muzes nacpat do mensich akvarii, stejne jako spoustu mensich beznych rybicek, a takovych mensich akvarii si jeste za zivot poridis... Ale kdy se Ti zase postesti udelat akvarko tak velke, abys mohl neco vic? Uz jen proto to stoji za to dobre uvazit, co tam vlastne chces a jak to bude vypadat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2011 15:54 Fogy Re: seic
A nebo tam dam normální rostiny a nějaký childky ramirezku bo par pestřenců nevim no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2011 11:23 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fogy
- jinak co se tyce tlamovcu, navstiv diskuzi wds.cz/…
- na 1 miste mas cteni/zkusenosti/nazoru na mesice dopredu
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2011 11:21 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fogy
- kdyz se divam na tu sirku jen 40cm, max. 2-3 druhy po 10-12ks
- urcite neco klidnejsiho, aby se tam v pohode poskladali, takze
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_labidochromis_caeruleus
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_pseudotropheus_saulosi
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_pseudotropheus_socolofi
- a nebo jednodruhovku s odpovidajicim poctem ks, napr. Saulosi Coral Red je oranzova+modri samci pekna
- kvitka zkus na zacatek napr. Anubias barteri var. nana, ten je dost tuhy, uvidis, jestli to prezije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2011 22:27 Fogy – Vhodné druhy tlamovců
Zdarry lidičky mám dotakz... pořídil sem AQ 150x40x50 (d x š x v) chtěl bych tam mít tlamovce .. Něco jako malawi ale s nějakýma rostlinkama anubias a td jaký druhy bych tam mohl dát popř kolik a aby mi moc necuplovali rostliny :-D A spíše menší ... Díky moc ! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2011 16:32 JagerMaister
ake velke akvo mas ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2011 15:44 imi – Soulosi,demanosi,empanga
Mam dotaz,muzou byt spolu soulosky,demanosky a elongaty.Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2011 06:27 gringo – Re: MajkaK
Přesně tak. petr: Konkrétně tyhle skvrny tam popisuje. Pokud tvé ryby takové mají, tak nevím, co chceš víc vědět. Je to podrobně popsané, stačí si to přečíst ano Pochybuju, že ti někdo napíše k tomu víc no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2011 20:33 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: petr
Píší tam, že to jsou pigmentové skvrny, nic jiného. Stačí jen pozorně číst. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2011 20:30 petr
jo to je přesne ono .. nevi pls nekdo co to je ?? ma to zrovna moje nejlepsi samice co mela ted 2krat ve 2 mesicich mlady :) poradte prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2011 18:24 gringo – Re: petr
Je to ono? wds.cz/… Moje to taky mají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2011 15:38 petr
pls u nekterych tlamovcu druhu zebra red se mi delaji černe skvrny na šupinach a ploutvich ,nevite nekdo co to je ??dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 14:42 Muž vlasin [8] - Cichlidy – Re: popelnik
Dík za radu hned v týdnu letím pro akva zatím je krmím nadrceným žrádlem pro dospělý a rybým filem namletým na padrt a je to v pohodě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2011 18:30 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: ladis
Pokud v té rozplávačce ještě tlamky nemáš,tak na ně prosím rychle zapomeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2011 18:11 popelnik – Re: vlasin
Ahoj dej je do jinýho akva stačí klidně menší cca 30l.Co se krmení týče můžeš to udělat tak že nameleš nebo nadetíš krmení pro ty velké. Až trošku povyrostou tak je pak můžeš hodit k rodičům :-D ps v porodničce ti moc neporostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2011 17:33 Muž vlasin [8] - Cichlidy
poraďte co dal s malyma tlamovecema mám je nechat v porodnici dorust nebo musejí do jiného akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2011 19:40 Muž vlasin [8] - Cichlidy
Zdravím poradte mi někdo co mam udelat s malíma tlamovcema odlovil jsem dva do porodnice a nadrolil krmení jako mam pro velké. Jsou nadherný ale jestě nemám ani fotky ale vypadá to,že to jsou Metriaclima lombardoi potlesk jsou první

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 11:14 R Muž romant [27987] – Re: ladis
Podívej se do sekce nádrže a tam dle parametrů výběru zadej Tvoje požadavky a vyjedou Ti nádrže ostatních uživatelů a můžeš se inspirovat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 11:10 ladis – Tlamovci
Dobrej chci si zalozit akvarko z tlamovcema a nevim jak by melo vypadat a taky nevim jaky druh aby mi dali mlade a to akvarko je 80 litru tak prosim o rady at se mi podari odchovat co nejvic mladych a nemel byste nekdo na prodej mlady dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 16:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: ladis
sice neznám všechny druhy, ale je to opravdu dost malé. Tlamovci žijí ve skupinách. Projdi si tady prezentace Malawi a Tanganika. Zajímaví jsou i malí šnekáči, ti by tam možná šli kdybys jim ale přizpůsobil akvárium.
Pokud bys chtěl nechat rybky které máš (nenapsal si ale jaké) Tak jsou i různí tlamovci z jižní ameriky (kteří mají podobný způsob starání se o mladé i když jiný název). Ale i tak bys na ty menší druhy potřeboval aspoň 160 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 15:43 Muž vlasin [8] - Cichlidy
mám 180l a je malé na tlamovce, měl jsem je rok s zivorodkama a přežily ale nedoporučuji jsou pro ně potravou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 15:33 Muž vlasin [8] - Cichlidy – mix
čau jsem taky čerstvější akvarista rok a půl mám děti tak jsme vesele nakupovali a vznikl trochu větší počet druhů stěhuju se do malého bytu provizorně mám už vše na 500l akva a doufám že půl roku to vydržej co si myslíte? Jinak ryby mám zdravý klidný a parádně rostou jen největší tlamovec se pral s krunýřovcem o schovku neúspěšně udělal jsem další schovku a je klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 13:53 ladis – Re: katterinecka
Ja mam 80 litru a je jeste prazdne chci si ho teprve zalozit a nevim jak ho mam udelat aby to bylo spravne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 13:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: ladis
řekni mi jaký chceš druh a jaké máš akvárium. Pokud o tlamovcích nic nevíš tak je dost pravděpodobné že pro ně máš nevhodné akvárium.
Nejsem expert na tlamovce, ale s čím neporádím já s tím doufám poradí i jiní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 13:46 ladis – Re: katterinecka
A jak ty rybicky nosi mlady v tlame me se to strasne libi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 13:44 ladis – Re: katterinecka
A jakou mam sanci na mlady kdyz sidam parecek do jineho akvarka a jak je poznam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 13:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: ladis
jakýma ostatníma rybičkama? V jak velkém akváriu? Tlamovci nejsou příliš vhodní do společenských akvárií. Nevím jaký druh mám v plánu, ale řekla bych te to tam ty paví očka moc dlouho nepřežijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 13:32 ladis
Chci si koupit tlamovce na chov a nevim jak poznam samicku od samce a muzu je mit v akvarku z pavima ockama a s ostatnima rybicka dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2011 19:20 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Imothep
žeby nějaká nemoc, a už se připravuje na odpočinek, ještě bych mu tam hodil nějakou rakvičku.. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2011 19:08 Muž Imothep [1] – Zahada
Vcera si samec soulosek red coral vykopal diru pod kamenama a dneska pred ni a v ni polehava.Nejlepsi na tom je ze ho hlida jako pes elongatus - mpanga.Tak nevim cosi mam myslet.Ze by nejaka nemoc,alevcera byl čily az moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2011 14:50 R Muž Silent [5949] – Re: MrKarlos
Zkus preventivně vyměnit část vody a uvidíš jestli se situace alespoň na chvíli zlepší. V každém případě výměnou vody nic nezkazíš ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 14:48 MrKarlos – Re: Haimdol
Dík za radu, zítra koupím test a změřím to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 14:44 R Muž Silent [5949] – Re: MrKarlos
Co vyšší hladina NO2? Zvýšená plachost je jeden z projevů intoxikace dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 14:40 MrKarlos – Tlamovci se stále schovávají do jeskyně...proč?
Fotka k příspěvku Dobrý den, po doporučení kamarádem jsem si koupil tlamovce modrožlté a pestřence. Ze začátku jak jsem vešel do místmosti sjížděli se všichni ke hledině a čekali na nějaké to sousto....Teď jsou všichni zalezlí v jeskyni, viz foto a jen málokdy vyjedou ven. Ani krmení je moc nezajímá :-( .

Poraďte prosím, proč najednou ta plachost.

Napadly mě 3 věci, proč by se schovávali..

1. jsou přežrané
2. musel jsem dát reklamovat filtr a ten co mám dočasně v tanku i na nejmenší výkon dělá velký vír a rybkám velký proud vadí
3. mám na pozadí tapetu s nějakým podvodním motivem (místnost mám vymalovanou na červeno, tak mě napadlo, že tapeta bude lepší než nic a hled za akvarkem červená zeď)

Děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 09:35 vhajek – Re: LiborSprysl
Tak je to tak jak jste říkal. Dnes ráno jsem měnil vodu a rybku odlovil. Teď mám jistotu. Viděl jsem je na vlastní oči. Jsou to malí tlamovci. Děkuji moc za radu a přeji pěkný den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 06:57 Muž LiborSprysl [9015] – Re: vhajek
Protože nepíšete, jaké rybce - je-li třeba žlutá:-)- pak to mohou být klidně i mláďata, protože jste nepostřehl jikerné stádium:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 23:49 vhajek – Odchov
Dobrý večer, chovám tlamovce pouze krátko. Mám nějaký mix podle všeho, co jsem se dočetl a viděl. Před 2 týdny se jedné rybce na tlamce udělal lalůček zespodu. Říkal jsem si, že by to mohly být jikry, ale je to tmavé. Takže teď nevím. Co by to mohlo prosím být? Mohou to být vajíčka? Nebo snad nemoc? Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2011 13:37 Muž diskoclub [40] - Cichlidy – Re: romant
A tuhle mám v akvarku

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353-tlamovci--chov?od=751