Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2011 13:36 Muž diskoclub [40] - Cichlidy – Re: Beruška1975
překlep měla to být Cryptocoryna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2011 11:14 R Muž romant [27982] – Re: Beruška1975
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2011 11:07 Beruška1975 – Re: diskoclub
Zadala jsem si to do vyhledávače : cyryptokorynu - a nic mi to nenašlo. Jak vypadá? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2011 10:53 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Já mám u tropheusů cyryptokorynu a té si vůbec nevšímají, no taky tam mám anubias a to je bez řeči...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 22:57 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: wladys
Nedávno se známý potřeboval zbavil Bolbitisu a já trochu zeleného do nádrže uvítal s tím, že když jim bude chutnat, tak si dají do nosu a nikoho to bolet nebude .............a kupodivu je Bolbitis těm frézám odolává ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2011 18:58 Muž wladys [291] - Cichlidy
Ono to není jen o tom,že by tlamky kytky okusovaly.Ano kytky samozřejmě budou ožírat,ale většina kytek bude mít spíše problém s vysokým pH,které u afrických tlamek máme.Zkusme akvária přispůsobit potřebám ryb a né našim potřebám.Pokud máš z jakéhokoli důvodu zájem pěstovat v akva kytky,tak pěstuj kytky a ne tlamovce.Jak jednoduché. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 18:42 Radek25 – Re: Beruška1975
Echinodorus ovalis, tuhle mám ale tlamovce ne, ale měla by je prý vydržet ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 18:24 gringo – Re: Beruška1975
U mě sice anubiasy nežerou, ale listy orvou a nechají být. Zatím mi docela odolává rybicky.net/atlasrostlin/bolbitis_heudelotii . Koukni do mé prezentace, jestli chceš. Mám tam i foto oškubaného anubiasu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 17:35 Beruška1975 – Re: Designer
Hold budu muset naběhnout do akvaristiky a zakoupit je ve velkém. To bude pálka. Kouknu na net zda by se nedaly koupit levněji. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 17:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Beruška1975
No ale vzdyt pises, ze Microsorium je v pohode, takze existuje :) . Ja se nedivim, ze jim nejede, vzdyt to musi byt jako zvykat kreditku ;-) . Ono asi nezbyde, nez vybirat rostliny s poradne tuhymi listy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 17:02 Beruška1975 – Tlamovci a kytky
Poraďte prosím. Mám od 07/2010 založené akva s tlamovci. Přečetla jsem si dost o tom, že květiny a tlamovci dohromady nejdou. Mám tam HEMIGRAPHIS MINIMA - ta ještě jde, ale stejně ty mladoučké listy jsou okousané. Dále NESAE PEDICELLATA - té se vcelku překvapivě daří (už jsem jí i musela zastříhávat, roste vcelku rychle). Dále Microsorium - ta jim zřejmě moc nejede, takže je v pohodě. A nakonec ECHINODORUS "JAN HARBICH" - tak ta už to má téměř zasebou. A jako poslední ANUBIS BARTERů - ta roste velmi pomalu, ale vypadá že jim také moc nejede. Opradu neexistuje květina, která by přežila tlamovce? I když vím, že sežerou skoro vše zelené, tak někde v koutku duše doufám, že by přeci jen nějaká ta odolná květinka existuje. Děkuji všem předem. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2010 15:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: janina89
tak to akvárko trochu popiš, nebo nejlíp sem dej fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2010 15:38 janina89 – rybky se schovávají
Mám akvarium s tlamovci, acei, thajky a pořád se mi schovávají. Nevím už čeho by se mohly bát... Předělali sme akvárko, stlumili světlo a pořád stejné...
prosím poraďte, za jakoukoli radu budu ráda!
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2010 07:20 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Klidně i vetší skupiny. Ale co je tady pořád dokola. Jak je velké akvarium? tohle bych tipoval na nějaké plivátko.. je tu jak s dětma ze zvláštní školy.... proč si sakra něco nepřečtete než si ty ryby koupíte??? Ne oni vidí barevnou rybu a tak si ji jdou koupit. Kupte si gupky mají taky pěknou barvu a až se něco naučíte, tak si můžete koupit velké akvarko a do něj ty vysněné tlamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 23:07 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: janina89
Už jenom ty počty ryb od druhu jsou špatně, 1 Yellow ? 3 Acei? všude je to napsaný že tlamovci se chovají ve skupinách alespoň 6-8 kusů od druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2010 21:59 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: janina89
To je zase dotaz coze Jak ti může někdo poradit, když nemáš prezentaci, nenapíšeš jediný slovo o nádrži... No nic. Zkus hodit fotku a trochu se rozepsat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 19:41 janina89 – Tlamovci se schovávají, bojí se? čeho?
Mám v akvárku tlamovce- 3 Pseudotropheus acei, 1 Labidochromis c. yellow a dva melé mutanty :) a jednu větší thajku a dvě malinké.
Kdykoli přijdu do pokoje tak se schováváji jak můžou. Mám pod nimi ještě jedny tlamovce a těm je to jedno, naopak se předvádějí. Nevím co s tím, už sem jim i předělala akvárko, pozadí...
Uvítám jakoukoli radu a předem za ní díky!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2010 20:21 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: diskoclub
A hlavně Luděk má pouze odchyty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2010 17:42 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
V roku je ta velikost v pořádku, no od pana štětiny jsou tropheusi hodně dobří, ale od Šudomy jsou lepší protože ty samice neklepe a nechá je to donosit...tolik asi ke kvalitě, jinak od pana štětiny ryby velmi dobré.. on totiž krmí živým a to je velký rozdíl od něj ryby podtržené nejdou :-D . Jinak jak jsem psal podle mně je ta velikost o.k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2010 17:24 Muž bruno136 [7] - Cichlidy – Re: rriki
vodu menim kazdy tazden. To su ake podrazeny ryby?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2010 17:14 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: bruno136
Bomba krmení je spirulina od o.s.i.Já snimi vykrmil kachese to byli malí sloni.Hodně dobrý krmení Tetra rubin i Tetra min.S tou velikostí počítej min 1,5 roku ikdyž měl jsem ryby od Štětiny a to jsou nejlepší Tropheusy.Pokud jsi koupil podražený ryby to nemáš šanci poznat tak porostou pomalu.Jak často měníš vodu u Tropheusů je to základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2010 17:06 Muž bruno136 [7] - Cichlidy – Za aky cas narastu tropheusy
Ahoj. vie mi niekto povedat za aku dobu narastu tropheusy? Konkretne Tropheus moori Ilangi Yelow. Tie moje maju zhruba rok a maju cca 8 cm. Sa mi zda je sa mi nejako zastavili. Nadrz je dost velka a krmim 5 -7 krat za den sera flora, spirulina tropical a JBL, O.S.I RTB, mrazeny ciklop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2010 13:59 sasuuu
Dobry den som zaciatocnik s chovom tlamovcom a preto by som bol rad keby ste mi poradili.
V akvarium mam tlamovca černoplutveho - samicu a ked je zaplnena ikrami tak sa miesto toho aby sa vytrela so svojim samcom vytre s tlamovcom zebra. Pritom tam mam az 3 samcov tlamovca cernoplutveho. A to iste sa deje so samicou tlamovec zebra ked je zaplnena tak sa vytre s tlamovcom zebra (OB) pritom tam ma svojho samca. Poradte co s tym nechcem chovat krizencov.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2010 10:39 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Re: JendaVana
Když jsem kluci u toho, diskutovala jsem živou potravu u mě na chatu a zkusím odchovávat paví očka nebo tak něco pro livingstonii a ostatní, aby si zalovili.
Víte o nějakém dobrém zdroji v Praze (tím myslím nějakou pěstírnu nebo soukromého chovatele, který má zdravé rybky a v kondici) od kterého bych nějaké mohla koupit? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2010 10:28 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Re: Killer
Vláďa má samozřejmě pravdu. Nějaké Xté generace, tyto instinkty ztrácejí. Ale vím, že někdo neměl přímo odchyt a ryby se mu takto v aq chovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2010 09:47 Muž Killer [133] - Sumci – Re: sarkax
Moji livingstoni už se tímto chováním neprojevovali, takže další generace ho asi opravdu ztrácejí jak píše wladys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2010 09:45 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – Re: sarkax
tak na mě s mladýma mysli. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2010 08:47 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Re: JendaVana
Já mám ochyty livingstonů.Zatím jsou to nejmírnější ryby v aq.
Myslím si, že generace F1 (první potomci odchytů) neztratí toto chování, které mají ve své genetické výbavě. Viděla jsem takový zbůsob "čekaní"na potravu u i neodchytů.
Jinak mladý určitě budou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2010 08:28 Muž octavan [5] - Cichlidy
JendaVana: :-D ty máš nějakou odchovnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 08:06 Muž JendaVana [22] - Cichlidy
boží lovec, tu chci. potlesk

Edit: a klidně budu dodávat malé gupky, aby měla co lovit. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2010 22:32 Muž octavan [5] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Tak tady je slíbený foto.Vydží takhle třeba 2 hodiny,pak se proplave a zase se položí na dno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 23:48 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: octavan
Proč naštěstí..na tom videu je zachycen jejich typický lov.Bohužel,generace odchované v akva tento typický způsob lovu ,pro tento druh ztrácejí.Což je škoda.Je to paráda na to koukat.

Foto určitě dej,možná by bylo lepší i video.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 23:42 Muž octavan [5] - Cichlidy
:-D ne,takhle naštěstí ne.Zítra vyfotím a dám sem raději foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 23:35 Muž wladys [291] - Cichlidy
octavan napsal: Ahoj,mám takovej dotaz.V poslední době jsem si všiml,že samice Nimbochromis livingstoni furt polehává na dně,pořád na stejném místě.Už se takhle chová min. týden,žere normálně,pluje normálně,....Podle mě je vše v pořádku protože ostatní ryby se chovají normálně ale i tak mi to vrtá hlavou

Díky za rady


...takhle nějak? www.youtube.com/… :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 23:17 Muž octavan [5] - Cichlidy
Ahoj,mám takovej dotaz.V poslední době jsem si všiml,že samice Nimbochromis livingstoni furt polehává na dně,pořád na stejném místě.Už se takhle chová min. týden,žere normálně,pluje normálně,....Podle mě je vše v pořádku protože ostatní ryby se chovají normálně ale i tak mi to vrtá hlavou

Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 10:35 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – ještě ke dnu
hrabou hodně, proto dát dna málo. já to na začátku přepálil a pak jsem z AQ postupně vyndal tolik písku, že má dcera na terase kvalitní pískoviště s bílým křemičitým pískem. :)
běžně to řeším pomocí síťky a přehazuju pouze písek zepředu dozadu akvárka (na začátku je vepředu max 5mm písku, vzadu 4cm písku) jakmile se jim podaří vyházet dopředu víc jak dva centimetry. naberu síťku vpředu a vysypu podél zadní stěny. do měsíce je to zase přeházené dopředu. :) mimochodem, tohle dobře zvíří vodu a bobky se krásně dostanou do filru...

A ještě něco, ono jim v rovnání dna zdatně asistují i piskořky, které mi dno udržují v cajku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 09:41 tvart
Díky za komentář a rady...nechám to teď být, dám tomu čas a uvidím, jak se s tím holky a kluci v akvariu poperou (obrazne i doslova)...i když je to v akvarko s potřebnou technikou, pořád to je příroda a přiroda si asi sama s oholedem na okolnosti rozhodne, jak to dopadne. Držte mi palce. Díky T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 21:21 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – ad čištění
nečistit zvonem, udělat silnější proud, ať to ze dna nasaje filtr. míň krmit, míň toho vykaděj.
souhlasím s Wladysem, že větší hejna jsou klidnější a že dva samci se málokdy snesou. U mě se drží dva pouze od Zebra Blue. jinak se pobili a zůstal vždy jen jeden.
sám mám skrýše celkem 3 a horních 35cm vodního sloupce úplně čistých. ryby plavou, třou se fungují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 20:42 Muž wladys [291] - Cichlidy
Předně,maingana do takto malé nádrže vůbec nepatří.Měl jste zvolit jen dva druhy..třeba ty yellow a saulosky...vše po 12-15 kusech.Nevím,kde se vzalo dogma,že mbuny potřebují hodně úkrytů..to je nesmysl.V jezeře taky nežijí zalezlí v dírách,ale plavou podél skalisk ve větších skupinách.Čím více úkrytů,tím bude stoupat agrese dominantních samců.
A taky by mě zajímalo jak chovatel ve velikosti 3-4cm pozná samce a samici u vypsaných druhů...zřejmě kouzelník.Chápu,že se dá v této velikosti odlišit dominující samec,ale subdominantní samci budou v této velikosti pořád vybarvení jako samice. ..Chce to koupit více ryb a nechat je ať si v akva samy vytvoří hirearchii.Pokud bude více samců vůbec neva.Nejhorší varianta jsou dva samci!
A poslední rada..pokud skupina funguje už do ní nijak nezasahovat.ono totiž odstraněním"přebytečných samců" může v akva nastat chaos a pak mohou propuknout ještě větší souboje o nové pozice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 17:53 tvart
malé doplnění údajů:
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_pseudotropheus_saulosi
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_melanochromis_maingano
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_labidochromis_caeruleus
a ještě jeden druh, ale přiznám se (nakamenujte mě ;-) ), název si nepamatuji, ale připadně zkusím vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 17:44 tvart – plavání u dna
diky vsem za pomocne informace, fakt to ocenuji (to neni fraze)
doplnuji
mam tam 4 druhy po šesti kusech celkem 24 ryb + 2 krunyrovci (golda a dlohouhoploutveho)...
paví oka a black molly šli pryč den před vysazením cichlid (včera jsem teda našel ještě jedno prezivajici mlade - 0,5cm black molly, ale potvora je už tak chytrá, že jak se priblizim se sitkou k akvariu, zaleze mezi kameny...její chyba, chci jí zachranit zivot a ona toho nedba ;-) )
co se tyce cichlid, snažil jsem se vybrat s dodavatelem vždy dva kluky a čtyři holky (dodavatel odchovna cichlid v obci Netreba - takze jsem si nechal poradit, zda se budou kamaradit, ale je mi jasne, ze co funguje u "franty" nemusí fungovat u "tondy", cas ukaze, zda mam kliku hlupaka, co nej stesti sedne nebo si vymacham usta jako vetsina zacatecniku).
vcera se už rozkoukávaly a sem tam se dostaly do poloviny akva...a dokonce se objevily i tri ks red coral, které jsem po prvním týdnu tiše "oplakal", domnívaje se, že se staly obětí mocenského boje v akvarku, kdyz se tyden neukazali ani pri krmeni...vypada to, ze se jen vybraly temnou cast akvaria mezi kameny a zbabele pozorovaly ostatní...
faktem je, že jsem necekal, ze behem 14 dnu, takhle zaneradí akvarko...budu to muset o vikendu urychleně vycistit, jinak se jim z toho samotnym udela zle...akorat premyslim, jak se dostat ke kamenum a do mist, kam se mi nevejde ten odsavac...ma smysl to nejak vyhrabavat (puvodni pracne udrzovany sklon dna vzal po 14 dnech za sve...potvory prehrabovaci to jsou ;-))?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2010 21:07 roberto – Re: cibo
samec je mohutnější a víc vybarvený, výraznější černé ploutve a u starších samců i tlamka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2010 19:51 cibo
ako rozoznam samca od samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2010 12:49 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Taky si mylím, že se rybky ještě neaklimatizovaly, ale taky to může být špatně zvolenou osádkou.. tohle je typické chování když je ryb málo.. dále to může být špatným chemismem vody, viz ten kořen a at mně nikdo netrvdí, že jeden kořen neovlivnuje chemismus vody...Chce to napsat trochu víc... potom můžeme udělat nějaký závěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2010 08:42 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – Re: roberto
paví oka byly zdá se zajížděcí ryby a pravděpodobně už jsou pryč nepřirozenou cestou odlovením nebo přirozenou cestou sežráním. tipuji... a druhy které popisuje snesou v kvalitě vody relativně hodně.
Dal bych jim jen dost času na aklimatizaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2010 15:26 roberto – Re: tvart
Krom toho i kvalita vody nebude nejspíš ideální pro tlamovce, když v AQ chováte taky paví oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2010 15:23 roberto – Re: tvart
Kolik kusů od každého druhu máte? Tlamovci jsou hejnové ryby a v malém počtu se mohou chovat bojácně a nepřirozeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2010 14:46 Muž JendaVana [22] - Cichlidy
tvart napsal: nebo se jim strašně líbí v úkrytech. buď trpělivý, pokud jsou v AQ nově, tak se bojí. až se orazí tak budou plavat všude. mí plavou v různých vrstvách vody podle rytmu: ráno nahoře, čekají krmení. pak u dna, sbírají zbytky. pak dopo v celém vodním sloupci. v poledne u dna. odpo v celém sloupci a večer spíše u dna.

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2010 14:40 tvart – Tlamovic plavou jen u dna
Mám nové akva (250l) s tlamovci (red coral, yellow). Nikdy jsem je neměl a je to můj první pokus. Takže buďte ke mě trpěliví.
Mají tam spousta kamenů (láva + břidlice), kořen i nějaké rostliny. Překvapilo mě, že se drží jen při dně a v úkrytech. I při krmení si počkají, až krmivo klesne do spodní třetiny akvaria a pak se na něj vrhnou, tak jak mají obvykle ve zvyku...co plave na hladine a zůstane na listech v horní polovině akvária je však nezajímá. Je to normální? Akvarium s kytkami a s malou sadou pavých oček (vč. rozmnožení), filtrem Fluval 405 už běželo 1,5 měsíce před výsadkem tlamovců a netvářilo se, že by ho něco trápilo (jen trochu řasy, ale tu likviduje krunýřovec a parmouni siamští v počtu 2 kusů).
Nikde jsem nevyčetl, co by to mohlo znamenat, ale napadají mě dvě variatny, buď je něco ve vodě v horní části akva, co jim vadí, nebo se jim strašně líbí v úkrytech.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2010 13:38 Žena Daaadi [12]
Krmím stejným krmivem.. A žerou jak piraně :-) Jinak krom toho břicha ještě dost "zhluboka" dýchají.. Nevzduchuji, mám jen filtr, ale měl by na to akva (240l) stačit. Je to totiž čerpadlo do rybníčku :-) Jinak krom těch mých "starých" 5 let, mi k nim přibylo ještě pár nových ryb od chovatelů.. Mám jich tu taky celkem dost na to 240l akva, víc než by jich mělo být.. To jim asi taky může vadit,co? :-O Ale chystám se dát nějaký pryč, aby měli dostatek prostoru.. Jenže teď je nemůžu ani nabízet, když nevím, jestli jim něco není...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21458x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353-tlamovci--chov?od=801