Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 19:49 paci
zdravím poradí někdo?mám samici tlamovce černoploutvého která má v tlamce mladý.mám ji přelovit do jiné nádrže nebo může žůstat ve společné nádrži?diky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:29 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Petro
Rozhodně ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:08 Petro – Cyphotilapia frontosa
MOHU DO ME NADRZE DAT TYTO TLAMOVCE JEDNOHO SAMCE A DVE SAMICE? BEMBY BUDU DAVAT PRYC stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:10 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: georg
tak oni sou zatim maly okolo 5 cm az povyrostou tak mam v planu 200L.chtel sem se jeste zeptat jestli jim nak moc vadí pozadi na akvariu(tapeta).dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 21:57 georg Re: miloš
112 litrů na tlamky je špatně,2 i 3 je špatně a ten zbytek ryb- se rozmysli,zda tlamovci nebo to ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 21:30 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: rriki
mam je ve 112L akvarku jeste s pancernickama a 2 kancikama červenohrdlyma.kdyz dokoupim samicku bude to stacit?nechci tam mit moc ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 21:18 Muž rriki [818] - CichlidyRe: miloš
Tlamovci se nekupují na párečky ,ale na hejna, aby se tomuhle předešlo.Přikup alespoň 6 ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:22 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční – tlamovec žlutý
zdravim koupil jsem si páreček tlamovcu žlutych a po dvou dnech mi sameček nahání pořád samičku a ta se potom skrz nej porad schovava.mam ji s akvaria vyndat nebo tento problem po čase zmizí.dik moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 18:57 hr:-) Re: Mikifr0sty
Ne, křížit se nebudou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 13:45 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky – Lze spolu Tr. Duboisi "Maswa" a Tr. Moori "Bemba" ???
Chtěl bych do mé nádrže tyto dva druhy cca po 20 kusech - nebudou se mezidruhově křížit? Díky za každou inteligentní radu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 13:16 Muž duko1995 [32] Re: matlala
spomínal sem nekde že sou v mém akva ? mají zatím 1-1,5cm sou v 45l sou 4 na ty ješťe 2-3 mnesíce jim to stačí mají prece 1cm do té doby mi známi má privest 240l aqua
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 13:14 Muž duko1995 [32] Re: Matildapg
a v pohode žijou že ? :-) to je prehnané 300 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 13:13 Matildapg – tlamovci chov
Já mám taky tlamovce v 112 l akvarku, krmím je dost, ale rostlinku mi pořád žerou. Ty rybičky jsou strašně nenažrany :-D :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 11:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: duko1995
no ale myslým, že to není ryba vhodná do tvé nádrže rybicky.net/atlasryb/tlamovec_modrozluty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 08:43 Muž duko1995 [32] Re: LiborSprysl
díky moc...myslel sem si :-D ale sou to krasavci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 08:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
To záleží na více aspektech...třeba i za půl roku... smich smich Na takto položenou se nedá odpovědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 08:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
Není patrné jakých, ale může. Deset frontoz a stav je to celkem dobrý...:-)S vyměnou záleží spíš jak budete moc krmit... :) Pokud předal akvárko v cajku, tak není důvod vzhledem k malé obsádce to nějak hrotit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 07:52 Muž duko1995 [32] – Tlamovec Zebra Red
Zdravím mám od známeho 4ks tlamovcú modro-žlutých (Zebra-Red) mají tak 1-1,5cm chcem sa opítat po jakem časi narostou aspoň do 4-5cm ?Krmím ich zeleninú...Dekuju moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 16:57 Žena kyo [271] - Labyrintky – znameho problem
Zdravim,

znamy ma akvarium, o ktere se ted musi starat v praci. maji cc 10 tlamovcu o 10cm delky na 500l akva. muze jich mit takhle malo? vim, ze jsme se tu pred casem bavili o tom, ze to u nich muze zpusobovat agresivni chovani a druha otazka. jak casto ma v takovem poctu menit vodu, ma tento filtr: tetratec ex1200.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 17:19 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Myslím,že tahle debata tu už probíhala.Máš pravdu jako vždy,ale život v akvárku a praxe bývá jiná. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 16:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Já nevím...mně to připadá jako pohádky ovčí babičky...klidně umlátí jasně. Ale přece to není každý den...Dělat z toho pravidlo...To se utlučou mečovky, jiné cichlidy...kdyk je to jak u lidí. Jsou na sebe naštvaní a bach. Mně spíš přijde, že se to stane v té bramboračce, než v nádrži, kde je přiměřený počet ryb...
Kdybychom debatovali o salvinech, tak je to něco jiného. Po dvou, třech výtěrech samec samici křápne asi každému.

Ale případě těch tlamovců submisivní samci zalézají mezi samice, jsou bezbarví a vegetujou docela v pohodě. Měl jsem asi tři roky nějakých 15 druhů tlamovců...dokonce i agresívních, ale ubitých vyhodím víc perlovek, než těch tlamovců. Toť můj pocit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:24 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
A řeč není o extrémě "špatné" vodě!Silnější samec klidně slabšího umlátí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Řeč není o třenicích, ty jsou přirozené, řeč je o "vymlácení"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:44 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Myslím si,že každý akvarista udržuje vodu v "normě" ;-) Je-li voda "normální",tak stejně třenice budou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Prozradím co společného s agresivitou má voda...Nedostatečná údržba, dusíci...=zvýšená míra agresivity...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:29 Muž NIKO [527]
Příroda to "zařídila" tak,že vždy bude jeden dominantní samec a vzniknou třenice(nejen u ryb)!Je-li v akvárku víc samců,tak se dominantí samec nesoustředí jen na jednoho,ale jeho agresivita se rozprostře i na ostatní.Vždy ale bude jeden nejslabší.S dobře udělanýn interiérem se vyřeší hodně,ale nevím,co s tím má společného voda!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
Není to pravda. S agresivitou (koneckonců ne všichni tlamovci jsou agresívní)si chovatel poradí vhodnou skladbou ryb druhovou i pohlavní, dobře udělaným interiérem, vodou atd.atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:39 gringo Re: kyo
Něco na tom bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:00 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
zdravim, jeden clovek na jinem foru tvrdi tohle:

jsou druhy ryb kde přerybnění není na škodu spíš naopak třeba takoví africký tlamovci kdy je potřeba aby se tříštila agresivita to znamená že v akvu o 500l musíš mít min 40 až 60ryb jinak při menšim počtu se vymlátěj.

je to pravda? tlamovce nechovam, ale ciste ze zajmu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 05:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: marek21
Má plnou hubu a furt s ní mele... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 17:25 Muž marek21 [16]
hmm ako rozpoznam nosiacu samicku ? napr. Pseudotropheus saulosi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 17:04 R Muž romant [27987] Re: marek21
Nejsem kdovíjakej odborník na tlamovce, ale ty výměny vody se mě jeví jako nedostatečný, tam bych rozhodně přitlačil, jak na množství, tak na četnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:56 Muž marek21 [16]
zdravim

za posledny tyzden sa mi "utopili" 4 rybky (Labidochromis caeruleus) kazdy den 1 zomrela... hned ako prva skapala tak som menil vodu ten den + pridal som Esha 2000 ale postupne to islo dalej kazdym dnom jedna ... vodu v akva menim pravidelne v intervaloch max 2 tyzdne 1/3 vody, v akva sa nekonali ziadne zmeny ... zomreli len tie najvacsie kusky, tie mensie prezili ... vzdy pred smrtou plavali len tak pri dne a sa len ukryvali ako keby nevladali plavat ... ??? co sa moze diat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 16:31 Muž fred69 [0] - Afrika – RE :Adamino
Ahoj hr se určitě neboj on fakt dokáže poradit jinak taky Mates69 nebo Mandy je tady víc lidí kteří ví a ještě víc lidí keří si myslí že ví ano ale na to přijdeš sám jink těch druhů jsi vyjmenoval skoro hodně malawky se celkem hodně třou když se o ně aspon trochu staráš takže by jsi asi měl během chvilky celkem problém pokoukej tady po nádržích s malawkama a pak se ptej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Adamino
Fotka k příspěvku Podle toho jak velký ryby pořídíš,pokud 4cm což je základ .Neboj se to kupovat po 10 kusech od druhu.Podle toho jak budou dorustat tak budeš vyhazovat samce,ale takto to dělají chovatelé ,kteří je chtějí množit.Na koukačku jsou hezčí samci a u alonocar obzvlášť.Výběr je pestrý ,ale ber to např rod Pseudotropheus se mezi sebou kříží,ale to tebe asi trápit nebude.U těch yelow trochu vem v potaz že nejsou tolik silný ,třeba jako lombardoi.Akva máš veliký tak do toho,
pozor na Ph pokud máš želivku tak se navyhneš použití vápence.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 17:22 Muž fido16 [631] Re: Adamino
Zkus napsat uživateli: hr
Ten se v tlamovcích vyzná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 17:21 Adamino Re: romant
Dík moc ale tam mi taky nikdo neporadil.Adam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 16:29 Adamino – Jaké tlamovce z Malawi k sobě?
Ahoj chci chovat tlamovce z Malawi mám 400 litrů akvarko ale nevím jací se k sobě hodí .Jsem začátečník je mi 13 každý říká něco jiného tak nevím.Chci tam dát zebry, auratusy,zelůwky a aulonocary calico a nějaké modré.Poraďte mi kolik ryb tam mám dát a jaké.V akvaristice neporadí jenom chcou prodat.Mám to akvarko založené ale jenom tam mám startovací ryby a ty žijou.předem děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2012 20:14 mářa – Odpovědi
Díky Vám všem za radu,budu to muset celé nějak promyslet a něco stím určitě udělat-už po několikáté,ale opakování matka moudrosti.
Jsem začátečník více méně,něco přes rok,a problémy mám a aqvem tak nějak od začátku at bylo jak bylo.Ono i v těch aqva shopech Vám porádí tak jak potřebujou zrovna prodávat,takže rady taky k ničemu,určitě nejsem žádný tyran a bezduch jak bylo jemně naznačeno,ale budiš.
Scháním informace,aby mi akvárko vzkvétalo a rybky se měli dobře á né naopak,určitě jsem nepochybyl schválně aby se rybky potloukli,vím že je stím potřeba něco dělat a tak se o to pokouším.
Ještě jednou díky a snad Vám budu moct v krátkém horizontu přinést lepší informace a foto.
Měj te se fajn a hezký nadcházející Silvestr,budte zdrávy............ Mářa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 15:12 gringo Re: hr
Naprostý souhlas. Tak to prostě je. V mém akva, byť počet druhů i jejich počty nejsou v pořádku, je docela klid. Určitě je to dané velikostí akvária a slabším přerybněním. Samozřejmě pošťuchování je, ale v normě. LiborS.: Samozřejmě jsem kameny nepředělal a dopadlo to, jak dopadlo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 05:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: mářa
Mářo není to jen o těch venustusech a kořenech. I když co bylo napsáno je pravda. Ale o celkovém vnitřním uspořádání akvária...Klidu by prospěla, byť možná moc pěkně nevypadá, třídírová cihla (nebo podobný stavební prvek-vybral jsem cihlu protože se nejlépe shání :-)), v prostředku nádrže a kameny nastavět třeba do rohů. Uvidíte jak rychle se změní seskupení ryb a ony se trochu uklidní. Nebudou-li venouši, bude to možná stačit.
Jak je na fotografii patrné, vy jste vytvořila dvě centra se středem kolem kořenů, ale u venustusů to vlastně sahá přes půlku akvária a na ostatní zbývá málo. Ta nádrž je v permanentním stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 04:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: gringo
gringo napsal: Něco o mých polystigmách. Čtyři samci, jedna samička. Dominantní a subdominantní jsou stejně staří. Další dva a samička jsou asi o rok a půl mladší. Samci jsou už všichni stejně velcí. Občas se pošťuchují, nic divokého. Před půl rokem jsem si pořídil odrostlý pár N.Venustus. Najednou byly dvě starší polystigmy kamarádi a samce venustuse za den ubily. Něco o mých zebrách(M.estherae R/R). Jeden samec tři samičky. Přidal jsem pět stejně velkých samců a dvě samičky. Samec je sice proháněl, ale neuhnal. Neměl šanci se zaměřit na jednoho. Polystigmy si venustuse "našli" všude, i v úkrytech. Na druhou stranu samci metriaclimy nemuseli úkryty vyhledávat. Dominantní samec spíš uštvával sám sebe hmm To jen něco k chovu tlamovců ano
Na to se nabízí jediná otázka...Přestavěl jste akvárium,rozbil teritoria a tím zaběhlý rozhoz, než jste přidal nové ryby? Pokud ne, pak máte odpověď jednoduchou. Dopadlo to, jak to dopadlo. Nedělají to je africké jezernní cichlidy, dělá to i hodně druhů jihoamerických.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 19:41 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: mářa
V těchto podmínkách a takových počtech, píšeš, že jich bylo mnohem víc, těch zabijáků může být víc. Třeba čpavek. Čím krmíš a jak často???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2012 18:29 gringo
Něco o mých polystigmách. Čtyři samci, jedna samička. Dominantní a subdominantní jsou stejně staří. Další dva a samička jsou asi o rok a půl mladší. Samci jsou už všichni stejně velcí. Občas se pošťuchují, nic divokého. Před půl rokem jsem si pořídil odrostlý pár N.Venustus. Najednou byly dvě starší polystigmy kamarádi a samce venustuse za den ubily. Něco o mých zebrách(M.estherae R/R). Jeden samec tři samičky. Přidal jsem pět stejně velkých samců a dvě samičky. Samec je sice proháněl, ale neuhnal. Neměl šanci se zaměřit na jednoho. Polystigmy si venustuse "našli" všude, i v úkrytech. Na druhou stranu samci metriaclimy nemuseli úkryty vyhledávat. Dominantní samec spíš uštvával sám sebe hmm To jen něco k chovu tlamovců ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 17:24 Muž NIKO [527]
Fotka k příspěvku Vpředu je dominantí samec,vzadu schovaní ti slabší.Prohání ostatní a teritorium si hlídá!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 14:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: mářa
Z fotky Ti řeknu ,na venustuse je to malý.Tlamovci jsou teritoriální ryby a k zabíjení dochází,nejvíce v době tření.U venouDominatní samec potom utlačuje vše ostatní.Dej venustuse pryč a zlepší se to.Oni hongi jestli dobře vidím jsou taky prevíti.A jinak kořeny k tlamovcům nepatří okyselují vodu a tu tlamovci nemají rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 12:53 mářa
Fotka k příspěvku Je tu někdo kdo mi poradí smím problémem?
Mám doma tlamovce a pořad mi je tam někdo napadá vždy konec smrt.
V posledních dnech zase 4 mrtvý ryby různých velikostí.
Posílám foto k upřesnění co tam mám,spousta ryb už tam ani není pořád tam dodávám jiné a zase to samé po chvíli zase se začnou vyhlazovat,mám tam i velkého dospělého ancistrus dold nemůže být on ten zabíják?
Díky všem za normální radu,R.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 13:57 Muž rriki [818] - CichlidyRe: hr
Pane kolego,tlamovec je široký pojem a tvrdit,že 120l je nevhodná je hloupost.Je řada tlamovců pro ,které je 120 litrů málo ,ale naopak i menší nádrže se používají pro odchovy.Nedovedu si představit třeba Champsochromise,nebo frontosu,ale dovedu si představit třeba demasonu i yelowu. A pokud do toho přidám třeba tangnjické cichlidy ,které nenosí mladé v tlamce tak právě tyto nádrže jsou až dost velké. Menší nádrže a zhuštění snižuje agresivitu cichlid, to by jste měl vědět.Samozřejmě potom údržba je jiná kapitola.Spoustu profi chovatelů má nádrže nádrže okolo 240l a doba nádrží okolo 800l ustupuje.Samozřejmě extrémní druhy,nebo větší skupiny se ve vanách pěstují. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 05:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: hr
Tři bodující a jeden kázající...
Chlapci ona má 120 litrů vody a v ní tři samce tlamovců. Neptala se, zda je to vhodné Radku...takový je prostě fakt, z něhož je třeba vycházet. Tudíž vaše konstatování je sice pravda, i když tam chybí poznámka ke kompletnosti údajů. Jezerních tlamovců by bylo správně, malí říční tlamovci 120 litrů akceptují zcela v pohodě. O tom akváriu víte stejnou starou belu jako já. Možná jste děvčeti mohl poradit, ať ty tři samce zabije a místo nich si pořídí hejno teter...Abych předešel vašemu oblíbenému darování, tak k tomu jen řeknu, že i to nefunguje všude...Jen u vás v Olomouci je to v pohodě...:-)
Pět samců ve 120 litrech to není zase takový malér a dá šanci nějak dožít všem. Dokonce to akvárium s pár dekoracemi může být i ke koukání...Takže nebyla ta jedna věta vlastně zbytečným výkonem vzácně bez gramatických chyb? Ale po dlouhé době máte i osm kladných bodů...
;-) smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 04:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Meli
Tak si tam dejte ještě čtvrtého a pátého samce a to bude tak stačit, aby to to akvárko udýchalo a nedělalo problémy...Malé bych nedoporučoval, protože jim velcí budou dávat čočku, zvláště když tam budou samice...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353-tlamovci--chov?od=551