Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2014 23:56 Muž georg [112] - AfrikaRe: 123456789
No, začal bych z jiné strany - veliost nádrže, počet ryb a druhy a jak jsou velké? Už teď tam zmiňuješ malawi i Ameriku. Všechny druhy agresivní, cos čekal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 23:20 123456789
Skály jsou tam 4 a všechny obsadil. Nemá problém napadnout 20cm dlouheho tlamovce livingstonova a kančíka perleťového. Rozdělit akvárium na 2 půlky jsem už zkoušel, nepomohlo to a začal napadat samice, teď je nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 22:58 - Re: 123456789
Rozdelenie akvária na akoby dve časti,kde jednu aj druhú stranu predeluje útes.Napríklad.
Viac skál a ukrytov,alebo ho jednoducho vyloviť preč smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 22:32 123456789
9cm dlouhý tlamovec demasonův mi terorizuje akvárium. Nevíte jak zmírnit jeho agresivitu. Ps: mám 7 samic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 20:26 Muž georg [112] - AfrikaRe: Konhi
Jane, tak jen po tlamovcích koukej, nic nepořizuj, hlavně ne ke skalarům. Študuj na netu co tlamky potřebují,jaké jsou jejich nároky na chov a prostor. Pak se zeptej co ti nebude jasné a až potom se do toho dej. Pokud se teda pro ně rozhodneš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.07.2014 14:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Konhi
Ke skalárám žádného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 14:06 Muž Konhi [1] – Tlamovci do akva
ahoj, poslední dobou hodně koukám po tlamovcích. palec

mohl by mi tu někdo ně+jaký doporučit? Něco běžně dostupnýho, do 200l akva ke skalaram. Rádi bychom něco barevnýho a trochu živýho. a doporučenej počet? hmm Dík moc bando, sám sem toho z netu moc nevykoukal p, protože je jich strašně moc a mam k tomu docela práci. :-| zatim se mějte famfárově ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 09:24 Muž sasula [274] Re: VitaValke
nemá cenu to prát... ono se to vyřeší samo... maximálně trochu přicpe filtr, ten se vypere a je hotovo... nebo pokud to chceš hodně rychle vyčistit, tak uřízni dno petky, naplň jí filtrační vatou a to dej na čerpací hlavu, a do pár minut máš akva čisté... místo hlavy se dá použít i nasávací trubka exteráku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2014 08:27 Muž wladys [291] - CichlidyRe: hanzys
Pokud máš na mysli nějakou zeleninu, tak se raději zaměř na kvalitní vločky s velkým podílem rostlinné složky a k tomu cyklop od kvalitního zdroje. Jakákoliv zelenina ti bude zbytečně kazit vodu. Nehledě na to, že koupená zelenina je jen obrovským zdrojem dusičnanů, kterýma to velkopěstitelé vyhánějí, aby měli velké a rychlé výnosy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 20:27 hanzys – Dotaz
Zravím mohu krmit plůdek tlamovců asi 2 měsíce starýho nějakou rostlinou potravou?? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 13:55 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: sasula
už jsem ho zkoušel vyprat v petce a nemá to moc smysl, furt je to kalný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 09:58 Muž sasula [274] Re: VitaValke
nelekej se jemného zákalu z písku ten sedne či se vyfiltruje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 09:17 Muž VitaValke [8] - Malawi – zakládání 240L
Fotka k příspěvku tak břidlici jsme nikde nesehnali, nakonec padla volba na tapetu od Juwelu, nasbíraly kameny v potoce, přilepili akva silikonem na dno a dnes se bude propírat písek a napouštět, jupíí :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 09:34 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: sasula
tak písek mám doma, je to ten zásypový a je teda brutálně jemný, vypadá parádně :) jen s břidlicí se budu asi muset rozloučit, nikde jí nevedou, 5x stavebniny, OBI, Globus nikde nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 09:06 Muž sasula [274] Re: VitaValke
mají ho normálně v hornbachu ve stavebninách... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 08:30 Muž VitaValke [8] - Malawi – zakládání 240L
tak flexiobklady jsem naštěstí stačil stornovat a dneska se půjdu podívat po tom jemném na zásyp zámkovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:17 Muž sasula [274] Re: VitaValke
pokud chceš bílí písek pro tlamky tak jdi do křemičitého písku na zásyp zámkové dlažby cca 100,- za 25kg ale je to velmi jemná frakce. pokud hrubší 1 - 2mm tak písek pro bazénové filtrace. Mám tak akvárka velmi dlouho a písek stále bílí.

pokud chceš co nejbělejší písek a průzračnou vodu tak použij co nejstudenější ledky. 6500K ber jako minimum.

sám jsem se z 6500K přes 10 000K dostal až na 15 000K a to je pro mne zatím ideál. Nějaký anubias, kryptošku či echináč k nim můžeš dát, ale počítej s průběžnou likvidací než si na to nezvyknou. třeba echináč rozškubaly jen lysty s řasou a nové nechávají naprosto v klidu. kryptošku taky oškubou o listy co má a nové nechaj. Na zakrslé anubiasy bych rovnou zapomněl jelikož nestíhají dorůstat a jsou z nich jen pahýly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 11:58 gringo Re: VitaValke
Nevydrží být pořád čistě bílý. Já mám osívaný betonářský štěrk ze stavebnin. Je to plavený říční štěrk. Barva ideální, ani tmavá ani bílá. 1-2mm by vadit nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 11:04 Muž VitaValke [8] - Malawi – zakládání 240L
a vadí ta hrubost 1-2mm? mě by se právě líbil čistě bílej z flexiobkladů, než obyčejný bezbarvý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 10:20 gringo
Fotka k příspěvku Pískem stačí dno opravdu jen "pocukrovat". I za cenu toho, že občas je vidět na dně sklo(zvykl jsem si na to). Jde především o kvalitu vody a nízká vrstva písku tomu značnou měrou pomáhá(nezahnívá) hmm A ryby nebagrují ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 07:32 Muž georg [112] - AfrikaRe: VitaValke
Kameny z potoka použít můžeš. Po vydrhnutí v horké vodě a nějaké te desinfekci nebude problém. Ta břidlice na pozadí s těmi valouny z řeky bude asi vypadat blbě. K tomu dnu - flexi obklady bych zrušil a dal tam prosívaný říční písek, není ho třeba moc a je to za babku, popř. úplně zadarmo, jen ho propereš v horké vodě a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 00:03 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: georg
Fotka k příspěvku ok na skalku se vykašlu, můzu použít kameny z potoka? viz foto...

kytky stejně nemám kam dát, mám skoto totéž u krevetek a tam se to rozrůstá, takže to buď zkompostuju nebo nechám sežrat

CO2 používám teď protože mi leze Ph samo nahoru, u Malawi to bude jen dobře když bude vejš bez CO2, jen jsem dodnes nepřišel na to proč se to děje a to už jsem se ptal všude možně

pozadí bych udělat chtěl, líbí se mi to a na břidlici se prý tvoří řasy který tlamky požírají, nechi žádný veliký, jen 5mm sklo a na to 5-10mm břidlice, něco jako tady: www.akvamalawi.com/… vím že to sebere nějaké místo ale snad by to nebylo tak hrozný

jen sem teď zjistil že jsem objednal asi moc písku, zvyk z normálních akvárií 4-7cm vrstvu tak jsem na flexiobklady vzal 45kg, a teď jsem se dočet že bohatě stačí 1-2cm takže budu muset v pondělí po telefonu škemrat o upravení objednávky. Ještě se tu uvádí zrnitost do 1mm, flexiobklady mají v bílé variantě frakci 1-2mm, jiný nemají, je to problém? mám to zrušit úplně a schánět jinde jemější?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 23:27 Muž georg [112] - AfrikaRe: VitaValke
Jen tak stručně na úvod. Do toho objemu bych pozadí vynechal, kytky ti tlamovci(z malawi) určitě zničí, CO2 potžebovat nebudeš.žádnou lepenou skalku... asi tolik ze startu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 23:21 Muž VitaValke [8] - Malawi – zakládání 240L
zdravím vespolek :)
nakonec jsem se rozhoupal na pořízení akvária a chtěl bych zkusit taky Tlamovce, moje vize:

Objednáno už mám:
akvárium Diversa Budget set 240L, 120x40x50
45Kg písek bílý 1-2mm Flexiobklady
topítko 200W Cat-Gato
Eheim Předfiltr pro externí filtr
Eheim Upgrade kit pro Aquaball - patrona

budu rušit stávající 38L akvárium takže z něho použiju:
Filtr Eheim Aquaball 60 + objednaný upgrade kit na prodloužení, náplň EHFI Eheim SubstatPro (+tryska se vzduchováním)
topítko 50W Cat-Gato (ať tam jsou raději dvě)
teploměr
Dennerle CO2 dlouhodobý test (kvůli kontrole Ph)

je potřeba dokoupit externí filtr, uvažuju o JBL e1501
pozadí chci lepit z břidlice
jako skalku bych slepil břidlici na plocho, nebo můžu použít kulaté kameny z potoka, nevím co bude lepší aby se ryby o břidlici uprostřed nezranily
rostliny mám: Alternanthera reineckii, Cladophora aegagropila, Egeria densa, Hemianthus callitrichoides, Hygrophila difformis, Limnophila hippuridoides, Ludwigia palustris, Ludwigia peruensis, Nitella flexilis
chtěl bych je zkusit a uvidím co přežije, když ne tak pořídim Anubiasy

rybí osádka zatím bude dočasně a pro záběh stávající přestěhovaná: 6X Danio pruhované, 8x živorodka Endlerova a asi 30-40 jejich prcků
po koupi externího filtru a záběhu bych obyvatele vyměnil za tlamovce

vodu mám studniční : Ph-6,4 GH-10 KH-10
Ph mi ve stávajícím akva leze samo na hodnotu až 8, nevím proč, možná vyčerpáním CO2 rostlinama nebo čeřením hladiny, pomocí CO2 ho držím na hodnotě 7

a nakonec jaký dát obyvatele? četl jsem všude možně doporučení tak na 20 kousků Pseudotropheus saulosi v kombinaci tak 7 samců a 13 samiček. Hodil by se k ním i jiný druh třeba něco do červena ale aby se to mezi sebou nekřížilo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 22:21 drahoczek – tlamovci
Ahoj, poradí někdo nějaké tlamovce do akva 100x50x50.šlo by třeba Aulonocara fire fish?

Nebo poradíte nějaký menší druh kdy je semec modrý a samice žlutá? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 17:59 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: David
jak pise designer. Jedine tanginika se snekaci, ktere ti poslal. Na malawi je to moc male a nemely by z toho radost ani ryby a ani ty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 16:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: David
No pokud touzis po necem jako Tanganika, pak mrkni na:
rybicky.net/atlasryb/pestrenec_prouzkovany
rybicky.net/atlasryb/pestrenec_similis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 20:07 Muž DrChila [243] Re: David
Menší objem než těch 200L se nedoporučuje.. Ryby jsou teritorální a mají rádi velké dno to v 112L nelze zajistit :)
Tak asi tak.
Maximálně jako odchovna by to mohlo sloužit. Na pár měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 19:32 David – Tlamovci
Dobrý den,
prosim o radu, je možno zařídit si akvárko s tlamovci o objemu 112l? Vím, že všude se piše min. 200l, ale nemáte někdo zkušenosti s menším objemem? Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:52 Muž georg [112] - AfrikaRe: Lada
Lado,smím se zeptat, jak dlouho to akva funguje? Ono to, že se rybky třou nemusí jednoznačně znamenat, že jim je dobře. Mají to naprogramováno v genech,něco jako zachování rodu. A to, že se zdají živější bych řekl,že je způsobené tím velkým počtem v malé nádrži, takže se ryby ruší navzájem a plavou jako o život.
Jak velké ty ryby jsou a jaké druhy tam máte???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:04 Lada
Proč dáváte tlamkám topné těleso?? Nemáme ho a jak se nám množí :-D neustále se třou a jsou živější. Akva máme 250l a kolem 60/70ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:44 matus13 Re: sniper
tak na atlase pisu 25-29 tak som zvolil strednu cestu len stale mi zohrieva lebo mam iba 75w ohrievac na 200l akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 18:37 sniper Re: adam87
Já mám u Saulosek 26 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 18:16 matus13 Re: adam87
ja mam saulosky a maju 27 a je im dobre :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 17:48 Muž adam87 [0] – Jaká teplota
Chci se zeptat, jakou necháváte Tlamovcům teplotu vody, jestli mám topit na 24 stupňů nebo stačí i míň?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 22:17 Muž wladys [291] - CichlidyRe: matus13
Přebarvovat se začínají už od velikosti 4-5cm. Což je tak 5-6 měsíc života.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 19:24 matus13
caute,neviete mi niekto povedat po akej dobe sa asi zacnu sfarbovat samci tlamovca saulosuv?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 09:31 Muž wladys [291] - CichlidyRe: zdeněkK
zdeněkK napsal: Nazdarek kolegové.Nevíte náhodou čím to je,že po vytřeni tlamovce černoploutvého kdy samice pozbírá nejmín 20.jiker zustanou pouze 2 mladý?samici neodlovuji.Ukrytu maji take dost.Myslíte že by je mohla hlady pojíst když celou dobu inkubace nežere?diky :-(

Když se dívám na tvou prezentaci tak bych řekl, že hlavním požíračem bude ten trnovec, který je noční živočich a po nocích požírá vše co mu vejde do tlamy. ;-)
Krom toho máš celkově napytel seskládanou tu sestavu ryb, špatně zvolené dno a tak bych mohl pokračovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 09:24 Muž JendaVana [22] - Cichlidy
u nás je tak živo, že odchovy vůbec nemáme. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:16 Muž Dawe_CZ [34] Re: zdeněkK
Ahoj, to je normální. Moje tlamky nosí skoro pořád a zatím mi v akvárku plavou 3 prcci kteří přižili. Většinou si na nich smlsnou a ti kteří mají štěstí tak se ukryjí a přežijí. Já už mám 3 prcky co jsou už trošku větší tak už normálně plavou mezi velkýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:13 Muž georg [112] - AfrikaRe: zdeněkK
Na některých jikrách si smlsne, některé donosí,no a ty kteří ve spol.aq. mají štěstí tak dorostou a to jsou ty event.2 kusy z těch 20 jiker :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:01 Muž zdeněkK [0] - Cichlidy – tlamovci.
Nazdarek kolegové.Nevíte náhodou čím to je,že po vytřeni tlamovce černoploutvého kdy samice pozbírá nejmín 20.jiker zustanou pouze 2 mladý?samici neodlovuji.Ukrytu maji take dost.Myslíte že by je mohla hlady pojíst když celou dobu inkubace nežere?diky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 16:39 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Macrosek
Na to bublání si zvykneš a naopak až pojedeš někam na dovču, kde ti to bublat nebude, tak bez toho neusneš.....ty bublinky jsou tak krásně uklidnující. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 14:50 Macrosek – :)
Tak jsem do sve 450tky dal proti sobe atmana 201 a 203, kostky vel. 5 a 4. Nasavani vzduchu hadicemi z venku. Voda pekne viri a vypada to, ze tlamici jsou radi :) Akorat se u toho hur v noci spi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 23:19 Muž wladys [291] - CichlidyRe: kastana
No ono záleží do jak velké nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 22:03 Muž kastana [0] - Cichlidy – prosim radu
mam doma 10 ks Metriaclima estherae a chtel bych jeste 10 ks neakych tlamiku poradite prosim s vhodnymy rybami? dekuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 21:06 Muž Mislow [304] Re: Macrosek
Podtrzeno secteno jak to vidim a jak mam i vlastni zkusenost, pokud pro tvuj objem akvarka zvolis silny externi filtr, tak nemusis vubec pridavne vnitrni filtry pouzivat. Staci ti pravidelna udrzba externiho filtru a to ne vice nez jednou za mesic. Dobre vzduchovani pouzitim vykonne vzduchovaci pumpy nezajisti jen okyslicovani akvarka, ale i pohyb vody pri vymyslenem rozlozeni kamenu a pomuze filtraci. Pravidelne odkalovani 1x tydne, spojene s vymennou vody pak bude hracka a akvarko bude slapat paradne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 21:00 Muž georg [112] - AfrikaRe: sasula
V tom máš pravdu, o tom nelze pochybovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2014 20:35 Muž sasula [274] Re: georg
To proč jsem předtim psal právě o možnosti delší výměny vody. Tak hlavně kvůli tomu, že spoustu lidí snižuje kapacitu filtrace na minimum. Vždy je lepší předimenzovat filtraci na delší dobu.

Nikdy nikdo neví kdy se nebude moci o to akvárko postarat. a může být třeba 14 dní mimo. A spoustě neakvaristů akvarista nevysvětlí, že vodu měnit je opravdu zapotřebí každý týden. Prostě to tak je...

a sámotnému se mi to už vyplatilo nepodceňovat. a opravdu to akva přežilo 3 týdny bez výměny... potom 80% výměna a jede se dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:27 Macrosek Re: georg
jo to je jasny, ze kazdej tyden menim vodu a odkaluju

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353-tlamovci--chov?od=201