Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Žádná další stránka   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 09:15 Buri – Vyter betty
Jak vyresit situaci kdy se mi betta vytrela do spolecne nadrze - vcera vecer (cca 17:30) samici jsem odlovil samec zatim hlida plody. Mam ale obavy poter az se vylihne aby ho nesezraly platy, neonky, mecovky ktere ziji spolecne s betou. Jak toto vyresit. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2006 11:11 neo Re: jack
Stačí jim celoskleněná asi 10 l nádrž bez dna se slaboučkým filtrem, je dobré dát do nádržky nějaké kameny pro samičku aby se mela kde schovat. Sameček postaví pěnové hnízdo POZOR!!! Hladina vody musí mít asi 10 cm!!!
Potom se vytřou a sameček posbírá jikry a vyprskává je do penoveho hnízda. Samička mu někdy pomáhá a občas také po tají požíra jikry. Po třecím aktu přelovíme samičku a po vykulení potěru i samečka. Potěr roste nestejnoměrně a je dobré ho třídit. Potřebuje jemnou potravu jelikož se často dáví. Když bezpečně rozeznáš pohlaví dej je po jednom do malých celosklenených nádržek beze dna vedle sebe tak aby na sebe videli. tím že nasebe budou dorážet budou jim ploutve sílit a zvětšovat se. V šesti měsících dorostou ve sdatné jedince. Rozmnožování jsou schopny v 8 mesících přeji hodne stestí!!!!! ;-)
Edit: Jo a zapoměl jsem to upřesnit do 4 tydnu dychají žabrami a od 4 tydnu se jim začína vivíjet labirint proto jsou ty 4 tydny kritické. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2006 14:20 jack Re: Jirka
Notak samička nakonec jikri sežrala rozzureny ale nevadi,v ty vodě by měly bejt rozpuštěný hormony,tak tam skusim vytřít Kardinálky :-) :
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 23:03 Jirka betty
Když se ti konečně vytřeli tak odlov samičku, už se vytírat nebudou a samec se bude o jikry starat sám,samička by mu je sežrala.Spadané jikry pozbírá a vyplivne do hnízda.Problém bude,jak nakrmit vylíhlí potěr.Já je krmil trepkami,pár dní a pak vaječným žloudkem,přeji zdárný odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 20:06 jack Re: Jirka
Hura povedlo se bety se vytrely! :-) Akorat že zůstaly nějaky jikry i na zemi.s Seberou je?budou ve treni este pokracovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2006 16:48 Jirka samici se nechce
Mě se vytíraly až odpoledne,po17hod.a výtěr jim trval asi hodinu.Ploutve jí zase dorostou,hlavně aby jí nezabil,sleduj je stále,jestli jsi výtěr ještě neviděl,tak je to hezký zážitek,jak se okolo ní zakroutí a pak nehybně padají ke dnu,vypadají jako mrtví a né je rušit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2006 14:59 jack Re: jack
Tak jak to vypada tak samec zřejmě samici ukouše k smrti.Už jí dost potrhal ploutve a vo na furt nic.......... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2006 11:53 jack Re: Jarda
Už to vypada že začal se stavbou,udělal asi tak 8 cm proužek bublin okolo stěny akvaria...díky za ten polystyren :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2006 11:41 Jarda Re: jack
hele nebo kdyz nemas plovouci rostlinky tak hod pak koulicek polystyrenu na hladinu to taky pomahaha pri stavbe hnizda ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2006 00:26 Roman Re: jack
Žadný vzduchování tam nedávej,nepotřebujou to.Akorát je to odrazuje od tření.Samec už třeba stavěl hnízdo ,ale čeření hladiny mu ty bublinky rozházelo.Pak může být nasr.... a vybíjí si to na samici.Pro samičku udělej nějakou skrýš třeba z trsu rostlin a nahladinu dej nejakou plovoucí např. Riccii.V tom to samec postaví,potřebuje k tomu kousky rostlinek. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 23:18 jack Re: Jarda
Ještě jsem se chtěl zeptat jak silný mam mít vzduchování?Když jim necham normální průtok vzduchu a nezaškrtim to tak bublinky hazej s rostlinkama a to asi neni dobry ...co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 23:09 Jarda Re: Jack
podle me jim to vadit nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 19:19 jack Re: Roman
Jo a jěště jsem se chtěl zeptat,jestli nevadí že v tý vitíračce mají larvy komárů.Ctěljsem je nakrmit ale nějak je vsechny nesezraly a tak jim tam nějaky zbyly.Nebude to vadi při tření? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 17:33 Roman Re: jack
Jmenuje se to urogenitální papila.Je to v místě prýlky jako malinká špička a je špatně vidět. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 17:29 jack Re: Jirka
Rostliny mám,betty jsou uždospělé,akorát sem někde čet že má mít samice nějakou bradavku ktera se ma v dobe rozmnožovaní zvětšit...a tu u ní nikde nevidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 16:35 Jirka Re: jack
A vtom 16l akva máš nějaké plovoucí rostliny?Jinak se hnízdo neudrží po hromadě. Dát čerstvou vodu,teplota vody 28 stupňů,trochu vzduchvat, nebo filtrovat,aby voda nestála/jinak se nadechují na hladině/přikrýt sklem akva.Méně krmit,nejlepší je živé krmivo a sledovat jestli se nekazí voda.Psal jsem ti,že se musí někde schovat,tak tam dej květináč,nebo kameny.Když se do týdne nevytřou,dej je do společného akva a počkej asi 14 dní.Jsou už dospělé?Jikry jsou malé a bílé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 13:12 jack Re: Jirka
Ale on ještě ani nepostavil hnízdo...tak nevim :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2006 11:58 Jirka Re: jack
Hlavně jí tam dej něco,kam se může schovat,nebo jí samec zabije,když jí to bude déle trvat než se vytře.A když se ti vytřou ,tak samičku odlovit,jinak mu bude žrát jikry.Samec hlídá sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 10:56 jack Re: Jarda
Ja mam jenom 1 samici a 1 samce.dal jsem je do 16 l vytíračky a samec jí dost brutálně honí po akva...co mam udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 10:32 Jarda Re: Jack
s betou to neni tak težke zkus se podivat do atlasu.Staci mit 2 semice a 1 samce semec postavy penove hnizdo a se samici tam nahazeji oplozene jikry je dulezite po vykuleni poteru snizit vodni sloupec na 10 cm a to je vsechno palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2006 21:40 langosh Re: jack
Podívejte se tady www.betta.wz.cz .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2006 19:41 jack – Betta splendens
Zdravim.Poradil by mi někdo jak rozmnožit Bettu? Myslím tím jak velkou vytíračku,parametry vody atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2006 16:22 MildaDitr Re: Lenča
Fotka k příspěvku Ahoj. Ja žloutek nepouživam. Ale použivam pestrou stravu. :-) Ve zverimexech kupuju krmivo pro potěr všechny typy a doma to smicham do 1 sklenice a pak podavam. 1 den před krmenim suchy krmivo namačim a 2. den krmim. Namačim tolik co skrmim u mě to je 2 velky lžice do 100L a 1 lžičku malou do 50L a do 20 L půlku lžice. A do menšich pod 20L davam min.
A hlavně mam vyřniky od kamoše a nejemnějši živy blechy ty davam 2 až 4 krat denně. Tolik co sežerou.
Po vytěru 1 samici odlov a pak samce až se potěr rozplave. Ale pozor, někdy i samci žerou jikry či potěr (tak hlavně hlidat).
Ja teda potěru ani pludku nesvitil ani to nemam v planu. Svitim jen než jdu spat to je cca 5 minut až 1 hodinu denně. ahoj

Na fotce muj byvali betak. Bezvadna chuva. I ted k němu jsem daval potěr i pludek když jsem neměl volny vytěračky a on je branil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2006 16:14 xkymi Re: Lenča
To krmivo muzes skusit,ale rikam, uplne na jemno rozdrobit,ale krm az tak po tydnu,zatim krm zloutkem.Jo a krm tak 3 az 4 denne,pludek je hodne zravy a je dulezite aby rychle rostl.Hodne uspechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2006 15:56 lenča Re: xkymi
Doma mám krmení sak vločkové krmivo a linguáre to by se stím mohlo krmit nebo né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2006 11:36 xkymi Re: Lenka
Ahoj,
Kdyz Betty uz budou starsi tak 7 dni az 10 dni,muzes jim podavat susene krmeni ktere mas doma,ale musi byt uplne na jemno rozdrobene.Rika se,ze poter sezere potravu tak velkou,jake jsou jejich oci velke.Nemusis drobit potravu a zbytecne se zatezovat.Proste prijdes k vam do Zverimexu a reknes tam te prodavacce nebo nekomu ze chces nejake zradlo pro poter Betta splendes,nebo reknes at ti primo daji zradlo pro jakykoliv poter,mely by ti uz neco dat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2006 10:37 lenca Re: xkymi
A cim je mam krmit pak?Pak uz asi jem suchym krmrnim nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2006 09:50 xkymi Re: Lenča
Betty nemám, ale je to Labyrintka a mezi ne patri i Cichavci.Odchoval jsem Cichavce perletove takze je to skoro jako z Bettama.Artemie si asi myslela zive,ty jse musi nechat lihnout,jinak je to taky dobre papani pro poter stary asi 10 dnu.Napis co te jeste zajima a ja rad poradim ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2006 09:39 Lenca Re: xkymi
A pak je mam krmit asi artemii co? Nebo mas nejakou jinou zkusenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.01.2006 08:46 xkymi Re: Lenča
Ahoj,
Zloutek z vareneho vajicka je to nejlepsi pro poter do stari asi 1 tydne.Ja jim krmim Pavi ocka a rostou po tom hrozne rychle.Uvar si vajicko na tvrdo,oloupej ho a dej si zloutek na talir(bilek muzes snist ;-) ).Ten zloutek umyj a dej ho do mikrotenoveho sacku a poradne ho v tom sacku rozmackej na takovou kasicku a vyformuj z toho asi 10 cm placicku.Kdyz tohle budes mit,dej to vajicko,ktere mas v tom sacku rozmackane do mrazaku at se ti to zamrazi,v lednicce by to vydrzelo ani ne 3 dny a zacalo by to smrdet.Vzdy kdyz by jsi chtela krmit zloutkem,ulomis si malinkaty kousicek a das si ho mezi 2 prsty,vy vode tres prsty mezi sebou kde mas zloutek.Zloutek udela uplne jemnou mlhu pro poter.Vzdy davej ale radsi 2 nebo 3 po sobe po malych davkach nez 1 a moc,zloutek kali ve vetsim mnozstvi hodne vodu(Ostatne jako kazde krmivo ve vesti mire)To je asi vse,co sem chtel o Zloutku rict.Jestli by jsi chtela,muzem pokecat bud na ICQ nebo na mejlu.Mej se a at se podari odchov. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2006 13:26 Lenča Re: xkymi
Na tom www.betta.wz.cz pisou ze mam kmit protlacenym uvarenym zloutkem pres cajove sitko ale v knizce jsem cetla ze po tom hodne hynou tak nevim nema s tim nekdo zkusenosti? Stacilo by mi kdybych na zacatku odchovala alespon 1 rybickuTak poradte prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2006 08:24 xkymi Re: Lenča
Ahoj,
Skus se podivat na www.betta.wz.cz a nebo na www.bettas.webpark.cz . Preju hodne stesti s chovem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2005 19:24 Lenča – Odchov BETT
Chtela bych vas poprosit o radu ja spravne odchovat male Betty,cim je krmit atd.!Jsem zacatecnice a nevim jak na to!Ted se mi vytreli ale nevimjestli z toho neco bude uz jsou deset dni stare krmim je sakem a zivim krmrnim z vajecneho zloutku!Filtruji a porad jim svitim nekde jsem cetla ze se jim ma svitit i pres noc je to pravda?MOC prosim poradte za kazdou radu budu vdecna

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [34]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-betta-splendens-rozmnozovani-odchov?od=1651