Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 15:33 samik002
Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám bojovnice 1 samečka a 2 samičky ale nějak se nechtějí množit poradí mi někdo čím to může být?
Mám je všechny tři v jednom akváriu, nevím co mám dělat aby se množili poradí někdo?
Sameček je stále jen honí a nedá jim pokoj tak nevím co mám dělat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 22:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: stanulik
Rostlinky určitě, plovoucí jsou nej. Ale s těmi mečovkami nic neodchováš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 21:39 stanulik Re: Semtex
Jj to som chcel napisat. A su potrebne nejake rastliny? Mam dost vela plavajuceho machu, ci to bude stacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 17:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: stanulik
Asi si chtěl napsat, že nepotřebuje vzduchování - ne to není nutné, jen molitanový filtr a topítko, pokud ti teplota vody klesá pod 25°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 14:33 stanulik Re: Semtex
Ak som spravne cital bojovnica nepotrebuje k zivotu filtraciu. Staci ten penovy filter a ohrievac, kedze sa nadychuje z hladiny? A mam ich medzi gupkamy a mecunmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 14:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: stanulik
Filtrace je jeden z důvodů, sameček není schopný zbudovat hnízdo.
Potom jde o to, jestli jsou tam i ostatní ryby.
Jinak se víc dozvíš na www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 11:59 stanulik
Jaj mam tiez bojovnice (jedneho samceka a 2 samicky) A ani naznak bitky. Zo zaciatku sa predvadzal ale teraz uz uplne super. Len mam stve ze sa nexu vytret, co ma mrzi. Neviete nieco poradit? Mam 70l akvarium, rastliny, mach, filtraciu. Ja osobne si myslim ze je to koli tej filtracii. Strasne mi vyri hladinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:46 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Michal
První tři dny po vylíhnutí není třeba krmit /tráví vaječný žloudek/. Potěr po rozplavání přijímá drobnou jemnou živou potravu /viřník, nálevník/, popřípadě usušený vaječný žloutek cezený přes tkaninu, nebo prachové krmivo /Sera Micron../. 11-14 den, dle velikosti rybek, je nutné začít podávat živou potravu, vylíhlou žábronožku solnou. Do stáří 4 týdnů přijímá potěr kyslík žábrami přímo z vody, proto se doporučuje v té době velmi jemně vzduchovat vodu v nádržce /silné vzduchování nebo proud vody má za následek umlácení potěru/. Po 4 týdnech se potěru začíná vytvářet přídatné dýchací ústrojí — labyrint. V této době musíme opět krmit velmi jemnou potravou, protože se potěr v tomto mezidobí větším soustem často zadáví. Po cca 5 týdnech od vylíhnutí začíná přijímat i jinou potravu. Potěr roste nestejnoměrně a je nutné třídit jej podle velikosti.

okopirovano z atlasu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:43 Michal – Beta
Ahoj , dnes se mi vylíhli mladý Bety. Potřeboval bych radu jak se o ne postarat a čim je krmit. Predem díky za odpověd. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:14 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: samik002
Klidně se můžou třít i druhý den, mě se to tak stalo už asi 2x u nových ryb.....
Filtrace v odchovném by měla být, ale až v době, kdy se mladé rozplavou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 17:39 samik002
Ahoj chtěl bych poradit. Mám samečka bojovnice a v úterý si jdu pro dvě samičky. Za jak dlouho tak můžu očekávat že se budou třít? A musí být v odchodném akváriu na potěr filtrace? Díky moc za každou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 14:04 Bettak Re: Bettak
Dalsi změna průběhu - nyní již vypadávají jikry - přibližně vždy po 8 kusech..

ALE samec je posbírá do pusy a nevidím, že by je dával do hnízda... Jestli je nejí?? Ale podle literatury a internetu by neměl...... ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 12:45 Bettak Re: Bettak
Další změny tedy.. Už se jim podařilo "spojení", byli v křeči několik vteřin...ale žádné jikry... Asi to samička vypustí až na několikátý pokus?

Cítím se, jako bych měl být tatínkem..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 12:37 Bettak Re: Bettak
Tak to vzdycky vypada, ze uz ji chyti..ale vyklouzne na posledni chvili a pak se vznasi v "kreci" chvilku... Myslite ze i tak samicka vypusti jikry, kdyz se oplozuji az ve vode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 12:16 Bettak Re: warra
Je výrazně napruhovaná a má hodně zduřelou bradavku

NOVINKY:
teď už se páří, ale vypadá to, že je nějaká moc velký na samce asi... On ji nedokáže pořádně obtočit. Vždycky mu vyklouzne a on pak zůstane stočenej pár vteřin, než to zkusí znovu... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 09:33 warra Re: Bettak
Vypadá taky připravená na množení? A je připravená na tření? Je napruhovaná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 00:05 Žena swatty [0] - CichlidyRe: Bettak
To máš ještě dobrý, mě lákal sameček samičku... a následně mi tu stejnou samičku lákala i druhá samice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 20:47 Muž Martin [3] Re: Bettak
Jestli nemůže být nemocná, ale to by si přeci samec nepřipravil hnízdo, ne? :-D On neni doktor,možná se jí jenom nechce,dej tomu volný průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 20:26 Bettak – Betta samec připravil hnízdo, láká samičku, ale nechce...
Zdravím,

mám v množícím akvárku betta samečka a samičku. Beťák už připravil hnízdo, a dělá lákací "tance" okolo samičky, která vypadá taky připravená na množení. Ale samička se ani nehne... celý den jen leží schovaná, pohne se jen když krmím, jinak vůbec... Tak nevím co s ní... Jestli nemůže být nemocná, ale to by si přeci samec nepřipravil hnízdo, ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 12:23 Muž motýlek [275] Re: kreten
Důležitá je spíše stálá teplota.. U mě se při 23-24°C bez problémů potěr sám odchová ;-) Pokud to má být ve velkém, tak stačí 26-27°C. Jestli máš na mysli tu "pětilitrovku" co já, tak ta má objem jen 3 litry :-) To je už lepší přemístit do misky od masa. Dát nahoru hodně riccie a nejméně týden nemusíš krmit (při amatérském pokusu).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 11:34 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Citroneek
Jsou i menší topítka, která se v pohodě vejdou i do 5l sklenice. Ale pozor, ať moc nepoškodíš hnízdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 11:20 Citroneek Re: Semtex
Jenže já mam problem oni jsou ve sklenici 5l a tam se neda zavest topitko .. Mam ho tam neak narvat a tu vodu ohrat nebo nemas jiny napad ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 10:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Citroneek
Pokud chceš dostávat co nejlepší informace, musíš události popsat co nejpřesněji. Ne na preskáčku.
K tomu vzduchování: pokud by jsi se držel místního atlasu, tak při 26st. By se ti za dva dny tak max. vykulil, pokud vůbec, natož rozplaval.
Při teplotě vody asi 28-29st. počítej že se plůdek vykulí tak do 36 hodin. Pak 3-5 dní trvá než se rozplave a začne normálně plavat. Potom je dobré pustit bublifuk filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:15 Muž Yirka [9137] Re: Semtex
S teplotou můžeš mít pravdu, ale jinak je tam správně popsáno že sameček nejdříve vytvoří hnízdo a pak dojde ke tření.
Edit:(Co se týče výrazů porod, těhotnost atd již jsem rezignoval...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:13 kreten Re: Semtex
V životě jsem neměl při odchovu bet 26 stupňů, natož 25 a svého času jich u mne plavaly tisíce:-). Pokud jsou pod sklem, tak bez topítka v místnosti, kde je běžně 24 stupňů se odchov daří dobře. Jen to asi napoprvé nebude žádná sláva:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:06 Citroneek Re: Semtex
Penove hnizdo uz mel davno udelane a nosil si je do toho hnizda ... Bože ja sem to nepopsal .. Jenom říkám co a jak .. ježííš ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Yirka
V atlasu to sice je, ale blbě.
Odchov 26st. je málo. Mělo by být tak 28-30st.

Jo a celkem mě pobavilo "samice porodila".
Pokud ten průběh byl jak je popisované, pochybuji že z toho něco bude.

Samec měl napřed nabublat hnízdo a pak se třít, nebo alespoň v průběhu tření nabublat.
Takhle nevím nevím jestli by vůbec nechali jikry na dně, pak se stavělo hnízdo a do něj nosili jikry ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 08:53 Muž Yirka [9137] Re: Citroneek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 08:35 Citroneek – Beta Splendens
Včera 3.3 v 19:00 moje Bettka porodila jikry :-D .. Jak jsem se docetl okamzite sem ji dal pryc a nechal Bettaka se one starat .. Udelal si penove hnizdo jako vsude pisou .. Ale nedocetl jsem se nikde o teplote vody .. Tak se chci zeptat jakou teplotu k vylihnuti potrebuji ? Bettka je jeste mlada takze jiker moc nebylo ale Bettak se one opravdu dobre stara love .. A je potreba vzduchovat těm malejm plůdkům až se za 2 dny vykotí hmm ? Nebo uz se budou nadechovat sami jako labyrintky - rodiče ? ;) Děkuji .. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 05:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: swatty
Na samičku to vypadá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 23:38 Žena swatty [0] - CichlidyRe: Semtex
Já si kupovala dvě samice naráz a je pravda, že té jedné vyrostly ploutve o dost víc, ale pěnové hnízdo si dělá jen ten jeden samec, kdyby si ta ,,samice" chtěla tu druhou taky ,,zmáčknout" --nemusela by ymít udělané hnízdo ? Kdežto ona ji teda ,,vymáčkla" ale obě se po jikrách hned vrhly a všechny je sežraly, samec měl nejdřív snahu se o ně aspoň chvíli starat, ale pak je zřejmě asi taky sežral :-D tak já nevím tedy...kdybych zjistila, že samice je samec, tak bych šla do zverimexu na reklamačku a oni by mi to vyměnili, ale abych tam nakonec nebyla za blbce :-D
Kdybyste mi tu 4%centinu někdo pomohl určit, budu velice vděčná. Viz nádrž, poslední fotka :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: swatty
Nemusí. Taky máme v jednom AQ dva samce pohromadě a nic. Nervou se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:19 Žena swatty [0] - CichlidyRe: Semtex
Říkala jsem si, ale v akva jsou všichni tři už dlouho .. a to by se přeci pozabíjeli, ne ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: swatty
Stává se to.
Jseš si jistá že máš 2 samice? Není ta jedna náhodou krátkoploutvej samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:13 Žena swatty [0] - Cichlidy – Betta a mimina
Je normální když mi samec sežral jikry ? hmm Samici jsem měla oddělenou, a ho jsem tam nechala,ale druhý den tam už nic nebylo , tak jsem čekala, čekala, ale nic, tak jsem ho zase propustila. A to ne, že by u mě trpěl hladem .. :-O
A je taky normální, když mi druhá samice pak ještě večer dodělávala,,omotávala" tu druhou ? A pak si ty jikry rozdělili jako večeři ? Existují 4% samice ? coze :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 10:03 Muž Spycee [9] - RostlinyRe: Yana
Si delas ze me srandu ne? Jako ja uz sem betty vytrel, a cerpal jsem tyhle informace z odborne literatury! Jo a tak se mi to takhle povedlo po vytreni sem odlovil samicky a samec pecoval sam o penove hnizdo i po vykuleni. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 08:49 Muž motýlek [275] Re: Yana
:-) Nebuď na něj tak zlá. Mám jen tak pro pobavení u želvy samečka se dvěma samičkami. Už několikrát dotáhl sameček potěr do rozplavání. Pak to samozřejmě společně sežerou... Ale jako návod bych si to rozhodně netroufl prezentovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 08:22 Yana Re: Spycee
Skvely navod, ked mu das 4 samice tak hniezdo nikdy nepostavi a ked by aj hej, tak kym sa bude vytierat s jednou, tak tie zvysne sa POSTARAJU o ikry. Na svojich 16 rokov by si mohol mat vacsi rozum!!! A jasne ze ich aj zabije, ked im nedas ziaden ukryt, tak urcite rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 08:09 Muž Spycee [9] - Rostliny
betty se vytiraji tak, ze das do odchovne nadrze 1 SAMCE !!! spolecne s 3-4 samicemi. Vodu musis mit tam 10-15 cm vysokou a zvysovat teplotu az na 30°C samc zacne stavit penove hnizdo a zacne lakat samice po vythreni je vyhani a nekdy se stane ze je dokonce i zabije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 06:01 Muž motýlek [275] Re: janmacu
A jsi si jist, že je opravdu požírají? Někdy je nosí v tlamce i půl minuty, než je vplivnou do hnízda.
No v každém případě při dalším pokusu samečka neruš a nech ho ohlídat výtěr až do úplného rozplavání - pak získáš generaci, která bude umět se o potěr postarat. Což může být ten problém - že máš rybky odchované příliš uměle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:29 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: janmacu
Souhlasim tady s Martinem.Dockej casu a dockas se potomstva :) Je uplne normalni ze zerou jikry kdyz se vytiraji porpve nebo podruhe.Mejm to dokonce trvalo asi tri nebo 4 vitery nez prestaly pozirat jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:23 Muž Martin [3] Re: janmacu
Jinému samci je neházej,pokud se třou po 1-2 tak je to normální X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 20:25 Muž janmacu [18] – poradte s betou při vytírání
Máte někdo skušenost s tím, když samec i samice bety bojovnice žerou jikry? Co s tím? sad
Pomuže když jikry hodím jinýmu samci? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 06:52 kuba Re: MarcoKing
Pokud máš vylíhlý plůdek,odlov samce,je tam zbytečný,navíc bude hladový a samozřejmě sežere výtěr,sníž sloupec vody na 10cm,já mladé krmil žábronožkou(jemnou)a nemusíš nikam chodit na rybník pro prach,bety rostou podle mě rychle,ve velikosti 1cm jsem je přelovil do 240l akvária a krmil cyklopem do velikosti 3cm ,pak je nutné odlovovat a selektovat samce,pokud chceš ,aby si nepotrhali ploutve a odchoval si pěkné jedince,selektoval jsem je do pet flašek,je to dost náročné na výměnu vody a místo.
Ale to ti zřejmě vadit nebude X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:50 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: jurek
Opravdu je zere??Uz jsou ryby rozplavane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 15:56 0 Re: čichavec27
Větší potíž bude plůdek odkrmit . Zrovna včera jsem byl na rybníku dokud silně nezamrzlo zjistit jestli je živý prach - byl a donesl si ten nejjemnější , který potřebují i čerstvě rozplavané mladé Betta splendens , tak zavčas si jej nutno zajistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 14:10 GrunDmanKa Re: čichavec
Ahoj s akvaristkou začínám ale radši bych ho vylovila . :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 14:08 jurek Re: čichavec27
Ty tři až čtyři dny jsou myšleny od vytření.Po rozplavání potěru se samec odloví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 13:53 jetotak Re: čichavec27
Radcej ho prelov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 12:50 čichavec27 – čerstvá mládata bojovnice pestré
Dobrý den.
Mám unikátní problém.
Práve se mě začali líhnout malinkaté bojovnice,ale problém je že hned jak se vylíhnou a začnou plavat tak je sameček vrací zase sptáky do bublin.Pořád to opakuje(asi si ještě myslí že to jsou vajíčka) a všiml sem si že tak ty malinkaté chudáčky zabíjí.
Vím že se všude píše že má sameček s mládaty zůstat 3-4dny,ale neměl bych ho přecejen odlovit aby mě je všechny nezabil?nebo je to vpořádku a jen se prostě občas stane že nějaká uhyne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-betta-splendens-rozmnozovani-odchov?od=1201