Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 13:39 Piky Re: motýlek
Zdravím, no zkušenosti, betty mám dýl, ale odchov sem teď zkusila poprvé. Beru to dle literatury - takže pohlaví by se mělo poznat v 6.-8. týdnu samec bude mít větší anální a ocasní ploutev, samici se začně tvořit ona zmíněná urogenitální bradavka. Když se jim tvoří labyrint je vhodná drobná strava aby se nezadusily, tak ty nitěnky bych vynechala, a dávala artemku případně prachové krmivo. Já krmila artemií pořád dokud se jim nevytvořil a nic jsem nezkazila. Taky je vhodné velmi jemně vzduchovat (ale moje to zvládly i bez), ovšem říkám je to první výtěr tak raději dle literatury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 12:16 Muž motýlek [275]
Máte zkušenosti v jakém stáří se asi dá poznat pohlaví? A ještě odbornou - když se tvoří labyrint - čím nejlépe krmit? Artemiemi nebo mohou i v tom období sekané nitěnky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 07:27 Crystal87 Re: Semtex
jujky tak to je hodně:)nám jestli ted přežije hodně tak to bude mazec ale nějak to vymyslíme:) a co nejdřív chci stejně víc akva a větší :) a kdy a jak poznám že je prcek samec nebo samička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 21:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Crystal87
Mě se mladí samečci začli napadat zhruba v 5-tým týdnu. Ale jen jeden. Nikomu ale nic neudělal. Až teď po dvou měsících jsem jej musel odlovit. Vlastně všechny už. Naštěstí jich mám zatím 20, ale až doroste ten druhý výtěr tak nevím je jich přes 200 a u Bett je to tak 50/50%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 19:00 Crystal87 Re: callito
jojo vím ale nechci je dávat do petky to se mi nelíbí přijdou mi tam jako chudáčci uvidíme kolik budeme mít samečků dva bysme udali známým ti by chtěli pokud vyjde odchov a pak uvidíme:)ted jen vypiplat prcky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 18:48 callito Re: Crystal87
Nejsem si jistá kdy to přesně je..ve dvou měsících? Některý lidi maj samečky v petkách a samičky v jednom AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 18:46 Crystal87 Re: callito
Takže to nejde škoda no:(Bylo by hezký mít jich víc v jednom akva ale co se dá dělat:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 18:45 callito Re: Crystal87
Když pozoruješ že vzrůstá agresivita,je nutná separace samců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 18:40 Crystal87
Tak já mám dva páry jeden je ve 45l a druhý ve 115l jsou tam s nima i ostatní rybky a v pohodě:)předevčírem jsem jeden pár dala do vytíračky 20l(samička tam měla úkryty) a dneska už máme jikry je jich cca 400 :)mám radost s rybkama jsem začala cca před měsícem tak snad něco odchováme:) do budoucna určo plánujem víc a větší akva zatím není moc místa ale pro prcky něco bude...jen jeden dotaz... na netu jsem četla že když jsou spolu prckové samečci od mala neublíží si...moc se mi tomu věřit nechce nemáte s tím někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 17:08 Crystal87 Re: Semtex
Tak synátor zrovna spal a neměli jsme co dělat. Ta naše to vyprdla asi za 2 hodiny. Ze začátku to sypala sotva po 3 a pak se rozjela a lítalo to po 15-20:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 16:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Crystal87
Že se vám to chtělo počítat. ne Mě se v týdnu třela jedna samička a ta to ze sebe sypala jak náklaďák písek. ano A to po dobu asi 4 hodin. Kdybch to sledoval jak vy, tak se upočítám a mam proleženiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 16:51 Crystal87 Re: Joecz
Tak je sebral. Docela jsem koukala. Počítali jsme cca kolik jich samička vyprdla a bylo to cca 400. :) Pak jsme jí odlovili. Je zpět ve velkém. Chudinka ta byla zřízená a samec si je opečovává. Tak jsem zvědavá, jestli se nám něco podaří odchovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 14:42 Joecz Re: Crystal87
Jakmile jikry leží na dně, tak se z toho nic nevyvine a všechno zplesniví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 13:04 Muž jajaapaja [174] Re: Crystal87
Samičku odlov. Beťák je sice nepozbírá, ale něco se možná narodí. Mě poprvé samec zase nedělal bubliny. Takže hnízdo ubývalo a přesto se jich tam čtyřicet udrželo. Po třech nedělích jsem je připustil znovu a ejhle samec se stará jak divej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 12:56 callito Re: Crystal87
Nevim to jistě ale obávám se že ne. U párů co se třou poprvý s eto prej často nevydaří. ;-) Zkus to příště zas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 12:13 Crystal87 – Samec nesbírá jikry
Ahojky chci jen zeptat betáci se nám krásně k sobě mají hnízdo je hotové akorát samec nesbírá jikry nechává je padat na dno samice zatím sežrala 2....jsou ještě mladí,u obou premiéra, sebere je ještě vůbec?Nebo je samička všechny sežere?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 08:53 kreten Re: Joecz
Kdysi dávno, když jsem s betami začínal, tak jsem po rozplavání potěru vracel samce k samici. Měl jsem jsem jen jeden pár. Do tří čtyř dnů byl pár vytřený opět. Problém je ten, že samice se plní čím dál méně a samec je stále více vyčerpaný, až uhyne. Takže těch 14 je nejkratší čas bez jeho ohrožování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 18:22 Joecz Re: kreten
Při dobrém krmení stačí i 5 dní (i míň). Ale lepší je to neuspěchat a nechat klidně týden nebo těch 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:59 kreten Re: Piky
Stačí mu při dobrém krmení i jen 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 09:46 Piky – Za jak dlouho se znovu vytře?
Zdravím, zařídila jsem bettám vytíračku, chtěla bych zkusit odchovat aspoň jednou mladé, má teď super samce HM a k němu na výběr ze 4 HM a jedné standardní. Už se mi vytřel po nákupu ve spol. akva, ale nejspíš fitr mu rozbil hnízdo, tak se chci zeptat za jak dlouho je znovu připraven na tření? Hnízdo stavěl a a vytřel se před 3 dny. Po dvou se mu totálně rozbilo, a teď už jen plave po akva a ani se nesnaží posbírat co mu popadalo. Tak si smlsnou pancéřníčci.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 06:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jajaapaja
Pod hladinou ne, ale na ní držet bude. Nějaká bublinka praskne, ale pokud byl bojovník pečivej, tak hnízdo vydrží hodně. Důležitý je, aby si měl krycí sklo, nebo alespoň nad hladinou natažený nějaký igelit.
Mrkni sem: www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 22:33 Muž jajaapaja [174] Re: Semtex
Máš s přendáváním hnízda nějaké zkušenosti.ptám se proto že včera se mi bety třely celé odpoledne.Samec měl hnízdo jak bejk.bohužel po odlovení samičky se sameček přestal nějak o hnízdo starat.dnes už tam bylo jen pár bublinek.mám obavy že jikry pod hladinou samotné držet nebudou.nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 20:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: patino
Predelat to muzes, treba zlickou ci naberackou.
Ale nezapomen to dat do vody z toho spolecnyho AQ. Samecka bych tam uz nedaval, jen to hnizdo.
A jikry pokud tam jsou, urcite je tam uvidis, pri podrobnym zkoumani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 19:14 patino – beta s.
Mám pěnové hnízdo na plov. kytce ve spol. akva. Asi v tom jsou jikry. Mohu to přendat do malé nádržky? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:06 Muž jajaapaja [174] Re: Marianko
Já ho tam dával přes silonku je jemnější. A na vzduchovou hadíčku si sežeň sitko na čaj takové co se dá uzavřít.(vajíčko)udělej do něj dirku zasuň hadičku a můžeš odsávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:02 Žena datura [104] Re: Marianko
Jojo, i tak se nejspíš nasátému potěru nevyhneš:-) Chce to být kliďas a použít co nejtenčí trubičku. mě dost pomohlo nasadit na klasickou trubičku od vzduchování ještě ventilek, který zúžil sací plochu. A když už něco vysaješ, prcci to vydejchaj v pohodě. Jako všechny mimina jsou odolnější, než si myslíme;-)
PS. Do budoucna (rozuměj co nejdřív :) ) si artemku určitě pořid. Uvidíš, že je to dobrá investice, potěr po ní roste jak blázen. Easy fish kupříkladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2009 19:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Marianko
Já každý den měním 1 litřík. A jednou za týden třetinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:06 Marianko Re: Semtex
Diki a kolko vody mam menit? Tak 1/3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2009 19:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Marianko
No je to složitější. Já měním vodu tak, že jí odpouštím hadičkou na vzduchování, není tam pak tak velký tah. A je dobré na druhé straně chytat do sítka, kdyby náhodou si něco nasál.
Ten žloutek můžeš zkusit, ale artemie jsou pro začátek nej.
Pokud chceš se dozvědět o Bettách víc, tak kukni sem.

www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 18:38 Marianko – Poter Betta
Prosim vas pomozte mi. Mam asi 4 dnove bety v rozmnozovacke a neviem ako mam vimenit vodu pretoze su vsade. Poradte ako mam vimenit tu vodu? A este jeden problem nemam artemie a neviem cim ich mam krmit. Nemozem im davat zltok rozpusteny cez sito?Dakujem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:49 Joecz Re: koruna
Jako chceš křížit třeba imbellis a splendens? Nebo jak křížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:14 Muž Yirka [9137] Re: koruna
Zkus si přečíst třeba toto: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Taky existuje web speciálně zaměřený na bety, tuším tento. www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:13 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: koruna
Chces spíš, aby se vytřely ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:06 koruna Re: metal
A co mam udělat aby se křízeli? Jsou tam 2samice se samcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:06 Muž metal [96] - CichlidyRe: koruna
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:02 koruna – Lze křížit Bety
Ahojík dou křížit Bety?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 06:22 Muž motýlek [275] Re: Joecz
OK, jsem rád, že se něco nového dovídám ... nemám s tím problém :-) ... tyhle rybičky jsem si pořídil před dvěma týdny - proto mě to téma zajímá ... pokud máte zkušenosti z vlastní praxe - samozřejmě jsou cenné ... já také mám občas jiné zkušenosti, než se opisuje v literatuře ... pokud budete mít více osobních zkušeností, tak je publikujte v nějakém článku ... a přeji hezký den!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 17:04 Leon Re: motýlek
No převážně záleží co pak s rybama chce dělat..ale stejně jestli chce ryby aspoň nějaký pochybuju že v jeho "vytíračce" může něco bez krmení vyrůst. ano ano týden možná vydrží když přeženu tak 2 ale měsíc?? ruku na srdce komu kdy vydžela ryba měsíc bez žrádla (kromně petra :-D )...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 16:41 Joecz Re: motýlek
Já psal přímo o B. splendens! Tohle chování pozorovali i chovatelé u nás!!
Zlamovcové bojovnice mám taky (zatím jen simplex, ale snad se mi podaří sehnat i další druhy...)
Přecejen do této problematiky vidím trochu víc než se zdá.

A za tím, že samec b. splendens rozplavaný potírek nežere, ale stará se o něj i po rozplavání si stojím (pokud je vše v pořádku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:05 Muž jirka.p [60] Re: motýlek, filipsi
Karol xy napsal: chcel by som sa vas opytat, ze ked si bojovnica pestra robi hniezdo ci jej nevadi filter?..mam ho vipnut alebo nie?...dakujem mam bety v rozmnozovacke kt.som si kupil v piatok a budem vas informovat ako sa im dari
To je první příspěvek a od toho se celá debata odvíjela. Karol píše, že si koupil "rozmnozovacku". To chápu, že má betty v separátní odchovné nádrži a zkouší je odchovat. Z toho plynula má rada odlovit samici a né samce. Myslím, že proto tak reagoval i Leon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 10:55 Muž motýlek [275] Re: Joecz
To jsou ale tlamovcové labyrintky, Betta spledens do této skupiny nepatří. V přírodě žijí v ohromném množství, a jestli si zkusíš propočítat vylíhlé množství potěru, tak se to opravdu nedá sežrat všechno :-) A v přírodě stačí, aby jeden pár vyprodukoval další pár do dospělosti - a to se určitě podaří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 10:48 Joecz Re: Leon
Leon napsal: ... ve volný přírodě a v akva je to úplně něco jinýho samice ve volný přírodě odplave a samec střeží hnízdo ale jakmile prckové opustí hnízdo s rychlostí je pojídá a ... Kde jsi na takovou hovadinu přišel? Podle tohoto by bojovnice už musely vyhynout. smich
Samec se stará i o rozplavaný potěr! Dokonce v případě nebezpečí je dokáže "svolat" a schovat do tlamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 09:43 Muž motýlek [275] Re: Leon
Je to tak, jak píše Petr... A potěr si v hustě zarostené nádrži vždycky nějaké nálevníky najde - a s těmi vystačí týden, pak už drobné kousky potravy pro dospělé plavou také všude a ti nejsilnější a s trochou štěstí to prostě dotáhnou až do dospělosti... A je také fakt, že betty v obchodech moc nechtějí. A rozdávat je po třech? Kamarádka mi dokonce tvrdila, že se jí objevily malé P.tetrazony ve společenské nádrži. Takže příroda se někdy chová pro člověka na první dojem nelogicky :-) To, o co se kolikrát marně pokoušíte se jí podaří navzdory všem překážkám, které jí kladete :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 08:47 Petr Re: Leon
Nepsal jsi "nováčkovi" ? Pokud se bavíme o velkochovu, tak máš samozřejmě pravdu. Ale podle prvního dotazu Karola xy mi to na velkochovatele nepřišlo. Spíše na zapáleného akvaristu - začátečníka. Jen je mi divné, že ryby chce odchovávat někdo, kdo se napřed musí zeptat, zda má nebo nemá vypnout filtr. V jeho případě by opravdu měl ze všeho nejdříve zařídit akva a pozorovat. Pak teprve se jim do toho začít motat. Je úplně jedno, zda těch tvých 200 odchová teď nebo za dva měsíce (mě v akva plavou malé bety, ještě jsem je ani nestačil vyhodit, a předevčírem se znova vytřely. A zrovna uvnitř filtru, vyhodil jsem vše, co dosahovalo až k hladině.).
Má rada by tedy i nadále zněla - pokud tomu nerozumíš a nic o tom nevíš, přečti si nějakou literaturu a pozoruj, co se děje v akva. Ty ryby se budou třít ještě tolikrát, že budeš rád, že to sežerou a nebudeš se o to muset starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 08:36 Muž filipsi [1296] Re: Leon
Nejde o to, co je "lepsi". Jde o to, co ten novacek chce zkusit. Jestli "umely" odchov, piplani, radost z toho ze to vyslo a pochcipala jen pulka, nebo smutek ze ne a odeslo vsechno - pak musi postupovat "umele". Nebo si jen precetl, jak na odchov betek, a bere to jako jedinou moznou cestu co s nimi pri treni.
Podle slozeni ryb, zarostlosti akva .. to jde i prirodne (co pak taky doma se stovkou betek, ze?), a radost z objeveni uz vyrostlejsich malych je taky velka.
Ja Petrovu radu beru jako rozumnou, jak s ni tazatel nalozi, je na nem. Bud se chce ucit a venovat tomu vice casu, pak musi procist clanky o chovu, je jich mnoho, nebo to muze nechat na prirode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 08:03 Leon Re: Petr
Dobře takže podle tebe je lepší odchovat 20ks v "přiřozených" podmínkách než 200ks v "umělých"? to si myslim že je trošku rozdíl a pak samozřejmě že to vyžaduje odlovování ryb, "umělé" krmivo, každodenní sledování hnízda atd... to k tomu patří jestli chce něco odchovat v nákym počtu tak to tak udělat musí! ne to zanedbávat jako ty a doufat že to NĚJAK! dopadne..nevíš ani v jakym akva to má jestli to má oszený nebo holý..ale to co řikáš ty je naprostá KR*VINA!! leda tam kdyby je nechtěl odchovat pak to chápu ale tvuj pasivní přístup rozhodně NEDOPORUČUJU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 07:28 Petr Re: Leon
Podle tebe je tedy lepší nováčkovi doporučovat odlovování ryb, umělé krmení, každodenní sledování hnízda a hodnocení mladých než mu doporučit založení přirozeného akva, které bude rybám vyhovovat a kde budou fungovat samy od sebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 06:56 Leon Re: Petr
Dělěj si snima co chceš ale rozhodně je ideální doporučovat to nováčkovy... no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:38 Petr Re: Leon
Nežer. Stačí, když to žerou ty betty :-)

Ale v něčem ti dám za pravdu - že v prázdném akva se nemají kam schovat a že by tam asi nepřežily. Ale v hustě zarostlém akva s kvalitní vodou a dobrými podmínkami se ti bude samo množit prakticky všechno. Například u těch bet předpokládám, že přežily díky velké kouli z Monosoria. Jedna část vystupuje nad vodu a dole má velmi hustou spleť listů a kořenů, kam se vetší ryby nedostanou. A desítky listů rostoucích až nad hladinu tvoří naprosto dokonalé bludiště. A co se týká stravy, tak tam nevím, co žraly. Ale po nějaké době po tom, kdy se betty vytřely, zmizel dorost krevet. Takže předpokládám, že žraly ty malé, které se schovávaly právě třeba v těch kořenech a listech. Takže tolik k bettám. Ale to samé platí třeba Danio margaritatus, o kterých je článek na titulní stránce. Článek hezký, ale jaksi složitý. Měl jsem jich zarostlém v akva 20 a za cca 1/4 roku se počet zdvojnásobil. Kde se třeli a co žrali také nevím. Ale můj názor je ten, že pokud nemáš pěstírnu ryb a jen máš radost z občasného množení, můžeš to nechat na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:57 Leon Re: Petr
No v akva se obevujou mikroorganismi který by teoreticky mohli jist ale stejně tolik jich tam zase neni je to bez šance a kord když je máš ve společnosti jinejch ryb...tohle ti fakt nežeru.. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-betta-splendens-rozmnozovani-odchov?od=1301